Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#152701) BBéci válasza mpo (#152697) üzenetére


BBéci
titán

"A konkrét típus beállításához az rtings.com-on találsz segítséget."
Az egy színtiszta önámítás lenne, mert minden egyes tévé és vetítő önálló "egyéniség". Ami az egyiken színhelyes képet ad, az egy másik pontosan ugyanolyan készükléken rosszabbat eredményezhet, mint a gyári alapállapot.

(#152699) gerg221
"minden megjelenítőt egyedileg kell kalibrálni."
Pontosan ez a valóság és nagyon szomorú, hogy nem mindenki számára világos és egyértelmű.

Szívből ajánlom a Házimozi Stúdiót, azon kevesek egyike, akik tényleg értenek ahhoz, amit csinálnak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#152702) motoroskanál válasza BBéci (#152701) üzenetére


motoroskanál
tag

Létezik új vetítő a fent nevezett márkákból 2 millióért?
Lámpás gépet pedig állandóan kalibrálni kell a használat során, ha ennyire fontos a színhelyesség.

(#152703) #97950976 válasza motoroskanál (#152702) üzenetére


#97950976
törölt tag

Jó hogy felvetetted, jogos. Abban a tudatban éltem, hogy ennyiért már lehet venni, de most hogy utánanéztem, rá kellet jönnöm, hogy nem igazán. Amit találtam árlistát azon a legolcsóbb SIM2 projektor 4 milliótól kezdődik.

Ami engem még foglalkoztat, hogy ezeknek a házimozi rendszereknek ([link]) az ára hány millió forinttól kezdődik, és az itteni legjobb rendszer (talán az Everest Max?) nagyjából mennyibe kerülhet?
Nem tudom ellehet -e árulni az árát ezeknek.

(#152704) VoidXs válasza mettek (#152698) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A fehérzaj nem alkalmas mérésre, nagyon a rózsa se. Már kizárólag sweep-ekkel mérünk, a REW mérés is ilyen jellel működik. A referencia -20-as mérőjellel 85 dB, vagy ezzel ekvivalens, én -5-tel mérek 100-ra. A REW tud EQ fájlokat generálni Equalizer APO-hoz csatornánként, ennek a módját leírtam a topikban korábban, de ha egy kattintással akarsz ugyanolyan minőségű bemérést, használd az én bemérőm.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#152705) Callisto válasza VoidXs (#152704) üzenetére


Callisto
őstag

Már akartam kérdezni szerinted melyik adja a legjobb Convolution EQ filtert? (Már ha ismered mindegyiket.)
Dirac Live, Acourate, Audiolense, Ultimate Equalizer?

Mondjuk az utóbbifényévekkel feljebbi kategória a többinél és nem is erre való, de erre is lehet használni. Csak az Ultimate Equalizerhez már valami elszállt ufó mérnöki tudás kell ahogy néztem. (Viszont a legjobb minőséget adja állítólag és a legpontosabb.)
Szóval ha bele akarnék tanulni valamelyikbe, melyik lenne a javasolt, hogy azért a legjobbhoz közelebbi eredményt kapjak, de ne kelljen egy életet ráfordítani?

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#152706) modflow


modflow
veterán

Van egy Panasonic EX780E tv-m.

Adott egy filmet a következő paraméterrel:
Parameters: Main10/L5.1/High 4:2:0/10bit/HDR10/BT.2020

A médialejátszóm mégis ezt írja ki:
Output mode: 3840x2160P @ 23Hz YUV444 8 Bits BT 2020

Rájöttem, hogy a HDMI kábelem a ludas.
Egy ilyenem van:
Vention HDMI Cable HDMI to HDMI cable HDMI 2.0 4k 3D 60FPS Cable

Mi ezzel a baj? Az xbox gyári kábelén szépen 10bitet mutat.

