Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122451) atike válasza brownus (#122450) üzenetére


atike
nagyúr

Nagy bölcsesség... :DDD

(#122452) erahurka válasza brownus (#122450) üzenetére


erahurka
félisten

Lehet neki is rá kellett volna rántania mielőtt aláírta a Sonic szerződést. ;]

(#122453) atike válasza erahurka (#122452) üzenetére


atike
nagyúr

Á, csak a szokásos...

Van az a pénz... :)

(#122454) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

:DDD
legyen bármilyen rossz is a hangulatunk, ez a kép mindig derítsen jókedvre

(#122455) brownus válasza Tibiajax (#122454) üzenetére


brownus
veterán

[link] vagy ez a kis videó :D
előzmény :D https://youtu.be/hw6xBdXl1Aw?t=58 [link]

[ Szerkesztve ]

(#122456) Tibiajax válasza brownus (#122455) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ja ja. tudós és szent :)
az a megijedés... vágás, és már mozdul is a következő agyért. :) legjobb

sose felejtem el, mikor láttam először Igor friss halottját.. még egészen gyerkőc voltam és valamelyik év Studio-műsorában mutatták, mozielőzetes gyanánt, viszonylag késő este. Studio '89 talán.. azt sem tudom, hogyan lehettem fent és nézhettem egyáltalán tévét olyan későn, mai napig rejtély. de tisztán emlékszem rá. persze, gőzöm nem volt akkor még arról, hogy ez egy paródia, szóval elég komolyan befostam tőle..
:) de örök emlék

[ Szerkesztve ]

(#122457) brownus válasza lezso6 (#122403) üzenetére


brownus
veterán

nálam ez a folyamat már fordítva megy végbe, egyre kevésbé vágyom az ilyen "nehéz" drámákra :d
bőven kielégítenek az ilyen filmek mint a green book, a 3 plakátos, vagy a vendégek :)
fiatalon ez más volt persze... a prioritások megváltoztak, én is
/ez igaz a horror filmekre is/

(#122458) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Kikerült a dzsátubéra' a Pikachu teljes film: [link] ;] A lényeg a 69. mp-től indul.

Nem tudom eldönteni, hogy Reynolds vagy Rock (ön)marketing húzásait kéne oktatni egyetemen, vagy mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#122459) koncsik válasza vzsryl (#122458) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R Köszi, végignéztem. A végén kicsit sírtam is. De nem értem, hogy került bele Marvel kapitány? :F

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#122460) vzsryl válasza koncsik (#122459) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az hagyján, de a Dirty Dancing? :F

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#122461) lezso6 válasza brownus (#122457) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehet kevesebb zöldet kéne tömni abba a pipába. ;]

Nekem nincs több igényem a filmekkel kapcsolatban, hanem egyszerűen a művészet iparrá változott. Ráadásul manapság egyre jobban át vannak itatva a filmek aktuálpolitikával. Pl ott a Vice (Alelnök), ami egy jó film is lehetett volna, de a objektivitás meg hitelesség sehol nincs, mert a ló másik oldala csinálta a filmet.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#122462) #27208704


#27208704
törölt tag

Sziasztok!

Az utóbbi pár napban bepótoltam pár szuperhősős filmet, amiket még nem láttam.

A Christopher Nolan-féle Batman trilógiát, amit 8 pontra értékelek.

A V mint vérbosszú-t, amit szintén 8 pontra értékelek.

Illetve ami mély nyomott hagyott bennem, az a 2009-es Watchmen, az Ultimate Cut-ot néztem, az 10 pontos nálam. Egyébként a Watchmen-ből most jön sorozat nemsokára: [link]

No, de a lényeg, amiért ide írtam, hogy szeretném ha ajánlanátok olyan filmeket, amiket egy lapon lehet említeni a Watchmen-el, de az is elég ha hasonló a hangulata. Van egyáltalán ilyen film?

Köszönöm.

(#122463) erahurka


erahurka
félisten

És nagy taps a Cinema Pinknek, senkit sem értesítettek hogy a mai nappal bezárt a Mammut mozi :D És persze volt aki ment volna filmet nézni...

