Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39601) arcsin válasza Bence01 (#39585) üzenetére


arcsin
senior tag

Használtam IKEA-s indukciós lapból beépítőset meg mobilt is. A mobilnál azt tapasztaltam hogy alacsonyabb fokozatot kívánt ugyanaz az serpenyő ugyanazon a 9-es skálán mint a beépítettnél. Kraftosabbak a fokozatok vagy hogy mondjam. :F

Serpenyőből húsra /rántottára/bármire használtam IKEA-s OUMBÄRLIG-t és Tefal Pro Style-t is. A Tefal pld lassabban veszi fel a kívánt hőfokot 1-másfél perccel (közepes vagy magas fokozston), viszont jobban tartja a hőt, egyenletesebben adja le mint az IKEA-s serpenyő. Persze előtte 3évig az IKEA_s volt, mindent meglehetett csinálni benne.

Még pár tipp ahhoz mielőtt veszel indukciós lapot:
Gondold át hány platni fog kelleni. Nekünk 3 van a beépítetten de sosem kell 2-nél több (általános eset : bolognai szósz + tészta víz). A 3-4esek már ugye több helyet igényelnek, kisebb lakásba aranyat ér a munkapult :U

(#39602) Elemental válasza Bence01 (#39596) üzenetére


Elemental
addikt

Ami nekünk bevált, az az összekapcsolható főzőzóna. Két zónából csinál egyet, jól jön nagyobb, vagy ovális tálaknál.

(#39603) TeeJay válasza Degeczi (#39560) üzenetére


TeeJay
félisten

köszi akkor nálunk nem játszik mert 1,5kg krumpli alatt nem indulunk neki az ebédnek vagy vacsorának és ezzel másfél óra lenne mire elkészül.
akkor villanysütőben fogom majd tolni légkeveréssel és az hamarabb megvan meg a nagy tepsire befér 1,5kg bőven :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39604) Csabroncka válasza Elemental (#39554) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nagy szakmai vandál (pontosabban egy barom) aki ezt leírta.

"Azonban az ioncserélt víz emberi fogyasztásra nem alkalmas és mi belélegzésre sem ajánljuk!"

Valóban meginni nem kell, de az elpárolgó vízgőz nem tartalmaz sókat, ergo tök mindegy miből párologtatod a levegőben gáz halmazállapotban nem tartalmaz sókat :W !

Kizárólag a készülék élettartama és a tisztán tarthatóság miatt mondom, és javaslom.

"in medias res"

(#39605) pjen válasza Csabroncka (#39604) üzenetére


pjen
félisten

Nem értek hozzá,csak kérdezem.az ultrahangos párásítok nem az uh hullámok rezgésével csinálnak hideg párát,tehát a komplett vizet fujják ki?

(#39606) TeeJay válasza arcsin (#39601) üzenetére


TeeJay
félisten

meg ha nincs elég delej úgysem tud egyszerre 4-et járatni
vagy vissza kell hogy vegyen a teljesítményből vagy leveri az óránál a megszakítót

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39607) Csabroncka válasza pjen (#39605) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

De, de azért működik a tengerparttól (sós vízpára) képest másképp, mert a szoba meleg, száraz levegőjébe a cseppek rögtön bele is párolognak.

"in medias res"

(#39608) pjen válasza Csabroncka (#39607) üzenetére


pjen
félisten

Ez rendben, ezért lesz egy fehér lepedék, de ez az orrodban és szádban is lecsapodik.

(#39609) ArthurShelby válasza Csabroncka (#39604) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem bírom ki, muszáj hozzászólnom :)
Az ioncserélt víz, mint a neve is mutatja ionokat cserél ki, úgy, hogy utána vízben nehezen oldódó sók helyett könnyen oldódó sókat kapjunk (külön van anion, és kation cserélő oszlop/gyanta). (azt, hogy egy só mennyire oldódik jól, az oldhatósági szorzat mutatja meg)
A desztillált víz, meg desztillálva készül :) : fölmelegítik a vizet (így akár forráspont szerint el is lehetne az anyagokat különíteni), majd lecsapatják. Így egy sokkal tisztább vizet kapunk, mint az ioncserélt víz esetében (bár a levegőben lévő CO2 így is oldódik kicsit, tehát a levegőn állás időtartalmával arányosan enyhén savas lesz, így levegőtől elzárva tartandó). Létezik egyébként bidesztvíz (kétszeresen desztillált víz) is, ilyet anlitikában is csak bizonyos alkalmakkor kell használni (szerves kémiában meg sokszor jó a csapvíz is).

