Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38651) #32577792 válasza Graphics (#38642) üzenetére


#32577792
törölt tag

Még nem??? Asztalra is lehet ám :)

(#38652) ribarszki válasza buci30 (#38650) üzenetére


ribarszki
őstag

Hallk, de nagyon drága.. Dyson V8 Absolute.

[ Szerkesztve ]

(#38653) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
gondolkodunk beepitheto mikron.
Lattam, hogy eleg borsos az aruk, kerdesem hogy miert?
van olyan ami ajanlott es jo arban van?
valakinek szemelyes tapasztalat?
udv
b.

(#38654) mzso válasza blattida (#38626) üzenetére


mzso
veterán

Bah. A kotyogás ugyanúgy megmaradt... :(((
Úgyhogy nem a lengéscsillapító miatt van (még ha szarul is sikerült volna az epoxyzás, nem peregne ki az első használat előtt...) , de fogalmam sincs miért.
Határozottan úgy hallatszik, hogy baloldalról jön a zaj (szemből nézve), de ott különösebben semmi sincs...

(#38655) #32577792


#32577792
törölt tag

Kérdés:
Minek utána ezek az új mosógépek már szinte víz nélkül mosnak és öblítenek, annak hatásos mivolta kétséges.
Érdemes-e azt nézni, hogy mennyi az adott gép egy ciklusra megadott vízfogyasztása?
Pár gépnél megadták, hogy egy mosásra a szabvány szerint mennyi, de némelynél évest adnak. Pár helyen odaírták, hogy az 2200 ciklus évente.
Mert akkor kb. az éves mennyiség/2200-al és megvan az egy ciklusra jutó mennyiség.
A másik a mosható súly arány. Nyilván más és más érték kellene egy 6-7-8kg-os gépnél.
Szóval honnan tudom, melyiknél mennyi az, ami még optimális és az öblítés is megfelelő?

(#38656) Zeki


Zeki
nagyúr

Halk porszívó, Electrolux ultrasilencer, Miele Eco Silence.

Mosógéphez, legyen extra vízadás program vagy babaruha program.

(#38657) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halkan jegyzem meg, hogy újra lesz otthon melege program, novemberben.

Remélem rohadt nagy mázlink lesz, két gépet is kell beszerezni a családban, így nem keveset tudnánk spórolni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38658) blattida válasza mzso (#38654) üzenetére


blattida
nagyúr

Az üst túlzott kilengése mindenképp a lengéscsillapítás hibájából fakad, ráadásul, a kotyogó hang is azt jelzi, hogy valamelyik oldalon valószínűleg egy bilincs koppan fémen vagy műanyagon, ami egybeesik a leálláskor/induláskor jelentkező kilengési maximummal.

ungawa
Mindig a legkisebb fogyasztási értéket tüntetik föl, azaz, a gyakorlatban általában több víz fogy el egy mosási ciklus során.
Az átlagos éves mosások száma 220.
Az nem lehet előre tudni, hogy egy adott gép mennyi vizet használ a mosáshoz és mennyit az öblítésekhez, már csak azért sem, mert ezt nagymértékben befolyásolja a töltet mennyisége és a ruhák anyaga, valamint a kiválasztott program és a plusz víz opciók is. Meg adott esetben a túlzott habképződés, amit a gépek plusz víz és idő segítségével redukálnak.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38659) TeeJay válasza buci30 (#38648) üzenetére


TeeJay
félisten

Amit linkeltem abban már csak 700 wattos a motor és még a kifújó részen is bélelve van hangszigetelő anyaggal. Menj be bármelyik Media Markt-ba és ki tudod próbálni, utána tuti nem akarsz más porszívót. Nagyon jó ez a powerforce és amellett hogy halk brutálisan szív
Ha jól emlékszem B osztályos szívóerőre szőnyegen

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#38660) Jokerdapro


Jokerdapro
senior tag

Üdv urak!
Tanácsot / segítséget szeretnék kérni. "AEG T6DBG28S" Kondenzációs szárítógép, van e az adott típussal, tapasztalat, esetleg ~120 ezres kategóriába ajánlottabb? (Meg úgy maga az AEG márkával kapcsolatos esetleges tapasztalatok, szervizes dolgok, vélemények érdekelnének.)
Köszönöm előre is! :R :R

(#38661) #32577792 válasza blattida (#38658) üzenetére


#32577792
törölt tag

Köszi

Jaj benéztem az éves ciklusok számát picit.
Akkor viszont lutri, hogy melyik gép öblít rendesen? Az extra öblítés funkciónak van ebben szerepe?
Néztem használt miele gépeket már, de ezek 5 kg-os maxon vannak, határeset a mostani 6 után.
ráadásul a méret sem optimális

(#38662) buci30 válasza TeeJay (#38659) üzenetére


buci30
addikt

Az már felirva csak hátha közbe jön egy vezetéknelkuli ami halk is azért... 😊

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#38663) #32577792 válasza Graphics (#38657) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ezt honnan veszed? Amit én láttam eddig, az, hogy jövőre indul csak.

