Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32501) Kirbypolo válasza Toobee (#32470) üzenetére


Kirbypolo
csendes tag

A tisztánlátás kedvéért ugye nem azért követek el baklövést, mert rossz erősítőt veszek ha az onkyo616-ot veszem, hanem mert drágán veszem meg, illetve ugyanennyiért jobbat is vehetnék használtan?

(#32502) gyurczy válasza BBéci (#32496) üzenetére


gyurczy
őstag

(#32493) nuke7 Na most akkor döntsük már el, hogy távol vannak-e a szaros frontok egymástól vagy közel? Nem egyszerű nektek sem megfelelni... 2 méter kevés, 3,25 sok. Konkrét méretet kérek!

(#32494) M_AND_Ms A hátterek elhelyezése a legkevésbé problémás érzésem szerint, csak hirtelen odapattintottam valahová őket. Kivitelezhető amit írtál.

(#32495) Deadzone41 Köszi! Megnézem, értelmezem.

(#32496) BBéci Ez nem opció, a meglévő dolgokból kell építkezni. Az itteni instrukciók alapján készítettem 3 féle változatot, de mindben találtatok valami hibát. Ha csak a falakat és a rajta lévő nyílásokat tekintem, akkor mik azok a méretek amiket tartani kéne? Kicsit nehéz ám kiigazodni rajtatok. Messze vannak a frontok. Ősszébtolom, de aszimmetrikus az elrendezés. Betolom tengelyre, megint távol fannak a frontok. Átforgatom az egészet, túl közel vannak a frontok meg egyébként is közelről akarom hallgatni őket. Döntsétek már el, hogy mi a bré van! :D

(#32500) BBéci A 2,50 már több verzión is megvolt, tán 3-at tudok belőle csinálni.

Amerikai konyha: Amerikai találmány, kifejezetten jó is. Arra találták ki, hogy ha anyu főz, meg a házimunkát csinálja, akkor rálásson a gyerekekre. A bökkenő az vele, hogy amíg kint van tiszta nappali a zenehallgatásra, vendégek fogadására, stb. Itthon próbálják szellősebbé tenni a 30 m2-es egyszemélyes lakásokat, de nem erre lett kitalálva. Magyar ember hagymával főz, ugye.

(#32503) Peak válasza gyurczy (#32502) üzenetére


Peak
addikt

látom már szakad a cérna, és nem meglepő :)
nem kell azért ennyire túlmisztifikálni :)
a lényeg, hogy te élvezd az otthoni mozizást.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#32504) Tamoo válasza gyurczy (#32502) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Legyen szimmetrikus, ne legyen jobban széthúzva mint amennyire te ülsz tőlük. Akusztikán meg lehet utána agyalni. Szerintem. De én ugye amatőr vagyok, úgyhogy nem kell komolyan venni. :D

(#32505) BBéci válasza Kirbypolo (#32501) üzenetére


BBéci
titán

Ennél nagyobb baklövés hirtelen nem jut eszembe.
A házimozi erősítő nem egy 4-5 éves, kétmilliós használt autó, amire simán rákölthetsz havi száz-ezret, mert valami folyton elromlik benne.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32506) gyurczy válasza Peak (#32503) üzenetére


gyurczy
őstag

(#32503) Peak Abszolút jól látod a kérdést. :D Azért az ember csak megpróbál az ideálishoz közeli állapotokat teremteni. Azt hiszem a puding próbája az evés alapon tologatás-hallgatózás lesz, aztán majd kiforrja magát.

(#32504) Tamoo A fő csapásirány ez lesz, de érzésem szerint mindenből kell majd kicsit engedjek, hogy jó legyen.

(#32507) Kirbypolo válasza BBéci (#32505) üzenetére


Kirbypolo
csendes tag

Ne haragudj, de szerintem nem a kérdésre válaszoltál. :N

(#32508) Toobee válasza Kirbypolo (#32507) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem világos volt az itteni álláspont. Egyébként meg a Te pénzed.

https://barbieripnk.hu/

(#32509) #09634560 válasza Kirbypolo (#32507) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem egyértelmű a válasz, de leírhatom másképp: ugyanenyiért használtból sokkal jobbat vehetsz akár Onkyót is ha azt szeretnél. Nagy onkyót nem zenére és részletezett HD megjelenitésére (koncert pl.) találták ki, mozira viszont ütősek,erősek. Más baj nincs az Onkyóval. Egy pár éves erősitő különöseb bekfektetés nélkül is elmegy legalább dupla anyit, egyáltalán nem rizikós vétel.

(#32510) SpaceKombajn válasza #09634560 (#32387) üzenetére


SpaceKombajn
tag

A mission m34-hez képest milyen az mx3/mx4és a tannoy mercury V4?

spacetime

(#32511) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Proson R10 mekkora területre elegendő?
Jelenleg kb. 15nm lenne használva, később 25.

(#32512) Harsonás


Harsonás
tag

Nem tudjátok, ha a hangot a videókártya hdmi-jén vezetem a házimoziba, akkor a számítógép belenyúl, vagy csak a digitális jelet közvetíti az erősítőnek?

