Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39701) Fandango válasza ribarszki (#39700) üzenetére


Fandango
veterán

Nagyon nem érzem azt, hogy a legrosszabb döntést hoztam volna horror áron.
Bár még csak jövő hét elején érkezik meg a gép, szóval addig gyakorlati tapasztalat híjján vagyok, de majd kiderül. Ha nem válik be visszaküldöm.

De ha már itt tartunk, mondj már 100x jobb gépet ilyen árban.

Egyébként meg annyira jellemző a legtöbb műszaki cuccal foglalkozó topikban, hogy a felső kategóriás gépek alatt kb. minden szar. Hagyjuk már ezt a "sznobizmust", bővel vannak használható és jó gépek, normális árszínvonalon is, nem kell csak azért vagyonokat ott hagyni valamiért, mert a márkája az ami. Sok esetben semmilyen mögöttes tartalom nincs az ártöbblet mögött.

[ Szerkesztve ]

(#39702) ribarszki válasza Fandango (#39701) üzenetére


ribarszki
őstag

Bármelyik zsákos Electrolux köröket ver rá. De egy kicsit többért C1es Mielet kaptál volna. De zsáknélküliben is ez a legrosszabb konstrukció. Pattog ahogy húzod mint egy bakkecske. A szűrése, takarítása meg horror.

Nem igaz amit írsz. A felső kategória alatt is sok kiváló gép van. Bőven vannak nagyon jó gépek 30-40 között. És nagyon szárok is..

Ez nem pénzkérdés. Itt a műszaki megoldás úgy kuka ahogy van.

[ Szerkesztve ]

(#39703) Fandango válasza ribarszki (#39702) üzenetére


Fandango
veterán

1. Nem tudom olvastad e korábban, nem akarok porzsákos porszívót.
2. Milyen zsák nélküli konstrukció jó? Ami mondjuk hasonló árkategóriában van.
3. Mitől pattogna, főleg, hogy majd 8 kiló a gép?
4. Szűrése, takarítása mitől horror?

Bírom az ilyen kijelentéseket, de a miértek azok valahogy mindig elmaradnak.

(#39704) peppe79 válasza Fandango (#39703) üzenetére


peppe79
senior tag

De ez miért így kell kérdezni? Személyes támadásnak veszed mindezt, holott csak segíteni akarnak/akartak volna neked. :(

(#39705) Zeki válasza Fandango (#39703) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azért pattog, mert ennél lejjebb már nem lehetne a beszívó csonk. Amint meghúzod, a porszívó eléje felemelkedik. Persze ha csak úgy nagyon lassan húzod magad után a gépet , akkor nem.
A szívóerő hamar lecsökken. Aztán moshatod a szűrőt.

Az ami normális porzsák nélküli, az drága. Orgonasíp szerű nyímásokkal van körbevéve a teteje felé, onnan lehet megismerni. Multi chamber. A Dyson a szakma legnagyobbja kezdte ezt el először. Csak azok marha drága gépek. Na olyat keress olcsóbban. Csak vannak ebben is átverős modellek, amik csak úgy néznek ki, mintha... közben nem. A porszívó iparban is megy a parasztvakítás.

(#39706) peppe79 válasza Zeki (#39705) üzenetére


peppe79
senior tag

Plusz az sem elhanyagolható szempont, hogy mennyire biztosított az alkatrészellátása, vagy milyen könnyen vásárolható hozzá bármilyen tartozék, kiegészítő (pl. HEPA filter).

(#39707) Tutivesztes válasza ribarszki (#39702) üzenetére


Tutivesztes
tag

30-40 ezer körül milyen ajánlott zsákos gépek vannak? (Kíváncsi vagyok erre a rowentára, csak igaz valami abból amit leírtak mellé...

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#39708) ribarszki válasza Tutivesztes (#39707) üzenetére


ribarszki
őstag

Electrolux, Bosch, Philips is nyugodtan vehető. Kb ilyen sorrendben választanék.

(#39709) Zeki válasza ribarszki (#39708) üzenetére


Zeki
nagyúr

Bosch porszívót kell venni. 5 év garanciával. Mondjuk azok az árak túl magasak, wesbhopokban olcsóbb.

