Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#152351) mpo válasza BBéci (#152350) üzenetére


mpo
veterán

Olvastam a véleményed (neked egyik sem kell) a 4K-ról, a Dolby Atmos és DTS:X formátumokról.
Ha lehet, a beszüntetésüket ne intézd el. :D

Kíváncsi leszek, mit mondasz 5 év múlva ugyanezekről.

Ha érted, akkor már elavult.

(#152352) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

Sziasztok

Adott egy Sony dvp ns900v DVD lejátszó és egy marantz sr7008 erősítő. A kettő optikai kábelek van összekötve. Ha rendes CD lemezt hallgatok rajta, akkor van hang, ha SACD-t akkor nem szólal meg.

Milyen beállítást hagytam ki?

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#152353) lemmy9 válasza RocknRoller (#152352) üzenetére


lemmy9
őstag

Az SACD-t csak az analóg kimeneten küldi ki. Nagy valószínűlség szerint.

Szerintem!

(#152354) -KP- válasza mpo (#152351) üzenetére


-KP-
addikt

én igazat adok neki. vagy mennyezetre rakom az atmost, vagy sehova. ez a hangfalak tetejére, meg fölé rakom olyan, mint halottnak a csók.

(#152355) bajnokpityu válasza mpo (#152351) üzenetére


bajnokpityu
félisten

4Knak lenne értelme, de amig a DLPk ennyire langyosak ebben a felbontásban, addig 4K nekem is felejtős. 5 év múlva remélem más lesz a helyzet.

az otthoni athmos/dtsX nemigen változik, annak sztem ugyanúgy nem lesz értelme 5 év múlva se.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#152356) Snoop-y válasza lemmy9 (#152353) üzenetére


Snoop-y
veterán

Inkabb biztosan. SACD nem fog menni optikan mert nincs olyan lejatszo forgalomban hivatalosan ami digitalis kimeneten mukodik. DRM miatt nem is lesz.
Az hogy egyes lejatszok HDMI-n PCM-e alakitva atpasszirozzak az mas teszta.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#152357) mpo válasza -KP- (#152354) üzenetére


mpo
veterán

Ezt írtam:
Nálam a mennyezetre szerelés így ki van zárva, pedig az a legjobb megoldás.

Ha érted, akkor már elavult.

(#152358) xtremetuning válasza mpo (#152351) üzenetére


xtremetuning
addikt

Egy jól megépített 7.x 5 év múlva is agyonk.rja bármelyiket.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#152359) Quetz


Quetz
őstag

Ha esetleg valaki hangfal vásárlás előtt állna, akkor új Arendal hangsugárzó jön ki januárban:

We have been planning for a long time and I can reveal a teaser now that we are going to launch a 1723 Bookshelf S in January 2019. It will be Surround S (without the side drivers) but the depth as Monitor S. Same Waveguide tweeter and 6.5" woofer. Cost savings are removing the side drivers and some few crossover components but bigger HDF cabinet which increases the costs. The price will be around the Surround S price.

(#152360) ctrlaltdel13 válasza Quetz (#152359) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Fogyasztói ár?

(#152361) -KP- válasza ctrlaltdel13 (#152360) üzenetére


-KP-
addikt

mint a surround S, azaz 1300 euró körül. Nem éppen olcsó :)

(#152362) motoroskanál válasza -KP- (#152361) üzenetére


motoroskanál
tag

A Made in China feliratot meg kell fizetni, az nem olcsó mulatság. ;]

(#152363) Quetz válasza motoroskanál (#152362) üzenetére


Quetz
őstag

Ők legalább nem fű alatt csinálják, mint sok más gyártó. Meg Kínában is csak pénz függvénye a minőség.

(#152364) jaszy76 válasza Quetz (#152363) üzenetére


jaszy76
aktív tag

A minőségről pár nap múlva én is be tudok majd számolni. :)

(#152365) -KP- válasza jaszy76 (#152364) üzenetére


-KP-
addikt

király. mit rendeltél?

(#152366) jaszy76 válasza -KP- (#152365) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Tower S, Center S, Surround S

(#152367) migabi24 válasza jaszy76 (#152366) üzenetére


migabi24
nagyúr

Hát azért bátor vagy, biztos jó cuccok ezek, de meghallgatás nélkül ennyi pénzt elkölteni😬

(#152368) jaszy76 válasza migabi24 (#152367) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Vissza is küldhetem. Picit nyilván macera, meg egy kis plusz pénz, de úgy gondoltam, hogy ennyit kibírok. Mindenképpen ki akarom próbálni.

