Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39251) lufi7 válasza M43g (#39231) üzenetére


lufi7
aktív tag

A falba épített modern dizájnos, krómozott lemezzel eltakart, egészen addig jó amíg nem lesz dugulás. De ha ha eldugult akkor baj van … mert 10-ből 9-szer a burkoló mesterek, becsempézik, befugázzák a tisztító kupakot és gyakran az egész szifont, így szerelhetetlen lesz !A falba épített szifonokat csak úgy szabad beépíteni, hogy hozzá lehessen férni a tisztító nyíláshoz. Mert a szerkezet belsejében egy golyó is található, ami a bűzelzárást végzi. Sajnos 10 esetből 9-szer bevakolja és becsempézi a burkoló. Tehát, ha a falba épített mosógép szifon eldugul, akkor szinte mindig ki kell bontani.

https://www.dugulaselharitas.net/kulso-mosogep-szifon.html

Hátha sikerül így is kipucolni.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#39252) Csabroncka válasza #40553216 (#39247) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

El ne hidd az 1 mikront! Ez az anyag a 10mikronos, nálunk 3 előszűrő van a fordított ozmózisos vízgyárak előtt, már az 5 mikronosnak is teljesen más a struktúrája - ettől függetlenül jól tetted, hogy beraktad.

megj: te hol laksz? A gerinchálózat ilyen tréé vagy a társasházé :F egyébként rozsda a csövek belső faláról, és mielőtt még valaki jajveszékelne, a kerámiabetétes csapra nagyobb veszélyt jelent, mint az emberre.

"in medias res"

(#39253) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Olaj nélküli, forró levegős fritőz kéne itthonra. Van valami ajánlott, normális árú szerkezet? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#39254) V.Stryker válasza V.Stryker (#39253) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez a Klarstein jó féle?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#39255) pomk válasza #40553216 (#39244) üzenetére


pomk
őstag

Miénk ugyan ilyen, és ugyan ennyi érhető el belőle.
Szerencsére tegnap este sikerült megoldani. A slagos, túlnyomásos dolog nem jött össze, mert rá illő csatlakozóm nincs és a törölközős módszer nem működött. Viszont felülről hozzáfértem annyira, hogy le tudtam csavarni a kupakot, a mosógép csatlakozó felől egy dróttal kipöccintettem a golyót, majd felülről egy erős dróttal (legjobb lenne egy kis méretű csőgörény) kipiszkáltam a lefolyó ágban lévő trutyit. Ami érdekes, hogy szinte alig jött ki valami belőle, lehet hogy lefelé továbbment ami a dugulást okozta.
Először kipróbáltam golyó nélkül, majd golyóval is és mindkét esetben simán kinyomta a mosógép a vizet. Igaz, hogy csak egy sima öblítés-centri programot választottam ruha nélkül mert az a legrövidebb időtartamú és így tudtam leggyorsabban tesztelni a rendszert, de a lényeg hogy nem dobott hibaüzenetet és lefolyt a víz.
Kiderül majd ha rendes mosást indítunk. Bár gondolom sok különbség nem lesz benne. :)

Köszi a tippeket mindenkinek !!

(#39256) polonic válasza #40553216 (#39244) üzenetére


polonic
félisten

Nem szoktál takarítani? ;]

(#39257) #40553216 válasza polonic (#39256) üzenetére


#40553216
törölt tag

:DDD
Hát, őőőőő, némi nehézségekbe ütközik. Emellett – be kell valljam, – ott annyira azért nem is zavar. :DDD Külön kellett küszködni, hogy odaférjek a telóval.

(#39258) M43g válasza lufi7 (#39251) üzenetére


M43g
aktív tag

Teljesen tisztában vagyok vele:(
A szerencse a szerencsétlenségben az, hogy anno ezek a féleszűek a megbeszélt cementes, habarcsos anyag helyett* félig bedöglött modellgipssszel csináltak mindent a konyha oldalán, így kézzel finom erőszak alkalmazásával ki lehet majd szedni, ha így alakul.

