Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23101) ben11 válasza HuMarc (#23099) üzenetére


ben11
őstag

Minden egyes szót.. :N

(#23102) bok92 válasza dokee78 (#23093) üzenetére


bok92
addikt

:DD

(#23103) hoffman_


hoffman_
nagyúr

10 napra megyek csak a Nyúlon túlra, és olyan irdatlant termeltetek, alig tudom behozni. nem zavarna, csak gyuromoj olyan fincsi infókat nyomat be mindig :)

hűazannya. ez a 47 Ronin nagyon pöpecnek tűnik, brutáljók a poszterek. is, meg a tréler is bejött. ez a világ és látvány megvett. sztori is használható hozzá, kiderül. mókás, hogy beletették az agyontetovált csávót, mert ugye ő nem színész, csak elég ritka darab az emberek között, aki ennyire komolyan televarratja magát.

Kellan Lutz mi a fenét keres az Exp 3-ban, vicc. elcseszik azt, amiért megnézem a filmet.

a Marveles kavarások durvák, annyi infómorzsa van, hogy már lekövethetetlen, pláne, ha valaki átlagember, és nincs is ott nagyon a képregényvilágban.

Jensen Ackless neve üde színfolt nekem itt, a Supernaturalt nagyon szeretem, a srác is nagy figura, irl is, de az új Batman-től ódzkodom, bárkit nyomnának be a szerepre, ellenérzésem lenne.

arról nem is beszélve, hogy a Batman vs. Superman téma elég forró, ezzel nagyon durván mellé tudnak nyúlni. nem mellőzve a tényt, hogy ők elég nagy spanok, már amennyire Batmen-nel lehet cimborálni ugye, és erre egymásnak ugrasztják őket. wtf?

a DC animációs filmeket viszont tárt karokkal várom :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#23104) spammer


spammer
veterán

Oblivion

pici spoiler lehet benne!

Nagyon korrekt sci-fi, de ha kicsit csiszoltak volna még a forgatókönyvön, akkor még jobb is lehetett volna. Kicsit kiegyensúlyozatlannak éreztem, de ennek ellenére remek történet, ami tényleg rengeteg mindenre emlékeztetett: Moon, Fallout, Mátrix, Mass Effect, megy egy kicsi Star Wars is :D És persze egy pici 2001 :)

A drone-ok beszarás jók voltak, utoljára a Robotzsaruban lévő lépegető volt ennyire parás, az jutott eszembe róluk. A zene is nagyon jó volt, bár pár helyen nem kellett volna nyomni annyira az elektronikus témákat (a Tront juttatta eszembe, mint utólag kiderült, nem is véletlenül, ugyanaz a rendező...) A látvány pazar, de néhol túl steril és egyszerű volt.

Összességben tehát durva kis mix, de éppen ezért túl sok egyediség nincs benne, viszont amit összeraktak, az nagyon korrekt lett.

8/10

És most már tényleg készüljön el a Mass Effect és a Halo film!

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#23105) #54715584 válasza spammer (#23104) üzenetére


#54715584
törölt tag

Miért voltak parásak a drónok, nem értem? :)

(#23106) spammer válasza #54715584 (#23105) üzenetére


spammer
veterán

Mert végigszkennelnek, aztán szanaszéjjel lőnek a g.cibe ;] Egyébként mint írtam, emlékeztettek (és ez gyerekfejjel durva volt :D). Persze nem úgy parás, hogy most fostam tőlük (nyilván nem szó szerint kell érteni), csak elég durvák voltak, hogy berepültek valahova, aztán pár mp alatt rendet raktak. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#23107) DelArco


DelArco
aktív tag

Oblivion
Nem rossz egyszer simán meg lehet nézni de nem hiszem hogy bármikor újra látni akarnám. Egynek jó de semmi kiemelkedő se színészi alakítások se forgatókönyv terén.

Akik látták esetleg vicces lehet:
How Oblivion Should Have Ended

Youth hides the key to salvation

(#23108) baluka26


baluka26
veterán

Mindjárt Warrior!

