Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138101) Bad Pritt válasza RetepNyaraB (#138100) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Lehet végig brazil jiu-jitsuznak majd és akkor jó a címe. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#138102) RetepNyaraB válasza Bad Pritt (#138101) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az oyan, mint a dirty Sanchez? :))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#138103) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

MONSTER HUNTER Official Trailer
[link]

Milla Jovovich-t már hiányoltuk, Tony Jaa

Live poor, die ritch.

(#138104) Mik76 válasza RetepNyaraB (#138100) üzenetére


Mik76
senior tag

Huhh, jobbulast!

Amugy a Constantine szerintem is eleg gyengusz volt, ami igazan bejott belole az az elejen a jelenet mikor a mexikoi sracot telibe kapja a kocsi, ami aztan szepen kore gyurodik.
Na az nagyon rendben volt. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#138105) pohár válasza gyáliSanyi (#138103) üzenetére


pohár
félisten

hiányolta a halál :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#138106) OPiiPO válasza gyáliSanyi (#138103) üzenetére


OPiiPO
addikt

voltmá ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#138107) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Netflixre készül

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#138108) bagyulajuve válasza gyuromoj (#138107) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Ariana Grande - noice :C

Resistencia eterna

(#138109) radi8tor válasza gyuromoj (#138107) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez aztán a tablókép. :DD

Amúgy vígjáték lesz. [link]

⭐ Stella

(#138110) gyuromoj válasza radi8tor (#138109) üzenetére


gyuromoj
veterán

Tablo alatti írásban benne van hogy komédia. :)

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#138111) radi8tor válasza gyuromoj (#138110) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

My bad, rögtön a nevekre ugrottam át. :D

⭐ Stella

(#138112) eeXaa válasza k-adi (#138085) üzenetére


eeXaa
addikt

...főleg akkor, ha HF nek csak 1 millát adtak volna kijött volna húszból. :)

Kleopátra: +1 Gagára, 1000x jobb szinésznő, ill stage present, mint Gagot.

[ Szerkesztve ]

(#138113) emiki6


emiki6
veterán

2009-ben próbáltak keresztbe tenni a torrentezőknek. Kijött abban az évben a District 9, a Nine és a 9... :U

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#138114) ígyvanferi válasza emiki6 (#138113) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Azért IMDb-n sem volt egyszerű megtalálni a Nine-t. ;] Erre kerestem rá, mert ezt nem ismertem, de persze a 9-t sem ajánlja fel egyből a kereső.

(#138115) lezso6 válasza gyuromoj (#138107) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát ez vagy nagyon jó lesz, vagy mocsok szar. Statisztika alapján az utóbbi. McKaytől az egyetlen jó film, amit fel tudok hozni az a The Big Short. A Vice meg kifejezetten gagyi lett, nagy csalódás ért. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#138116) emiki6 válasza ígyvanferi (#138114) üzenetére


emiki6
veterán

Tegnap végignéztem a Retroshock összes toplistáját betáraztam egy 20 filmet (milyen jó, hogy a listákról majdnem ennyit már láttam :D ).
A 9-et akartam megtalálni (azaz az animációs filmet), erre kidobott valami romkomnak tűnő dolgot (megnéztem mi az, musical). Jó, megnéztem googleön a megjelenés évét, aztán rákerestem a filmre úgy, hogy nine 2009 erre kijött megint a romkom meg a district 9. Talán a 9 2009 vezetett úgy, ahogy eredményre, de a district 9 meg úgy is ott volt.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#138117) atike válasza emiki6 (#138116) üzenetére


atike
nagyúr

"Nine animated movie" :) - egyből kidobta.

Régi nagy kedvenc.

(#138118) j0k3r! válasza lezso6 (#138115) üzenetére


j0k3r!
senior tag

The Big Short nagyon nagy kedvenc, emiatt én biztosan megszavazom neki a bizalmat :K

some men just wanna watch the world burn...

(#138119) lezso6 válasza j0k3r! (#138118) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én is pont így vártam anno a Vice-t, aztán felsültem. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#138120) Miklós315 válasza emiki6 (#138116) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Pl. az imdb keresője is egy "szemét", mert beírod a sávba a pontos címet és semmi használhatót nem ad ki (néha még címeket se, hanem embereket listáz, de az a fura, hogy ez opcionális jelenség), de ha ráböksz az "összes találat" kiadására, akkor listázva persze kiadja a keresett filmet (meg a hasonló című többit).
Pl. megnéztem a "9"-et: beírod, persze nem adja ki, de kilistázva az első helyen ott van az animációs film :)
A google keresője ennél még aljasabb :D

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#138121) emiki6 válasza atike (#138117) üzenetére


emiki6
veterán

A google. Google-ön keresni könnyű. Én is így kerestem amúgy rá.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#138122) j0k3r! válasza lezso6 (#138119) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Na azt én még nem láttam (szerencsére) ;]

some men just wanna watch the world burn...

