Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38301) pjen válasza TeeJay (#38300) üzenetére


pjen
félisten

Hát ott pont nem voltam.Végül egy MM ben kaptam eredeti Philipset,4500Ft/3db.Jövő héten rendelek porzsák centrumból.

[ Szerkesztve ]

(#38302) TeeJay válasza pjen (#38301) üzenetére


TeeJay
félisten

uhh az marha drága
15darab + 4 illatosító 5490 : [link]

12darab : 5999 : [link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#38303) zoltan6 válasza TeeJay (#38302) üzenetére


zoltan6
őstag

Múltkor én is kellemesen meglepődtem hogy a helyi euronicsban mekkora porzsákválaszték van,és az árak is kb. olyanok mint a porzsákos boltokba,sőt így hogy nincs szállítási költség még jobb is. :K

(#38304) TeeJay válasza zoltan6 (#38303) üzenetére


TeeJay
félisten

1x kell venni és 2 évig elég a 12darabos is szerintem :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#38305) #94529552 válasza TeeJay (#38302) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ráadásul ezek gyári porzsákok, itt is jó az ára, sőt.

(#38306) BB9000


BB9000
senior tag

AEG szárítógép tulajok/leendő tulajok/rajongók figyelmébe:

Az AEG szárítógépek típushibája, hogy a motor állómágnesei ragasztással vannak rögzítve és ez a ragasztás idővel elenged. Ennek javítása motorcserével történik. Jó ha még gariidőn belül megtörténik a baj, de ha azon túl, akkor mélyen zsebbe nyúlós történet.

Tanulság: Ha AEG szárítógépet veszel, akkor mindenképpen vegyél kiterjesztett garanciát hozzá!

Az AEG nem rosszabb gép a többinél, a többinek is vannak típushibái!

(#38307) BB9000 válasza rlazol (#38284) üzenetére


BB9000
senior tag

Kis konyhába megfontolandó egy átfolyós vízmelegítő.

Ez most nem drága. 7380 Ft
Ez egy picit jobb lehet: 9790 Ft

[ Szerkesztve ]

(#38308) dragonfx válasza dragonfx (#38293) üzenetére


dragonfx
veterán

szóvaaallll???

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#38309) zoltan6 válasza BB9000 (#38306) üzenetére


zoltan6
őstag

Az inverteres AEG motorra 10 év gari van,addig kiszolgálja az idejét. [link]

(#38310) BB9000 válasza zoltan6 (#38309) üzenetére


BB9000
senior tag

Bátor cég ez az AEG ! Típushibás motorra 10 év ! :C
Az összképbe az is beletartozik, hogy ez csak az alkatrészgarancia. A kiszállás, munkadíj és egyéb költségeket nem fedezi.

(#38311) Dare2Live válasza BB9000 (#38310) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Tipushibára nincs az a cég aki 10év garit adni. 5öt sem.

max volt egy szar széria.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#38312) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
testveremek szertenenek venni szaritogepet.
olvasgattam a forumot eddig. heti 6-7 minimum fogjak hasznalni. ezert valszeg hoszivattyus mellett lenne jo donteni...
best buy mostansag van?
bosch, aeg elux vonalra gondolnanak! van valami mas amit erdemes szamitasba venni?
keret max 210-250.

elore is koszonom a segitseget!

(#38313) polonic válasza bazsimano (#38312) üzenetére


polonic
félisten

Ha 250-ig elmehet a keret, akkor lehet, hogy egy 20-ast még hozzá tudnak tenni és Miele modellt kapnak annyiért.
TDB 220 WP vagy TDB 230 WP

(#38314) ribarszki válasza bazsimano (#38312) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha ennyit rászán, nem is kérdés, hogy Miele.
Ellenkező esetben simán vennék egy Bekot 120k körül.

[ Szerkesztve ]

(#38315) Dare2Live válasza bazsimano (#38312) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én ennyiért "prémium" 6-8as szériás 9kgs Boscht vennék 5év garral vagy az lejjebb ajánlott mielet.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#38316) freaghill


freaghill
őstag

Páraelszívót szeretnének szüleim a konyhába. Konyhafal mögé ki is mehetne egyből a cső.
Van olyan amit tudnátok ajánlani 30.000 alatt, vagy az még a "inkább ne vegyél mert többet ártasz" kategória?

