Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38601) Teaway válasza Lord Dragon (#38587) üzenetére


Teaway
veterán

Dehogynem, Bramac tetőcserépre 25 év van 😂

Nincs itthon csokid??

(#38602) ribarszki válasza Lord Dragon (#38600) üzenetére


ribarszki
őstag

Miért nem mész fel a Sebo magyar honlapjára? Csak ott kapható.
Igen, a hagyományosa könnyebb manőverezni.
Igen, van hagyományosból is elektromos fejes.
De ezeket már leírtam.
Amúgy nem olyan mint egy merev rúd, meglepően ügyes. Youtubon van videó.

(#38603) daddy9


daddy9
tag

Sziasztok!

Apósomék cserélnék a gáztűzhelyüket kombinált tűzhelyre és ezt a típust nézték ki:
Gorenje K5341WH-B kombinált tűzhely
A kérdésem csak annyi lenne, hogy ebben az árkategóriában van-e valami nagyon bevált kombinált tűzhely és esetleg, ha ezzel a típussal (vagy elődjével) van valami tervezési hiba, akkor azt jelezzétek!

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

(#38604) Lord Dragon válasza ribarszki (#38602) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

:R
Oké, asszem egyelőre választ kaptam minden kérdésemre, akkor megnézem a videókat még! Aztán ha eldöntöttem mit akarok venni, akkor már csak annyi marad, hogy kiderítjük, hogy honnan lehet olcsóbban hozzájutni a választott modellhez! :R

Köszönöm szépen mindenkinek még egyszer a segítséget és az infókat! :R

[ Szerkesztve ]

(#38605) Teaway válasza daddy9 (#38603) üzenetére


Teaway
veterán

50 cm széles, elég annyi?

Nincs itthon csokid??

(#38606) TeeJay válasza blattida (#38545) üzenetére


TeeJay
félisten

persze hogy van különbség
lehet hogy a dob azonos méretű csak az index fórumon olvastam ahol sok mosógépszerelő ír
hogy 7kg és 1200fordulat alatt nem szabad mosógépet venni
mert az 5-6kilóshoz gyengébb csapágyat raknak a 800-1000fordulatos gépbe meg egyel gyengébb motort is mint az 1200-1400-as géphez így tudják azokat olcsóbban adni

na augusztusban ezért vettünk 8kg 1200-as Electrolux előltöltős mosógépet és legközelebb sem fogom alább adni
arról nem beszélve hogy ez a 8kilós gép jól megrakva sem rezeg meg ugrál az előtte lévő 5kilós meg elég durván rázta a panel lakást szóval gondolom komolyabb felfüggesztés is van benne meg lengés csillapító vagy fene tudja mivel intézik ezt benne

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#38607) #94529552 válasza Teaway (#38605) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem 50 cm az átlagos szélesség. Persze van szélesebb is, még több zsetonért.

(#38608) Teaway válasza #94529552 (#38607) üzenetére


Teaway
veterán

Igen, csak utólag gondoltam át, hogy azért választotta ezt, mert ennyi hely van.

Nincs itthon csokid??

(#38609) zohan echte


zohan echte
tag

Sziasztok.

Két hete végül az AEG L7WBE69S mosó-szárítógépet vettem meg. Két hét távlatából leírom tapasztalataim hátha valakinek majd segít a vásárlásban. Mosáskor a gép nagyon jó halk a centrifuga 1600 fordulaton elég hangos, de valamit valamiért. 10 mosás után elmondható, hogy a ruhák már nem büdösek, szárítás után is jó öblitő illatúak a ruhák. A mosó programok kiismerését azért egy pár ruhám bánta. Az egy órás mosó-szárító program 1kg ruhához nagyon jó. Ezen kívül kipróbáltuk a pamut mosó-szárító programot, ennél állítható a szárítás 3 lehetőség közül. Ez alapba 7 órás program amit időmegtakarítás gomb 2x megnyomásával 5 órásra csökkenthető, de még ez is sok. Ami bevált, hogy előbb mosunk majd szárítunk. 9kg ruha mosása, időmegtakarítás gomb használatával 70 percesre csökkenthető. Ezután jön a ruha szárítás aminél, ha az alap idő beállítást hagyom ami kb 3 óra, állítható a szárítás(vasaló,szekrény,extra). Ha én állítom 5 percenként akkor a szárítás fajtája nem állítható, de ennél is 85 perc alatt száraz a ruha. Amire választ szeretnék kapni vagyis egy kis megerősítést, hogy melyik szárításnál kíméletesebb és melyik szárításnál dolgozik kisebb hővel a gép? Jól gondolom, hogy a hosszabb programnál?
Köszönöm.

