Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38451) #32577792 válasza #94529552 (#38449) üzenetére


#32577792
törölt tag

Az említett Sencorhoz is van olyan fej, sőt a turbó fej egyenesen sirály.
Az említett Bosch géphez nem igazán látok vásárlói tapasztalatokat, de biztos szuper. A két termék porzsák árait összevetve, 3300Ft a 2x5db sencorhoz. Boschoz is annyi mondjuk, igaz, csak 4db. A két gép zajszintje közötti különbség nem elhanyagolható, a Bosch hátrányára :(
Az említett Elux-ről nem igazán látok visszajelzést vásárlóktól, tudsz esetleg valami szignifikáns véleményeket róla? (sajnos az ÁK-n 1 se nincs)

[ Szerkesztve ]

(#38452) #40553216 válasza Degeczi (#38446) üzenetére


#40553216
törölt tag

:DDD 100000 Ft-os gépet ajánl otthonra is. De ilyet pont senki nem vesz háztartásba, hacsak nem full Miele vagy még drágább a konyhája. Mert ha már az ő véleményével érvelsz, akkor a véleményének minden szempontját figyelembe kell venni. :D
De mint írtam: alig kicsi odafigyelés és tökéletes a rizs. Mivel én olyan rizst eszem, mint a kínaiak (azaz nem a szemenként szétpergő, hazai szokással készítettet, hanem a kicsit összeragadóst), időben sem több az odafigyelés, mert nem kell „tökéletesen lemosni, sőt, egyáltalán nem is szoktam, így a kis odafigyelésre már itt megtakarítottam az időt.

De kinek mi.

(#38453) Degeczi válasza #40553216 (#38452) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mint írtam: géppel (a pár ezer Ft-ossal is) semmilyen odafigyelés nem kell, mégis tökéletes az eredmény, ezért szeretjük sokan. Ennyi.

(#38454) SirKero válasza Teaway (#38450) üzenetére


SirKero
őstag

Miért is? Nekem a hálóba kéne mert nagyon száraz a levegő így fűtés szezonban és gondoltam aroma olajjal használnám :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#38455) #32577792 válasza SirKero (#38454) üzenetére


#32577792
törölt tag

Erre a célra mi szintén egy mások által lesajnált márka termékét használjuk. Ezt
7-10 óra alatt nyomja ki a vizet.
Túl nagy szobába ez kevés, nálunk kb. 40m2 a nappali, ott 2-3%-ot tud emelni, de nekünk ez elég.

(#38456) flegga92


flegga92
senior tag

Samsung CF-101 ciklon Twister-t használ valaki? Elég jó dolgokat olvastam róla, a kosz nagy részét összeszedi, alig telik a portartály. Egyenlőre hanyagolnám a porszívó vásárlást, vennék egy ilyet, később porszívókhoz is jó lenne.

(#38457) SirKero válasza #32577792 (#38455) üzenetére


SirKero
őstag

Köszönöm :R

Biztos láttad,hogy az első hozzászólásomban pont erre a típusra kérdeztem rá ( (#38420) SirKero ) hogy mennyire ajánlott.
A vásárlói vélemények meg oszlanak , van aki ipari hulladéknak tartja van aki meg van vele elégedve.
Nekem egy cca. 12-14 négyzetméteres hálóba kellene mint említettem is éjszakára,hogy a torkom orrom szám ne száradjon ki és ne köhögjek. Ezért is gondoltam,hogy valami aroma olajat is raknék bele. Erre van esetleg tapasztalatod? Mi a különbség az ultra hangos és a diffúzoros között :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#38458) st6969 válasza smallmer (#38438) üzenetére


