Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39451) zsintai1987


zsintai1987
tag

Üdv! szeretnék venni porszívót.
Panel 65 nm2 ebből:
5,5NM2 szőnyeg
2X 2,5nm2 lamináltpadló
maradék csempe
60-80 ezer forintot szánok rá. Ne legyen porzsákos! Hang és fogyasztás másodlagos, inkább a tisztító erő a lényeg. Használat/tisztítás/szűrő tisztítás egyszerű legyen a párom miatt.
Egy hete olvasgatok utána, de mindenhol mindenki megvan mindennel elégedve meg 5 csillagot ad.
Euronics, media marktban is olyat akarnak eladni nagyonjó termék címen aminek a tetején már áll a por! :S
Sajnos itt is bebizonyosodott, hogy ha nem vagy a szakmában úgy átvernek, mint k.vaélet!
A párom egy Rowenta ry7557wh 62-ért nézte ki, mert teszik.... de gondoltam megkérdezem
Köszönöm a segítséget! Üdv Zsintai!

[ Szerkesztve ]

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#39452) ribarszki válasza zsintai1987 (#39451) üzenetére


ribarszki
őstag

"Ne legyen porzsákos!" VS. "Használat/tisztítás/szűrő tisztítás egyszerű legyen a párom miatt."

Ez a kettő nem megy együtt. Vagy eldobható, szintetikus porzsákos gépet veszel amit álom használni és azon kívül, hogy 3havonta kidobsz egy porzsákot a kukába semmi dolgod vele, vagy zsáknélküli, amivel baromi macera és tisztítás van.

Ennyiért neked is ezt a gépet javasolnám.
Minőségben, tudásban, ennyiért best-buy.

Jajj ez a Rowenta.. :(

[ Szerkesztve ]

(#39453) blattida válasza gilba (#39446) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!
A 60 centiméterrel csak óvatosan, mert lehet, hogy a valós gép nem fér be. Mindenképp mérni kell a vásárlás előtt.
Elöltöltősből ennyiért beko (ha befér), felültöltősből meg zanussi.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39454) zsintai1987 válasza ribarszki (#39452) üzenetére


zsintai1987
tag

Rádumáltam, de már keresgette, hogy "fehér"
[link]
És ez? Ugye színre választanak mindent... :D:P:)

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#39455) ribarszki válasza zsintai1987 (#39454) üzenetére


ribarszki
őstag

Nekem is ilyen van. Illetve barna C3. Ez még komolyabb gép. Ha van rá keret, vegyétek nyugodtan.

(#39456) YxVs válasza gilba (#39446) üzenetére


YxVs
senior tag

link
Ennyiért ennél jobbat szerintem most nem találsz.
Én is behúztam.

(#39457) zsero


zsero
aktív tag

Vettem egy AEG LTX6G261E felültöltős mosógépet.

Ami most zavar hogy baromi hangosan dübörög a gép, mosás közben. Ruha nélkül is.

Árukeresőn van egy ilyen értékelés, pont ezt írja le. Ilyen nagyon mély, dübörgő hang, amikor forog a dob.

Szerintetek ez normális? Vagy küldjem vissza?

Régi AEG, új LG elöltöltős semmi ilyet nem csinált.

(#39458) ANDROID??? válasza ANDROID??? (#39450) üzenetére


ANDROID???
addikt

Senkinek nincs vele tapasztalata. :U

(#39459) blattida válasza zsero (#39457) üzenetére


blattida
nagyúr

Ugye, a dobrögzítő csavarokat kivetted?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39460) troland26 válasza ANDROID??? (#39458) üzenetére


troland26
őstag

Nekem csak annyi meglátásom lenne tapasztalat nélkül , hogy én biztosan hőszivattyús szárítógépet vennék , ha vennék . A te álltalad linkeltek kondenzációsak ...

