Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38351) #94529552 válasza Habsteve (#38349) üzenetére


#94529552
törölt tag

A tv reklámból az Emag-os mosógép? Tény, hogy jó ára van, de a garit azért kitolnám rá 5 évre.

(#38352) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

A Bosch szárítógép adatlapját hol találom?Mert a promós 2+3 év garihoz kellene a gyártási idő, de én azt semmilyen matricán nem láttam. :U

(#38353) ForestFox


ForestFox
csendes tag

Üdv! Tudom, olcsó húsnak híg a leve, de jelen pillanatban 80 ezres keretből kellene egy elöltöltős mosógépet vennem. Van valami külön márka ajánlás, ami megbízható? A digitális kijelző nagy előny lenne, valamint a maximum 55 cm-es mélység. Köszi. :)

(#38354) flegga92 válasza Bigemperor (#38352) üzenetére


flegga92
senior tag

WTH85201BY-nél ha kinyitod az ajtót alul van egy fekete matricán minden, a + 5 év garis bejelentő oldalon meg ha a kérdőjelre kattintasz bekarikázza hogy melyiket kell oda írnod :)

(#38355) Bigemperor válasza flegga92 (#38354) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Hálás köszönet! :R
A honlapon megtaláltam, csak a gépen nem.

(#38356) julius666 válasza BB9000 (#38327) üzenetére


julius666
addikt

Épp szárítógép vásárlás előtt állunk mi is, az általad is írt Bosch és Gorenje között filózunk (utóbbira elvileg innen szintén 5 év gari lenne), de egyelőre a Gorenje tűnik befutónak az ára miatt (DE71 vagy DE72/G).

Ez a kézi kondenzátor tisztítás micsoda és hogyan? Csak mert a használati útmutatóban erről nem találtam semmilyen információt...

Illetve van bárkinek tapasztalata Gorenje szárítógépekkel, akár az említett modellekkel? Van valami ismert rákfenéjük/típushibájuk?

(#38357) bazsimano


bazsimano
őstag

szasztok!
most van valami best buy porszivo?
3 gyerek van otthon sokat hasznaljuk.
allat nincsen
udv
balazs

(#38358) flegga92 válasza julius666 (#38356) üzenetére


flegga92
senior tag

Innen az 5 év garanciát ne úgy kezeld mint a Bosch 2+3 évét, neked lesz vele költséged. Éves felülvizsgálat ingyenes viszont van kiszállási díj amit miden évben 7500 Ft-ért meg kell tenned, ha elfelejted, buktad a garit.
Egy 2 év gyári garis gépnél ez 22500 Ft a 3 év alatt.
Mondjuk ha van időd és energiád bevinni hozzájuk minden évben akkor tényleg ingyen van.

"A Hivatalos Garancia Plusz egyik feltétele, hogy Ön az éves felülvizsgálatra való igényét bejelentse a gyári garanciás időszak lejárta előtt 60-90 nappal.
Ez a műszaki felülvizsgálat INGYENES, és a Hivatalos Garancia Plusz szolgáltatás érvényességének végéig, évente szükséges megismételni.
A felülvizsgálatot munkatársunk telephelyünkön, vagy egyszeri kiszállási díj ellenében lakásán DÍJMENTESEN végez el.
Az 5 évre kiegészített Hivatalos Garancia Plusz szolgáltatásunk folyamatosan érvényes.

FELÜLVIZSGÁLATI KISZÁLLÁSI DÍJ
Felülvizsgálat DÍJTALAN!

Kiszállási díj 7.500 Ft / cím (egész Magyarország területén)..."

Hőszivattyúsoknál a kondenzátort nem lehet kivenni a szerkezeti kialakítása miatt. Ha jól látom ez is olyan mint az én Bosch WTH85201BY-nél, hogy van előtte egy szűrő, ezt időnként takarítani kell. Gép jelzi mikor kell, kb 5 alkalmanként szükséges. Kiveszed, kimosod, kiszárítod, visszateszed.