Mit kell figyelni, a hangerősségen és az elszívott mennyiségen kívül?

[ Szerkesztve ]

(#38317) #94529552 válasza bazsimano (#38312) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jó az irány szerintem, AEG-re 4 év gari, Bosch-ra 5 év. Csak amit előttem írnak az meg vicces, hogy az egyik legjobbnak mondott gyártó belépőmodelljei, és a leggyengébb márka közül kellene választani. Az elsőnél csak 2 év gari van, és Murphy óta ugye minden elromolhat. A másodiknál az ismert alkatrészproblémák, hiába a hosszabb gari, lehet, hogy hetekig nem lesz gépe, akinek elromlik. :N

[ Szerkesztve ]

(#38318) M43g


M43g
aktív tag

Sziasztok,

Gyors tanulságot írok: frissen vásárolt Electrolux EZC2430AOX beépíthető sütő. Rövid volt a vezetéke, gyakorlatilag esélytelen lett volna a helyére betenni (ezúton is csókoltatom a gyártót, aki 20 centi vezetéken spórol), így vezetéket cseréltünk rajta. Milyen jól tettük. Fotók az eredeti vezetékről:
egyik, másik.

[ Szerkesztve ]

(#38319) pjen válasza M43g (#38318) üzenetére


pjen
félisten

A képet nem látom,de ha nem szerelő cserélte,esetleg ugrott a gari.Megnyomta a rögzitő.

[ Szerkesztve ]

(#38320) M43g válasza pjen (#38319) üzenetére


M43g
aktív tag

Most sem tudod megnézni?

Nem tudom, erősáramú villamosmérnök keze munkája megfelelő-e, de inkább ugorjon a gari, minthogy felgyújtsa a házat (nálunk jobb eset van, csak a FI relé oldott volna le, ha összeérnek a vezetékek). Gyárilag ilyen gány gyártást nem is tudom, mikor láttam utoljára.

Szerk: ja, ha elromlik, vissza tudjuk cserélni a vezetéket. A hátlapot 2 csavar tartotta, amúgy is le kellett szedni, hogy a vezetéket előbányásszuk.

[ Szerkesztve ]

(#38321) veze válasza M43g (#38318) üzenetére


veze
őstag

ezt jól összenyomták, nem puposodott ,amikor torlódótt az áram menet közben rajta?
A beko sütőnél ezt elegánsabban oldották meg.. csak egy combos sorkapcs volt hátul és mindenki olyat köt bele amilyet akar, de a 2,5 keresztmetszetnél akár nagyobb is belefér a sorkapocsba, olyan.
ja és a beko nem ragaszkodik elektromos sütőnél a szakszerviz általi bekötéshez, ezt maga a szerviz mondta nekem, aki majd a garanciális javítást hivatott elvégezni ha probléma lenne.
viszont gázkészülék esetén a bekonal is kell a szekmber általi bekötés, pecsételés. ( azt hiszem ez érthető is)
Egyébként az erősáramú villamosmérnök keze munkája kevés, annyi mintha a sarki fűszeres köti be aki egyébként jól meg tudja csinálni, mert csak a szerződőtt szerviz munkatársainak kezemunkája a hivatalos, az összes többi garanciavesztő hatályú akkor is ha a diploma ott lóg a falon felette :D
én ezért előre megkérdeztem a hivatalos kiválasztott szervizt, erről irásom is van tőlük, hogy nem kellettek ők a bekötéshez ( tűzhely esetén)

[ Szerkesztve ]

(#38322) M43g válasza veze (#38321) üzenetére


M43g
aktív tag

Az volt a szerencse, hogy be sem kötöttük, mert hiába lett volna optimális helyen a bekötés helye, olyan rövid volt a vezeték, hogy nem ért el odáig...

(#38323) pjen válasza veze (#38321) üzenetére


pjen
félisten

Mikor vettük a gorenjét kicsit utána kérdezten.Az egy év gari akkor is jár ha nem a hivatalos szerelő köti be.Csak akkor nem ,ha a hiba egyértelműen a bekötésből ered.