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#23109) Tibiajax válasza baluka26 (#23108) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

csak nem a '79-es warrior?.. mert az egy igen jó kis mozi
és nem mellesleg kellemesen fogod csalódni benned : )

(#23110) spammer válasza Tibiajax (#23109) üzenetére


spammer
veterán

Nem az [link]

A 79-es a "The Warriors", ha erre gondolsz.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#23111) hoffman_ válasza spammer (#23110) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ez se kutya mozi, én nagyon-nagyon szeretem, szerintem baromi jó kis film.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#23113) gyuromoj


gyuromoj
veterán

21 & Over

Szokásos kliséhalmaz, néhol vicces jelenetekkel.

6/10

Warm Bodies

Pár hónapja a gépen hánykolódik, most éreztem elérkezettnek az időt rá. Kellemeset csalódtam a filmben. Szórakoztató volt.

7/10

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#23114) HuMarc válasza gyuromoj (#23112) üzenetére


HuMarc
addikt

A Star Wars-nak örülök, remélem betartják, amit ígértek. :)

(#23115) batai15


batai15
félisten

föld után :7/10 sokan lehordták, de jobban bejött mint a pacific.

(#23116) joshua7


joshua7
veterán

Pacific Rim

Látványos (bár a harcok ~80% éjszaka és/vagy esőben játszódott...lol), de ezen kívül érdektelen, unalmas, bugyuta sztori, 0 karakterek. Ron Perlman jó volt viszont.
4.5/10

Grown ups 2

Ez nekem tetszett. Már az 1. rész is bejött, számomra ez is hozta a színvonalat. Poénok ütöttek, a 80-as témája a végén fasza volt. Shaq is vállalható volt. :)
8/10

Despicable Me 2

Előző sem tetszett különösebben, ez sem.
6/10

Semper Fi

(#23117) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Killing Season 5/10. De egyáltalán nem rossz film. Csak olyan átlagos :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#23118) pohár válasza gyuromoj (#23113) üzenetére


pohár
félisten

a Warm Bodies nekem is itt hánykolódik egy ideje, nekem is ideje lenne megnéznem már :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#23119) gyuromoj válasza pohár (#23118) üzenetére


gyuromoj
veterán

Szerintem próbáld be, ha az első 20 percen túl vagy akkor le fogod gyűrni. :C
Mondjuk még kb. közel 100 db film várja hogy megnézzem őket, de most szabin leszek, napi 4-5 film van tervben. ;]

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#23120) leslieke válasza pohár (#23118) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egyszer megnézhető, nem is túl hosszú.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#23121) pohár válasza leslieke (#23120) üzenetére


pohár
félisten

jaja, másfél óra, az még pont jó

gyumoroj...általában 30-40 percet szoktam adni a filmnek, ha addig se történik semmi, akkor kukázom... szóval belefér az első 20 perc :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#23122) leslieke válasza pohár (#23121) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az milyen verzió? Amit én láttam, az 1:37.

Így már más. :DDD

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#23123) pohár válasza leslieke (#23122) üzenetére


pohár
félisten

az nfo megviccelt picit :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#23124) KisTücsök válasza gyuromoj (#23112) üzenetére


KisTücsök
addikt

Csak én nem csípem ezt a Dwayne Johnsont? Szerintem elég ratyi színész.

Akkor a SW zenék terén jó lesz, ez meg a látvány kipipálva. Csak el ne csesszék a sztorival...

(#23125) mayday00 válasza KisTücsök (#23124) üzenetére


mayday00
őstag

Ratyiság nem ott kezdődik. :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#23126) .LnB válasza KisTücsök (#23124) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ő pankrátor nem szinész :) Nem kell tőle sokat várni :P

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#23127) ígyvanferi válasza .LnB (#23126) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A pankráció pedig, mint tudjuk, pont a színészkedésről szól.

(#23128) mayday00 válasza ígyvanferi (#23127) üzenetére


mayday00
őstag

Igaz :K Megjátsszák a egészet. Nagyon is jól tudnak színészkedni.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#23129) Pali1119 válasza ígyvanferi (#23127) üzenetére


Pali1119
tag

Hát inkább a műsorról szól a pankráció, az a színészkedés meg, amit ott előadnak, hááát...

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#23130) zolynet válasza .LnB (#23117) üzenetére


zolynet
addikt

Killing Season 4/10
Nem rossz film, felejthető, shift+del kombinációja jogos.

