Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39801) #40553216 válasza st6969 (#39773) üzenetére


#40553216
törölt tag

Dehogy.🤣

(#39802) Dluinet válasza peppe79 (#39800) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én megvárom a Zepter és hasonló átvágós cégek 30× árral megjelenő szarjait.
Ennek mondjuk nincs annyi esélye, mint a világhírű Bioptron lámpának, amit csak Mo-n forgalmaznak, mert máshol nincs olyan hülye ember akire rá lehet sózni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#39803) Mortein válasza Breki (#39798) üzenetére


Mortein
tag

Kicsit utánaolvasva ezt találtam:

"The vacuum manufacturer Dyson notes on its website that “To have any chance of killing a dust mite, the UV light would have to be held over a single spot for about 60 seconds – and even then, it would only work if the dust mite was stationary on the surface of the mattress.”

[link]

[ Szerkesztve ]

(#39804) Mortein válasza Mortein (#39803) üzenetére


Mortein
tag

Magyarán a megoldás inkább egy megfelelő szűréssel ellátott baromi erős porszívó, kis felületű fejjel, hogy minél erősebben szívjon. A Dyson saját matrac porszívója erősen a megfizethetetlen kategóriában van.

(#39805) ribarszki válasza Mortein (#39804) üzenetére


ribarszki
őstag

A Dyson matracfejében forog egy elektromosan meghajtott kefehenger erős sörtékkel. Amikor porszívózom a matracot, akkor ezek folyamatosan ütik, porolják a felületet, a gépnek pedig komoly szívóereje van. Érzem a fej mellett ahogyan rezeg az egész matrac.
Végeredményben pedig a tartály rengeteg finom,liszt szerű port szív össze. Ez az elhalt atka és az ürüléke. 1-2 havonta átszívom így a matracokat, de nem vagyok porallergiás, így annyira nem izgat.
Megfizethetetlen? Használtan 80-100k körül kapni a teljes gépet, ami kivált egy komplett porszívót. Más 300k-t ad hitelre telefonért, tévéért, vagy ennyit elszív 3hónap alatt. Szóval ki mire költ. Ha nekem tönkre menne a V8as Dyson, azonnal vennék helyette újat. Pedig nagyon elfogult vagyok a Miele iránt, de a Dyson előtt emelem a kalapom. Már ami az akksis gépeit illeti.

[ Szerkesztve ]

(#39806) Mortein válasza ribarszki (#39805) üzenetére


Mortein
tag

Érdekes, hogy pont a Dyson állítja, hogy a rezgetés nem távolítja el a poratkát:

"Some mattress cleaners claim that their vibrating pads shake dust mites from mattresses so they can be sucked into the vacuum. However, there is no evidence that vibration can dislodge them."

A hsz másik részére nem tudok mit mondani. Egyrészröl persze igazad van, viszont másrészről, amit én néztem dyson matrac porszívót, az nem vált ki egy normál porszívót. Emellett én se telóra se TV-re nem költök el 300k-t és nem is dohányzom. Próbálok valami köztes megoldást találni, ami nem is 150k de használ is. Az, hogy akkus nekem nem sokat számít.

[ Szerkesztve ]

(#39807) ribarszki válasza Mortein (#39806) üzenetére


ribarszki
őstag

Te a Dyson Trigger gépet nézted, én meg az Absolute gépekről írtam 3motoros fejjel, csővel.
A kefe hatékonyságát ki fogom próbálni. A matrac egyik felét motoros kefével fogom átszívni, a másik feléhez pedig kiveszem a kefehengert és csak a vákummal. Nem lesz ami üsse a matracot. Kíváncsi vagyok az eredményre.
A leírás amúgy azokra a kicsi kézigépekre gondol amik vibrálnak. Mint a rajzon is látszik. X rezgésszámmal. A kefe viszont elég nagyot üt, kvázi pöröl, nem pedig vibrál. De ki fogom próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#39808) peppe79 válasza Mortein (#39806) üzenetére


peppe79
senior tag

"Emellett én se telóra se TV-re nem költök el 300k-t és nem is dohányzom. Próbálok valami köztes megoldást találni, ami nem is 150k de használ is."