(#138123) emiki6


emiki6
veterán

Kérhetek egy starship troopers guide-ot? Úgy értem több része is van, melyiket érdemes megnézni? (Vagy melyiket nem?)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#138124) gyuromoj válasza emiki6 (#138123) üzenetére


gyuromoj
veterán

Első részt biztos. :)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#138125) Ispy válasza emiki6 (#138123) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem az első film, meg az animációs tetszett.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#138126) atike válasza emiki6 (#138123) üzenetére


atike
nagyúr

Szigorúan az elsőt... :) Szerintem. A többi csak utánzat. Az első meg már klasszikus... :)

(#138127) emiki6 válasza emiki6 (#138123) üzenetére


emiki6
veterán

Nos, akkor az elsőt tárazom be csak. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#138128) perempe válasza perempe (#138086) üzenetére


perempe
addikt

senki se látta mindkettőt?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#138129) Pitterix


Pitterix
őstag

Hubie Halloween

Csak mazochista beállítottságú egyéneknek ajánlom. Néha muris, de irtó gagyi remekmű Adam Sandlertől. Annyira gagyi, hogy majdnem fizikai fájdalmat okoz. De ennek ellenére vannak szerethető pillanatai és még mondanivalója is.
Csütörtök estére egynek megteszi.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#138130) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Boze Cialo (Corpus Christi)

Borzalmasan tömény lengyel dráma, amely annyira sok kérdést (akár jelenetenként is) és olyan sokféle szempontot vet fel, hogy végülis csak témamegjelölésre elegendő a játékidő. Nem mondanám, hogy a legjobb filmek között van, de izgalmas dolgokról mereng, továbbá kellően letisztult és nyers ahhoz, hogy lekösse az embert.
Daniel a javítóból egy kisváros plébániájára keveredik, vele együtt megismerjük a helyi közösséget és így összességében egy tablóvázlatot az 'emberről'. Döntések, remény, bűn, felelősség, hit, Isten útjai...
Összességében nagyon kemény, de nem mondanám pesszimistának. A lényegi mozzanatot talán az emberben megbújó lehetőség adja, persze, hogy ezzel ki mit kezd: épít vagy rombol...

#értékelés

"Szerintem."

(#138131) Tibiajax válasza Pitterix (#138129) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Pitter.

Miért szerezted be és nézted meg ezt a filmet?

üdv,

(#138132) gbors válasza Tibiajax (#138131) üzenetére


gbors
nagyúr

Leírta az első mondatban ;]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#138133) emiki6


emiki6
veterán

Ketogén receptek fb csoportből: alien farhát

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#138134) Bad Pritt válasza emiki6 (#138133) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Egész nagy rés van a receptes könyvek piacán, amit be lehetne tömni. Alien tojásrántotta, rakott arcmászó, pacallal töltött alien fej, stb...

Amúgy zseni a kép. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#138135) Pitterix válasza Tibiajax (#138131) üzenetére


Pitterix
őstag

Mert a kíváncsiságom felülbírálta a józan eszem súgta megérzést. :B
Meg bírom ennek a lüttyőnek a filmjeit.

gbors: :P :P

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#138136) dobolan válasza emiki6 (#138133) üzenetére


dobolan
senior tag

Kreatív. Akár maszkként is hordható ilyen formában. :))

[ Szerkesztve ]

(#138137) Mik76 válasza emiki6 (#138133) üzenetére


Mik76
senior tag

Ez az a kaja ami csak egyszer csip, igaz akkor viszont mar rendesen... :DDD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#138138) Tibiajax válasza Pitterix (#138135) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

jó, hát ha szereted ezt a .., szóval ezt a színészt, akkor végül is..érthető

na csak amiatt jött belém ez a kérdés, mert mittomén, olyan sok más jellegű, más témájú, talán, esetleg más értékekkel bíró film jön megy előttünk, gondoltam, érdemes lehet inkább azokra időt elpancsolni, franc tudja

..pl mondjuk erre

Videodrome
unrated hd, szinkron
https://prohardver.hu/dl/upc/2020-10/16/25750_y4rslyralcyap3wn_videodrome_1983_unrated_1080p_bluray_flac_x264_hun.jpg
hát igen, nem olyan rég cseréltünk eszmét éppen erről, a régi (vagy régebbi) filmek analógosságáról, a mai futószalagos ipari darabokkal ellentétes jobban érthetőségéről.
a Videodrome is ékes példája ennek a meglátásomnak, bár mondjuk ez a film pont minden, csak nem feltétlen könnyedén megérthető szórakozás.. meredeken belenyúl Cronenberg beteg képzeletvilágába, ahogy azt átülteti a valóságunkba, nem ismerve könyörületet. ugyanakkor már csak amiatt is érdemes megtekintésre javasolnom, mert a tv és már a képernyők bámulásának szuggesztív negatív hatása - bár kissé kifigurázva - de napjainkban is ugyanúgy jelen van, mint már akkor és ahogy ezt akkor - talán - Cronenberg is már tapasztalhatta..
és a vén bébicsősz is megmondta a Kipurcant a bébicsősz-remekbeszabott moziban ugyebár, a tévétől csak szétrohad az agyad!!
7/10

