Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122401) #48613632 válasza hoffman_ (#122397) üzenetére


#48613632
törölt tag

(#122402) emiki6 válasza lezso6 (#122400) üzenetére


emiki6
veterán

az nem a környezet, hanem a konzumizmus felől közelíti meg

De pont ez a lényeg, hogy a kettő szinte ugyanaz, bár elsőre nem tűnik annak. Mert a konzumizmus (konzumerizmus?) és az abból fakadó pazarlás okozza a környezeti terhelést.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122403) lezso6 válasza #48613632 (#122401) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem egyre kevesebb ma a valamire való film, a linkjeiden lévők számomra tök érdektelenek, komolyabb filmre vágyom. De nem ilyen Green Book jellegű limonádé-drámára. Pár éve ezért kezdtem el inkább sorozatokat nézni. Újabban meg régebbi filmeket, most meg éppen a 70-es évek filmjeit nézem, pl Sidney Lumet-től. Na azok odabasznak, pl most legutóbb a Hálózat.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#122404) vzsryl válasza lezso6 (#122398) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Azt olyan rég láttam, hogy nem is emlékszem már rá, tehát ezért felhozni se tudtam.

Más:
Egyébként mint azt ti is tudjátok, a filmipar elmozdult egy olyan irányba, hogy a nagyobb stúdiók kezdenek teljesen elmenni a nagy költségvetésű, folytatható, egyszerűbb történetek megvalósítása felé, mivel egyre kevesebb ember jár moziba, és a bevételük jelentős részét ezek a filmek adják. Emiatt a sorozatok kezdenek felértékelődni, és sokkal jobb minőségűek lenni. Tehát ha már ez a tendencia, akkor én inkább szurkolok az olyan filmek minél magasabb bevételéért, amihez hasonlókból többet szeretnék látni. A többiek meg majd szurkolnak annak, ami nekik tetszik. De a piac egyre kisebb, szóval lesznek vesztesek. :)

(#122397) hoffman_: A Box Office Mojo weboldal nem dísznek született, hanem azért, mert sok embert érdekel, és fontosnak tartják a számokat, erőviszonyokat, mert meghatározza a filmek jövőjét. Az, hogy ezt a tényt sokan kizárják, attól még létezik, és pár ezren/millióan beszélnek róla. :)
Ha nekem egy film tetszik, akkor hadd szorítsak már neki a nagyobb bevételért, köszönöm!

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#122405) lezso6 válasza emiki6 (#122402) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Persze hogy összefügg, de attól még a Harcosok klubjában nincs szó környezetvédelemről, az Avatarban meg nincs szó konzumizmusról.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#122406) emiki6 válasza lezso6 (#122405) üzenetére


emiki6
veterán

A FC valóban nem említi, de jó szolgálatot tett, közvetetten egy zöld film az is. :D
Az avatarnál meg utalás van rá konzumerizmus - profitmaximalizálás összefonódáson keresztül. Azért kell az a fém, mert értékes, mert el lehet adni, mert lehet belőle terméket csinálni, amit boldog-boldogtalannak el kell adni. Ugyanaz, mint az amerika és az olaj téma, amiben rohadt nagy pénz van, pedig közel sem annyira szükséges, mint amilyennek eladja magát vagy 100 éve. És természetesen a környezetterhelés - konzumerizmus témakörre szorosan kapcsolódik az említett profitmaximalizáláson keresztül (is) az etikátlanság.

Na de látom, hogy mindjárt jön valaki, aki beszól, hogy ne offojjuk mán szét a topikot, hát kit érdekel ez? ;)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122407) #48613632 válasza lezso6 (#122403) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ezek a filmek is szórakoztatóak tudnak lenni, egyszeri nézésre. Igazán komoly alkotások persze nem jelennek meg nap, mint nap, de ha így lenne, már nem is volna kiemelkedő, hiszen amit napi szinten tudnak reprodukálni, az minden, csak nem kiemelkedő.

(#122408) emiki6 válasza #48613632 (#122407) üzenetére


emiki6
veterán

Bezony, ha csak 10/10-es filmek jönnének ki, akkor lehet egy idő után deformálódna a skála. A kiváló már nem lenne kiváló, csak átlagos, ha egy film csak jó lenne, akkor nem lenne több, mint közepes. Ha a film nem vágna földhöz és nem olvasztaná le az agyad, akkor már gyenge lenne. Új divattá válna a régi filmek nézése, amik mind a trash kategóriába kerülnének át, a régi 10/10-eseken kívül és új reneszánszát élné a trashtrash, amire most csak trashként hivatkozunk, hogy kompenzálja azt a túlcsorduló szellemi értéket, amit a 10/10 éra filmjei képviselnek. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122409) pikszel válasza lezso6 (#122329) üzenetére


pikszel
őstag

Köszi az ajánlást, ez számomra minden tekintetben 5-ös film. Már az elején elég erős volt a: „We'll wipe fucking Disney right off the air” mondat. Időtlen értékű alkotás. :R

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#122410) brownus


brownus
veterán

Van benne valami, [link]

