Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32401) Toobee válasza buci30 (#32399) üzenetére


Toobee
veterán

Úgy nézem, hogy nem sok dolog tiszta. Elõ kéne kapni azt a használati utasítást. Én speciel, a kérdéseid se igazán értem. Mit vársz? Megerõsítést?

https://barbieripnk.hu/

(#32402) buci30 válasza Toobee (#32401) üzenetére


buci30
addikt

Nincs használati de találtam angolt netten ,de nincs benne semmi ami ide kéne nekem.

Azt nem értem ha most itt ez a külső kártya ey elvileg azért van mert 5.1be viszi át a hangot.
De a film is 5.1 az okés.

Tehát akkor azt nem értettem vagyis azt kérdeztem az elején ,hogy akkor hova kell állítanom az erősítőt?

De azt mondták ,hogy ez egyik se az mert annak alapból be kell ugrania :(

Innentől én se értem minek kéne lennie?

Vagy ha már avi a film és úgy van rajta 5.1 akkor így jó vagy akkor is be kellene ugrania magától valaminek ez kavart be...

Mert PS3-nál nem lehet állítani tény ott beadja ha DTS hang van és kész.

Akkor itt lehet azért nem mert nem eredeti DVD formátum hanem DVDRip vagy BDRip a film mondjuk?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#32403) Toobee válasza buci30 (#32402) üzenetére


Toobee
veterán

Talán 3-4 éve láttam avi-t utoljára. Az alá nem nagyon pakolnak 5.1-es hangsávot, ha jól rémlik. Meg amúgy is, minek kínzod magad?

https://barbieripnk.hu/

(#32404) buci30 válasza Toobee (#32403) üzenetére


buci30
addikt

Akkor csak en voltam a .... egesz vegig akkor sorry mindenkinek :-( De miert nem tesznek? Ac3 5.1 az is 5.1 es azt hittem azt is kerdezitek :-(

De miert kinzom magam? Marmint ,h nem eredetit nezek?
Kett dolog: egy az anyagi resze, masik meg ,h erre felle nincs olyan gyors nett h lehesen aranyt tartani :-D Amugy en is csak Blu-ray-t neznek max Dvd-t.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#32405) Toobee válasza buci30 (#32404) üzenetére


Toobee
veterán

Mediainfot másold be, majd abból megjósolom.

https://barbieripnk.hu/

(#32406) buci30 válasza Toobee (#32405) üzenetére


buci30
addikt

Reggel atkuldom privibe mert mar telefonrol vok :-)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#32407) Ed Parker válasza gyurczy (#32390) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sr800V

(#32408) TCr


TCr
veterán

Rendelt már valaki innen Nakamichi banándugókat?
Mennyi idő volt, mire megérkezett?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#32409) MadKet válasza MadKet (#32305) üzenetére


MadKet
tag

Erre esetleg valaki? Ha rossz helyen kérdezősködöm akkor sry :)

(#32410) Tamoo válasza TCr (#32408) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Igen. De nem emlékszem.... talán két hét körül. :F

(#32411) Patice válasza gyurczy (#32380) üzenetére


Patice
nagyúr

A tervrajzaidat elnézve nekem még lenne egy olyan ötletem az elhelyezésre, hogy ha egy egységként kezeljük a kanapét + a TV szekrényét (+ center) és elforgatnád 90 fokkal balra, akkor a két frontnak kb. lenne 3 méter helye egymástól. Ha a jobb oldali faltól kb. 50 centire lesz, akkor is marad kb. 2,5 méter a két front mögött.

A kanapé a szoba közepén lenne majdnem, de a sweet point nagyon nem kerülne messze a mostani helyétől.

A bal hátsó maradhatna úgy, ahogy az első rajzodon volt a bal első. A jobb hátsó meg kerülhetne a számítógép asztal jobb oldali sarkára, az ajtó mellé.

Így el lenne nyújtva ugyan az 5.0, de beállítással talán korrigálható és nagyjából egyenlő távolságra lennének a hátsók.

Alternatív megoldásként a bal hátsó mehetne a jobb oldali ajtó mellé a falra, a kanapéval egy vonalba, csak így a másik hátsót a kanapé másik oldalára kellene helyezni, mondjuk egy állvánnyal. ez nem tudom mennyire elfogadható és az étkező asztalnál mennyire lenne zavaró.