(#39461) ANDROID??? válasza troland26 (#39460) üzenetére


ANDROID???
addikt

Értem, ez esetben akkor várom a javaslatokat. Első elképzelésem az AEG márkából lenne megfelelő, azonban kérek egy olyan típust ami AEG-ből 59 centiméternél keskenyebb, vagy attól nem mélyebb, de természetesen jó lenne ha 1-2 centivel kisebb lenne mint 59 cm. A garancia fontos tehát, ha van a méretben hőszivattyús 4-5 év garos ami megbízható és 150 alatt van, akkor jöhet :K

Az első ajtó ne zárt legyen (hanem áttetsző), a használat kb 6 hó évente, heti 2-3 alkalommal, egymásra építhető kell legyen, ja nem hátrány, ha ki is néz valahogy. Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#39462) troland26 válasza ANDROID??? (#39461) üzenetére


troland26
őstag

Javaslom az árukereső című/nevü oldalt . Be tudod állítani az árat /márkát/ meg még egy csomó dolgot .., ha nincs rá 5 év kb 10k szokott lenni az 5 évre kiterjesztett garancia , leginkább a méret lesz a problémás ...én ránéztem és kb 60x60 a szabvány keresztmetszet ...bár az általad linkelt AEG is 60x60 volt [link] vagy [link]

(#39463) blattida válasza ANDROID??? (#39461) üzenetére


blattida
nagyúr

Tessék.
Mérőszalagot azért vinnék magammal vásárlás előtt...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39464) ANDROID??? válasza blattida (#39463) üzenetére


ANDROID???
addikt

Köszi, ezt már néztem én is. Ez 58,9 cm, ez kiesik, nem adok rá nagy esélyt, hogy ez attól kevesebb lesz. Illetve azt is tudnom kellene, hogy van e ilyen típus ott helyben készleten. :U
Mellesleg ezek webshopok, ott a helyszínen nem lesz belőle. :U
Egyébként a Beko megbízható??

troland26: épp ez a probléma, hogy a tok 59 cm, attól kell keskenyebb gép, mert az 59 cm tokon a 60 cm nem megy be, vagy tok piszkálással. :U

[ Szerkesztve ]

(#39465) zsero válasza blattida (#39459) üzenetére


zsero
aktív tag

Igen, természetesen. Megtaláltam az árukeresős értékelést:

> "Ami viszont jobban zavar, hogy az oldallemez hullámzik centrifuga közben, ezáltal beremegteti a levegőt, ami az egész házat. Remegnek az ajtók tőle. Ha kinyitom az ajtót, akkor pedig a dobhártyámon érzem a levegő lüktetését. És nem hibás, ez ilyen."

De ez csak 1 a sokból, lehet hogy nem minden gép sikerült jóra. Megpróbálom levideózni, de nem hiszem hogy ez a hang átjön egy mobilos videón.

(#39466) Csabroncka válasza nrbx (#39436) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A gyári adatoknak kell hinni!

Amit neked vittek az a jó!

Ne aggódj jó hűtőt vittek neked. A liebherr hűtők jellemzően a leghalkabbak a piacon. Nekem egy 4 éves 3221 van, igaz nem No Frost, de gyári 40 dB-es hanggal.

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a nappaliban vagy mi vagy a vendégek feje 2 méterre van a hűtőtől. Simán lehet aludni és nem zavaró, egyáltalán nem hangos a szobákban nem is fogod hallani!

"in medias res"

(#39467) Degeczi válasza Csabroncka (#39466) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ő jelen időben, kijelentésként írja, h zavaróan hangos - ezen nem segít, ha a gyári adat szerint nem lenne szabad annak lennie...

(#39468) pjen válasza nrbx (#39436) üzenetére


pjen
félisten

A gép hangja mérhető,ha magasabb mint a specifikációban az hiba.Javítás,csere.

(#39469) YAS-dude válasza Csabroncka (#39466) üzenetére


YAS-dude
őstag

Az lg linear kompresszoros hűtőire 36-37db-t írnak, az mennyire valós?

