Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23301) cyberkind válasza Integra (#23300) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez kérdés volt ?
Miközben a feliratot olvasod lemaradsz a lényegről, legalábbis nálam sokszor ez van hogy annyira a feliratra figyelek ! :D

Paranormal Cocktivity

(#23302) Integra válasza cyberkind (#23301) üzenetére


Integra
titán

tanulni kéne idegen nyelveket és akkor nem lenne baj.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23303) cyberkind válasza Integra (#23302) üzenetére


cyberkind
félisten

Mondjuk nekem soha nem a szinkronnal volt a bajom, hanem azzal hogy sok jó főként régi filmeknél szartak bele, és 2.0 szinkront csináltak, na ez jó nagy fa*** ! :U

Paranormal Cocktivity

(#23304) raziel01 válasza cyberkind (#23303) üzenetére


raziel01
veterán

Régi filmeknél persze, hogy 2.0 szinkron van rajta.
Csak azért, mert kiadják DVD-n, nem mindig csinálnak hozzá új 5.1-es szinkront.

(#23305) callmeakos válasza Integra (#23302) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Én beszélek Angolul, de feliratos filmeknél sokszor jobban figyelek a feliratra mint a filmre, mert nem egyszer volt olyan hogy már nem is figyeltem a feliratot, hanem néztem a filmet, aztán bedurrantottak valami szleng szófordulatot amit nem tudtam hová tenni és úgy elterelte ez a figyelmemet hogy jó pár jelenettől lemaradt a figyelmem....

All→M8

(#23306) Pitterix válasza Integra (#23302) üzenetére


Pitterix
őstag

Sajnos nem mindenkinek van lehetősége, pénze, ideje rá. :(

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#23307) madgie válasza Pitterix (#23306) üzenetére


madgie
titán

Ami 99%-ban pont azt jelenti, hogy döglusta.

Igen, én is ebbe a nagy halmazba tartozom... de nem általtom magam azzal, hogy időm/pénzem/lehetőségem rá. Lenne, ha igazán akarnám.

(#23308) Pitterix válasza madgie (#23307) üzenetére


Pitterix
őstag

Ezzel a döglustasággal nem értek egyet!
Most, hogy van ez az "ingyenes" nyelvtanulási lehetőség, végre én is neki tudok állni.

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#23309) madgie válasza Pitterix (#23308) üzenetére


madgie
titán

Az internet korában eddig nem lett volna ingyenes lehetőséged? Van kétmilliárd opció, feliratos filmek, BBC, ebook-ok, más hangoskönyvek, soroljam még?

Elismerem, hogy magántanár a legegyszerűbb és legjobb út, de "kocaangolra" bármikor feltápolhatja magát az ember, ha nem lenne lusta hozzá.

(#23310) brownus válasza callmeakos (#23287) üzenetére


brownus
veterán

egész jó a program, már csak valami gyorsítót kéne venni :) :U

[ Szerkesztve ]

(#23312) brownus válasza gyuromoj (#23311) üzenetére


brownus
veterán

elysium és gravity! remélem nem lesznek csalódások:)

(#23313) Integra válasza gyuromoj (#23311) üzenetére


Integra
titán

csak 13 perc plusz a hobbitban? szomorú vagyok, legalább 1 óra pluszra számítottam....

byzanthium-ot lehet, hogy megnézem majd este, ha úgy jön ki.

gravity-vel megy úgy vagyok, hogy az az érzésem, trailer jó, film meg felejtős, túl jó a trailer ilyen szempontból :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23314) raziel01


raziel01
veterán

Oblivion - Feledés

Látványos volt de amúgy semmi extra. 6.5 pont számomra. Közepétől olyan hülyeség lett.

(#23315) freemanone


freemanone
őstag

Egy monumentális összevágás, azt hiszem a topikba illő darab: [link]

[ Szerkesztve ]

(#23316) gyuromoj válasza freemanone (#23315) üzenetére


gyuromoj
veterán

:Y EPIC :C :R tiszta libabőr lettem ;]

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#23317) atike válasza freemanone (#23315) üzenetére


atike
nagyúr

Nagyon állat!!! :R

(#23318) ben11 válasza freemanone (#23315) üzenetére


ben11
őstag

Csak egy lista kéna, vagy egy ki/be kapcsolható felirat az adott film címével, mert sok nem volt ismerős.

