Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82201) BBéci válasza Gabor1123 (#82200) üzenetére


BBéci
titán

Egy nem hangra kihegyezett készüléken átvezetni a jelet nem szerencsés, mindenképpen ront rajta.
A tévék a HDMI-n beérkező 5.1 hangot 2.0-ra butítva adják ki ARC-n és SPDIF-en. Állítólag, némelyik LG TV (ezt nem sikerült összehoznom, pedig több is volt nálam) képes 5.1-et átengedni, szóval, ha szerencséd van, a tiéd is olyan.
Lejátszóból képet a tévébe, hangot az erősítőbe kell juttatni. Kivételt képeznek azok az újabb erősítők, amelyek HDMI-n is fogadnak hangot és dekódolják azt, miközben átengedik a képet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#82202) ricsik válasza BBéci (#82197) üzenetére


ricsik
őstag

Én sem értem mire ez a pöcsölés a tüskékkel. Az olcsóbbik 8000 Ft-ért nem egy eretvágok beruházás. Jó és olcsó fejlesztés, már belátom. 50-100 ezres centernél most 2e a tüske vagy 8 nem mindegy?
Persze illik felhívni a figyelmet, hogy rossz minőségű forrás, pl némelyik sorozat, hangja értékelhetetlen, hallgathatatlan lesz, de a jobb anyagok szárnyra kapnak. Nekem ez a tapasztalatom.

(#82203) gutentag


gutentag
tag

Lektor 3-as frontokhoz, és centerhez ami a tv alatti bútoron van érdemes beruházni?

Milyen magasak ezek a tüskék? Nem lenne szerencsés, ha a center belógna a képernyőbe miatta... :)

[ Szerkesztve ]

(#82204) Norbi 72 válasza Gabor1123 (#82196) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ha belefér a hangkártya csere,olyat vegyél,amin van optikai,vagy coax kimenet.Onnan egy kábel az erősítőbe,a hdmi meg mehet egyből a tv-be.

(#82198) zozy84 Grat! :C Már ajánlottunk több szettet is,de első körben nézd meg a Polkokat,rögtön elviheted a vasat,hallgasd meg együt őket.

[ Szerkesztve ]

(#82205) BBéci válasza gutentag (#82203) üzenetére


BBéci
titán

Ahhoz érdemes csak igazán! Méretek: [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#82206) kenand


kenand
veterán

Sziasztok!

Ha egy erősítőn nem megy a center (hangfal és kivezetés probléma kizárva), beállításkor test tone hangot sem küld rá, hol lehet a gond? Érdemes esetleg javítással foglalkozni? (Nem túl értékes erősítő már 15-20E Ft-ot nem érdemnes rákölteni)

(#82207) Tamoo válasza BBéci (#82201) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mivel nekem a center polcban van (kép), kb. csak foQ alátét (G-51) férne alá. :D Próbára gondolom nem adnak sehol, amúgy meg kétségeim vannak hogy megérné-e.
(jelenleg parafa van alatta)

[ Szerkesztve ]

(#82208) mp54


mp54
senior tag

Média lejátszó lejátszik FLAC/PCM zenét, néha számváltásnál elnémul a rendszer: a kijelző azt mutatja, hogy a lejátszó továbbra is olvas.
Elindítva egy DTS formátumú zenét, az megy. Vissza az előzőre: már az is megy. Mi lehet ez?
Popi A-210+Arcam 400.

(#82209) kenand


kenand
veterán

Már nem tudtam bővíteni...
Újabb HDMI-s erősítők azért praktikusak, mert pl négy eszközből (BD, media player, CXBOX stb) mehet a HDMI kábel az erősítőbe, 1 HDMI kimenet meg megy a TV-be (akár a falban). És az erősítőn kell kapcsolni.
Én Onkyo erősítőmeön egy gond bven csak, hogy ha úgy akarom hogy kikapcsolt állpotban is átengedje a HDMI-t akkor foylamatosan késznléti állapotban van melegszik és gondolom fogyaszt is. Ezért inkább kikapcsoltam ezt a funkciót és ha kell, bekepcsolom az erősítőt (úgy is azon megy a hang is)

(#82210) adodaniel válasza Tamoo (#82207) üzenetére


adodaniel
őstag

42ST60? Fura úgy nézni a képet, hogy a tv-nk és az erősítőnk (még színben is) megegyezik. :DDD (Bár lehet neked 50-es van)

[ Szerkesztve ]

(#82211) Tamoo válasza adodaniel (#82210) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

50 és azt is bánom, mert igaz előrelépés a 40-es lcdhez képest de nagyon kicsi a 4m-es nézési távolsághoz. :( Egyelőre ez van, majd talán később lesz jobb/nagyobb is.

