Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38801) rbalint88 válasza #94529552 (#38799) üzenetére


rbalint88
addikt

Szuper, koszi! Valamelyik biztos jo lesz :)

(#38802) Wajk válasza NYJ75 (#38798) üzenetére


Wajk
addikt

véleményem szerint az otthoni mikro árakat nézve (20 alatt, körül), pont az a kategória aminek a javítására nem érdemes pénzt áldozni. Ráadásul kétes biztonsági eredménnyel. Lehet olyan helyen is megsült ahol nem látod. Ha javítva is lenne, én nem merném otthon hagyni egyedül... :N

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#38803) BB9000 válasza freaghill (#38783) üzenetére


BB9000
senior tag

HGCS program elbírálási idő témához:
Részlet a pályázati kiírásból:
"A befogadott pályázatok esetében a pályázat benyújtásától számított 90 munkanapon belül a miniszter dönt az előterjesztett pályázatok: támogatásáról; . . . ."

A kiírás szerint 2019 március végéig van ideje a miniszternek dönteni. A korábbi évek tapasztalatai alapján 2019 január végére megkaphatja a döntést a legtöbb pályázó. Semmiképp ne számíts 3-4 hétre a beadás után, mert az nem reális.

A gépvásárlást nem kell elkapkodni, mert kb 5 hónap áll rendelkezésre a felhasználásra! Ki lehet várni a legjobb akciókat is!
"A támogatás felhasználására (vásárlás befejezésére) a Kedvezményezettnek a Támogatói Okirat kézhezvételét követően 150 nap áll rendelkezésére! "

A vásárlás menete nagyon egyszerű: a támogatói okirattal, -vagy annak okiratszámával- a támogatást elnyerő személy (személyi igazolványa, adókártyája is legyen ott) besétál bármelyik résztvevő áruházba (pl. MM) és az új gép vételárából levonják a támogatás összegét és csak azt kell kifizetni. Még olyan bolt is van, ahol a fennmaradó részre adnak hitelt ! Korábbi években ettől elzárkóztak a kereskedők.

(#38804) Ed McLeves válasza #94529552 (#38791) üzenetére


Ed McLeves
tag

Szia, neked is kösz a választ.
Úgy gondolod, hogy a 3 év gyártói garancia kevés lenne...? Nem tudom, hogy a mosogatógépeknél ez soknak vagy kevésnek számít, eddig nem merült fel ez a kérdés, emiatt ezt a fórumot nem is követtem korábban és nincs ilyen téren tapasztalatom háztartási gépek viszonylatában.
Az ED-nál vásárolhatok esetleg +1 vagy +2 év garit hozzá, viszont nem vagyok meggyőződve arról, hogy az egyenértékű a gyártóival, illetve mire nem terjed ki... Magyarán megéri-e megvenni, vagy inkább vakítás / pénzlehúzás kategória :F

[ Szerkesztve ]

(#38805) freaghill válasza BB9000 (#38803) üzenetére


freaghill
őstag

Köszi a választ neked is! :R

(#38806) petya80


petya80
tag

Sziasztok,
HGCS program felől érdeklődnék jómagam is.
A boltok mennyire veszik komolyan a pályázatban szereplő régi gép leadását.

köszi

(#38807) #94529552 válasza Ed McLeves (#38804) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azt nem lehet tudni előre, hogy 3 és 5 éves kora között elromlik-e egy készülék, viszont pár ezer Ft-ból megvan a kiterjesztés. De az edigi pénzügyi és garanciális ügyintézése előfordulhat, hogy hosszadalmas és problémás lehet, mint itt is. Ezért én jobban megbíznék egy candys, vagy ikeás öt évben, ha beépíthető gép lesz, mint az edigi eljárásában. De még az MM is sokkal korrektebb szerintem, ha még 5k-val drágább is pl a Gorenje GV54110 Mosogatógép (viszont a + garija talán olcsóbb), sőt a kék sárga is, bár van aki szerint mindhárom e betűst hanyagolni kell, de majd eldöntöd.

Ezt az AEG FSB51400Z Beépíthető integrált mosogatógépet most találtam, akcióban most 93k-ért, és 4 év gari is van rá, és még a fuvar is ingyenes, aki ilyesmit keresne.

