Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38151) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Honnan rendeljem meg? Beko DPY 8405 GXB2
Mind a két helyen gyártói garancia papirt kapok, olvastam volt ezzel valami kavarás? Tapasztalatok a kereskedőkkel?

[link]
[link]

(#38152) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Mamám megkért, hogy nézzek neki egy porszívót és egy konyhai robotgépet.
20-25e Ft/db-ot szánunk rá.

Robotgépből a Bosch MUM4-es szériát néztem ki.

4405
https://m.alza.hu/bosch-mum4405-d2416127.htm?kampan=arukereso_hu_domaci-elektro_priprava-jidla_kuchynske-roboty-planetarni_eav3144m&utm_source=arukereso_hu&utm_medium=product&utm_campaign=arukereso_hu_domaci-elektro_priprava-jidla_kuchynske-rob

4427
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_bosch-mum-4427-konyhai-robotgép-1090405.html?rbtc=aru%7Cpf%7C1090405%7C%7Cp%7C%7C

4830
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_bosch-mum4830-konyhai-robotgép-1154413.html?rbtc=aru%7Cpf%7C1154413%7C%7Cp%7C%7C

Porszívóból pedig az Electrolux és a Bosch belépő szintű gépeket.

Electrolux
https://edigital.hu/porzsakos-porszivo/electrolux-eeg41cb-easygo-porzsakos-porszivo-elenk-kek-p524373

Bosch
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_bosch-bgl2ub110-porzsákos-porszívó-1205561.html?rbtc=aru%7Cpf%7C1205561%7C%7Cp%7C%7C#specifik_C3_A1ci_C3_B3

A kérdésem az lenne, hogy a robotgépeknél a tartozékok kívül nincs nagyobb különbség, megbízhatóság stb?

Porszívóból melyiket érdemes venni? Electroluxnak jobbak a képességei, viszont a Bosch 2 év garit ad.

Előre is elnézést, telóról nem tudok linkelni.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#38153) #40553216 válasza #94529552 (#38137) üzenetére


#40553216
törölt tag

„képtelenség, hogy elnyeli a zoknit, az csak az Energomatnál fordult elő”
Hát, kollégám tizenegy-két éve vett, akkor messze nem a legolcsóbb Candy mosógépe azért tudta ezt produkálni.

(#38154) BB9000 válasza Czimby (#38152) üzenetére


BB9000
senior tag

Van különbség a robotgépek közt. Az eheti akciós LIDL újság 22.oldalán van egy egész jó robotgép 19.9K-ért. Szerintem meggondolandó. 3 év garral.
Nekem Bosch MUM4 van, de nem vagyok maradéktalanul megelégedve vele. Nyöszörög, nyaklik és olyan hatása van, mintha épp most akarna szétesni. 2-3 éves kb. Ne vegyél olyat.

(#38155) ribarszki válasza BB9000 (#38154) üzenetére


ribarszki
őstag

Ok, de a Boschra tudsz tenni szeletelő feltétet, turmixot, húsdarálót ami nem hátrány.

Abban igazad van, hogy ha 1,5kg körüli tésztával dolgozik, akkor kicsit nyöszörög a ház, de ennyi. Ne aggódj, semmi nem fog szétesni rajta. Anyum kb 18 éve!! vette az alap Bosch MUM gépét, és azóta is gyönyörűen megy.
Mondjuk a Boschból is lehet erősebbet, meg fém házasat venni.
Szóval igen, kicsit nyekereg, de ettől még volt olyan feladat amit nem csinált meg? Volt olyan, hogy nem bírta a motor a tészta súlyát/sűrűségét? Volt olyan, hogy megállt?

Nem fog szétesni semmi, nyugodtan vegyen olyat..

[ Szerkesztve ]

(#38156) ribarszki válasza Czimby (#38152) üzenetére


ribarszki
őstag

Mindhárom jó választás. A Bosch MUM-ról pedig lásd eggyel feljebb. Vedd meg nyugodtan, semmi bajuk.