(#38664) Graphics válasza #32577792 (#38663) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fent van pedig, 2018 november.[link]

[link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38665) #32577792 válasza Graphics (#38664) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ez frissebb hír annál, amit én találtam köszi :R

(#38666) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Sziasztok,

mosogatógép vásárlás előtt állok, de minél jobban elmélyülök a témában annál nehezebb a választás.

45cm-es INOX modell ez a biztos. A legtöbb konyhai eszköz Whirpool (amivel semmi baj), de mostanában nagy Whirpool ellenzék tábor van mindenhol..

ezeket néztem,

Gorenje GS54110X
Whirlpool ADP 422 IX
Bosch SPS25CI04E

A garancia miatt a Gorenje a legjobb van ahol 3+2 van rá, de a legjobban a Whirpool kinézete felelne meg a konyhába. Műszaki tartalomba igazából mindegyik megfelel. csak a minőség..:)

Tudnátok egy kis okosat mondani? :D :R :R

[ Szerkesztve ]

(#38667) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Kombinált hűtőt szeretnék venni!
Alul fagyasztós kellene egy 4 tagú családnak.
Szabadon álló kellene, méret mindegy.
A max összeg 170-180e ft.
Számomra fontos az energia fogyasztás így csak A+++ jöhet szóba.
Esetleg ha árban belefér, hogy rozsdamentes legyen a külső burkolat.
A Liebherr, Gorenje márkával hűtő terén van valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#38668) Gaben92


Gaben92
őstag

Sziasztok,

November elején költözünk az új álomotthonba és hát szükségem lenne kb. majdnem mindenre. :B

Ami megvan:
- Hűtő
- Fagyasztó
- Mosogatógép
- Tűzhely+főzőlap
- Kávéfőző

Ami kellene: Minden más. :DDD Szóval, mosógép, porszívó, vízforraló, mikró, kenyérpirító, meg még sok egyéb ami eszembe se jut hirtelen de akinek van tudja mire gondolok.

Amit tudni kell, hogy mindenből minőségi darabot keresek, (pl.: mosógépből 2-300k körül, mikróból 50-80k körül nézelődök, stb.) Lényeg, hogy ha van rá értelmes magyarázat, hogy miért rohadt drága akkor kifizetem, de ha csak a nélkülözhető extrák miatt kerül valami kétszer annyiba akkor azt kihagynám. Szóval minőségi darab kéne mindenből ésszerű keretek között (vagy picivel az ésszerű felett is akár).

Szóval ha esetleg valakinek van valami tuti tippje, tanácsa azt szívesen fogadom. :B

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#38669) ribarszki válasza Gaben92 (#38668) üzenetére


ribarszki
őstag

Mosógépben és porszívóban találsz egy márkát amivel nem fogsz mellé nyúlni. Megbízható, kiváló konstrukciók, hosszú évekre tervezve, de nagyon drágák. M betűvel kezdődök és ielére végződik. :K

(#38670) blattida válasza ribarszki (#38669) üzenetére


blattida
nagyúr

Mosogatógépre (meg szárítógépre is) is igaz, amit írsz, viszont a miele mindenhol közel 300000 forintnyi összegtől indul...természetesen a porszívó nem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38671) ribarszki válasza blattida (#38670) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem. 250től van mosógép és hőszipkás szárító is. Az pont a megadott összeg között van.

(#38672) Gaben92 válasza ribarszki (#38669) üzenetére


Gaben92
őstag

Aztarohadt, tényleg mocsok drága némelyik Miele. :Y

Találtam WDB020-at 719€-ért, az nem hangzik rosszul. Tényleg megéri az árát? Konkrétan arra gondolok, hogy most kifizetek érte 720€-t aztán ha minden jól megy akkor megy 10 évig és van egy 10 éves mosógépem. Vagy veszek 400€-ért egy hasonló tudású Whirlpool/LG/xy-t, aztán ha 5 év múlva tönkremegy akkor veszek 400-ért még egy ugyanilyet és 10 év múlva egy 5 éves mosógépem van.