(#39470) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Akinek számít a mérete a gépeknek, a márkaboltban adták az információt, hogy az AEG - Elextrolux gépek szélessége 59,5 cm, az az 1-2 electrolux szárítógép mélysége is több mint az 58 cm ami a honlapon szerepel "van hasa", a teteje 58 cm mély, szóval arra kell számolni azzal is, hogy az sem fog bemenni könnyen, ha a tok szűk. :W
Nem lesz ebből szárítógép.. :F

(#39471) pjen válasza YAS-dude (#39469) üzenetére


pjen
félisten

Mint írtam,mérhető,ha hangosabb az hiba.Kiváncsi lennék,milyen távolságból,feltételekkel adják meg ezeket az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#39472) Csabroncka válasza Degeczi (#39467) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Az hiba valóban, 3 napig visszaléphet

"in medias res"

(#39473) bazsimano válasza desigo (#39431) üzenetére


bazsimano
őstag

annyit mondtak, hogy ez alap hiba..es h ez van.
majd irok az importornek es a szervizesnek, hogy ez igy nincsen rendben.

(#39474) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
A++ kategóriában most milyen hűtő javasolt?
Esetleg van olyan gyártó aki országos szinten helyszíni garanciát biztosít és nem a vevőnek kell kinlodni a szervizbe juttatással ?

[ Szerkesztve ]

(#39475) asdf_ válasza Darth_Revan (#39474) üzenetére


asdf_
veterán

Minden 10 kg.-nal nehezebb tartos fogyasztasi cikk eseten jogszabaly altal eloirtan a szerviz jon a keszulekhez, tehat a minihutok kivetelevel nincs olyan eset, amikor a vevonek kene szervizbe juttatnia azt.

[ Szerkesztve ]

(#39476) andrasferenc válasza Darth_Revan (#39474) üzenetére


andrasferenc
tag

Az Electroluxnak elég kiterjedt szervízhálózata van Magyarországon.
[lAEG, Electrolux, Zanussi szervizekL]
Típusból érdemes szétnézni a [Márkabolt] kínálatában.

[ Szerkesztve ]

(#39477) Ed McLeves


Ed McLeves
tag

Sziasztok!
Vásároltam egy mosogatógépet. Ma kötnék be, a használatijában azt írja, hogy hideg- és melegvizes bekötés is lehetséges. A melegvizes bekötést központi fűtéses lakásokhoz ajánlja (ez van nekem is). Van valakinek tapasztalata / javaslata ezen a téren? Hideg- vagy melegvízre köttessem?
Előre is köszönöm.

(#39478) Elemental


Elemental
addikt

Srácok, neten össze vissza van infó erről. Szabad desztillált/ioncserélt vízzel üzemeltetni párásítót?

(#39479) Csabroncka válasza Elemental (#39478) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Azzal kell, simán elég az ioncserélt, nem kell a gyógyszertári desztillált. Ha csapvízzel tolod hamar vízkövesedik...

"in medias res"

(#39480) janakbacsi


janakbacsi
őstag

Asszony nyaggat, hogy vegyünk olajmentes fritőzt. Lidl Ben lesz hamarosan 20000 Ft ért 3 év garanciával. Akinek esetleg van hasonló gépe, az mondhatna pár szót róla. Megéri egy ilyenbe beruházni?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#39481) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok!

Tegnap vettünk egy nespresso kávéfőzőt, és szivárog a víztartály alatt. Van valami házi praktika rá, vagy irány a szerviz? A tömítések rendben vannak, nem sérültek.

Tisztelet a Gépésznek!

(#39482) blattida válasza VMatteo (#39481) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Ha nem tökéletes a kapszula hegesztése, akkor ereszteni fog, saját tapasztalat., ezért nem biztos, hogy a gép a hibás.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39483) VMatteo válasza blattida (#39482) üzenetére


VMatteo
őstag

a víztartály alatt szivárog

Tisztelet a Gépésznek!