(#39710) metaksza


metaksza
tag

LG Mosó és szárítógép tulajoktól kérdezném (LG F4J6VG0W - ha érdekes), hogy a mosás, s rögtön utána szárítás program mennyi idő szokott lenni kb? Köszi előre is!

(#39711) Csabroncka válasza Fandango (#39703) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A PH! és itt található sok szorgos ember számos lehetőséget nyújt neked arra, hogy a miértekre választ találj. Egyrészt létezik a keresés funkció illetve figyelmedbe ajánlom a jobb felső oldalon található menüsort.

Röviden tömören, nem véletlen ellenkezik a topik jelentős része a zsák nélküli porszívóktól.

A kérdésidre a választ kivétel nélkül megkapod, ha rákeresel a porzsákos, zsák nélküli..stb vagy akár az én nevemre!

"in medias res"

(#39712) #40553216 válasza Fandango (#39703) üzenetére


#40553216
törölt tag

BS Márkabolt porszívók.
40e-ért már elég jót lehet kapni.

(#39713) ANDROID??? válasza Fandango (#39691) üzenetére


ANDROID???
addikt

Tuti meg nem vettem volna ezt a beko-t..
Amennyiben csak és kizárólag a porzsák nélküli a bejövős, akkor Philips.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#39714) Dluinet válasza ANDROID??? (#39713) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Annyi Philips cuccal megjártam már, hogy tőlük max automata kávéfőzőt vagyok hajlandó venni, akkor ha Saeco van ráírva.
Nagyon gagyi megoldásokat tudnak csinál, és ott tudnak valamit elrontani, ahol nem is gondolnád, hogy el lehet rontani.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#39715) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Üdv Uraim!

Mi a vélemény a Bosch WAN24260BY elöltöltős mosógépről?
Árgépen látom, hogy az akció kamu (most 95, máskor 99), viszont ezt leszámítva? A nemrég linkelt BS márkaboltban ennyi pénzért csak kisebb gépet lehet kapni. Viszont azt nem tudom melyik a modernebb, jobb, megbízhatóbb, stb...

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39716) Zeki válasza AssAssynn (#39715) üzenetére


Zeki
nagyúr

Tartósságról a mai kommersz gépeknél felesleges beszélni.
Jó a kapacitás, jó a centri, 5 év garancia.

Az meg hogy modernebb, az megint csak paarsztvakítás. Vannak wifivel is vezérelhető mosógépek, de ez nem az. :)

(#39717) ANDROID??? válasza Dluinet (#39714) üzenetére


ANDROID???
addikt

Bocs, csak példaként dobtam be, de azért olcsóbb a linken szereplő mint a másik csoda. :D

(#39718) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok!

40nm lakásba van értelme akksis porszívóban gondolkodni? Ha igen, akkor mi lenne a bestbuy?

(#39719) ht42


ht42
senior tag

Tud valaki valami érdemlegeset a Philco PHEM 1000 kávéfőzőről? Elsősorban az érdekelne, hogy van-e benne olyan központi egység, ami a mostanában divatos automata kávéfőzőkben. Mert a letölthető user manualban egy szó sem esik erről...
[link]

(#39720) Frawly


Frawly
veterán

Most 30k alatt milyen porszívó ajánlott? Elég kicsi lakásba kéne, ahol a porszívás csak 1-2 helyiséget érintene, ahol szőnyegpadló van, olyan 15-20 nm terjedelemben. A többi helyiségben laminált padló van, amit csak söpörgetünk és felmosunk.

Fontos, hogy minél olcsóbb és minél kompaktabb legyen. Valami üríthető tartályos, nem porzsákos, de nem kell nagy kapacitás, mivel tényleg keveset kéne vele felszívni. Ha handheldben kapható megfelelő, az lenne a legjobb. A vezeték nélküliséghez nem ragaszkodok, de akkor a kábele legyen jól menedzselhető. Jó lenne, ha a sokféle szívófej lenne hozzá, különösen mivel lépcsőt is kell vele takarítani.

(#39721) Fandango válasza Csabroncka (#39711) üzenetére


Fandango
veterán

Ezt most úgy írtad, mintha valami újonc lennék, aki most talált a fórumra.