Mindenesetre csak fura, hogy a Miele háromszor annyiba kerül mint bármi más, aztán a prémium gyártó olcsó gépe sokszor rosszabb mint egy "kevésbé prémium" csúcskategóriája. :U

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#38673) ribarszki válasza Gaben92 (#38672) üzenetére


ribarszki
őstag

Ezt te döntsd el neked melyik verzió a megfelelőbb. A Miele etalon a mosógépek terén, de ennek ára van..

(#38674) szupra


szupra
csendes tag

Üdv
LG WD-8040WF (elöltöltős) típusú mosógépemhez keresek üstszájgumi/ablakgumi alkatrészt. Üstszájgumi cikkszáma: 4986FR1230
Új vagy bontásból származó még használható darab érdekel. Hellyetesító üstszájgumi ehhez a típushoz ha létezik akkor az is érdekel.

Illetve akinek már lyukadt ki üstszájgumija a mosógépén, az hogyan oldotta meg? Milyen ragasztót használt, meddig bírta a megoldás?

(#38675) Graphics válasza Gaben92 (#38672) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Miele a minőség.

Nem véletlen annyi. Tényleg nagyon rendben van műszakilag mind

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38676) Csabroncka válasza Gaben92 (#38672) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nem kell Miele-t venni, van aki az általad vázolt szabályt alkalmazza! Ha megfordul a fejedben, akkor el kell menni a forgalmazóhoz (Szetei..stb) és megnézni kipróbálni, az alapján el lehet dönteni megéri-e neked!

"in medias res"

(#38677) mzso válasza blattida (#38658) üzenetére


mzso
veterán

Hát nem tudom, Már nem bírom elképzelni mi kotyoghat. A teleszkópok pászosak alul is felül. A túl nagy furat problémát elvileg kezeltem.

(#38678) mzso válasza Graphics (#38657) üzenetére


mzso
veterán

Ez amúgy hogy megy? Időm egyelőre nem volt elmélyedni a dokumentumokban.
A régi mosógépet/hűtőt elviszik, vagy csak simán igényelni kell a támogatást?
Gondolom nem lehet egyszerre hűtőre meg mosógépre is igényelni a dolgot?

Ezek a benyújtási időszakok meg hogy a halálban vannak?
Pl.: "2018.11.09. 10.00-14.00"

Szóvar akkor az "időszak" 4 kemény óra tíztől kettőig? :DDD

(#38679) mzso válasza TeeJay (#38644) üzenetére


mzso
veterán

Vajon arra mikor jönnek rá, hogy nagyobb átmérőjű turbinákat kéne alkalmazni alacsony fordulatszámon, hogy hatékony de kevésbé hangos és kevésbé irritálóan magas hangú porszívókat gyártsanak...

(#38680) NYJ75


NYJ75
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek, van egy kb 13 éves Aeg MCC247 mikróhullámú sütőnk ami sajnos 5év után megadta magát az én hibámból , tisztításnál véletlenül befújtam a világításnál és lefolyt a szer ,másnap bekapcsolás útán nagy szikra mintha ívvel hegesztettek volna olyan volt .
Szétszedtem és láttam, hogy ahová befolyt a szer ott valamilyen tekercs el volt égve .

Nagyon szerette a család ezt a mikrót , szerintem meg lehet javítani nagyon jó mikró /volt/ meg is kérték az árát ,ha jól emlékszem 55000ft volt .

Mit tanácsoltok érdemes e megjavítani ?

Elöre is köszönöm a válaszokat! :)

(#38681) TeeJay válasza ribarszki (#38673) üzenetére


TeeJay
félisten

közel 3x akkora ár mint egy Electrolux pl
amit vettünk augusztusban Electrolux 8kg 1200-as mosógép 89ezer volt ingyen házhozszállítással
és ingyen rossz mosógép elszállítással

miért érné meg otthonra 3x annyiért Miele? ha az Elux bír 5évet akkor a Miele-nek 15-öt kellene bírnia hogy egálban legyenek
15éves mosógépben azért már a mocsok meg a mosószer szépen be van rohadva így azért 5-6-8évente úgyis mosógépcsere kellene

mzso
nagyobb turbinához nagyobb ház is kellene és porszívóból a minél kisebb és könyebb kell mindenkinek
tény és való hogy hatékonyabb lenne de nehezebb és nagyobb is az meg nem jó
nekünk az Electrolux Powerforce-ban belül van ilyen üveggyapot szerű hangszigetelő anyag a motor kifújó résznél a Hepa filter alatt
és tényleg nagyon szép halk a porszívó de szív mint a huzat :K

régen meg a watt volt a minden
betúrtak egy 2,2kW-os repülőmotort és a porszívó orrán száján szívta a fars levegőt de sebaj volt bőven teljesítmény meg hang mint egy helikopternek visított mindenhol ahol lyuk volt a rendszerben
és kifelé mint egy radiátor úgy tolta a forró levegőt
anyumék Electrolux porszák nélküli gépe brutál de már nem vennénk olyat mert tolja vissza a port is
a Hepa filtert meg szétnyomja a levegő és megszakad fél év után :U