Mivel a desztillált víz nem tartalmaz semmilyen iont (túl híg), így meginni nem egészséges, mivel ionokat von el a szervezetből (ozmózis), de az tényleg nagy baromság, hogy belélegezve is egészségtelen (hiszen a levegőből nem veszünk föl ionokat, ellenben lerakódhatnak a tüdőben koszok/porszemcsék).

Másik ilyen kedvencem, az oxigénnel dúsított víz. Annak is sok értelme van, mivel nem a vízből, hanem levegőből vesszük fel az O2-t.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#39610) Elemental


Elemental
addikt

Köszi, srácok!
Akkor a lényeg, hogy nyugodtan vehetek a párásítóba ioncserélt vizet a benzinkúton/tescoban?

(#39611) Bence01 válasza arcsin (#39601) üzenetére


Bence01
tag

Köszönöm a sok jó tanácsot, most 3 helyes a tűzhely van volt már rá példa, hogy ment mindegyik és a helyet így is elveszi akkor már lesz a 4. helyen is :)
Illetve az edény javaslatoknak is örülök az jó kiegészítő lesz karácsonyra mellé. Első körben azért meglátom mit mutat a meglévőkkel, már megnéztem szinte mindegyiknek csak az alját fogja a mágnes az oldalát nem. Gondolom ez nem olyan nagy probléma a mostani is csak alul melegít.
Ha meglesz jelentkezem pár tapasztalattal, most még kivárok hátha lesz valami jó akció a fekete pénteken már csak pár nap.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#39612) Csabroncka válasza ArthurShelby (#39609) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

"Az ioncserélt víz, mint a neve is mutatja ionokat cserél ki, úgy, hogy utána vízben nehezen oldódó sók helyett könnyen oldódó sókat kapjunk"

Ne mert további hülyeségek jönnek (ne haragudj), a kationcserélő H+-ra (savgyanta) az, anioncserélő OH- ra cserél, szóval inkább ne, nekem meg végképp ne :N

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#39613) julius666 válasza Bence01 (#39611) üzenetére


julius666
addikt

már megnéztem szinte mindegyiknek csak az alját fogja a mágnes az oldalát nem.

Ez nem probléma, sőt, ezek direkt indukciós lapra szánt alu edények.
Igen, csak alul melegít a főzőlap, sőt, ott se mindenhol, egy kis körívben ahol a mágneses tekercs van.
Az ilyen edények mint amit írtál jellemzően szépen eloszlatják a hőt.

Mielőtt valami blekk frájdéjes kamu akcióba fejest ugranál, nézzél árukeresős árakat, illetve mindneképp nézd meg az Ikea kínálatát. Háztartási gépnél a gari kiemelten fontos (kb. az egyetlen paraméter, ami ténylegesen utal a megbízhatóságra), ár/szubjektív tetszés mellett erre is figyelj.

Sok sikert a választáshoz!

(#39614) ArthurShelby válasza Csabroncka (#39612) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Uh, igaz. Régen volt már.
A mondatom második fele baromság, az első fele igaz, mert a H+, OH- is ionok. ;]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#39615) Fandango


Fandango
veterán

A Philips webshopban elég jó áron van most az alábbi porszívó (árukeresős árakhoz képest)
Kíváncsi lennék a véleményekre, hogy mennyire számít jónak ez a készülék.

Philips PowerPro Active Porzsák nélküli porszívó FC9533/09

Szeretném leszögezni, hogy porzsák nélküli porszívót keresek, szóval kérem, hogy vegyél inkább porzsákost kommenteket mellőzzétek.