Képzeld elolvastam a porszívokra vonatkozó összefoglaló cikket.

Az hogy mitől ódzkodik a topik jelentős része, nem kell hogy feltétlen meggyőzzön, hogy nekik van igazunk az én szemszögemből.

Ne higgyétek hogy ellenségesnek szánom a hozzászólásaimat, csak írtam valamit és mindenféle indoklás nélkül egyből a szarozás jött. Nekem ez volt ellenséges.

De részemről befejeztem a témát, a porszívót megvettem, ha szar az már legyen az én bajom.

[ Szerkesztve ]

(#39722) Zeki válasza Zeki (#39709) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akkor a porszívót keresőknek újra. Webshopokban olcsóbb mint a gyártó honlapján.

(#39723) ANDROID??? válasza Zeki (#39722) üzenetére


ANDROID???
addikt

Amennyiben a gyártó honlapján nem tart nagy akciót (ezt tegyük hozzá).

(#39724) Silεncε


Silεncε
őstag

Sziasztok!

Szárítógépet akarunk venni és kinéztük ezt. Eddig a Whirlpoolal nem volt még bajunk. Valakinek van tapasztalata vele? Esetleg más ajánlott típus?

[ Szerkesztve ]

(#39725) Sys85


Sys85
veterán

Sziasztok.

Jobb topikot nem találtam,így itt teszem fel a kérdésemet.
Adott egy Krups Inissia kapszulás kávéfőző.
Van valakinek tapasztalata,hogy mire érdemes tenni a konyhapulton?Amikor főzi a kávét elég rendesen felerősíti a hangját a konyhapult,vibrál az egész és jó hangos,jó lenne valami hatékony rezgéscsillapító alá.
A tanácsokat előre is köszönöm! :R

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#39726) Gömbike válasza Silεncε (#39724) üzenetére


Gömbike
senior tag

Egy másik fórumban téma volt kb. 1;5-2 éve, hogy a szűrője nem tökéletes. Ideje korán szervízbe került néhány gép teljes szétszedésre.

Valószínű, hogy a gyártó ezt kijavította. Vagy nem.

Én személy szerint még nézelődnék.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#39727) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Finom kötött és kötött ruhákat ti szoktatok szárítógépben szárítani? Ha igen ti milyen programmal szárítjátok. Konkrétan egy Beko-ról van szó. Konkrétan egy Beko DS 7433 PAO van szó, ehhez a tip.hoz nem találtam kezelésit ezért egy másikét töltöttem le és abban volt ez.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#39728) oroszzoli


oroszzoli
újonc

Sziasztok. Új vagyok itt nálatok, elköltözöm otthonról, és be kell gépesítenem egy konyhát, mely tartalmazza a mosógépet is, mellette mosogatógép, indukciós főzőlap, beépíthető sütő, valamint mikro, minden beépített lesz. Segítségeteket kérném, hogy valóban igaz az az elv, hogy bármit vesz az ember csak minél több garancia legyen rajta ? Első körben márkát szeretném belőni, illetve azt, hogy szerintetek egy márkán belül mozogjak, vagy inkább gépekre koncentráljak ?
olyan 90000 - 130000 Ft körül gondolkoztam per gép, de nyilván ha olcsóbban kitudok jönni hasonló gépekkel akkor legyen az.
6. érzék mennyire fontos ? márkaboltban csak ajánlották, nyilván mert drágábbak :D
Legény lakás lesz, ez azért fontos, hogy nem 4 fős családra keresgélek :D

Köszi a segítségeteket.

(#39729) julius666 válasza oroszzoli (#39728) üzenetére


julius666
addikt

valóban igaz az az elv, hogy bármit vesz az ember csak minél több garancia legyen rajta ?

Valóban. És kb. ez a leghasznosabb infó, amit megbízhatósággal kapcsolatban kapni fogsz itt, minden más (pl. hogy vegyél "drága németet") vagy urban legend, vagy egyéni tapasztalat, aminek vagy van alapja és relevanciája, vagy nincs.

Persze gari és gari között is van különbség (pl. szerviz ellátottság), de laikusként előre ezt pont annyira nem fogod tudni, mint hogy milyen alkatrészeken spórolt a gyártó.