Beszámolok már erről a megoldásról, kb 10 szárításon vagyunk túl. 5 szárítás után megnéztem a kondenzátor szűrőt, gép még nem jelezte a tisztítási igényét, szinte semmi nem volt rajta, kondenzátoron meg konkrétan semmi. Direkt tettem bele szöszölődő ruhákat, a fenti piheszűrőben vastagon állt a szösz, de le nem jutott. Nem hiszem, hogy gond lesz vele, de később is beszámolok majd róla.

[ Szerkesztve ]

(#38360) bazsimano válasza bazsimano (#38357) üzenetére


bazsimano
őstag

ez a bosch milyen lehet BGL2UB110

elvileg a 2+3 garancias promocioba is benne van...

(#38362) julius666 válasza flegga92 (#38358) üzenetére


julius666
addikt

Kösz hogy írtad a garit, még nem néztem utána a +2 év pontosan mit is takar (csak annyi, tehát összesen 15e). Ez más boltok - fizetős - extra garijánál is így van, ott is jön évente felülvizsgálni szerelő, vagy nem ez a jellemző? Még sosem vettem ilyet igénybe.

A felülvizsgálat nem tudod véletlenül mit takar? Tényleg át is nézi a gépet a szaki (amely esetben akár még meg is érheti az árát a kiszállás), vagy csak rásüti a "láttam" plecsnit, mint mondjuk a kéményseprők a gázkészülékekre?

Ha jól látom ez is olyan mint az én Bosch WTH85201BY-nél, hogy van előtte egy szűrő, ezt időnként takarítani kell. Gép jelzi mikor kell, kb 5 alkalmanként szükséges. Kiveszed, kimosod, kiszárítod, visszateszed.

Igen, pont ugyan olyan. Illetve szerintem a kategóriában kb. mind ugyan ilyen, ezért nem értettem BB9000 miről írt a #38327 posztjában.

(#38363) bazsimano válasza #69059072 (#38361) üzenetére


bazsimano
őstag

pont amit neztem az benne van a promocioba. kerdes, hogy ehhez pl porzsakot tudok vasarolni? vagy az egy vagyok a boschokhoz?

maradnek akkor szeirntem 20-30 kozott boschnal.
amugy eddig egy ZCX 6440 volt. de valahogy a tekeroje gajra ment...nemtudom hogy hazilag meg tudom.-e szerelni.

(#38366) Tombi


Tombi
senior tag

Üdv, Valaki tudna ajánlani gázos főzőlapot ? Alatta légkeverés elektromos sütő lenne, de mindenképpen gázon szeretnék főzni továbbra is. Ha pontos tipust nem is, de márkát tudnátok ajánlani? Árkegória: 50k alatt, de max 60 ha igazán nagy akció/ vagy az ár/érték arány !
szín: nem számít, de a munkalap világos szürke

Ezeket néztem eddig: link

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#38367) flegga92 válasza julius666 (#38362) üzenetére


flegga92
senior tag

Én eddig csak a MM-ban kötöttem plusz garit, de ott is változnak biztosítók. Van egy Whirlpool mosógép, egy Samsung inverteres no frost hűtő meg egy Samsung porszívó (ami igazán elromolhatna gari időn belül, soha nem utáltam még ennyire háztartási gépet mint ezt), de ezeknél nincs ilyen feltétel. (2 éve volt az utolsó vásárlásom, nem tudom azóta változott e.)

Szerintem az átvizsgálás attól is függ, hogy az éppen kijövő szerelő mennyire lelkes, mert ha jól értelmeztem alvállalkozókkal csináltatják, vidéken legalábbis tuti. Aztán vagy kap egy átnézést, vagy kapsz egy papírt hogy minden oké.

Amiről BB9000 ír, az drágább Bosch szárítógépeire vonatkozik ami SelfCleaning Condenser-rel rendelkeznek, erre a modellre nem. Itt "le van falazva" a gép eleje, nem látod a kondenzátort. A tisztítása pedig abban merül ki, hogy a ruhákból kiszárított kondenzvízzel nyakonönti a kondenzátort ami elméletileg megtisztul, az itteni fórum alapján ez nem nagyon működik.

