Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39051) dewil666 válasza olta (#39045) üzenetére


dewil666
őstag

Hozzánk sem jöttek elenőrízni. Mikor megigényeltük más címen laktunk azután nem sokkal elköltöztünk.
Nehogy vegyél semmilyen régi vackot!! Lomtalanításnál viszel eggyet a kidobott szemétből :)

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#39052) KTU válasza tibbike01 (#39047) üzenetére


KTU
addikt

Papíron egyezzen minden adat, erre figyelj!

Dokumentumokat e-mailben kapod.
Postán nem jön semmi a címedre.

Aztán hogy a boltból hova hozatod házhoz, az más kérdés.
2017-ben online próbáltam intézni hűtőgépet, MM és extrém, azt mondták csak személyesen lehet a kereskedőknél intézni. :(((
Persze az online (webáruházas) ár drágább volt. :(((

(#39050) Teaway: Köszi

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#39053) Tiboy86


Tiboy86
tag

LG mosószárító és hűtőgépek milyenek?

(#39054) ANDROID??? válasza #94529552 (#39028) üzenetére


ANDROID???
addikt

:R
Köszi!

(#39055) tibbike01 válasza olta (#39049) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszi mindenkinek! :R

Már csak az a kérdés, hogy a Bosch KSV33605 hűtőt mikor gyárthatták. Sehol sem találom az évszámot. Kamuzzak be valamit? 2005 környéki lehet.

[ Szerkesztve ]

(#39056) dewil666 válasza tibbike01 (#39055) üzenetére


dewil666
őstag

Az rossz hűtő?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#39057) #32577792 válasza tibbike01 (#39055) üzenetére


#32577792
törölt tag

Akkor írd be azt :)

(#39058) Bacusuz válasza KTU (#39032) üzenetére


Bacusuz
őstag

Szia!

Köszi a választ.
Amit láttam, hogy nyakmasszírozás nem volt benne az olcsóbbakban.
Akkor még gondolkodok, hátha lesz valami jó ajánlat.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#39059) #94529552 válasza Voice24 (#39042) üzenetére


#94529552
törölt tag

Bosch Serie 4 ajánlott szerintem, a másik márka nem annyira.

(#39060) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok.
Tűzhelyek közül a 60-100ezres kategóriában megbízhatóság szempontjából melyik gyártó ajánlott és melyik kifejezetten kerülendő?
Köszönöm előre is a válaszokat :R

(#39061) goku888


goku888
tag

Sziasztok

Első mosogató gépemet szeretném meg venni és tudnátok e nekem abba segíteni hogy milyet érdemes van 120 ezer forintig

(#39062) #94529552 válasza goku888 (#39061) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egy kis olvasnivaló, mert azt se írtad, hogy milyet vennél, méret, teríték száma, szabadonálló vagy bepíthető, stb. Ezekre a beépíthető gépekre van most garis promóció, de itt és ott is láthatók bővebb leírások.

[ Szerkesztve ]

(#39063) dewil666


dewil666
őstag

Na már be is küldtem a pályázatot. Meglepően nincs túlterhelve az oldal (4 éve kb 3 óráig szenvedtem mire sikerült).

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#39064) tobias40 válasza dewil666 (#39063) üzenetére


tobias40
veterán

Tölteném fel a képeket,elsőt elfogadta,utána szeretném a többihez is uanazt a képet feltölteni és azt írja hogy nem jó.
Pedig előtte már elfogadta..

Hogyan lehet 2 képet feltölteni egy adathoz hogy mindkettő oldala lelegyen fényképezve pl. a lakcím kártyának?

(#39065) dewil666 válasza tobias40 (#39064) üzenetére


dewil666
őstag

Én úgy csináltam hogy egy képre raktam az elejét és hátulját. lakcím, személyi, adokártya. Ezt a 3-at küldtem el.
De hivatalosan úgy kell ahogy írtad is. Egy kép egy oldal.
Azért nem tudod feltölteni, mert ugyan az a fálj neve mindnek.
Viszont ha minden kártyád egy képen rajta van (mindkét oldala) akkor elég 1 képet feltenni (4 éve így csináltam).