(#152369) #09634560 válasza jaszy76 (#152368) üzenetére


#09634560
törölt tag

Milyen erősítővel hajtod majd meg?
Szerintem túl nagy rizikó nincs benne...

(#152370) jaszy76 válasza #09634560 (#152369) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Jelenleg sc lx 701 van, de a következő fejlesztés majd talán crown lesz.

(#152371) ctrlaltdel13 válasza jaszy76 (#152370) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Végfok nélkül elvérzel, a közelébe se leszel azoknak a hangfalaknak a valódi tudásához.

(#152372) -KP- válasza migabi24 (#152367) üzenetére


-KP-
addikt

Le lett írva már nem egyszer, hogy kb. két hónapos próba időszak van, ami idő alatt bármikor vissza lehet küldeni.

De elnézve az outlet storet, ahol a visszaküldött hangfalakat szokták árulni, ez nemigen szokott bekövetkezni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#152373) jaszy76 válasza ctrlaltdel13 (#152371) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Egyszerre nem tudok mindent megvenni. De lesz majd végfok.

(#152374) -KP- válasza jaszy76 (#152373) üzenetére


-KP-
addikt

Kukkants rá a nord acousticra és az apollon audiora is.

(#152375) tomyka74 válasza jaszy76 (#152366) üzenetére


tomyka74
senior tag

Hát Irigyellek érte! Meg sem merem kérdezni,hogy mennyit égettél ki a szettér és nem is tartozik senkire! :)
Quadral Argentum-al tapasztalatok? Miért adod el?
Bár én is folyamatosan figyelem a hangfalakat pedig meg vagyok elégedve a mozimmal. :D Sosem elég a fejlesztésből!

(#152376) jaszy76 válasza tomyka74 (#152375) üzenetére


jaszy76
aktív tag

A Quadral szettet 2 éve használom. Olyannyira meg vagyok/voltam vele elégedve, hogy tejesen biztos voltam abban, hogy a fejlesztéseknél ezen gyártónál maradok. Nagyon zenei a megszólalása és mozin is jól teljesít. Szerintem nagyon kiváló szett. Viszont feljebb szerettem volna lépni.
Nézegettem a Quadral Platinum és Chromium vonalat is, de aztán úgy döntöttem, hogy megpróbálom az Arendalt. Ha nagyon mellé lövök vele (amit azért titkon erősen kétlek), akkor megy vissza. Bukok rajta kb. 100 EUR körül. És akkor még mindig vehetem a Quadral-tól az említettek közül bármelyiket, és pénz is marad.
Szóval nem aggódom túl. Az lesz az érdekes, ha marad az Arendal, akkor aztán elkezdhetek proci + végfok párost nézni. :)

(#152377) tomyka74 válasza jaszy76 (#152376) üzenetére


tomyka74
senior tag

Ahha köszi ,értem!
Egy ilyen Arendal szettre nekem is folyna a nyálam rendesen! Sztem tuti megmarad azért a név és a minőség valahol garancia kell legyen erre! (legalább is én elvárnám) :D

De nagyon várom a beszámolódat róla mert akkor lehet még komolyabban veszem a lottózást,vagy visszább fogom a hétvégi szórakozásokat! :))

Jaaa és fotók fotók fotók !!!!!!! :D

[ Szerkesztve ]

(#152378) jaszy76 válasza tomyka74 (#152377) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Megteszem, ami tőlem telik! :)

(#152379) -KP- válasza jaszy76 (#152376) üzenetére


-KP-
addikt

Az biztos hogy kelleni fog a végfok. Quetznél mikor voltam, a 1723 Monitor preoutról fullra benyelte a Crown XLS1502-t. Bár hallottam pletykákat, hogy a denonnál a preout full hangerőn -3db, de nem tudom ez igaz-e. Szal lehet hogy csak 300W körül kajált be. De szinte röhögve. Mikor Jan írta, hogy a 1723 Monitorral klippelésre tudtak bírni egy 400W ATI végfokot azért hitetlenkedtem, de már nem :) Persze nem kötelező ilyen hangosan hallgatni, de akinek erre igénye van, hát bizony ezek bírni fogják. Más kérdés, hogy a jó végfokkal még normál szobahangerőn is jobban fog szólni a rendszer. A "kisebb" S-es modellek nem tudom bírják-e ugyanazt, mint a nagyobbak, de szerintem sokkal azok se maradnak le. Főleg mivel THX Ultra2 az is, a követelmények pedig ugyanazok. Ha otthon torzítást fogsz hallani, azt a receiver fogja akkor csinálni, nem a hangfalak.

