Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38851) ribarszki válasza 2xar (#38850) üzenetére


ribarszki
őstag

Mert fizettek érte azért dicsérte. Gyere át robotporszívó topikba és olvasd el az összefoglalót. De a Xiaomi szót keresed.

(#38852) 2xar válasza ribarszki (#38851) üzenetére


2xar
tag

Köszi! Az a topik elkerülte a figyelmemet valahogy.

(#38853) Voice24


Voice24
őstag

Kis segítséget illetve tippeket kérnék mosogatógép témában.
Amit tudok: szabadonálló kell, minimum 12 terítékes.
Amiben tapasztalat érdekelne: mennyire praktikus, mennyire vált be a harmadik tálca az evőeszközöknek? Mennyire fontos, mennyire használható a multizónás (külön alsó vagy felső szint) mosogatás? Mennyire hatékony a powerclean? Fontos vagy elhanyagolható a szárítás vége felé automatán kinyíló ajtó a végeredmény szempontjából?

Tudom, sok kérdés, de annyiféle funkció van, és nem tudom, melyikre érdemes áldozni, melyik felesleges opció.
A régi Candy gépünk még mosogat, olyan gond nincs vele, de belül kezd leválni itt-ott a "zománc", a műanyagok sem újak már, a zsanérok kezdenek korrodálódni, ezért kezdtem újat nézegetni. A keretünk egyébként max. 120.

(#38854) #40553216 válasza pjen (#38831) üzenetére


#40553216
törölt tag

A praktikumnak több szempontja van. Nekem az fontosabb, hogy nem kell minden vagy minden második porszívózás után kiborítani, hajat, szőrt lefejteni, kimosni, kiszárítani, stb.

(#38855) pjen válasza #40553216 (#38854) üzenetére


pjen
félisten

Az én Samum nál mindezt nem kell, tényleg kiöntöd lehúzod, friss víz és kész.

(#38856) #40553216 válasza ribarszki (#38833) üzenetére


#40553216
törölt tag

Dehogy nem lehet! A 2241-esemre raktam az AEG T6DBG28S szárítót, még csak nem is a tető négy sarkában van a négy lába, hanem jó 2 cm-re rövidebb tetőre is rá lehetne rakni.

(#38857) ribarszki válasza #40553216 (#38856) üzenetére


ribarszki
őstag

Mea Culpa! Már rájöttem, hogy tévedtem. Csak a Mielegépes kérdezte, hogy akarok-e rá szárítót, mert akkor a döntött paneles nem jó. De ezek szerint simán rámegy, köszönöm! :K

(#38858) Vmf


Vmf
csendes tag

Sziasztok!

Milyen edèny kèszletet ajànlotok amik jó minósègűek?

Nekem elsőre Tefal lenne a választás de fogalmam sincs mik vannak mèg.

(#38859) Mr.Csizmás válasza Vmf (#38858) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kb. bármi ami kapható és nem az alja. tefalnál egy részben csak a márkanevet fizeted meg. pl. edigitalnál van pár edény akciózva [link], vagy pl. a GN edények amik ipari szintű felhasználásra készülnek eredetileg.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38860) pjen válasza Mr.Csizmás (#38859) üzenetére


pjen
félisten

Mi bajod a Tefal edényekkel?Asszony szereti.

(#38861) Mr.Csizmás válasza pjen (#38860) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem a minőség, az árazás. pl. a 8-10-14k-s négyzetes grillserpenyőkkel egyenértékű az ikeás grilla 4-5k-ért. persze itt is vannak bestbuyabb cuccok, pl a késeket akcióban sokszor bolhapiaci áron lehet venni. :K illetve a gépek között is vannak kiváló ár/érték arányúak (tegnap vettem egy CG2050-t 15e-ért)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38863) #32577792


#32577792
törölt tag

Lehet benevezünk egy hűtőgépre, a támogatós pályázatban.
Most egy 240L-s zanussi van, fagyasztórésszel. Ez olyan sok-sok éves.
Itt is adva van, hogy max. 58cm széles vagy mély lehet.
Ennél lehet nagyobb némileg nagyobb, a fagyasztórésze mindenképpen.
Milyen márkát/típust ajánlanátok?

(#38864) Vmf


Vmf
csendes tag

Köszönöm zèpen a segìtsègeteket!

(#38865) #40553216 válasza #32577792 (#38845) üzenetére


#40553216
törölt tag

A 2241-esnél ugyanezek a számok vannak, de a kezelőpanel alatt van egy vékony műanyagcsík két oldalt 2-2 cm és elöl (mint az autókon a koccanásvédő), azzal együtt 60 cm. A mélységben a különbség akkor számít, ha mind a négy oldala takarva van, azaz ha egy szabadon állót betolsz a pult alá és egy ajtóval eltakarod. Mert az 58 cm-en túl csak a mosógép ajtaja lóg.