Ha használt is megfelel, a Vorwerknél olcsóbbat nem találsz. Az én Tiger 251 porszívóm lassan 30 éves, és még mindig az eredeti motorja hajtja, ami egyébként rendkívül csendes. Az alapgép használtan kb. 10-15 ezer Ft, és a hozzá való motoros fejek (pl. EB 350) sem túl drágák. Nekem van egy rakás plusz kiegészítőm hozzá: motoros padló polírozó, motoros autó porszívó, matrac poroló, szőnyegtisztító, stb-stb...vagy például az egyedülálló ballerina fej, amit eddig egyetlen más gyártótól nem láttam még.

(#39809) freaghill


freaghill
őstag

HGCS pályázat bírálatáról mail is jön, vagy az oldalt kell figyelni?

(#39810) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok! nem tudom mennyire off...inkabb szerelos tema!
ismerosnek a nespressos tejhabositoja nem melegiti mar a tejet! habot megcsinalja csak a melegitessel van gondja, valaki ismer valami szakit budapesten? elvileg utananezett es csak valamit forrasztgatni kell rajta :)))

szoval tud valaki valami szakit aki meg tudna nezni?

(#39811) asdf_ válasza freaghill (#39809) üzenetére


asdf_
veterán

Jon mail, de csodalkoznek, ha iden megkapna barki is. Tavay auguszus eleje volt a benyujtas, es valamikor talan oktoberben jott ki az elso adag tamogatas, tehat ket honap benne volt.

(#39812) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen vagyok a kérdéssel. Ma bedoglott whirlpool hűtőnk (2 és fél éves volt...). Helyette szeretnénk 100 körül egy újat, ez a hűtő ajánlott? Vagy ilyen árban esetleg van jobb?

[link]

Köszi előre is!

(#39813) ribarszki válasza kerxy (#39812) üzenetére


ribarszki
őstag

Szerelőt nem kérdeztél? 2,5 éves hűtőt talán még nem gazdasági totálkár megjavítani.

(#39814) peppe79 válasza kerxy (#39812) üzenetére


peppe79
senior tag

Ugyanilyen hűtőszekrényem van, az enyém már lassan 3,5 éves. Összességében nincs vele gond, viszont van néhány bosszantó apróság, amit én máshogy oldottam volna meg rajta. Most egy picit fentebb kúszott az ára, szerintem úgy reálisan 100 ezer Ft-ot érdemes kiadni érte.

(#39815) peppe79 válasza peppe79 (#39814) üzenetére


peppe79
senior tag

Mondjuk, hozzáteszem, hogy az "inox" változata szerintem elég bénán fest, de ízlések és pofonok.

(#39816) Swinkx válasza kerxy (#39812) üzenetére


Swinkx
csendes tag

Szia!

Hasonló történetet osztanék meg. 4 éves whirlpool hűtő döglött be nálam. Két éve, még éppen garanciálisan lett javítva, akkor kompresszor csere és töltés történt. Most pedig valahol engedi a gázt, javíthatatlan.

A szerelő szerint az "olcsóbb kategóriából" mindegy melyiket veszi az ember. A legolcsóbbat, legtöbb garanciásat kell kérni, esetleg a Gorenje ami talán kivételt képez a szabály alól. Ezek alapján én ma rendeltem egy Beko gépet (5év gyári garancia) és hozzácsaptam egy edigital-os +3év garancia kiterjesztést. Persze ez sem a legjobb megoldás, hiszen török gyártmány, de hírtelen nem tudtam jobbat. Pár év múlva meglátjuk...

Üdv,
Swinkx

(#39817) peppe79 válasza Swinkx (#39816) üzenetére


peppe79
senior tag

Ez így van. Az olcsó Liebherr hűtők előnye is inkább a kialakításában mutatkozik meg, de a kompresszora egy egyszerű, kínai Jiaxipera.

(#39818) Atomgeszi válasza st6969 (#39796) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi.

[link]

Ez?

Jó lenne kifogni valami ákciót, talán karácsonykor lesz valami.. Főleg valami szettre..

