Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38051) TeeJay válasza blattida (#38050) üzenetére


TeeJay
félisten

Tudtam én hogy csak parasztvakítás.
Augusztus elején vettünk egy Electrolux 7kg 1200 fordulatos mosógépet ( EWF1274BW) ami tökéletes pedig mindenáron LG vagy Electrolux inverteres mosógépre akart az eladó rábeszélni. Jobb is hogy nem azt vettem.
Következő projekt hűtő lesz de azt hiszem maradok a sima bevált 1 kompresszoros alul fagyasztós szekrénynél.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#38052) st6969 válasza ribarszki (#38045) üzenetére


st6969
őstag

Amikor szárítógépet vettünk (3 éve), akkor igyekeztem utánajárni, hogy milyen elven működő legyen. Épp a hőcserélő tisztíthatósága miatt hajlottunk a sima kondenzációs felé, de zavart kicsit a nagy fogyasztás és még jobban a magas hőfokon szárítás. Nem akartam a ruháink felét kidobni, mert összemegy. Így kb. ugyanannyi érv volt mindkét fajta mellett. De utolsó pillanatban megláttam ezt az "öntisztítós" megoldást, ráadásul egy siemens gép 200-ról 150-re le is volt akciózva 4 év garival, így az lett. Kicsit elszomorító, amit írtok, hogy ez semmit nem ér.
Fogalmam nincs, hogy épp milyen hátrányt szenvedek most emiatt, nem látom a hőcserélő állapotát, mennyire koszos...azt sem tudom, hogy hosszabbak-e a programok, mint az elején (le kellett volna mérni anno). Szóval most csak használom, aztán nemtom' mi lesz...
1 év múlva lejár a gari. Lehet, hogy kicsit naiv vagyok, de ha egy szerelő ki tudja takarítani 40-ért, akkor én ezt mitől ne tudnám megcsinálni (hangsúlyozom, gari lejárta után)? Vagy ez ekkora ördöglakat?

[ Szerkesztve ]

(#38053) ribarszki válasza st6969 (#38052) üzenetére


ribarszki
őstag

A hivatalos Gorenje szervíz takarítja 40-ért. Egy mosógép szerelő, klímás(nálunk vállal szárítógépet) 20-ért megcsinálja. Ördöglakat, mert teljesen le kell bontani a gépet. De olyan szinten, hogy te ahhoz nem akarsz hozzáállni...

(#38054) pjen


pjen
félisten

Most voltam Aldiban,Miele porzsák 990Ft 4 db.

(#38055) ArthurShelby válasza pjen (#38054) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Lux porszívóba 5ezer ft volt a márkaboltban.... :DDD

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#38056) ANDROID??? válasza blattida (#38047) üzenetére


ANDROID???
addikt

Terv szerint heti 2-3 mosás..
Ez a szétbarmolja a ruhát magas hőfokon lehet érdekes.
Nem tudom.

(#38057) grigo


grigo
őstag

Sziasztok. Szárítógépet tervezünk venni. Felmerült a kérdés, hogy hőszivattyú vagy kondenzációs. Szerettem volna egy modernebb hőszivattyúsat, azonban a mosókonyha szerű kis szobából ebben az esetben ha jól sejtem akkor ki kell vezetni a vizet/hőt/párát valahová. Az lenne a kérdésem, hogy ha tényleg szükség van kivezetésre akkor ezt, hogy szoktátok megoldani, milyen (hosszú és átmérőjű) kivezetéssel lehetséges?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#38058) ribarszki válasza grigo (#38057) üzenetére


ribarszki
őstag

Sem a hőszipkásat, sem a sima kondenzációsat nem kell kivezetni. Tartályba gyűjt. De olvass vissza kicsit, pont a hőszipkás extra költségeiről beszélgettünk.