(#38857) ribarszki
:)

[ Szerkesztve ]

(#38867) #32577792 válasza #69059072 (#38866) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szerintem azzal együtt annyi.

Liebherr : szerintem az a szomszéd árkategóriája :)

[ Szerkesztve ]

(#38868) Csabroncka válasza #32577792 (#38867) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Azért a minőségibb darabok kombiban 100 fölött kezdődnek. A régi hűtőt csak akkor cseréld ha valóban áramzabáló és az ajtók sem szigetelnek már jól.

"in medias res"

(#38869) Wajk válasza #32577792 (#38863) üzenetére


Wajk
addikt

mi pont tavaly újítottunk be egy Zanussi ZRB34103WA-ra (220l-es) (89e-40e volt), nagyon szeretjük, ennek van egy 198 literes kistesója is. De az öcsi dagibb még pár cm-el. A miénk mérete:
Szélesség 59.5 cm
Magasság 184.5 cm
Mélység 64.7 cm

Így valószínű ki is esik nálatok, bár a 59-60cm sajna a defult a legtöbb márkánál ha jól tudom...

Persze ha nem kell árézékenyen dönteni 150e-200e körül már ütősebb gépek vannak, de 100 körüli kategóriában, méretben és variálhatóságban jó vétel volt. A nővéremék egy Samsungot vettek, de meg is bánták, mert több fiók fix és nagy fazékot be sem tudja tenni... ilyesmit érdemes nézegetni pl az MM-ben.

u.i.: nekünk fa ajtó van a kamrába ahova ment a hűtő. Gyárilag 60cm-es volt, de fa mivolta miatt fél cm-et összeugrott már. Állítva nem fért be. De nagy mázli volt, mert fektetve, egy métert megemelve be tudtuk vinni a hűtőt így hosszéba. Volt nagy izgalom :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#38870) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Szevasztok,

most tervezek egy kisebb/nagyobb konyhafelújítást, legalábbis gépek tekintetében. Lecserélem az elektromos főzőlapot (jelenleg egy Teka infrás van, 9 éves, de nem szeretem az infrát) és a páraelszívót (Teka, de szinte nem is megy már, kürtős).

Kinéztem az alábbiakat:
Electrolux EHI6340FOK
CATA BETA 600

Ezekről mi a vélemény? Hasonló ársávban van jobb választás? Köszi!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#38871) #32577792 válasza Wajk (#38869) üzenetére


#32577792
törölt tag

Sajnos nekünk ez az összeugrás itt már nagyobb, mint a fürdőszobán. Ott 59cm ami végig megvan. Hűtős ajtó 58 :(

(#38872) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok!

Költözés miatt be kell szereznem egy hűtőt és egy mosógépet a közeljövőben.
Elég sokat bújtam ezt és más fórumokat, így sikerült viszonylag szűkre szabni az esélyesek körét. A fő szempont a hosszú gyári garancia volt, de ebből hajlandó vagyok áldozni, és kiváltani MM biztosítással, ha azon múlik. A következők közül szeretném, ha segítenétek választani!

Hűtők:
BEKO RCSA-365K30 W illetve RCSA-365K30
Élőben megtapogatva kicsit csalódás volt az anyaghasználat és a masszivitás hiánya, illetve az olcsóbb típus valamivel használhatóbb belső kialakításúnak tűnik a dupla zöldséges rekesz miatt.

Árban kicsit feljebb lépve a BOSCH Serie 2 és Serie 4 gépei már sokkal minőségibbnek tűnnek, bár itt a gyári oldal összehasonlítása alapján a serie 4-ből kimarad a nofrost, amit kicsit furcsállok, ha tényleg így van, de került bele hőmérsékletkijelző.
Ezen kicsit kattogok, hogy megéri-e a 20-30% felárat a BOSCH, nyújt-e annyival többet az anyaghasználaton felül? Talán alkatrészellátottság, garanciális ügyintézés?

Esetleg még szóba kerülhet a LIEBHERR CN 4313-21, feltéve ha ebben a konzumer árkategóriában is olyan jók a LIEBHERR hűtők, mint a sokszázezresben. Itt ugye csak 2 év gari van + a biztosítás, de ha ez a készülék jobb vétel az áráért mint a Beko vagy Bosch, akkor ennyi még belefér.

Mosógép:
Az árukeresős top1 LG F2J5WN4W és a mindenhol ajánlott BEKO WTV-6633 között kellene választanom, hiába 5 év a Beko, a garanciális ügyeik lassúsága kicsit megijeszt. Lehet jobb deal lenne kiterjesztett garival az LG? Lehet tudni esetleg, hogy melyiknek milyen a meghibásodási rátája?
Esetleg ezek mellé valami mélyebb alternatíva? Lehet elfér ilyen 50-55 mélységű készülék is, és akkor kihasználnám.