(#38324) BB9000 válasza veze (#38321) üzenetére


BB9000
senior tag

Nekem egy Elektra Bregenz sütővel gyűlt meg a bajom. Ez mint itt a fórumon megtudtam ugyanott készül, mint a BEKO. A bekötése annak is egy sorkapocsban (magyarul csokiban) végződött. Az egyetlen gond az volt, hogy a sorkapocs anyaga hőre lágyuló műanyag volt!!! Természetesen meg is olvadt, hisz egy sütőben néha meleg van és összeért a csokiban két szomszédos ér. Zárlat lett. Kimértem a zárlatot, majd másik csokit tettem bele. Azóta is működik a sütő! 10+éve!!!!
Hőre lágyuló műanyagból csokit a sütőbe ? :W :W

[ Szerkesztve ]

(#38325) Atomgeszi válasza st6969 (#38251) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, azt tudom, hogy szart sem ér.

Ezért gondoltam, mivel alapból van kivezetési lehetőség ezen a gyengén is, lényegében csak a páraelszívó testét használnám csőközi ventilátorral.

Szerencsére nálunk megoldott a cső kivezetés, nyíl egyenesen felmehet a padlásra. (mondjuk ott már közös a padlástér, mivel társasház szóval onnan nem tudom hogyan tovább. Vannak még használaton kívüli kémények, esetleg oda bevezetni. Esetleg ott hagyni a francban, ha a szomszéd lezárhatta gipszkartonnal a saját lakása fölött lévő KÖZÖS padlásteret, akkor én is kivezethetem a rántott húsos levegőt. Egyébiránt a gyári padlás szellőzés is oda megy szimplán.)

Szóval a padláson meg tennék egy ilyen csappantyús tetőt a csőre, bár a tetején kéne egy 90 fok, hogy ne nyíl egyenesen felfelé nézzen a cső, hogy azért beleesni ne essen semmi.

(#38326) Atomgeszi válasza Elemental (#38274) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát igen, a külső motoros már elég zsebbenyúlós. Ezért gondolkodom a csőközi ventilátoron és mondjuk a padlásra felvinni a csőközi ventilátort.

Nyitott tetőtéri ablak nem elég szellőzésnek? Azt így is úgyis kinyitnám. Onnan pont át tudna szívni friss levegőt az étkező konyhán az elszívóig.

(#38327) BB9000 válasza bazsimano (#38312) üzenetére


BB9000
senior tag

A Miele most a MM-ban jó áron van. 256K. Az megvehető, ha szánnak rá annyit.
A Bosch-ban bízok még. Meg a sok gyári garanciában. Az öntisztító kondenzátor a marketing anyagokban jól mutat, sok pénzt el lehet kérni érte. Nem tudom, hogy a gyakorlatban mennyire hatékonyan képes tisztán tartani a hőcserélőt a rácsorgatott víz. A kézi tisztításban jobban bízok, mert ott addig mosom, amíg látok rajta koszt. Az automata meg csak rálöttyinti/rácsorgatja a vizet és amit az lehoz, azt lehozza, amit nem, azt nem.
Ha még nem égetően sürgős a dolog, akkor érdemes megvárni a feketepénteket. Biztos lesznek jó akciók. Nemrég volt egy kuponos akció a mall-nál. Ott 10%-ot adtak elég sok gépre kuponnal. Ez a kuponozás azért "jó", mert nincs nyoma az árukeresőben. Pl. a Bosch WTH85201 -amit én is vettem- az 159.990 Ft volt aznap, de 143K ért kaptam meg. Ha megnézed az árgrafikont, akkor azt látni, hogy ez a gép még sosem volt 153 K-nál olcsóbb. Pedig volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#38328) M43g válasza BB9000 (#38324) üzenetére


M43g
aktív tag

Úgy egyébként a sütő kábele is valami egyszerű PVC, nem ám valami hőbiztos anyag volt. Bosszantóak az ilyen filléres hülyeségek, de ez van :)