(#82212) Gabor1123 válasza Norbi 72 (#82204) üzenetére


Gabor1123
tag

BBéci, Norbi 72 köszönöm a gyors válaszokat, keresem a hangkártyát... :DD

(#82213) Tamoo válasza Gabor1123 (#82212) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hangkártya helyett ajánlom az alaplapi koax kimenet használatát (ha van). Alaplap manualjában spdif header-ként keress két tüskét. Ahhoz kell venni kivezetést.

(#82214) KisTücsök válasza aizen92 (#82199) üzenetére


KisTücsök
addikt

DD meg DTS megy át rajta. Mint a koaxon. HD hang nem.

(#82215) hétalvó válasza Gabor1123 (#82212) üzenetére


hétalvó
addikt

Asus xonar dgx, ne keress tovabb. Nalam bevalik!

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#82216) robim válasza Tamoo (#82213) üzenetére


robim
tag

Az az érdekes, hogy a múltkor elvittem a HTPC-met hétalvóhoz (néhais alaplapi koax kijárat, hd-plex passzív ház+hd-plex hifi dc-atx konverter, win server 2012 r2 minimal server mód + audiophil optimizer script, jriver), és őszintén szólva egyáltalán nem volt jobb az ő régi pc-jébe beletett legolcsóbb asus xonar kártya koax tüskéjén kivezetett spdif-nél (windows 8, semmi optimalizáló script, foobar).
Sőt, én még jobbnak is hallottam az övét.

(#82215) hétalvó: megelőztél :) és +1 :K

[ Szerkesztve ]

(#82217) Tamoo válasza robim (#82216) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nincs ebben semmi különösebben meglepő számomra. :D
Ha van alaplapi tüske pénzkidobásnak tartok hangkártyát venni. Legalábbis egy bizonyos szint alatt.

Könyörgöm egy belépő kategóriás Onkyohoz ne vetessetek már hangkártyát, hogy az "elképzelhetően"/"talán" jobban szól mint az alaplapi kivezetés. Még ha venne egy Musiland Digital Times-t ... de az is tök fölösleges mert rohadtul nem hallana különbséget azon a szinten.

[ Szerkesztve ]

(#82218) robim válasza Tamoo (#82217) üzenetére


robim
tag

Lehet, hogy offba kellett volna tenni, mert ezt inkább általánosságban szántam.
Ahhoz az erősítőhöz egyébként valóban elég egy alaplapi spdif kivezetés, ha van tüske.

(#82219) Norbi 72 válasza kenand (#82209) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az Onkyo tipusa?

Bár az az érzésem,valamelyik IC vagy kondi kiment,de azt nem olyan drága javíttatni.

(#82220) Tamoo válasza robim (#82218) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Oké, de ebből és hétalvó hozzászólásából a kérdezőnek az jön le, hogy nem kérdés, menjen DGX-et venni. (amikor tök fölösleges).

(#82221) robim válasza Tamoo (#82220) üzenetére


robim
tag

Azt egyébként nem tudhatjuk, hogy tök felesleges-e a hangkártya (ami max 9e bruttó újonnan), mert az sem derült még ki, hogy van-e egyáltalán alaplapi spdif kivezetés. :)

[ Szerkesztve ]

(#82222) Norbi 72 válasza robim (#82221) üzenetére


Norbi 72
veterán

Meg az se derült ki,milyen régi a jelenlegi kártya,lehet hogy érdemes kicserélni.

(#82223) mcll válasza mcll (#82097) üzenetére


mcll
senior tag

Némileg változott a program, egyrészt mert valóban túl kicsi ebbe a szobába a JBL 4406, másrészt párommal sikerült egyezségre jussak, így úgy néz ki egy pár L50-es lesz az áldozat. Így kimegy a szobából a két Jamo X830 és a Yamaha szubláda is mehet útjára. :) A többi egyelőre marad, azaz a Yamaha erősítő, és majd később ha lesz pénzem akkor talán kap a két JBL egy külön erősítőt (pl. CA 25MKII). De majd meglátom hogy szólnak a JBL-ek a Yamahán. ;)

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#82224) zolaas válasza mcll (#82223) üzenetére


zolaas
senior tag

Nah a Jamok-nak menniük kell:P Viszont a sub-ot miért adod el? Az kötelező a mozihoz.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#82225) hétalvó válasza Tamoo (#82217) üzenetére


hétalvó
addikt

Az a kulonos benne, hogy csak szorakozasbol vettem barkacsolgatni es maradt is egybol. Veletlen!