(#39819) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Egy 13 négyzetméteres hálószobába kellene páramentésítő.
70-80 % között van a páratartalom, Ceresit tabletta nem segít, gondolom ide egy elektromos kell...
Új ház, gondolom ezért nagy a páratartalom, a penész is kezd megjelenni az ablakkeret fölött..
Tudtok valamit ajánlani?
Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#39820) andrasferenc válasza Csaby25 (#39819) üzenetére


andrasferenc
tag

Én a Trotec páramentesítőket ajánlanám. Nekem is ilyen van.
Hatékony és halk.

(#39821) peppe79 válasza Csaby25 (#39819) üzenetére


peppe79
senior tag

A tok felett penészedik? Az úgy nagyon "korrekt". A Ceresit kettő forintot nem ér, max egy gardróbszekrénybe jó. Egyébként ugyanaz, mint a közönséges útszóró só.
Az első évben, amíg ki nem száradtak a falak, nálunk is elég magas volt a páratartalom. Szerencsére a padlófűtés is segített a szárításban, de még így is gyakorta kellett szellőztetnünk, plusz időnként ment a páramentesítő is.
Érdemes lenne beszerezned, kölcsönkérned egy jobb fajta páramentesítőt (Trotec, Midea, stb). Addig meg célszerű gyakran szellőztetned, kereszthuzattal; vagy ha az nem kivitelezhető, akkor a konyhai páraelszívót bekapcsolni, majd kb. 10 perc után kinyitni a hálószobában az ablakot, és még kb. 5-10 percig hagyni járni az elszívót.

[ Szerkesztve ]

(#39822) Csaby25 válasza peppe79 (#39821) üzenetére


Csaby25
senior tag

Nálam is padlófűtés van, nappali-konyhában (egy légtérben vannak) nincs is baj a párával 60% körül van.
Annyit hozzátennék, hogy nincs külső szigetelés és külső vakolat sem :( .
Amúgy padlófűtésnél mit tapasztaltál, mennyi az ideális vízhőmérséklet?
Szoktad fennebb venni, ha kint hidegebb van?
Nekem 96 négyzetméter a fűtött terület, amiből 36 négyzetméter laminált padló.
Vacillálok, hogy vajon 40 vagy 45 fokra állítsam... :F

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#39823) Degeczi válasza Csaby25 (#39822) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nekem ugyan sajnos nem az van, de érdekelt a téma korábban, és mindenütt azt olvastam, h 40 fok is már nagyon a maximum, fölé semmiképp nem célszerű.

(#39824) peppe79 válasza Csaby25 (#39822) üzenetére


peppe79
senior tag

Ez már nagyon offtopic, inkább írok privátot.

(#39825) freaghill válasza peppe79 (#39817) üzenetére


freaghill
őstag

Ez igaz a CNPEL4313-21-as hűtőre is? Ezt vennénk HGCS pályázat elbírálása után.

[ Szerkesztve ]

(#39826) st6969 válasza Atomgeszi (#39818) üzenetére


st6969
őstag

Elég jónak tűnik a paraméterek alapján (igaz, teleszkópos sütősínt nem látok benne, bár én is megvagyok nélküle), de nem igazán ismerem a különböző modelleket, remélem majd más valaki javasol konkrét modellt. Garancia legyen minél több, mostanában nem ritka a gyári 5 év sem.

(#39827) kerxy válasza peppe79 (#39814) üzenetére


kerxy
senior tag

Köszi mindenkinek a válaszokat! MM-ben most 105e, viszont adnak egy 5 ezres utalványt szóval azt 2 év plusz gariba beolvasztva nem jön ki rosszul :) Valószínűleg az lesz a megoldás. :R

(#39828) Atomgeszi válasza st6969 (#39826) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link]

Itt írja a teleszkópos sütősínt. Itt jó a kiterjesztett 5 év gar?

(#39829) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

vettem egy mikrót, a 8. képen látható lapka mi célt szolgál? :F csak kíváncsi vagyok. [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#39830) Atomgeszi válasza Mr.Csizmás (#39829) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szerintem ilyen minden mikróban van.

