Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88151) tomcica válasza Never79 (#88149) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nos,nalunk nincs csak 9-10m szint (es az a legnagyobb emelkedo a kornyeken) egyik edzesen van 250-300m/ora,de ez az edzes havonta egyszer van penzumon csak.
Azon gondolkodom ujra "belopom" a gumit,szinten havonta egyszer,de most a kicsikkel a 800/400 kombinaciojukba (leglassabb csoport 6x800m 5:00-5:10min/km a 400m kocogas).Az ugye combos mennyiseg gumival 7200m.
Ehhez erdekelt hogy mennyi emelkedest mentek.Guminal ugye nincs "lejto" tehat olyan mintha csak felfele mennel folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#88152) tomcica válasza Chuck Norris (#88150) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez esetben meg is jegyzem,telvegi hosszu mokanak az az 53km-es egy kor jol hangzik :K
Tudsz rola mast is? Csaladias hangulat?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#88153) Chuck Norris válasza tomcica (#88152) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Tegnap hallottam róla először, van ott az oldalon egy videó azt megnéztem, nem tűnik tömegrendezvénynek. Már volt programom erre a hétvégére de dobtam is e miatt :)

(#88154) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Két hét után ma voltam kint először kocogni. Látszik a kihagyás, pulzus az egekben.
Olyan sz@r futás volt, hogy a Strava szerver is lehalt tőle. :(

[ Szerkesztve ]

(#88155) Pttypang válasza xy.zsolt (#88139) üzenetére


Pttypang
veterán

Nincs ra meghivom, csak most latom, hogy irtad oktoberben, hogyha meghivo kell, szoljunk :D

Akkor irok is

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#88156) Pttypang válasza xy.zsolt (#88140) üzenetére


Pttypang
veterán

Ma a budai trail is hasonlo volt



Everybody lies.

(#88157) xy.zsolt válasza Pttypang (#88155) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Küldtem is! :)

Klassz lehetett ez a túra is :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#88158) sherlock82 válasza Pttypang (#88156) üzenetére


sherlock82
senior tag

A környezet legalább szép volt.

Peterhappy
Strava már működik.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#88159) Peterhappy válasza sherlock82 (#88158) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igen, köszi. Örülök is, így lehetőségem van gyönyörködni a mai futásomban. :N

Két hét kényszerpihi után tegnap tudtam először görgőzni, ma pedig először kimenni kocogni. Tudtam, hogy délutánra szebb idő lesz, de vonzott a hó, így még havazásban indultam neki. Így is később, mint szerettem volna, mert kivittük a Gyerekeket szánkózni, hógolyózni, hóembert építeni).
Próbáltam a szokásos alapozós hosszú futásomat futni; Z2 (elsősorban az alsó fele), cadence 170+ - ez a kettő máskor együtt tud mozogni úgy ahogy, hát ma nagyon nem. A végén el is eresztettem a pulzust, csak a cadence-t próbáltam tartani, de borzalmasan ment. Ha nem zenére futok, azt hiszem a szokásos 11.11km-re lőttem volna - így azért bennem volt a dac, hogy meglegyen a havi fm, és végül kipréseltem magamból 22.22km-t. Már csak azért is, mert jövő héten megint nagyon kevés lehetőségem lesz futni...

Nagyon szép körülmények között indultam neki, de a havazást egy idő után havas eső váltotta, és az enyhébb idő miatt a hó is olvadásnak indult, kaptam a nyakamba rendesen a jeges szeretetcsomagokat :) Rengetegen voltak az erdőben, szerencsére nagyon sokan gondolták úgy, hogy a gyereknek jobb lesz odakint, mint a négy fal között.
Igyekeztem nehezebb szakaszokat választani, sarazni-jegezni, mert nem nagyon futottam még ilyen közegben, minden apró tapasztalatmorzsa jól jöhet.

A kocogás miatt sem vagyok nagyon elkenődve, tudom, hogy max egy hét kihagyás az, ami úgy-ahogy büntetlenül belefér, hát most lesz honnan visszatornázni magam.

Unalmas grafikonokat nem is hozok inkább, inkább csak képeket, most azt sem sokat.






