Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39501) ANDROID??? válasza troland26 (#39462) üzenetére


ANDROID???
addikt

Biztosan csak nekem nem sikerül találnom olyan méretű szárítógépet, ami 59 cm alatt van... :U

(#39502) Dluinet válasza #40553216 (#39500) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Miért tartaná végig?
Egyik mosógép sem tartja, egyszer éri el, aztán mosás közben kihűl.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#39503) simico válasza blattida (#39463) üzenetére


simico
aktív tag

Én pont ezt a gépet néztem és mértem le MM-ben, mert a 60 centis gépek nem férnek el. Ez tényleg max 59 centi, én 58-at mértem de nem tudtam teljesen pontosan lemérni. Maga a váz csak kb 55 centi, ebből nyúlik még ki az ajtó. Sajnos a legtöbb helyen csak a váz méretét adják meg, a 45 centisnek árult mosógép is az ajtóval együtt valójában 48 centis, szerencsére így is épp elfér.

(#39504) #40553216 válasza Dluinet (#39502) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem hinném, hogy ne tartaná. Az egyszerűen nevetséges lenne. Főleg egy olyan programnál, ahol csak a mosófázis legalább 3, de inkább 3,5 óra. Ez kizárólag a semmire sem jó eco program esetén hihető, bár még ott is nehezen.
De az állításod alapján várom szerelők véleményét.

(#39505) blg


blg
senior tag

persze, hogy lehalt a HGCS honlap... (BP., Pest megye benyújtás ma 10 órától)

(#39506) Dluinet válasza #40553216 (#39504) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Pedig a mosás ideje alatt, csak egyszer éri el a beállított hőfokot, azt sem a mosás elején.
Nem éri meg, mert nem lesz szignifikánsan jobb eredmény. A mosási idő többet számít.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#39507) polonic


polonic
félisten

Zseniális ez az otthon melege oldal.

Pályázati leadás megnyitása előtt 5 perccel arcba dobta, hogy sajnáljuk, betelt. Azóta meg nem elérhető az oldal.

(#39508) bazsimano válasza polonic (#39507) üzenetére


bazsimano
őstag

szerintem itt valami nagy gebasz van...mert mar 10 elott azt irta hogy lejart a regiora az ido...

(#39509) desigo válasza polonic (#39507) üzenetére


desigo
senior tag

lehalt a francba
frissítgetem percenként :)

(#39510) ga_-bor válasza bazsimano (#39508) üzenetére


ga_-bor
tag

Igen, átállt 18.-adikai benyújtási határidőre...

(#39511) BB9000 válasza blg (#39505) üzenetére


BB9000
senior tag

Korábbi években sose volt ilyen gondom a HGCS weblapjával. Most valamit " újítottak". Pár perccel 10 előtt még minden ok volt. Beléptem és megnéztem, hogy jól töltöttem-e ki mindent. 10 kor már kidobott és azóta se tudok újra belépni.

(#39512) agabe válasza BB9000 (#39511) üzenetére


agabe
addikt

előtte átállt a dátum, és azt írta lejárt, mert betették tegnapi napra (valami bénázás van) már írták :B ...na azután meg már nem volt elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#39513) asdf_


asdf_
veterán

Ezt akartam en is epp mondani, tavaly nem volt semmi gaz, amikor pest megyeit benyujtottam, ment a weboldal rendesen. Most meg ugy nez ki, csunyan leterdelt.

(#39514) mokus1


mokus1
addikt

Nálam is ez van, akkor még valószínűleg működni fog a mai napon?

(#39515) desigo


desigo
senior tag

Ha megunjátok majd frissíteni akkor be tudok lépni :D

(#39516) porse


porse
senior tag

Bumm

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#39517) ga_-bor


ga_-bor
tag

Közlemény:

Tisztelt Pályázók!

Mai napon az ELMŰ-ÉMÁSZ karbantartási munkálatai miatt áramszünet lesz, ezért a közép-magyarországi régió lakosai részére a pályázatbeadás egy későbbi időpontban lesz lehetséges.

Együttműködésüket köszönjük!

(#39518) agabe válasza desigo (#39515) üzenetére


agabe
addikt

azt írja a honlap (telón most bejött), hogy ELMÜ-ÉMÁSZ karbantartása miatt áramszünet lesz, és emiatt a közép-magyarországi régió beadási ideje majd később lesz.
De azt nem írják mikor

mindig lassú vagyok :(((

[ Szerkesztve ]

(#39519) desigo


desigo
senior tag

Nekem bejött egy "pályázat lezárult" üzenettel

(#39520) julius666


julius666
addikt

Tisztelt Pályázók!