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#82226) mcll válasza zolaas (#82224) üzenetére


mcll
senior tag

Egyrészt mert ez része a párommal kötött kompromisszumnak, másrészt sztem az L50 képes lesz a mélytartomány leadására. Jó lehet nem lesz annyira ablak- és gyomorrezegtető a robbanás hangja. :) Harmadrészt a zene fontosabb, mint a házimozi ;)

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#82227) Norbi 72 válasza mcll (#82223) üzenetére


Norbi 72
veterán

Látom,szereted a retró dolgokat...a peremezést alaposan nézd át a 35 éves falakon..

(#82228) zolaas válasza mcll (#82226) üzenetére


zolaas
senior tag

Értem az okokat és megértelek. De mozin kell a dedikált sub, mert vannak hangok (dolgok?), amik csak a sub csatornán szólnak.
Mindenesetre szép dobozokat vettél. Nekem azok nagyon tetszettek, majdnem vettem én is. Végül én Tandberg falakat vettem. A peremezéstől se félj, 2-3k körül nagyon szakosan megcsinálják szinte gyárira. Amit én hallottam az is javított volt már. :R

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#82229) mcll válasza zolaas (#82228) üzenetére


mcll
senior tag

Köszi de még nincs nálam. :) Be kell hajtsak némi kinntlevőséget hogy összejöjjön a lé, de remélem egy hét is itt lesznek a kicsikéim. ;) Amúgy a peremezése tökéletes.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#82230) dgyuri0123 válasza zolaas (#82228) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

" A peremezéstől se félj, 2-3k körül nagyon szakosan megcsinálják szinte gyárira."

Az attól függ, ki csinálja, mert el is lehet barmolni az eredeti hangzást, de nagyon.

szerk; már meg is jött a valasz, úgyhogy tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#82231) zolaas válasza dgyuri0123 (#82230) üzenetére


zolaas
senior tag

Abban, hogy szakosan megcsinálják azt értem, hogy rendesen megcsinálják.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#82232) mcll válasza dgyuri0123 (#82230) üzenetére


mcll
senior tag

Tudtommal peremezés terén Kenrick az egyik legjobb. Nem tapasztalat, csak hallomás. :)

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#82233) Bence01


Bence01
tag

Sziasztok!

Mission M31i hez keresek center hangfalat.
Hifibarlangban találtam egy m7c1-et ami, ha jól tudom az m3c1 elődje és mivel fél áron van jó vétel lenne.
Használtan meg találtam egy M6c -t ami már egy kategóriával feljebb van viszont úgy tervezem, hogy később az m31 átkerül háttérnak és mondjuk egy m32 kerül előre vagy akár m60 ha találok később akciósan (karácsonyig biztosan marad ez a felállás az nem túl sok idő utána pedig 3-4 évig nem szeretnék rajta változtatni, mert elégedett vagyok az m31-el)
Illetve láttam még a Mission Mh6 centert viszont az nem tűnik nekem túl szimpatikusnak.

Kipróbálgatni nem tudom őket sajnos, az m7c1 től meg kicsit tartok, hogy nem hozz elég teret valakinek esetleg van ilyen? Mert a szettekben is mindig a c2-t adják az viszont árban nem férne bele nekem.

Köszönöm előre is a segítségeteket.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#82234) Gabor1123 válasza Norbi 72 (#82222) üzenetére


Gabor1123
tag

Mostanra kiderült hogy van alaplapi spdif, kettő is. Egy spdif 01 +egy hdmi spdif. Mind a kettő háromtűs, csak a 01 jelölésű kicsit kisebb. Ezt hogyan tudom kivezetni? Egyáltalán melyiket kell kivezetni? Hangkártya nincs, csak az alaplapi, ami a leírás szerint 7.1-es, de csak jack kimenet van.

(#82235) Tamoo válasza Gabor1123 (#82234) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

3 tüske: vcc | spdif | gnd ... koaxhoz spdif jel és a föld kell
(a harmadikra csak optikai kimenethez van szükség)
Vagy vadászol gyári kivezetésre vagy csinálsz/csináltatsz ilyesmit.

(kettő kimeneted közül nem tudom melyiket kell választani...)