[ Szerkesztve ]

(#38808) #32577792 válasza Ed McLeves (#38804) üzenetére


#32577792
törölt tag

Elvileg a gyártói gari meghosszabításával dolgoznak ezek a biztosítók, illetve néha vehetsz olyan fontos dolgokat hozzá, hogy "rongálás" meg társai. (szerintem hanyagolható) Mindenképpen bizalomgerjesztőbb egy gyári, mint egy biztosítós.
36 hó gyári gari még mindig jobb, mint 1-2 nevesnek mondott gyártó 12 hónapos garija.
Edigitál: eddig sok dolgot vásároltam ott, nekem semmi gondom nem volt velük. Kétszer volt elállásom, csont nélkül, így ugyanott vettem másikat.

[ Szerkesztve ]

(#38809) Teaway válasza petya80 (#38806) üzenetére


Teaway
veterán

Programon kívüli tűzhely vásárlásakor még egy sima webáruház is rákérdezett, hogy lesz-e régi elvitel.

Nincs itthon csokid??

(#38810) #40553216 válasza rbalint88 (#38797) üzenetére


#40553216
törölt tag

Szerinted tényleg egyszerűbb naponta, kétnaponta üríteni a zsák nélkülit, mint a zsákosban 3-4-5 havonta egyszer zsákot cserélni? Érdekes vélemény.

(#38811) rbalint88 válasza #40553216 (#38810) üzenetére


rbalint88
addikt

Hetente uritem, kethetente -havonta tisztitom a szuroket. Nekem ez egyszerubb otthon, mint random idokozonkent zsakot vadaszni, meg jartunk mar ugy, hogy tovabb elt a zsakos gep, mint a gyartoi support...

(#38812) pjen válasza #40553216 (#38810) üzenetére


pjen
félisten

Azért ha csak azt az egy gépet használod akkor érdekes az a csere intervallum.De még ha havonta egyszer,az sem megterhelő.

(#38813) Csabroncka válasza rbalint88 (#38811) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ma már azért más világ van, zsák terén eléggé jól lehet válogatni, a szintetikus háromrétegű pedig megváltotta a világot.

"in medias res"

(#38814) dni


dni
őstag

Sziaztok,

Lidlben botlottam az alábbi DirtDevil porszívó turbókefébe. Érdemes lehet ilyet beszerezni közepesen hosszú szálú sűrűn szőtt szőnyeghez? Egy 5 év körüli Electrolux porzsák nélküli porszívót használok és kb 8nm-nyi szőnyeg van a lakásunkban. Kisállatunk nincs, de párom hosszú hajszálainak porszívózásával időnként meggyűlik a bajom. :D

[ Szerkesztve ]

(#38815) ribarszki válasza dni (#38814) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen! De ha nem jön be, a Lidl 1hónapig simán visszaveszi.

(#38816) SG3rg0


SG3rg0
őstag

AEG T8DBG48S 8KG
BOSCH WTR85V00BY 7KG

Az AEG egyértelműen azt írja specifikációban hogy hőszivattyús. A Bosch Kondenzációs szárító hőszivattyúval.
Akkor ez most hogy van? Nem úgy van hogy vagy kondis vagy szivattyús a szárító?

(#38817) ANDROID??? válasza SG3rg0 (#38816) üzenetére


ANDROID???
addikt

Mindkettő hőszivattyús, ott írod magad is. :K
A hőszivattyús is "kondis"...

[ Szerkesztve ]

(#38818) QG


QG
tag

Vettem az itteni javaslatok hatására egy Sencor SVC 8YL-t. 3,5 évig remekül működött, de hirtelen olyan baja lett, hogy ha leveszem a gégecsőről a hosszú műanyag csövet szívás közben, ledobja a hátulján a porszűrőt fedőstől. De olyan méter magasra.

Találkozott valaki ilyen problémával? Mi a megoldás?

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#38819) ribarszki válasza QG (#38818) üzenetére


ribarszki
őstag

Volt 3-4 ilyen gond velük a fórumon is. Nem egyedi probléma. Hőre ellágyul a műanyag tartó és kilövi.