(#152707) mettek válasza VoidXs (#152704) üzenetére


mettek
addikt

Koszonom a választ és a linket.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#152708) VoidXs válasza Callisto (#152705) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Csak a Diracot ismerem, de a REW is tud előállítani IR fájlt. Szerintem azért vakvágány a konvolúció, mert a szoba hibáit egyetlen végtelenül kicsi pontban javítja ki tökéletesen, de eleve két fülünk van. A több pontos mérés sem segít, mert akkor egyszerűen átlagolva lesznek, és ha csak egy helyen mérsz durva hibát, az megjelenik majd a többin. A mélyeket tökéletesen egyenletesre ki lehet húzni az egész szobában Dirac-kal, de bármilyen másik frekvencián, ha távolodsz a mérési ponttól, egyre jobban szét fog esni a hang, míg egy sima EQ-val nem.

Egyébként a szabadon rajzolható EQ is ezen alapul, hibrid konvolúciónak hívják a módszert, de az csak a frekimenetet bántja, semmi mást, a fázisokat és a visszaverődéseket sem. Szerintem ez az egyszerű megoldás a leghatékonyabb, ezt is használom.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#152709) Quetz válasza #97950976 (#152703) üzenetére


Quetz
őstag

A 2018-as JBL Synthesis árlista elérhető itt. Az everest csomag ára 263,850 font.

(#152710) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok.
Házimozi erősítőt szeretnék venni, 4K-ra, viszont a keret nem túl sok, így új nem jöhet szóba csak használt.
Onkyo TX-NR636-ot szemeltem ki, bár kicsit félek tőle mert ugye ez a széria is érintett a hdmi panel idő előtti elhalálozásába, bár már jóval kevesebb rossz darabot láttam ebből mint a korábbi 509, vagy 609 illetve 616-ból, hogy csak párat említsek. Meg ugye ez a modell már tudja azt, hogy netrádió hallgatása esetén kikapcsolja a hdmi panelt.
Használtan ezeket 60-80k között láttam hirdetve, állapottól illetve tartozékoktól függően, de 646-ot is találtam 90-ért pl.
Megvehető, ajánlott eme sorozat, vagy esetleg más márkában keresgéljek?
Egy 15nm2 szobába lenne a székhelye, és 4K
Amennyiben más márkát ajánltok, úgy tudnátok konkrét típusokat mondani?

Egy 15nm2 szobába lenne a székhelye, 4K tv mellett. (UE65NU8002)
A TV HDR-es, de most nagyon nincs keret RZ730-ra, annyit nem ér meg a hdr. :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#152711) alphamooncam válasza VoidXs (#152708) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nem tudom, biztos igazad van, de én úgy tudom, hogy az EQ, legyen bármilyen alapból viszi a fázist is magával. Tudnál egy linket dobni erről, ahol kifejtik miért nem?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#152712) VoidXs válasza alphamooncam (#152711) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha keresel, biztos találsz, de ez triviális. Egyszerű szűrők esetében a fázisokat nem lehet megmenteni, ennek okait egy mérnök évekig tanulja. All-pass szűrőkkel (de inkább shelfekkel) az időhelyesség beáldozásával egyébként helyre tudod őket pofozni, de egyrészt ezeket a szükséges mennyiségben csak egy PC tudja kezelni, másrészt a relatív fázis még mindig hibás lesz, amit késleltetéssel lehet javítani, de akkor még tovább romlik az időhelyesség, ami valós időben rossz.

Amit az imént írtam, csak analóg rendszerre és azok digitális megvalósításaira igaz. A legtöbb digitális szűrő valójában analóg elven működik, például az Audyssey és az Equalizer APO összes szűrője a parametrikus EQ-t leszámítva. Digitálisan már lehetőségként előkerül, hogy a jelet hátulról is szűrd, így a szűrő rendje nő, de a fázisválasz simul, viszont illesztési hibák kerülnek elő, amik miatt ezt a módszert ritkán használják, leginkább csak teljes hangsávokra, valós időben soha.