st6969
őstag

Biztos kényelmesebb a rizsfőző, és nehezebb vele elrontani...De érdemes azt is figyelembe venni, hogy kétszázmillió fajta rizst megvehetsz a boltban: van olyan, amit a 100ezres gépben sem lehet olyan finomra elkészíteni, mint egy másik fajtát edényben.
Ami nekünk nagyon bejött, az a Riceland-nek a jázmin rizse, tecsóban lehet kapni, lila csomagolása van, nem olcsó, mert hatszáz valahány Ft egy kg, viszont kitűnő íze van, kissé összeragadós. Volt szerencsém Kínában járni, nagyon hasonlít ahhoz, amit ott (legalábbis a délkeleti régióban) minden nap esznek az ebédhez, tonna számra mérik a menzán, nálunk kb. a kenyér felel meg ennek (szóval nem konkrétan köretként eszik). Pofon egyszerű elkészíteni: ahogy tomtyi is írta, 1x megkavarod az elején, aztán magára hagyhatod. Rajta lévő utasítást meg a mennyiségeket pontosan be kell tartani, de ez gondolom a gépnél is így van. Szerintem tegyél egy próbát ezzel, ha nem jön be, irány a rizsfőző gép.

Korábban szemezgettem én is ilyen masinával, de végül nem vettem. Egyébként is igyekszem minimalizálni a konyhagépek számát. Nincs külön kenyérpirítóm, szendvicssütőm (pedig gyakran eszünk melegszendvicset, pirítóst, de ezeket a sütő grillező funkciójával kiváló minőségben el tudom készíteni, pár fillérrel nagyobb áramfogyasztásért cserébe), sem párológépem, palacsintasütő lapom, fritőzöm. Nem szeretem őket pakolgatni, kicsomagolni, elmosogatni a sok apró részeit. Csak foglalja a helyet. Amihez lehet, inkább edényt, serpenyőt használok, abból is inkább csak pár darabot, de jó minőségűt. Ismeretségi körön belül eléggé egyedül vagyok ezzel a filozófiával, látom, hogy másoknál ott sorakozik a millió konyhagép a pulton vagy a szekrény tetején, nagy része évente 2x ha elő van véve.

[ Szerkesztve ]

(#38459) #32577792 válasza SirKero (#38457) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nekem ez a második, az elsőt megúsztattam 2 év után, behalt. Ugyanolyat vettem, ha kibír megint 2-4 évet, már nem izgat ha behal. Volt mikor tettem bele illatolajat, de én inkább gyertyával illatosítok, vagy van egy olyan, hogy van kerámia illatosító, abbe teszek vizet, olajat, alá egy teamécses, és azzal.
Nekem jó. Ennél többet nem áldozok rá.

(#38460) Alarikman


Alarikman
senior tag

Üdv! 2. osztályú hűtőt(Husqvarna No Frost egyajtós) meg merjek venni? Egy helyi boltban ajánlgatták nagyon, 158e körül lenne. Elvileg exportból visszamaradt, vagy valami ilyesmi. Electrolux gyártja külföldre. Garancia ezekre biztos?
Van egy olyan sanda gyanúm, hogy azért ajánlották annyira mert vastag haszonkulcs van rajta.
Valaki vásárolt már így? Van tőlük egy AEG fagyasztó láda, duplafalú ami jól működik pár éve. Az is ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#38461) Degeczi válasza Alarikman (#38460) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha úgymond "outlet", akkor istenments, azok itthon úgy működnek, h olcsón fölvásárolják a selejtet, és megpróbálják kipofozni - így pedig nincs gyári, csak olyan-amilyen bolti garancia

(#38462) Alarikman válasza Degeczi (#38461) üzenetére


Alarikman
senior tag

Köszi, ebben igazad van, outletekkel már egyszer megégettem magam. Soha többet. Rendes bolt ez. Normál árukészletük van. Nem is kicsi. Csak néha vannak nekik ilyen "érdekes" termékeik.
Szóval ha gyári garit adnak akkor belevághatok akár?
Ilyen hűtő amúgy kb: [link]
Nem ez a bolt.