(#38820) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

H&C-ben érdemes porszívót venni? camponás nyitási akció, listaár -40%. [link] (tehát áthúzott ár szorozva 0,6x)

új lakásba kellene egy kicsi, porzsák v nélküli...

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38821) #94529552 válasza SG3rg0 (#38816) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez mind2 hőszivattyús, mint ANDROID??? is mondta. Az AEG-nek csak a T6DBG28 S/ W végződésű ami kondenzációs, a összes többi nem ilyen. A Bosch-nál minden gép hőszivattyús.
A kondenzációs és hőszivattyús is kondenzációs eljárással vonja ki a vizet a szárítógépben keringő meleg párás levegőből.
A különbség az eltérő működésből adódik: a kondenzációsnál a külső levegőt veszik igénybe a pára elvonáshoz, míg a hőszivattyúsnál van hűtőkör is, mint a hűtőszekrényeknél és a klímánál is, kompresszorral és hasonló, pl R134a hűtőközeggel. A hűtőkörbe itt be van építve a kondenzációs egység, és ezért is nem lehet kivenni és elmosni, mint a "csak" kondenzációsnál.

(#38823) canniball válasza #69059072 (#38822) üzenetére


canniball
nagyúr

Szvsz már nem aktuális a kérdés. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#38824) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, mosógépet keresek, 1 emberre, semmi extra, de szeretném hogy kímélje az ingjeimet és ne maradjon mosószeres érzése a ruháknak.

A családban eddig a legjobb gépünk egy Made in Germany AEG Lavamat volt, 1600-os centrifugával, mai napig tökéletes, nem kellett hozzányúlni 12 éve.

Most mit ajánlanátok venni? 100e körül gondolkodtam az "árukereső TOP 1" F2J5WN4W mosógépen. Az értékelések alapján elég jónak tűnik.

Vagy nézzek használtan felújított Miele-t? Pl
http://mielelegler.hu/productdisplay/miele-w487
vagy
http://www.hasznaltmielerd.hu/aloldalak/mosogepek/w_986.html

Mennyire hülyeség egy ilyenbe beleugrani használtan?

[ Szerkesztve ]

(#38825) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok, hőszivattyús szárítógépet vennék, 130-140K max, ezt néztem ki csak az 1 év gari zavar, de az ennél olcsóbb Beko hiába 5 év garanciával valahogy nem szimpatikus, talán csak a márka miatt. Valaki az Electrolux-ról vélemény, vagy egyéb tipp? Néztem még ezt is mert akciós, de kevés helyen forgalmazzák, nem tudom, hogy azért mert új, vagy mert kifutó széria, erre 2 év a gari, de a felárból az Electrolux-ra is lenne +2 év kiterjesztett gari.

(#38826) ribarszki válasza zsero (#38824) üzenetére


ribarszki
őstag

A fórum egy része szerint hülyeség, a másik része pedig csak így vesz gépet. Többek között nekem is a napokban hoznak egy felújított w400-as sorozatú Miele mosógépet ami egy igásló. 140k így is, de 100x veszem ezt, mint egy új csilli villi a+++++ Electroluxot. Én innen vettem. Anyósoméknak 3hónapja vettünk innen alap 80k-ért Miele gépet. Mint az új. Egy karc sincs rajta. Kb mint ami a dobozból lett kivéve. Na ilyen gépekre gondolj használt alatt. Tip-top!
De mindenki arra költi a pénzét amire akarja. Van akit az új gép és 5 év gari nyugtat meg, van akit a névvel járó minőség, még ha felújított használt is. (Természetesen nem sz.r lomis gépekről beszélünk..)

[ Szerkesztve ]

(#38827) tobias40 válasza ribarszki (#38826) üzenetére


tobias40
veterán

Ezek a használtak is németből származnak és felújítják őket?
Vagy bemutató darabok?(ahhoz túl olcsó az ár)

(#38828) #32577792 válasza tobias40 (#38827) üzenetére


#32577792
törölt tag

Behozzák és felújítja őket.
Régen mikor beszéltem vele, azt mondta, hogy sok van szállodákból neki.