(#122464) emiki6 válasza #27208704 (#122462) üzenetére


emiki6
veterán

Ha már így szóbahoztad a watchmen-t, én is nemrég őjranéztem és csak annyit szeretnék megjegyezni, hogy szerintem a hallelujára szex egy kicsit túlzás volt. Mire gondolt a rendező, mikor azt a zenét választotta? :U

Nincs hasonló film. Az új DC filmeket rendezte még a rendező, de elég gyengék lettek.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122465) lezso6 válasza emiki6 (#122464) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az a filmtörténet valaha volt legnyálasabb szexjelenete. :DD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#122466) emiki6 válasza lezso6 (#122465) üzenetére


emiki6
veterán

Nekem volt kellemetlen... :D Eléggé elbszott egy jelenet... :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122467) hoffman_ válasza Tibiajax (#122454) üzenetére


hoffman_
nagyúr

mutasd, mi szépet hallgatsz! imádom :d

(#122462) gergo800

ezekkel belenyúltál a tutiba, a Nolan-féle első két Batman nagyon ott van, a Watchmen pedig a valaha készült legjobb adaptáció. szerintem persze. ezekhez hasonló nem nagyon jut eszembe, a Marvel-féle vonal teljesen más irányt képvisel. jó-jó, de nem fogod megtalálni azt, ami miatt ezeket szeretted.

(#122463) erahurka

lol. na erről beszéltem én is :DDD mondanám, hogy kár érte, kiváló ügynök volt, de nem.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#122468) Ispy válasza #27208704 (#122462) üzenetére


Ispy
veterán

Esetleg az oldboy, az is jó film, igaz nem szuperhősös.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#122469) VTom válasza #27208704 (#122462) üzenetére


VTom
veterán

Watchmen Director’s cut
Watchmen Ultimate cut

Más nem ér a nyomába.

Nekem egyébként a Snyder féle Acélember és Batman vs. Superman is tetszett, főleg az utóbbi. Esetleg a 300.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#122470) erahurka válasza VTom (#122469) üzenetére


erahurka
félisten

Batman v Superman utolsó 40 percével van igazából baj,addig tök jó. Én bírom Snyder stílusát, sajnálom hogy egy szart vágattak Whedonnal a Justice League-ból. Inkább néznék egy ugyanúgy rossz de drámai, Snyder filmet.

(#122471) vzsryl válasza erahurka (#122470) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A Doomsday-es rész korrekt az utolsó 40 percben, de azonkívül volt baj rendesen...

Btw. az MCU filmek sokkal jobban tetszenek, de Snyder akciójeleneteinél jobban nem lehet megcsinálni egy szuperhős zúzdát. Az Acélemberben is és a BvS-ben is annyira monumentálisak voltak a harcok, hogy még az Infinity War és Endgame nagy csatái is egy sima kocsmai verekedésnek tűnnek mellettük.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#122472) BITBOYS válasza #27208704 (#122462) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szerencsédre nemsoká startol a sorozat Watchmen | Official Tease | HBO

Esetleg a dr. strange ha még nem láttad, szerintem tetszene.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#122473) atike


atike
nagyúr

Sky Sharks trailer :DDD

...hol van már a Sharknado... :D

(#122474) atike


atike
nagyúr

Star Wats - Episode IX 16 bit trailer :DDD

(#122475) atike


atike
nagyúr

...és egy kis Endgame - Behind the Scenes videó Chris Hemsworth-től... [link]

(Instagram link)

(#122476) brownus válasza VTom (#122469) üzenetére


brownus
veterán

constantine, sin city 1-2, equilibrium (bár ez nem képr. adaptáció ha jól tom)

(#122477) brownus válasza lezso6 (#122461) üzenetére


brownus
veterán

az már ritkán van...meló, gyerek, pörgés van, a nap végére lezsibbadok, nem tudom, hogy csinálják azok akiknek több gyerekük van. vagy ha csak egy is, de marad több energiájuk...
valamit rosszul csinálok, de még nem jöttem rá mit. az utóbbi hetekben minden este 9-10 között már alszom, olvasok két oldalt a könyvből és már billen le a fejem:d
erősen gondolkozom, hog pszichológushoz kellene járnom...

ez a tréler alapján baba lesz: https://www.youtube.com/watch?v=XtLIHTMhSA8 [link]

(#122478) atike válasza brownus (#122477) üzenetére


atike
nagyúr

Linkeltem már... :)

