Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23901) cyberkind válasza k!nG (#23900) üzenetére


cyberkind
félisten

+1 :))

Paranormal Cocktivity

(#23902) matata! válasza k!nG (#23900) üzenetére


matata!
csendes tag

Tomatometer: 4%
biztató!
A 6 souls kapott még ilyen mocsok %-ot és az a film is szörnyű volt.

Más: Taxi to the dark side valahol nincs fenn normális minőségben ? Már azt is néztem, hogy megveszem ha van valahol, képtelenség beszerezni

[ Szerkesztve ]

Elementary Os Luna 0.2 x64

(#23903) callmeakos válasza k!nG (#23900) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Na ezt akkor megnézem most magamnak :D

All→M8

(#23904) k!nG válasza callmeakos (#23903) üzenetére


k!nG
aktív tag

Hallod nezd meg garantalom, hogy ilyen fejed lesz.

matate!: Van lehetoseged, csak ha leirom kibannolnak. :D

https://www.behance.net/vargadom

(#23905) callmeakos válasza k!nG (#23904) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Na meglestem... :D

Movie 43
Én is csak ezt tudom mondani: Ez mi a f*sz volt? :DDD
Rég láttam ennyire elborult filmet :D A film már erősen kezd: Hugh Jackman meg az ő álla :DDD
De nálam a kaput az iBabe tette be :DDD

iBabe. Nem b*szakszunk vele :DDD

10/8 részemről is :D

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#23906) Integra


Integra
titán

pain & gain (2013) - ov
na, bay ha hiszi az ember, ha nem, csinált egy élvezhető és jó filmet, messze jobb mint az eddigi ócska blockbusterei.. ezért nem lesz ez blockbuster, de nem baj, nem kell annak lennie.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23908) cyberkind válasza gyuromoj (#23907) üzenetére


cyberkind
félisten

Hmm Hollywood de csodás, hogy már csak rebútolni tudnak és semmi egyedit és újat kitalálni ! :W

Paranormal Cocktivity

(#23909) Integra válasza gyuromoj (#23907) üzenetére


Integra
titán

mi is unjuk a szar bruce willis akció filmeket :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23910) oriic válasza gyuromoj (#23907) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Vajon lesz olyan verzio Vasemberbol, amiben ez a jelenet is benne lesz?

Live-Die-Respawn

(#23911) Integra válasza Devid_81 (#23844) üzenetére


Integra
titán

ez a film semmit sem ért volna, ha összecsapják a számodra elfogadható 90 percre, pont a dialógusok, a karakter bemutatások a lényege a filmnek, ehhez meg idő kell. wahlberg viszi a filmet a hátán végig, rock itt másodszereplő, bár vannak kulcsfontosságú jelenetei. monk élethez és leginkább pénzhez való makacssága pedig nagyon ritka, de tényleg létezik ez a fajta is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23912) Devid_81 válasza Integra (#23911) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nezopont kerdese, teny, hogy jo film, es nyilvan nem egy csepelos-agyatlan akcio volt, ami beleferhet masfel oraba, bar szamomra megis tulzottan hosszunak tunt. ;)

...

(#23913) HuMarc


HuMarc
addikt

Elolvastam a Zombiháborút, és kicsit megkésve bár, de rá kellett jönnöm, hogy nekem a mozifilmet látnom kell! Akármilyen középszerű, vagy gáz lett, nekem azt meg kell néznem. Aki esetleg nem olvasta a könyvet, mindenképpen tegye meg, mert az egyik legjobb könyv, amit eddig olvastam. (Ok, ez kicsit OFF, mert főleg a könyvről van szó, de azért remélem, hogy belefér. :) )

(#23914) matata! válasza HuMarc (#23913) üzenetére


matata!
csendes tag

Középszerű? Szar?
Pitt-nek ez a legsikeresebb filmje, bár a könyvhöz csak annyi köze van, hogy World War Z. Több nincs.