(#23319) freemanone válasza ben11 (#23318) üzenetére


freemanone
őstag

parancsolj, ott van a kommentek között: [link]

(#23316) gyuromoj: hasonlóképp éreztem amikor néztem! eszméletlen jó a vágás! Aki tud angolul annak bónusz extra a szöveg összevágása is! :K

(#23320) gyuromoj válasza ben11 (#23318) üzenetére


gyuromoj
veterán

Nagy része képregény ill. scifi volt.
Megpróbáltam összeszedni a filmeket, ennyi sikerült:
Transformers
Star Trek
The Divide
Man of Steel
Pacific Rim
Thor
Avengers
Incredibele Hulk
Sunshine
Amazing Spider-Man
Captain America
Clash of the Titans
Wrath of the Titans
Batman
Green Lantern
Underworld Awakening
300
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor
Harry Potter
The Sorcerer's Apprentice
Ghost Rider
Terminator Salvation
Dredd
Trance
John Carter
Battleship
The Last Airbender
Seventh Son
10,000 BC
Avatar
Prince Of Persia
Resident Evil
Lord Of The Rings
Percy Jackson
Real Steel
Golden Compass
Tron Legacy
X-Men Origins: Wolverine
2012
Oblivion
Fast &Forious
Die Hard
Next
The Chronicles of Narnia
Watchmen
Sucker Punch
Priest
Hobbit
Elisyum
300: Rise of an Empire
Knowing
I Am Legend
Upside Down
Journey 2: The Mysterious Island
The Lovely Bones
After Earth
?Hellboy?
?World War Z?

Ami több részes film, azoknál az egész franchise-ra gondoltam a címnél, nem az adott részre. Javítást szívesen veszek, ill. ha nem vettem észre valamit. :R

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#23321) k!nG


k!nG
aktív tag

Only God Forgives - vigyázat spoiler!

10/9

Nalam ez volt most a legjobban vart film es nem is csalodtam. A fenyek, a szinek, a hangulat, mind az operatorok zsenialitasat tukrozik. A tortenet jo, kicsit egyszeru, de jo. A vege miatt kap -1 pontot, mert nekem tul gyors volt az atmenet a kezlevagashoz, plusz neha tul sok volt a film. (nem tudom jobban megfogalmazni) Viszont a karaoke scene a film legeslegvegen, azon nagyon nagyon utott.

A szexualitas kerdese a filmben: Ez igen erosre sikeredett ugyanakkor, ilyen dolgok tenyleg megtortennek (tizenevesek megeroszalokasa stb.), szoval ezert is realista a film neha viszont egy ket jelenetnel tullottek a celon.

Brutalitas kerdese a filmben: Tulajdonkeppen nagyreszt erre epitettek. Ez a film nagyon kemenyen illusztralja, milyen sebeket ejt a szamurajkard a forro viz es az ember keze. A jelenetek nagyon jok, foleg a verekedos lett nagyon eltalalva. Szoval tetszik, bar amikor belevagott Gosling a sajat anyja holttestebe ott en is azt mondtam, hogy naneee...

Es akkor most tisztaznek valamit. Ezt a filmet senki ne hasonlitsa ossze a Drive-al. Csak a rendezo es a foszereplo a hasonlosag, meg hogy mindketto film egy alvilagi sztori, a mufajat tekintve szerintem ez nem csak felig muveszfilm, hanem ez egy muveszfilm (fenyek, szinek, cselekmenyabrazolasat tekintve), ez a film jovan brutalisabb, mint a Drive es egy igen eros tarsadalomkritikat is magaban hordoz melyen.

[ Módosította: Qru ]

https://www.behance.net/vargadom

(#23322) madgie válasza k!nG (#23321) üzenetére


madgie
titán

Aranyos, ahogy spoilerezel jelzés nélkül.

(#23323) gyuromoj válasza freemanone (#23319) üzenetére


gyuromoj
veterán

Sajnos a hallás utáni angolom nem a legjobb, meg nem is nagyon figyeltem oda, majd megnézem még párszor hátha kihallok valamit. ;]
Privibe leírhatnád vagy ide spoilerbe. :R
Köszi a listát, kár hogy későn vettem észre, akkor nem szenvedtem volna vele. Amúgy 28 filmet hagytam ki, ha jól számoltam. :B

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#23324) atike


atike
nagyúr

Nocsak...