Ami a DSP hatalmas előnye, hogy a hanggal, így a spektrumával azt csinálsz, amit csak akarsz. Fogod a jelet, veszed az FFT-jét, levágod a közepét (merthogy szimmetrikus, így a közepe a magastartomány), megfordítod a transzformációt, és van egy hangod, aminek hiányzik a teteje, de a fázis tökéletes. Ismerős? Ez a veszteséges tömörítés. Szép is lenne, ha már a tömörítésben veszne a fázis. Szóval a jel FFT-jével azt csinálsz, amit akarsz, minden frekin a polárkoordináta sugara a jelszint, szöge a fázis. Oda állítod, ahová akarod, akár visszafelé is csavarhatod. A hibrid konvolúció, amivel a rajzolgatós EQ-k működnek, ennek egy egyszerűsítése, de annak a matekja már bőven túlmutat 20 oldalon.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#152713) #09634560 válasza Shkiz0 (#152710) üzenetére


#09634560
törölt tag

info:626-tól kezdődően nincs hdmi mizéria. Tehát ha ez tart vissza, nyugodtan válaszd az Onkyot, 646 remek vétel.
Vagy: Denon, Yamaha, marantz, Pioneeer..
HDMI-nél azért két ökölszabály:
-csatlakoztatni csak áramtalanitott készüléket szabad, különben tönkrevághatod akár a tévéd paneljét is! Ez nem USB!!
-Hagyj körülötte és felette elegendő helyet szellőzni, ha végkép megoldhatatlan akkor laptophűtővel oldd meg.

(#152714) mpo válasza BBéci (#152701) üzenetére


mpo
veterán

"minden megjelenítőt egyedileg kell kalibrálni."
Pontosan ez a valóság és nagyon szomorú, hogy nem mindenki számára világos és egyértelmű.

Tisztában vagyok vele én is, mert több időt töltöttem el a Samsung topikban, mint itt és olyannal is tisztáztam ezt, aki kalibrálást végez.
Igen kevés ember hív szakembert, hogy kalibrálja be az új tévéjét, sose hallottak ilyenről.
De beüzemelés után, azonnal kérdeznek, mert gyárilag a Motion Plus nem jó. Ezért irányítják őket az rtings.com-ra.
Mint írtam, én nem szeretem a film képmódot, márpedig a kalibrálás így indul.
A normál képmódban (segítséggel és letöltött anyaggal) állítottam be a fekete és fehér szintet, meg ami szükséges volt.

A többség nem olvas semmilyen kézikönyvet, örül, ha "fapados módon" tudja használni a tévéjét, a távirányító gombjait nem ismerik (nem 4 osztályt végzettekről van szó).
Hasonló hozzáértéssel vásárolnak tévét.

Ha érted, akkor már elavult.

(#152715) AMDFan válasza alphamooncam (#152711) üzenetére


AMDFan
addikt

Én a felét nem értem annak amit Void leírt de majd utánanézek :)
Viszont én megcsináltam biquad és FIR filterrel is az EQ-mat kíváncsiságból, és azért annyira nem félek azóta a fázis gondoktól. Szerintem lehet vaktesztelni, de igazából nincs az a hatalmas különbség.

(#152716) VoidXs válasza AMDFan (#152715) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Jó szobában valóban nincs, de minél rosszabb akusztikai környezetben vagy, annál fontosabb. Az olyan jelenségek, mint például a sarokba rakott hangszórók már hatványozottan igénylik a pontos fázismegtartást, de már a kezelést is.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#152717) Callisto válasza VoidXs (#152716) üzenetére


Callisto
őstag

Nálam Audyssey XT32 is csodát művelt az egész tartományban. Ezért nézelődöm jobb megoldások felé az akusztikai megoldásokat nem számolva, mivel az megtörtént amennyire lehetett.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#152718) alphamooncam válasza VoidXs (#152712) üzenetére


alphamooncam
őstag

Magyarán átlag user ne EQ-zon, mert elb@ssz☺ a fázist, bízza inkább szakemberre. 😂😂😂

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#152719) Dorian válasza alphamooncam (#152718) üzenetére


