Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121301) madgie válasza Viszlát (#121300) üzenetére


madgie
titán

Finom és adekvát válaszom erre: nem a hozzád hasonló drámafilmes nyuggerek ingerköszöbéhez mérték ezt a kisflimet :D

Qrvajó a vágás, pont ilyen impulzusokkal lehet és kell operálni.

(#121302) Viszlát válasza madgie (#121301) üzenetére


Viszlát
addikt

Egy szóval sem mondtam, hogy nem jó, csak nekem nem tetszik. :)

Tudom ám, hogy ez a menő és csipkelődhetsz, de mennyivel lenne ez rosszabb ha nem 1-2 másodperces bevillanások lennének, hanem 3-5 másodperc? Komolyan. Nem kívánja mindegyik, de például egy balatoni panorámánál nagyon elférne még pár másodperc. Nem percek meg lassan pásztázó kamera, csak pár másodpercnyi totálkép.

Illetve nagyon nem passzol a zene szerintem. Nem rossz zene, de ehhez a gyors vágáshoz nem passzol, más ritmusúak a képek mint az aláfestés.

Szerk: amúgy meg ne használj olyan szavakat mint az adekvát, ha a küszöbbel sem tudsz megbirkózni. ;]

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#121303) Viszlát válasza Viszlát (#121302) üzenetére


Viszlát
addikt

Tessék, itt van például ez: 7 Days in Europe. Számomra ez tökéletes, a zene és a vágás tökéletes harmóniában, azok a témák amik több időt igényelnek meg is kapják azt, miközben a kevesebb időt igénylők csak felvillannak.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#121304) k-adi válasza Viszlát (#121302) üzenetére


k-adi
nagyúr

A vágásnak valahol középút kéne lennie,

de ami engem jobban idegesít az még mindig a népi ruhák, stb... a modern dolgok a 3percnél kezdődnek kb. és a imázsfilm 3:30 perces... szerintem nagyobb gond az, hogy még "mindig itt tartunk", foggal-körömmel ragaszkodva ezekhez a dolgokhoz miközben az idő meg telik... és Mo.nak igenis van modern oldala is és nem 20 másodpercet érdemel. :U vagy csak én unom már a pirospaprikát?

(#121305) Aventador91 válasza k-adi (#121304) üzenetére


Aventador91
őstag

tessék [link] :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#121306) bagyulajuve válasza k-adi (#121304) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Nem nekünk készült elsősorban, hanem külföldieknek, nekik pedig elsősorban ezekkel lehet eladni. Például egy olasz, spanyol, japán vagy éppen kambodzsai országbemutató hasonlóan néz ki, a hagyományaikat mutatja be, az ételeiket, szokásaikat és néha azt, hogy mi egyebet lehet még csinálni. Nekem ezzel nincs különösebb bajom.

Resistencia eterna

(#121307) k-adi válasza bagyulajuve (#121306) üzenetére


k-adi
nagyúr

Persze, ápolni kell a hagyományokat, stb.. nem is ezt mondom... hanem az arányok még mindig nem a modern felé billen, pedig az idő telik, lassan már 2020 van és még mindig a balatonnal (?) és a pirospaprikával (??) akarják eladni az országot...

(#121308) bagyulajuve válasza k-adi (#121307) üzenetére


bagyulajuve
addikt

amúgy milyen modern dologra gondolsz?
mondjuk forma 1-et belerakhatták volna, az még vonzó is talán és modern is

de nincsen szuper vidámparkunk, nincsenek felhőkarcolóink, nincs mondjuk mágnesvasútunk, más eszembe se jut, ami modern
a bulihelyek/fesztiválok meg olyan snasszok szintén, ráadásul mindenhol vannak, csak itt olcsó a külföldinek

Resistencia eterna

(#121309) k-adi válasza bagyulajuve (#121308) üzenetére


k-adi
nagyúr

na ez az! nincs!

Ábel: DE MIÉRT? :F

Talán ezekre kéne fókuszálni a pirospaprika helyett amit bárhonnan beimportálnak a kínai boltba.