Life is too short to stay stock!

(#23131) .LnB válasza ígyvanferi (#23127) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tényleg pont ugyanaz az a két "színészkedés" ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#23132) w.miki


w.miki
veterán

Oblivion - felirattal! (nincs semmi bajom a szinkronnal, csak a zajos haggal)
Látványos scifi, és... végre olyan film aminek története is van!!! Talán az utóbbi időben nem is volt ilyen film. Azért a végére marad hiányérzetünk, nem tudjuk meg mi az a TET, mi sem látjuk az "arcát" :(
8/10

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#23133) Pitterix válasza w.miki (#23132) üzenetére


Pitterix
őstag

Oblivion

A rosseb ott egye a pofáját!
Jó film, élvezhető film, látványos film, végig figyelmet lekötő film.

7\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#23134) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Megnéztem a battleship bd-jén lévő bónusz tartalmakat, hogy hogyan készítették, a filmet még év elején láttam. Fura volt látni, hogy ezt az egészet komolyan is gondolták, sőt, talán már én is elhittem, annyira lelkesek voltak. De gondolom minden filmnél minden stáb ilyen.

Az a videó elég jó volt, amin bemutatták, hogyan csinálták a film trükkjeit. Mondjuk ezen a téren tényleg jó, gondolom ezért sem futotta normális színészekre. De komolyan, kinek jutott eszébe Rihannat belevenni? De az összes színésznél felmerülhet ez a kérdés.

Amúgy nem tudja valaki, bukott ez a film? Vagy várható folytatás?

(#23135) Pitterix válasza KisTücsök (#23134) üzenetére


Pitterix
őstag

Az árát papíron behozta, de ki tudja..... :U

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#23136) bAtt001


bAtt001
addikt

nem volt annyira rossz a Wolverine mint arra számítottam a topic olvasgatása után. aki kedveli a japán témát annak meg még élvezhető is :D az első résznél jobb mindenképpen szerintem

(#23137) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Cloud Atlas - most vettem csak rá magam hogy bepótoljam, hát bizony előbb kellett volna. pontot nem írok, mert még eléggé a hatása alatt vagyok, nem látok tisztán... de OMG MIND BLOWN (sorry a nagybetűért). kicsit "nehéz" film, főleg hogy angolul néztem, de mindenképp piszkosul tetszett.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#23139) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Furious 6
Ritkán látni ilyen szemetet. Az autópályás jelenetig bírtam, az más sok volt. 0/10

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#23140) oriic válasza gyuromoj (#23138) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Watch_Dogs mozinál nem tudom miért, nekem is elsőre Tom Cruise jutott az eszembe, hogy jó főszereplő lenne.

Live-Die-Respawn

(#23141) Woodslave válasza TazLeacher (#23057) üzenetére


Woodslave
nagyúr

érdeklődve figyelem a vitát (mondjuk magam részéről leszarom) de ez a poszt qrva jó volt nem bírtam megállni :R

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#23142) Rx


Rx
aktív tag

Obilivion (angol, magyar felirattal)

A látvánnyal semmi gond nem volt élvezettel néztük haverommal.

Spoileres rész!!
A sztorival kapcsolatban lehet, hogy késő este néztük, de volt pár dolog amit nem értettünk..
Az egyik a klónok..miért volt rájuk szükség? illetve a végén amikor Tom C. visszatér a feleségéhez gondolom ő volt igazi?.. :F
Bocsi, lehet, hogy érthetetlennek tűnök, pedig nem vagyok az :DDD de számomra ez nem volt egyértelmű, újra nézni, meg egy pár napig nem szeretném.

Spoiler vége!!

Olga Kurylenko még mindig tetszetős.. :) bár átlagos szerepet kapott, semmi kimagaslót nem teljesített, de nem is kellett.
Egy nem végleges 7/10 aztán újra értékelem magamban, ha mégegyszer láttam.

[ Szerkesztve ]

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#23143) atike válasza Rx (#23142) üzenetére


atike
nagyúr

Spoiler....

Oblivion.

A klónok javítgatták a drónokat, amiket a megmaradt emberek vadásztak lefelé.... Gondolom a klónok közül is el-elkaptak időnként néhányat... :)

Aki a végén visszatért az az a klón volt, akit összekötöztek nemsokkal korábban. De mivel klón volt, így az összes emléke neki is megvolt (még ha ilyen "törölt" állapot is volt)...