Dorian
félisten

Pont ez a probléma az EQ-zással. Míg a különböző kioltásokat, kiemeléseket az emberi agy (evolúciós okból) viszonylag jól kezeli, kompenzálja, az elcseszett fázisok sokkal zavaróbbak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#152720) VoidXs válasza alphamooncam (#152718) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Dehogy, nyugodtan lehet EQ-zni akár automata cuccal is, sőt, akkor van inkább probléma, ha egy kezdő kézzel nekiáll finomítani mondjuk egy REW eredményt. Az se tökéletesen fázishelyes (a Dirac és az enyém már igen), de többnyire figyel rá, ezt vissza tudod mérni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#152721) AMDFan válasza Dorian (#152719) üzenetére


AMDFan
addikt

Egy profi és automata szobakorrekcióval mint pl a Sonarworks, a tér is pontosabb lesz, rendbeszedi a fázisproblémákat is amik amúgy egy asszimetrikusan berendezett szobával járnak. Fizetős, de nem vészes az ára, és az eredmény magáért beszél.

(#152722) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Mennyire overkill egy ilyen setup egy 17m2-es szobába?

2x Quadral Chromium Style 8
2x SVS SB-2000
1x Quadral Chromium Style 1 Base Center
2x Quadral Chromium Style 2 Back
AV: Denon AVR-X4500H vagy Marantz SR7013.

Adatok:

X: 3,70m
Y: 4,84m

Fal tapétázott, padló szőnyeg<-- ~3mm vastag, üléstáv ~3,80m.

Köszi. :R

(#152723) Vikthor válasza Goblin12 (#152722) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ha lehet, törekedj 1x SVS SB4000-re, a belső szerkezete, felépítése és anyaghasználata jóval jobb mélyeket tud önmagában biztosítani, mint az a alsó-közép kategóriás SB2000

A felsorolt AVRek közül, egyértelmű a Marantz SR7013.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#152724) ctrlaltdel13 válasza Vikthor (#152723) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Én inkább a 2 kisebb, mint az egy nagyobb pártján állok.

(#152725) #98221312 válasza mpo (#152714) üzenetére


#98221312
törölt tag

Saját Sony W8.-am szakember kalibrálta... Valóban nem egy egyszerű történet, de nekem szerencsém volt, mert tőlem nem messze lakik, így minimális kiszállási költségből megúsztam...

Annyi azért hozzátartozik, hogy sokaknak nem tetszik a kalibrált kép, mivel rengetegen hozzászoktak a retinaégető LCD háttérfényhez, kontraszthoz stb...

Nálam pl "Impulzus motionflow"-ra állította be az ideális képet. Na már most aki ismeri ezt az eljárást az tudja, hogy ez a fajta interpolálás elég rendesen leveszi a háttérfényt, és emiatt máris sokaknak sötét lehet a kép... Pedig milliószor inkább nézem így, mint a retinaégető fényerőt, vagy a szürke feketét, ráadásul a mozgásmegjelenítés is így a legjobb..

(#152726) -KP- válasza Vikthor (#152723) üzenetére


-KP-
addikt

Ha van olyan szerencséje, és van 1 minimum egy olyan hely a szobájában, ahol a szubláda helye és az ülő pozíció kombinációja jó mélyet ad, akkor lehet érdemes egy jobb szub. De 1 Sb4000 nem annyiba került,mint 2 SB2000.

(#152727) BBéci válasza #97950976 (#152703) üzenetére


BBéci
titán

Kis keresgéléssel megtalálhatod a Synthesis szettek árát. A legdrágábbak 200000 dollárnál is többe kerülnek. Az Everest DD67000 ára 70000 dollár/pár.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#152728) BBéci válasza ctrlaltdel13 (#152724) üzenetére


BBéci
titán

Az SB-4000 nem csak nagyobb, hanem fényévekkel jobb hangú, mint az SB-2000.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#152729) Goblin12 válasza Vikthor (#152723) üzenetére


Goblin12
őstag

Köszi, a tanácsot, igazából nem sokkal kell többet rátenni, mintha kettőt vennék. Mihelyst lehetőségem lesz rá megyek hallgatni.