Kicsit hosszú lett, de hálás lennék minden válaszért!

[ Szerkesztve ]

(#38873) Csabroncka válasza Ranger^41 (#38872) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A LIEBHERR-nek nézd meg a kompresszorát szerintem EU-s, vállalható, viszont a bosch-hoz képest kicsi a gyümölcsrekesz!

"in medias res"

(#38874) zsero


zsero
aktív tag

Porszívóból melyik a legolcsóbb 5 éves akciós Bosch ami ajánlott? Electrolux EasyGo tetszik 19-ért, de csak 1 év garis. Ilyen teljesítményű (AAAC) porszívó viszont Boschban sokkal drágább, nem?

(#38875) freaghill


freaghill
őstag

Szóval hűtőből a Liebherr-t ajánljátok?
Mi is tervezünk a pályázatból vásárolni hűtőt, így most nyomozás van, mit érdemes.
Lehet tudni, hogy miért olyan ajánlott?

Támogatással olyan 180k lenne kb. a max ráfordított összeg.

[ Szerkesztve ]

(#38876) freaghill válasza freaghill (#38875) üzenetére


freaghill
őstag

Ezt találtam ilyen árban.
No-Frost, Alulfagyasztós, A+++, 160 kWh/év, 40dB, 181.000 Huf

[ Szerkesztve ]

(#38877) polonic


polonic
félisten

Mi a véleményetek erről a hűtőről?
LG GBB60NSFFB

Meg úgy egyaltalán az LG-ről?

(#38878) mzso


mzso
veterán

Helló!
Most akkor megfejtette már valaki, hogy meddig lehet pályázni az Otthon melege új fordulójára. Most akkor A megadott napon kezdődi? Akkor van vége? Vagy hogy?

Az időtartamnak "2018.11.09.10.00-14.00"-t adtak meg aminek nem sok értelme. Nem hinném hogy csak egy nap lehet pályázni tíztől kettőig...

Most nézem, hogy az egyik dokumentum szerint kezdeti időpont. Viszont nincs végidőpont.

[ Szerkesztve ]

(#38879) freaghill válasza mzso (#38878) üzenetére


freaghill
őstag

Helló!

De igen. Abban a 4 órás időintervallumban lehet pályázni, és ugye régiókra van lebontva az egész.

(#38880) petya80 válasza petya80 (#38806) üzenetére


petya80
tag

Egy picit pontosítom a kérdésem HGCS-vel kapcsolatban.
Tehát mivan ha kamura beírok mondjuk egy Hajdú energomatot, mint lecserélendő gép, de leadáskor nem tudok/nem akarok leadni semmit.
Amúgy alapból egy 11 éves Indesit gépem van ami igazából üzemel, de "sajnos" ez A+ - os így nem tudom ezt be lehetne - e írni a pályázatba. Meg ha nem muszáj nem adnám le.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#38881) mzso


mzso
veterán

Amúgy nem rittyentett valaki valami hasznos útmutatót a csereprogramhoz?

(#38882) M43g válasza petya80 (#38880) üzenetére


M43g
aktív tag

Nálunk pont senkit nem érdekelt, mit adsz le, amíg darabra volt valami hűtő/mosogép kinézete (megfelelő kiválasztandó :DD).

(#38883) bazsimano válasza mzso (#38881) üzenetére


bazsimano
őstag

nem igazan ertem milyen utmutatot szeretnel? :F

1.mostantol mar kitoltheted a ket elso oldalt a palyazatnak (szemleyes adatok, es gepek),
2. amikr megnyilik az idoablak, akkor mehetsz tovabb...akkor niylatkozatot kell elfogadnod es feltolteni a doksikat (lakcim, ado )
3. megvan hogy milyen regioban mikor lesz...es 10 oratol delutan 2ig lehet beadni.
4. elbiralas majd lesz amikor lesz

ennyi nagyjabol :D

(#38880) petya80 : barmit leadhatsz. a lenyeg, hogy le kell adnod kotelezoen es hogy jobb legyen a fogyasztasa , co kibocsatas meg mi a fene :D

[ Szerkesztve ]

(#38884) mzso válasza bazsimano (#38883) üzenetére


mzso
veterán

Csomó dolog van amit egyelőre nem tudok. Hogy, tudom leadni, gépenként van-e támogatás (adhatok-e le két hűtőt pl.).
Boltot/készüléket utólag választok-e. Ha hűtő és mosógép kéne akkor családon belül igényelheti-e két személy.