[ Szerkesztve ]

(#82236) xtremetuning válasza hétalvó (#82215) üzenetére


xtremetuning
addikt

Az majd ma kiderül. ;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#82237) spiky03 válasza BBéci (#82197) üzenetére


spiky03
veterán

Szerencsétek, hogy meggyőzhető vagyok. :)

De most néztem amit linkeltél, hogy mekkora is a tüske, és sajnos majdnem 5,4 centi magas, annyi helyem meg nincs, hogy beférjen. :( Talán a laposabb kivitel beférne, de az is csak nagyon szűkösen mert az majdnem 2 centi magas.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#82238) hétalvó válasza xtremetuning (#82236) üzenetére


hétalvó
addikt

Jesszus, mi var ram :)

1 ora es otthon kb.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#82239) devil-k válasza spiky03 (#82237) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én mindig azt mondom, hogy senkire ne hallgass, csak a füledre. :D ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#82240) spiky03 válasza devil-k (#82239) üzenetére


spiky03
veterán

Persze így lesz azért. ;)
írtam, hogy azért megszeretném hallgatni, hogy van-e változás a két tüske között, nah meg ha igen akkor mekkora. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#82241) Patice válasza xtremetuning (#82236) üzenetére


Patice
nagyúr

Beszámolót kérünk majd! :K :R

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#82242) Parson


Parson
addikt

sziasztok,

Onkyo HT-R548-as erősitőmön a cbl-sat HDMI bemenetetn volt folyamatosan bedugva a set top boxból érkező HDMI kábel, és a HDMI-out kimenetről pedig ment fel a TV-be egy másik HDMI kábelen a kép és a hang a tv-be (kikapcsolt állapotban HDMI through opcióval).
Tegnap fogta magát és beadta az unalmast a tv adás, minekután egy kis ellenőrzésképpen kiderült:
- TV-tőkéletesen kapja a jelet a HDMI bemeneten
- Set-Top box tökéletesen leadja a jelet a HDMI kimeneten
- az erősitő többi HDMI bemenetén keresztül változatlanul jól megy át az adás, csak a cbl-sat HDMI bemenettel van a gond.

Végképp meghalt ez a HDMI bemenet, vagy egyáltalán mi van? Tudom, hogy biztosat csak a szerviz tudna mondani, de legelső körben titeket kérdeznélek ezügyben, volt-e már másnak is ilyen tapasztalata, és ha igen, mi a teendő, van-e még remény, stb.... :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#82243) hétalvó válasza Patice (#82241) üzenetére


hétalvó
addikt

el lehet jönni bármikor hallgatózni, nem harapok :D

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#82244) Patice válasza hétalvó (#82243) üzenetére


Patice
nagyúr

Nemsokára szabira megyek, Aug. 20 környékén lehet látogatni?

[ Szerkesztve ]

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#82245) ezsefoglalt


ezsefoglalt
csendes tag

Hello!
Itthoni hazimozi rendszer kiepeteset tervezem, de nem igazan ertek hozza sajnos. A TV mar meg van. Az erosito es a hangfalak vasarlasahoz kernek segitseg. Mar kerdezoskodtem par helyen es ide kuldtek, hogy itt sok a temahoz erto szemely van.
Leginkabb filmeket neznek, jatszanek, idonkent zene hallgatasra is hasznalnam. Angliaban elek ezert linekelek angol oldalt. Az egeszre nem szannek tobbet, mint 500£. Tudom, hogy ez nem sok egy tokeletes rendszer kiepitesehez, de jelenleg nincs tobb penz erre.
Erosito amit kineztem: PIONEERVSX323, link hozza: http://www.richersounds.com/product/av-receivers/pioneer/vsx323/pion-vsx323-blk
Hangfalszettbol kettot neztem ki, melyikkel jarnek jobban, melyik illik jobban az erositohoz?
Elso.: WHARFEDALEDX1 HCP: http://www.richersounds.com/product/speaker-packages/wharfedale/dx1-hcp/whar-dx1
Masodik: TANNOYHTS101: http://www.richersounds.com/product/speaker-packages/tannoy/hts101/tann-hts101-blk
Esetleg ha jobb kombot(hangfal illete erositot is beleertve) talaltok azt is linkelhetitek.
Elore is koszonom :)

(#82246) Patice válasza ezsefoglalt (#82245) üzenetére


Patice
nagyúr

Használt dolgok szóba jöhetnek? Szerintem angliában is találsz pár éves, akár még garis erősítőt + jobb hangfalszettet.

Jobbat kapnál a pénzedért. :K

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#82247) ezsefoglalt


ezsefoglalt
csendes tag

Ha vigyaztak ra es mukodik rendesen stb, akkor nekem hasznalt is jo.

(#82248) robi222


robi222
senior tag

Megtudnátok mondani, hogy 1.5m hdmi kábel 3000 Ft ig, melyik a legjobb ár értékarányú. Projektorhoz kell.Vagy, hogy melyik márkáben keresgéljek?

[ Szerkesztve ]

(#82249) velizare


velizare
nagyúr

ez a castle szet mennyire gáz az árkategóriájában?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#82250) Vikthor válasza velizare (#82249) üzenetére


Vikthor
nagyúr

annyira hogy felejtős nagyon, én nem venném meg, azért mert 5.0... a ponteggyed megvan 150-ből... :D

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.