[ Szerkesztve ]

(#38463) #94529552 válasza #32577792 (#38451) üzenetére


#94529552
törölt tag

Most nem tudom miért írsz nekem :( , nem mondtam, hogy vennék porszívót, már van, és nem is régi. Aztán meg főleg nem ilyen számomra noname típust, mert Sencor gyár nem létezik, hanem csak ilyen nevű kereskedő/bérgyártató cég. Viszont te se írtad, hogy újat vennél....érted. :)

[ Szerkesztve ]

(#38464) ribarszki válasza Alarikman (#38462) üzenetére


ribarszki
őstag

Outlettel én is megégettem magam. Selejt szarokat árulnak szépséghibás név alatt. Nincs a világon annyi sérült termék amennyit ezek forgalmaznak.

(#38465) Alarikman válasza Degeczi (#38461) üzenetére


Alarikman
senior tag

Nem mertem bevállalni. Vettem egy egyszerű Electrolux-ot.

(#38472) gaben1117


gaben1117
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Cata TF5260 páraelszívót és a képeken látható cuccokat kaptam hozzá. Segítsetek kérlek, mire van még ezeken felül szükségem, hogy be tudjam üzemelni?

A falban 130mm-es furat van neki kifúrva, az alu kígyónak pedig 125mm van a dobozán.

Nagyon köszi előre is minden segítő választ. :R

(#38473) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

Van nekem egy jó régi hűtőszekrényem, ami amúgy még működik, de nem tudom meddig, ill egy 2003, 2005 körüli technológiát használóhoz képest gondolom a mai gépek talán energia hatékonyabbak is.
A jelenlegi gép egy Samsung SR-L36NEB ez egy allul fagyasztós no frost gép. Jofogason találtam meg.

Kérdés most hogy mediamarktban lesz 20% kedvezmény, tudtok e ajánlani készüléket ami hasonló méretű és érdemes lehet lecserelni rá?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#38474) #32577792 válasza gaben1117 (#38472) üzenetére


#32577792
törölt tag

Amikor gyereknél szereltük, volt egy szűkítő hozzá, bilincsek és egy légzáró

(#38475) flegga92 válasza gaben1117 (#38472) üzenetére


flegga92
senior tag

Egy pillangó szelepet is szerezz be hozzá szerintem. Nálam míg nem volt bent, a hideg bejött a páraelszívón keresztül. Nálam az oldalfalon van kivezetve, nem tudom nálad hogy lenne, lehet kéménynél nem kell.
Légtechnikai boltban tudsz venni szűkítőt.

[ Szerkesztve ]

(#38476) gaben1117 válasza flegga92 (#38475) üzenetére


gaben1117
senior tag

Oldalfalon lesz nalam is kivezetve. A pillangoszelepet hova kell beszerelni? A kepen lathato fekete müanyag megy a paraelszivo kivezetö nyilasaba, gondolom arra rögzitem bilinccsel az alu csövet, majd a masik veget pedig a fali szükitöhöz. De akkor hova rakom ezt a pillango szelepet?

(#38477) #32577792 válasza gaben1117 (#38476) üzenetére


#32577792
törölt tag

A pillangószelep a "fali" részbe került nálunk.
Pl. ilyen

Nem bonyolult :)

(#38478) flegga92 válasza gaben1117 (#38476) üzenetére


flegga92
senior tag

Pillangószelep nálunk is a falban van. Kívülről érdemes feltenni szellőzőrácsot is, hogy a madarak ne fészkeljenek be. Én panelban lakom a 3-on, kívülről nem tudtam volna rányomni, ezért sűrű fémhaló került a cső végére.
Én nem kaptam ilyen alu csövet az elszívóhoz, ezért úgy lett megcsinálva, hogy gyári fekete cuccra rámegy a szűkítő, arra egy 90˙-os idom és pillangószelep ami nekem hosszabb csőben volt, így kiért.
És így lett a 15k-s elszívóból kb 40k a végére, mert nálam lyuk sem volt.