Elementary Os Luna 0.2 x64

(#23915) cyberkind válasza matata! (#23914) üzenetére


cyberkind
félisten

Persze hogy csak annyi, ha teljesen, vagy csak a felét átveszik, még éjjel se mehetne a mozikba ! :))
Pont mint a Walking Dead is ! :K

Paranormal Cocktivity

(#23916) Integra válasza cyberkind (#23915) üzenetére


Integra
titán

pedig az lenne az igazi :K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23917) cyberkind válasza Integra (#23916) üzenetére


cyberkind
félisten

Erre azt lehet mondamini, hogy mostanság mitől remakelik/rebootolnak mindent ? :)
Ennyire fontos a pénz és a nyereség, a Gonosz Halott 2013 jobb, véresebb mint az eredeti és sikeres is lett, és ez már csodának számít sajnos ! :)

Paranormal Cocktivity

(#23918) matata! válasza cyberkind (#23917) üzenetére


matata!
csendes tag

Ha az az elszart kecsap parti jobb volt mint az eredeti, akkor milyen lehetett az eredeti? Nagyjából 1 óra után nevetve kapcsoltam ki, mert már én éreztem kínosan magam a nézése közben.

Tipikusan az a film, amiben nincs semmi ötlet, ehhez párosul egy balfasz rendező aki összesen addig jutott el a filmkészítés iskolájában, hogy a vér az emberekből jön ki és minél több annál jobb (Igen ez működik Tarantinónál mert ő értelmesen csinálja). Filmet igaz nem tud rendezni, mert ahhoz kevés, de tud lejárt kecsapot rendelni az ebayről amit 300 szerencsétlen diákmunkással a stúdió tetejéről locsoltat a szereplőkre a "film" teljes időtartama alatt. A "horror" műfaj szégyene az ilyen trancsír film. A horror nem erről szól(t)...

[ Szerkesztve ]

Elementary Os Luna 0.2 x64

(#23919) HuMarc válasza matata! (#23914) üzenetére


HuMarc
addikt

A kritikák, amiket olvastam, eléggé lehúzták. Voltak jó kritikák is, de zömében lehúzták a filmet. De ez egy jó hír :))

(#23920) cyberkind válasza matata! (#23918) üzenetére


cyberkind
félisten

Az eredeti, egy Horrorra Akadva kezdetleges verzió akarna lenni, de nagyon nem sikerül neki ! :N
Más, a Mama horrorfilmről ki mit tud mondani ?
Nálam ettől a filmtől kirázott a hideg egy két jelenetnél ! :))

Paranormal Cocktivity

(#23921) Realradical válasza cyberkind (#23920) üzenetére


Realradical
őstag

Hát azért az Evil Dead anno nem éppen vígjátéknak számított akkoriban.

Mama horrorfilmről
Szerintem mikortól Mama előjön teljes alakban a film átmegy jó thrillerből bóvliba... A CGI nagyon gyenge volt, meg a végét is elszúrta Del Toro szerintem. Insidious sokkal jobb a műfajban.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#23922) atike válasza matata! (#23918) üzenetére


atike
nagyúr

Most miért bántod szegény "elsőfilmest"...? :D Ok, volt egy pár rövidfilmje is, de csak ez az első nagyfilmje. Még zenét is írt bele. Na meg a forgatókönyvben is benne volt... :)

Amúgy csak 318.000 liter művér ment el a film alatt (70.000 gallon)... :D :D :D :D

(#23923) bok92 válasza cyberkind (#23920) üzenetére


bok92
addikt

Ritka rossz film.Nem ajánlom... :U És a Horrorra Akadva 5 főleg erre épült, szóval no komment... :W :DDD

(#23924) matata! válasza atike (#23922) üzenetére


matata!
csendes tag

Az első filmjével lejáratta magát egy életre. Inkább megnéznék 2 Uwe Boll filmet egymás után, mint az Evil Dead-et egyszer végig, pedig nem a vérrel és a brutalitással van a gondom, hanem az ilyen gagyi, kínosan szar rendezőkkel :)

Elementary Os Luna 0.2 x64

(#23925) Pali1119 válasza matata! (#23918) üzenetére


Pali1119
tag

"A horror nem erről szól(t)..."

Hanem akkor miről? 2013-ban hogy fognak téged megijeszteni? Mert ugye volt régen egy olyan, hogy hanghatás meg vér meg etc. meg "vászonból kijövő vonat" nameg ördögűző,ami még mai szemmel is igen korrekt. Na de most komolyan: mondj olyan horrormúvit a 2000 és 2013-as évek közül , ami téged megijesztett. Mert én nem tudok (oké, conjuring meg insidious még nem volt meg) . Most már nem az ijesztgetésről szólnak ezek a filmek, hanem a brutalitásról.