(#38157) blattida válasza SG3rg0 (#38151) üzenetére


blattida
nagyúr

Egyik cég sem az ügyfélközpontúságáról híres, de az euronics még mindig jobb. Az ed-nél a problémakezelés borzalmas és nagyon lassú, saját tapasztalatból is írom.

ribarszki
Nekünk majd négy éve van egy mum 4-es készletünk, tényleg nem rossz, de ez a mum már nagyon nem az a mum, tiszta műanyag belül is, biztos vagyok benne, hog nem fogja majd húsz évig bírni. Nálunk heti négyszer-ötször megy, mindig érződik rajta a küzdelem.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38158) #94529552 válasza #40553216 (#38153) üzenetére


#94529552
törölt tag

Lehet, hogy nem olvastad el figyelmesen, mert én a most kapható electroluxról beszéltem[link], továbbá több éves saját használatról is, de candy és tsai egyébként se túlzottan ajánlottak pl. már csak a fedél rozsdásodása miatt sem, de erről már biztos olvastál itt. Tehát a 11+ éves Candy nem jó példa, mert újat akar venni az érdeklődő, nem olyan öreget, de azért kösz az infót. :R

[ Szerkesztve ]

(#38159) k-dani válasza Czimby (#38152) üzenetére


k-dani
csendes tag

Nem tudom a gyakorlatban mennyit számít, de ahogy látom, a MUM44* és MUM48* között 100W teljesítménykülönbség is van.

(#38160) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Mosó + szárítógép kombot vennék.
Keret: 200.000Ft. E fölé akkor mennék ha tényleg vmi komoly +t ad.
A min 4év garancia alapfeltétel.

kombo gépek amik szembe jöttek:
Beko HTV8733XS0 145.000Ft
Ami hátrány: Nem látom, hogy bárhol be lehetne állítani, hogy mennyire szárazra szárítson. Állítólag más gépekhez képest kifejezetten hangos.

AEG L7WBG68W 199.000Ft
Előnye Bekoval szemben: Van gőzfunkció ami állítólag hasznos. Lehet állítani mennyire szárazra szárítson. Vasalás száraz, szekrény száraz, extra száraz. Kicsit kissebb mint a Beko ami panel esetén nagyon sokat számíthat.(Nem lóg bele ajtóba....)

Más lehetőségem ahogy keresgéltem nincs. Vagy kevés a garancia (LG, Candy) vagy már túl drága (Bosch 6-8).

Valaki aki hasonló cipőben járt, kipróbálta a fenti tipusok egyikét ha vmi hasznosat, megnyugtatót... :) írna megköszönném. Így kivülről nem próbálva AEG egyértelmű nyertesnek tűnik, Beko meg olcsobb.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#38162) BB9000 válasza ribarszki (#38155) üzenetére


BB9000
senior tag

A Bosch MUM gépekhez valóban lehet venni feltéteket. Ez tény. Az ára ezeknek a feltéteknek kb duplája egy önálló, csak a feladatra jó legolcsóbb kapható gép árának.
Pl. turmix feltét, pl daráló feltét, pl fagyikészítő feltét. Mindegyiket megnéztem, mert ha már van egy MUM alapgépem, akkor jó lenne másra is használni. Végül egyik feltétet se vettem meg, mert nagyon drágák, másrészt ha az alapgép -amiben a motor van- bekrepál, akkor semmit se tudok kezdeni a feltéteivel.

(#38163) Csabroncka válasza Dare2Live (#38160) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ne vegyél egybe gépet mert sok Advilt fogsz szedni!

"in medias res"

(#38169) Czimby


Czimby
addikt

Köszi a Bosch MUM géppel kapcsolatos véleményeket mindenkinek! Sajnos csak még jobban elbizonytalanodtam.

Bosch és Lidl gépen kívül valami értelmes alternatíva?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#38170) grigo válasza Czimby (#38152) üzenetére


grigo
őstag

Lehet, hogy én hülyeséget mondok, de nagymamád porszívójánál én átgondolnék egyéb szempontokat esetleg a tech paraméterek kárára is. Ezeket pl nagymamád korára és erejére tekintettel. Neki lehet többet ér ha hosszabb vezeték, kisebb súly, hosszabb gégecső és mondjuk egy porzsákos verziót szívesebben használ mintha még utána takarítani kell a tartályt. Ha hülyeség, akkor bocs, hogy beleszóltam ;)

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#38171) Czimby válasza grigo (#38170) üzenetére