(#39831) Degeczi válasza Mr.Csizmás (#39829) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ott lép be mikrohullám, mögötte van a magnetron. Egyszerű szigetelő csillámlemez, ami átengedi a mikrohullámot. Gáz akkor van, ha szennyeződik és megég (különösen akkor, ha úgy járatják a mikrót, h nincs benne melegítendő étel, ami elnyelné az energiát)

Pl. itt látszik jól a fölépítés

(#39832) st6969 válasza Atomgeszi (#39828) üzenetére


st6969
őstag

Öööö...nem ez az, ahol akkor él a kiterjesztett gari, ha évente több ezerér' kihívod a szerelőt? Ha igen, akkor nem :))

(#39833) Mr.Csizmás válasza Degeczi (#39831) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#39834) peppe79 válasza freaghill (#39825) üzenetére


peppe79
senior tag

Abban elvileg egy Embraco kompresszor csücsül.

(#39835) peppe79 válasza st6969 (#39826) üzenetére


peppe79
senior tag

Külsőre teljesen ugyanilyen, pofonegyszerű Electrolux sütőm van, csak az enyémben nincsenek olyan extrák, mint a súlyérzékelő sütési program, light bar, vagy a pirolitikus tisztás. Az első 1-1,5 évben jobbnál jobb sütemények készültek vele, sütővel soha nem voltunk még így megelégedve. Azóta viszont elég siralmasan, kiszámíthatatlanul működik, talán a termosztátjával van gond, vagy nem tudom. Az Electrolux sütőkkel, tűzhelyekkel amúgy általában elégedettek szoktak lenni az emberek, az idétlen főzős műsorokban is ilyeneket látni. Nálam viszont sajnos hoszú távon nem vált be, és már nincs kedvem vesződni a javításával. Annyi biztos, hogy én 1 év garival most már semmilyen drága háztartási eszközt nem veszek. A következő sütőnk valószínűleg egy Neff lesz, most épp ezzel az alaptípussal szemezgetek. 5 év gyári garancia van rá, plusz a Neff honlapján történő regisztráció esetén 10% pénzvisszatérítést is adnak, így 158 eFt a vége.

[ Szerkesztve ]

(#39836) qnadam


qnadam
veterán

Beko RCNE520E41ZX ellen vannak érvek? a 70 centis szélesség előny, de nem létfontosságú, az öt év gari viszont határozottan pluszpont. egyébként nem sürgős, még a pályázat végét megvárom :) más alternatíva is jöhet, kétajtósat nem szeretnék.
köszi!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#39837) pjen válasza peppe79 (#39835) üzenetére


pjen
félisten

Nekem volt hasonló gondom,az ajtó nem záródott rendesen,ha betámasztottam egy léccel,jól sütött.Egy próbát megérhet.

(#39838) peppe79 válasza pjen (#39837) üzenetére


peppe79
senior tag

Az esetleges tömítetlenségre még nem gondoltam, köszi a tippet! Most látom, hogy a körbeívelő gumitömítés, csak a 4 sarkánál van fixen rögzítve, a vízszintes és függőleges vonalmenti szakaszokon nem. Ez más sütőnél is így van? Na, majd kipróbálom, hogy a gumitömítést, és az alatta lévő "nútot" bevonom szilikonzsírral, aztán majd meglátjuk...

(#39839) Zeki válasza Swinkx (#39816) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem akarlak elszomorítani, de SZERINTEM hiába vetted a gyári 5 év mellé az edigital biztosítós 3 évét.
Az akkor sem lesz 8 évig biztosítva.

(#39840) freaghill válasza peppe79 (#39834) üzenetére


freaghill
őstag

Az mit jelent egy laikusnak mint nekem? :D

(#39842) Degeczi válasza #69059072 (#39841) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem egy űrtechnika sem a vízcsatlakozás, sem a lefolyó bekötése, én ezért biztosan nem hívnék mestert. Csak persze ha eddig nem volt, akkor kérdés van-e hozzá csatlakozás, vagy szükség van még egy megfelelő csőméretű és kialakítású (külső vagy belső menetes) elosztóra, célszerűen előtte egy elzáró szelepre, és a lefolyónál is meg kell nézzed, van-e pl. a mosogatótálca bűzelzáróján ehhez csatlakozási lehetőség.