(#121310) bagyulajuve válasza k-adi (#121309) üzenetére


bagyulajuve
addikt

hát, de akkor mit mutassanak? azt hittem azért mondod, mert tudsz ilyeneket és ezeket kellett volna bevagdosni :DDD

Resistencia eterna

(#121311) hoffman_ válasza k-adi (#121309) üzenetére


hoffman_
nagyúr

sose kérdeztem ilyet...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#121312) pikszel válasza Realradical (#121283) üzenetére


pikszel
őstag

Nem. Jó pár emberrel tartom a kapcsolatot, akik 15-20 éve külföldön élnek (Japán, USA, Németország, Franciaország, stb.), és nem írnak így egyetlen egy esetben sem. Szerintem az ilyen nyelvi kavarásnak igényes szövegben nincs helye.

A bon appétit-et azért használjátok (én az USA-ban hallottam), mert nincs rá kifejezésük. Udvariatlan egy népség. ;]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#121313) madgie válasza Viszlát (#121303) üzenetére


madgie
titán

Ez nem, ez nagyon nem. 2015-ös videó, 2012 körüli kamerahasználattal, color gradinggel. Ezzel lóf@szt nem lehet eladni, nemhogy országimázst :D

És igen, az van, amit bagyulajuve írt, külföldiekre kell hatni, miért jöjjenek ide, ezt meg pont a gyors, impulzus-szerű vágással lehet a legjobban az agyba beégetni. Nekem egy bajom van a videóval: hogy nem dolgoztam ebben a projektben :DDD (mondjuk a tiszadobi kastélynál pont ugyanezt megdrónoztam én is, csak esküvőnél)

Szerk: de ne hallgass rám, én is mindig megkapom, hogy túl gyorsra vágom az anyagot :DDD

[ Szerkesztve ]

(#121314) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hinnye, de sok az off már megint. (De örülhettek legalább nem Marvel a téma. ;] )

Régebbi filmet néztem ma:

Eagle Eye

Szerint simán korrekt akciófilm még mindig (Bár a gép nem kicsit idióta volt összességében), sajnálom hogy anno nem készült folytatás. Pedig volt alternatív befejezés csinálva hozzá, de gondolom annyira nem érdekelte az embereket, így bukás lett. Kár érte.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

Live-Die-Respawn

(#121315) KaitouP válasza oriic (#121314) üzenetére


KaitouP
veterán

Ebben játszik az a Szia Lö Böff gyerek?

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#121316) Cs1csó válasza oriic (#121314) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csak nem az OPEN MATTE? :DDD

hmm nagy kedvenc

(#121317) oriic válasza KaitouP (#121315) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azaz, de itt nem annyira idegesítő, mint TF szériában. :D

Live-Die-Respawn

(#121318) KaitouP válasza oriic (#121317) üzenetére


KaitouP
veterán

:DDD :C
BTW ezt a filmet én is csipáztam, lehet egy unalmasabb délutánomon újra megnézem.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#121319) lezso6 válasza madgie (#121313) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jó, de, ilyen logikával a The Fate of the Furious az egy 10/10-es film, mert üzletileg nagyon sikeres volt. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#121320) brownus válasza Tibiajax (#121261) üzenetére


brownus
veterán

+1 remek film

(#121321) aelod


aelod
veterán

7végén megnéztem a testről és lélekrőlt.

Nekem tetszett. Borbély Alexandra játéka zseniális. Joggal nyerte meg a legjobb európai női szereplő díját.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#121322) Tibiajax válasza k-adi (#121299) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ne haragudj, elnézést kérek, én értettelek félre
szóval nagyon tetszett nekem a film, ezért is pontoztam ennyivel. természetesen, a maga kategóriájában értékeltem, mint túlélőfilmet. a túlélőfilmeket nagyon szeretjük - ha bele tudjuk élni magunkat. ha oda tudjuk magunkat képzelni a főhős helyébe és vele együtt szenvedünk, az a jól sikerült alkotás. nálam az Arctic megtekintése alatt ez a folyamat végbement, bizonyos pontokon szinte ugyanúgy szenvedtem, mint Mikkelsen. kiváló színészi munka, nagyszerű fényképezés a dermesztő sarki hidegben, sivárság és reménytelenség.
gagyiságnak, klisséknek nyoma nem volt, minden más csak mellébeszélés és kifogás. kiváló alkotás