[ Szerkesztve ]

(#39616) Habsteve válasza Fandango (#39615) üzenetére


Habsteve
tag

Itt a legdrágább a mostani 62 999 Ft árával :F

(#39617) Fandango válasza Habsteve (#39616) üzenetére


Fandango
veterán

Black Friday akció keretében 37.799 forint.
Nem véltelenül írtam, hogy most a legkedvezőbb az ára a webshopban.

(#39618) sanzi89 válasza Habsteve (#39616) üzenetére


sanzi89
addikt

Ezt az oldalt nézd, itt 38k.

A linket megnyitva nekem is csak a normál ár látszik.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#39619) Elemental válasza Csabroncka (#39612) üzenetére


Elemental
addikt

Bocsánat, hogy szőrszálhasogató vagyok, de ezt találtam valami gyermekorvos honlapján:

"Az ultrahangos hidegpárásítók széles teljesítményválasztékukkal képesek a szobamérethez igazodó páramennyiséget a légtérbe juttani. De sajnos nem csak a vizet, hanem a benne lévő vízkövet is a levegőbe porlasztják, amely a bútorok felületén rakódik le fehér porréteget képezve. Ha a normál csapvíz helyett ioncserélt vizet - amelyben a Ca ionokat más, gyakran Na ionokra cserélik le, amelyek magasabb hőmérsékleten sem válnak ki, így lágy víz keletkezik, - használunk a párologtatáshoz, akkor változatlanul tapasztalható - habár kisebb mértékben - porlerakódás, de ez tartalmazhat emberre káros szennyezőket, ezért használata nem ajánlott. Kizárólag a desztillált víz - amelyből már a víz állandó keménységet adó földsói is eltávolításra kerültek, - ultrahangos porlasztása kímél meg bennünket ezen kellemetlenségtől, de ennek használata meg költséges és benne gyorsabban elszaporodhatnak a mikroorganizmusok mint a klórozott csapvízben. Előnyük a hangtalan működés, baktériummentes víztartály."

Ez, gondolom abban az esetben lehetne igaz, ha közvetlenül a gépből kijövő párát lélegezném be. Egyáltalán mi lehet az emberre káros szennyező?
Sry, ha marhaságot kérdezek. :B

(#39620) Csabroncka válasza Elemental (#39619) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ha eléri a telítettségi páratartalmat a szoba légtere, akkor nem tud belepárologni a szoba levegőjébe, hasonlattal élve ugyan az lesz utána mint a tenger vagy óceán parton (sós vízpermet).

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#39621) Elemental válasza Csabroncka (#39620) üzenetére


Elemental
addikt

Ami nálunk elég nehéz lenne, hiszen 25-30% a páratartalom. Párásítóval +10-15%, amit el tudunk érni.
Hazafelé beugrok a tescoba ioncserélt vízért. Ha nem írok egy ideig, akkor hatott az emberre káros szennyező anyag :)

(#39622) desigo


desigo
senior tag

Otthon melege 5 perc múlva :

"A megadott régióban pályázat benyújtása a következő időponttól lehetséges: 2018.11.21. 16:30"

(#39623) desigo válasza desigo (#39622) üzenetére


desigo
senior tag

Egy elfogadás és kész is,sikeres lett.Most nem volt hiba.

"2018.11.21. 20:30 - 2018.11.26. 24:00
A dokumentumok feltöltését a nyitott régióra vonatkozó pályázatbenyújtási időszakot követően 20:30-kor kezdhetik meg."

(#39624) ga_-bor válasza desigo (#39622) üzenetére


ga_-bor
tag

Valakinek működik?

(#39625) asdf_


asdf_
veterán

En egyelore timeoutolok :/

(#39626) M43g válasza ga_-bor (#39624) üzenetére


M43g
aktív tag

Lehet, hogy sikerült az ősök pályázatát betolni két lábbal, mert hasonló visszajelzés jött (ill. a mellékletek oldal betöltött), mint az előző kollégának. De szét van halva a szerver, szóval nem biztos...

(#39627) Mr_no_Name


Mr_no_Name
tag

Valakinek működik ez a fostömeg oldal? Nem elég, hogy múltkor is kiszopattak minket, most 16 óra 30 perc 01 másodperckor kattintottam és azóta 3 féle timeout verziót láttam. SZÁNALMAS, komolyan SZÁNALMAS ami ebben az országban történik bazdmeg.