(#38368) #94529552 válasza ForestFox (#38353) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kettővel előtted beszéltünk egy mosógépről, ami most 85k-ba kerül, vagyis 30k-val olcsóbb, nem tudom mennyire válik be. Megbízhatónak mondanám általában az Electrolux és LG gépeit, ezekre érdemes a garit kiterjeszteni, aztán a 4 év garival kapható AEG és a Bosch, ami 5 év garis, bár ezek drágábbak a keretednél, de jobban megéri, mert normális háttér van náluk. Van még az olcsó Beko, aminél csábító az 5 év, és amit én kockázatosnak tartok, pl. a gyenge szerviz és alkatrészellátottságú miatt is, de erről és a többiről is érdemes visszaolvasni. Itt van szűrés mélységre.

(#38369) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Ha jól látom, még nem volt szó az általam (nejem által...) kinézett készülékről.

Tehát fritőzt vennénk a szülőknek ajándékba, így fontos a könnyű kezelhetőség, meg az, hogy hasonlítson az előző készülékre.
A kinézett típus ez a FRITEL Frytastic 5571 - digitális fritőz "Cool zone" technológiával. Én még nem hallottam róla, de eléggé elit márkának tűnik. Tudtok róla valami tapasztalatot megosztani?

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38370) ForestFox válasza #94529552 (#38368) üzenetére


ForestFox
csendes tag

Karmko, Pumma: köszi a válaszokat. :R

(#38371) chef69 válasza chef69 (#38338) üzenetére


chef69
tag

Sziasztok.
Előző kérdésemre nem tudtok írni valamit?

(#38372) lorcsi


lorcsi
veterán

turmix gépet szeretnénk otthonra, valami kisebb méretűt, de tartósat
ami jeget is összetör és Smoothie is készíthető vele
eddig ezeket találtam:
[link] -furcsának találom, h csak 300W, de a kommentekben erre senki nem panaszkodik

[link] jóval drágább..de nem derül ki h a teljesítménye valóban kell e, vagy a 300w is bőven elég otthonra

van ilyesmi valkienk?
mik a tapasztalatok ?

(#38373) #94529552 válasza MaCS_70 (#38369) üzenetére


#94529552
törölt tag

5 liter kapacitással szerintem ez egy ipari olajsütő lehet(és nagycsaládosoknak való), vagy pont ilyen kellene? kb. 2 literes az átlag háztartási sütő, itt van választék bőven. Pár szelet húsnak vagy bárminek ennyi olajat melegíteni minden alkalommal.... Van itt pár bejegyzés a témában. Ha viszont csak ez érdekel, akkor talán innen, és vannak kisebb készülékeik is.

(#38374) MaCS_70 válasza #94529552 (#38373) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm!

Látod, én ennyire értek ehhez, lövésem sincs a normál fritőzök lelki világáról.
Gyorsan le is adom a drótot, mert bár össze tudunk jönni egy páran, azért nem kéne közétkeztetésre berendezkedtetni a szülőket! :)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38375) MaCS_70 válasza #94529552 (#38373) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mint kiderült, ez a Philips HD6161 halálozott el, ennek kell most utód, de ez is eleve 3,5 literes.

Ehhez képest a Fritel 5371 4 literje talán nem olyan durva ugrás.

Az elég jól hangzik, hogy 10 év a garancia, meg a jelek szerint ők a fritőz-téma nagymesterei.

Hát, meglátjuk!

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38376) taylorp


taylorp
senior tag

Sziasztok!
Sütő + főzőlap vásárlása előtt állok.
Szeretnék véleményeket erről a párosításról.

