Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#152801) python1 válasza ctrlaltdel13 (#152799) üzenetére


python1
veterán

Inkább válaszolok privátban mindkettőtöknek,nem terhelem a topikot ezzel a témával tovább. ;)

(#152802) kpykpy


kpykpy
tag

sziasztok!

gyári hangfal jumpereket mennyire fontos cserélni? ( dali ikon 6)

valakinek van tapasztalata dali hangfalnál jumper csere utáni hangminőség javulásról?

ha igen, jöhetnek tippek is, hogy honnan-milyet érdemes venni. Köszi!!

Oh long Johnson...

(#152803) ctrlaltdel13 válasza kpykpy (#152802) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Mindig azt ajánlják, hogy olyanra cseréld, mint amivel be vannak kötve.

(#152804) kpykpy


kpykpy
tag

most nagyon lámát fogok kérdezni, ha maradt a hangfalkábelből kb felesleges 1 méterem, akkor abból simán tudok jumpert csinálni 2-2 darab villával és 2-2 darab banánnal?
Vagy jobb megoldás üres kábelvégekkel összekötni a két csatlakozót a hangfalon?

Oh long Johnson...

(#152805) python1 válasza kpykpy (#152804) üzenetére


python1
veterán

Felhasználhatod azt a kábelt,és a csatlakozókat is elhagyhatod.Egyébként nem hangsugárzó függő a jerelés.

(#152806) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Nem tudjátok, hogy mit kell cserélnem a Denon 4310-ben, ha nem működik a hálózat és nem eszi meg az USB eszközöket sem?

Régen téma volt, hogy valami panelt, vagy modul-t javíttattak sokan.

Csak az internet rádióadások miatt gondolkodok rajta, mivel jelenleg nem tudok rádiót hallgatni az eszközön, a kábelantennán nem jön semmi (kábelszolgáltató...), a kis szobaantenna meg eléggé leárnyékolt.

Köszönöm

(#152807) robi-k válasza Rederik (#152806) üzenetére


robi-k
őstag

A HDMI alaplapot kell cserélni. Nehéz beszerezni, és nem is olcsó. De ha még működnek a HDMI bemenetek, akkor egyszerűbb venni egy olcsó androidos médialejátszót, feltelepítve rá a szükséges appokat.

(#152808) alphamooncam válasza AMDFan (#152751) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ez mind OK. Frekvenciamenet pipa !

Ki tudnál tenni egy előtte-utána képet is a fázismenetről?

Köszi

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#152809) AMDFan válasza alphamooncam (#152808) üzenetére


AMDFan
addikt

Linear phase EQ (FIR filter). Ugyanaz a fazismenet. De majd küldök képet.

Windowson a rePhase nevű progival tudsz FFT filtert generálni, erről írt Void is. Meg gondolom az ő szoftvere is ilyet general.

[ Szerkesztve ]

(#152810) VoidXs válasza AMDFan (#152809) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az enyém Equalizer APO-hoz generál variable graphic EQ-t, a szűrőt már az generálja, de ugyanúgy nem piszkál fázist. Egyébként egy nagyon okos IIR, így szkeptikus voltam, de kimérve az extrém rajzokat is (pl. brickwall) maradt a fázis.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#152811) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

Testvéremnél szolgál tovább Denon x4000-es erősítőm.Bejött eddig a Denon hangzás,a mostani x4400-4500 tipusoknak változott valamit a hangkarakterük?Elsődlegesen ők lennénnek a kiszemelt utódok,vagy esetleg Marantz 6013,7012,7013.Eddig ér a takaró,többet nem szeretnék rá költeni.Ki mit választana?

bendeguz_HUN

(#152812) VoidXs válasza bendeguz76 (#152811) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Amelyik Marantz belefér, nem is kérdés.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#152813) bajnokpityu válasza python1 (#152793) üzenetére


bajnokpityu
félisten

önmagában a PC nem is lenne katasztrófa mozis alkalmazással (sőt, el is érhetné akár egy alsóközép kategóriás proci hangminőségét) mondjuk egy párszázezres sokcsatornás, pl firewire külső daccal már létnék a dologban némi fantáziát (USBben annyira nem). nekem onnastól sántit, amikor belső hangkarit használnak, hogy ez mennyire jó. hát hallo, akinek van egy pici füle, hallja mennyire gyenge hangminőségűek. és onnastól EQzhatod a világ végéig, szarból szar lesz, akármit csinálsz...