(#39628) ga_-bor válasza asdf_ (#39625) üzenetére


ga_-bor
tag

Sehonnan nem elérhető, se telefon, se gép... Hogy ezek nem tudnak egy normális szerverparkot biztosítani...

(#39629) berbatov2 válasza Mr_no_Name (#39627) üzenetére


berbatov2
senior tag

Email nem jött? Nekem pipa elfogadás és utána lehalt, de jött az email, hogy sikerült.

(#39630) ga_-bor válasza ga_-bor (#39628) üzenetére


ga_-bor
tag

Hehh: A betöltés nem járt sikerrel. Kérjük, néhány perc múlva szíveskedjék megismételni!

(#39631) asdf_ válasza berbatov2 (#39629) üzenetére


asdf_
veterán

Nekem is ugyanez lett, az email mar megvan, hogy befogadtak, de a weboldal probaljam kesobb hibauzenetes, igy nem is terhelem mar tobbet a frissitessel, a lenyeg megvan.

[ Szerkesztve ]

(#39632) Mr_no_Name válasza ga_-bor (#39630) üzenetére


Mr_no_Name
tag

Kétszer pipa, elfogadás, a betöltés nem járt sikerrel email nem jött.

szerk: harmadszor pipálom be
szerk2: harmadszorra is fail

[ Szerkesztve ]

(#39633) BB9000 válasza ga_-bor (#39628) üzenetére


BB9000
senior tag

Eléggé döcögős most ez a HGCS oldal. 16:29 kor még beengedett. Csak rá kellett volna nyomnom a beadásra, Amikor rányomtam, akkor jött a hibaüzenet: Nem sikerült a betöltés. Minden ki volt már töltve, de a választott mosógép típusát üresnek hozta. És kezdhetem előről. Újra belépés, ami persze mostmár nem működik.

Nem először pályázok, de ilyen sz@r még sose volt ez a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#39634) ga_-bor válasza ga_-bor (#39630) üzenetére


ga_-bor
tag

Nah, most úgy néz ki, sikerült, de valami csatolmányokat kell feltölteni. Mik azok?

(#39635) Mr_no_Name válasza ga_-bor (#39634) üzenetére


Mr_no_Name
tag

4 napod van rá

(#39636) Mr_no_Name


Mr_no_Name
tag

Na negyedjére siker.

"Tájékoztatjuk, hogy támogatási kérelmének jogosultsági vizsgálata a kötelező csatolmányok megküldését, illetve a dokumentumcsatolási határidő lejáratát követően kezdődik meg, melynek eredményéről a pályázati portálon tájékozódhat."

Na most ez mi a csöcs? Nem úgy volt, hogy akinek elfogadja az instant nyert és ahogy betelik a létszám annak már azt írja, hogy sry? Most honnan tudjam, hogy megnyertük-e vagy nem?

(#39637) berbatov2 válasza ga_-bor (#39634) üzenetére


berbatov2
senior tag

Majd 20:30 után kell feltölteni lakcím és adókártya talán, de van rá 4 napod.

(#39638) Mr_no_Name válasza berbatov2 (#39637) üzenetére


Mr_no_Name
tag

A vásárlási "szándékot" igazoló igazolást nem kell elküldeni, hogy neked van egy érvényes rendelésed x cégtől y termékre z megrendelő néven áfás számlát kérve?

Amúgy srácok mi van akkor, ha fingon nincs az aktuális gépem gyártási évéről? Nagyjáboli időt írtam, mert 2-3 órás netes kutatás után sem találtam meg, hogy egyáltalán azt a szériát ami nekem van egyáltalán mettől meddig gyártották. Papírom természetesen NINCS az aktuális gépről mivel kb 15-20 éves

szerk.:

berbatov2: eleve nevetségesnek tartom, hogy okmányokat kérnek tőlünk, és egyáltalán személyes adatot meg kellett adni, mivel az egész ügyfélkapun keresztül megy, ahol az első regisztráció csak személyesen történhet meg a hivatalos iratok egyeztetését követően. Viccország vagyunk gyerekek. A német kollégáim sírva röhögnek rajtam, és nem hiszik el amiket mesélek Abszurdisztánról.