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#38377) flegga92 válasza MaCS_70 (#38375) üzenetére


flegga92
senior tag

Ugyan nem ismerem ezt a márkát, de az ára alapján nem lehet rossz, Nagyon szimpatikus, hogy ez tényleg teljesen szétszedhető és minden része mosogatható géppel is. Ez akkor is fontos, ha esetleg nincs mosogatógép, sokkal könnyebben takarítható. Viszont ez a 4l kapacitás brutálisan sok.
Szüleimnél egy Tefal Versalio Deluxe van, 2 liter olaj kell bele, de 5 főnek való krumpli simán kisül benne egyszerre.
Ezt a típust nem ajánlom. A fűtőbetét rajta van az olajtálon, kivehetőség miatt pedig elég silány megoldással érintkezik, eloxidálódik, a rugó már nem úgy tart, sőt még csak nem is "hülyebiztos", ha picit ferdén teszed rá nem érintkezik az egész felületen és szépen elolvasztja a műanyagot.
Nekem jelenleg egy Tefal UnoM-van ami sajnos nem szétszedhető, már az olajcsere is macerás vele. (Tescoban el volt árazva, 16k helyett csak 6 volt ;] )

(#38378) freaghill válasza lorcsi (#38372) üzenetére


freaghill
őstag

Ez engem is érdekelne.

(#38379) BB9000 válasza julius666 (#38362) üzenetére


BB9000
senior tag

" nem értettem BB9000 miről írt a #38327 posztjában."
Erről: Bosch Öntisztító kondenzátor reklámanyag: Link

[ Szerkesztve ]

(#38380) Habsteve válasza ForestFox (#38370) üzenetére


Habsteve
tag

Az Emagos Samsung WW70J4273MW/LE gépet rendeltem végül a promo garis Bosch helyett. A jobb paraméterek miatt döntöttem Samu mellett és mostani 8 éves ultra akciós gépünk is Samu, minimális rozsdásodáson kívűl kutyabaja kopkopkop.

(#38381) BB9000 válasza lorcsi (#38372) üzenetére


BB9000
senior tag

Ilyen Russel Hoobs gépem van, amit linkeltél, csak jégakkuk nélkül. A Smoothie-t szépen megcsinálja, a 300 W pont elég arra. Brutálisan hangos. Minden turmixgépnek van hangja, de ennek aztán brutális.

A jéggel az a baj, hogy "kutya kemény". Ahhoz, hogy egy gép jégkását csináljon neked a jégkockából, ahhoz három dolog kell: 1. erős motor, 2. éles és kemény pengék, 3. masszív edény -lehetőleg üveg.

A kicsi 9 ezres Russel Hoobs motorja normál használat közben -ami nem jég- gyorsan és szépen pörög. Szerintem ha rendszeresen csak jeget darálnék vele, akkor nem bírná 1-2 hétnél tovább. A kések a leírása szerint bírják a jeget. Személyes tapasztalat : ha nem hűtött összetevőket használsz, de hideg italt szeretnél végeredményben, akkor 1-2 kocka jeget beletehetsz, attól nálam se lett baja. A műanyag edény biztos, hogy nem keményebb a jégnél ! Az is biztos, hogy ez a gép nem jégkása készítésre lett tervezve. A vizet, tejet, gyümölcsöket dalolva, szépen viszi.

A 30 ezres Bosch-ról ránézésre látszik, hogy rendben van, mindhárom szükséges feltétel adott a jégkásához. 800W-os motor, üveg edény, erős anyagból készült pengék.

A két általad kinézett gépen kívül sok egyéb turmixgépet is lehet kapni, azonban a minőség nem minden esetben egyenesen arányos az árral. Az üveg-kelyhes turmixok között keress, mert ott a három fent említett feltétel egyike már adott. A kés anyaga szokott a kritikus pont lenni, mert annak keménységét nehéz ránézésre megállapítani, a leírások tartalmának pedig sok esetben a "fele se igaz".

[ Szerkesztve ]

(#38382) MaCS_70 válasza flegga92 (#38377) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hamarosan beszámolok róla!