(#39484) Met válasza VMatteo (#39483) üzenetére


Met
nagyúr

Cserés.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#39485) Elemental válasza Csabroncka (#39479) üzenetére


Elemental
addikt

Kettő ultrahangos boneco párásítónk van, évek óta használjuk, mindig a gyári vízlágyítót tettem bele. Most agyaltam, hogy egyszerűbb lenne ioncserélt víz. A tescoban találtam, aminek a leírása szerint akksihoz, vasalóhoz, kocsi fagyálló, ablakmosó folyadék hígításához való. Az lenne jó bele?

[ Szerkesztve ]

(#39486) VMatteo válasza Met (#39484) üzenetére


VMatteo
őstag

igen, beszéltem az infovonallal, holnap hívnak a szervizesek. Hogy működik egyébként? Hoznak egy cserekészüléket, ezt meg elviszik? vagy egyből csere?

Tisztelet a Gépésznek!

(#39487) Met válasza VMatteo (#39486) üzenetére


Met
nagyúr

Szerencsére nem tudom de kíváncsi vagyok :K

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#39488) zsero válasza zsero (#39457) üzenetére


zsero
aktív tag

Ami egyébként nagyon tetszik benne, hogy meghekkeli az A+++ minősítést.

1. Eleve csak akkor alkalmazza a "Standard" módot, ha külön benyomod az ECO gombot. ECO-ban 47, normál módban 56 liter vizet használ 6 kg 60 fokos programhoz.

2. Van 2 db, külön öblítés fokozó gomb rajta. Ráadásul be lehet álltani, hogy az alapértelmezésben be legyenek kapcsolva.

Vízfogyasztási adatoknál nincsenek megadva ezek az öblítés+-os módok, de gondolom akkor több vizet is használ.

Egyébként bármelyik klasszikus Miele manualja azt írja hogy 45 liter vízből megoldja, 1 óra 26 perc alatt, és állítólag az a legtisztább. Akkor tulajdonképpen most nem is értem, miért mondják hogy az összes A+++-os gép rossz mert kevés vízből kell neki megoldania, a Miele 45 literből tudott jól és gyorsan mosni 20 éve is.

(#39489) zsero


zsero
aktív tag

Az mondjuk egy érdekesség, hogy a Miele az egyetlen gyártó ahol a 40 fokos program több vizet használ és tovább tart mint a 60-as. Ami szerintem egyébként logikus, de semelyik másik gyártónál nem találtam ilyet.

(#39490) nrbx válasza Degeczi (#39467) üzenetére


nrbx
tag

Hello, igen, en jelen idoben ertettem, hogy hangos (a CNEL 4813), es arra voltam kivancsi, mennyivel lehet halkabb a 40db-s, gondolom erre irta Csabroncka amit irt.

Par napot meg baratkozom ezzel, aztan meglatom mennyire fog zavarni. Egyebkent Secop XVL8.0KX kompresszorral van szerelve.

(#39491) pjen válasza nrbx (#39490) üzenetére


pjen
félisten

Ha van hely megpróbálhatsz egy nem túl kemény gumilabdát tenni a kompresszor alá.Régen orosz hűtőknél sokszor segített.

(#39492) julius666 válasza zsero (#39488) üzenetére


julius666
addikt

Ami egyébként nagyon tetszik benne, hogy meghekkeli az A+++ minősítést.

Ebben mi tetszik? :F

Egyébként azoknak akik mosási hatékonyság - vízfogyasztás összefüggésen kárognak: mit jelent az, hogy több vízzel jobban mos? Miről van itt szó, cementes-festékes melós ruháról? Nem jönnek ki a ketchup foltok Tomi fehér pólójából? Vagy mi?

Csak mert a mi gépünk (Whirlpool AWS 63213) is 50 l alatt használ a programjai nagy többségében és nekem nem tűnt fel, hogy különösebben rosszul mosna (igaz nagyon koszos ruha ritkán is megy bele). Én örülök, hogy nem használ több vizet.

A fenti modell egyébként lekopogom, de 3 éve gond nélkül megy, egyedül annyi hibája van, hogy az ajtózárás érzékelője nem százas és van hogy nem enged indítani, néha ki kell nyitni és újra becsapni.