Mai napon az ELMŰ-ÉMÁSZ karbantartási munkálatai miatt áramszünet lesz, ezért a közép-magyarországi régió lakosai részére a pályázatbeadás egy későbbi időpontban lesz lehetséges.

Együttműködésüket köszönjük!

Amikor elvégeztem az egyetemet, örültem, hogy végre nem kell ilyesmivel szívnom többet (neptun ugye), erre tessék...
Úgy tűnik ez az állami ügyintézés QoS standardja. :(((

(#39521) mokus1 válasza porse (#39516) üzenetére


mokus1
addikt

Ezt biztos nem tudták tegnap.

(#39522) BB9000 válasza ga_-bor (#39517) üzenetére


BB9000
senior tag

Gyanús ez nekem. Itt vagy át vagyunk verve, vagy átvertek minket. Vagy a minisztérium, vagy más.

(#39523) berbatov2


berbatov2
senior tag

Ez mekkora kamu szoveg mar :)

(#39524) polonic


polonic
félisten

Na jó, azért ez mi.

Az áramszolgáltató mindig tájékoztat jó előre a karbantartások előtt. Még 5 perccel ezelőtt sem tudták?

(#39525) bazsimano válasza BB9000 (#39522) üzenetére


bazsimano
őstag

szerintem meg siman annyi tortent hogy lehalt a rendszeruk...gazvan...nem tudjak gyorsan megoldani, es bedobtak az aramszunet gondot :)))) kesz megoldva!

(#39526) desigo


desigo
senior tag

Többi megyében,hogy működött ez?

(#39527) qnadam


qnadam
veterán

szépművészeti múzeum ájtí részlege is áramszünettel lesz délután elfoglalva. lehet, hogy semmi köze a kettőnek egymáshoz, de lehet hogy van... persze attól még tudhatták volna korábban is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#39528) BB9000 válasza bazsimano (#39525) üzenetére


BB9000
senior tag

Legalább valami hihetőbb/elfogadhatóbb kifogást írtak volna. Pl, hogy technikai hiba, váratlan meghibásodás, vagy ilyesmi. Ez az áramszünet duma ez vagy kamu, vagy valaki meg akar minket viccelni. Ilyen nincs. Egy tervezett karbantartást előre le kell egyeztetni. Nem váratlanul üt be mint egy villámcsapás.

(#39529) agabe válasza desigo (#39519) üzenetére


agabe
addikt

az még 10 óra előtt volt, hogy átíródott a dátum tegnapra.
Lehet azért, mert akkor már tudták, hogy ma gáz lesz.

(#39530) canniball válasza desigo (#39526) üzenetére


canniball
nagyúr

A szüleimnél Somogyban flottul.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#39531) canniball válasza ANDROID??? (#39501) üzenetére


canniball
nagyúr

A miénk 55cm, ajtóval együtt 58cm.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#39532) Habsteve


Habsteve
tag

Sziasztok,

BF Edigin rendeltem Beko ds 7433 szárítót, 5 év garival, sztem jó deal volt. Kérdésem hogy rárakható-e Samsung WW70J4273MW/LE mosógépre és hogy van-e univerzális összeépítő keret az adott kombóhoz? :R

(#39533) desigo válasza BB9000 (#39528) üzenetére


desigo
senior tag

Külön kellett volna választani Pest megyét és Budapestet.
Rengeteg igénylő lehet.

(#39534) BB9000 válasza desigo (#39533) üzenetére


BB9000
senior tag

Nem a rengeteg igénylő miatt halt le. A korábbi években is sokan pályáztak és ment minden flottul.

(#39535) julius666


julius666
addikt

Tisztelt Pályázók!

Az Otthon Melege Program utolsó fordulójának időpontja technikai okok miatt változik. A Közép-magyarországi régióban a korábban tervezett a pályázati időpont, a november 19. 10-14 óra helyett, egy későbbi időpontban pályázhatnak a Budapesten, illetve Pest megyében élők. A pályázatbenyújtás új időpontja: 2018. november 21. 16.30 - 20.30.

A változás oka, hogy az ELMŰ-ÉMÁSZ a közép-magyarországi régióban a mai napon is áramszünettel járó karbantartási munkálatokat végez, így vannak olyan területei a régiónak, ahol az adott időszakban a pályázók nem tudják használni számítógépeiket. A pályázatbeadás ezért egy későbbi időpontban lesz lehetséges annak érdekében, hogy senkit ne érjen hátrány.