(#38829) #40553216 válasza rbalint88 (#38811) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem kell random időközönként vadászni. Pl. az Electroluxokhoz S-Bag, a Mielékhez a saját gyári bármikor könnyen megrendelhető, sőt, a Eluxokhoz még sok boltban is kapsz, de a Mielékhez is előfordulhat ilyen. Több Media Markt-ban van Miele részleg, de Euronics-ekben is. A Mielék esetében még több évtizede árult gépekhez is rendelhetsz porzsákot.
Miele S 220-hoz (verkauft ab 1978) való porzsák.

Hát, ezt az egyet használom, hál’ Istennek. :DDD Két éve vettem, a géppel együtt kapott porzsákkal együtt most van benne a hetedik, ezt nem túl rég, egy hónapja sem tettem bele. Azaz 21 hónapra számíthatsz hat porzsákot, 3,5 hó/porzsák átlaggal. Pedig van kutya. Az első porzsák 955 grammos, az utolsó 770 grammos volt és nem a szívóerő csökkenés volt a csere oka.

(#38830) #40553216 válasza pjen (#38812) üzenetére


#40553216
törölt tag

A válasz eggyel feljebb került. Bocsi. :DDD

(#38831) pjen válasza #40553216 (#38830) üzenetére


pjen
félisten

Te tudod,de ha az egész lakást,a konyhát is ezzel porszívozod,érdekes lehet.Én biztos nem tárolnám hónapokig a lakásban a szemetet.Ezért szeretem a multi ciklon,vizes samut,Felporszívózok,kiöntöm a vizet a WC be,kiöblítem,teszek bele másikat és kész.Nincs porzsák,szűrő,szivacs.Semmi.Persze a szobákban én is egy zsákos Philipset használok,ott nincs esetlegesen romló hulladék,és nem oly hatalmas mint a Samu.

(#38832) zsero válasza ribarszki (#38826) üzenetére


zsero
aktív tag

Köszi a leírást! Fel fogom hívni őket. A Miele sorozatokról mit lehet tudni? Engem az időzítővel ellátottak érdekelnek csak. Ahogy láttam kb. így lehetnek idő szerint:
1. függőleges panel
2. függőleges panel + világító tekerő
3. döntött panel
4. köríves panel, nagy ajtó

A köríves panelesek már a kevésbé megbízhatóak közé tartoznak?

(#38833) ribarszki válasza zsero (#38832) üzenetére


ribarszki
őstag

A döntött és függőleges panel nem jelent időbeli különbséget. A döntött paneles gépre hivatalosan nem lehet szárítógépet tenni, de komfortosabb a használata. A függőleges paneles gépre lehet. Amúgy a mostani Miele gépek is függőleges panelesek.

A köríves nagy ajtós gépről nem tudok semmi, de nem is tetszenek. Annyit kérdeztem Hermann Róberttől, hogy ajánljon olyan Miele mosógépet ami igásló. Heti 6x indítjuk, legyen rajta előáztatás, min1400-as centri, plusz víz opció és időzíthetőség. Ő erre a W400-as sorozatot ajánlotta jószívvel, amelyek szinte elnyűhetetlenek. Persze a kopó alkatrészeket kicserélik. De ha mégis gond lenne a garijuk után, az összes Miele mosógéphez kapni pótalkatrészt emberi áron. Semmi nincs egybeöntve, minden cserélhető, nem kell kukázni az egész gépet egy esetleges csapágycserekor, stb..

[ Szerkesztve ]

(#38834) ph2012


ph2012
senior tag

Gofrisütőt szeretnék venni 10.000 Ft értékhatárig. Tudnátok ajánlani? A szendvicssütő gofrisütő is egyben? Van 25.000 F-os is de ilyen drágát nem akarok. Valami jó márka kellene.

Köszönöm a választ.

(#38835) zsero válasza ribarszki (#38833) üzenetére


zsero
aktív tag

Köszi! Akkor ahogy látom Hermann Róbert vagy Legler aki komolyabban foglalkozik használt Miele felújítással.
Legler azt írja hogy: "Egy másik munkafolyamat a motor csapágyazása – ezt kivétel nélkül minden gépnél elvégezzük. Kicseréljük a kopóalkatrészeket: szénkefék, lengéscsillapítók, szimmeringek."