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#39066) M43g válasza KTU (#39046) üzenetére


M43g
aktív tag

Miért nem veszel egy olcsó, éppen döcögő Hajdu mosógépet, amit leadsz HGCS-re? :F

@(#39047) tibbike01: Leadásnál nem ellenőrzik, azt személyesen is le tudod. De a kiszállítást oda végzik, ami a címed a kártyán. Csak kiszállítással lehet vásárolni. Ha esetleg szülők címéről lenne szó vagy bármi... a MM fuvarozóját szerintem baromira nem érdekli semmi, letossza a küszöbre 'sztkész. Remélem érthető, kevés volt a reggeli koffein.

[ Szerkesztve ]

(#39067) bazsimano válasza dewil666 (#39065) üzenetére


bazsimano
őstag

en ha jol emlekszem szig nem is kell, csak lakcimkartya es adokartya.

(#39068) goku888 válasza #94529552 (#39062) üzenetére


goku888
tag

Szabadonállót szeretnék és 13 vagy 14 terítékese lenne a jó

(#39069) M43g válasza tobias40 (#39064) üzenetére


M43g
aktív tag

Asszem pdf-ben is fel lehet (kis help a hegesztéshez), vagy paintben össze vágva a két oldalt.

Ha valami hiányzik (pl. félig van befotózva), bekérik hiánypótlásban, de az elbírálást -amíg pótlod a cuccot időben- nem befoláysolja, nicht beszaren!

(#39070) Degeczi válasza dewil666 (#39051) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyre több helyen már nincsen általános lomtalanítás!
(a hatalmas kuplerájt maguk után hagyó lomizók miatt... ehelyett egyéni bejelentésre megy ki a helyi szemétszállító)

(#39071) tobias40 válasza dewil666 (#39065) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem is egy képen van mind a 3 kártya eleje,és a másikon a hátulja!

M43g: tehát ha már csak a képek kellenek akkor már érvényes pályázatot adtam le,tehát már beérkezett hozzájuk?Magyarul elöl vagyok a sorban?

[ Szerkesztve ]

(#39072) M43g válasza tobias40 (#39071) üzenetére


M43g
aktív tag

Sztori:
Korábban ellopott pénztárca, az adószámomat tudom, a kártyára évekig nem volt szükség fizikailag. Aztán a HGCS-hez kellett... és kb. 2-3 hét alatt pótolják, optimális esetben. Ezért én tavaly "véletlenül" két lakcím kártya képet adtam le, adókártya helyett is egyet. Írtak, hogy hiánypótlás, beadtam, amikor megjött a kártya. És megkaptam a támogatást.

[ Szerkesztve ]

(#39073) Degeczi válasza dewil666 (#39063) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hát most már teljesen behalt a szerverük... :W
(mondjuk engem majd csak szerdán érint, de ha most ilyen, addigra sem várható jobb)

(#39074) dewil666 válasza Degeczi (#39073) üzenetére


dewil666
őstag

Ha az oldal indulással beadod nem lesz gond.
10:02-kor már vissza is igazolták hogy beérkezett a pályázatom.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#39075) Degeczi válasza dewil666 (#39074) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Most épp megint megy.
Már tegnap kitöltöttem amit lehetett, csak meglepett, h itt lakcímkártya és adókártya fotó feltöltésről írtak többen, mert nekem eddig csak a számokat kérte be: ezeket majd csak a régióm megnyitása után fogja kérni?
(egyelőre már a 2. oldalon sem lehet "tovább"-ot nyomni)

(#39076) dewil666 válasza Degeczi (#39075) üzenetére


dewil666
őstag

Igen a nyilatkozat elfogadását már csak a megnyitás után tudod elfogadni és azután kell feltölteni.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#39077) andrasferenc válasza tibbike01 (#39047) üzenetére


andrasferenc
tag

A PÁLYÁZATI KIÍRÁS ÉS ÚTMUTATÓ

Otthon Melege Program

Háztartási nagygépek (hűtő vagy fagyasztó készülékek,
mosógépek illetve mosó-szárítógépek) energia megtakarítást
eredményező cseréje alprogram

lehetőséget ad a fenntartási kötelezettség felmentésére. Szerintem a készülék áthelyezésére is lehetne érdeklődni.
Idézem az ide vonatkozó szakaszt:

6. Fenntartási időszak
támogatás felhasználásával megvásárolt háztartási gép jogtalan eltulajdonítása (lopás, rablás)
esetén, vagy vis maior esemény (tűzkár, vízkár) folytán megsemmisült készülék fenntartásától
Támogató eltekinthet. A fenntartási kötelezettség alól történő felmentést a hgcs2018@nfsi.hu emailcímen
keresztül kell kezdeményezni, amelyhez csatolni szükséges a hatósági, kárszakértői
jegyzőkönyv, vagy a hivatalos igazolás másolatát is.

