Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122701) atike


atike
nagyúr

Terminátor, SW IV, Támadás a Krull bolygó ellen, A nyolcadik utas a Halál, Az utolsó csillagharcos, A fűnyíró ember, Tron, The Thing, Robotzsaru, Predator, Vissza a jövőbe... Valami ilyesmi volt a nagy listám... :) Bár nem 5 az tény. És sorrendben sincs... :)

[ Szerkesztve ]

(#122702) #48613632


#48613632
törölt tag

Akár az év trollkodása is lehet. Mel Gibsont választották a Rotschild szerepre, aki köztudottan erősen antiszemita nézeteket vall.

[ Szerkesztve ]

(#122703) gyuromoj


gyuromoj
veterán

22/24/26-ban érkező SW trilógia, a GoT rendezo páros alkotása lesz.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#122704) tuki2200 válasza #48613632 (#122702) üzenetére


tuki2200
senior tag

Egy jó színész eltud játszani más, tőle távol álló karaktereket is. Micsoda meglepetés.

Ha a Netflixnél Akhilleusz lehetett néger...

(#122705) #48613632 válasza tuki2200 (#122704) üzenetére


#48613632
törölt tag

Persze, ezzel nem is vitatkozom. Csak meglepő, hogy ennyire lazán veszik. A filmszakma teli van zsidó származásúakkal, akik általában ugranak az ilyesmire, és eléggé nem vicces szájízzel fogják fel a dolgokat.
Valójában, ennek pont a fordítottja kellett volna, hogy történjen.
A magam részéről viszont örülök, ha mégis így alakul. Szeretem Gibsont, és hirtelen nem is tudnék mondani olyan filmet, amivel nagyon mellélőtt volna.
Szóval mondhatni, tuti befutó a sikerre.

(#122706) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

The Prodigy 3/10

Sokadik gonosz kisgyerekes film az ócskábbik, dögunalmasabbik fajtából.

(#122707) LendvaiFeri1 válasza #48613632 (#122702) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Nem kell erről film. Aki kíváncsi a mögöttes tartalomra, az nézze meg Dr. Drábik János előadásait YT-on.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#122708) lezso6 válasza #48613632 (#122702) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Csak nem ennek a remake-je készül? :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#122709) mephi666 válasza Fitzgerald (#122706) üzenetére


mephi666
nagyúr

prodidzsáj: nagyon gáz :DDD

spoiler: ...pár hete néztem, sírtam ahogy a magyar vonalat beletolták a filmbe... akkora sztereotípiát tettek a pirospaprikával, amekkorát csak lehetett... jó hogy nem pálinkát akart a gyerek azonnal, vagy bográcsgulyást... vagy ajándékba egy pulikutyát :C meg amit összehablatyoltak, hogy álmában milyen akcentussal beszéli a magyartot, amit csak a délkeleti(?) határ mellett kb 400 ember használ... amúgy is vérszegény volt a film (folytatásért kiáltó befejezéssel), de ezek az utalgatások még rosszabbá tették: én inkább nem is pontozom

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#122710) #48613632 válasza lezso6 (#122708) üzenetére


#48613632
törölt tag

Haha XD
Ezt a sztorit hallottam, hogy az R família Waterloonál szerezte az első komolyabb vagyonát, mert a csata ellentétes kimenetelét jelentett be a saját futárjával, azaz hogy Napóleon győzött. Erre a tőzsde felbuzdult, és óriási eladásba, vagy vásárlásba kezdett. Most így nem tudom, erre melyik lépés a logikus tőzsdeszinten, de a lényeg, hogy pont az ellenkezőjét kellett volna tenni.
Aztán megjött az igazi futár, és közölte a valódi hírt, R-ék meg mérhetetlen vagyonra tettek szert, mert akinek vennie kellett volna, az eladott, akinek meg eladnia, az vásárolt XD
Amúgy, az ilyen trükkök teljesen elfogadottak a pénz világában, vagy ez testvérek között is csalás volt?

(#122711) tuki2200 válasza #48613632 (#122710) üzenetére


tuki2200
senior tag

Ez a piac hamis információkkal valo manipulalasa és illegális. Nagyon konteo gyanus story amugy.. :)

[ Szerkesztve ]

(#122712) #48613632 válasza tuki2200 (#122711) üzenetére


#48613632
törölt tag

Persze, nem tudom, hogy ebből mennyi a legenda, és mennyi a valóság. Innen nézve ezt ma már elég nehéz lenne kideríteni.

(#122713) sixpak válasza Tibiajax (#122640) üzenetére


sixpak
nagyúr

Bud Spencer, Terence Hill filmek, nyári szünetben a lakótelepi kölyköknek tartott vetítéseken, miközben a szülők melóztak. 20-30 iskolai szék egy kis teremben...jó volt.