(#38610) Lord Dragon válasza ribarszki (#38598) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Hali!

Közben itt ahogy agyaltam eszembe jutott még egy kérdés. Vegyünk mondjuk példának 2 porszívót. A turbófejes Miele C3 cat and dog-ot, meg az elektromos SEBO Felix 1 Premium -ot.

Ezekkel kapcsolatban olyan kérdés merült fel bennem, hogy a porszívók igényelnek e valamiféle rendszeres karbantartást, és ha igen, akkor mit? Mert én eddigi életem folyamán mindig csak elővettem és elraktam a porszívót... soha nem tartottam karban semmit rajta. Van e valami amire oda kell figyelni rendszeresen, illetve eltér e ilyen szempontból az elektromos a turbófejestől? :R

Köszi a visszajelzést!

Üdv! L.D.

[ Szerkesztve ]

(#38611) ribarszki válasza Lord Dragon (#38610) üzenetére


ribarszki
őstag

Porzsákcsere 2-3 havonta. És macskaszőrtől függően le kell vágni ollóval a kefehengerre tekeredett macskaszőrt. 2-3-4 hetente. Ezt nem tudom megmondani. Ez mindkettőn feladat. De kb 2perc. Ezen kívül semmi más.

(#38612) Lord Dragon válasza ribarszki (#38611) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Jó, ennyit azért megcsináltam, csak ez annyira alap dolognak tűnt, hogy nem soroltam a tennivalókhoz. De pl.: a mostani porszívóm, ami behányt, az porzsák nélküli volt. És utólag derült ki, hogy sokkal sűrűbben kellett volna kiporolnom a levegőszűrőit meg kimosni vízzel a porszűrő szivacsokat, amik benne vannak. És nem elég csak a portartályt ürítgetni, meg az azon levő szűrőket néha kitakarítani, hanem másik 2 helyen is volt még szivacs is meg szűrő is beleépítve a porszívóba, csak a hátulját meg a közepét például soha nem szedtem szét.... összesen 6 szűrő volt a porszívóban, amiből 2-ről nem is tudtam, csak utólag derült ki, hogy ilyen is van. Ilyen nagy "HEPA" szűrő volt benne vagy mi, ami lamellás kialakítású mint egy autónak a levegő szűrője, ebből volt 2db és további 3db szivacs lap, meg a legelején egy durva előszűrő a nagyobb daraboknak. Ez összesen 6 szűrő. És hát valamennyi időt fordítottam rá nagyon ritkán, de alapvetően javarészt leszartam, mert az első porszívónk ami 20 évet bírt, azzal semmit sem kellet csinálni, csak használni. Úgyhogy ezzel se nagyon foglalkoztam csak néha, amikor eszembe jutott....

[ Szerkesztve ]

(#38613) ribarszki válasza Lord Dragon (#38612) üzenetére


ribarszki
őstag

A zsáknélküli gép kis túlzással istencsapása. A fórumon tiltólistán van. Pont azért amit írsz. Az eldobható szintetikus porzsákos porszívóval annyi a dolgod, hogy kidobod a porzsákos és újat teszel 2-3 havonta. Illetve 1,5-2 évente Hepa szűrőt cserélsz.

(#38614) Lord Dragon válasza ribarszki (#38613) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Zsír! :) :R

(#38615) Tonyk


Tonyk
veterán

Lehet valakinek jól jön:

"2018. október 15-től 21-ig 25% kedvezmény kedvezmény minden termékre a Philips Webshopban!"

"Használja a PHILIPSQPON7 kuponkódot!"