*: 6cm tégla, a víz vésésnél át lett lyukasztva a fal, és nincs a plafonig falazva, csak az álmennyezetig, így gyenge, nem terhelhető szar, ezért kellett volna valami erősebb anyaggal végezni a javítást

(#39259) ribarszki válasza pomk (#39255) üzenetére


ribarszki
őstag

Szuper! Örülönk, hogy megoldódott! :C

(#39260) zsepii válasza Graphics (#39109) üzenetére


zsepii
tag

@Duliee, @tomtyi, @Pumma: Köszönöm a segítséget!

(#39261) Nippon


Nippon
őstag

Sziasztok!

Szárítógépet kellene vennem és nem igazán vagyok képben a mai gépek minőségével és problémáival. Elég sokat használjuk, így azt gondolom hogy megérné a hőszivattyús gép.
Ezt a gépet néztük ki 2+3 év garanciával: BOSCH WTR85V00BY

Mennyire jó választás?

(#39262) concret_hp


concret_hp
addikt

beltéri légtisztítóval van valakinek tapasztalata? érnek valamit ténylegesen? melyik a tuti, mire kell figyelni?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#39263) ribarszki válasza concret_hp (#39262) üzenetére


ribarszki
őstag

Persze, főleg fűtési és pollennel terhelt időszakban. Én most a Lurdyban a Xiaomi boltban a Xiaomi PRO gépet venném 50k körül. De gyere át a légtisztí topikba sokféle gép van. De a Xiaomi 2es és a PRO tényleg best-buy.

(#39264) G-Bali


G-Bali
senior tag

Sziasztok,kis segítséget szeretnék kérni
Morzsa porszívót szeretnénk venni kb 10-15 ért nem kell hogy nedvességet is tudjon,tul hangos azért nem legyen és birja az aksija + ha van hozzá valami sőrtés&kefe ,hogy ne karcoljon bútort az se lenne hátrány...
Lövésem sincs melyik ami megbízható.
Ismerős most vett egy philips FC6152/1 -t ...
Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#39265) olta


olta
aktív tag

Sziasztok,

Kérdés, hogy a 2 robotgép közül melyikkel járnék jobban, sajnos nem vagyok nagy szakertője :D :R

KENWOOD KMX 750

Tefal QB612D38

Az KENWOOD-ot 42.700-ért kapom meg, a Tefalt kereken 36.000-ért. A kérdésem inkább arra vonatkozna, hogy a "csupasz" KENWOOD megéri a felárat, tehát annyival tartósabb? :U

Köszi, aki tud segíteni :R

(#39266) asdf_ válasza Degeczi (#39188) üzenetére


asdf_
veterán

A beszúrt diagram pont hogy az 5 éves mosógépek meghibásodási esélyeit mutatja...
(méghozzá nem hasracsapva vagy egy szűk mintából kiindulva, hanem több mint 76e felhasználó garidőn kívüli javíttatásai alapján, 1-10 éves készülékeket lefedve)

Egyetlen gond a tablazattal, hogy nem a magyar piac termekeire vonatkozik, ebbol adodoan annyir er, mint halottnak a csok. Amerikaban totalisan mas meretu, technologiaju, gyartasi helyu stb. gepeket arul pl. az LG de a Samsung is, a Kenmore az csak egy matrica a gepen, nem valos gyarto, igy minalunk kb. nulla relevanciaja van egy ottani Consumer Reports eredmenynek.

(#39267) Voice24


Voice24
őstag

Kuponakció keretében beruháztunk egy mosogatógépbe, ez lett a befutó, az itteni javallatok alapján is. Még nem üzemeltük be, de kibontottuk, és ami elsőre feltűnt, hogy egyrészt rendesen vizes volt a belseje, másrészt nem találtunk benne a só beöntéséhez való tölcsért. A vízre mosógép esetén olvastam már olyat, hogy valamilyen szinten gyárilag tesztelik őket, emiatt is lehet, viszont a tölcsérről úgy tudtam, még a legalapabb gépeknél is tartozék. Elvileg gyárilag csomagolt a gép, így létezik, hogy ehhez nem járna ilyen tölcsér? Furcsállnám, ha így lenne...