The Empire Strikes Back....nagyon kölyök voltam még, sok mindenre nem emlékszem, de onnantól kezdődött a SW rajongásom, ami végig is kísérte az életem egy részét és csak '99-ben múlt el a Phantom Menace megtekintése után....pedig 200 km-t utaztam, csak a film kedvéert, Cineplex Odeon.

Starship Troopers: 2 egymást követő nap is megnéztem és utána hónapokig űrgyalogos akartam lenni. :D

Pulp Fiction: nálunk a nagy teremben nem is ment, volt egy néhány 10 székes studió terem, ott műsorra tűzték.
Az előrelátásuk helytállónak bizonyult, pontosan ketten voltunk kíváncsiak a filmre. :D

Avatar: lenyügöző volt, ami nyilván nem a film érdeme, de előtte sosem láttunk még ilyet.

BR2049: óriási élmény volt, szintén 2x mentem moziba miatta, a leghangosabb és legnagyszerűbb hangú film, amit valaha láttam.

Sokat kihagytam, de ez már így is több mint öt.

És, hogy legyen egy legrosszabb is: Dunkirk.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#122714) emiki6 válasza #48613632 (#122712) üzenetére


emiki6
veterán

Nem csak mostmár nehéz kideríteni. A jelenlegi folyamatokat sem tudjuk szemlélni, régen sem tudtunk volna betekinteni a függöny mögé. :N
Amúgy ezért is olyan megosztó ez a téma. A legtöbb ember nem tud és nem hisz, ez a norma, Sokan nem tudnak, de hisznek, ők a konteósok, aztán van aki nem hisz, inkább tud, na ők kevesen vannak és esélytelenek az előbbi 2 csoporttal szemben. Emiatt felesleges fórumban "konteó" témát akár felhozni is.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122715) BITBOYS válasza sixpak (#122713) üzenetére


BITBOYS
addikt

Starship Troopers után én is :D
Mint az Ip Man után Wing Chun-t akartam tanulni de azonnal :D

Közben eszembe jutott még egy klasszikus ami beleégett az agyamba/retinámba, mégpedig Az Idő urai animációs film.
Totál kikészített gyerekként :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#122716) Viszlát


Viszlát
addikt

Nem, Marvel nem lesz köztük. :) No de akkor fussunk neki újra...

Komoly irigységgel olvastam itt párótok beszámolóit, ennyi mozizás már gyerekként és tinédzserként, nem semmi. Számomra a rendszeres mozibajárás csak álom volt amíg nem lett saját keresetem, évente 2-3 filmre jutottam csak el és viszonylag idősen került sor az első filmre is. Mindamellett, hogy nem fér be a legjobb élmények közé, azért megemlíteném: 1991 nyara, pár hónappal a 12. születésnapom előtt, a helyszín pedig a Béke Művelődési Ház nagyterme, a Várpalotai Készenléti Lakótelep kultúrális gócpontja, ami egyébként úgy volt a szocreál kvintesszenciája, hogy közben akusztikailag a legtöbb híres koncertteremmel felvette volna a versenyt. A film maga nem hagyott mély nyomot, Charles Bronson egyik remekművét, a Bosszúvágy 3-at vetítették, de nem is ez volt a lényeg, hanem az, hogy az a nálam két évvel idősebb Szőlőssi Szabina hívott el, akiért a környék összes fiúja meg volt bolondulva. Nem volt ez randevú, voltunk vagy tizenöten is, de Szabina mellém ült és szinte végig szorongatta a kezemet izgalmában, én meg ültem csendben vigyorogva és azon paráztam, hogy nehogy valami miatt felkapcsolják a villanyt és mindenki meglássa a sátort, amit az érintése hatására felállítottam.

Szóval a legjobb élmények, sorrendet nem tudnék állítani közöttük, így jobb híján időrendben:

Erik, a Viking (1992 - Valami művház-szerű, Komló): szentimentális okokból különleges emlék, az első és egyetlen alkalom, hogy az egész család együtt moziba ment. Semmi tragikus háttérsztori, csak rajtam kívül senki sem különösebben nagy filmkedvelő a családban. Sikondán nyaraltunk és az ATIs beutalóhoz járt egy mozilátogatás is, így esett az eset, hogy hasunkra ütve kiválasztottuk Eriket, nem is sejtvén, milyen remek szórakozásban lesz részünk. Sose felejtem el, ahogy a szüleim hasukat fogva hahotáztak, kisöcsém meg totál érdektelenül a perecét majszolgatta, igazán szép gyerekkori emlék.