[ Szerkesztve ]

(#39078) bazsimano válasza Degeczi (#39075) üzenetére


bazsimano
őstag

azaz, a doksik feltoltese csak utana lesz, miutan megnyilik az idoablak! elso ket oldalt tudod csak kitolteni.
utana 3ik oldal nyilatkozat elfogadas es utana mehet a feltoltes,.

(#39079) Tonyk


Tonyk
veterán

Hűtőgép:

Beko RCNA365E32DZX
vs.
Samsung RB33J3205SA

Beko egy kicsit kisebb, de 5 év garancia. Samsung tavalyi tesztek alapján a legegbízhatóbb a Bosch-al karöltve. :F

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#39080) #94529552 válasza goku888 (#39068) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Bosch mosogatók közül a Serie4-es gépeket nézném meg a helyedben, és ezek bele is férnek a keretedbe. SMS45 és SMS46-tal kezdődő számozás[link]. Bár a szabadonállókra csak 2 év gari jár, esetleg innen választhatsz másik márkát, ami kiterjesztett garival is beleférne.

(#39081) tobias40 válasza M43g (#39072) üzenetére


tobias40
veterán

Mire hazaértem,simán feltudtam tölteni a képeket,server hiba volt...

(#39082) oszy válasza dewil666 (#39023) üzenetére


oszy
veterán

De a személyes papírokat beadására van pár nap ha jól olvastam.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#39083) oszy


oszy
veterán

Benevezek én is az idei csereprogramra. Ezt néztem ki: Samsung WW70K44305W/LE Mi a véleményetek róla?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#39084) Degeczi válasza oszy (#39083) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hónapok múlva jutsz majd odáig, h vásárlás lehet a dologból, a most beírt típushoz nem kell ragaszkodnod, csak az energiaosztályához, szóval ráérsz eldönteni.
(én mindenesetre inkább LG közvetlenhajtásúak felé nézelődöm majd)

[ Szerkesztve ]

(#39085) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Megkérdeztem egy hűtőgép szerelőt is, hogy fagyasztót lehet-e elhelyezni +1 és +5 fok közötti helyiségben.
Azt mondta, hogy ami csak fagyasztó, tehát nem hűtővel kombinált, azt nyugodtan elhelyezhetem itt is, nem lesz vele gond.
Azt mondta még, hogy minél egyszerűbb, mechanikus leolvasztású legyen.
Pl. a Zanussi Ügyfélszolgálata erre csak a szabvány szöveget nyomja, hogy +10 fok alatt nem garantált a megfelelő működés.
Gondolom hihetek olyan szerelőnek, aki már 10-15 éve javít hűtőket?

(#39086) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
errol a zanussirol van valami velemeny? ZWQ71235SI
udv
b.

(#39087) Zolás válasza GEPESZ66 (#39085) üzenetére


Zolás
addikt

A baj az, hogy az új fagyasztókat nem szereli tíz éve. Ha veszel egy újat és megszívod vele, a szerelő nem fogja kicserélni neked.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#39088) GEPESZ66 válasza Zolás (#39087) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Azért ismerheti őket, hisz olyan körökben mozog.
Akkor nincs itt köztetek olyan, akinek a mostani kiadású csak fagyasztó szekrénye, mechanikus leolvasztású,hasonló alacsony hőmérsékletű helyiségben van elhelyezve?
Vagy esetleg szerelő nincs köztetek, aki tényleg valós infókkal szolgál?

(#39089) #32577792 válasza GEPESZ66 (#39088) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nekem a Lehel 300L kb 30 éves kint van a garázsban. Nem fűtött. Megy, semmi baja. Illetve zsanérjait cserélem ha megjön.
Nem fogom cserélni amíg megy, az tuti, nem izgat az áramfogyasztása :)

(#39090) pjen válasza GEPESZ66 (#39088) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nincs olyan szerelő aki a gyártó hivatalos véleménye ellenére írásba adja,hogy nem lesz semmi baja,és garanciát is vállal.