(#38059) blattida válasza ANDROID??? (#38056) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem szétbarmolja, csak általában összemegy, ami érzékenyebb a melegre, azonban a kímélő mód használata sokat segít, nálunk például semmi nem ment még össze a szárítóban, hagyományos kondenzációs miele gépünk van.
A nagyon műszálasokra kell csak vigyázni, de a hőszivattyúst azok is jobban bírják az alacsonyabb (40 C fok) hőmérséklet miatt, igaz, azokban tovább is tart a szárítás.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38060) st6969 válasza pjen (#38054) üzenetére


st6969
őstag

(#38061) polonic


polonic
félisten

Olvasva itt a korábbi hsz-eket a karbantartásmentességről a szárítógépek esetén.
A miele-nél is egy nagy kamu lehet akkor ez a dolog?

(#38062) freaghill válasza pjen (#38054) üzenetére


freaghill
őstag

Lehet, hogy volt már téma, de milyen sűrűn érdemes cserélni a porzsákot? Gondolom úgyis használattól függ.

(#38063) pjen válasza freaghill (#38062) üzenetére


pjen
félisten

valóban leginkább a használattól függ.Mi az egész lakásban használjuk,konyhában is ,tehát minimum havonta egyszer,ha félig van akkor is.Sok gépen van telítettség jelző+ha régi por szaga van.

(#38064) Bigemperor válasza blattida (#38038) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Ha jól értem, akkor heti 3-szori használatra továbbra sem javaslod a hőszipkást a kondenzációssal szemben. Aeg-t rendeltem sima kondenzációst a gari miatt, de mivel még nem jött meg, el sem küldték, a most linkelt Bosch-on elgondolkodtam.A plusz karbantartás a kondenzációsnál nem jelentkezik, illetve írtad, hogy nemsokára csak hőszivattyús lesz, ez a későbbiekben alkatrész-ellátási gondokat nem jelenthet (igaz, addigra ki is múlhatnak a kondenzációsak.)

(#38065) blattida válasza polonic (#38061) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, mivel eleve hozzáférhető és takarítható. Totálisan nem tudja kiszűrni a szűrője a szöszt, ellenben valóban csak valóban ritkán szükséges. Miele esetében amúgy sem ez okozhat gondot, náluk is elektronikai problémák jelentkeznek inkább, igaz, azok sem gyakran.

Bigemperor
Igen, ha keveset használnátok, akkor egy hagyományos kondenzációssal jobban járnátok. Ha már nem lesz kapható, csak hőszivattyús, akkor is még sokáig lesznek alkatrészek a hagyományos kondenzációs gépekhez. Kiskapuk meg lesznek, totálisan nem fognak eltűnni, mivel kisipari-ipari felhasználású gépekre nem vonatkozik a korlátozás, csakúgy, mint például a porszívóknál, takarítógépeknél is maradtak 900 Wattnál nagyobb teljesítményű típusok.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38066) Teaway válasza pjen (#38054) üzenetére


Teaway
veterán

Pontosabban: Miele porszívóba való zsák.

Nincs itthon csokid??

(#38067) polonic válasza blattida (#38065) üzenetére


polonic
félisten

Értem.
Gondolkozunk szárítógépen és lehet, hogy megint mielet választanánk.
Elégedettek vagyunk nagyon a mosógéppel és a mosogatógéppel is.

(#38068) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Használt saeco kávéfőzőt szeretnék venni. Tudtok ajánlani megbízható boltot, akik árulnak használt, felújított készülékeket?

(#38069) blattida válasza polonic (#38067) üzenetére


blattida
nagyúr

Jók a szárítóik is és már csak hőszivattyús típusaik vannak, de ezt, gondolom, tudod. Ha csak a legolcsóbb 8kg kapacitású modellt is veszitek, azzal is jól jártok, ez benne a jó...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38070) BB9000 válasza Bigemperor (#38064) üzenetére