Braveheart (1995 - Jó Szerencsét Művelődési Központ, Várpalota): sok szempontból különleges alkalom volt, egyrészt az első blockbuster amit moziban láttam, másrészt emlékeim szerint az első olyan film volt, amiről már megtekintés előtt olvastam a Cinema cikkét, így különös várakozás volt bennem, bennfentesnek éreztem magam. Aztán az sem elhanyagolható információ, hogy ajándékjegyem volt a "VIP" szekcióba, mivel segédkeztem a terem felújításában. Tudtam, hogy ez az első vetítés az új hangtechnikával és vetítővel, amit szintén nagy izgalommal vártam, előtte olyan szinten ratyi színvonal volt, hogy minden recsegett-ropogott és azt sem tudtuk mi az a basszus. Ja és összevart lepedők helyett végre rendes mozivászon is jutott. Nem is csalódtam, eszméletlen élmény volt minden szempontból, hónapokig kitartott a lelkesedésem, megvettem a könyvet ami irgalmatlan rossz volt, és kazettán a zenéjét is, amit viszont a mai napig szívesen hallgatok. Mindezt tetézte, hogy az első nagy szerelem ott ült mellettem és végig hozzámbújva nézte, könnyezte, nevette a filmet.

The Matrix (1999, Alba Pláza, Székesfehérvár): magánéleti okokból fakadóan nagyon sötét év volt számomra a 99-es, filmekkel se nagyon foglalkoztam, így történhetett, hogy úgy ültem be rá egy totális véletlen kapcsán, hogy az égvilágon semmit nem tudtam a filmről. Történt ugyanis, hogy oldalamon egy hatalmas keblű, szöszi fodrászcsajjal - akinek hathatós segítségével próbáltam kitörni a nagy szerelmi bánat utáni depiből -, Fehérvár utcáit róva, fagyizás közben azon tanakodtunk, hogy mivel üssük el a délutánt. Mire ő felvetette, hogy menjünk moziba, majd játszi könnyedséggel körbeölelte ajkaival a nagyméretű tölcsér peremét, én meg úriember lévén beleegyeztem a hölgytársaság kívánságába, odabattyogtunk és megvettem a jegyeket a leghamarabb kezdődő filmre. Szépen kultúráltan végigültük az előzeteseket, és bár a lámpaoltást követően már a Village Roadshow logó alatt felfedezőútra indultak a kezei, a telefonbeszélgetés végére ez abbamaradt és a tölcséres mutatványt is későbbre halasztottuk, merthogy mindketten feszült érdeklődéssel figyeltük a vásznon kibontakozó eseményeket. Mai napig az egyik, ha nem a legnagyobb pozitív filmes meglepetésem, amihez nyilván kellett az is, hogy zéró érdeklődéssel ültem be rá és egészen más jellegű élményre számítottam.

Finding Neverland (2004, Westend, Budapest): az első film amin teljesen egyedül ültem a nézőtéren, szürreális élmény volt a napsütötte, nyüzsgő, forgalmas budapesti utcákról beülni egy töküres terembe. Pár héttel előtte vesztettem el egy számomra nagyon kedves embert, ráadásul felnőttként ő volt az első, így különösen nagy hatással volt rám a film. Mai napig tartom, hogy az egyik legszebb szomorú mese ami valaha készült, fantasztikus zenével, látványvilággal és pillanatképekkel, Marc Foster nevét egy életre megjegyeztem aznap. Tisztán emlékszem, ahogy a végén bekúszott a stáblista alá Kaczmarek Piano Variation in Blue-ja, megállíthatatlanul jöttek a könnyek, viszont valami csoda folytán a személyzet teljesen elfeledkezett a majdnem üres teremről és se a villanyt nem kapcsolták fel, se nem jelent meg valaki, hogy kitessékeljen. Már rég lement az utolsó képkocka is, nem tudom meddig ültem ott a sötétben, mire összekaptam magam és kimentem, az ott dolgozók legnagyobb meglepetésére.

Gravity (2013, Vue IMAX Theatre, Leeds): bár az Avatart is IMAX-ben láttam és tény, hogy a látvány lenyügöző volt, a gyenguszka történet és az egyéb, szintén nem túl erős összetevők miatt az összhatás annyira nem volt mellbevágó. Nem úgy a Gravity esetében, aminél mind a fő, mind a háttérben húzódó történeti szál erős, a zene is remek, a látvány pedig helyenként lélegzetelállító volt, talán az egyetlen 3D-s vetítés amit maradéktalanul élveztem. Ráadásul olyan kép- és hangminőség, amihez még nem volt korábban szerencsém, és bár nem vagyok profi a témában, nagyon is tudom értékelni a minőséget, így ez is egy olyan élmény volt, aminek jogos helye van egy ilyen toplistán.