(#121323) xavix13


xavix13
senior tag

Tudtok valami jó kis átfogó/összefoglaló videót mutatni nekem a marvel univerzumról, hogy mi történt eddig?
Meg lettem invitálva a bosszúállók 4-re de konkrétan egyetlen marvel filmet sem láttam sajna (a legutóbbi marvel kapitány kivételével) és idő sincs megnézni a többit már, ezért kéne egy kis gyorstalpaló hogy értsek is belőle valamit majd. :D
Vagy esetleg egy-két teljes film a sok közül ami feltétlenül szükséges hozzá, ma ráérek filmezni, de valami rövid velős összefoglaló akkor is kéne mert hatalmas a lemaradás. :D
Tudom hogy kb. lehetetlen egy ekkora univerzumot, történetet elmondani röviden, érthetően, de hátha van valami jó anyag hozzá...

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#121324) aelod válasza xavix13 (#121323) üzenetére


aelod
veterán

Tecsőn van elég ilyen. Keress rá.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#121325) PuMbA válasza xavix13 (#121323) üzenetére


PuMbA
titán

Complete MCU recap :) Nem maradtál le semmiről, ezt megnézed és mindent érteni fogsz.

[ Szerkesztve ]

(#121326) fateless válasza xavix13 (#121323) üzenetére


fateless
veterán

Van a tökös főhős, meg a kicsnyes bosszúállók (bosszúálló - milyen béna egy név már, látszik, hogy a kisembereknek készült), és ők vagdalóznak néhol kifejezetten élvezhető módon, néhol elviselhetően.
Olvass utána kicsit, vagy yt, aztán nézd meg a polgárháborút és a végtelen háborút. Kész vagy.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#121327) lezso6 válasza xavix13 (#121323) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az Avengers: Infinity War-t azért szerintem mindenképp nézd meg.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#121328) S e t h válasza xavix13 (#121323) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem láttál még egy Marvel filmet sem, ergo kívül esik az érdeklődési körödön, kapsz egy meghívást a tizenhuszadik részre és te meg elmész?

Néha úgy érzem, hogy kezdem megérteni az univerzumot, aztán mégsem.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#121329) lezso6 válasza S e t h (#121328) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, hát én a helyében el sem mennék. :D

Nekem akkor sikerült a fejemben helyrerakni ezt az egész Marvel univerzumot, amikor néhány éve először végignéztem szépen sorban az összes filmet (Phase 1-2). Most ugyanezen vagyok, hogy az Endgame kapcsán ne érjen meglepetés.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#121330) Tibiajax válasza xavix13 (#121323) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

figyu, kérdezd őt! pillanat elmondja a lényeget amit tudnod kell majd, mielőtt beülsz. az egész Univerzum, egy mondatban
: D

[ Szerkesztve ]

(#121331) erahurka válasza lezso6 (#121329) üzenetére


erahurka
félisten

Mi olyan bonyolult a Marvel univerzumban? Mármint ha láttad a filmeket, mit kellett helyrerakni? Vannak a szupercsávók meg a szupercsaj aztán bandáznak. Annyi a sztori hogy mindig többen lesznek vagy kevesebben és szétrúgják a gonoszok seggét.

(#121332) lezso6 válasza erahurka (#121331) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ennél azért egy kicsit bonyolultabb. De semmiképp sem bonyolult. Sőt, inkább könnyen felejthetőnek mondanám. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#121333) LendvaiFeri1 válasza xavix13 (#121323) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

[link]

Ahogy korábban írták, a Végtelen háborút nézd meg.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#121334) nyisziati válasza erahurka (#121331) üzenetére


nyisziati
veterán

:D
Kb. ennyi a lényege az összes ilyennek, én se parázok, ha egy-két rész kimarad.