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#152814) bendeguz76 válasza VoidXs (#152812) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

A Marantz 6013 lehet egy kategória a Denon 4000-es szériával?

bendeguz_HUN

(#152815) VoidXs válasza bajnokpityu (#152813) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mindenki, aki valaha hallott ilyen rendszert, pont az ellenkezőjét állítja. Ki kellene próbálnod egyszer, és nyilván nem valami alaplapi szutyokkal, addig felesleges az összes PC-s beszélgetésbe ezt a lábjegyzetet odahánynod.

(#152814) bendeguz76: Igen.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#152816) Tonyka 2 válasza VoidXs (#152815) üzenetére


Tonyka 2
tag

Én hallottam Bodor PC-t, úgy ültem be a demóra, h az elmondások, és a hatalmas hájp miatt azt gondoltam valami olyat fogok hallani amit még soha sehol. Vagy a várakozásom volt túlzott, de nyomokban sem véltem felfedezni irgalmatlan különbségeket. Pláne nem markáns különbséget, amitől rohantam volna esetleg rendelni egyet. Nem szólt rosszul szó sincs ilyenről, de a beharangozott, most pedig megfordul velem a világ, és rádöbbenek milyen gyenge dolgokat hallottam idáig. Nah ilyen érzésem nem volt. Persze lehet a Bodor PC volt a ludas, és más cuccnál meg lett volna a döbbenet. :R Tudod nyitott vagyok az újításokra, de ez a fajta PC nem győzött meg semmiről.

[ Szerkesztve ]

(#152817) python1 válasza Tonyka 2 (#152816) üzenetére


python1
veterán

Tehát nem volt rsszabb mint a dedikált eszközök?Most ez érdekelne,hogy engem is nem-e csak a fülem csap be,szó sincs arról,hogy mindenek felett állna,de nem érzem,hogy hiányozna a dedikált processzor.De lehet,hogy kiszeretek belőle ha hallok valahol jobbat,eddig ez nem történt meg.Pedig hallottam pár nálaménál jobbnak hitt rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#152818) xtremetuning válasza python1 (#152817) üzenetére


xtremetuning
addikt

Baromi egyszerű : el kell menni voidhoz és kiderül a tuti. Case closed.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#152819) Tonyka 2 válasza python1 (#152817) üzenetére


Tonyka 2
tag

Nézd, mindenféle elfogultság nélkül azt mondanám, én nem hallottam egetverő különbséget, legalább is olyan mértékűt semmiképpen, mint amiről egyesek beszámolnak. Ég, és föld dolgokat emleget mindenki, ebből én nem vettem észre semmit. Pedig az ember úgy ül oda ilyen demókra, ha meggyőz, letaglóz valóban akkor én is veszek olyat. A hozzám hasonló beteg emberek mindig keresik a lehetőséget, meg a jobbat, és jobbat, és jobbat.............. Persze már az is nagyszerű ha meglövi az ember ugyanazt, vagy kicsit jobb minőséget, esetleg olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#152820) kpykpy


kpykpy
tag

SVS SB-2000 mélyládához milyen kábelt tanácsoltok? (ami nem AQ wolf és társai árban mozognak) köszi!!

Sub kábel és táp kábel is érdekel!

Oh long Johnson...

(#152821) python1 válasza xtremetuning (#152818) üzenetére


python1
veterán

Egyébként érdekes ez,hogy ki milyen úton érkezik el a nirvánához,mert ugye több út is létezik,most kipróbáltam ezt a PC-s utat,van jobb természetesen ezt én is tudom,de mégis.Nekem nem kell önigazolás van itthon jó hangúnak mondható nem 2 filléres rendszerem,össze tudom hasonlítani itthon is a kapott hangot.Csak leírtam,hogy létezik egy igen ígéretes út is,főleg ha valaki nem szeretne vagy nem tud vagyonokat költeni,de szeretne élvezetes mozit az otthonába.
De ezzel nem szeretnék további felesleges vitát szítani,mert valóban haladó fórumban vagyunk.

(#152822) VoidXs válasza Tonyka 2 (#152816) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem azon van a hangsúly, hogy mennyivel szól jobban, hanem mennyből szól jobban.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#152823) mpo válasza VoidXs (#152822) üzenetére


mpo
veterán

hanem mennyből szól jobban.

Ez elírás? :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#152824) bajnokpityu válasza VoidXs (#152822) üzenetére


bajnokpityu
félisten

eleve megkérdőjelezem, hogy egyáltalán eléri a hangminőségét egy majdnem akármilyen procinak. nemhogy azonosan jó legyen.

ha sztereoban is b*ssza a fülemet az STX, akkor köszönöm nem kérek sokpontegyből még bántóbbat. 2106denon nem bántotta a fülemet, amit kb 30ezerből megkapsz kompletten...