(#39268) asdf_ válasza Voice24 (#39267) üzenetére


asdf_
veterán

A hasznalatit celszeru ilyenkor fellapozni. Az pedig megmondja, hogy: mosogatógépének felszereltségi változatától függően jar hozza tolcser.

[ Szerkesztve ]

(#39269) Bacusuz válasza olta (#39265) üzenetére


Bacusuz
őstag

szia
én amikor ilyet kerestem a bosch mum szériát ajánlották.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#39270) ribarszki válasza asdf_ (#39268) üzenetére


ribarszki
őstag

Istenem :W Azt hittem már nincs lejjebb.. Egy 3Ft-os tölcsért spórol ki a Bosch? Nevetséges :((

Besz.rok, és tényleg benne van. Mosogatógéphez nem adni sóbetöltő tölcsért a fillérb.szás legalja.

[ Szerkesztve ]

(#39271) Voice24 válasza ribarszki (#39270) üzenetére


Voice24
őstag

Egyetértek, ez kb. egy alap tartozék, ami még a legolcsóbb típusokból sem hiányzik. Kb. olyan, mintha nem adnának mindegyikhez leeresztő csövet... Tényleg nevetséges, és még használat előtt egy fekete pont a Boschnak! ;]

(#39272) pjen válasza Voice24 (#39271) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom merre laksz,de ha teheted használj 3 az 1 ben tablettát.Só kérdés megoldva.

(#39273) tobias40 válasza Voice24 (#39271) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem sincs tölcsérem már évek óta,simán beönthető így is a só a tartályba..(régi Miele-m van)

(#39274) Voice24 válasza pjen (#39272) üzenetére


Voice24
őstag

Ha a vízkeménységre gondolsz, akkor rossz környéken lakunk, nagyon kemény nálunk a víz. Így a Bosch ajánlása szerint kevés a 3:1 tabletta, mindenképpen ajánl hozzá öblítőt és sót.

(#39275) M43g


M43g
aktív tag

Javítsatok ki, de a mosószer oldódása közben semlegesíti a vízkövet, azaz max kevésbé hatékonyan takarít. Nemde?

(#39276) pomk válasza Voice24 (#39274) üzenetére


pomk
őstag

Mi is, a mosogatógéphez mellékelt vízkeménység mérőn a maxot érte el a teszten. :DDD

(#39277) ribarszki válasza tobias40 (#39273) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem az a kérdés, hogy betölthető-e? Hanem az, hogy egy Bosch cég felszereltségtől függővé teszi a tölcsért. Úgy, hogy ez azért nem egy alap gép. Majdnem belépő Miele árban van. Ez a gáz.

(#39278) Alarikman


Alarikman
senior tag

Üdv!
Van otthon egy párátlanító gépünk amivel évek óta szárítjuk is a ruhákat a fürdőszobában. Jó kis gép. Kb 400W-ot eszik max. Habár elég melós vele szárítani a ruhákat, mindig meg kell őket fordítani.

Szóval gondolkodom, hogy beszereznék egy szárítógépet. Viszont a hőszivattyús tisztításáról olvasgatva a topikot az ember kétszer is meggondolja. A kondenzációs meg elég sokat tud enni.
Segítsetek már, hogy tényleg van-e olyan ami ajánlott, amihez nem kell szervizest hívni. Házilag is tisztítható. Ilyen csak kondenzációsban van? Sajna nincs időm az egész topikot végigolvasni.
Vagy vegyek egy kondenzációsat használtan? Többen is így tettek az ismerőseim közül. Aztán max a villanyszámla lesz sok. Napi 1x biztos menne. Köszi!