(#38479) krisz74


krisz74
tag

Üdv!

Szárítógép vásárlása előtt állok. Mi a véleményetek a Electrolux EW7H438B készülékről? Igazából jókat olvasok róla, de azért egy hozzáértő közönséget is megkérdeznék.

(#38480) Bandus99 válasza Bandus99 (#38473) üzenetére


Bandus99
őstag

Maskent kerdeznek akkor, mostansag ha no-frostos allul fagyasztos hutot szeretnek venni, akkor melyik az ajanlott marka, netan konkret tipus

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#38481) #94529552 válasza krisz74 (#38479) üzenetére


#94529552
törölt tag

Olvastam én is a véleményeket, itt még nem írtak erről, talán mert elég új modell. Még itt írtam pár dolgot a szárító témában.

(#38482) krisz74


krisz74
tag

Köszi!
Olvastam a hozzászólásodat a napokban. Tényleg dilemma a kondenzációs kontra hőszivattyús dolog. Utóbbi mellett tettük le a voksunkat, de valószínű a kondencációs is jó lenne. Ha nőtlen lennék, valószínű kondenzációsat vettem volna, de hát a főnők megmondta, hogy a kíméletesebb kell. :)
Na mindegy, ez lesz, mert ahány vélemény, annyi féle.

(#38483) st6969 válasza krisz74 (#38482) üzenetére


st6969
őstag

"Ha nőtlen lennék, valószínű kondenzációsat vettem volna"

Ha kondenzációsat vettél volna, akkor már valószínű nőtlen lennél ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38484) krisz74


krisz74
tag

:)

(#38485) #94529552 válasza krisz74 (#38482) üzenetére


#94529552
törölt tag

:C Ok, ha a parancsnok már eldöntötte.... Bár elvileg a kondenzációsnál is lehet alacsonyabb hőmérséletetet választani, vagy kímélő vagy más opció is van, de nekem mindegy. A legjobb lenne mondjuk 2 olyan ismerősnél tájékozódni, ahol egyiknek ilyen van, másiknak olyan, de hát ez se egyszerű mindig. A ruhák szétválogatása és a mennyiségi korlát mindegyiknél fontos lehet. Én is olvastam, hogy valakinek összementek a ruhái, másnak meg semmi gond, most akkor így legyünk okosak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#38486) blattida válasza krisz74 (#38482) üzenetére


blattida
nagyúr

A hőszivattyús is kondenzációs és a sima kondenzációs kevésbé kíméletessége is túl van kicsit lihegve. Csak a tiszta műszálas daraboknak sok egy kicsit, de azoknál se mindegyik érzékeny ennyire. Az alacsonyabb hőmérsékletű/kímélő szárítás általában elegendő. Nálunk például még semmi sem sínylette meg a szárítást, még a nem száríthatóak se, pedig hagyományos kondenzációs gépünk van, igaz, szinte mindig kímélő üzemmódban fut.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38487) krisz74


krisz74
tag

Na pontosan ez van. Mindegy, el lett döntve és már annak is örülök, hogy nem kell vele tovább foglalkozni. Itt van az internet, lehet tájékozodni, mint eddig soha, mégsem lehet egyértelműen eldönteni,mi a jó.
A túl sok info is el tud bizonytalanítani.:)

(#38488) ribarszki


ribarszki
őstag

Valaki írhatna egy összefoglalót a szárítógépekről.

(#38489) M43g


M43g
aktív tag

Sziasztok, mosogatógép (amennyiben jelezve van, hogy melegvízre köthető) ráköthető puffer tartály nélküli gáz kazánra/cirkóra? :R

[ Szerkesztve ]

(#38490) Teaway válasza M43g (#38489) üzenetére


Teaway
veterán

Igen, ha a kazán kombi, azaz HMV-s, és a vízhőfok max. 60 fok. Az más kérdés, hogy mennyi marad belőle, mire odaér a víz.