Lesz új Bevery Hills-i zsaru? :) Esélyes.... :U

forrás

(#23325) k!nG válasza madgie (#23322) üzenetére


k!nG
aktív tag

Tudtam, hogy valamit elfelejtek. Elnezest!

https://www.behance.net/vargadom

(#23326) freemanone válasza gyuromoj (#23323) üzenetére


freemanone
őstag

Spoilernek nagyon nem mondanám, mert a szöveg úgy van összevágva, hogy X filmben valaki állít valamit, majd Y filmben reagál rá egy másik karakter. Bár kinek mi a spoiler. Írok egy példát amin jót röhögtem, aztán majd később összeszedem őket. Csak az a baj, hogy nem láttam mindegyik filmet és nem tudom a karakter neveket, szóval, max egy folytonos angol szöveget le tudok írni, hozzá egy magyar fordítással, ha az úgy jó.
Nem számoltam meg mennyit hagytál ki, de jó sok filmből van összevágva az biztos! :D

SPOILER
Nick Fury: I still believe in heroes.
Baine: Heroes... There is no such thing.
Dredd: Well you got one now!

[ Szerkesztve ]

(#23327) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Szupercella [Escape Plan] - szinkronizált előzetes (HD)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#23328) .LnB válasza k!nG (#23321) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szpój'eer!

Nem csak belevág az anyja hasába, hanem kitépi a méhét, így jelképezik az anyától való elszakadást. Nem gyenge.
Ebben nem vagyok biztos, de az szerintem nem forró víz volt, hanem olaj. De nem vagyok otthon az ottani gasztronómiában, lehet igazad van.

(#23327) leslieke

Pont most néztem meg, meglepődtem rajta, mert felkeltette az érdeklődésemet. Bár az a két fonnyadt tata nem túl meggyőző már. De a sztori érdekesnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#23329) gyuromoj válasza .LnB (#23328) üzenetére


gyuromoj
veterán

SPOILER
Nekem eléggé furán jött le a film. Eléggé a hatása alá kerültem, nem is néztem azóta semmit, mert nem térek vele napirendre.
Amúgy mi a francért nem ölte meg a kardos faszi lányát?
Honnan a faszból húzta elő állandóan a kardot a fószer?
Miért hagyta hogy levágják a kezét ill. miért vágták oda hirtelen azt a jelenetet?
Nekem egy nagy LSD tripnek tűnt az egész film... ezért nem is pontoztam.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#23330) spammer válasza gyuromoj (#23329) üzenetére


spammer
veterán

SPOILER

Mert a lány ártatlan (gyerek).
Azért vágták le a kezét, mert bűnös volt, az anyja elmondta, hogy pusztakézzel ölte meg az apját, azért kellett eljönnie Amerikából. Bűnös volt, bűnhődnie kellett, erről szólt az egész film.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#23331) gyuromoj válasza spammer (#23330) üzenetére


gyuromoj
veterán

SPOILER
Akkor ez a film nem nekem készült.
De akkor miért hagyta hogy a "társa" megölje a kislány mutterját?
Amúgy meg ki a tököm volt a kardos/kareoke-s fószer hogy a zsaruk simán hagyták hogy lekaszaboljon mindenkit?
Nem lett volna egyszerűbb verekedés előtt egy pisztollyal fejbelőni a g*cibe? ;]

(#23332) mondomén
Egész idő alatt úgy mászkált mint aki beszart egy ideje. :DD
Hát nem... akkor így már mindent értek. Ő volt a helyi bazdszájba. ;]

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#23332) mondomén válasza gyuromoj (#23329) üzenetére


mondomén
őstag

Spoiler

Ő az isten, onnan húzza elő ahonnan akarja.:)
Ő volt a rendőrfőnök. Nem volt valami gyors a film és így sem tudtad követni?:D

[ Szerkesztve ]

(#23333) 7600 GS


7600 GS
addikt

(#23334) Integra válasza 7600 GS (#23333) üzenetére


Integra
titán

lol, még jó is lehet a végén :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23335) MaciG


MaciG
addikt

Az Eden Lake (Gyilkos kiáltások) az mennyire parás film, ha esetleg valaki látta?

BANZAII

(#23336) madgie válasza 7600 GS (#23333) üzenetére


madgie
titán

Lyulybejó :))

Pali1119: az odab*sz, már az asztalt csapkodtam ott, furán nézett rám a két kolléganő :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23337) Pali1119 válasza 7600 GS (#23333) üzenetére


Pali1119
tag

Bakker, amikor szórja a pénzt a kislányra a szépségversenyes(?) jeleneten, az beszarás! :DD

(#23335) MaciG

Hát nem ilyen ijesztgetős film, hanem inkább durva. Mármint olyan, ami megtörténhet. Nem az ijesztgetésen van a hangsúly, hanem a képi erőszakosságon.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#23338) freemanone válasza 7600 GS (#23333) üzenetére


freemanone
őstag

azta*********** :DDD :C könnyesre röhögtem magam!