(#152730) #97950976 válasza BBéci (#152727) üzenetére


#97950976
törölt tag

Köszönöm, az előző válaszolónak az árlistát is.

[ Szerkesztve ]

(#152731) tomyka74


tomyka74
senior tag

üdv.

itt is megkérdem mert ez a topik jobban "mozog" ! :D

üdv.

egy jobb minőségű jack-rca kábelt vennék 5 méteres kellene és kb olyan 10-15 ezer amit rászánnék, hangkártya és avr közé. gondoltam egy kis sztereo vonal tuning. :D
ajánljatok már lécci párat! megköszönném! :)

eddig idáig jutottam: AudioQuest Tower , inAkustik Premium.

tippeket tanácsokat megköszönöm.

(#152732) -KP- válasza tomyka74 (#152731) üzenetére


-KP-
addikt

Ez aztán a haladó szint :W

Hangkártya és avr közé inkább digitális kábelt vegyél, és bízz minden konverziót az avr-re. Ha van hdmi az erősítőn, akkor azt, ha nincs, akkor meg koax vagy optikai kábelt. Attól függően mi van a hangkártyán/alaplapon.

[ Szerkesztve ]

(#152733) BBéci válasza -KP- (#152732) üzenetére


BBéci
titán

Alighanem úgy véli, a PC hangkártyája jobb minőségű analóg hangot ad, mint Cambridge Audio házimozi erősítője.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#152734) python1 válasza BBéci (#152733) üzenetére


python1
veterán

Lehet,hogy sokan meglepődnének,hogy mi ad jobb hangot minél. ;)

(#152735) BBéci válasza python1 (#152734) üzenetére


BBéci
titán

Igen, bár nálam a PC kizárt, 20 éve csak alaplapi hang- és videokártyás laptopot használok, asztali gépem sosem volt és nem is szeretnék olyat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#152736) python1 válasza BBéci (#152735) üzenetére


python1
veterán

Pár hónapja próbakép összedobtam egy HTPC-t hangkártyával meg minden földi jóval.Első hallásra azonnal feltünt a dinamika a pc javára,ok elkezdtem belemerülni jobban,képet finomítottam hangot reszelgettem,most ott tartok,hogy már nincs dedikált processzor a végfokok előtt,és nem túlzok ha azt mondom,nálam nincs most jobb hang mint a pc-s processzálás.Elég sok helyen megfordultam hallgatózni,és mindenhol pont azt a hiányt éreztem amit a PC-nél nem,nyílván létezik jobb hang,de egyelőre nem tudok alternatívát PC kiváltására.
Nyílván ez magánvélemény ,de azért leírtam.

(#152737) VoidXs válasza python1 (#152736) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Pontosan ugyanez a tapasztalatom. Ha még rádobsz egy normális PC-s kalibrálást is, már tényleg soha nem akarod cserélni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#152738) BBéci válasza python1 (#152736) üzenetére


BBéci
titán

Nem kétlem, hogy kiváló hangminőséget lehet elérni PC-vel, de ragaszkodom a klasszikus házimozi felálláshoz, amiben előfok/processzor szerepel. Valamint az XLR összeköttetéshez is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#152739) python1 válasza VoidXs (#152737) üzenetére


python1
veterán

Az lesz a következő lépés,de kmolyan mondom eddig mndig az akusztikai hiányokra fogtam az elégtelen hangot,ott tartunk,hogy a család imád filmezni.A másik sarkallatos pont a center dialóg tolmácsolása,nem kell kapkodni a távirányító után csak a film élvezete,de mondom a dinamika még a leghallkabb szinten is élvezetessé teszi a mozit. Nem is ömlengek itt tvább,mert ez itt tabu. ;)

BBéci: Természetesen tiszteletben tartm ezt a megközelítést is,ez a másik minőségi szint ami szóba jöhet,(nem a második).

[ Szerkesztve ]

(#152740) tomyka74 válasza BBéci (#152733) üzenetére


tomyka74
senior tag

Igen pontosan!