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#38616) Sefter


Sefter
veterán

sziasztok!

Szárítógép témában kérnék segítséget..
Heti 3-4x mosunk 5-7 kg ruhát. Ezek szárítására kellene a gép, egyből az elején elakadtam :B
Kondenzációs vagy hőszivattyússal járok jobban? A keret 150-200k. Mely márkák ajánlottak?

Psn ID: sefter_hun

(#38617) tobias40 válasza Sefter (#38616) üzenetére


tobias40
veterán

Én a BEKO hőszivattyúsát bátran ajánlom a maga 5 év garanciájával!(akkor 160 volt!)
2 éve használom gond nélkül és kb hasonló felhasználással mint amit te is írtál,vagy kicsit több néha!
Betudod kötni a szifonba is(adják a hozzávalókat) nem kötelező tartályba gyűjteni a vizet..

A szűrőket kell rendszeresen tisztán tartani és így rendben lesz a dolog.
Nyilván van ennél jobb is ,majd írnak még a többiek is! :R

[ Szerkesztve ]

(#38618) Zeki válasza Sefter (#38616) üzenetére


Zeki
nagyúr

Most sok Bosch szárítógépre is van 5 év garancia. Az árak a webshopokban olcsóbbak.

(#38619) mzso


mzso
veterán

Hmmm. Lehet hogy inkább ide kellett volna írni.

Helló!

Szerintetek mit kéne csinálni ezzel a mosógéppel? Elég zavaró volt a hangja, különösen a kotyogás, ami a második videó végén (leállításnál) jól hallható, és még nincs beazonosítva honnan jön. (De szerintem a nemrég cserélt teleszkóp lesz.)

Videó 1

Videó 2

De valahogy nem tűnik biztatónak/normálisnak ez az imbolygó mozgás. Gondolom előbb ezzel kéne kezdeni valamit.

[ Szerkesztve ]

(#38620) #94529552 válasza Sefter (#38616) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az, hogy melyik fajta legyen, az sokszor felvetődik, és itt is van pár válasz a témában.

[ Szerkesztve ]

(#38621) Sefter válasza #94529552 (#38620) üzenetére


Sefter
veterán

köszi mindenkinek :R

Psn ID: sefter_hun

(#38622) blattida válasza mzso (#38619) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Valóban túl nagy az oldal irányú üstmozgás, ütődéseket, koccanásokat és üstszáj gumi gyűrődős hangokat hallani. Ha jól emlékszem, akkor a gyárival megegyező csillapításút vettél bele, de a hossz és a furatátmérő is stimmel?
Kicsit üt a szíjtárcsa, de az nem nagy gond.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38623) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok!

Olyan elöltöltős mosógépet keresek, aminek maximális magassága 81cm.
Minden gép amit néztem 85-86 cm. Létezik kisebb?

(#38624) mzso válasza blattida (#38622) üzenetére


mzso
veterán

Ránézésre ugyanolyan volt. De nem méricskéltem le kihúzva is a hosszot, nem akartam letörölni a fele kütyüt amivel az meg van kenve. Lyukat meg nekem kellett furni... (Az Orczy-sok azt mondták, hogy a gyártó csak ezt a cserecsillapítót hagyta jóvá)

"Kicsit üt a szíjtárcsa, de az nem nagy gond."

Nekem annak a csálésága volt a legszembetűnőbb. De ha azzal nincs baj.... Akkor inkább a lengéscsillapító környékén nézelődjek.
Mondjuk azzal nem tudom megmagyarázni miért indul kezd el előre-hátra imbolyogni a dob. A hátsó nehezéket megigazítottam mert az is csálénak tűnt.

(#38625) skitzoo


skitzoo
senior tag

Sziasztok.Van-e olyan mosogatógép aminek a mélysége 40-50cm? Szélessége és magassága lehet nagy de a mélysége lenne a lényeg.