A 2013-as evil dead meg egy f*sza trash volt a javából. Sztem.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#23926) TazLeacher válasza Pali1119 (#23925) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A kör 2002-ben szerintem kimondottan jó volt.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#23927) bAtt001


bAtt001
addikt

movie 43, kerülje aki tudja. borzalmas volt szerintem, fogalmam nincs hogy győztek meg ennyi híres színészt erre a vacakra :U még azt se mondanám rá hogy film, mert tényleg nem az. mintha összevágtak volna egy rakás collegehumor youtube videót

(#23928) matata! válasza Pali1119 (#23925) üzenetére


matata!
csendes tag

Mondjuk, [REC] 1 és 2 ?
Ez 5mp gondolkodás után ugrott be, de ha szeretnéd írhatok még párat..

A horror nem az ilyen értelmetlen okádékokról szól, amik kurva komolyan akarják venni magukat, de csak annyit tudnak felmutatni, hogy művér és sokan ezt a hulladékot még élvezik is, mert eddig tudják felfogni a filmet kb. Erre baromi jó ellenpélda az Alkonyattól pirkadatig, egy másodpercig sem akarja komolyan venni magát a film, pont ezért zseniális.

Ui: De ott van még a Kör is, a The exorcism of Emily Rose, vagy akár a Resident Evil első része.

[ Szerkesztve ]

Elementary Os Luna 0.2 x64

(#23929) cyberkind válasza matata! (#23928) üzenetére


cyberkind
félisten

Ebből meg jobb lett a remakelt Karantén, szerintem ! :)
Esetleg az Ördögűző a gyári 1973as vagy mikori mondható horrornak ?

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#23930) adalbert1 válasza gyuromoj (#23907) üzenetére


adalbert1
veterán

A Cápából remélem hogy nem lesz reboot, egy ilyen klasszikust csak elrontani tudnának (ma vettem meg a film alapjául szolgáló könyvet, kíváncsi vagyok, hogy milyen élmény lesz olvasni)...

Stand Up Guys - alaptvetően Christopher Walkent és Al Pacino-t is nagyon kedvelem, jó színészek, de ez a film nekem nem igazán jött át, talán ha korosztályban közelebb leszek hozzájuk, akkor jobban fogom élvezni is...

(#23931) Pali1119 válasza cyberkind (#23929) üzenetére


Pali1119
tag

A Karantén szvsz majdnem snittről-snittre ugyanaz, mint a Rec. A második része meg egy felejthető valami lett.

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#23932) cyberkind válasza Pali1119 (#23931) üzenetére


cyberkind
félisten

Igen tudom, láttam is mind2t, de ezerszer jobban tetszett az amcsi verzió, nem tudom miért ! :))
Lehet hogy a Carpenter lány miatt ? ;]

Paranormal Cocktivity

(#23933) matata! válasza cyberkind (#23929) üzenetére


matata!
csendes tag

A Karantén az rosszabb lett a REC-nél, holott szinte teljesen ugyanaz a kettő. A REC hangulata jóval feszültebb mint azé az amerikai hulladéké. Bár én elsőnek a REC-et láttam lehet azért gondolom így

Elementary Os Luna 0.2 x64

(#23934) Integra válasza adalbert1 (#23930) üzenetére


Integra
titán

pedig én fogadnék is rá, hogy idővel lesz, PROLIWOOD jelenleg ennyit képes kiizzadni magából.... :K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23935) pit stop


pit stop
addikt

Előtted az élet című - előzetes - filmről hallott már valaki? Miért csak művészmozikban lesz? Előzetes alapján elég jónak tűnik, kritikát is jókat láttam róla - és tényleg valós életkép amit bemutat - megmosolyogtató oldalát megragadva.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#23936) Pali1119 válasza pit stop (#23935) üzenetére


Pali1119
tag

Hát szerintem azért, mert az ilyen valós élethelyzetet bemutató filmeket (amelyek tényleg ilyen 70% vagy afölött teljesítenek és jó kritikát kap a legtöbbje) általában csak a művészmozik játsszák. Persze elvétve van pár kivétel, de a nem művész mozik ugye a nagy volumenű filmeket vetíti, amelyekre az emberek elmennek. Itt pedig az a helyzet áll fenn, hogy hiába szuperek a kritikák, ha az emberek az ilyen filmekre nagyrészt nem kíváncsiak. Gondoljunk csak a Shamere, az Életrevalókra, Rozsda és csontra, Smashedre (ha moziba vetítették volna őket), stb.