(#121328) S e t h : a meghívó személyén sok múlik ám. ;)
Egyébként engem is meghívtak május 1.-re erre a filmre.

(#121335) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Röviden:

Shazam!

Egyértelműen a fiatalabb generációt célozza, még a sok horror elemmel együtt is. A poénok számomra nagyrészt ültek, nem egy olyan végtelenül hahotázós vígjáték, mint mondjuk a GotG 1-2, sokan az új Spider-Manhez hasonlítják, szerintem is van benne valami.
Ami nekem külön plusz volt, hogy rengeteget változtattak az egész koncepción (Dr. Sivana tulajdonképp három gonoszból lett összegyúrva és a sztori is ezek szerint változott), de Shazam lényege megmaradt, a jó és rossz nagyon leegyszerűsített párharca, mindenkiben van jó és rossz tulajdonság, fel kell nőni a feladatokhoz, stb.
Az külön pozitív szerintem, hogy számomra hihető volt a film második felvonása, mikor megkapta Billy a képességeket, egy gyerektől valahogy én is ilyen egyszerű gondolkodást, bohóckodást várnék, érthetően, de kissé gyorsan zajlott le a tényleges hőssé válás útja.
A film vége azok számára nem újdonság, akik ismerik az újkori Shazam történetét, ha egy olyan nagyágyúval, mint a Szikla, csinálnak még egy jó Black Adam filmet, akkor a következő pár évre ügyesen le tudja fedni a Warner a szuperhősös B-szegmenst.

Silence

Netflix, világvégefilm. Nem is tudom, hányadik próbálkozás és az a vicc, hogy itt már tényleg mindent megidéztek nem csak a klasszikusoktól, de a teljesen friss éves sikerfilmektől is.
Most épp valami barlangból szabadultak el valami lények és hangra mennek. Ennyi. Kevés kiszámíthatóbb, langyosabb filmet láttam az elmúlt időszakban, egészen hihetetlen, milyen neveket tud a Netflix megnyerni ilyen középszar produkciókhoz is.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#121336) madgie válasza lezso6 (#121319) üzenetére


madgie
titán

Na de várjá', az film. Egy ilyen videó nagyrészt az Insta/FB generációra van már kihegyezve, akik pár másodperc után továbbgörgetnek, ha nem történik semmi olyan a videóban, ami maradásra bírná őket. Egy lassú svenkelés, finom átélezés rendszerint nem ilyen, de például ezért van az az idióta zanzásított "gyors intro" minden film trailer elején. tetszik, nem teszik, ezt a generációt csak gyors impulzusokkal tudod megfogni és amúgy bár egy országimázs film megkövetelne 3-5 perces videót (mert bőven van mit bemutatni), de ebből a generációból nagyjából senki nem nézi végig azt a 3 percet sem. Nem azért, mert unalmas, vagy gagyi, hanem mert abban a közegben továbbgörget valami intenzívebb, fűszeresebb "harapnivalóra". Egy perc nagyjából a határ, amit hajlandóak egy ilyen videóra szánni, max másfél... de igazából az a jó, ha 30 mp-be belefér minden információ, amit közölni akarsz velük.

(#121337) nyisziati válasza madgie (#121336) üzenetére


nyisziati
veterán

Szóval speed-et akarnak, csak tabletta helyett videóban. :DD

(#121338) PuMbA válasza madgie (#121336) üzenetére


PuMbA
titán

"akik pár másodperc után továbbgörgetnek, ha nem történik semmi olyan a videóban, ami maradásra bírná őket."

Szerintem nem emiatt, hanem azért mert olyan sok mindent néznek, hogy nem jutna idő mindent végignézni. A YouTube / Instagram és hasonlókkal az a baj, hogy sosincs vége és végtelen mennyiségű információ elérhető. Erre rájön a kimaradok a dolgokból érzés. Ha kiszelektálnák a fontos dolgokat, ami 10%, máris végignéznék a "lassúbb dolgokat" is.