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#38682) #94529552 válasza Graphics (#38675) üzenetére


#94529552
törölt tag

Olyan minőség, mint a többi, mert ami elromolhat, az időnként el is romlik. Bármelyik elmehet 5, vagy szerencsés esetben akár 10 évig is. Például most írta valaki a másik fórumon, hogy 2x romlott el neki gariidőn belül, és itt is volt valaki a nagyon kevés új miele tulaj közül(talán ketten vettek), akinek problémái voltak. Talán még te is inkább egy 4 vagy 5 év garis AEG, Elux, Bosch gépet vennél mondjuk 100-130k-ért, mint egy 2 év garist 300k-ért.

dewil666 Szerintem Liebherr, ha már választani kell köztük.

[ Szerkesztve ]

(#38683) #94529552 válasza Jokerdapro (#38660) üzenetére


#94529552
törölt tag

Itt ennyi írás van róla, talán tomtyi-nak pont ilyen típusú szárítógépe van ha jól sejtem, a márka az biztos. Szerintem jó a márka szervizes háttere is.

Gaben92 Például itt van egy csokor gép, egy itteni tagtól, de olyan is van, aki lehetőségek szerint egy márkából próbál mindent beszerezni. Itthon az 5 év garis Bosch(mosogatógépből Neff is van hasonló árban)) és a 4 év garis AEG-ek is népszerűek. Bosch, és AEG promóciók. A kávéfőzőt itt kérdezd meg.

[ Szerkesztve ]

(#38684) Graphics válasza #94529552 (#38682) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Feltehetőleg akinek nincs vele gondja, az nem fog feljönni és írni, hogy minden frankó . :)

A mainstream termékekből többet vesznek

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38685) pjen válasza TeeJay (#38681) üzenetére


pjen
félisten

Ez egy örök dilemma.Nekem volt 20 évig energomat mosógépem 10 évesen romlott el először,mikor kidobtam akkor is működött,csak ronda volt100 kg,és valami újat szerettem volna.Ahol melózom szintén van egy energomat,ezer éves.Egy étterem szennyesét mossa rendszeresen,még nem is rozsdás,legalábbüs ahol látszik,akkor ne is vegyünk soha másikat?

(#38686) blattida válasza ribarszki (#38671) üzenetére


blattida
nagyúr

Félreérted. Pont azért írtam, mert a legolcsóbbak nem nagyon drágák és pont a megadott ársávban már elérhetőek, közel háromszázezer forintnyi összegért és azért forintnyi, mert külföldön venné, nem forintért.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38687) blattida válasza Gaben92 (#38672) üzenetére


blattida
nagyúr

A miele mosógépei között nincs minőségi különbség, csak kapacitásban és tudásban térnek el egymástól.
Mivel valódi prémium gyártóról beszélünk, ezért nincsenek rossz, gyönge, igénytelen típusaik, ellenben a drágább gépeik nekik is kevésbé megbízhatóak, ezért tőlük ténylegesen jobban jár az ember az olcsóbb modellekkel.

A konzum gyártók gépei meg valóban 4-5 évet mennek el, utána meg vagy nem javíthatóak vagy nem éri meg a javítás, egy miele mindig javítható, ráadásul átlagos vagy csak kicsivel magasabb áron.

Te döntesz.

Pumma
Ha szerinted valóban minden ugyanaz a minőség, hiszen ami elromolhat, az el is romlik, akkor minek ajánlasz bármit, pláne, első használat utáni árukeresős vélemények alapján (amik csak arra jók, hogy egy rossz szériájú gépet vagy egy szar forgalmazót kiszűrj)?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38688) blattida válasza szupra (#38674) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Például. Sajnos az lg alkatrészek nem olcsók.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38689) tobias40 válasza blattida (#38687) üzenetére


tobias40
veterán

Ez így van,én egy kb 15(lehet hogy 20) éves miele szárítógéphez kerestem alkatrészeket és mindent kaptam hozzá pár napon belül!Igaz nem olcsó de van hozzá...