Lenne még jóval több, ahogy mindenki másnál is, de elégedett vagyok a választottakkal, igaz sokat vacilláltam a Gravity és a Mamma Mia között, de jó ez így. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#122717) BITBOYS válasza Viszlát (#122716) üzenetére


BITBOYS
addikt

Erik, a Viking

...Na de kislányom, ez már az ötödik ezen a héten!
- Dehiszen még csak kedd van!
:DDD

Remekmű, imádom a mai napig :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#122718) Tibiajax válasza Viszlát (#122716) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

a lehető legklasszikusabb, legpolgáribb felállásban a mozi, mint helyszín ugye, talán nem is a filmvetítésről szól - ahogy emlékeimben játszik, inkább egy hely, ahová a párocskák el tudnak egy kicsit bújni a világ kíváncsi szemei elől a legutolsó sorokban, félhomályban, fölöttük csak a vetítőgép mozgó fénysugaraival..
mi nyilván csak filmekről írunk, mégis csak azért mentünk el oda, de azt gondolom nem volt hiába való a várakozásunk, hogy a nagy mágus, topikunk eminens filmpatriótájának életének korai szakaszában vajon milyen szerepet tölthettek be a filmszínházak épületei.. hát tessék, ilyet.. :D
megint a nők, mindig csak a nők

fú, a gravity megvolt imax-ben persze, de annyira rossz film volt nálam, azóta se néztem közelébe sem..nagyjából dunkirk-kategória.. imax-techdemo

(#122719) Fitzgerald válasza mephi666 (#122709) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nekem nem is a magyar vonatkozású dolgokkal volt bajom, már megszoktam hogy hálivúdban a magyar valamiféle misztikus, számukra furcsa/érdekes kultúrát személyesít meg, akik érthetetlen, bonyolult nyelvet beszélnek, és kellően egzotikusak ahhoz, hogy egy rakás filmben megjelenjenek valamilyen formában.
Szinte észre sem veszem már az ilyesmit amerikai filmekben.

Az én problémám inkább az, hogy a The 6th Sense óta ez a "kissrácos horror" téma egyre csak laposodott az évek során. Nemhogy rákontrázni nem tudott semmi műfajon belül, de még csak meg sem közelítette azt semmi az elmúlt 20 évben (durva hogy 20 éve volt amúgy, nagyon szépen öregedett az a film).

(#122720) Peterhappy válasza Tibiajax (#122640) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ez tök jó ötlet :R

Gondolkodtam is rajta, ahogy kell. Mivel manapság csak szökőévente jutok el filmekre, én is régebbről szemezgettem.

1. Die Hard 3.
Az első filmélményem. Szerintem az egyetlen film, amit a Szüleimmel láttam. Ahogy nézem, nálunk '95 augusztusában mutatták be, szóval jó eséllyel tíz éves lehettem (és még jobb eséllyel nem találtak balekot, aki felvigyázott volna rám, így jobb híján magukkal vittek).
Legelső sor, ahogy kell. Talán Corvin? Passz.
A film elejei robbantásnál majdnem összepisiltem magam, csak néztem mif@sz. Azóta is az egyik kedvenc filmem.

2. Gladiator
Elballagtunk 8. osztályból, majd a "bankettről" leléptünk, hogy megnézhessük :) A filmet én akartam megnézni, de hogy kinek az ötlete volt, hogy éppen akkor - azt már nem tudom. Alig akartak beengedni minket, úgy dumálta ki egy osztálytársam, akinek talán valami ismerőse is dolgozott a Lurdy moziban. Évekig a kedvenc filmemként emlegettem, teljesen lenyűgözött. Karácsonyra a filmzene CD-t hozták az angyalkák, következő születésnapomra a VHS-t. Rongyosra néztem (szó szerint).

3. The Mummy
Fogalmam sem volt, miről szól, de engem plakát így még nem vett meg kilóra (azóta sem). Szüleim megtiltották, hogy megnézzem (ők látták az előzetest), így kénytelen voltam a tudtuk nélkül megnézni. Lurdy tuti, hogy kikkel, már nem tudom. Nagyon bejött a film, tátott szájjal bámultam, lenyűgöztek az effektek, a sztori, a poénok.
Ennek a filmzenéjét is megkaptam karácsonyra, azóta is rendszeresen meghallgatom.