(#32513) Kirbypolo válasza #09634560 (#32509) üzenetére


Kirbypolo
csendes tag

Értem. Köszönöm szépen!

(#32514) Oldfighter válasza Gergőke88 (#32511) üzenetére


Oldfighter
senior tag

A 25nm már megköveteli az R12-öt.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#32515) MasterMark válasza Harsonás (#32512) üzenetére


MasterMark
titán

Attól függ hogy állítod be.

Switch Tax

(#32516) Harsonás válasza MasterMark (#32515) üzenetére


Harsonás
tag

És hogy állítsam be hogy ne nyúljon bele?

(#32517) Toobee


Toobee
veterán

920-as Focalnak mekkora szoba kell?

https://barbieripnk.hu/

(#32518) MasterMark válasza Harsonás (#32516) üzenetére


MasterMark
titán

Passthrough-ra kell állítani a lejátszóban.

Switch Tax

(#32519) buci30 válasza Krampesz (#32479) üzenetére


buci30
addikt

Sikerult ez volt a hibba: ac3 filterben az spdif passthrough bekapcsolasa kellett.

Viszont mivel most nem nyul hozza, igy ha egy film nem ac3 5.1be van ripelve monjuk, akkor meg kikel kapcsolnom ,h kamu 5.1 et csinaljak belole ,h jobban szoljon?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#32520) gyurczy válasza Toobee (#32517) üzenetére


gyurczy
őstag

Látom te óvatos duhaj vagy. Jöjjön csak, jó lesz az! ;)

(#32521) Tamoo válasza Toobee (#32517) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Délelőtt még Concept tuning délután már Focal 920? :Y

(#32522) #75912448 válasza buci30 (#32519) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem :) , akkor pontoson azt fogod látni sztereó jelnél, amit tegnap este, tetszés szerint választhatsz surround módok közül. DTS pedig (ha tudja a hangkari), ugyanúgy működik, mint a DD.

[ Szerkesztve ]

(#32523) Parson válasza buci30 (#32519) üzenetére


Parson
addikt

Majd az erősitő felskálázza... korábbi hsz-ek alapján.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#32524) Toobee válasza Tamoo (#32521) üzenetére


Toobee
veterán

Le lettem róla beszélve. Meg közben megálmodtam, hogy sztereózzunk. Majd, ha menõ nyomdász leszek, akkor lehet megint mozizni.

https://barbieripnk.hu/

(#32525) zolaas válasza Toobee (#32524) üzenetére


zolaas
senior tag

Nna ammán döfi. Hallgattam 1 db-ig. Megmondom őszintén, hogy én olyan szobában még nem jártam ahová túl nagy lenne 1 hangszóró:) 10nm is el tudok képzeni sok nagy dobozt:D :DD Ezekről beszélünk?

[ Szerkesztve ]

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#32526) MunezXBK válasza #09634560 (#32509) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mondjuk erre pont rácáfol a H/K-m, de szintén használtat vettem helyette.

2x csak nem lehet pechem.

(#32527) Toobee válasza zolaas (#32525) üzenetére


Toobee
veterán

~24 nm-en lakom, meg fogok is egy jó darabig. Ha véletlen meglenne, mire elviszik a Dalikat, akkor megeshet, hogy autóba pattanok a Rotellel. Úgyse hallottam még ekkora szörnyet.

Igen. Vélemény?

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#32528) zolaas válasza Toobee (#32527) üzenetére


zolaas
senior tag

Na jó a budiba talán túlzás:)

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#32529) buci30 válasza Parson (#32523) üzenetére


buci30
addikt

Vegre akkor minden jooo! :-) Koszonom mindenkinek a segitseget! :R :C

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#32530) gyurczy válasza Toobee (#32527) üzenetére


gyurczy
őstag

Énis! Mehetünk a hullaszállítóval. :)

(#32531) xtremetuning válasza Toobee (#32527) üzenetére


xtremetuning
addikt

Azonnal mennék érte :DDD . Épphogy elég 24 nm-re. :B Kérdés, milyen centert raknál hozzá, de akkor is.... :K

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#32532) Toobee válasza gyurczy (#32530) üzenetére


Toobee
veterán

Ezzel még nem sok hullát vittem. Néha egy két disznót, meg ugyanebbõl a részeg fajtát :DDD Majd minden nap megyek Szegedre, majd valamikor beugrok megsasolni.

(#32531) xtremetuning: semmit. Egyelõre sztereózunk, aztán lesz, ami lesz.

De elõször el kell passzolni a Dalikat. Annyi hibádzik az árából.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#32533) Gergőke88 válasza xtremetuning (#32531) üzenetére


Gergőke88
addikt

Sztereót szeretne.
Így gondolom a center kérdés nem izgatja.

(#32534) Ed Parker válasza Toobee (#32527) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hű,az annyát,ezek komoly dobozok,nagyot ugrottál :D
Na ez már döfi :K

(#32535) gyurczy válasza Toobee (#32532) üzenetére


gyurczy
őstag

A kombinéra gondoltam hullaszállító alatt.