[ Szerkesztve ]

(#121339) lezso6 válasza madgie (#121336) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez világos. De arra gondolok, hogy amíg ez a gyorsan vágott videó az reklám céllal készült, így szükségszerűen a tömegigényt kell kiszolgálnia, s te így is tekintesz egy ilyen videóra, hogy pénzt akarsz vele keresni. Amikor a másik nem erről szól, az "csak" egy összefoglaló videó egy utazásról.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#121340) madgie válasza lezso6 (#121339) üzenetére


madgie
titán

Na de nem én linkeltem be, hogy az a jó, nem emez :)

(#121341) Realradical válasza pikszel (#121312) üzenetére


Realradical
őstag

Lehet, hogy korfüggő. Létezik, hogy még nálam is vénebb vagy? :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#121342) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Hullazsákok
hd,szinkron

három nagyszerű kis rémtörténet: egy magára hagyott benzinkutas lány, egy hajhullás ellen irtózó ember, valamint egy gyilkos szemét megöröklő szemsérült szerencsétlen meséje. aki kedvelte annak idején a Mesék a kriptából sorozatot, ezt is fogja szeretni. jómagam emellett ugye szenvedélyesen rajongok az egyhelyszínes filmekért, legyen az pláza vagy élelmiszerbolt, vagy egy benzinkút, így ez is adta magát.. remek is volt
7/10

#értékelés

[ Módosította: vond ]

(#121343) RetepNyaraB válasza aelod (#121321) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jaja.
Mondjuk Enyedi Ildikó mindegyik filmje (nincs sok ugye) egy kis gyöngyszem.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#121344) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ezt csak igy itt hagyom mára :D

[Avengers: Endgame' cast sing "We Didn't Start the Fire" in comic strip mash-up]

Végem van :DDD

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#121345) nyisziati válasza callmeakos (#121344) üzenetére


nyisziati
veterán

Ez jóóóóóó...! :DDD
Mondjuk ahhoz képest, hogy milyen jó színészek, énekesnek azért - khm - nem lennének olyan jók. Ettől függetlenül maga a klip színvonalas, főleg a vége megható, amikor rájössz, miért ezt a dalt választották.

Más. Nem tudom volt-e már az Aknakereső film (trailer). Óriási (főleg a szöveg, elnézést az angolt nem beszélőktől). (ha volt már, akkor bocs)
Én gyakran újranézem, akkora ötletek vannak benne.
Ugyanitt (CollegeHumor) van még Matrix és iPhone paródia is. Zseniálisak.
És a megunhatatlan klasszikus: Ha a Google egy fickó volna... :DDD (többrészes, ne egyél-igyál közben!)

(#121346) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Megjöttek az első reakciók a Végjátékról :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#121347) tuki2200 válasza gyuromoj (#121346) üzenetére


tuki2200
senior tag

Vagy fizetett hírdetés vagy nagyon komoly mentális problémák vannak ezekkel az újságírókkal, ha felnőtt ember létükre többször sírógörcsöt kaptak egy képregényfilmen. Nemtudom mikor lett a társadalom ilyen hiperszenzitiv punci...

Holnap este már én is tudok olyan véleményt mondani, ami nem a film körüli hisztin alapszik.

[ Szerkesztve ]

(#121348) Aventador91 válasza tuki2200 (#121347) üzenetére


Aventador91
őstag

szerintem is nagyon rossz irányba megy a világ

(#121349) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Godzilla: King of the Monsters - Final Trailer

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#121350) Cs1csó válasza tuki2200 (#121347) üzenetére


Cs1csó
félisten

A kritikát nem olvastam, de miért ne lehetne egy filmen meghatódni? Hiszen jellemzően kitaláció, fikció pl. az Oroszlánkirály c. film azon jelenete amikor Simba apja elpusztul, hozzá Hans Zimmer csodálatos zenéjével nagyon is megindító.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.