BB9000
senior tag

Én továbbra is a hőszipkás mellett teszem le a voksomat és neked is azt ajánlom. Az alacsonyabb szárítási hőmérséklet és a kedvezőbb fogyasztás miatt. Ha tényleg nagyon keveset használod, akkor az AEG kondenzácós éves fogyasztása 560 KWh. 160 normál ciklusra számolva. Ez pont heti három szárítás. A Bosch hőszipkás amit linkeltem, az 212 KWh-ból megoldja ugyanezt. Jobban kíméli a ruhákat is, mert ez csak 40-45 Celsius fokon dolgozik, míg a kondenzációsban 60 Celsius fok van! Egy-két kényesebb ruha összemegy és máris nem lesz olyan nagy öröm a szárítógép.
A takarítás valóban sokkal könnyebb az AEG-nél. De ha lejár az 5 év gari én bizony szétkapom a Bosch-t és rendesen kitisztítom. Nem kerül majd 40 ezerbe az fix.

(#38071) Bigemperor válasza BB9000 (#38070) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Ok, értem, ezek alapján sikerült teljes egészében elbizonytalanítanod, ezért külön köszönet. :D :R
Most akkor mi legyen? :F

[ Szerkesztve ]

(#38072) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziastok!

Mosó-szárító gépek szeretnék vásárolni. Tudtok nekem javasolni valamilyet ami bevállt, vagy jónak találjátok?
Vonz ez a dolog hogy mosás után nem kell vasalni. ( külön mosógép és szárítógép nem opció )

(#38073) taylorp válasza SG3rg0 (#38072) üzenetére


taylorp
senior tag

Kb. egy hete erről megy a beszélgetés. Görgess vissza pár hozzászólást!

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#38074) ribarszki válasza SG3rg0 (#38072) üzenetére


ribarszki
őstag

A mosó-szárítógép egyben nem igazán ajánlott. Öszvér megoldás. A szárítása sem tökéletes, rengeteg vizet használ, gyűri a ruhákat. Helyette egy elöltöltős gép és a tetejére egy szárítógép. Egymáson sem opció?
Az egybe gép után pedig igencsak kell vasalni..

[ Szerkesztve ]

(#38075) #94529552 válasza TeeJay (#38048) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nincs ilyen inverter meghibásodásról infó, hogy problémás lenne, pedig sokan használnak régóta például Samsung inverterest, vagy talán a Bosch-nál is van és egyes WP hűtők is, meg asszem az összes LG is inverteres. A mosógépeknél se látni problémát vele, ezt is olvasd el. Akinek nincs, azok meg hadd mondjanak róla amit akarnak.

(#38076) polonic


polonic
félisten

Az miért van, ha besűrűsödik az öblítő?
Megromlik? Az illata még ugyanolyan.

(#38077) blattida válasza #94529552 (#38075) üzenetére


blattida
nagyúr

De, van bőséggel, csak nem úgy jelzik a gépek , hogy inverter hiba, meg a szerelők se így mondják a felhasználóknak, ellenben, például az általatok gyakrabban emlegetett youtuber mosógépszerelő Villányi Viktor videóiban is gyakran szerepel inverter hiba (meg a táphiba) is.

polonic
Gyakorlatilag igen. De az is lehet, hogy veszített a víztartalmából.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38078) #94529552 válasza blattida (#38077) üzenetére


#94529552
törölt tag

Még nem láttam egy Samsungost se a hűtőjéről inverter ügyben panaszkodni, ergo... :N Ráadásul olvastam, hogy el kell engedni[link].

[ Szerkesztve ]

(#38079) blattida válasza #94529552 (#38078) üzenetére


blattida
nagyúr

Hiszen ha Te nem láttál vagy hallottál róla, akkor nincs is, tökéletes logikára valló megállapítás.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38080) ЯΞNΞGΔT válasza pjen (#38054) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Sziasztok!

:Y Ez tényleg jó? MIELE SFAF3 Jubile gépbe is stimmel? :R

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#38081) #94529552 válasza blattida (#38079) üzenetére


#94529552
törölt tag

Legalább én a fórumtársak tapasztalataira is hagyatkozom, ellentétben az általánosítással. De ha gondolod, jöhetnek a példák sorban a meghibásodott hűtő inverterekről, aztán majd eldöntik az érdeklődők.