A mérethez: a 3,5 liter után a 4 azért nem akkora nagy ugrás, hogy ettől legyen túlméretezett, de meglátjuk. Vannak nyolc fős családi összejövetelek, és a szülőknél jellemzően nem az éhhalállal dacolunk... :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38383) #94529552 válasza MaCS_70 (#38375) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, a 10 év gari megnyugtató, ha meg mégis túl nagy lenne, 14 napon belül be lehet cserélni egy kisebbre(online vételnél), ha van raktáron, mert több típusnál is 4 hét van írva. Hasonló rendszerű az a Philips is, még azt sem zárnám ki, hogy van, vagy volt közük egymáshoz.

(#38384) MaCS_70 válasza #94529552 (#38383) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, nekem is pont ez ugrott be -- az elállásról és a Philipshez mutatott kísérteties hasonlóságról is!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38385) veze válasza taylorp (#38376) üzenetére


veze
őstag

a leírás szerint pirolitikus a sűtő.
Egy nagy zöld pipa érte ! Nagyon jó és hatásos ez a sütőtisztítási mód, nincs több zsíroldózás meg koszvakarás, egyszerűen hamuvá lesz minden odaégett zsír, és be lehet még rakni ilyenkor más olyan sütö edényeket stb ami bírja az ötszáz fokot, nincs műanyag nyele meg hasonló, mert azokról is letakarítja a ráégett zsírt/olajat

(#38386) lorcsi válasza BB9000 (#38381) üzenetére


lorcsi
veterán

köszi a részletest :R

jégkását nem hiszem h készítünk vele, inkább csak zöldséget+gyümölcsöt
ebből a szempontból nem lesz akkorra nagyon nagy terhelésnek kitéve
gondolom azért 1-2 alkalommal kipróbáljuk milyne ha jegyet..de tuti nem rendszeresen

electrolux
hangyányit komolyabbnak hat, de nem írják, h jeget is tud darálni

[ Szerkesztve ]

(#38387) BB9000 válasza lorcsi (#38386) üzenetére


BB9000
senior tag

A két tartály nálunk is megvan. Nem tudom, hogy utólag vettük-e vagy már a géppel együtt, de jó dolog. Az Elektrolux-ról nincs tapasztalatom, ezért nem tudom összehasonlítani őket. A Russel Hoobs az jó gép. Megvehető. Jégdarálásra szvsz egyik se való. Ha kipróbálod valamelyiket, írd meg a tapasztalatokat.

(#38388) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sziasztok!

Szervizt keresek első sorban Budapest XI. kerületben vasalóhoz.
Bosch CCBD5 alias TDA2315/3: lakásfelújítás óta (az elmúlt 3 évben) kb 20 alkalommal verte le a Fi-relét, egy hónapja nem is melegít. A Fi-relés fiaskó mellett mást nem tapasztaltunk.
Tefal FV5230E1: vízköves, ki kéne tisztíttatni, más baja nincs. Az enyém, Párommal összebútorozáskor feleslegessé vált. Az elmúlt 5 évben 1,5 évet szolgált egy barátomnak kölcsönadva. Most ezt használjuk, de Párom számára vaskos a markolata és nehéznek is érzi.

Köszi! :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#38389) Teaway válasza macilaci78 (#38388) üzenetére


Teaway
veterán

A Bosch szerintem kuka, ha ereszti valahol a vizet (és az keresztülfolyik/ráfolyik a fűtőszál betáp pontjára), akkor leveri a FI-t. Véleményem szerint nem éri meg javítani és/vagy nem is lehet.

Nincs itthon csokid??

(#38390) macilaci78 válasza Teaway (#38389) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem minden vasalásnál veri le, de volt, hogy egy vasalás alkalmával többször is. Viszont kimondottan vizet nem láttunk alatta.
Minden esetre ezzel a véleménnyel már beljebb vagyok. :R

Ja, még egy dolog: munkahelyen van víztisztító, mióta megvan, nem kellett vízkőmentesíteni a vízforralót. Gondoltam, viszek haza palackban vizet a vasalónak, ez járható út, vagy a palack van annyira szennyezett, hogy ne legyen nagy előre lépés?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#38391) Zeki válasza macilaci78 (#38388) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az a baj, hogy olyan drága egy javítása az ilyen kisgépeknek, hogy tényleg kuka. Egyszerűen többe kerül mint egy új. Vagy ha drágább volt, közel annyiba. És akkor még mindig használt.
Hajszárító is ugyanez.