Czimby
addikt

Nem hülyeség, igazad van. Porzsák nélküli Samsung volt amit utált, szerencsére elromlott. Porzsákos kell mindenképp ezt kikötötte. Az is lesz. A kinézett gép kisebb és könnyebb is mint a régi.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#38172) ribarszki válasza Czimby (#38171) üzenetére


ribarszki
őstag

Csak kösd a lelkére, hogy ne takarítgassa a porzsákot, hanem dobja ki a kukába ha megtelt és tegyen be újat. Ez idősebbeknél nem magától értődő. :B

[ Szerkesztve ]

(#38173) grigo válasza ribarszki (#38172) üzenetére


grigo
őstag

A legjobb ha te beszerzel neki egy évre való mennyiséget. Én legalább is ilyeneket szoktam bevetni, hogy ne spóroljon és használjon ezer évig ilyeneket. Azt mondom, hogy baromi akciós volt és kitart neki egy évig. Ő örül hogy milyen jó vétel volt és így meri használni is. ;] :DDD

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#38174) Czimby válasza grigo (#38173) üzenetére


Czimby
addikt

Néztem már 4db 900-1300Ft, kezdésnek veszek 2 csomaggal, de lehet néggyel.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#38175) fradi81


fradi81
veterán

Hali

Szódagép vásárlásnál mire kel figyelni, vagy itt nem sok különbség van?

moto g72, Ninebot d28e

(#38176) Degeczi válasza Dare2Live (#38160) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Tényleg ne vegyél egybegépet! Mindenki szidja, joggal.

(#38177) Ance válasza fradi81 (#38175) üzenetére


Ance
őstag

Arra, hogy a patront hogyan tudod pótolni. A lényeg, hogy a neked legkényelmesebbet válaszd.

A másik esetleg, hogy hány palackot adnak induló csomagban, mert az drága utána.

A palackokon van lejárati dátum, ami mutatja, hogy meddig garantálják, hogy nem megy szét. Esetleg erre is érdemes figyelni, de biztos lesz aki azt mondja, hogy ez hülyeség.

Én pl. a hozzá ajándékba adott szörpöket nem figyelném, mert szerintem kivétel nélkül rosszak és egészségtelenek. Szerintem.

(#38178) fradi81 válasza Ance (#38177) üzenetére


fradi81
veterán

Amiket néztem azokhoz adnak egy palackot és egy patront, sodastream és sodaco márkák. Úgy látom a városban több helyen is cserélik gondolom ezek kompatibilisek minden géppel. Ezt néztem ki, mm-ben ráadásul most olcsóbb, ebbe nem csavarni kell az üveget csak belepattintani.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#38179) Ance válasza fradi81 (#38178) üzenetére


Ance
őstag

Nekem is a bepattintós sodastream van. Ennek az elődje szerintem. Kell hozzá venni palackot, mert a hideg vízbe tudja jól belekeverni a bubit :D tehát előtte le kell hűteni a vizet. 1 palackkal bonyis. Van triopack palack 3500 körül. Lejárati időre figyelj a palackon.

(#38180) apple87


apple87
senior tag

sziasztok!

Mi a véleményetek erről a porszívóról ?[link]
akcióba most 25E

(#38181) Csabroncka válasza apple87 (#38180) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

ok! Eluxokat azért nézd meg, hátha van több szolgáltatással is...

"in medias res"

(#38182) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Sziasztok, Porszívót szeretnék venni 20-25k körül.

Két típust néztem ki:
Electrolux EEG41CB EasyGo porzsákos porszívó, élénk kék
Samsung VC07M25F0WP/GE Porszívó

Ezek közül melyiket ajánlanátok? Vagy inkább egy 3. modell lenne számomra ideális?
50 nm panel, nappaliban nagy szőnyeg. A lényeg hogy ne én szívjam a port :K

(#38183) ribarszki válasza Janoo_07 (#38182) üzenetére


ribarszki
őstag

Kettő közül az Electrolux. A Samsung nagyon nem ajánlott...

(#38184) #94529552 válasza apple87 (#38180) üzenetére


#94529552
törölt tag

Annyira új, hogy szerintem még semmi, mert pár hete kezdték el forgalmazni, de a Bosch porszívók alapvetően ajánlott vételnek számítanak, a 8 porzsák is jó ötlet tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#38185) Czimby válasza apple87 (#38180) üzenetére


Czimby
addikt

És hol 25e? :U

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#38186) Teaway


Teaway
veterán

Auchan, de kuponos kód kell hozzá.