Azt hiszem este gyorsan újra is nézem :)

+1 Sixth sense
Igazi kis hülyegyerekekként viselkedtünk ott és akkor - végigröhögtük az egész filmet - , tipikusan azok a fajták voltunk, akiket most szívem szerint kizavarnék a teremből. Sem előtte, sem utána nem viselkedtem moziban soha így. De tény, marha jól szórakoztam. :B Azóta persze benőtt a fejem lágya.
A poén, hogy engem érdekelt nagyon a film, két haveromat marhára nem, majd mikor kijöttünk, mindketten azzal kezdték, mennyire tetszett nekik a mozi és milyen jó, hogy megnéztük. Kisvártatva pedig kiderült, hogy csak nekem nem esett le a film végi csattanó, úgy kellett elmagyarázni. Pedig már akkor is én voltam hármunk közül messze a legokosabb :D

Futottak még: Gran Torino és Becstelen Brygantik (Feleségemmel láttam), Kis állatok titkos élete (Gyerekeim első filmje)

(#122721) Peterhappy válasza Viszlát (#122716) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jól van, ezek is jó sztorik :)
Nagyon jó, hogy ennyien reagáltatok.

Azóta is azon agyalok, a Mátrixot vajon moziban láttam-e. Egyszerűen nem emlékszem.
Egyedül viszont soha életemben nem voltam moziban

(#122722) BITBOYS válasza Peterhappy (#122720) üzenetére


BITBOYS
addikt

...és tényleg, Gladiátor
Itt is beugrott még egy, a Kapcsolat

Rengeteg emlék, egyre több régi film ami megpaskolta a lelket :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#122723) Mik76 válasza BITBOYS (#122722) üzenetére


Mik76
senior tag

Esoember. Na az volt valami ebreszto fele, hogy nem csak mesekbol, sci-fi-bol, akcio baromsagokbol, meg vigjatekokbol all az aktualis mozi program. Bastya moziban a mozis szinkronnal. Altalanos iskolas lehettem valahol a hatodik osztaly korul. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#122724) Viszlát válasza BITBOYS (#122717) üzenetére


Viszlát
addikt

Rajta is van az újranézős listámon, néhány poénra még emlékszem, de lassan 30 éve láttam, úgyhogy épp ideje felfrissíteni az emlékeket, főleg, hogy ez anno kimaradt az eredeti nyelven újranézős szériából is. :)

(#122718) Tibiajax: tény és való, hogy volt egy rövid időszak a munkásélet megkezdése és a saját autó beszerzése között, amikor alkalmanként csak és kizárólag ezért ült be az ember egy filmre. Persze csak diszkréten. :)

(#122721) vighpeter: pedig nagy buli egyedül, volt egy időszak amikor rendszergazdaként három műszakban dolgoztam és sokat jártam hétköznap napközben moziba, rendszeresen kifogtam olyan vetítéseket, ahol senki nem volt rajtam kívül. Legjobb.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#122725) mephi666 válasza Fitzgerald (#122719) üzenetére


mephi666
nagyúr

6. érzék óta szerintem "gyerekes" horrorból a let the right one in eredeti északi verziója fergetegesen jó volt :K ...más hasonló stílusút én se tudnék említeni

ui: ja mégis... az "it" új verziójának első része talán belehúzható a kategóriába :K az annyira nem sztorihű, mint a régi feldolgozás, viszont jól megcsinálták... a folytatás trailerét néztem 1 hete és baromi jól visszaadták benne a jelenetet a nyanyával :K ha nem ez lesz az egyetlen értékelhető a folytatásban, már megérdemli, hogy idővel felkerüljön díszdobozban a polcra

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#122726) Viszlát válasza Mik76 (#122694) üzenetére


Viszlát
addikt

Azért ez nagyon kemény, rendesen megsajnáltam a feleséged, durva lehetett. :Y

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#122727) Mik76 válasza Viszlát (#122726) üzenetére


Mik76
senior tag

Koszi. A gyerek nem orditott egyfolytaban miutan megszuletett ugyhogy megnyugodtunk... ;)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#122728) Mik76 válasza Tibiajax (#122718) üzenetére


Mik76
senior tag

Ez egy remek otlet volt! Jo lenne meg tobb ilyen maradando sztorit olvasni. :R

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#122729) Ispy válasza BITBOYS (#122717) üzenetére


Ispy
veterán

Most látsz, most nem látsz...