(#39843) asdf_ válasza Zeki (#39839) üzenetére


asdf_
veterán

En is ezt gomdolta, akualis biztositos aszf nincs fenn, mert elcsesztek es az edigital aszf jon fel helyette, de az eggyel elotti alapjan elso atfutasra ra lehet dobni az 5 evre a tovabbit. Majd hetvegen megnezem meg egyszer, alaposabban.

(#39844) zsero


zsero
aktív tag

Visszaküldtem a frissen vásárolt felültöltős AEG-met, márkabolt.hu hihetetlenül korrektül járt el. Se visszaszállítási díjat nem kért (pedig ezt jogszabály szerint én fizetném), és a futár azonnal visszaadta KP-ban a készülék eredeti vételárát! Számomra hihetetlen hogy árukeresőn közel azonos áru boltok között mekkora különbségek vannak akkor ha pl. vissza kell küldeni a terméket.

Lett helyette egy Miele W3248-as, használtan, 6 hónap garanciával, új lengéscsillapítókkal.

Ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem: egy első, fertőtlenítő mosásra szerintetek mi a legjobb? Én citromsavra gondoltam.

Miele gyári tisztítószere az egy az egyben 250 gramm citromsav, szép csomagolásban. Azt egy mosáshoz ajánlják.

Herman Róbert legalább 1 kg citromsavat javasol, Legler Csaba 4 liter 20%-os ecetet, 24 órás áztatással, 8 óránként forgatva (3 darab lamella 8-8 órát álljon benne).

Ti mit ajánlanátok? Hermann szerint citromsavnak nem a hőmérséklet számít, hanem az idő, ezért egy 60-as vagy 95-ös áztatós programra gondoltam. 1 kg nem meredek?

(#39845) peppe79 válasza freaghill (#39840) üzenetére


peppe79
senior tag

Semmit. Egy ismert brazil márka, a Whirpool csoport tagja. Több gyártónak is beszállítója, a hűtőkompresszoraik általában a szlovákiai gyártósorukról kerülnek ki. Elég széles a szortimentjük, az egyszerűbb kompresszoroktól az innovatív Fullmotion-ig.

[ Szerkesztve ]

(#39846) Atomgeszi válasza st6969 (#39832) üzenetére


Atomgeszi
veterán

(#39847) Csabroncka válasza zsero (#39844) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Eszerint járj el >>

95 fokos trisós mosás, aztán jöhet a citromsav vagy Polly, előbbiből bőségesen elegendő 40 liter vízhez 3-4 evőkanál!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#39848) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#39846) üzenetére


Atomgeszi
veterán

AEG FSB41600Z Esetleg ez? És akkor minden termék jöhetne innen. Csak ennek nem látom, hogy olyan-e az evőeszköz tartója, mint a Bosch-nak, hogy legalul van és ömlesztve lehet berakni?!

(#39849) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

59.5, max 60cm széles alulfagyasztós hűtőre lenne szükségem.

Ami nekem fontos, az a variálható belső szerkezet és a minél jobb minőség/megbízhatóság, csendesség. Illetve a megfordítható ajtónyílás, mert nekem pont balra kéne nyitnom, úgy kényelmes. Az lenne a nonpluszultra, ha jégkockacsináló is lenne benne (a rugós kifordítható pl.)
A fogyasztási osztályra nem vagyok háklis.

Szánnék rá max 120ezret, és szépséghibás is szóba jöhet (azok akár 40-50 ezerrel is olcsóbbak).

Milyen márkát illetve konkrét típust tudtok ajánlani?

(#39850) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#39848) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na jó, most nézem az AEG 11 liter vízfogyasztással bír, a Bosch fentebb, pedig nem is teljesen beépíthető.

Vagy esetleg érdemesebb picit drágább AEG-et? 1.1 literrel kevesebb fogyasztás és szuper földre kivetítő piros zöld fénnyel :D Csábító az AEG-nél az 1+3 év és 10 év gari a motorra. Bosch-ra csak 2 van, és a euronics fel se hozza az emeletre és árban ugyanaz. Viszont soha nem volt mosogatógépem még..

Szóval olyan 100 környékén keresek teljesen beépíthető megbízható mosogatógépet a lehető legtöbb garanciával és jó lenne, ha emeletre szállítás benne lenne az árban.. Ja és persze jól mosson. :DD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.