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#152825) Callisto válasza python1 (#152821) üzenetére


Callisto
őstag

VoidXS engem is kihúzhat a mindenki listájáról, ami így már nem is "mindenki aki hallotta" ugye.
Mivel nekem is volt már mindegyikből (PC-s és dedikált is) és háááát.... Adatlapomon látni mi maradt meg a kettő közül. PC-s rendszerrel is jó volt a kapott hang, de nem olyan jó és rengeteg nyűglődés, kényelmetlenséggel jár. Egy előnye van (ez viszont nagy), úgy állítgatod és szórakozol vele ahogy akarsz és megfelel az ízlésednek. Továbbá egy bizonyos szintig keveseb anyagi befektetésből elérhető a jó hangzás, mint dedikált rendszerrel.
Természetesen van(nak) olyan PC-s rendszeren alapuló processzork stb., amik nagyon magas szinten vannak, de azok sem olcsók és azokat is simán lehet dedikáltnak nevezni. Semmi másra nem használod őket.
Ha hasonló minőségű PC-s és dedikált rendszert hallgatunk (de ez igaz igaz dedikált és dedikált összevetsére is), más lesz a hangzása. Hangminőségre hasonlóak, de hangzásban egyik más, mint a másik és ez a változatosság, ami által jobbnak érezzük az újat, a mást. A változatosság gyönyörködted. Úgy gondolom ez utóbbi a titok nyitja, hogy miért cserélgeti mindenki a hasonló kategóriájú cuccait erre-arra.
Nem feltétlenül lesz "jobb", de másabb lesz. Remélem érthető, amiről hadoválok és nem gondolja mindenki, hogy hülyeséget beszélek. :D

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#152826) python1 válasza bajnokpityu (#152824) üzenetére


python1
veterán

Én pl Denon 4308-al nem tudtam kb 3 zenét meghallgatni,mozira elég jó,de hiányzott belőle a dinamika,most a PC hangja talán azért tetszik mert több benne a dinamika vagy a fene sem tudja. De mindenesetre nem annyira érzem rossznak mint amennyire temetitek.

Callisto :Lehet,hogy ez van a dolgok pszichológiai hátterében,majd lehet kialszom vagy mitomén. :B

[ Szerkesztve ]

(#152827) Callisto válasza python1 (#152826) üzenetére


Callisto
őstag

Nekem volt NAGYON :D régen EMU 1820-as és 1214-es hangkártyám is, ami akkoriban a csúcs volt és ezek a kártyák iszonyat dinamikusak voltak és tisztán szóltak az addig általam ismert hangcuccokhoz képest. Jó ideig használtam is mindegyiket. Nincs ebben meglepő. ;)

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#152828) #98221312 válasza python1 (#152826) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nekem soha nem volt PC alapú hangtechnikám, és nem is hallottam, így nyilván állást foglalni sem tudok.
Nyilvánvalóan Te kaptál valamit amit a dedikált eszközök nem adtak, ez lehet akár a dinamika ami neked nagyon tetszik... :K

(#152829) bajnokpityu válasza python1 (#152826) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hát pedig nem volt ott dinamikai baj, pláne prociként. stx el viszont jókora mennyiségű hars, torz hang.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#152830) python1 válasza #98221312 (#152828) üzenetére


python1
veterán

Igen,ez ami megfogott,természetesen törekszem a mégjobb hangra,és soha nem adom fel a fejlesztgetést a jobb hang felé.

Most nekemálltatok és elbizonytalanítottatok,szabad ilyet csinánie. :DDD

Pisti tudom,hogy neked lehet adni a szavadra,és adok is,de ... Na mindegy,még körbejárom ezt a témát néhány soron,lehet valóban csak az újdonság,másság járatja az agyammal ezt a játékot,hogy szépen fogalmazzak.

[ Szerkesztve ]

(#152831) VoidXs válasza bajnokpityu (#152824) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Hát ha te bárhogy el tudsz viselni egy Denont, akkor elég egyedi ízlésed lehet, mert én eddig egy jót nem hallottam, illetve az egyszerű méréseken sem feleltek meg elvárhatóan. Különösen python1 érve jön elő, azokon akkor se hallasz értelmes dinamikát, ha expanderezel.

(#152829): bajnokpityu: Nem a kártya hars, hanem az általános Denon hangkép iszonyat tompa, utánuk hallgatva minden hars.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#152832) bajnokpityu válasza VoidXs (#152831) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ódehogynem, irdatlan idegesitő hangja van.