[ Szerkesztve ]

(#138139) Pitterix válasza Tibiajax (#138138) üzenetére


Pitterix
őstag

Az az igazság, mostanában inkább sorozatokat nézek. Kevés olyan film van, mi érdekelne, sorozatokba meg igencsak el vagyok maradva....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#138140) perempe válasza Tibiajax (#138138) üzenetére


perempe
addikt

pár hónapja láttam a Meztelen ebédet, erre is benevezek.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#138141) RetepNyaraB válasza perempe (#138140) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Uh azt én kétszer vállaltam be, de mindkétszer 30 alatt. Talán 25, rég volt. Ritka nagyot ütött, annyi maradt meg - azontúl persze, hogy full beteg az arc. Máshogy, mint pl. a Trier, de legalább annyira :))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#138142) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Chce sie zyc (Life Feels Good / Szavak nélkül)

Ez sem egy "közönségfilm". :B 2013-as, 2347-en értékelték imdb-n, nem futottam bele visszhangba (a 'nucci-pótlás kapcsán találtam csak rá). Mondjuk megértem: lengyel film egy "szobanövény" életéről, akit a főszereplő (valamint a fiatalkori hőst megformáló ifjú színész is) megdöbbentően jól formál meg. A My Left Foot (A bal lábam) jutott eszembe a színészi alakítás és a történet hasonló, megrázó drámaisága okán.

Mateusz fogyatékai okán nem uralja testét és kommunikálni sem képes. A 80-as évek orvosai széttárják a kezüket, a család egy része is, de apja, leginkább anyja makacsul nevelgetik, istápolják. Aztán évek múltán lassan mindenki lemond róla...

Nem hatásvadász, sőt kissé hajlamos azt éreztetni, hogy leül, nem halad a sztori, de talán csak lassabban épül az ideálisnál, viszont így nagyon jól tud működni a csúcspont. Szóval érdemes kitartani, már, ha eleve felkelti az érdeklődést a történet.
Még annyit, hogy egy újabb életigenlő igaz történet igazolja (legalább magamnak) a korábbi végkövetkeztetésemet pl. az eutanázia-propagandákkal (#135612) vagy más "feladós-nihilista" mentalitással szemben (ettől persze továbbra is szubjektív nézőpont marad).

#értékelés

"Szerintem."

(#138144) sixpak válasza dobolan (#138136) üzenetére


sixpak
nagyúr

Wish-en vehetsz, igaz ez nem annyira profi... viszont mindenképp előny az eltávolítható szaporítószerv. :D
479 hungarian fabatka.

Szerk. : ja nem, az a farka.... mindegy....

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#138145) gbors válasza sixpak (#138144) üzenetére


gbors
nagyúr

Ugyan nem maszk, de filmes "használati eszközből" továbbra is ez a kedvencem:

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#138146) sixpak válasza gbors (#138145) üzenetére


sixpak
nagyúr

Klasszikus :D

Zseniális amúgy.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#138147) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Beoning (Burning / Gyújtogatók)

Na, ez feladta a leckét. Gőzöm nincs, mi volt ez, de monumentális hosszúságú és piszok lassan csordogál. A zene néhol igen ütős, nagyon tetszett, szép képek is akadtak, a színészek viszont nem nyűgöztek le (bár talán a kapott szerepük a ludas ebben)...node sztori szintjén!?
A megfejtéseket szeretettel várom, addig is felskiccelem, mik ugrottak be lehetséges értelmezésként:
Egy ponton bevillant, hogy "a meghasonlott koreai lélek" vagy a "modern-gyökértelen nihil" metaforája, aztán, hogy egyfajta "Harcosok klubja-féle" thriller, továbbá a rendező másik filmje is az írás körül kulminált (az sem egy egyszerű mű), szóval lehetne ez "az alkotás gyötrelmeinek/alkotó küzdelmének" megragadása is...
A gondom, hogy válaszokat nem igazán kíván szolgáltatni a film, szóval passz. Ennek okán ajánlani sem tudom kinek/mi alapján, bocsi. :B (Azért remélem, valaki látta és értette.)

#értékelés?

"Szerintem."

(#138148) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Sziasztok!

Hetek óta motoszkál az agyamban egy film jelenet.
Egy gombot besodor az az esővíz a csatornába, nyomozók, a gomb a bizonyíték, de nem találják meg. Gyanítom ez a film vége. Nagyon ködös emlék, de kezd idegesiteni!
Remélem nem gond, hogy ide írtam! :R

(#138149) pohár válasza KD6-3.7 (#138148) üzenetére


pohár
félisten

3 nap a halálig, ha jól emlékszem

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.