Szerk: A Pega Trail 3 GTX remekül vizsgázott!!! Ez volt az első komolyabb bevetése, szerintem ő ujjongott örömében minden egyes pocsolyánál. Nem is kíméltem - de gyakorlatilag száraz zoknival szálltam ki belőle itthon :)

[ Szerkesztve ]

(#88160) norby_42


norby_42
aktív tag

Jó nektek, akik hóban jártak. Itt inkább havas eső volt, meg sem maradt, rendes erdőbe meg nem jutottam el

Eat pasta, run fasta

(#88161) Never79


Never79
tag

Én meg nem indultam, covidos lettem 38,8 fokos lázzal fekszem most itthon

(#88162) tisn válasza norby_42 (#88160) üzenetére


tisn
addikt

itt csak eso volt. masodik futas 10 nap kenyszerpihi utan, ugyanolyan szenvedos mint a tegnapi. eleve ugy veszem a levegot, mint darth vader, most ez kb. triplan.

(#88163) tisn válasza Never79 (#88161) üzenetére


tisn
addikt

jobbulast :(

(#88164) Peterhappy válasza Never79 (#88161) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jobbulast!

@Tisn: csak okosan, ovatosan!

[ Szerkesztve ]

(#88165) itouchfan válasza Never79 (#88161) üzenetére


itouchfan
senior tag

Jobbulást, pedig porgettem a Stravat, hogy mikor rakod fel. :K

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#88166) norby_42 válasza Never79 (#88161) üzenetére


norby_42
aktív tag

Jobbulást!

Lehet Lanyus is elkapott valamit, vagy csak nincs ideje a robogózás mellett

Eat pasta, run fasta

(#88167) sherlock82 válasza Never79 (#88161) üzenetére


sherlock82
senior tag

Jobbulást neked!!
Drukkolok h idén tudj futni, akár rövidebbet is. Magadhoz képest persze, ami nekem hosszabbat jelent. :)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#88168) Alg válasza SirRasor (#88144) üzenetére


Alg
veterán

Fenix 7. Szinte biztos hogy a training status kikapcs miatt nem ajánlott semmit.

Never: jobbulást!

Hóemberek: Grat mindenkinek!

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#88169) LanyUs válasza norby_42 (#88166) üzenetére


LanyUs
senior tag

Semmi extra enyhe torok és orr, inkább időhiány és a fórumot letettem :) Tom mindig mondta, fórum ne menjen a futás rovására! Most épp szoba bringán melegitek. Ellenben alig aludtam, mert a hatéves háromszor köhögött fel éjjel. Akartam végre egy erősebb napot, de ebből csak 60 perces közepes / erős llesz. A hó nagy királyság volt! Húztam a csajokat 15 cm-es hóban a bringával :D Ahol nem volt hó másnap betonon, ott is úgy húztam mintha lett volna. Száraz sziklás :) LanyUs olyan, mint egy kőszikla, lassú, de azt lleadja állandóan :)

[ Szerkesztve ]

(#88170) tomcica válasza Never79 (#88161) üzenetére


tomcica
Topikgazda

afck...gyogyulast :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#88171) Never79


Never79
tag

Köszi mindenkinek :R

(#88172) LanyUs válasza LanyUs (#88169) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ma hajnalban tiszta jég volt minden! Ésszel kellett pakolni a lábakat a talajra. Kár, hogy ilyen alvásaim voltak mostanában a gyerekek betegsége miatt ( és ha valaki odateszi magát, akkor bizony a gyerekek kihatnak rendesen, mint szellemi - mind fizikai értelemben ), de ma már a 3. nap volt, így futni KÖTELEZŐ -> nem esik be az erőnlét. Ez nem tudományos tény, hanem tomcica ajánlás :C Ami számomra hobbistának bőven sok is, nem hogy elegendő, hisz mindent megtapasztalt már, ami a futáshoz köthető :R
Fel is került a lábamra a jégen jobban tapadó HOKA BONDI 7 :DDD Igen! 50k-s csuka! Ellenben csillapít, mint az állat... :R 1000 km-es, tehát max. 10k-t bír már.
Tapasztalataim szerint a sima talp jobban befog jégen, mint a terep és társai. Tehát enyhe betegséggel 30 perccel ébresztő után kikapartam magam az ágyból, bemelegítettem és próbáltam egy erős edzést összerakni krákogva, köhögve. Egész jó lett! :DDD

MindEgy 😄Jeges-csúszós-szeles erős nap enyhe torok+orr 160->170 hrm vége dombra tempó ( 11.11 km 54:45 4:56 /km Elevation 44 m Calories 1,306 Elapsed Time 54:52 )

(#88173) tomcica válasza LanyUs (#88172) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez kerem ilyen :K csinalni kell folyamatosan...kimarad par het es ugy erzed,mintha nem is edzettel volna eddig (ugye Peterhappy?) szoval kemeny sport a hosszutavfutas...sokat es surun kell csinalni,cserebe mar 10-12nap kihagyas utan is brutalisan kiesel a formabol.
Ez nem az az ugyessegi sport,amit kozepkoru pocakos emberek is meg-megtudnak villantani :N itt ha elereszted a fonalat,akkor nem villantasz te mar semmit :DD :DDD
Cserebe akik csinaljak,nos azok tudjak ertekelni,hogy mit teszel le evrol-evre az asztalra.
Jelszo a regi:
“Beware of an old man in a profession where men usually die young.”