[ Szerkesztve ]

(#38392) MaCS_70 válasza macilaci78 (#38390) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha alapvetően tiszta a palack, nyugodtan hordhatod benne a tisztított/lágyított vizet, az nem tud mitől "visszaszennyeződni".

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38393) BB9000 válasza macilaci78 (#38388) üzenetére


BB9000
senior tag

Bosch kisgép szerviz. Link

Szerviz átvevőpont:
1023 Budapest, Árpád fejedelem útja 26-28. (bejárat a Dara utca felől)
Hétfő - Csütörtök: 09:00 - 17:00 Péntek: 09:00 - 15:00
ContactCenter: 06 80 200-201
Hétfő - Péntek: 08:00 - 17:00

A vasaló javítását itt biztosan elvégzik, de ha már nem garis, akkor inkább telefonon kérdezz rá, hogy milyen árképzéssel dolgoznak. Szerintem olcsóbb lesz egy újat venni.
Ha már új, akkor Tefal SuperGliss.

Vasalóvíznek pedig használj ioncserélt vizet. Link

[ Szerkesztve ]

(#38394) macilaci78 válasza BB9000 (#38393) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ioncserélt, desztillált, lágy és lágyított víz, ez 4 különböző dolog.
Ha újat veszünk, párom majd választ, ő használja. :P

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#38395) pjen válasza macilaci78 (#38394) üzenetére


pjen
félisten

Mi mindíg ioncseréltet használunk,Tesco,eddig jó.

(#38396) Teaway válasza macilaci78 (#38390) üzenetére


Teaway
veterán

Nem kell, hogy tócsában álljon alatta a víz. Bőven elég, ha csak szivárog valahol.

Nincs itthon csokid??

(#38397) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Túl vagyunk a 6. szárításnál a Beko DPY 8405 GXB2 szárítógéppel.

Az normális, hogy hiába rakjuk, száraz+, vagy extra szárazra a melegítő nadrágok passzéja nedves, farmer hátsó zseb jobban, farmer varrások kevésbé de egyértelműen nedvesek?

Mert lehet ez így normális de pont az egyik fő lényegét az idősporolást elveszti a szárítógép, ha végig kell nézni, hogy akkor rendesen megszáradt e vagy nem... aztán ha nem újabb kör vagy teregetés...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#38398) st6969 válasza Dare2Live (#38397) üzenetére


st6969
őstag

Szerintem normálisnak semmiképpen sem mondható. Különösen vastag részeknél előfordulhat, hogy nedves marad alkalmanként, de az sem a legszárazabb fokozaton. Nálunk szekrényszáraz van beállítva (a fölött már csak az extra dry van), de 95%-ban jó eredménnyel szárít. Siemens hőszivattyús. A szintetikus anyaggal viszont bajban van (pl. poliészterrel töltött paplan). A szintetikus programra állítva nedvesen hagyja. Itt is igaz, mint pár műszaki cikknél: a 15 programból 1 max. 2-t használunk...Kár kifizetni a felárat parasztvakító programokra :))

(#38399) flegga92 válasza Dare2Live (#38397) üzenetére


flegga92
senior tag

Bosch WTH85201BY-nél szekrényszárazra szárít mindent, pedig vegyesen dobáljuk bele a ruhákat. Van még szekrényszáraz + de azt nem kellett még használni. Vastag anyagú zsebeket, zoknikat ki szoktam fordítani, alsóneműt megigazítom.
Még annyi, hogy mi mindig bekapcsoljuk az alacsony hőfokon való szárítást, mert az asszony elég sok ruháját csak így lehet, illetve a vasaláskönnyítő is megy, szinte alig lesz gyűrött a ruha, nem is szoktunk vasalni.

(#38400) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

100-150k körül milyen szárítógépet érdemes venni? :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.