A lényeg, hogy mennék.

(#32536) xtremetuning válasza Gergőke88 (#32533) üzenetére


xtremetuning
addikt

Most még... ;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#32537) Ed Parker válasza xtremetuning (#32536) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ha lenne hozzá passzoló,simán jo mozit lehetne csinálni egy ilyen szettből.

(#32538) Harsonás


Harsonás
tag

Valaki segítsen már ki mert teljes a zavar a fejemben. Ha Számítógépről akarok zenét lejátszani a házimozi erősítőjével + passzív hangfalak, akkor hangkártyát érdemes vásárolni, vagy DAC-ot, vagy mindkettőt? Esetleg egyiket sem, mivel a hdmi kimegy a hang a számítógép belenyúlása nélkül és úgyis a házimozi erősítő végzi a további alakítását?

[ Szerkesztve ]

(#32539) cintula187


cintula187
addikt

Az ilyen CAV -ok nagyon kínaiak? Megbízhatóak vagy terméktámogatás nem igazán jellemző rájuk?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#32540) gyurczy válasza Harsonás (#32538) üzenetére


gyurczy
őstag

Én HDMI-vel indítanék, aztán koax kimenet, ha nem tetszene amit hallasz.

(#32541) Harsonás válasza gyurczy (#32540) üzenetére


Harsonás
tag

És milyen zenelejátszó progit ajánlasz zenére? Amin be lehet állítani, hogy ne nyúljon bele a gép?

(#32542) gyurczy válasza Harsonás (#32541) üzenetére


gyurczy
őstag

Foobar vagy XBMC. Kérdezz a HTPC-s topicban szerintem.

(#32543) tdd587 válasza gyurczy (#32492) üzenetére


tdd587
őstag

Szerintem eddig ez a legjobb. Viszont ha már ennyi hely van mögötted, akkor adja magát a 7.1. Ha maradnak így a frontok, akkor nagyon beforgatni sem kell majd őket, illetve a surround back-ot is összébb lehet húzni. A surround meg mehet a kanapéval egy vonalba kb.

Amúgy ha zenélni is tervezel, akkor a kanapét hátrébb kellene tolni, valahová a második harmadba... btw ez megoldaná azt a problémát is rögtön, hogy túl messze van a surround back.

Ja és egészen nagy hangfalak leírásában is azt tanácsolják, hogy tedd le őket 2m-re egymástól aztán majd meglátod... feltételezem, hogy olyan nagy hangfalad nincsen, hogy ne lehessen innen elindulni vele.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#32544) gyurczy válasza tdd587 (#32543) üzenetére


gyurczy
őstag

22-es csapdája: Optimális nézési távolság VS optimális zenehallgatási távolság.

Maga az eszköz tudja a 7.1-et, szóval ez nem probléma, de nem tudom mennyire van létjogosultsága 26 m2-en.

A jelenlegi bútorzat mellett (kivéve asztal és székek) ez a leghamarabb és legkönnyebben megvalósítható változat:

Szerk: Innen tovább lehet lépni a számítógép sarok étkező megcserélésével, így a kanapé messzebb tehető. Aztán mehet a nappaliszekrény is a levesbe, meg a 42-es tévé is lehetne 60-as, esetleg egy jó kis projektor vászonnal a tisztasági festés után amikor is sötétre festem a falakat. :))

[ Szerkesztve ]

(#32545) BBéci


BBéci
titán

Emberünk CD-t akar hallgatni és ezt írja a Blu-ray lejátszós topikban:
"A digitális jelnek egyébként bitre pontosan ugyan annak kellene lennie minden készülékről, innentől kezdve viszont minden csak az erősítőn/hangfalakon múlik."
:W

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32546) BBéci válasza gyurczy (#32544) üzenetére


BBéci
titán

Ez tetszik idáig a legjobban, de a frontok távolsága ne legyen egymástól nagyobb, mint a hallgatói ponttól! Ez tényleg nagyon fontos!
Nem látom értelmét a 7.1-nek, baromi sokba kerülne és nem lenne annyi előnye.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32547) JohannZimu válasza gyurczy (#32544) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Eddig ez a legjobb, nálam szinte ugyanezek a távolságok

[ Szerkesztve ]

(#32548) Ed Parker válasza BBéci (#32545) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A lényeg a kellene szócskán van :D

(#32549) nebulo5 válasza cintula187 (#32539) üzenetére


nebulo5
senior tag

Volt már alkalmam Cav erősítőt hallani, de nem pont ezt a modellt. Erős kritikát gyakorolva sem lehet rájuk fogni, hogy rosszak. Ez pedig, szerintem, nagyon megéri az árát!
Alkatrészt, egyéb terméktámogatást pedig, Szegedről be tudsz hozzá szerezni, ha esetleg szükségessé válna.
Mozira tökéletesnek mondható, zenére meg pont ugyanolyan, mint a hasonló árú HM. vasak túlnyomó többsége: "elmegy".

Üdv: nebulo

(#32550) MasterMark válasza Harsonás (#32541) üzenetére


MasterMark
titán

MPCHC + AC3 Filter

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.