[ Szerkesztve ]

(#39639) porse


porse
senior tag

Mi meg most vettünk lakást, még nem jelentettük át magunkat, egyikünk se, így inkább nem is pályázok, mert most olvastam csak át a feltételeket. Majd jövőre akkor..

... szerintem.

(#39640) asdf_ válasza Mr_no_Name (#39638) üzenetére


asdf_
veterán

Senkit nem fog erdekelni. Atveszik a futarok darabra.

(#39641) Mr_no_Name válasza porse (#39639) üzenetére


Mr_no_Name
tag

Én is most olvasom, csak utólag... hát gyerekek, akkor én nem is gondolkodom a melléklet feltöltésén...

(#39642) asdf_ válasza porse (#39639) üzenetére


asdf_
veterán

Palyazz most, ha jol remlik, a fenntartas helyet lehet kerelmezni megvaltoztatni (nyilvan irrealis lenne, hogy 3 ev kotelezo fenntartasi ido alatt gyakorlatilag nem koltozhet el a palyazatnyertes). Nyilvan ez akkor jatszik csak, ha a palyazat teruleti hatarain belul koltozol, tehat nem piripocsrol pestre meg forditva. Olvasd el gyorsan az erre vonatkozot, nem biztos, hogy jovore is lesz palyazat.

(#39643) alwinka


alwinka
csendes tag

Kétszer pipáltam, e-mail nem jött. Most sikerült belépni megint és 16:37-kor bevette a pályázatot.

(#39644) berbatov2 válasza Mr_no_Name (#39638) üzenetére


berbatov2
senior tag

Nehogy vásároljál!!!
Meg kell várni, hogy értesítsenek :) Azt írják 90 nap az átfutás.

(#39645) porse válasza asdf_ (#39642) üzenetére


porse
senior tag

Asszony mégis átjelentette magát, csak nem emlékeztem, úgyhogy pályáztam a nevében. :C

... szerintem.

(#39646) Mr_no_Name válasza berbatov2 (#39644) üzenetére


Mr_no_Name
tag

jaaaaa értem... akkor már az is megvan, hogy miért van 20%-al leolcsózva azoknak a gépeknek a listája majdnem mindenhol, amik szerepelnek a rendszerben, és úgymond "menő" termékek lennének...

srácok az illetéktartozás, ugye nem kizáró ok ennél a pályázatnál? azért kérdezem, mert ha én ezt most benyújtom és kötelezettséget vállalok, akkor nem akarok bíróságra járni csalás miatt :D

"lejárt esedékességű, 60 napot meghaladó adó- vagy adók módjára behajtható köztartozása nem áll fenn, illetve az adóhatóság számára fizetési halasztást vagy részletfizetést engedélyezett, illetve az Európai Unió tradicionális saját forrásai címen tartozása nincs;"

azért kérdezem mert az adó ugye nem illeték.

[ Szerkesztve ]

(#39647) ga_-bor válasza berbatov2 (#39637) üzenetére


ga_-bor
tag

• a köztartozások - az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet 79. §-ban
foglaltak szerinti - figyelemmel kísérése céljából a pályázati adatlapon megadott és melléklettel alátámasztott adóazonosító
jelem a Magyar Államkincstár és a vissza nem térítendő támogatást nyújtó szerv felhasználja a lejárt köztartozások teljesítése,
illetőleg az adósság bekövetkezése tényének és összegének megismeréséhez;

E-szerint csak az adókártyát kell feltölteni!

(#39648) berbatov2 válasza ga_-bor (#39647) üzenetére


berbatov2
senior tag

Muternak csináltam más régióban és tuti kellett a lakcím is.

(#39649) polonic


polonic
félisten

Ti kaptatok bármi emailt a pályázat benyújtása után?

(#39650) ga_-bor válasza polonic (#39649) üzenetére


ga_-bor
tag

Igen, visszaigazoló emailt, hogy befogadták a pályázatot.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.