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#38626) blattida válasza mzso (#38624) üzenetére


blattida
nagyúr

Valami nem stimmel a lengéscsillapítókkal vagy/és a furatokkal, melyeket csináltál. (Az egész gép nem egy műszaki remekmű, de ez más kérdés, viszont jól példázza az olcsó bosch-ok színvonalát és igénytelenségét).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38627) mzso válasza blattida (#38626) üzenetére


mzso
veterán

Hát igen, elég trágya megoldás ez a csak szétfúrással cserélhető csillapító... De azért 15 évet csak kibírt a gép. :) Még 1-2 jó lenne.

Végül szétszedtem. Az egyiknél igen nyilvánvalóan kotyogott már akkor amikor még csak alul a csavart szedtem le. A másik sem volt teljesen passzos benne amikor már csak a pöcökkel néztem. Pedig még kisebbel is fúrtam mint ami a papíron volt.

Végül szerencsétlenkedtem a lyukakba körbe epoxy gyurmát, hátha jobb lesz egy kicsit. Nem ment rá csak az egész nap... :)

(#38628) #94529552 válasza mzso (#38627) üzenetére


#94529552
törölt tag

15 éves? Nem semmi egy olcsó Bosch-tól. :C

(#38629) mzso válasza #94529552 (#38628) üzenetére


mzso
veterán

Van egy olyan érzésem a fórum, meg youtube alapján, hogy új akármilyen márkájú is nem tartana sokáig. (Emberi árkategóriában. )
Lehet, hogy 15 éve még nem jöttek rá, hogy kell belőle kispórolni a minőséget. :)

(#38630) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! Van egy hajdu 150-es kéményes gázos bojlerunk. Mostanában minden felfűtés után mikor örlángra kapcsolna elengedi a mágneskapcsoló és elalszik! Van mikor 2 hónapis sincs vele gond van mikor meggajdul és időnként kialszik van, hogy mindig! szerelő többször nézte. Nem lát baját? vki találkozott ilyen jelenséggel? Vmi vagy rossz vagy nem olyan nincs h néha jó néha nem! Mi lehet a baja? elég idegesítő jelenség!

Battletag: hojszi#2983

(#38631) ArthurShelby válasza Intel fan11 (#38630) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szia, nálunk anno ugyanez volt, a szerelő kikötötte ezt a kapcsolót, mert elvileg csak arra való, hogy kikapcsold vele az őrlángot ha teljesen balra húzod (a hideg felé) a hideg meleg csúszkát.
Egyébként a mágnes kapcsolót nem lehet kicserélni? Nem hinném hogy nagy tétel lenne, bár az is lehet hogy már ehhez nincs alkatrész.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#38632) Intel fan11 válasza ArthurShelby (#38631) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nem teljesen értem! Ez tartályos bojler nem átfolyós! Akkor, hogy gyújtom be? ha kiveszi ezt a kapcsolót? Nem veszélyes ezt kikötni? Meg mitől van ez? Nálatok nem derült ki?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#38633) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#38632) üzenetére


Intel fan11
őstag

Battletag: hojszi#2983

(#38634) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halló,halló.

Tud valaki most valami akciót, Black Friday akciót lehet nem tudjuk kivárni, és kéne hűtő+fagyó egyben, illetve mosógépet, felültöltőset néznénk. ( Indesit BTW D61253 pl )

Van most valami kifejezetten ajánlott?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38635) #94529552 válasza Intel fan11 (#38632) üzenetére


#94529552
törölt tag

A legjobb lenne egy szakemberrel megnézetni, és talán az a mágneskapcsoló a hibás, vagy ahhoz kapcsolódó alkatrész, gáztűzhelynél pl. termoelem szokott tönkremenni leginkább. Annak az a szerepe, ha kialszik a láng, akkor elzárja a gázt. Kikötni vagy kiiaktani gázos készülékből szerintem semmit nem kellene.

(#38636) Intel fan11 válasza #94529552 (#38635) üzenetére


Intel fan11
őstag

De 1szer jo 1szer nem? Van h 2 honapig semmi. Most meg mindig kikapcsol?