Nincs itthon csokid??

(#38187) Czimby válasza Teaway (#38186) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi! :R
Sajnos az nekem amugy is kiesik...

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#38188) Janoo_07 válasza ribarszki (#38183) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Köszi, meg is rendeltem :R

(#38189) ribarszki válasza Janoo_07 (#38188) üzenetére


ribarszki
őstag

Én próbáltam ezt a porszívót itthon. Ennyi pénzért (18k) tényleg nagyon jó vétel. Vannak hiányosságai, de ennyiért így is nagyon rendben van. A feje kicsit gagyi hatású, illetve a csövek csak egymásba csúsznak nem reteszelődnek, de ezzel együtt lehet élni.
Viszont S-Bag rendszerű, erősen szív, állatható a szívóereje, erősen csévéli vissza a kábelt, korrekt kimeneti levegőszűrője van, könnyű. Jó kis gép ez ennyiért.

Ellenben a Samsunggal csak a "szívás" van és nem a takarítás értelmében. Ott kezdődik, hogy nem kapni hozzá normális porzsákot. Mert vagy 2 porszívózás után elmegy a szívóerő és ki kell cserélned (Aspico) vagy úgy mellészív, hogy az egész porzsák rekeszben áll a por. Csak idegeskedés..

(#38190) Czimby


Czimby
addikt

A 20e Ft-os Lidl féle konyhai robotgépet megvette innen valaki?
Kíváncsi lennék a véleményére.

Tetszik, hogy fém a keverőtál meg kicsit nagyobb kicsit erősebb mint a Bosch MUM4-es, ráadásul 3év haris. A MUM4-es az tetszik, hogy már vagy 15éve gyártanak ilyet, csak kiforrott lehet.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#38191) ph2012


ph2012
senior tag

Van egy felülfagyasztós, kombinált, 180 literes Indesit hűtőnk. Ha jól érzékeltem akkor állandóan megy. Mitől lehet ez? Mennyibe kerül a megjavítása?

Köszi a választ.

(#38192) Teaway válasza ph2012 (#38191) üzenetére


Teaway
veterán

Belül a fokozatkapcsoló nincs feltekerve?

Nincs itthon csokid??

(#38193) ph2012 válasza Teaway (#38192) üzenetére


ph2012
senior tag

Hányason kell lennie a kapcsolónak és hány fok legyen a hűtőben?

(#38194) pjen válasza ph2012 (#38193) üzenetére


pjen
félisten

Nem lehet,hogy no frost,azok csinálnak mindíg valamit.

(#38195) Teaway válasza ph2012 (#38193) üzenetére


Teaway
veterán

Passz, meg kell nézni a leírásában.

Nincs itthon csokid??

(#38196) pjen válasza ph2012 (#38193) üzenetére


pjen
félisten

A kapcsoló oda állítod ahová akarod, attól le kéne állnia.

(#38197) kuni1123


kuni1123
csendes tag

Sziasztok!

Olyan beépíthető sütőt keresnék, amin van főzőlap vezérlő. A főzőlap márkája IGNIS, a típusát csak pár napon belül tudnám megmondani, ha szükséges. Mit tudnátok ajánalni? Köszi!

(#38198) Teaway válasza kuni1123 (#38197) üzenetére


Teaway
veterán

Valószínűsítem, hogy IGNIS márkájúnak kéne lennie, de olyan én nem találok.

Nincs itthon csokid??

(#38199) #94529552 válasza ph2012 (#38191) üzenetére


#94529552
törölt tag

A hőmérséket rendben van alul-felül? Teljes leolvasztást csinálnék, és ha utána továbbra is állandóan megy, akkor a hőfokszabályzó termosztátra gyanakodnék. Egy ilyen szabályzót egy régi Lehel hűtőhöz én 7k-ért vettem, és magam kicseréltem, de ez még a könnyen szerelhető típus volt, mert van amelyik komolyabb megbontást igényel, típusa válogatja, azokhoz már szakember kell.

(#38200) kuni1123 válasza Teaway (#38198) üzenetére


kuni1123
csendes tag

Igen én se találtam ilyen márkájút, de láttam, hogy több helyen Ignis(Whirlpool) néven vannak fent ezek a gépek, és gondoltam hátha volt már dolga valakinek ilyennel.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.