[ Szerkesztve ]

(#38082) polonic válasza blattida (#38077) üzenetére


polonic
félisten

Még nem láttam ilyet.
De mondjuk a lejáratról nincs semmi info a flakonon.
Illata tényleg ugyanolyan.
Viszont vízzel felhígítva ilyen darabos. Nem homogén.

Akkor kuka?

(#38083) blattida válasza polonic (#38082) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, akkor lehet kiönteni. Csak eltömítené a öblítőrekesz csonkját.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38084) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

Szárítógépet szeretnék venni első ránézésre a BEKO DPY-7405 XHW3 gépe tetszik az 5 év gari és az ára miatt is 120-130e között mozog.
Webshopok elég ellentmondásosak hol hőszivattyúsnak, hol kondenzációsnak írják, de valószínűleg az előbbi.
Már tavaly is nézegettem a szárítógépeket és akkor olvastam, hogy a hőszivattyús hatékonyabb, viszont évente illik tisztítani amit csak szakember tehet meg. Használati utasítást letöltöttem, abban azt írja, hogy a párologtatót simán ki lehet porszívózni. Vagy mást kell kitakarítattni?

(#38085) grigo


grigo
őstag

Most ősszel úgy látom sokan tervezünk ezt azt beszerezni. A kérdésem az lenne, hogy a hamarosan aktuális glamour napok 20% körüli általános kedvezményein felül érdemes várni BF-re? Ott is szokott általános kedvezmény is lenni és ritkán esik egybe a nagyon akciós termékekkel amiket jó ha pár percig lehet rendelni.
Szóval végül is az lenne a kérdésem, hogy glamour vs BF? Ti hogy időzítetek?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#38086) blattida válasza flegga92 (#38084) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Az a beko hőszivattyús.
A hőcserélőt ki lehet porszívózni, viszont csak a gép szétszedésével lehet kiszedni és rendesen kitakarítani, ami házilag egyet jelent a garancia elvesztésével, ezért szoktak szervizt írni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38087) ribarszki válasza blattida (#38086) üzenetére


ribarszki
őstag

A kondenzátorban baromi sűrűn vannak a lamellák. Az a nedves szösz rátapad a lamellákra, így gyakorlatilag pont nulla amit te onnan porszívóval kiszedsz. Ennek ellenére én is mindig átporszívózom a lamellákat, csak az ég világon semmi értelme. :)
(Múltkor nézegettem a Miele kondenzátorát, az sokkal szimpatikisabb. Hatalmas hely van a Görényéhez képest a lamellák között. Az inkább porszívózható, vagy öntisztítható. Szimaptikus volt, csak az ára nem.)

[ Szerkesztve ]

(#38088) flegga92 válasza blattida (#38086) üzenetére


flegga92
senior tag

És ezt jelzi valahogy a gép, vagy x használt után úgymond kötelező karbantartás? Mekkora összeg szokott ez lenni?
Lehet érdemesebb egy kondenzációsat venni, és arra plusz garit.

(#38089) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

A magasabb szárítási hőmérséklet valóban annyira ijesztő a kondenzációs gépek esetében? érdemes a fogyasztási különbség és ezen ok miatt a hőszivattyús mellett dönteni heti kb. 3 alkalom esetén is?nem vág földhöz 20-40e Ft többlet,ha annyival értelmesebb a hőszivattyús megoldás.

(#38090) ЯΞNΞGΔT válasza st6969 (#38060) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Köszi neked is és pjen-nek is az infót. Még sikerült egy bontott de ép dobozzal szereznem belőle. :R

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#38091) flegga92 válasza Bigemperor (#38089) üzenetére


flegga92
senior tag

Tegnap akadtam rá erre a cikkre

(#38092) blattida válasza ribarszki (#38087) üzenetére


blattida
nagyúr

Pont a sűrű lamellázat miatt a belsejébe szinte nem jut semmi szösz, ezért van még létjogosultsága a porszívózásnak, hiszen nem értelmetlen.