Első körben márkát szeretném belőni, illetve azt, hogy szerintetek egy márkán belül mozogjak, vagy inkább gépekre koncentráljak ?

Tök felesleges márkahűnek lenni. Első körben lődd be az egészre mennyi pénzt szánsz, aztán abból legózz. Ez a 90-130e forint eszközönként marhaság, mivel pl. főzőlapot, mikrót jóval olcsóbban kapsz teljesen jót.

Pár tanács olyantól, aki berendezett legénylakást már:
Ha jól gondolom, max 2-en fogtok lakni (esetleg jövendőbeli) pároddal, nem biztos, hogy sok értelme van sok terítékes beépített mosogatógépnek. Nekünk kis asztali 6 terítékes van, bőven elférünk benne, pedig főzünk rendszeresen. Egy ilyet megkapsz 60-70e forintból.

Indukciós főzőlapból kis lakásba pénz és helypazarlás nagy beépíthetőt venni. Nekünk is elég lett volna 2 főzőhelyes, vagy még inkább 2 db. mobil főzőlap, amit ha nem kell fel lehet akasztani a falra és nem foglalja a helyet a munkapulton.

[ Szerkesztve ]

(#39730) oroszzoli válasza julius666 (#39729) üzenetére


oroszzoli
újonc

köszönöm a segítséget!
A gépek méretét nem szeretném alul lőni, mert egyenlőre egyedül vagyok, barátnőm van, és nem akarok adott esetben 1 év múlva újat venni, inkább most. A főzőlapra gondolok itt!

főzőlap, sütő szett:
https://beepitheto-suto-es-fozolap-szett.arukereso.hu/whirlpool/akp-745-ix-acm-802-ne-p342471444/#termek-leiras

mosogatógépek:
https://www.arukereso.hu/mosogatogep-c3171/gorenje/gv-51010-p347093726/#termek-leiras
https://www.arukereso.hu/mosogatogep-c3171/electrolux/esl4201lo-p350188413/#termek-leiras
https://www.arukereso.hu/mosogatogep-c3171/whirlpool/adg-422-p289057735/#termek-leiras

mosógép:
https://www.arukereso.hu/mosogep-c3167/whirlpool/awoc-0614-p70655658/#termek-leiras

ezekről esetleg vélemények ?

[ Szerkesztve ]

(#39731) fecus


fecus
őstag

Eddig csak textil porzsákos porszívóm volt. A mostani 20 éves.

Továbbra is textil porzsákos porszívót szeretnék venni. Láttam olyanokat amihez van egy textil porzsák, de tehető bele olyan szintetikus, cserélhető is.

Van valami kipróbált típusra tanácsotok?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#39732) ribarszki válasza fecus (#39731) üzenetére


ribarszki
őstag

A porolható textil zsákot szerintem inkább már ne erőltesd. Porszívónak, hepának se jó. Használj eldobható szintetikus zsákokat. Electrolux, Bosch pénztárcához mérten. Az Electrolux S-bag amihez egyszerűbb porzsákot találni. Ezek bevált gépek.

[ Szerkesztve ]

(#39733) fecus válasza ribarszki (#39732) üzenetére


fecus
őstag

De nekem semmi bajom a porzsák kiürítésével. Mint írtam a porszívó 20 éves és még ma is felemeli a szőnyeget, csak a porzsák kilyukadt, a cső csatlakozás megrepedt.
Két másik porszívó árát spóroltam meg.
Miért ne tenném újra ha lehetséges a következő 20 évben? ;)

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#39734) ribarszki válasza fecus (#39733) üzenetére


ribarszki
őstag

Hát, havi 150-200forintról beszélünk. Cserébe tisztább a kifújt levegő, tisztább a gép belseje, higiénikusabb az ürítése és sokkal gyorsabb. De persze a te döntésed.

(#39735) oroszzoli


oroszzoli
újonc

whirlpool gépek szervizes bekötésének mennyi lehet az összege ?

(#39736) polonic válasza oroszzoli (#39730) üzenetére


polonic
félisten

Szerintem ne vegyél kis 45 centis mosogatógépet. 6 terítékest meg végképp nem.
Abba beleraksz egy lábast, aztán nem marad hely benne. A 45 centisbe is alulra beleraksz egy közepes lábast, aztán alul nem is marad hely. Főleg mert ott az evőeszköztartó kosár is.