Battletag: hojszi#2983

(#38637) talpas válasza Intel fan11 (#38630) üzenetére


talpas
aktív tag

Leírtad a hibát, hallod a kattanást.
Nem nézegetni kell hanem cserélni a két fő alkatrészt ami szórakozni szokott. Ő szerintem az őrláng fúvóka és cső portalanítást végezte el, ami szintén fontos.
Thermoelem és thermopatron egyszerre csere. A boltok mivel gázkészülékről van szó nem biztos, hogy magánembert kiszolgálhatnak. Adattábla, típusszám alapján keresd, vedd vagy rendeld.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#38638) #94529552 válasza Graphics (#38634) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hello.
Felültöltős 6kg/ 1200-as centrivel az eluxtól a 1264ILW-t venném + garival, és itt írtam, hogy miért ne a Wp csoportos és hasonlókivitelű gépeket. Dave-nek például ennek az elődje van 3 éve[link]. Nekünk meg egy Time Manager-es 1066TDW, ami már 6. éves, és az volt akkor 94k, bár csak ezres centrivel. Neki Bosch alulfagyasztós van, de ilyenből népszerűek a Samsung és LG No Frostos gépek is. Továbbá a Liebherr, Elux, és AEG is. Itt tudsz szűrni no-frostra, méretre, stb.
Intel fan11 Sajnos produkálhat ollyatt is, de előbb-utóbb úgyis szakember kell oda, nincs mese.

[ Szerkesztve ]

(#38639) #32577792 válasza Graphics (#38634) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szia

Miért kifejezetten felültöltős érdekel?
Most olvastam tesztet mosógépekről, vizsgálták a mosási/öblítési hatásfokot. Nem túl szépek az eredmények. A vizsgált felültöltősök jellemzően elmaradnak mind a kettőben az elöltöltős gépekhez képest.

(#38640) Graphics válasza #32577792 (#38639) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hely miatt, illetve mert 180-as magassagunkkal inkább az passzolna

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38641) #32577792 válasza Graphics (#38640) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nem próbáltad még feltenni egy hokedlira? :)

(#38642) Graphics válasza #32577792 (#38641) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az asszonyt? Még nem :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38643) buci30


buci30
addikt

Vezették nélküli porszívót szeretnék vásárolni elsősorban, ebbe segítsetek ár érték arányba mit javasoltok?

Egy ami fontos lenne (halk legyen). Kislányom 2,5 éves és nagyon nem szereti a mostani vezetékes hangját.

De kíváncsi lennék vezetékes megoldásra is, ami jó szívóerő és a lényeg, hogy ne legyen túl hangos.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#38644) TeeJay válasza buci30 (#38643) üzenetére


TeeJay
félisten

vezeték nélküli porszívó csak pénzkidobás
nekünk az Electrolux Powerforce van ilyen https://youtu.be/5-CoAjF9wGg
[link]

700wattos és félgőzön is emeli a szőnyeget és tök halk simán este 9-kor porszívózunk vele
ezek a mai porszívók már kis teljesítményből hozna ki baromi nagy szívóerőt
végre rájöttek hogy ha tömítik a lukakat akkor csomó szívóerő megmarad és nem kell 2kW-os motor ami ontja a meleget meg fülsüketítő

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#38645) ribarszki válasza TeeJay (#38644) üzenetére


ribarszki
őstag

vezeték nélküli porszívó csak pénzkidobás

Ez elég bátor kijelentés volt így.

(#38646) TeeJay válasza ribarszki (#38645) üzenetére


TeeJay
félisten

mutass 30-ért olyat aminek akkora szívóereje van mint amit én linkeltem
ja és ugyanakkora porzsákja is legyen ám meg hepa filter meg minden :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#38648) buci30 válasza TeeJay (#38644) üzenetére


buci30
addikt

Ez árban is teljesen korrekt. :R

Amúgy a hangot miből lehet kikövetkeztetni?
Avagy a szívóerőt?

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#38649) ribarszki válasza TeeJay (#38646) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem volt szó róla, hogy 30k a határ. De annyiért valóban nincs. Viszont olya kijelentést tettél általánosságban, aminek semmi köze a valósághoz.

[ Szerkesztve ]

(#38650) buci30 válasza ribarszki (#38649) üzenetére


buci30
addikt

Milyen fajta?
S halk? :F

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.