Több ötletem nincs.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32412) TCr válasza Tamoo (#32410) üzenetére


TCr
veterán

Köszi.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#32413) Tamoo válasza gyurczy (#32380) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kevésbé széles "tv-s asztal"? Két front beférjen mellé.

(#32414) buci30 válasza Toobee (#32405) üzenetére


buci30
addikt

Ez 5.1 nem de:
Audio #1
ID : 1
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Codec ID : 2000
Duration : 1h 43mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 448 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Sampling rate : 48.0 KHz
Compression mode : Lossy
Stream size : 330 MiB (24%)
Alignment : Split accross interleaves
Interleave, duration : 40 ms (1.00 video frame)
Interleave, preload duration : 500 ms

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#32415) Krampesz válasza buci30 (#32414) üzenetére


Krampesz
tag

szerintem a pc-d keveri le sztereóra a többcsatornás jelet, azt kellene bogarászni.
elsőkörben, amit meg kellene nézni: a tálcán a hangszóróikonon jobbgomb, ott lejátszóeszközök, a listából kikeresed az optikát és a beállításoknál kiválasztod a sokpontegyet

[ Szerkesztve ]

(#32416) JohannZimu válasza nuke7 (#32400) üzenetére


JohannZimu
senior tag

[Például ez] A Fejhallgató erősítők, DACs, Headamps, Headphone Amplifiers topikban hamarabb tudnak segíteni, javasolt a vásárlás előtti meghallgatás. Itt is a jobbak igen húzósak, kérdés mi az elvárásod. Az említett topikban DIY vonalon is tudnak ajánlani költségkímélőbb de jó darabokat.

[ Szerkesztve ]

(#32417) Ed Parker válasza TCr (#32408) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én egyszer, 10 nap alatt volt a kezembe.

(#32418) MunezXBK válasza TCr (#32408) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt PH-n is árul valaki Nakamichit.

(#32419) TCr válasza MunezXBK (#32418) üzenetére


TCr
veterán

Már megrendeltem.
Így azért jóval olcsóbb.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#32420) gyurczy válasza Patice (#32411) üzenetére


gyurczy
őstag

(#32411) Patice A háttér elhelyezése ezzel megoldódna, de a nappali térszervezésének nem tesz túl jót, főleg, hogy sarok kivitelű a kanapé is. Ha lesz időm hétvégén tologatni a bútorokat, akkor lehet kipróbálom.

(#32413) Tamoo Erről a bútorról beszélünk. Gondoltam rá, hogy lecseréljük, de eleve nem egy régi darab, meg már az átrendezéstől is agyfaszt kapott a mama, ez egy következő kör lesz, ha elült a vihar. :D

(#32421) Patice válasza gyurczy (#32420) üzenetére


Patice
nagyúr

Egy próbát megér... Esetleg akkor amikor nagyon nincs otthon senki. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32422) Toobee


Toobee
veterán

Ti mit választanátok? hiVOX tuning C6 pár + Center cca. 30 ezer ft-ért, vagy Ethosz, ez alapján:
"Kedves Dávid!

Így külön nincs megadva nálunk, hogy mennyiért csinálunk hangfal tuningot.

S azt úgy csináljuk, hogy az egyiket megkapjuk, szétszedjük, s adunk rá egy excel táblázatban árajánlatot. Ahol is látni lehet mennyiért dolgozunk, valamint lehet választani különféle anyagok, alkatrészek és lehetőségek közül. Így nincs zsákba macska.
Természetesen a kivett alkatrészeket visszaadjuk.

Tehát mindig az ügyfél dönti el, mennyit is akar/tud elkölteni.

Üdvözlettel: Puklics József"

Ahogy magamat ismerem, ez 60 ezer alatt nem állna meg. Kérdés, hogy érdemes-e ennyi költeni a Dalikra, ha fél éven belül nem tervezek cserét.

https://barbieripnk.hu/

(#32423) Kirbypolo


Kirbypolo
csendes tag

Sziasztok!

Ha valakinek lesz néhány perce akkor kérem reagáljon erre a kérdésemre.

Előre is köszönöm!