Mi is ketten vagyunk egyelőre, de 60 centis normál mosogatógép van. És nagyon örülök neki, hogy nem kisebbet vettünk. Igy akár két lábas is elfér benne, amiből az egyik nagyobb.

És azt ajánlom még, hogy legyen evőeszköztartó fiók is benne. És így nem foglal a kosár alulról helyet. Mert az is értékes helyet tud foglalni.

Ha gondolod mutatok képet, hogy pakoltam be most legutoljára, hogy lásd a helykihasználást és a méreteket.

[ Szerkesztve ]

(#39737) ribarszki válasza polonic (#39736) üzenetére


ribarszki
őstag

+1!

(#39738) fecus válasza ribarszki (#39734) üzenetére


fecus
őstag

Lehet, igazad van, de akkor meg nem kell lecserélni ha ebbe is van belevaló, cserélhető porzsák. (Goldstar V-2600E) Pont ugyanott vagyok, csak nem kell az új árát kifizetni.
Hol tudok rákeresni?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#39739) ribarszki válasza fecus (#39738) üzenetére


ribarszki
őstag

Parancsolj, ezek mind jók hozzá.

(#39740) julius666 válasza polonic (#39736) üzenetére


julius666
addikt

-1

Nekünk 6 terítékesbe simán beférnek a lábasok, egyszerre akár 2-3 is (igaz tányérnak akkor már nem sok hely marad). Ritka, hogy ténylegesen annyi szennyes termelődik, ami nem fér be egy mosásba, de akkor meg megy egymás után 2× a gép, na bumm.

Ellenben egy nagy gépet 2 ember - sok sütés-főzés mellett is - hosszú napok alatt fog megtelíteni. Az meg mivel a mosási hőfokon nem döglenek meg a bacik, nem a legegészségesebb, ha bent erjed a dzsuva. Persze lehet a gépet 1-2 naponta járatni úgy is, ha félig sincs, csak az enyhén szólva sem a leggazdaságosabb...

Több fős családba persze én se javasolnék kis gépet.

(#39741) Sys85 válasza julius666 (#39740) üzenetére


Sys85
veterán

Én meg egy 1-2 fős háztartásban teljesen feleslegesnek tartom a mosogatógépet.
Mire összegyűlik annyi mosogatni való amivel érdemes elindítani a gépet,addigra én 5 perces mosogatásokkal 20x elmosogatok,sőt főzés közben is folyamatában is el-elmosok 1-2 edényt,így szinte alig marad főzés végére valami,max a tálaló edények és az evéshez használt cuccok.
Mosogatógépnek leginkább 4-5fős családoknál látom értelmét ahol napi szinten megtelik egy nagyobb gép is.
Elég sok ismerősnek és rokonnak van gépe,de nagyrészük alig használja.
Persze mindenki más,valaki 2 személyre is inkább elindítja akár minden nap is.
Persze ezzel nem azt mondom, hogy ne vegyen senki ilyen gépet,csak a személyes tapasztalataimat és véleményemet írtam le.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#39742) ribarszki válasza julius666 (#39740) üzenetére


ribarszki
őstag

Hát sütés főzéssel egy nagy gépet 2embernek 1nap megtölteni. Nálunk van 2kisgyerek és heti 10x indítunk, olykor napi2x.
Ha nem főz a kolléga és nem akar 8éven belül családot, akkor elég lehet egy kisebb. De nézzük a másik oldalt. Egy 6terítékes Bosch A+ 90ezer forint. Candy A+ 64ezer.
12 terítékes A++ Bosch 110ezer. 12es Candy A+ 75ezer.

6terítékesből csak A+ gépet találok, 12esből van A++.
A 6os áráért 12es gépet kapni, tehát ez nem lehet szempont. A fogyasztás:A+ 6terítékes 1960liter és 174kw évente.
A++ 12es fogyasztása 2660litert és 262kw.

Áramban éves szinten 3000ft a különbség
Vízben 300ft a különbség.