(#39279) ArthurShelby válasza Voice24 (#39274) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálunk én vagyok kemény, nem a víz :DDD
Anyámmal élek, babettával járok, macskám van és ne is legyek kemény? [link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#39280) canniball válasza ribarszki (#39270) üzenetére


canniball
nagyúr

A miénk (szintén Bosch) sacc/kb. 10 éves, már akkor sem járt hozzá. De ha lenne sem használnám, elég nagy a betöltő nyílás ahhoz, hogy anélkül is kényelmesen fel lehessen tölteni, így a tölcsér csak egy plusz kacat lenne ami folyton elkeveredik valahová.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#39281) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Keskeny, elöltöltős, inverteres mosógépnek, 5 év kiterjesztett garanciával ez ajánlott modellnek minősül?
Electrolux EWS1276CI

Esetleg más ajánlott modell?
Köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#39282) Shadowfax válasza olta (#39265) üzenetére


Shadowfax
addikt

A Kenwood nagyon jó márka a robotgépek világában, a linkelt kMix ráadásul nem az olcsó fajta, olyan 100k körül van normál áron. Egyetlen hátulütője, ha bármilyen egyéb kiegészítőt akarsz hozzá venni, azt már macerásabb beszerezni (meg nyilván nem is fillérekbe kerül).
Tehát azt kell csak eldöntened, mire akarod majd használni? Ha csak dagasztásra, keverésre, habverésre, akkor Kenwood, ha kell más funkció is, akkor Tefal. Szerintem egyikkel se nyúlsz mellé.

Ennyi pénzért én bármelyiket elfogadnám. :)

(#39283) flegga92 válasza Alarikman (#39278) üzenetére


flegga92
senior tag

Lassan 2 hónapja van meg a BOSCH WTH85201BY hőszivattyús szárítógépünk. Ez nem öntisztítós, a kondenzátor előtt még van egy szivacs amit 5 szárítás vagy ahogy a gép jelzi ki kell mosni. Heti 2-3 szárítás megy vele, néha elég durván tele van a fenti szösz szűrő, de a kondenzátor előttin nagyon kevés van, magán a kondenzátoron meg semmi szösz nincs.
Villanyszámlában én nem vettem észre ezzel különbséget, mindig 5-6000 között van, most is maradt (havonta diktálom).
Én alacsony hőmérsékleten szoktam szárítani, így is csont száraz lesz. Volt pár alakom, hogy olyan ruha került bele ami nem szárítható, legtöbbnek semmi baja nem lett, 1-2 póló nagyon minimálisan összement de simán hordható.

Tisztítással kapcsolatban beszéltem a BSH Kft-vel itt leírtam.

(#39284) bazsimano


bazsimano
őstag

szasiztok! kov fajta elszivoja van valakinek?
Cata GC DUAL 75/B

lenyeg h most szereltuk be, es szeirntem hibas...ezert szeretnek rakwrdezni...max hivom a szervizt.
a gond az lenne, hogy van egy kezelopanel, amit szerintem ha bekapcsolja az ember az elszivot az le kell hajtani es utana olyan 60fokos szogben meg kell h maradjon...valoszinu meg kell h fogja egy magnes...de mintha nalunk tul gyenge a magnes es nem fogja meg...

(#39285) desigo válasza bazsimano (#39284) üzenetére


desigo
senior tag

Nekünk ilyen típus van : FALMEC Gruppo Incasso Evo 70
Nekünk a szűrő alatti lap lenyitható.Ott olyan erős a mágnes,hogy nem is könnyű elmozdítani.

(#39286) bazsimano válasza desigo (#39285) üzenetére


bazsimano
őstag

igen azzal ennel sincsen gond...azaz amikor lezarod...amikor feltolod ..ennel is jo eros a magnes...a kerdes, amikor lenyitod mukodesnel...na akkor van az hogy nem tartjak meg...
na most nem tudom lefenykepezni vagy videozni mert az epitkezesen van :)

(#39287) cucumber87


cucumber87
tag

Sziasztok!

Kombinált sütőt kellene vennünk, kérlek segítsetek ajánlással mert teljesen tanácstalan vagyok melyiket lenne érdemes :)

első találat: [link]

[ Szerkesztve ]

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#39288) tobias40 válasza ribarszki (#39277) üzenetére


tobias40
veterán

Értem hogy mire írtátok csak "megnyugtatásul" írtam a kollégának hogy nem akkora gond mert lehet nélküle élni és sót adagolni a gépbe! ;]
Az más dolog hogy ilyen apróságon spórolnak de ez már a céget minősíti,mindenki levonja belőle a konzekvenciát..