(#38885) bazsimano válasza mzso (#38884) üzenetére


bazsimano
őstag

lakcimenkent van! most huto es mosogep is van...azaz ha mind a kettot akarjatok akkor egyszerre mehet.
az nfsi honlapon ott van excelben a boltok listaja.
ha elnyerted a tamogatast akkor lesz egy palyazat szamod es amikro vasarolsz akkor azt bemondod, beirod netan webshop es akkor levonodik az osszeg.
ha gondolod es van kerdes iratsz privatba hogy tobbieket ne zavarjuk...de ahogy gondolod :D

(#38886) Ed McLeves válasza #94529552 (#38807) üzenetére


Ed McLeves
tag

Neked is és #38808 ungawa fórumtársnak is köszönöm a hozzászólást!

(#38887) lufi7 válasza #32577792 (#38871) üzenetére


lufi7
aktív tag

Beütsz a tokba egy vagy két 60cm-s lécet keresztbe és szétfeszíted amíg beviszitek.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#38888) mzso válasza bazsimano (#38885) üzenetére


mzso
veterán

Én egy ilyet látok:
"Figyelem! Jelen pályázati alprogram keretében együttesen hűtő/fagyasztó és mosógép beszerzése nem támogatható,
a felsorolt készülékek közül egy készülék beszerzésére igényelhető támogatá
s. "

A másikban meg ezt látom:
"Jelen pályázati kiírásra személyenként és lakásonként legfeljebb egy háztartási nagygép
(hűtő/fagyasztó készülék, vagy mosógép) cseréjére nyújtható be pályázat."

[ Szerkesztve ]

(#38889) mzso


mzso
veterán

Az meg hogy van, hogy a listán szereplő termékek zöme meg nem is kapható már... :(((

(#38890) Voice24 válasza Voice24 (#38853) üzenetére


Voice24
őstag

Senkinek nincs még egy icipici tippje sem erre?

(#38891) TeeJay válasza Voice24 (#38890) üzenetére


TeeJay
félisten

Electrolux vagy AEG
anyumnak AEG van és bitang jó pedig az csak 2 tálcás és az evőeszközök kosárba vannak
nekünk még az is mindig perfekt módon elmosogatta
van rajta AUTO funkció aztán azon megy
105ezer volt 5év garival :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#38892) mzso


mzso
veterán

Ebből másnak is az jön le, hogy akármilyen A+++ -os készüléket kell megjelölni és utána azt vesz az ember amit akar?

Mondjuk az ezeréves Zanussi hűtő paramétereit nem tudom hogy kéne kiderítenem... Én egy ilyet adnék le egy fagyasztó kedvéért.

(#38893) Wajk válasza mzso (#38892) üzenetére


Wajk
addikt

1. így van :K
2. típusra rákereshetsz a neten, de ha jól emlékszem gyártási évszámot kellett csak megadni, meg talán azt hogy hány l-es, de már nem biztos.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#38894) Elemental válasza Ezekiell (#38870) üzenetére


Elemental
addikt

Nekünk a családban két 6540 van lassan két éve. Ahogy nézem, amit te linkeltél a kezelőben különbözik. Az összekapcsolható főzőzóna jó dolog, használjuk rendszeresen.

(#38895) bazsimano válasza mzso (#38888) üzenetére


bazsimano
őstag

Lehetseges, max ha kell ketto akkor csaladtaggal csinaltassatok meg es vivyetek at hozza.
Igazandibol en egy sacperkb gyartasi idopontot irtam tavaly edesanyamnak...azzal...mosogepben toltetet kell es gyartasi evet...ennyi...

(#38896) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

60-80 ezer forintos árkategóriában lehet kapni jó gőzállomást?(vasaló)
Igazából jelenleg sima vasalónk van és elég sokan dícsérik a gőzállomásokat. Megéri?
Valakinek van tapasztalata vele? :R

(#38897) pjen válasza smallmer (#38896) üzenetére


pjen
félisten

Asszonynak egy 30 ezres,lányomnak szintén egy 30 ezres van.Philips és Tefal,szeretik.Szerintük sokkal jobb vele vasalni,én nem értek hozzá.

(#38898) M43g válasza mzso (#38888) üzenetére


M43g
aktív tag

Lehet, hogy így van, de nem nézik. Mi az asszonnyal egy címre tavaly egyszerre hűtőt és fagyasztót igényeltünk.

(#38899) mzso válasza M43g (#38898) üzenetére


mzso
veterán

Külön névre?

Egyébként az adókártya és a lakcím kártya kell nekik szkennelve? Igen kacifántosan van megfogalmazva...

(#38900) freaghill válasza mzso (#38899) üzenetére


freaghill
őstag

Szerintem meg tisztán, érthetően van megfogalmazva minden. :K

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.