Flegga92
Modellje válogatja, van, amelyik jelzi, van, amelyikben van mosható előszűrő a hőcserélő előtt, van olyan is, ami nem tesz semmit. Meg persze vannak az önpucoló megoldások.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38093) pjen válasza Teaway (#38066) üzenetére


pjen
félisten

Nagy betükkel rá van írva,hogy miele.Nem olvasgattam tovább.Ha jól rémlik az oldalán volt még felírat,hogy mihez jó még.

(#38094) flegga92 válasza blattida (#38092) üzenetére


flegga92
senior tag

Kicsit jobban elolvastam a használati utasítást, van boholyszűrőrő, van előszűrője is és a párologtatóhoz is hozzá lehet férni. 5 alkalom után jelzi a tisztítást. Valószínűleg be fogok próbálkozni ezzel a géppel, de várok egy kicsit, hátha lesz valami akció.

(#38095) chipesz


chipesz
őstag

Szerintetek ez a ModelHome Black Rose 1.7l-es vízforraló megéri a Reálban? 9090 Ft-nak írja az eredeti árat, ami tuti kamu, de 4999-ért nem rossz. Semmit nem találtam róla a neten, egy van, ami elég hasonlónak néz ki (csak más színű és más márka van rászitázva).

Nekem kb hasonló méretűre lenne szükségem és fontos lenne, hogy a fűtőszál ne érintkezzen a vízzel, mint a pár ezres vízforralókban.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#38096) Bigemperor válasza BB9000 (#38030) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Amúgy az általad linkelt bosch szárítógépet nem találom a bosch oldalán a 2+3 éves listában, csak a 85200 végűt. Létezik, hogy a mall.hu félrevezet ebben? Nekem nagyon úgy tűnik, a 85200-as is kapható, de arra nincs kedvezmény és ami röhej, oda nincs a mall oldalán írva a 2+3 év.Szép tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#38097) Zeki válasza flegga92 (#38091) üzenetére


Zeki
nagyúr

Érdekes az 1 szárítás költsége.
Nálunk anno mikor méregettem, 36-38Ft volt. Igaz akkor még új volt. Na meg nem nyomtuk tele 8 kiló ruhával.
Van ezekben érzékelő, ha hamarabb végez, kevesebb energia. :)

(#38098) #94529552 válasza flegga92 (#38088) üzenetére


#94529552
törölt tag

Akár 40k is lehet, nemrég írt róla ribarszki, tán nem is először.

Itt is van egy mérés az energiafelhasználásról, bár ez egy régebbi kondenzációs Bosch, és lehet alacsony hőmérsékletet választani rajta. Valaki írta, hogy tönkremehetnek a ruhák a szárítóban, az új AEG-nél írja, hogy nincs túlszárítás az ilyen-olyan szenzoroknak köszönhetően. A használati pdf-je szerint műszálasból jóval kevesebbet lehet szárítani. Lehet, hogy többen is túltöltik?
Tehát alacsonyabb hőmérséklet, kevesebb ruha, új szenzoros technika, és a helyes beállítások használata lehet, hogy segít a ruhák megóvásában.

Bigemperor >>Promóciós szabályzat letöltése, ott az 1.sz mellékletben benne van a típus.

[ Szerkesztve ]

(#38099) Bigemperor válasza #94529552 (#38098) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Ok, sorry, elég gáz viszont akkor,hogy a Bosch honlap nem hozza ezt,sőt.

(#38100) grigo válasza ribarszki (#38058) üzenetére


grigo
őstag

Igen, most visszanéztem mindent és szerencsére azóta is téma. Ahogy látom a hőszivattyús modernebb, jobb a ruháknak (asszony ezért akarja ezt) ellenben ahogy lent egy videón láttam ezt nekem kell áttakarítani, vagy szerelőt hívők ami plusz költség. A kondenzációs viszont víz alatt öblítős, cserébe kevésbé takarékos és a ruhákkal kevésbé kezes. Ahogy asszonyt elnéztem ebből hőszivattyús lesz.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.