(#39536) ga_-bor válasza Habsteve (#39532) üzenetére


ga_-bor
tag

Egy candy keret nekem is kéne! Egyet találtam, de az 49cm-ig jó. A mosógépem 48...

[ Szerkesztve ]

(#39537) BB9000 válasza julius666 (#39535) üzenetére


BB9000
senior tag

Ebből nekem az jött le, hogy az NFSI-ben reggel kapkodás volt, és nem volt bent az, aki ezt normálisan kommunikálni tudta volna. 11-re beért és megfogalmazott egy normális tájékoztatást.
Hogy ténylegesen mi történt az most nem is fontos. Ez az új közlemény már vállalható, bár erről is lerí, hogy a valós ok(ok)hoz nem sok köze van.

[ Szerkesztve ]

(#39538) gg72 válasza janakbacsi (#39480) üzenetére


gg72
veterán

Ez engem is érdekelne, hogy megéri-e:

(#39539) Degeczi válasza gg72 (#39538) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Gagyibb változatban ("Royalty line"), gagyibb forgalmazóknál (Gruppi, Lealkudtuk) szokott lenni 15e alatt is, de a 3 év gar és noname-hez képest többnyire vmivel jobb minőség és főként az egy hónapon belüli feltétel nélküli pénzvisszafizetés miatt érdemes kipróbálni.

Aldiban még jobb lenne, mert oda 2 hónapig lehet visszavinni, és legutóbb asszem 2e-el olcsóbban forgalmaztak ott hasonló típust - de mivel az a nyáron volt, aligha várható egyhamar, így érdemes a Lidiset kipróbálni.

Nincs vesztenivaló, visszaviszed, ha nem tetszik.
(viszont a nyáron az Aldisat órák alatt elkapkodták, itt is hasonló várható, az első nap délelőtt célszerű menni érte)

[ Szerkesztve ]

(#39540) agabe válasza BB9000 (#39537) üzenetére


agabe
addikt

Telefonról is simán be lehet adni (kitöltve már mindenkinek ki van gondlom, akinek nincs az így is úgy is simán lemeradhat), már csak a benyújtás után a nyilatkozatra kell kattintani, és be is van adva.
Ez telefonon is ugyanolyan gyors.
Jó...mondjuk idősebbek lehet nem használnak okostelót.

(#39541) gg72 válasza Degeczi (#39539) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz szépen. Az Aldis mintha picit kisebb is lett volna (2.6 liter 3.5 helyett).

(#39542) flegga92 válasza gg72 (#39538) üzenetére


flegga92
senior tag

Én venni fogok, ha nem lesz jó úgyis visszaveszik. Már évek óta szemezek a Tefallal, de 50k+ nem szándékozok érte adni. Biztos jobb, pláne amelyik keveri is, de ennyit megér számomra.
Jelenlegi fritőzt már utálom, nem kivehető, macera tisztítani, inkább alig használjuk.

(#39543) cucumber87


cucumber87
tag

Szasztok! Ha valaki tud kombinált sütő beüzemeléshez gázost (Budapesten) kérem írjon rám privátba. Az akkreditált pecsét miatt kellene hogy rendben legyen a garancia. Sajnos a márkaszerviz által ajánlott főgáz Pesten hó végére ígéri az érkezést.

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#39544) zsero válasza julius666 (#39492) üzenetére


zsero
aktív tag

Városi életet élek, foltot utoljára nem tudom mikor kellett kimosni, ellenben érzékeny vagyok arra ha mosószeres marad a mosás után a ruha. Ezért gondoltam, hogy a több víz felhasználása segít, mert olcsóbb gépeknél egyszerűen nincsenek elöblítve a ruhák.

1. A 10 éves AEG Lavamat 66610 Made in Germany 1600-as gépünk mindent tökéletesen kimosott, semmi mosószer illat vagy érzet nem maradt a ruhán. Tette mindezt 6 kg / 40 fokon 58 liter víz felhasználásával, 0.70 kw árammal, viszonylag gyors programokkal.
2. A mostani AEG LTX6G261E 6 kg / 40 fokon használ 54 liter vizet és 0.65 kw áramot. A program 4 óra! hosszú, és még így sem öblíti el rendesen a ruhákat. Cserébe hangos.