Python: rosszul fogod fel. oké, tegyen mindenki egy próbát kölcsön hangkarikkal. de ami fontos lenne, hogy nem szabad ilyen tanácsot adni, hogy vegye meg, mert jobb lesz. mert nem, nem lesz jobb, és ott áll majd az ember, amikor kijózanodott egy aránylag drága hangkarival, aztán mutogat, h miért nem szólt neki senki.

kipróbálni használt piacról hangkarit az más, az egy jó játék. ennyi, de nem referencia szintű hang.

óriási tévedésben van void, amikor a denont leirja, mint szar hangot. elhiszem, h unalmas egy agyon eqzott csattogó, idegesitő fos után, de hallo, ezt jó egész nap hallgatni, az STXet meg pár percig se, tehát olyan torzítása van, ami rossz a normális fülnek.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#152833) Callisto válasza python1 (#152830) üzenetére


Callisto
őstag

Ne bizonytalanítson el senki. Elolvasod kinek mi a véleménye stb. tájékozódás céljából, de végül úgy is a kísérletezés marad mindenkinek akár demó hallgatózás, akár saját próbálgatás által keresve az utat.
Ha most a PC-s dedikált dologban hallod ami jobban esik, amire vágysz és ebben érzed a megfelelő irányt, akkor rajta!

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#152834) python1 válasza bajnokpityu (#152832) üzenetére


python1
veterán

Egyébként STX-ről valóban olvastam amiket írtál,de a D2X-et sehol nem húzták le,sőt méréseket is publikáltak róla amik igen meggyőzőek voltak.
Na mindegy,azért alternatívaként megmarad,és kijózanodott fejjel beleállok egy mélyebb tesztelésbe.

Callisto : Kell beszélni ezekről a dolgokról,mert a kontroll sem árt,meg a véleményetek is érdekelnek, hűlye én sem szeretnék maradni,meg a sajátomat sem akarom fújni.

[ Szerkesztve ]

(#152835) Ragadozó válasza bajnokpityu (#152832) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Nekem is van HTPC-ém, de zenére be se kapcsolom...inkább maradok a hagyományos dolgoknál.

Ennek a topiknak, anélkül se a pc-és házimoziról kellene szólnia. Arra ott a htpc-és topik.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#152836) VoidXs válasza bajnokpityu (#152832) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Talán ki kellene próbálnod két percnél tovább (szarozással pingpongozás helyett), mert a szénné waveshaperezett vagy hasonlóan értelmetlen baromsággal megáldott Denon olyan szinten mellőzi a pillanatnyi kiemeléseket, a nemszinuszos hullámformákat, és úgy általánosságban a dinamikát, hogy ha ahhoz hozzászoksz, jó ideig nem tudsz értékelni bármi mást, még egy visszafogottabb Yamahát sem, pedig azok is sokkal közelebb vannak a tökéletes kimeneti jelminőséghez, mint egy Denon. Tetszhet, azzal nincs semmi baj, de attól még a Denon marad az egyetlen gyártó, akinek a termékei nem tudnak közel módosítatlan jelet kipumpálni még pure direct-ben sem, valahol áramköri szinten lesznek elvi hibásak.

(#152835) Ragadozó: És akkor a projektorokkal mi a helyzet? :U

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#152837) windlord válasza Ragadozó (#152835) üzenetére


windlord
őstag

Keruljon a topik ismet atnevezesre. Hazimozi, csak hagyomanyosan! Kulonben boszorkanyt egetunk.

(#152838) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

valaki szóljon már bele, én meguntam. waveshipteres denon meg yamaha mint visszafogott? fatálisan rossz hallással lehet ezt leirni.

legjobb tényleg az lenne, ha tényleg kapna már végre egy saját topicot, amit teleszemetelhet. nem ezt kéne hazavágni, ahogy történik hónapok óta.

de ez csak az én véleményem.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#152839) VoidXs válasza bajnokpityu (#152838) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Érvektől (vagy bármi konkrét információtól, az "így hallom és jól tudom" sablonon túl) mentes hozzászólások után inkább neked kéne a dühöngő. A waveshipter amúgy mi? :D