Ez alapján elég szimpatikus.

(#38836) ribarszki válasza zsero (#38835) üzenetére


ribarszki
őstag

Hermannt nem kérdeztem még erről, de rákérdezek ő mit cserél. Valószínűleg ugyan ezeket.

(#38837) blattida válasza zsero (#38832) üzenetére


blattida
nagyúr

A döntött panel csak annyit jelent, hogy 30 évnél fiatalabb és 7-8 évnél idősebb az adott gép.
A 10 évnél fiatalabb modellek mind kevésbé megbízhatóak.

ribarszki
Döntött paneles miele mosógép tetején kényelmesen elfér egy szárítógép, egy miele is nálunk is így vannak.
Igen, náluk is ezek, plusz a csapágyak kerülnek alapesetben cserére és a teljes takarítás, belül és kívül is.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38838) polonic válasza blattida (#38837) üzenetére


polonic
félisten

Egyébként erről van szerviz tapasztalat, hogy a 10 évnél fiatalabbak kevésbé megbízhatóak?

(#38839) ati888


ati888
senior tag

Sziasztok!

Van egy 10 éves Indesit tűzhelyünk, felül gáz, alul villanysütős. Egy ideje nem süt valami jól, most pedig elkezdett füstölni a sütő mikor bekapcsoltuk. Van az alsó lemezen 2-3 lyuk, kb 1 cm-esek, gondolom onnan füstöl. Alánéztem, ott csak a vastag szigetelés látszik, az ép.

Lehet ezeket javítani vagy kuka?

köszi

Ati

(#38840) blattida válasza polonic (#38838) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze, hiszen arányaiban több a gond velük, de ne arra gondolj, hogy rosszak csak miele mércével kevésbé megbízhatóak, kicsit gyengébb váz, vékonyabb fémek, több az emberi mulasztásból (gyári szerelés) , eredő műszaki hiba, gyakoribb elektronikus gondok, de erről például Herrman Róbert többet tudna mesélni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38841) #32577792 válasza ribarszki (#38836) üzenetére


#32577792
törölt tag

Lemérnéd pontosan a szélességét/mélységét?

(#38842) ribarszki válasza #32577792 (#38841) üzenetére


ribarszki
őstag

60x60x85

(#38843) #32577792 válasza ribarszki (#38842) üzenetére


#32577792
törölt tag

Van, ahol 57cm-t írnak erre a típusra. Az befér, a 60 nem

(#38844) zsero válasza #32577792 (#38843) üzenetére


zsero
aktív tag

Manualok végén megadják mm-ben. Én csak simán rágoogleözök hogy "miele típus... manual". Ami meglep hogy a súlyuk 95-99 kg! Nem semmi.

(#38845) #32577792 válasza zsero (#38844) üzenetére


#32577792
törölt tag

Pl:
W460 Softtronic

60x60x80
Manual: 58x59,5x85

(#38846) #94529552 válasza SUPREME7 (#38825) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az elsőt venném én is 8kg kapacitású és hőszivattyús szárítókból, de esetleg kérdezd meg krisz74-t, ő is ezt vette két hete. Ha ezt választod, az Ariel-t is igényeld hozzá. Az Aeg gépei is hasonlók, és 4 év garival, de jóval drágábban, csakúgy mint az 5 év promóciós Bosch gépek.

(#38847) blattida válasza zsero (#38844) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel szinte minden fém bennük, rajtuk, ezért valójában nem meglepő a nagy tömeg.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38849) Mr.Csizmás válasza ph2012 (#38834) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tefal, philips, kb. mindegy csak márkás legyen. a nonamek 3-4k.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38850) 2xar


2xar
tag

Sziasztok! Robot porszívó vásárlásán töröm a fejem. Ezeket pl Handras dícsérte egy tesztben, de ennyit nem fogok rákölteni. Van már a (jóval) 100e alatti kategórában is olyan, ami probléma mentesen teszi a dolgát? Hol húzódik a határ most a gagyi és a jó között?
Köszi előre is!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.