(#23339) k!nG válasza gyuromoj (#23331) üzenetére


k!nG
aktív tag

Ezek a kerdesek kozul egy-ketto benne volt az en agyamban is, de mostmar meg van valaszolva, koszi.
A kardjat meg a csigolyai kozul huzta ki, mert megteheti. ;]

https://www.behance.net/vargadom

(#23340) mephi666 válasza MaciG (#23335) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerintem egyáltalán nem... inkább frusztráló :DDD

spoiler: olyasmi, mint az utolsó ház balra, vagy a köpök a sírodra... elvetődnek a népek az isten háta mögé, ahol belefutnak a "keménymagba" ...kiderül, hogy a fél környék velük van, erőszakítgatják a nőket, mert faluhelyen ez a divat, (vagy épp csak szadista állatok) aztán a nő/család összeszedi magát romjaiból és rendesen bosszút áll... esetleg a végén még egy csavar, hogy "na itt aztán senki nem ússza meg élve" :DDD láttál egy ilyen stílusú filmet, akkor láttad kb az összeset...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23341) bAtt001 válasza 7600 GS (#23333) üzenetére


bAtt001
addikt

remélem lesz moziban itthon :D eléggé réteg film, de anno a jackassen is voltak páran :)

(#23343) MaciG válasza Pali1119 (#23337) üzenetére


MaciG
addikt

Tehát akkor ilyenre gondoljak, hogy folyik a ér mindenfele,stb. Köszi! :)

BANZAII

(#23344) mephi666 válasza MaciG (#23343) üzenetére


mephi666
nagyúr

az se jellemző, hanem inkább arra játszik, ahogy bemutatja, hogy mennyire kiszolgáltatott/tehetetlen lehetne adott helyzetben az ember... ehhez kínzás/nemi erőszak/stb csapódik, hogy rendesen felkavarja az indulataidat és már ezen a ponton azt kívánd, hogy "na, ezt kapják vissza kamatostul ezek a szadista/beteg/rohadékok!" ...majd megnyugszol a végén, amikor tényleg meg is kapják :K (esetleg kis csavar még bejön, de annyira ez nem jellemző)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23345) atike válasza 7600 GS (#23333) üzenetére


atike
nagyúr

Feküdtem rajta a röhögéstől... Bár néhol kicsit sok... Na meg hogy "real people - real reaction"... Az előre eltervezett jelenetekre érdekes kijelenteni... :D Tetszik!

(#23346) .LnB válasza gyuromoj (#23329) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

SPOILER!

Van olyan vélemény vagy teória, amit elöttem is leírtak, hogy ő isten, és az anya az ördög.
Érdekes mert mikor megnéztem, kicsit csalódott voltam, de most pár napra rá, mikor már leülepedett akkor azért azt mondom, hogy tetszett. Kivéve a karaoke.. :(((

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#23347) Integra


Integra
titán

srácok, keresem bd50-ben a cowboy bebop komplett 26 részét, ha valaki tud egy linket hozzá, privben küldje el plíz. sehol sem találom, viszonylag kevesen ismerik.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23348) F34R válasza Integra (#23347) üzenetére


F34R
nagyúr

nem is fogsz, BDMW nevvel kell keresni, csak az RAW amihez nincs beepitett felirat.
En ismerem lattam is.

(#23349) k!nG válasza .LnB (#23346) üzenetére


k!nG
aktív tag

Mostmar par ora utan nekem is kezd tisztulni most, hogy elmagyaraztatok. De en a Drive-al is igy voltam. Utananeztem a Skorpio es Beka sztorinak, meg atgondoltam minden kis utalast,
Szerintem is nagyon jo film ezert adtam neki 9-est. (najo, meg kicsit elfogultsagbol a rendezo/szinesz paros miatt)

Azert orulok, hogy nem moziban neztem hanem reggel, egyedul es otthon a szep kis monitoron 1080p-ben. Ez tipikusan nem mozis film, ahogyan a Drive se, ezt egyedul kell megnezni. Egyedul meg amugy se mozizok.

#23333: Huha ez g**i jo lesz, mar keszulok is. A szepsegversenyes resz... :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#23350) TazLeacher válasza MaciG (#23343) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Pont nem. A frusztráló nagyon jó szó rá. Nálam thriller kategóriában abszolút top1. Mondjuk nem az a tipikus film, amit az ember fél évente megnéz egyszer. Tipikusan olyan a film, mint játékban egy jó túlélő horror. Nem ijeszteget, hanem a lelkedre hat. Kevesebb vér folyik benne, mint egy átlagos 12-e korhatáros filmben és mégis működik.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.