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#152840) Vikthor válasza VoidXs (#152836) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Elvi hibáiddal seperj légyszi innen a hülyeségeiddel, régóta mérgezed már ezt a topikot, bocs no offense. Csak már eléggé zavar engem amiket írsz. Tény h más a hangjuk egyes erősítőknek szerencsére ezért van sok gyártó így mindenki talál magának megfelelőt. De leírni az összes AVRt azzal az indokkal h nem jo a hangzásuk még a felső ligában is az egy kicsit erős, messze van nagyon az igazságtól. Én elfogadom h te a PC hangzást részesíted előnyben tiszteletben is tartom, de miért akarod ráerőltetni az itteniekre a saját preferenciádat? Nyiss egy topicod vagy irj logouton h mennyire fasza rendszered van, szerintem lesz 2-3 hívőd. Sok sikert.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#152841) VoidXs válasza Vikthor (#152840) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A te érvelési hibáid:
1.) Személyeskedés. Ha zavar, ne reagálj rá.
2.) Nem az értékkel van a bajom, hanem az ár/érték aránnyal. Ebben drasztikusan rosszak az AVR-ek.
3.) Nem erőltettem rá senkire a preferenciám, ha megnézed az előző szálat, az is a PC szidásával indult, amit elleneztem. Természetesen cáfolatnak jó az idézet, de nem fogsz találni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#152842) BBéci válasza bajnokpityu (#152838) üzenetére


BBéci
titán

Szívesen beleszólnék, de nem tehetem, ezért csak annyit, hogy egyetértek veled és Viktorral is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#152843) nagyatt válasza BBéci (#152842) üzenetére


nagyatt
tag

+1

[ Szerkesztve ]

(#152844) VoidXs válasza VoidXs (#152841) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Kis kitétel, hogy az elvi hibával kapcsolatban igazad van, valóban nem kellene így hívni. Jó eséllyel tudatos tervezés, elvégre a bögreszett gyártók is azért csinálják minél idegesítőbbre a hangjukat, mert valakinek úgy tetszik. Mondhatjuk, hogy Denon hiánypótló terméket gyárt (mert valóban így van), és nyugodtan vegye, aki szereti, de ez távol van a műszakilag hibátlantól, amire minden más gyártó törekszik.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#152845) AMDFan válasza nagyatt (#152843) üzenetére


AMDFan
addikt

-1 :)

(#152846) AMDFan válasza Vikthor (#152840) üzenetére


AMDFan
addikt

Nagyon off, de: ez egy nyilvános fórum. Bárki leírhatja a véleményét, akármi is legyen az, ha kulturált formában teszi ezt. Amit én problémának érzek, az főleg a tekintélyelvűség, ami sajnos nagyon jellemző, és szerintem a magyar oktatási rendszerben gyökeredzik a hibája: annak van igaza aki hangosabb/erősebb/idősebb/gazdagabb.
Szomorú :(

(#152847) kpykpy


kpykpy
tag

sziasztok!

most rendeltem egy svs sb-2000 mélyládát, viszont a régi kisebb yamaha bassreflexes mélyládámat még nem vitték el.
Jó ötlet lenne egyszerre egy nagy minőségi subot és egy olcsó bassreflexest együtt használni?
Jól sejtem h ha bekötném a yamaha subot is, csak rontana a végső hangzáson??

(még mindig várom a tippekt sub kábelre és sub-hoz tápkábelre)

Oh long Johnson...

(#152848) VoidXs válasza AMDFan (#152846) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Sajnos azon túl, hogy teljesen igazad van, még egy lapáttal rátesz a magyar AV fórumokon tapasztalható kiemelkedően audiofool mentalitás, ami nevesebb oldalakon azonnal nevetség tárgya lenne. Még egy Redditen (amit mondhatunk egy PH-hoz hasonló nemzetközi közösségnek), r/Audiophile-on is teljesen értelmes társalgás megy, semmi "amíg nincs AQ kábeled, addig hülye vagy" és hasonlók.

(#152847) kpykpy: Jól sejted. Kicsit különb subokat össze lehet még hozni, de márkák közt még azonos típusú és értékű darabokat sem.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#152849) -KP-


-KP-
addikt

Én már sokszor sok helyen olvastam, hogy a Denon - ahogy nemrég pl. avx-en is egyetértés volt ebben - nem igazi mozis vas, mert túlságosan lágyítja a hangot. Ez a tulajdonság, lehet hogy pl. avr-ek között kissé kellemesebbé teszi pl. zenehallgatáson a nagy átlagnál, de mozin pont nem jön jól ez a fajta hangkarakter. Persze biztos sokan szeretik, ezt nem vitatom.

[ Szerkesztve ]

(#152850) BBéci válasza -KP- (#152849) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon sok Denon volt nálam, sokat máshol hallottam, de lágyságot sehol nem tapasztaltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.