(#122479) mephi666 válasza brownus (#122477) üzenetére


mephi666
nagyúr

nálunk 1 gyerek van és általában mi is hullák vagyunk estére... beállt jól a napirend: fél4 körül hazaesek (néha előtte nagybevásárlást letudom), otthon megosztva házimunka, főzés, gyerekkel foglalkozás, kaja, stb... este 8 körül fürdés/altatás és 9 körül jutunk oda, hogy eszünk még valamit és nekiállunk egy filmnek/sorozatnak... tegnap pl az aranyélet 3. évadot kezdtük volna pótolni és a 2. rész kb felénél bealudtam a fotelban... szomszédban 4 gyerek van, a legidősebb asszem 5, következő 3, ikrek meg nincsenek 1.5 évesek... szülők ránézésre évente 5-öt öregednek :DDD

ui: szerintem sok múlik azon, ki hogy áll hozzá... ha mindkét szülő rendesen belead mindent (és foglalkozik is a gyerekkel), akkor érthető ha lefáradnak... 2 éves múlt a fiunk és hihetetlen ütemben tanul... (viszont azt is látjuk, hogy pl a tv mennyire le tudja kötni a figyelmét: képes lenne akár egész nap nézni... sokan tuti ezt választják, hogy több idejük maradjon magukra és pihenni... viszont mértéktelenül nem egészséges ebben az időszakban, amikor az őt körülvevő világról kellene minél többet tanulnia)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#122480) ígyvanferi válasza negyven2 (#122420) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az Avatarokat párhuzamosan forgatják? Vagy hogy van az, hogy az első és a második film között 12 (?) év fog eltelni, a maradék három meg rendre kétévente jön? Egyáltalán hogy lehet 8 évre előre napra pontosan kitűzni egy premier dátumot?

(#122481) bendeguz76 válasza ígyvanferi (#122480) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

A pénz pénz pénz

bendeguz_HUN

(#122482) PuMbA válasza ígyvanferi (#122480) üzenetére


PuMbA
titán

2-3-at biztosan egybe forgatták :) A többit nem hiszem, megvárják a második film bevételeit, ahogy Cameron bácsi mondta.

[ Szerkesztve ]

(#122483) #48613632 válasza ígyvanferi (#122480) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én úgy hallottam, hogy igen., Egy időben forgatják a folytatások részeit.

szerk:
Vagy ahogyan PuMbA mondja.

[ Szerkesztve ]

(#122484) hoffman_ válasza atike (#122475) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nekem ezt tetszett nagyon, hehe

[link]

I'm pretty sure I'm the most famous person here :))

IG link

szerk.:

amúgy kíváncsi vagyok, hogy Pratt végül kapott-e büntit ezért (a pontos kikerülést nem tudom), elég tökös volt azért meg kell hagyni :d

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#122485) atike válasza hoffman_ (#122484) üzenetére


atike
nagyúr

Igen, elég jól visszaadják a hangulatot ezek a videók... :)

(#122486) brownus válasza mephi666 (#122479) üzenetére


brownus
veterán

hogy legyen ON is:
kicsit leöntve juharsziruppal, de aranyos film, és persze a valóság, meg ahogy írják sokan, hogy jajjjj egy gyerek az FUN FOR LIFETIME. persze, az any.d p.csája az :D
na, ez az a film: insta family [link]

és egy kis off:

a miénk 2,5 éves, ő is ügyes sok mindenben. szeret meséket nézni és előfordul, hogy mi ültetjük le a tévé elé, hogy na nézzed, mert kell egy kis nyugalom. de szerencsére magától ritkán mondja. sokszor van az is, hogy feláll, mert játszani akar helyette.
amúgy igen, rendszert kellene vinni a hétköznapokba... van, de elég lazán kezeljük.
nálunk kzárt a második gyerek, már Zsu is mondja, hogy elég ez az egy :D
volt egy kis cicánk tavaly decemberben, egy hónapig húzta nálunk, és tovább adtuk :d
egy gyereket nem adhatunk csak úgy oda valakinek :D

természetesen nagyon sok boldogságot hoz az életünkbe marcell, nagyon szeretem. általa is sokat fejlődünk. a türelem az aminek híján vagyok néha...
jahh, mi is mindent együtt csinálunk, házimunkák, főzés, stb... igazságosba.
ez egy jó könyv erről: [link] ezt szoktam odaadni, vagy ajándékozni leendő apukáknak :)

[ Szerkesztve ]

(#122487) RetepNyaraB válasza brownus (#122477) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem tudom milyen arányban lesz a cukiság, a blőd Roland Emmerich hangulat és a zombis/világvégés/trash nyomulás keverve benne; csak, hogy előre károgjak. De a trélerből ez egy kurvajó poén volt :DDD