(#38690) pjen válasza blattida (#38687) üzenetére


pjen
félisten

Azért a 4-5 év barokkos tulzás,a Fagort 9 évesen dobtam ki,működött,csak rozsdásodott.A Philips universal porszivonk is van vagy 15 éves,semmi baja,pedig minden nap használjuk.Még nem láttam belülről.

(#38691) dewil666 válasza #94529552 (#38682) üzenetére


dewil666
őstag

Nem kötelez ez a két márka!
170-180e ft a max.
A+++ vagy 150e ft-ig lehet A++ is.
A fagyaszó az 94L minimum legyen a hűtő része minimum 200L
Ami ajánlott azt mindet meghallgatom!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#38692) #32577792 válasza dewil666 (#38691) üzenetére


#32577792
törölt tag

[link]

Az általad megadott paraméterekre nem hozott találatot, emelve 200k-ra a vételár felső határát, a fentieket hozza.
Ezekből nézelődj ha valamelyik megtetszik, a konkrét típusra keress rá itt a fórumon vagy másikon. De nyilván Te is tudsz a paramétereken változtatni. 2 perc kb. :)

[ Szerkesztve ]

(#38693) blattida válasza pjen (#38690) üzenetére


blattida
nagyúr

A mostani gépekről van szó, a kilenc éves gép már nagyon nem az, a régebbiek meg pláne.
Elég csak rápillantani a biztosítós hibastatisztikára, amit csabroncka a témaösszefoglalóba is berakott ( pedig az sem a legfrissebb...).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38694) szupra válasza blattida (#38688) üzenetére


szupra
csendes tag

Csak az oldalon a típus nem egyezik. Vagy esetleg helyettesítheti?

(#38695) blattida válasza szupra (#38694) üzenetére


blattida
nagyúr

Bocs, figyelmetlen voltam, nem, sajnos nem helyettesítheti, a típus gyártása pedig megszűnt. Marad az esetleges beszerzés egy bontóból vagy a vulkanizálásos ragasztás, például egy rema gumiragasztóval.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38696) pjen válasza blattida (#38693) üzenetére


pjen
félisten

"szakemberek szerint a legnagyobb márkák termékeinek megvásárlása sem feltétlenül jelent garanciát a tartósságra",elolvastam.,Most akkor mi is van a mielével.Egyébként a mostani gépekről majd 9 év mulva lehet véleményt írni.Egyébként a biztosítók írták,és nekik ez az érdekük.Nem véletlen mondják,csak annak a statisztikának hiszek,amit én hamisítok.

(#38697) blattida válasza pjen (#38696) üzenetére


blattida
nagyúr

És?
A biztosítós hiba statisztika a valóságot mutatja, az meg nem érdekel, hogy mennyire hamisítják, már csak azért sem, mert az érdekük szerint nem a mosógépet hoznák ki elsőnek.
A mostani gépek 9 év múlva már sehol sem lesznek, lévén már rég kidobták őket.
A miele is problémásabb, mint régebben, kevésbé megbízhatóak ők is, de az arányok maradtak a tartósságban és a minőségben.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38698) pjen válasza blattida (#38697) üzenetére


pjen
félisten

Igen,de az árak is.A biztosítóknak pedig egyetlen érdekük van:minél többen kössenek biztosítást.A statisztika szerint tényleg az a járható út:veszek Bekót 70K ért öt év garival,ha tovább bírja,ajándék.Márpedig az öt évet nagy valószínűséggel kibírja,másként nem érné meg adni.4 x tudok venni mire elérem a Miele árát,mindenféle kiegészítő biztosítás nélkül.Ahogy írták is 20 év alatt a Miele is bedöglik párszor,ha hozzá adjuk a javítási költséget valószínű,hogy még egy Bekót tudunk venni.Ha körül nézel a piacon,kisebb nagyobb eltérésekkel más márkákra is működik.

(#38699) tucsok.


tucsok.
senior tag

Meg tudnátok mondani, hogy a whirlpool-on kívül melyik gyártó készít mosogatógépet fém belsővel?

"So say we all"

(#38700) blattida válasza pjen (#38698) üzenetére


blattida
nagyúr

A magam részéről inkább egyszer veszek és cserélek kopó alkatrészeket 8-10 évente, mint hogy vegyek valamit ötször és dobáljam ki, mert javíthatatlan vagy nem éri meg javítani. Az előbbivel anyagilag is jobban járok, plusz, gyűlölöm a pazarlást, ezért, ha annyi pénzem lenne, mint mészáros lőrincnek, akkor sem vennék 700-800 ezer forintért mosógépet.

tucsok.
Gyakorlatilag az összes, csak különböző árakon kapd meg a rozsdamentes fém belsőt.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.