(#152380) jaszy76 válasza -KP- (#152379) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Meglátjuk. Csak már tartanék ott, hogy hallgathassam.

(#152381) tomyka74


tomyka74
senior tag

Szerintetek melyik konfig jobb mozira ha álló 3 utas a front vagy ha "kis" polc sugárzók a frontok is?
Mondjuk egy tipuson belül gondoltam.

(#152382) VoidXs válasza tomyka74 (#152381) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nincs olyan, hogy egyértelműen ez vagy az. Van olyan helyzet is, hogy semmi nem akadályozza az álló front használatát, de a széria polcsugárzói egyszerűen jobbak.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#152383) -KP- válasza tomyka74 (#152381) üzenetére


-KP-
addikt

Az talán még fontosabb,hogy melléjük a center micsoda.

(#152384) tomyka74 válasza VoidXs (#152382) üzenetére


tomyka74
senior tag

igen piszkálja a fantáziám,hogy a canton Gle szettemet (ezek a frontokálló 3 utasok) lecserélném Chrono polcsugárzó szettre. most avx-en árulnak egy 5.0-át jó áron.
kiváncsi lennék jobb lenn e a mozi. ennyit még lehet rá is szánnék kipróbálni.(főleg ha lejjebb is tudom alkudni) :D

(#152385) tomyka74 válasza -KP- (#152383) üzenetére


tomyka74
senior tag

nekem 5.0 szettben van a Gle saját centere

(#152386) VoidXs válasza -KP- (#152383) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Sajnos a center a legtöbb szettnél minimum egy teljes kategóriával el van maradva, én így arra nem alapoznék. Focal Electra alatt nem hallottam még olyat, hogy a széria bármelyik tagjához akárcsak hasonló lenne a center hangja.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#152387) Quetz válasza tomyka74 (#152381) üzenetére


Quetz
őstag

Szerintem a legjobb, ha 3 ugyanolyan hangsugárzó alkotja a front szekciót. Másodsorban amit el tudsz helyezni, harmadik feltétel pedig, hogy 110-115dB hangnyomást torzítás nélkül tudjanak leadni.

(#152388) tomyka74 válasza Quetz (#152387) üzenetére


tomyka74
senior tag

igen ezt olvastam már,hogy 3 azonos polcsugárzó elég kafi tud lenni front szekciónak. többek közt ez is b.ssza a fantáziám! :) k..va életbe ez így végeláthatatlan folyamat. kellett ebbe bele fogni?! :D

(#152389) BBéci válasza tomyka74 (#152388) üzenetére


BBéci
titán

ELACielvtárs sokáig BS 263-at használt centernek, azán megvette a sorozat centersugárzóját, azóta árulja a kis állványos hangdobozokat.
Nem csoda, hiszen a CC 261 kivételesen jól sikerült, az adatai is bizalomgerjesztőek:[link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#152390) tomyka74 válasza BBéci (#152389) üzenetére


tomyka74
senior tag

igen olvastam itt ,hogy ő is úgy használta!

(#152391) BBéci válasza tomyka74 (#152390) üzenetére


BBéci
titán

leginkább azért, mert nem tudott venni CC 261-et.
Kifutott az ELAC 260-as sorozata, pedig olyan tagokból állt, amelyekkel nagyon hosszú ideig, akár egy életen át elégedetten lehet házimozizni és zenét hallgatni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#152392) Dorian válasza VoidXs (#152386) üzenetére