És a 12esen lehet féltöltetet indítani. Akkor miért éri meg jobban 6terítékes gépet venni, ha a 12es ugyan annyi, és a fenntartása 250ft plusz egy hónapban!? Persze ha van helye.

(#39743) polonic válasza julius666 (#39740) üzenetére


polonic
félisten

Hát nem tudom milyen az a 6 terítékes gép. Én boscht használtam és konkrétan kb semmi nem fért bele.

Van főzés, heti ketszer nagyobb mennyisegben.
A gep meg heti ketszer megy. Ha jön hozzánk vki, akkor persze többször.
De igen, lehet, hogy csak heti egyszer megy a masina, de ilyenkor 75 fokos intenzív programot inditok. Ez milyen bacikat nem öl meg?

[ Szerkesztve ]

(#39744) pjen válasza Sys85 (#39741) üzenetére


pjen
félisten

Mi is ketten vagyunk,egy 45 cm es,8 terítékes gép napi egyszer biztos megy.A másik:szerintem nem tudsz olyan szépen,tisztára mosogatni mint a gép.

(#39745) ribarszki válasza pjen (#39744) üzenetére


ribarszki
őstag

Pláne nem annyi vízzel és energiával. A mosogatógép sokkal olcsóbban mosogat mint kézzel mosogatóban ugyan azt a mennyiséget. :K

[ Szerkesztve ]

(#39746) peppe79 válasza ribarszki (#39742) üzenetére


peppe79
senior tag

Ez tényleg leginkább az adott háztartástól függ.Mi szintén ketten vagyunk (plusz a féléves kisbabánk, de rá még nem nagyon kell mosogatni szinte semmit), és nálunk például az ebéd az valódi 'ebéd'. Szóval a csetresek közt szinte mindig akad egy leveses fazék, tésztaszűrő, a főételnek legalább két lábas, tányérok, poharak, salátás tál, esetenként jénai, sütőtepsi, ésatöbbi. Nem okoz fejtörést telepakolni a 60 széles mosogatógépet. A 45-ös nálunk semmit sem érne: láttam, próbáltam.

Viszont van olyan kollégám, akinek high life-os konyhájuk van, sehol egy porszem, ragyog a tűzhelyük, meg az összes háztartási gépük. De ott nincs is nagyon mit takarítani, mert mirelit pizzán, meg egyéb, házhoz rendelt sz@rokon élnek. 14 terítékes mosogatógépük van, de úgy lehet, hogy még nem is volt soha bekapcsolva.

(#39747) qnadam válasza polonic (#39736) üzenetére


qnadam
veterán

legjobb döntéseink egyike volt, hogy hatvanas mosogatógépet vettünk (a kérdés az volt, hogy egy 45-ös vagy 60-as elemet veszünk ki a konyhabútorból, aminek a helyére a gép kerül). kétnaponta mindenképp elindul a gép, de gyakran naponta is, és akkor még szó nincs nagyobb fözésről. poharak, bögrék, tányérok, bármi más... nyilván pakoljuk kockára, de nincs az az érzés, hogy üresen megy.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#39748) #40553216 válasza Sys85 (#39741) üzenetére


#40553216
törölt tag

Egy mosogatógép még ekkor is (sőt, ekkor még) takarékosabban és sokkal higiénikusabban mosogat el, mint te. Úgy is, ha az egy hét alatt beszáradt retket egy előmosással kell lazítani, lemosni.

(#39730) oroszzoli
Ha van hely, normál méretű mosogatógépet vegyél, mert féltöltetet azzal is tudsz mosogatni és így sem fogyaszt többet, mint egy 6-os gép teli töltettel, viszont ha kell, van sokkal több helyed!

(#39747) qnadam
Ugyanez nálunk, bár nekem nem volt kérdés, hogy 60-as legyen.

[ Szerkesztve ]

(#39749) Elemental válasza Sys85 (#39741) üzenetére


Elemental
addikt

Az asszonyom minimum hetente egyszer elmondja, hogy a világ legjobb találmánya a mosogatógép :)

(#39750) Nerazim válasza Nerazim (#39727) üzenetére


Nerazim
őstag

Akinek van szárítógépe az tudna esetleg segíteni?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.