:DDD

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#122730) Ispy válasza Mik76 (#122727) üzenetére


Ispy
veterán

Az semmi, az én 8 hónapos feleségem a 300-at ülte végig, igaz a lábait keresztbe kellett rakni, hogy a gyerek ne ugorjon ki. :DDD A mai napig megkapom, hogy én rángattam el, erre a részre már nem emlékszem.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#122731) Tibiajax válasza Mik76 (#122728) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

köszönöm szépen, nekem általában mindig jó ötleteim vannak. egyszer nem volt jó ötletem, amikor azt gondoltam, hogy mégsem jó ötlet kiszökni amerikába '95 februárjában...az egy rossz ötlet volt.. mert ki kellett volna

(#122732) Mik76 válasza Ispy (#122730) üzenetére


Mik76
senior tag

Igy is van, a te hibad! ;)

Meg volt egy hasonlo mikor mar o is valahol a 8-9 honap korul jarhatott. Az Avengers-re mentunk el. Persze hangero az egekben.
Valahanyszor Hulk beleorditott a kameraba, a baba elkezdett rugkapalni a nejem meg persze total bestresszelt. Ugye ebben a korban mar a babak halljak a kulvilagot es eddig ilyesmit nem hallhatott. Vagy nagyon tetszett neki vagy nagyon nem. Valszeg az utobbi. :U

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#122733) Pitterix válasza Tibiajax (#122640) üzenetére


Pitterix
őstag

Hófehérke és a hét törpe:
az első emlékfoszlányom még kisgyerekként. Faterral és két öcsémmel mentünk el rá Pénzesgyőrön a vetítésre. Viszont nem sikerült végignézni, mert a kisöcsém akkor még nagyon kicsi volt és elkezdett sírni, tehát haza kellett mennünk. Azóta sem néztem meg ezt a filmet.

Mivel anyagilag sokáig úgy álltam(-unk), sajnos hosszú ideig kimaradt a mozizás.

A következő, amire emlékszem és még tetszett is annó:
Mimic - A júdás faj (1997) A történetét már nem tudnám elmesélni, de akkor nagy élmény volt a meleg, rendes szellőzésmentes régi veszprémi moziban.

Mivel Veszprémben sokáig nem volt Cinema City, kénytelenek voltunk Győrbe, vagy Fehérvárra moziba járni.

A legnagyobb mozis élményeimet a
A Gyűrűk Ura: A két torony (2002) és A Gyűrűk Ura: A király visszatér (2003) filmek okozták. Ezek számomra mind a mai napig lepipálhatatlanok. Ilyen igazán kiugró, libabőröző élményem azóta sem volt.
És félek nem is lesz.... :(

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#122734) mephi666 válasza Mik76 (#122732) üzenetére


mephi666
nagyúr

ne hidd: nálunk kb 1.5éves volt a fiú és zenéből pl lemmy és a metallica közös számát, firkin-t meg hasonló stílusban egyebeket szerette, amikor meg a tv-ben random megszólalt valami tötyömlötyöm popzene, arra elkezdett sírni :D azért ott bent volt neki hangtompítás rendesen, valószínű csak az tetszett neki, hogy zajlik kint az élet, amiből érez végre valamit

ui: én nem is emlékszem, mit néztünk az első hónapokban... ha jól rémlik american horror story 1. évadot... félidőn túl belekezdtünk a másodikba, amit inkább hagytunk és a legvégén meg végignéztük az összes columbo-t :DDD 20+ éve is imádtam azt a sorozatot: hihetetlen, hogy sokszor újranézve is le tud bilincselni minden része

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#122735) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A Silent Running-ot (1972) látta már valaki? Tényleg annyira "érdekes"? Valami YT-os Sci-Fi ajánlóban láttam, de trailer alapján kételkedem... (No Spoilers Please).

(#122736) k-adi válasza gyuromoj (#122703) üzenetére


k-adi
nagyúr

a GoT rendezo páros alkotása lesz.

húha akkor lesznek itt bajok :(

(#122737) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Molly's Game (Elit játszma)

Megtekintése különösen ajánlott :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#122738) PuMbA válasza BITBOYS (#122737) üzenetére


PuMbA
titán

A tükröződés lejjebb van, mint kéne?

(#122739) mephi666


mephi666
nagyúr

összeszedem én is az emlékeimet: (próbálom sorban és semmit nem kihagyni)

nicsak, ki beszél még! csúcsfejek, marslakó a mostohám:
abádszalók, nyári tábor... '90-'93 közt azt hiszem 2-szer jártunk itt általános iskolás nyári táborban és a kemping mellett volt közvetlenül egy kertmozi... ha jól rémlik este 9-kor volt a vetítés és nagy szám volt akkor, hogy megnézhetünk 1-1 filmet, ami este 11-ig is eltarthat :B

féktelenül, sivatagi lavina, maverick, flintstones, dumb és dumber, ace ventura, a hajsza:
még kunszálláson (kb 1800 fős falu, kecskeméttől délre 20km-re) is volt régen mozi, ami időszakosan kinyitott-bezárt és minden hét szombaton este 6kor volt vetítés... '94-'95 körül majdnem minden filmet megnéztem, amit adtak (próbáltam is egy ex-osztálytárs lányt hívni minden alkalomra, de soha nem jött el :D ) ...lehet kihagytam 1-2 címet, de ami nagyon megmaradt: adták a menekülés absolomból-t, ami erősen 18+ volt és erre nem engedtek el 12 évesen, amikor 1-1 osztálytárs elmehetett megnézni :DDD