(#38329) rlazol válasza BB9000 (#38307) üzenetére


rlazol
addikt

Szia!
köszönöm, ezekről a picikről csak rosszat olvastam eddig, hogy nem melegít eléggé és azt is lassan.
átfolyós vízmelegítőből ezt nézegettem, vélemény?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#38330) blattida válasza zoltan6 (#38309) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem a motor az az alkatrész, ami hamar meghibásodna, az invertereseknek meg szükségük is van a hosszabb garanciára, mivel kevésbé megbízhatóak és az elektronika miatt sokkal drágábban javíthatóak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38331) pjen válasza M43g (#38328) üzenetére


pjen
félisten

Enyém is sima Mt 3x1,5mm, incs azzal baj. Előző Gt 3x1,5 mm volt szerelve. Pedig a mostani van olyan állás ahol 3500W ot vesz fel.

(#38332) gabika0013


gabika0013
tag

Sziasztok!

A régi Electrolux 285 literes kombi hűtőnk megadta magát és kénytelenek vagyunk újat venni. A család 5 fős, így 250 literes körül gondolkodunk. Első körben Whirlpool, Samsung, Electrolux vonalon nézelődtünk. Árban ~150.000HUF szabtunk meg, ha egy kicsit több lenne, az még belefér. Ezek közül a hűtők közül rendben van valamelyik vagy tudtok ajánlani best buy-t ebben az ársávban?

(#38333) zoltan6 válasza gabika0013 (#38332) üzenetére


zoltan6
őstag

Whirlpool-t ne gagyi rossz minőségű műanyag,törik,szakad.Zanussit se,én azt vettem mivel az elődje is zanussi volt, ami elment 20 évig,de most már az is gagyi kínai minőség.
Ha én most vennék akkor egy jobb liebherr, vagy egy samsung lenne a befutó. :K

(#38334) ANDROID??? válasza zoltan6 (#38333) üzenetére


ANDROID???
addikt

LG? :K

(#38335) zoltan6 válasza ANDROID??? (#38334) üzenetére


zoltan6
őstag

Nem tudok róla véleményt mondani,mert nincs se nekem,se ismeretségi körömben,persze attól akár még jó is lehet.

(#38336) pjen válasza zoltan6 (#38333) üzenetére


pjen
félisten

Van egy amerikai rendszerű két ajtós Whirpool hűtőnk,6 éves,semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#38337) ANDROID??? válasza zoltan6 (#38335) üzenetére


ANDROID???
addikt

Total Nofrost LG , több mint 9 éve megy hibamentesen :K ;)

(#38338) chef69


chef69
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy vezeték nélküli porszívót venni, egy 3 szobás lakásba, ahol nagyrészt parketta van, meg kevés szőnyeg. Egy jó ár-érték arányú megbízgató gépet keresek.

(#38339) gabika0013


gabika0013
tag

Szóval Urak akkor az a helyzet, hogy bökjek rá egy általam választottra márkától függetlenül?Aztán majd az idő el fogja dönteni, hogy jó vagy rossz volt-e a megérzésem...
Valaki esetleg pontos típussal tudna segíteni kiindulási pontnak? Amúgy köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget!

(#38340) pjen válasza gabika0013 (#38339) üzenetére


pjen
félisten

Így van.Ahhoz,hogy valakinek valós tapasztalata legyen,pár év használat kell.Viszont a páréves modellt már nem gyártják.

(#38341) st6969 válasza pjen (#38340) üzenetére


st6969
őstag

Pontosan. Ha netán mégis gyártják, akkor azóta már "optimalizált" alkatrészekkel, tehát ha van tapasztalat, az sem feltétlenül releváns (*optimalizált=gagyi, butított, gyengített minőségű, fém helyett műanyag, abból is a vékonyabb falvastagságú, a költségtakarékosság jegyében) ;]