(#122411) Ispy válasza brownus (#122410) üzenetére


Ispy
veterán

Akkor most mindenki azon fanyalogna, hogy tiszta DC lett a vicces Marvelből...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#122412) emiki6 válasza brownus (#122410) üzenetére


emiki6
veterán

Nekem is vannak ötleteim, hogy mit lehetett volna máshogy csinálni, de az a helyzet, hogy teljesen lényegtelen. ¯\_(ツ)_/¯

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122413) gyuromoj


gyuromoj
veterán

9.-én IT 2 trailer. :)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#122415) LendvaiFeri1 válasza gyuromoj (#122413) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Már ideje. :O :K

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#122416) woros válasza gyuromoj (#122414) üzenetére


woros
őstag

Ebből következik, hogy akkor Prof. Hulk miért nem jutott arra a fél-túlvilágra VAGY Tony miért is jutott volna oda? Thanos is szerintem csak azért jutott oda, mert feláldozta Gamorát ÉS csettintett, tehát ennek a kettő feltételnek teljesülnie kell, hogy oda jusson valaki.

(#122417) hoffman_ válasza vzsryl (#122404) üzenetére


hoffman_
nagyúr

félreértettél teljesen ezek szerint. semmi gondom nincs azzal, hogy ha valakinek fontos az ilyen vonatkozásban értett erőviszony, vagy egy adott franchise bevétele, költségoldala, egy filmipar által kitűzött irányvonal. engem is érdekel. megnézem, utánakeresek. azon kevesek között voltam (legalábbis emlékeim szerint), akik már tavaly leírták például, hogy biztosak benne, hogy az Endgame át fogja venni a vezetést a bevételt tekintve az Avatartól.

nekem azzal van bajom, hogy ennek határvizén felevezve nagyon sokan megkérdőjeleznek, de sokkal inkább ócsárolnak elképesztő mennyiségben. mindent. nekem ez a kettő nem jön össze.

ha szummázni akarom, akkor legyek film-libsi. míg egy jóbarátom gúnynevét idézve, sokan a filmkedvelők között konlibnácik, aminek ékes példája a saját elvakultság ignorálása :d ezt természetesen nem Rád értem.

pitepeti71: igen, nem siklottam át rajta anno.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#122418) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Ez egy remekmű lett: Ál/arc romantikus vígjáték előzetes :C

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#122419) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Avatar 2 elhalasztva 2021 decemberéig.

Live-Die-Respawn

(#122420) negyven2


negyven2
veterán

3 New Star Wars Films Will Start Arriving in 2022 (and All the Other News Disney Just Dropped)

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#122421) diablo1984 válasza vzsryl (#122418) üzenetére


diablo1984
veterán

kissé odab@sz! :C
Amúgy még mindig azon agyalok, hogy az eredeti filmben mi volt az alapkoncepció, hogy Travolta arca 1,5x nagyobb mint Cage-e, tehát cserekor az egyik sharpei lenne a másik elég feszes képű! :DDD

(#122422) gyuromoj válasza oriic (#122419) üzenetére


gyuromoj
veterán

SW-vel jönnek majd éves váltásban. :D

szerk.:
Jövőre csak 2 Marvel mozi lesz, május és november. Tippre párduc és strange folytatások.

szerk2.:
Avatar 3 dátum el lett írva.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#122423) perempe


perempe
addikt

látta vki két Marvel film között esetleg a Todos lo saben-t (Mindenki tudja)? Javier Bardem és Penélope Cruz szerepel benne.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#122424) gbors válasza vzsryl (#122418) üzenetére


gbors
nagyúr

Oh fuck :C

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#122425) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Dog Day Afternoon (1975) (Kánikulai Délután)

Amikor az 5 percesre tervezett bankrablás félresikerül, így egy egész délutános túszdráma és médiaszenzáció lesz belőle, mindez Al Pacino-val a főszerepben, Sidney Lumet módra. És igaz történet. Nagyon erős 8/10.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#122426) oriic válasza lezso6 (#122425) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Betűméretet hogy növeltél? :DDD

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#122427) lezso6 válasza oriic (#122426) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mágia

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#122428) callmeakos válasza oriic (#122426) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

"Ne égess már le a varázsló előtt" :DDD

All→M8

(#122429) pulffy válasza oriic (#122426) üzenetére


pulffy
őstag

Ezt pont egy varázslótól kérded... :DDD

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#122430) oriic válasza callmeakos (#122428) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:DDD Ok, éjszaka már nehéz gondolkodni.

Live-Die-Respawn

(#122431) atike válasza vzsryl (#122418) üzenetére


atike
nagyúr

:C :C :R

(#122432) atike válasza negyven2 (#122420) üzenetére


atike
nagyúr

....Avatar 5.... Az komoly....

(#122433) brownus


brownus
veterán

(#122434) brownus válasza oriic (#122419) üzenetére


brownus
veterán

miért??

(#122435) Tibiajax válasza lezso6 (#122427) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

lezso..bocsánat, Varázsló úr, szubjektív véleményem, de szerintem az előző avatarod faszább volt :) ..és nem csak a mozgás miatt

[ Szerkesztve ]

(#122436) atike


atike
nagyúr

Rim of the World trailer

Netflix, sci-fi, jónak tűnik... :)

(#122437) erahurka válasza lezso6 (#122427) üzenetére


erahurka
félisten

De tényleg, hogy kell?