street fighter:
ha jól rémlik '96 nyarán (vagy '95?) bogácson voltunk nyári táborban, ahol a régi iskolaigazgató bedobta a fiútársaságnak, hogy ki akar autós moziba menni? azonnal össze is jött a 4 jelentkező, akik közül én voltam az egyik :D maga a film egy rakás sz@r, de az élmény óriási volt... azóta párszor körbenéztem, hogy működik-e még magyarországon autós mozi, de a közelben semmi nincs :( ...pedig ez olyan dolog, amit a családdal is jó lenne átélni egyszer újra

baraka, toy story, hetedik:
ezt a 3 filmet '96-ban nővéremékkel néztem kecskeméten a régi városi moziban: én 13 voltam, nővérem és ex-barátja pedig főiskolás és kocsival elvittek engem is... a baraka-t a studió moziban néztük (ha jól rémlik egy eldugott kis luk volt az épület oldalában, később rock cafe néven üzemelt egy darabig) és azóta is egyik kedvencem a témában :K a városi mozi később bezárt, amikor a város másik felén megnyílt a multiplex és az egy teljesen más színvonalat képviselt

dr dolittle, matrix:
'98-'99, kiskunfélegyháza, petőfi mozi... a színvonal itt ebben az időben nagyon ramaty volt, recsegett a hangtechnika nagyon... dolittle-re másodikos gimnazistaként egy elsős csajt vittem el, matrix-ra meg baráti társasággal mentünk

én és én meg az irén:
2000/2001? kecskeméten a multiplexben néztük: faluról szomszéd srác, húga meg annak az aktuális barátja, akivel oda-visszaúton végig egymás szájában voltak a trabant hátsó ülésén :D ...jó volt a film, azóta többször is újranéztem, de itt sem a film maradt meg igazán, hanem az út hazafelé: először is tettünk pár kört nagy sebességgel (26 lovas trabanthoz mérten) egy körforgalomban, ahol a hátul ülők öv hiányában jogosan borulhattak egymásra :D másodszor a sofőr srác meglátott az út mellett egy nőt, lelassított és kikiabált neki, hogy "nem teccő szivi!" (...leb@sztuk, mert kb 50 méterre állt a nő lepukkant polskija és nem k*rva volt :D ) ...harmadszor meg kb 70-80-as tempónál egyszer csak felnyílt a trabant motorházteteje és odavágott a szélvédőre (nem lett baj, lehúzódtunk, megálltunk, gumipókkal lekötöttük) ...mindez egy kb 20km-es út alatt

van helsing:
2004 kiskunfélegyháza, felújított városi mozi... aznap néztük, amikor a sportszigeten a slipknot lépett fel és oda is hívtak fősuliról évfolyamtársak... kb 2-3ezrem volt, annyival nem akartam nekiindulni, mert hiába volt ingyenes és futotta volna vonatra, nem sok maradt volna inni :( ...így hirtelen ötletből lett van helsing: útközben vettünk 2x2liter bort meg 2liter toma meggyet és míg betekertünk a városba, szépen megittuk hárman az egészet :D film felénél meg libasorban vonulhattunk ki a mosdóba csövelni (de ezt a sztorit nem rég leírtam már bővebben) ...jól alakult így is az este, viszont azóta is bánom a slipknotot, mert akkor teljesen egyben volt még az a formáció, amit igazából szerettem (...azóta paul meghalt, joey meg kivált, aki a kedvencem volt a bandában) ...ja és utána évfolyamtársak mondták, hogy piával nem lett volna gond a koncerten, mert csórón mentek, de volt annyi pálinkájuk, hogy bőven jutott volna nekem is :(

földre szállt boszorkány, pirosszka:
2005-2006-ban még ex-el néztük kecskeméten a malomban... ami érdekes volt, az inkább a pirosszka, amire koradélutáni vetítésre mentünk (jobb híján) és kb csak mi voltunk 20+, valamint az óvodás(?)/iskolás csoportok felügyelői :DDD

terminator genisys, deadpool:
2015-2016 kecskemét, malom: asszonnyal néztük mindkettőt... a terminator érdekessége az volt, hogy soha nem látott 1 részt sem, valahogy sikerült rávennem, majd az adott héten minden nap 1 részt megnéztünk, szombaton meg elmentünk az 5-re... premier után kb 1 héttel alig voltunk a teremben... (főleg az idősebb korosztályból azok is) ...a deadpool meg megint érdekes volt: premier után egy hétfő koradélutáni vetítésen is tömve volt a terem... :Y