(#38342) simico


simico
aktív tag

Van egy bőven 20+ éves LG Express Cool (GR-532TVF) hűtőnk, 306 liter hűtő és 114 liter fagyasztó résszel. Kissé aggódom, hogy ha beszarik, akkor mit vegyünk helyette... elég sokat megy a kompresszora, fogyaszt is rendesen (kb. 70 kWh / hó a 24 órás fogyasztást felszorozva). Ráadásul már ez is kezd kicsi lenni, főleg a fagyasztó része, ezért felmerült ötletként különálló csak hűtő és csak fagyasztó, 60 - 60 centi szélesből be is férnének egymás mellé a kamrába (meg a 60 centis kamraajtón is...). Boltokban nézelődve nem nagyon láttam ilyeneket, legalábbis ami használhatónak is vagy nem full gagyinak tűnt. A bazinagy kétajtós amerikai stílusú gépek meg nem férnének be (legalábbis a kamraajtón biztosan nem) és rohadt drágák is... némelyiknek meg meglepően használhatatlan és/vagy kicsi a belseje, ugyanannyi vagy kevesebb dolgot lehet belepakolni mint a meglévő hűtőnkbe. :( Elvileg láttam a hűtőnk utódmodelljét is, pár centivel nagyobb lett és úgy már nem férne be (ezt is éppcsak be tudták erőszakolni a költöztetők a kamraajtón), na meg nem oldaná meg a "nagyobb fagyasztó kell" problémát és afelől sincs kétségem, hogy az már nem működne 20+ évig.

#régenmindenjobbvolt

(#38343) pjen válasza simico (#38342) üzenetére


pjen
félisten

Akkor aáz első feladad a kamra ajtó csere. ;]

[ Szerkesztve ]

(#38344) Elemental válasza Atomgeszi (#38326) üzenetére


Elemental
addikt

Biztos elég, lényeg, hogy valami legyen nyitva, ahol tud szívni kinti levegőt.

(#38345) #94529552


#94529552
törölt tag

5 év hosszú idő? Bosch vezetékes porszívójának egyáltalán nem! Már a porszívókra is 5 éves gari promó van a Boschnál, a hűtők és a mosógépekkel együtt dec 31-ig. Még nyugodtan hozzácsaphatnák a mosógépeket meg a kéziszerszámokat is, meg mindent. ;)

(#38346) Habsteve


Habsteve
tag

Sziasztok,

Mosógép csere előtt állunk, 3 tagú családnak ajánlott lenne Samsung WW70J4273MW/LE? Most egész jó áron van 85ért.

(#38347) Zeki válasza Habsteve (#38346) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#38348) bazsimano


bazsimano
őstag

:R :R :R
mindenkinek koszonom aki kommentalta vagy javaslatot tett a kerdesemre/felvetesmre!
koszonom!
b.

(#38349) Habsteve válasza Zeki (#38347) üzenetére


Habsteve
tag

köszi :R megfontolandó 5 év gari :F samu jobb paraméterekkel rendelkezik (7 kg, 1200 centri) és keskenyebb is ami kritérium jelenlegi keresésnél

[ Szerkesztve ]

(#38350) Alarikman


Alarikman
senior tag

Sziasztok! Nézegettem már egy ideje a hűtőket, mert vásárlás előtt állok. De egy bizonyos árat elérve(kb 130e Ft) majdnem ugyanazok a szolgáltatások és úgy látom, hogy a márka preferencia játszana, már ha nekem lenne olyan.
Vannak akik azt mondják Zanussi-t vegyek, mert az a legendás Lehel hűtők folytatása. Én kételkedek az újak minőségében, de ahogy olvasgattam ti sem ajánljátok annyira.
Electrolux van a nagy családban. Működnek, halkak. Hosszútávú tapasztalatok nincsenek velük. Nekünk AEG fagyasztó ládánk van, az is rendben üzemel pár éve. A Gorenje vagy az Indesit-ről mi a vélemény? Hol gyártják őket? A Bosch nekünk már sok árban. A jelenlegi Samsung hűtő meg elromlott...
Amúgy egyajtós hűtőszekrényre gondoltam. 185 cm-esre.
Ezeket néztem ki:
Electrolux ERF4113AOW : [link]
AEG RKE64021DX : [link]
Gorenje R6192LX : [link]
Zanussi ZRA40100WA - ebben nincs ventillátor és csak A+ -os, de olcsóbb. [link]
Vagy ajánlanátok mást? Köszönöm a válaszokat!
UI: a ventilátor mennyire fontos egy nem No Frost-os hűtőben?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.