Nincs itthon csokid??

(#38491) spidersoft válasza gaben1117 (#38472) üzenetére


spidersoft
senior tag

Mivel a projektek általában a legegyértelműbb dolgokon szoktak elcsúszni... konnektor van? :B Mármint ahova be is tudod dugni: célszerű megnézni, hogy milyen hosszú kábel van rajta, és hol kell legyen a konnektor: a készülék alatt, vagy valahol mellette is jó (át lehet-e jönni büntetlenül a készüléken a kábellel, vagy körben zár a háza a falon).

(#38492) gaben1117 válasza spidersoft (#38491) üzenetére


gaben1117
senior tag

Igen, mivel elöre tudtam hova fog kerülni igy a felujitaskor rakattam oda egy konnektort. :)

(#38493) Ala


Ala
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni porszívó ügyben. Korábban olvastam, hogy a Mile talán c3 Parquet-et ajánlottátok. Most az Electrolux silent sorozatát nézegetem még a Mile mellett. Amúgy a lakás kb. 50 nm parkettás és járólapos, de van egy hosszú szálú szőnyeg amit azért nem olyan könnyű takarítani és a kanapét fotelt és székeket is szeretném kiporszívózni.
Mit ajánlanátok?

(#38494) sagesz93


sagesz93
addikt

Szerintetek Bosch mosógép, vagy BEKO mosógép? Mindegyikre 5 év gari lenne

(#38495) Tombi válasza sagesz93 (#38494) üzenetére


Tombi
senior tag

szia, a beko úgy tudom nem szénkefés már. és a bosch ?

(#38496) sagesz93 válasza Tombi (#38495) üzenetére


sagesz93
addikt

Sajnos a boschról én sem találok erre vonatkozó információt, ezért is a kérdés, hátha itt valaki tud valamit mondani. A BEKO inverteres elvileg azt találtam róla, a programok jellege miatt és a jobb centri miatt nekem jobban tetszik, de a neve miatt mégis a bosch hangzik jobban (nem vagyok márkab*zi, tehát mindegy melyik lesz, csak valami érv alapján az egyik jobb legyen)

(#38497) #32577792 válasza sagesz93 (#38496) üzenetére


#32577792
törölt tag

2-es szériás Bosch. Anno mikor mosogatógépet vettem, nekem sokan azt javasolták, hogy lehet Bosch, de azok 6-os szériánál kezdődnek. Azok már minőségibb darabok. Azt vettem, nem volt olcsó, de eddig kopp-kopp.
Szerintem ez nem inverter motoros, de majd aki ért hozzá, megmondja a tutit.
A garancia mivel ugyanannyi mind a kettőre, számomra elég 50-50% lenne a döntés. Nézd meg, hogy a Te igényedet melyik teljesíti.
Ha mind a kettő, csinálj listát, melyik ad több, számodra használható funkciót, (haszontalan dolognak mi értelme), nézd meg őket élőben, tapi-tipi.
Én még a szervizet is csekkolni szoktam FB-n ha van neki, megnézem mi a vélemény róluk (átlag eléggé lesújtó mind), ha vannak vásárlói bejegyzések, keress rá adott márkára, típusra.
Aztán ha végképp nem tudsz dönteni, kérdezd a 112-öt :C

[ Szerkesztve ]

(#38498) sharp4


sharp4
őstag

Sziasztok!

A Cata Gamma Glass 600 GX páraelszívóról mi a véleményetek? Érdemes megvenni, jó a teljesítménye és ehhez képest tűrhető a zajszintje?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#38499) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!

Errol a geprol velemeny? valakinek van esetleg? BOSCH WTR85V90BY

udv

(#38500) blattida válasza sagesz93 (#38496) üzenetére


blattida
nagyúr

Az ecosilentdrive motorú gépeik inverteresek, a linkelt modell nem az.
Lehet, hogy a bosch jobban hangzik, de ennyiért nem jobb, sőt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.