+1, ami nem mozis, viszont közösségi filmes élmény: az utolsó cserkész
a '90es évek elején-közepén azt hiszem visegrádon voltunk osztálykiránduláson és hazafelé bekrepált a busz... folyamatosan forrt a hűtővíz, leálltunk egy parkolóban... a sofőr valahogy le tudta szervezni, hogy páran felmehessünk egy épp ott várakozó elég fullos buszra, ami le tudott minket tenni a falunkban (kis kitérő volt csak nekik): többek közt én is erre a buszra kerültem, volt tv is, amin épp az utolsó cserkészt indították :) itt láttam először és egyik kedvenc filmem azóta is... (a csoport másik fele pedig megjárta, mert a cserebusz se lett sokkal jobb és már éjszaka volt, mire hazaértek)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#122740) erahurka válasza BITBOYS (#122737) üzenetére


erahurka
félisten

Most szeretnék nyaklánc lenni.

[ Szerkesztve ]

(#122741) brownus


brownus
veterán

[link] :d

(#122742) emiki6 válasza brownus (#122741) üzenetére


emiki6
veterán

:C :R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122743) fateless


fateless
veterán

John Wick 3 kritika - ahogy látom, eexaa pontozását vették alapul. ;]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#122744) Viszlát válasza fateless (#122743) üzenetére


Viszlát
addikt

Ahogy a Star Wars-ban sem teszünk fel kínos kérdéseket arról, miért áll meg egy méter után a fénykard pengéje, úgy azt sem érdemes megkérdezni, hogyan ugorhat fel a földről John Wick egy épp kisült cipó frissességével, miután legalább öten verték ki belőle a szart is.

Hűha, kimondta, hogy Star Wars, amatőr hiba. ;]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#122745) Tibiajax válasza BITBOYS (#122737) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

mondtam, hogy jó lesz.. minden szempontból
:)

(#122746) Viszlát válasza Tibiajax (#122745) üzenetére


Viszlát
addikt

Sorkin egyébként számomra bizonyos szempontból Woody Allen-t idézi, rá is jellemző, hogy olyan színészekkel olyan szerepeket formáltat meg ami egyáltalán nem kézenfekvő párosítás, mégis zseniálisan működik. No meg zseniális forgatókönyvíró, korunk talán legjobbja, TV-sek között meg nem is férhet hozzá kétség.

Egyébként ez a film volt az első mozis rendezése, de több szempontból is szárnypróbálgatás lett belőle, egyrészt mind a dialógusok, mind a sztori maga "csak" Sorkin-light, önmagához képest eléggé visszafogott, valószínűleg nagyobb közönséget akart megfogni, ezért nem a tőle megszokott témákról rendezett (média, politika). Szerencsére hozott annyit, hogy kapjon újabb lehetőséget, már forog a Chicago 7, ami egy bírósági dráma, na az már egy olyan közeg amiben brillírozhat kedvére. :K

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#122747) Peterhappy válasza Viszlát (#122724) üzenetére


Peterhappy
őstag

Elhiszem :) Röstellem, de én sajnálom magamra a pénzt, inkább megyek mással, de egyedül sehová. Koncertre sem szeretek egyedül menni, inkább kihagyom; ez persze így általában "dupla" jegyárat jelent, emiattis járok ritkán koncertre :)

A másik becsípődésem, hogy amíg három-négy mozijegy árából színházba mehetek, akkor addig inkább választok évente két-három darabot, mint menjek havonta moziba. De (szerencsére?) erről már kezdek leszokni (jahhh, most a fürdőfelújítás miatt egyöntetűen nem marad pénz egyikre sem :D )

(#122748) paatrick válasza SunMount3r (#122735) üzenetére


paatrick
őstag

Szia ha még aktuális válaszolok.

Silent Running: kb. egyszereplős dráma. Semmi különleges nincs benne. Egyszer meg lehet nézni.

Ha régebbi sci-fit keresel akkor inkább ajánlom a
Tiltott bolygó
Logan futása
Az időgép - története kb. azonos a 2002-es felldolgozásával

Amiket kevésbé ajánlok de jóra értékeli a nép:
Az omega ember - Will Smith-es Legenda vagyok eredetije
Zöld szója - mostanra a szituációt már többféleképpen feldolgozták
A nap, mikor megállt a Föld - Keanu Reeves-es 2008-as film eredetije, történet ugyanaz csak régebbi köntösben
A fekete lyuk - inkább ne
Világok háborúja - 2005-ös Tom Cruise film eredetije csak lassabban

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#122749) K Norbi


K Norbi
addikt

(#122750) emiki6 válasza K Norbi (#122749) üzenetére


emiki6
veterán

(endgame spoiler)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.