(#39493) TeeJay válasza julius666 (#39492) üzenetére


TeeJay
félisten

vagy több vízben vagy hosszabb ideig vagy melegebb vízben
vagy több pörgetéssel lehet fokozni a mosási hatást kb.

aztán ha energiát akarnak spórolni akkor 3-4óráig pörgeti ugyanabban a vízben a ruhát
a dob csak pörögni tud tehát amelyik kevesebb vízben hamarabb most az gondolom pörgeti végig míg egy másik ami 3órát mos az kevesebb vizet használ meg nem pörgeti folyamatosan a ruhát hanem hagyja állni is

nekünk a 7kg 1200-as Electrolux EWF1274BW amit augusztusban vettem [link]
bőven tökéletesen mos, igaz pamut program elég hosszú 3+ óra
de a műszálas megvan 2óra alatt is és bőven jól mos

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39494) Degeczi válasza nrbx (#39490) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem azért hangos most sem mert a nálad lévő típus specifikációja 1 v 2 dB-el magasabb, hanem vagy hibás példány, vagy súlyozó szűrővel mérték a zajszintet, ami a mélytartományban jelentkező zajt kevésbé veszi figyelembe (mivel ott az emberi fül kevésbé érzékeny)

(#39495) #40553216 válasza TeeJay (#39411) üzenetére


#40553216
törölt tag

A reteszelés mindegyikbe be van építve. Ha nem így lenne, akkor nem engednék egy fázissal használni. Az enyém 11 éve ment egy 16 A-es szálon, 7 kWh fölötti összértékkel. Persze a teljes bejövő 32 A.

[ Szerkesztve ]

(#39496) TeeJay válasza #40553216 (#39495) üzenetére


TeeJay
félisten

értem akkor az jó úgy
mondjuk közben néztem hogy 2-es indukciós elég nekem nem kell 4-es
azt meg csak elbírja így a rendszer :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39497) ReFleXx


ReFleXx
addikt

nézegetem a mosogep szaritogep osszeepito kereteket es elhulve latom h 15k folott van egy ilyen, de még full egyszeru gagyinak tuno darab is 6-7k :DDD

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#39498) Gömbike válasza diegho (#39399) üzenetére


Gömbike
senior tag

Szia!

Inkább ezt vásárolnám meg a kinézett gép helyett: [link]

Erősebb alkatrészek, ennek szövetkímélő a dobja ellenben az általad kinézettel és szerintem jobb a programkiosztása.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#39499) #40553216 válasza zsero (#39488) üzenetére


#40553216
törölt tag

Azért talán van különbség. A te géped használatija ezt írja:

Azaz a standard 60 °C-os pamut eco programban 6 kg ruhát 47 l vízben 0,8 kWh áramból 4 óra 4 perc alatt mos ki, az én 11 éves Mielém 5 kg-ot 0,85 kWh-ból, 45 l vízzel 1 óra 26 perc alatt. És tényleg jól. Az A+++-osokra azért mondják, mert a te géped „nagytesója” ugyanennyi vízzel már 1 kg-mal, azaz a Mielémhez képest 40 %-kal több ruhát mos ki.

Azaz az én gépem a mosást és a 2 öblítés átlag 15-15 l vízzel oldja meg, utóbbi AEG pedig 40 %-kal több ruhát 15,6-15,6 l vízzel. Nyilván nincs egyenes arányosság a ruha és a víz mennyisége között, de ez az aránytalanság már egy kicsit nagy és talán válasz a kérdésedre.

[ Szerkesztve ]

(#39500) #40553216 válasza zsero (#39488) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ja, az kimaradt, hogy az 1 óra 26 percből 1 óra 8 perc telik a mosással. Ha a te gépeden (és a nagytesójánál) is ilyenek az arányok, akkor meglehetősen hihetetlen, hogy a majdnem azonos mennyiségű vizet háromszor hosszabb ideig kevesebb energia felhasználásával tart ugyanazon a hőmérsékleten.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.