Üdv,
K

(#32424) benceb77 válasza TCr (#32408) üzenetére


benceb77
tag

az enyem kicsit eltevedhetett, mert 2.5 honap alatt ert ide. Mar ugy voltam vele, hogy elbuktam a penzt, mar-mar el is felejtetem. Nem is tudtam, mikor megjott, hogy mit kuldhetnek nekem a tavol-keletrol. Aztan mikor kibontottam hirtelen beugrott:-)

(#32425) Ed Parker válasza Toobee (#32422) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Vagy a másik kérdés hogy ha dalikat eladnád és hozzáraknád a 60-at mit kapnál érte használtba?
Mert ha lenne egy jo vétel...

(#32426) buci30 válasza Krampesz (#32415) üzenetére


buci30
addikt

Lehetséges
Rámentem a tesztre és tényleg csak az első kettő szólal meg.
Pedig minden be van állítva.

Itt van pár kép mi lehet rossz akkor? :(

[link]
[link]
[link]
[link]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#32427) Warter válasza Toobee (#32422) üzenetére


Warter
őstag

Lehet elkezdenék Ikon-ra gyüjteni, főleg, ha sztereora akarsz váltani. Esetleg Doriannál meg lehet hallgatni a tunningolt C6-ot, az talán segíthet a döntésben.

(#32428) TCr válasza buci30 (#32426) üzenetére


TCr
veterán

Egész biztos, hogy az az XFi továbbítani tudja S/PDIF-en a sokcsatornás hangokat?
Gyanús nekem, hogy lekonvertálja sztereóra.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#32429) Krampesz válasza buci30 (#32426) üzenetére


Krampesz
tag

milyen médialejátszót használsz, illetve van e fenn valami kodek pakk?

(#32430) Patice válasza buci30 (#32426) üzenetére


Patice
nagyúr

KMPlayer-ben nincs a lejátszón belül olyan opció, hogy úgy továbbítsa a hangot, ahogy van?

MPC-HC-ben van ilyen. Jobb gomb film lejátszás közben --> Audio Renderer --> Itt be lehet MPC-HC-ben állítani, hogy hány csatornát küldjön ki...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32431) Toobee válasza Warter (#32427) üzenetére


Toobee
veterán

UMC, meg a Rotel végfok maradna mozira, de ott ki is fújt a dolog, többre/jobbra nincs ott szükségen. Fene se tudja, hogy mit kellene csinálni. C6 Center C1 dobozos, karcmentes mennyit érhet?

Hallottam már.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#32432) buci30 válasza Patice (#32430) üzenetére


buci30
addikt

Nagyon remélem ,hogy kezeli azért vettem de youtube-on is mutatják ,hogy kezeli.

Pont ,hogy mert nincs a laptopomba 5.1 kártya azért kellett ez.

Hát nekem ez van beállítás:

[link]

[link]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#32433) Vasy09 válasza Kirbypolo (#32331) üzenetére


Vasy09
őstag

Nem tudom, hogy hol és mennyiért nézted a 616-ost, én is azt néztem, mikor keresgéltem, de végülis 717-st vettem, mivel majdnem a 616-os árában megkaptam. Egyébként meg az avx oldalán van egy fekete 717-es 150ezerért! :)

Gamertag: Vasy09

(#32434) Sefter válasza Toobee (#32431) üzenetére


Sefter
veterán

küldtem privátot

Psn ID: sefter_hun

(#32435) Patice válasza buci30 (#32432) üzenetére


Patice
nagyúr

Ilyen beállítással az X-Fi dekódolja a kapott jelet és az 5.1-es analóg kimeneteire küldi a hangot. Valami mást kellene választani az 5.1 helyett.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32436) Kirbypolo válasza Vasy09 (#32433) üzenetére


Kirbypolo
csendes tag

Köszi! De ha jól látom az már elkelt.
Egyébként 148e a 616-os, a 717-es meg 179e, bár utóbbinak nem néztem nagyon utána.