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#88174) LanyUs válasza tomcica (#88173) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ez egy burkolt dicséret! :D Érzem ám! :K Mentem én a latyakban is lazát pénteken hajnalban, csak nem volt időm megosztani. Hogy is írta egyszer Zsolt? Megyek, mint egy buldózer vagy tank vagy valami hasonló :)

Szánkóztattam a gyereket a bringával este ( a kép már az udvaron készült ). Egyszer sem csúsztam meg, úgy tapadt a gumi a mázsám alatt, mint egy vontató traktor :)

Lámpa is volt, így láttam rendesen :)

[ Szerkesztve ]

(#88175) tomcica válasza LanyUs (#88174) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R te egy megtermett Apahajo vagy :P

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#88176) tisn válasza LanyUs (#88174) üzenetére


tisn
addikt

de meno lehetett hogy bicajjal huzod a gyerkocoket :)

(#88177) LanyUs válasza tisn (#88176) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ez is meglepetést okozott, de akkor kerekedtek igazán a szemek, amikor ott húztam az aszfalton ahol nem is volt hó:CHa egy kis szalonnával megkenem nyáron is mehetünk egy kört akár :D

(#88178) tomcica válasza LanyUs (#88177) üzenetére


tomcica
Topikgazda

10 x 100m kopkodosen megcibalod (vissza meg setaltok) az eroepitesnek nem is rossz....hasonlo az emelkedohoz :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#88179) LanyUs válasza tomcica (#88178) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen ez futva tökéletesen igaz! :R E-bike esetében csak egy pöccintés a nagyobb watt tartományra és siklik, mintha havon lenne ;]

(#88180) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ma sikerült egy kudarccal végződő (9x1000/250 séta nélkül) interval-t produkálnom.
Előzmények:
Reflux miatt elcsúszott edzésnapok. (1 laza nap kimaradt)
Többet reggeliztem a szokottnál (az 1 szelet pizza hiba volt)
Mai gebaszok:
Kevés lett a tervezett 250m@5:00 az 1000m@4:00 között...ergo, túlvállaltam magam.
2 sorompót is kaptam (első gyorsnál az elsőt)....utána merevebbnek érzett lábak.
Eredmény:
Az 5. gyors után feladtam és hazakocogtam. Inkább ez mint sérüljek potyára.

A szombati húzódást már nem éreztem, ezért vállaltam be a mai intervalt.
Lehet a csütörtöki intervalt is elengedem....napi laza lesz kigyorsításokkal a végén.
Itt a grafikon....többet nem is fűznék hozzá mint hogy kudarc :DDD

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#88181) sherlock82 válasza LanyUs (#88172) üzenetére


sherlock82
senior tag

Nálunk enyhe idő, olvadó hó. Szóval kiváló melegfronti hatás tüneteit érezheti aki erre érzékeny.
A futás minden esetre jól esett.

Kedd - szerda eső garantálva, jó h csütörtökre tervezem a következő futást.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#88182) norby_42 válasza LanyUs (#88172) üzenetére


norby_42
aktív tag

Kemény vagy :R

Eat pasta, run fasta

(#88183) tisn válasza sherlock82 (#88181) üzenetére


tisn
addikt

nekem ma is fos volt, holnap pihi, focizok inkabb. vicc, hogy 10+ nap nem eleg egy vacak megfazasnak.

(#88184) tomcica válasza xy.zsolt (#88180) üzenetére


tomcica
Topikgazda

aze' 250meter csoffadt pihenovel egy 9x1000m szinte mar 10km felmerobe csap at :K
inkabb legyen 6-7x 1000m DE 500m pihenokkel :K
Ez igy tul sok egy edzesnek.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#88185) #76500480


#76500480
törölt tag

Reggel 6kor ugyanúgy csuszott az út. Annyit láttam, hogy vizes egy-két kilométeren sikerült átlag 4:40en túl csúszni :D 5:20 kilengések bizonytalan métereken.