Dorian
félisten

Ha nincs is elmaradva, azonos hangszókészlet, stb, akkor sem szólhat ugyanúgy, hiszen teljesen más dobozméret, pozíció, alátámasztás...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#152393) sixpak válasza VoidXs (#152386) üzenetére


sixpak
nagyúr

Mivel ez a haladó topik, jómagam pedig a budget kategóriában utazom, ezért csak halkan jegyzem meg, hogy a mostani szettem centersugárzójával meg vagyok elégedve minden tekintetben.
Nálam bookshelf frontok vannak, de szerintem a széria tower tagjai közül sem lógna ki az S30.
Ezzel nem akarok ellent mondani neked, bizonyára (sőt, egész biztosan) nagyobb tapasztalatod van e téren, de magam is meglepődtem, hogy mennyire együtt van a center a frontokkal.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#152394) VoidXs válasza Dorian (#152392) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A probléma nem az, hogy picit máshogy szól, mert picit ugyanannak a párnak a másik fele is máshogy szól (akusztika és a gyártási rendellenességek miatt). Az a baj, hogy drasztikusan máshogy szólt az összes általam hallott olcsó center hangja, mint ami mellette volt front, és nem pozitív értelemben. A sajátomat is először cseréltem, mert nem hittem el, hogy milyen szar, aztán amikor a csere se volt jó, inkább egy magasabb szériából vettem, és azt is rendesen meg kellett dolgozni, hogy összemérhető legyen a frontokkal. Crossover kuka, aktív bi-amp, és eszement bohóckodás a mélykezeléssel, a frontok is kaptak egy minimálisat a center 120 alatti részéből. Szerintem 20 mérés minimum kellett, hogy megtaláljam a normális beállítást.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#152395) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Most, hogy már egy hete hallgatom az új szettet, gondoltam hogy bemérem őket.

A teszt a sub dB leveljével kezdődik, azonban középálláson ő 42-45 dB-nek érzékeli, 100%-ra tekerve (amikor az egész ház szét akar esni) is csak 55 dB-t érzékel. Egy Dali Ikon subról beszélünk, az elhelyezése ugyanaz, mint ahol korábban volt, és ott ~60% hangerőn megvolt a méréshez kívánt 75 dB.

Rossz lenne a mikrofon, vagy láttatok már hasonlót?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#152396) frici15


frici15
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy nem a házimozin jön a hang. Ha filmet szeretnék nézni dvd-n akkor semmi gond minden tökéletesen működik, HDMI-vel van csatlakoztatva a tvre a lejátszó. De ha szeretnék tv-t nézni, rendes csatornát a hang a tvn jön, hiába kapcsolom át tv-audio módra, gondolom azért mert ez kimeneti hdmi a házimoziból.

Az AUX mód sajnos nem jó, nem ad hangot. Van valamilyen másik megoldás?

Hogyan tudom megoldani, összekötni a tv-vel?

Tv típusa: Samsung UE40F6320

A házimozi: LG HT306SF

Köszönöm.

Xperia™ Arc S

(#152397) Borisz76 válasza frici15 (#152396) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez a haladó topik....

Neked a házimozi belépő szinten topik a javasolt....

Amúgy HDMI ARC a kulcs. ( Audio Return Chanel )

Ha a TV-n van olyan HDMI bemenet amire ARC jelölést is tettek , akkor azon a csatin képes a TV hangja visszamenni az erősítő felé.
Kérdés, hogy az az LG egybeszett tudja e kezelni az így visszaküldött hangot.
Tehát van e az LG motyón ARC képes HDMI ?

Ha nincs , akkor buktad a mutatványt.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#152398) frici15 válasza Borisz76 (#152397) üzenetére


frici15
csendes tag

értem..bocsi, hogy ide írtam..átírjam a kérdést abba a topikba?

A tvn van hdmi arc bemenet...a házimozin viszont csak egy hdmi out van.
Akkor nem lehet megoldani?

Xperia™ Arc S

(#152399) Borisz76 válasza frici15 (#152398) üzenetére


Borisz76
veterán

Aux bemenet van rajta még amit esetleg használhatsz....
Ha a TV-n van hátul valamilyen formában audio out azt rákötheted az Aux in bemenetre.

Más megoldás nem nagyon van...

Illetve van : egy normálisabb ( belépő ) házimozi erősítő. Nem egybeszett....csak erősítő.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#152400) VoidXs válasza Mosqu!to (#152395) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A mikrofon csatlakozója vagy kábele lehet a hibás.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.