(#152741) -KP- válasza python1 (#152734) üzenetére


-KP-
addikt

Azt hogy Esi J@lia, vagy egy másvalamilyen profi számítógépes kártya jobb hangot ad,mint egy avr, azt én nem kétlem. De hogy egy fostalicska soundblaster, meg alaplapi integrált csoda nem, az 325235%

(#152742) python1 válasza -KP- (#152741) üzenetére


python1
veterán

Ezzel egyetértek,sőt még a tápegység is igen fontos,mondjuk nálam még a külső dizájn is befolyásoló tényező,az meg már csak hab a tortán,hogy távvezérlő is van hozzá.Egyelőre még dedikált processzor sem tetszik annyira dizájnban mint a jelenlegi PC házam.

[ Szerkesztve ]

(#152743) VoidXs válasza -KP- (#152741) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ezt feltételezni olyan, mint bögreszettől várni a csodát, de az AVR-verés már 50k körül megindul. Elvégre itt csak az előerősítést veszed meg, semmi mást.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#152744) -KP- válasza VoidXs (#152743) üzenetére


-KP-
addikt

Írhatnál konkrét típust. Múltkor ajánlottál egy Asus Xonar hangkártyát, amit már nem kapni, azzal sokra nem megyünk.

De már kifejtettem a véleményem, nem tagadom, hogy jó a végeredmény,de a userek döntő többségének még egy avr-t beállítani sem sikerül. Az itt fórumozó pc-hez értő emberek a vásárlók 1%-a kb. vagy annyi sem.

(#152745) windlord válasza -KP- (#152744) üzenetére


windlord
őstag

Beszelunk itt meg mindig a halado szintrol.

(#152746) python1 válasza -KP- (#152744) üzenetére


python1
veterán

Én Asus sonar D2X-et használok,igen komoly paraméterekkel bír,és valóban igényel némi minimális PC ismeretet az alapszintű beállításokban,de egyszerűbb beállítani mint bármelyik AVR-t a grafikus megjelenítés miatt.Aki bonyolultabb beállítást szeretne,annak valóban el kell mélyülni a PC-s világban,de egy komolyabb processzor beállítása sem könnyebb kihívás.
Nem kell mindenkinek PC-s processzor nem azt mondom,mert valóban van még hiányosság,lemaradás atmos meg néhány dekódolás terén,de igen jó hangot produkál 5-7.1-es kialakításban.Csak én lepődtem meg a legjobban a kapott végeredményen.

(#152747) VoidXs válasza -KP- (#152744) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez egy PC-s oldal, a házimozisok a kisebbség. A D2 már sajnos valóban nem kapható, egy Essence viszont még igen, azzal tehetsz egy próbát.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#152748) Hohocali válasza python1 (#152739) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Mi ez a "kapkodni valami dialóg miatt a távirányítóhoz"? Nekem még sosem volt ilyenre késztetésem.

Párszor volt nálam is kapkodás, de az amiatt, hogy valami robbanás/effekt olyan hangosan szólalt meg, hogy féltem, az alvó párom mindjárt lejön, és kiveri a balhét... :D De ehhez nincs köze a centernek.

Bár erre a kérdésre sose kapok választ, de bepróbálom még egyszer: megoldható, hogy 7.x.4 csatorna menjen PC-ről analóg módon (atmos meg ilyen marhaságok miatt)? :)

Na látom 152746-ban a válasz egy morzsáját. :)

[ Szerkesztve ]

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#152749) M43g válasza python1 (#152746) üzenetére


M43g
aktív tag

Ha már ezt vesézitek, a raspberryhez készült cirrus audio (wolfson chip) kártyával kapcsolatban mi a véleményetek? "Szódával elmegy"?

(#152750) python1 válasza Hohocali (#152748) üzenetére


python1
veterán

Volt itt erre center mizériára elég sok példa,de a kérdésed második felére válaszoltam,atmost nem tudok kicsiholni egyelőre,de nincs is rá szükségem.

M43g A D2-D2X -is használ ilyen chip készletet,nekem tetszik hangban,bár a körítés is lényeges.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.