(#122438) erahurka


erahurka
félisten

Hoppá: a Mammut mozija mától zárva tart felújítás miatt.

Ez vajon mit jelent? Új üzemeltető is lesz vajon? Remélem most nem spórolják ki az automata villanyoltás rendszert :D

(#122439) Tibiajax válasza erahurka (#122438) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:DDD már felújítanak? ennyit bírt a török minőség? jó sokat...

(#122440) erahurka válasza Tibiajax (#122439) üzenetére


erahurka
félisten

A Mammut írta ki, ezért reménykedem egy üzemeltető váltásban is.

Vicces amúgy hogy a mozi weboldala még mindig írja hétvégére a Mammutos vetítéseket, lehet majd megint tiltani pár embert nekik Facebookon amikor beírják hogy potyára mentek oda...

(#122441) Gery9112 válasza Tibiajax (#122439) üzenetére


Gery9112
őstag

Egyúttal a MOM-ban is tevékenykedhetnének és leszerelhetnék a lámpákat az asztalokról. :DDD Akárkinek volt az ötlete kívánom, hogy ülje végig a Végjátékot úgy, hogy a lámpa végig fel van kapcsolva mellette.

Rejtély, hogy ezt még nem tették meg de bowlingpályát csináltak az alsó szintre......prioritások.....

[ Szerkesztve ]

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#122442) Tibiajax válasza Gery9112 (#122441) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ülje végig a Végjátékot úgy, hogy a lámpa végig fel van kapcsolva mellette
ezt még olvasni is rossz
komolyan, így nézted meg a filmet?...

(#122443) Gery9112 válasza Tibiajax (#122442) üzenetére


Gery9112
őstag

Szerencsére nem viszont két alkalommal már jártam úgy, hogy elfelejtették a lámpát lekapcsolni és a film első 2-3 percét úgy néztem, hogy mellettem világított.

Ennél sokkal-sokkal zavaróbb, hogy vannak olyan helyek, ahol az előtted lévő sorban a
lámpa kitakarja a vászon egy részét. Régebben tettem is fel róla képet, tesóm nézte a Fekete Párducot úgy, hogy középen a lámpabura végig takart.

[ Szerkesztve ]

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#122444) brownus


brownus
veterán

imádom
[link] :R

(#122445) erahurka válasza Gery9112 (#122443) üzenetére


erahurka
félisten

Egyébként én a Corvin új székeivel sem vagyok teljesen elégedett. Túl alacsonyak, nincs fejtámasz rész. És valahogy jobban belelógnak az előttem ülő fejek mint régebben.

(#122446) brownus válasza erahurka (#122445) üzenetére


brownus
veterán

corvin, régen az is jobb vót... <-corvin-> [link] :d meg világos van, a mozisfilinget is legyilkolták!!

jahh, és már rég nincs feliratos vetítés náluk, szóval kapják be. pedig de f.sza volt régen, úrstn már sok éve, hogy szombat/vas kitaláltuk reggel, hogy akkor ma mozinap lesz, és átsétáltunk a corvinba...

ez aztán tényleg nagy off, de nektek is ilyen a hetetek? persze ki melyikből lép ki éppen :D

[ Szerkesztve ]

(#122447) Alexios válasza brownus (#122446) üzenetére


Alexios
veterán

Hogyne lenne feliratos vetítés. Nem annyi mint a CC-nél(bár a MOM bezárása óta ott is erősen megcsappant), de az elmúlt két hónapban 3x voltam a Corvinban, és egyszer sem szinkronosan

[ Szerkesztve ]

(#122448) erahurka válasza Alexios (#122447) üzenetére


erahurka
félisten

Végjátékot ott akartam nézni de csak vasárnap volt feliratos vetítés... Visszavettek sajnos ők is.

Brightburn sem lesz felirattal csak szinkronosan meg eredeti nyelven....

(#122449) soundsonic válasza negyven2 (#122420) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Én várom a disney féle SW filmeket is. Nekem voltak az előző részekben is nagyon tetsző részek. Nem értem miért van ekkora felháborodás amit olvasok itt, -ott. Azért a Lucas féle változatokban is voltak kifejezetten idegesítő karakterek (pl: jar jar). Lucas eladta a jogokat és ült az univerzumon évekig ahelyett, hogy a saját elképzelései szerint folytatta volna. Így legalább nincs elvesztve a süllyesztőbe az sw univerzuma. A szereplőválasztás meg olyan, amilyen, de frissíteni kell mert öregszenek a karakterek. Pl Harrison Ford a disney féle változatban nekem nagyon beképzeltnek és visszataszítónak tűnt pedig nagy kedvencem.

(#122450) brownus válasza Alexios (#122447) üzenetére


brownus
veterán

amikre beültem volna azok csak szinkronosan mentek, vagy nagyon haláli időpontban... 1-2 fiilm
jim, napi okosság: [link] :d

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.