Rebel 500km teherrel [kép] Szerintem ha négyzet alakúra vágom a lábkörmöm, ugyanilyen állapotban lenne a cipő orra. Vastag zokniban kidörzsöli a kislábujjamat az oldalsó merevítés és a szűkebb cipőorr.Runrepeat toebox durability: 2/5 . Deviate Nitro 2re kiváncsi leszek, 32 ezerért legfeljebb raktáros lábbelinek jó lesz ;]

[ Szerkesztve ]

(#88186) SirRasor válasza Alg (#88168) üzenetére


SirRasor
őstag

Akkor azon is az "advanced" ajánlóalgoritmus megy, szóval jónak kellene lennie. De nem az. Most nézem az enyémet és olyan ökörségeket ajánl 1 hétre előre, hogy inkább csinálom, amit kigondoltam. Kár, pedig nagy potenciál van benne.

Never79:

Make Love not war!

(#88187) sherlock82 válasza tisn (#88183) üzenetére


sherlock82
senior tag

Remélem nem szedsz össze semmilyen sérülést a megfázásod mellé?
Parkettán fociztok vagy műfűvön?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#88188) Alg válasza SirRasor (#88186) üzenetére


Alg
veterán

Nekem csak néha bolondul meg, alapvetően jókat ajánl, csak kicsit túl óvatosnak tűnik... Ma pl. 18 perc 4:45-ön (-> VO2Max) lenne az edzés, és 4:30-ra futva (azaz pont 4k, kb. 10k versenytempón) kb. rendben is van szerintem.

Egyelőre télen OK ez, aztán tavasszal majd rakok inkább össze magamnak pár félmaraton/maraton edzéstervből interval edzéseket és azokból válogatok minden héten 1x-2x valamit.

Meg hiába van egy jó szintes verseny beállítva, egyszer sem ajánlott még emelkedős napi edzést. Igaz, a szintes versennyel amúgy sem tud mit kezdeni, olyan célidőket jósol rá mintha sík lenne.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#88189) tisn válasza sherlock82 (#88187) üzenetére


tisn
addikt

ez most parketta lesz. a mufuves az pentek, azt tolom rendszeresen, de a keddire csak alkalomszeruen megyek (tul magas a szint nekem, csak akkor emgyek, ha fiam raer, neki kell a jo ellenfel.)

(#88190) sherlock82 válasza tisn (#88189) üzenetére


sherlock82
senior tag

Az még a jobbik.
Emlékszem az általános iskolai parkettás torna terem után a középiskolában szokatlan volt a linoleum.

Beton placcra volt ráhúzva egy linoleum réteg.
Nem tudom manapság vannak e még ilyenek ?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#88191) xy.zsolt válasza tomcica (#88184) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Jah, nem is tudom mit képzeltem :U ..... úgyis régen volt már féltávnál 'elengedős' futásom. :DDD Az utólag kiderült, hogy a 2 utolsó 1000m 10-15kmh-s totál pofaszélben volt :D Szóval egész jól összejönnek az okok amik összeadódva ehhez vezettek. Persze döntőrészben az én hibáim következménye ami történt :K
Valamire csak jó volt így is ez a 13k 4:26 163bpm menet....féléve még örültem volna egy ilyen felmérőnek is :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#88192) Napfénysüti válasza sherlock82 (#88190) üzenetére

Én műfüvön sérültem meg májusban, egyetlen elcsúszós rossz mozdulat és tönkre is tette a focis szezonom. :O

Viszont pont múlt szerdán tértem vissza, az utolsó 2 percre beálltam a kispályás bajnokinkra. Igaz semmi dolgom nem volt de örültem mint majom a farkának, több mint fél év kényszerpihenő után rettentően hiányzott már. :R

Més que un club!

(#88193) tisn válasza sherlock82 (#88190) üzenetére


tisn
addikt

linoleum szerintem mar nincs, de ilyen speci muanyag boritas pl. kezilabdapalyakon van.

(#88194) RWD


RWD
tag

Üdv!
A top4running.hu mennyire megbízható oldal? Sajnos a környékünkön elég szegényes a felhozatal futócuccokból, és vennék egy esőálló futódzsekit. Elvileg biztosított az ingyenes visszaküldés, így gondoltam berendelek pár darabot, és itthoni próba után visszaküldöm ami nem kell. Rendeltetek már innen? Illetve van ajánlott/kerülendő márka? Lényeg hogy kapucnija is legyen, és ne ázzak el benne semennyire sem :)
Azt már olvastam korábban, lényeg hogy 10-20k vízoszlopot bírjon ki, viszont sajnos sok helyen lespórolják ezt az infót a termékleírásban. Odaírják hogy vízhatlan (max szerepel mellette még valamilyen aktuális szemkápráztatásra kitalált technológiai fantázianév), és ennyi. Vagy van esetleg másik javasolt, ajánlott webshop?
Felénk akad 1-1 Hervis, Decathlon, és sajnos kifújt a "valódi" üzletek listája.