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#122488) mephi666 válasza brownus (#122486) üzenetére


mephi666
nagyúr

on:
free solo
egyik nap megnéztem, mert kíváncsi voltam... nagyon jó dokumentumfilm és lekötötte a figyelmem annak ellenére, hogy nem tudok azonosulni az ehhez hasonló sportolók hozzáállásával, akik önzően csak a saját adrenalinfüggőségük kiszolgálásáért élnek :U elismerem, hogy hihetetlen teljesítmény és vakmerőség kell ahhoz, hogy valaki ezt végigcsinálja, de szerintem nem ér az egész ennyit... az ilyen ember keresni fogja továbbra is a kihívást, egyre többet akar, folyamatosan feszegeti a saját korlátait és kísérti a szerencséjét, ami sokszor csak 1 hajszálon múlik... és minél többször szórakozik ezzel, előbb-utóbb porszem kerül a gépezetbe :U

off:
mi azért rajta voltunk, hogy sikerüljön a 2., de mostanában egyre jobban úgy látjuk, hogy 1 is leköti 100%-osan a figyelmünket és lehet jobb így, ha 3-an maradunk :K vagy legalábbis egy időre biztos a természetre bízzuk, hogy sikerüljön és hanyagoljuk az orvosokat meg a stimulációt... most már komolyan várom azt az időszakot, hogy ne csak kisvakondot, dóra a felfedezőt és hasonlókat nézzünk, hanem egészestés mozikat is :D hihetetlen amúgy, hogy milyen részleteket megfigyel a gyerek: többszáz rész van ezekből a mesékből és nem egy rész elején már emlegeti, hogy mik lesznek abban (róka, medve, stb) ...nem volt még 2 éves, amikor gyerekorvosnál jártunk vele, ott érte egy durvább stresszhatás, hazafelé meg vittem fel a lépcsőn és dúdolgatott valami nagyon ismerős dallamot... utána hetekkel később esett le egy mese közben, hogy annak a dallamát dúdolta :)

#értékelés

[ Módosította: vond ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#122490) atike válasza #48613632 (#122489) üzenetére


atike
nagyúr

Jézusom.................

Amúgy meg a cikk vége:
"Továbbra sem világos, hogy Hollywood miért rángat elő több évtizedes filmötleteket és gondolja újra női stábbal, miért nem talál ki a kiváló színésznők számára saját koncepciókat, amikben anélkül teljesedhetnének ki, hogy az eredeti alkotás rajongói felháborodnának. Oh, megvan! Hát a pénz!"

Ennyi.

(#122491) gyuromoj válasza #48613632 (#122489) üzenetére


gyuromoj
veterán

Remélem minden 80-as/90-es évekbeli akciófilmet újraforgatnak női főszereplővel. ;]

(#122492) mephi666
Úgy-úgy, szépen sorban 1980-tól indulva. :D

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#122492) mephi666 válasza gyuromoj (#122491) üzenetére


mephi666
nagyúr

...die hard, lethal weapon, demolition (wo)man, face/off, stb? :DDD ...mikor induljunk felégetni hollywoodot? :DDD

ui: amúgy női színészeknek átlagban sokkal kevesebbet kell fizetni, lehet ezzel meg a kiadás oldalt próbálják faragni

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#122493) #48613632 válasza atike (#122490) üzenetére


#48613632
törölt tag

Így van. Erről szól ma a filmipar. 0% érzelem 100% profit. Vagy mondhatnám azt is, 0% love, 100% lóvé (ennél szarabbat ma már úgy sem fogok kitalálni XD)

(#122494) Viszlát válasza #48613632 (#122493) üzenetére


Viszlát
addikt

Naaaa. Tudom, hogy az utóbbi hetek Marvel-gőzében egy kicsit homályosodik a kép, de ez még költői túlzásnak is durva. Persze ha az ember a Végbéljáték előtti előzetesek alapján ítél...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#122495) RetepNyaraB válasza Viszlát (#122494) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

"Végbéljáték"
Na wazz ez nem volt meg eddig :))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#122496) mephi666


mephi666
nagyúr

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#122497) nyisziati válasza RetepNyaraB (#122495) üzenetére


nyisziati
veterán

(#122498) emiki6 válasza Viszlát (#122494) üzenetére


emiki6
veterán

A filmiparról beszélt, nem a filmművészetről. :P

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122499) atike válasza #48613632 (#122489) üzenetére


atike
nagyúr

Csaló csajok kritika a port.hu-n ... :DDD Kapcsolódik.

"És tényleg érdemes erőltetni ezt a női átfazonírozás dolgot? Eddig úgy tűnik, hogy nem, merthogy nem muzsikált jól sem a női Szellemirtók, sem az Ocean's 8 - Az évszázad átverése, de jöjjön valaki, és cáfoljon rá az eddigi kritikákra egy tényleg jó csajos átdolgozással!"

(#122500) Viszlát válasza emiki6 (#122498) üzenetére


Viszlát
addikt

Tehát a függetleneken kívül mindenki? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.