(#32437) Fail3D! válasza buci30 (#32432) üzenetére


Fail3D!
addikt

mphc eseteben, ahol szinten classic mediaplayer van, ott vmenj bele a nezet->beallitasok->belso szurok--> jobb oldalt dekodolo szurok--> kattints az ac3 szurore elojon 1 kiss ablak es spdif passtrough es pipald ki ott mind a 2-t ujra inditod a lejatszot es innentol ha olyan hangsav jon automatikusan ugy kuldi ki. Ezidaig en se tudtam hogy ezt kell beallitani ameg nem merultem el a hm erositok vilagaban:) bar ezalapjan nem is tudhattam mi az igazi 5.1...:)

oo ize latom a kmplayer maskep nez ki:P na mind1 tolsd le a mp hc playert 8 mega korul van de minden kodek amit hasznalni kell benne van es allitsd be amit leirtam, ha igy sem mukodik akkor feladom... bar ami csaloka lehet, hogy sok esetben 5.1 hangsav van a filmekben de az csak az angol nyelv eseten magyarban meg lehet csak 2.0. szoval jolenne egy tuti mkv-t letolteni ami biztosan 5.1-s

(#32438) TCr amikor geniusom volt akkor meg alaplapi hangkartyaval eltem, nemtudom mit hogy kodolt de biztos nem ezen a minosegen:)

[ Szerkesztve ]

(#32438) TCr válasza Fail3D! (#32437) üzenetére


TCr
veterán

Az úgynevezett PC-s 5.1 (PC-s szettek, pl. Genius HT 5.1) is valódi 5.1, csak abban az esetben a hangkártya dekódolja a hangot és küldi ki csatornánként.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#32439) Toobee válasza Kirbypolo (#32436) üzenetére


Toobee
veterán

Annyiért már erõsítõt is kapsz, ha tudsz várni pár hetet.

https://barbieripnk.hu/

(#32440) cintula187


cintula187
addikt

Streamnél evvel volt a hangfal összekötve. Most akkor ezt én dönthetem el, hogy a 8 szálból mennyit kötök be pl. egy banándugóba?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#32441) Kirbypolo válasza Toobee (#32439) üzenetére


Kirbypolo
csendes tag

Megtennéd, hogy ezt picit kifejted?
Köszönöm!

(#32442) Toobee válasza Kirbypolo (#32441) üzenetére


Toobee
veterán

Avx-en 115e Ft a Rotel végfok, mellé valami analóg kimenetes cucc. De 160 körül ment 3808, 90e volt a 3806 stb.

https://barbieripnk.hu/

(#32443) Tamoo válasza Kirbypolo (#32441) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kifejtem én: Például. :DDD

(#32444) TCr válasza cintula187 (#32440) üzenetére


TCr
veterán

Ha nem akarsz bi-amp-ot, akkor 2*4 szál (szín szerint), szerintem egyértelmű...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#32445) Kirbypolo válasza Tamoo (#32443) üzenetére


Kirbypolo
csendes tag

Köszönöm!
(#32442) Toobee - neked is!

De attól tartok,h ezeket közel sem tudnám kihasználni a korábban írt hangfalakkal a nappalimban.
Plusz szeretném ha az első erősítőm nem használt lenne.

A zensor1 versus wharfedale 122 kérdésben mi a véleményetek?

(#32446) Tamoo válasza Kirbypolo (#32445) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Meg fogod bánni.

Ilyen "kisdobozos szett" szub nélkül halott ötlet. Nulla élvezeti faktor.

(#32447) Toobee válasza Kirbypolo (#32445) üzenetére


Toobee
veterán

Te tudod, de attól még nagy baklövést követsz el.

https://barbieripnk.hu/

(#32448) pr0bi válasza Toobee (#32403) üzenetére


pr0bi
senior tag

Pedig szoktak rakni főleg mostanában a BD rippeknél ahol láthatóan szebb is a kép mint dvd-n. A hanghoz meg egyáltalán nem nyúlnak, teljesen ugyan az mint pl. egy bluray-en levő magyar vagy angol nem hd hangsáv. Hétvégén pont a Loopert néztem hasonló környezetben.

[ Szerkesztve ]

(#32449) Toobee válasza pr0bi (#32448) üzenetére


Toobee
veterán

Avi mellé DTS-HD MA. Aha, az király :)

Elnézést, benéztem.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#32450) BBéci válasza Tamoo (#32443) üzenetére


BBéci
titán

Annyiért szinte rablás elhozni. Az év vétele!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.