Egyébként nem is tudtam, hogy a báffánkúló a menj a 'csába-t jelenti.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#23937) pit stop válasza Pali1119 (#23936) üzenetére


pit stop
addikt

Őszinte leszek: én is utálom nagyrészt művészfilmeket, mert nem látok bennük semmit - személyes hiba. De ez egyrészt ugyanaz mint a Google Gyakornokok filmje csak egy pályakezdő szemszögéből; másrészt pedig vígjáték - míg a legtöbb művészfilm másban mozog. Inkább az lehet ok hogy olasz, és nem amerikai "szuperprodukció".

Nem vagyok nagy olaszos, de elsődlegesen inkább b.+et jelent, ahogy részben fordítva is van; de olyan színesen más nem tud káromkodni mint a magyar ezért többmindent lefed :D Egyébként nekem is az a rész maradt meg, erősen olaszos :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#23939) Xirtam


Xirtam
veterán

Elysium 6/10

Amilyen jól indult, jó ötletek voltak, megvalósítás szép, a film felére maga ellen kezdett beszélni az egész. És olyan irracionális lett hogy arra szavakat nem találtam . . .

(#23940) Integra válasza Xirtam (#23939) üzenetére


Integra
titán

este nézem, jegyek már foglalva :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23941) Integra


Integra
titán

na ez milyen gáz már.....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23942) cyberkind válasza Integra (#23941) üzenetére


cyberkind
félisten

Miért kell ezt ? :W
Nem elég hogy az 1-2-3 a régiekhez képest egy jó nagy kaka, most még ez is !

Paranormal Cocktivity

(#23943) DiamondBack válasza callmeakos (#23905) üzenetére


DiamondBack
senior tag

Movie 43
Spoileres?

A szereplőket nézve csak arra gondoltam hogy srácok de ráértek :D Vacsora közben tökéletes kis mozi volt...(csávókámat mikor elcsapja az autó...ezt mindet nekem szántad? Annyira szeretlek :D)

(#23904) k!nG: a színészek is hasonló fejet vághattak mikor lapozgatták a forgatókönyvet. Mondjuk Hugh Jackmanról tudjuk hogy tökös gyerek, Knoxvillék állatok, Anna Faris meg tényeg lesz*rnivaló.

10/8 újranézős ;]

[ Szerkesztve ]

(#23944) spammer válasza Integra (#23941) üzenetére


spammer
veterán

Most már kitalálták, hogy nem is klón lesz, hanem szellem [link]. :W Nagyon remélem, hogy csak valami hülye unatkozott és semmi nem lesz igaz belőle. Elég nagy a SW univerzum, találjanak mást vagy kreáljanak újat. Pl. Palpatine eltitkolt unokáját, aki egy csendes sith lord lesz és Ryan Gosling alakít majd ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#23945) Devid_81 válasza gyuromoj (#23938) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kick-Ass 2:
"Akinek az első rész tetszett, azok mindenképp elégedettek lesznek. "

Huhh, ezt nagyon hallani akartam!
Asszem irany a mozi hetvegen! :K

...

(#23946) callmeakos válasza DiamondBack (#23943) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Most így utólag nekem a legvége tetszett a legjobban. A Beezel részen sírtam :DDD

All→M8

(#23947) atike


atike
nagyúr

Krrish 3 trailer...

Indiai film! :Y :R :R

(#23948) atike


atike
nagyúr

...és ha már "megemlékeztünk" Robert Downey Jr-ról a HTC kapcsán, akkor lássuk, mit is hozott össze:

Az első HTC - RDJ reklám

Szerintem király. :)

(#23949) ígyvanferi válasza atike (#23948) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hungarian Tuba Concert. :)

(#23950) callmeakos válasza ígyvanferi (#23949) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

LOL és tényleg :DDD

Amúgy az a szemüveg az elején jaj :DDD

All→M8

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.