(#39091) GEPESZ66 válasza #32577792 (#39089) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nekem is ilyen van, 1996-os gyártású, semmi gond vele.
Nem főként a fogyasztás miatt akarom lecserélni, hanem mivel mostanra nagy lett az űrtartalma, ill. a szélessége miatt.

(#39092) GEPESZ66 válasza pjen (#39090) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nem akarok nyilatkozatot, ill. garanciát!
Csak a tapasztalatát, a tényt ossza meg velem.

Ha nem tudom kinnt elhelyezni, akkor az ebédlőbe a régebbi tálaló bútor helyére kell valamit csináltatni, de csak beépítettben gondolkodhatok.
Sajnos nincs másik helyem.
Tavaly, ugyan ezen pályázat keretében cseréltem le a hűtőt (22 éves kombinált LEHEL volt) a spejzban csak hűtőre, mivel itt kellett a nagyobb űrtartalom..
Kombináltat oda nem akartam venni, mivel nem volt magasságban elég szabad helyem, mivel felette egy szekrény van.

(#39093) pjen válasza GEPESZ66 (#39092) üzenetére


pjen
félisten

Szerintwűem várd meg,hogy hideg legyen,aztán vedd neten,ha nem jó vissza küldöd.

(#39094) #94529552 válasza bazsimano (#39086) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van Zanussi felültöltős a családban, de nem ez az új típus, de szerintem ennél jobb és minőségibb kivitelűek az Electroluxok, amit pl. írtam neked korábban a Time Manager-es EWT1264ILW, és EWT1266ESW.... Mechanikailag egyformák, dobméret is pontosan ugyanakkora, nem beszélve, hogy még olcsóbb is. Az csak marketing, hogy ez többet tudna, nem kell elhinni. De még az AEG mosógépek is pontosan ugyanolyanok, és pont ugyanannyi ruhát tudnak mosni mint ezek, ás egyforma űrtartalmú a mosódob az összes felültöltős elux csoportos gépnél. Hiába van 7 kg írva, nem fog több ruha beleférni, csak az AEG-ek még drágábbak, és kicsivel dizájnosabbak, még nagyobb kijelző, és pár extra funkció. A Zanussi csak le van kicsit butítva, kevesebb extra, kisebb kijelző, de ha gondolod, akkor azt vedd. De mondhatnám példának a Zanussi hűtőket is, amiket látványosan gagyibbra csinálnak, mint a két tesó gépeit. Vagy máshonnan hozva a példát, azonos kategóriában a skoda mindig szerényebb tudású és kivitelű a vw és audiknál, különben nem annyira vennék a jóval drágábbakat.

[ Szerkesztve ]

(#39095) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hát mi végül csak mosógépre adjuk be a pályázatot, a hűtőt meg kell vennünk előbb..

3 hónap minimum lehet, de ismerős, aki ezeket intézi mondott már olyat, hogy volt ez fél év is ... :D Szóval aki sietősen akar venni bármit is, inkább a Black Fridayt nézegesse.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39096) GEPESZ66 válasza Graphics (#39095) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ha jól emlékszem, tavaly 1 hónap alatt megjött a határozat, s már lehetett is vásárolni.
A vásárlásra adtak talán 3 hónap lehetőséget.

(#39097) flash-


flash-
veterán

üdv

azt kérdezném hogy a hűtőgép belsejét mivel lehet takarítani-fertőtleniteni-tisztitani?
leírásában valami olyan áll hogy nem szabad használni tisztitoszert mert kárt tehet a belső burkolaton..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#39098) Graphics válasza GEPESZ66 (#39096) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát passz, egyelőre az egyikre tudunk rámenni, mert nekem át kellett volna jelentkeznem a új házba, de nem tudtam összehozni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39099) bazsimano válasza #94529552 (#39094) üzenetére


bazsimano
őstag

nem is tudom mi tantoritott el ettol EWT1264ILW valahol valami velemenyt olvastam es lehet az :)
de nagyon ugy tunik, hogy ez fog maradni...

(#39100) bazsimano válasza bazsimano (#39099) üzenetére


bazsimano
őstag

na meg is van ez a vinnyogo hang miatt gondoltam nezek mast ... :U :U

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.