Most ok, hogy belül műanyag lett minden gép, de a teljes AEG fejlesztő csapatot is kirugták felvásárláskor? És az addigi összes tudásukat? Mert 7%-kal kevesebb vízzel és 7%-kal kevesebb árammal 3-szor annyi idő alatt összehasonlíthatatlanul rosszabbul mos. Nem is hittem volna hogy ennyire rossz lehet ma egy 100e+-os gép. Ja és baromi hangos.

Most ott vagyok hogy visszaküldöm és megrendelek egy Miele felújítást, akkor is ha 3 hetet kell várnom rá. Vagy veszek LG-t.

(#39545) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Sziasztok!
Jelenlegi mosógépünk cseréjén gondolkozom, kiegészítve külön egy szárítógéppel. Mivel ezt 10 éve vettük, most teljesen más tudású készülékek vannak, így szeretném a segítségeteket kérni. Panellakás kis fürdőszobájáról beszélünk, mint helyről.
Mosógép esetén az alábbi paramétereket gondoltam én:
-ár: első körben 120e-nél nem gondoltam drágábbra (ha van olyan, ami drágább, de megéri a felárat, akkor szóba jöhet)
-előltöltős
-gyors centrifuga: láttam 1200-1400-as fordulatig. Érdemes a nagyobb fordulatúban gondolkozni?
-márka tekintetében is teljesen tanácstalan vagyok
-a nagy energiatakarékosság jegyében szinte csak több órás mosási programok vannak? A jelenlegi 80 perc alatt letud egy normál mosást. Ez most extra igény?
-pozitívum, ha a szokásos 1 évnél több a garancia rá (láttam itteni fórumtárs által linkelt Bekot 60 hóval)

Szárítógép:
-kondenzációs vagy hőszivattyús: ahogy néztem, van, aki egyik, van, aki másik mellett voksol
-ár: jó ár/érték arányú (nem Miele ár :) ), de mivel nincs ismerősi körben, így nem tudom megsaccolni sem az árat, max. az árukereső oldalán.

Ami nekem még fontos: a kis fürdőszoba miatt hogyan, mivel érdemes ezeket egymásra pakolni? Láttam ezeket az összeépítő kereteket: ezek érnek valamit? Univerzálisak vagy adott gyártó termékeihez passzolnak?

Mivel ez a terület teljesen vakfolt számomra, kérnék egy kis útbaigazítást.
Köszönöm.

(#39546) gg72 válasza flegga92 (#39542) üzenetére


gg72
veterán

Nálunk is ez a helyzet. :K

(#39547) julius666 válasza zsero (#39544) üzenetére


julius666
addikt

Mit takar, hogy mosószeres marad a ruha? Foltokban látszik rajta? Megkeményedik ahogy beleszárad? Mi az a mosószeres "érzet"? Bocs hogy akadékoskodok, csak egyszerűen értelmezni se tudom ezeket a problémákat, pedig a fentebb említett, itt többeknek "tiltólistás" olasz márka alsó kategóriás (majdnem fele annyiért vettem anno, mint az AEG-eteket) vackával mosunk. Fogyasztani kb. ennyit fogyaszt (áramot picit többet), bőven 3 óra alatti programokkal.

Milyen mosószert használsz? Mosóport? Mert azt tényleg lehet jobb lenne nem erőltetni, próbáljátok ki folyékony mosószerrel, az sokkal könnyebben oldódik.
Milyen keménységű a víz felétek? Lehet túl kemény és valamiért az újabb vas nem csipázza, extra vízlágyítót kéne használni.

Mondjuk a helyetekben én is visszaküldeném a rákba ennyiért, bár nekem eszembe se jutna használt, gari nélküli géppel szórakozni. Ezeket a Mieléket utólag milyen árban szerelik, ha valami eldurran benne?

(#39548) zsero válasza julius666 (#39547) üzenetére


zsero
aktív tag

Azt hogy mosószer szaga van a ruhának. Folyékony Arielt használok, kb. az előírt mennyiség felével próbálkoztam már a végén. Ezt a gépet még nem próbáltam vízlágyítóval, lehet hogy az kicsit segít.

Legler ad 2 év garit a felújított Miele-ékre, igaz azok ugyanennyibe kerülnek, és még 10e hozzá a szállítás.

(#39549) M43g válasza zsero (#39548) üzenetére


M43g
aktív tag

Szintén nem akadékoskodni, de az illatosított mosószernek nem az a lényege, hogy a mosószer illata megmarad a ruhában? :F Bennem eddig fel sem merült, hogy ez lenne az indikátora a nem tökéletes mosásnak.

(#39550) ribarszki válasza M43g (#39549) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem a mosásnak, hanem a nem tökéletes öblítésnek.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.