[ Szerkesztve ]

(#39289) Voice24


Voice24
őstag

Akkor a tölcsér és a vízkeménység ki lett tárgyalva, a vizes belső tér normális dolog? ;]

(#39290) Teaway válasza Voice24 (#39289) üzenetére


Teaway
veterán

Igen, ki van próbálva.

Nincs itthon csokid??

(#39291) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!

Otthon Melege Program keretein belül beszeretnék újítani egy mosógépre.

Jelenleg egy 1994es Zanussi FL411C mosógépem van.

Az ár amit rászánnék az 200e.Ft ig terjedő összeg.
Azt nem tudom ,hogy lehet-e mosó-szárító funkciós mosógépre igényelni a támogatást.Már sokat átnéztem ami a listában szerepel de még nem találtam szárító funkciós gépet.

például Samsungnál ezekre lehet pályázni.

Samsung WW90K7415OW/LE
Samsung WW80K6414QW/LE
Samsung WW80K5210VW/LE
Samsung WW70K5210XW/LE
Samsung WW90K5410WW/LE
Samsung WW70K5210UX/LE
Samsung WW80K5210UW/LE
Samsung WW70K5410UW/LE
Samsung WW70K5210UW/LE
Samsung WW90K44305W/LE
Samsung WW80K44305W/LE
Samsung WW70K44305W/LE
Samsung WW80J5446FX/LE
Samsung WW80J5246FW/LE
Samsung WW70J5246FX/LE
Samsung WW70J5246FW/LE
Samsung WW70J4273MW/LE
Samsung WW60J4210JW/LE
Samsung WW60J4210LW/LE
Samsung WW60J4260LW/LE
Samsung WW60J4060LW/LE
Samsung WW80J3283KW/LE

[ Szerkesztve ]

(#39292) G-Bali válasza G-Bali (#39264) üzenetére


G-Bali
senior tag

Valami amit kerülni ,vagy előtérbe kellene helyezni?

(#39293) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

AEG L7FBE68S erről valakinek vélemény ?:)

(#39294) asdf_ válasza AsusBoy (#39291) üzenetére


asdf_
veterán

Azt nem tudom ,hogy lehet-e mosó-szárító funkciós mosógépre igényelni a támogatást.Már sokat átnéztem ami a listában szerepel de még nem találtam szárító funkciós gépet.

Nem lehet. A tavalyi pályázat elején még lehetett, aztán gyorsan kivették. De kombi gépet lehetőleg ne is akarj venni.

(#39295) cucumber87 válasza cucumber87 (#39287) üzenetére


cucumber87
tag

Fontos hogy legyen benne légkeverés :)

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#39296) tibbike01 válasza AsusBoy (#39291) üzenetére


tibbike01
őstag

Nem muszáj azt a típust venned, amire pályázol, bármelyiket választhatod az üzletben, csak kategórián belül maradj (A+++). Az üzletben be lehet próbálkozni szárítógéppel.

[ Szerkesztve ]

(#39297) #40553216 válasza cucumber87 (#39295) üzenetére


#40553216
törölt tag

A légkeverés helyett vagy mellett javaslom a hőlégbefújás funkciót. Egy fokkal jobb.

(#39298) chege


chege
aktív tag

Sziasztok!

Otthon melege programmal kapcsolatban volna egy kérdésem, biztos valakinek van már tapasztalata.
Kitöltöttem a pályázatot, megadtam a hűtő típust. Viszont kereskedőt azt mikor kell választanom? Azt az elbírálás után?

(#39299) bazsimano válasza chege (#39298) üzenetére


bazsimano
őstag

nem kell...ott veszed meg ahol szeretned. elbiraljak kapsz egy palyazati kodot es azzal ott vasarolsz ahol szretnel!

(#39300) chege válasza bazsimano (#39299) üzenetére


chege
aktív tag

Köszönöm!

Mit gondoltok hűtőben van különbség AEG és Electrolux között?
AEG RDB72321AX és Electrolux EJ2302AOX2 között gondolkodom de nem tudom, hogy az AEG megéri-e a 15e Ft-os felárat...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.