(#88195) Alg


Alg
veterán

Ma kimondottan semmihez nem volt kedvem, legszívesebben a kanapén filmeztem volna egy forró kakóval... szóval úgy gondoltam rendben, megérdemlek egy kis könnyítést, így...

A napi penzumot az Endorphin Pro 2-ben toltam le :B 4k@4:30

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#88196) mark939


mark939
csendes tag

Sziasztok.

Ha valakinek szüksége van egy Garmin HRM-Pro Plusra a bolti árnál kicsit olcsóbban a hirdetéseim között megtalálja. Én csak felpróbáltam, meg ugráltam benne pár kört, de nekem valahogy nem jött be. Maradok az órás mérésnél, bár boka sérülés miatt csak a szobakerékpár megy 2 hete már. :O

Földön kívüli intelligencia? Először a Földön találjunk valamit!

(#88197) bandus válasza RWD (#88194) üzenetére


bandus
veterán

azért nem írják, mert nem tudják ezeket a funkciókat :) azért ez már elég komoly vízálloság, a legtöbb sícucc sem tudja pl. a 20 k mm-t. érdemes megnézni a gyártó honlapján is, hogy melyik mit tud. pl a salomon bonatti trail egy jó dzseki, vagy bármi más gore-tex paclite membránnal. a goretex infinum sem rossz, de ez alapvetően egy szélálló cucc.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#88198) Alg válasza RWD (#88194) üzenetére


Alg
veterán

Ha "olcsón" akarod megúszni, akkor ez már használható.

Márkásabb darabok, ami ehhez képest előrelépés nagyjából 3-szoros áron vannak (bár mintha BS-en láttam volna valami Adidas rain.rdy esőkabátot nagyon akciósan)

Amúgy a "ne ázzak el benne semennyire" futásnál elég fura feltétel, mert garantáltan belülről fogsz elázni ;]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#88199) ígyvanferi válasza Alg (#88195) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jó az ilyen, én is néha azért húzom fel valamelyik nagy kedvencemet a lábamra, hogy plusz motivációt adjon.

Volt már róla szó, hogy miért viszonylag alacsony cadence-szel (és magas ground contact time-mal) futsz? Csak mert pofonegyszerűen tudnál gyorsulni (és ezt most a több évtizedes szakmai tapasztalatom mondatja velem, természetesen figyelembe véve és kielemezve minden lehetséges faktort... :U ), mindössze picit jobban kellene pörgetni a lábad, és máris 10-20 mp-et nyernél km-enként. Szinte vétek abban a cipőben ilyen alacsony cadence-szel futni tempót.
Gyors matekozással és pusztán a számokat nézve, mondjuk 165 helyett 175-ös lépésfrekinél, ugyanekkora lépéshosszal (vegyük a 135 centit átlagnak) máris 4:30 helyett 4:19 lenne a tempó. 180-ra emelve meg lejönne még újabb 12 mp.
"Pechedre", mivel az óra is és a cipő is stimmel, kerestem egy hasonló futást a közelmúltból, amikor már adott az óra futásdinamikai adatokat: [link] Plusz érdekesség, hogy hasonlóan 135-140 cm-esnek 'mérte' a lépéshosszomat, csak a 180 körüli lépésszám miatt 4:10-4:00 közötti volt a tempó.
Én is alacsonyabb, 170 alatti cadence-szel futottam régebben, de valahogy ez szépen feljebb kúszott magától, 175-180 közé. Pl. 2020-ban még 172 volt az átlag cadence félmaratonon, tavaly, meg idén már 180. A lépéshossz sokat nem változott a statisztika szerint (kicsit még csökkent is, ha csak ezt a három mérési eredményt nézem). Szóval van remény és olyan nagyon nem is feltétlen kell ráfeküdni mindenféle speciális gyakorlatra, de ez persze csak az én szakmaiatlan megjegyzésem. Nyilván tudatosan sokkal hatásosabban és gyorsabban is lehet a cadence-en növelni, már ha ez egyáltalán cél.

[ Szerkesztve ]

(#88200) norby_42 válasza ígyvanferi (#88199) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ez már feltűnt nekem, vagy én vagyok extra béna, vagy a Suunto csak egy lábát számol (ez egy nyugis futás volt, 6:20 körül)

Hogy pörög a ti lábatok kétszer annyit?

Eat pasta, run fasta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.