A Földből a vizet "szívták ki" - hidrokutak - és abból nyertek (nyert) energiát az idegen(ek)...

Én legalábbis így értelmeztem... :D

Spoiler off

Szerk:
Módosult közben amire válaszoltam, de már így hagyom... :D

[ Szerkesztve ]

(#23144) .LnB válasza Rx (#23142) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nekem is voltak észrevételeim a sztorival kapcsolatban [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#23145) Rx válasza .LnB (#23144) üzenetére


Rx
aktív tag

Igen te jobban össze tudtad szedni az észrevételeid. :)
Sajnos nekem nem sikerült, eleve szombaton dolgoztam, és hajnali 2-kor feküdtem le mikor vége lett a filmnek.

A zenével nem volt bajom, nem volt kimagasló részemről, de elment.
Egyedül a sztori ami kissé zavaros.

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#23146) spammer válasza Rx (#23142) üzenetére


spammer
veterán

Spoiler

Mert az ember intelligens, míg a drone csak egy kész programmal ellátott robot (search & destroy). Akár meghibásodhatott volna a kapcsolat is a TET és a földi (légi) bázisuk között, vagy akármi más is lehetett volna, ezért szükség volt emberekre, akik képesek minden helyzetben alkalmazkodni és cselekedni és bármi más feladatot ellátni, ha arra van szükség. (Emberi kreativitás és gondolkodás: lásd rágógumis fix a javított drone esetében).

Tovább lehet, hogy a TET tanulmányozta is az emberi viselkedést, intelligenciát stb. ezeken keresztül. Számos oka lehet még, az igaz, hogy nem rágták a szánkba, de ez nem hiba szerintem.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#23147) Rx válasza spammer (#23146) üzenetére


Rx
aktív tag

@atike
Igen, közben átírtam, de köszönöm a válaszodat! :)

De ha már magasabb szintű technológiával rendelkeznek, akkor az embereket csak a javítás miatt "tartani"/klónozni számomra érdekes...de ok..

Nem tartom hibának azt, hogy nem rágnak az ember szájába mindent, de sok mindenről alig vagy egyáltalán nincs információ... kicsit Prometheus feelinje van...

ezektől eltekintve nem rossz film, már maga a látvány.. meg amúgy is seretem a scifi-ket :)

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#23148) .LnB válasza spammer (#23146) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Már korábban is leírtam, és szőrszálhasogatás, de ha ennyi drón van a TeT-en akkor minek is javítgani őket? :D Plussz, annyi klónnal is simán levernék az embereket ha akarnák. Tök értelmetlen az egész szvsz.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#23149) atike válasza .LnB (#23148) üzenetére


atike
nagyúr

Spoiler

...és mi van abban az esetben, hogyha a Föld körül egy adott időpillanatban (persze megfelelően távoli földrajzi elhelyezkedéssel) 20-50-100 klónpáros felügyeli aktívan a drónokat? Mi van akkor ha nem egy megyényi helyszínen képzeljük el ezt az egész történetet...?

A drónok meg azért nem tudták lenyomni az embereket, mert hiába voltak / vannak sokan, az emberek bujkálnak, azt sem tudják merre vannak, le-lecsapnak, visszaütnek, hidrokutakat vágnak gallyra... :)

A terminátorokat is kijátszottuk ugyebár, egy pár(száz) drón nem akadály... :D :D :D :D :D

Spoiler off

(#23150) .LnB válasza atike (#23149) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

WHAT!? :F Ebből nem sokat értettem.

Spoiler

Ha már tényleg azt akarjuk megmagyarázni, hogy volt szerepük a klónoknak és a drónoknak akkor, fognám az összes klónt meg drone-t. Odatenném őket a hidrokutak köré, és Tower Deffense. Ennyi :)
Miután kiirtották az emberiség nagy részét, pár maréknyi ellenálló ne legyen már akadály egy ilyen fejlett intelligenciának aki hangsúlyozom még egyszer, embert klónozni, drón-t készíteni tud, de javítani nem! :F Ne röhögtessenek, már kérem! :C

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.