Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122301) atike válasza WayneGace (#122281) üzenetére


atike
nagyúr

....mert csak RDJ keresett ám nagy pénzt a filmekkel, a kiadó nem.... :U Miért ne foglalkoztatnák ha kölcsönösen megéri mind a két félnek...?

(#122302) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Escape Room
hd,ov

se eleje, se hátulja igazán, egy gyors szokásos meghívóosztás a kiválasztottaknak, gyülekező és aztán.. indulhat a buli.
a buli ez esetben szobáról szobára megy időre, életre és halálra. egy egyszeri szórakozásnak kiváló.
7/10

#értékelés

[ Módosította: vond ]

(#122303) Pitterix válasza Tibiajax (#122302) üzenetére


Pitterix
őstag

Nem térek magamhoz, hogy megnézted és még tetszett is. :Y :)

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#122304) WayneGace válasza atike (#122301) üzenetére


WayneGace
őstag

:U Írtam, hogy "ilyen feltételekkel".
70-100 millió dollárt kiadni egy színésznek már nekik sem kis tétel. Főleg úgy, hogy már nem kell alapozni. A nép jó része tudja milyenek a Marvel filmek..

Marvel filmet a többség nem azért néz szerintem, mert XY játssza el az adott szuperhős szerepét. Például itt van Tom Holland. Gondolom sokáig számolnak vele és szépen nőni fog a filmekért kapott gázsija. De, ha összebalhézna a vezetőkkel és kivágnák, attól a Pókember film ugyanúgy sikeres lenne más színésszel is.

Szerintem Johnny Depp és a A Karib-tenger kalózai kitűnő példa, hogy van az a pénz, amit már nem éri meg kiadni egy színésznek. Pedig az is elég sikeres sorozat tudtommal.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#122305) atike válasza WayneGace (#122304) üzenetére


atike
nagyúr

Pont jó a példád. El nem tudom képzelni, hogy ki lehetne Vasember RDJ-on kívül... :U De a többi szereplőre is igaz...

Sokszor volt már szó más filmek kapcsán érintőlegesen a témáról amúgy. Legyen az akár a Gyűrűk ura univerzum vagy a Harry Potter... De mondjuk a Vissza a jövőbe szereplőket sem tudnám "lecserélni"... :)

És a kiindulásnál maradva - amíg nő a kiadó bevétele is (arányaiban is és direktben is) addig miért vágnák le az aranytojást tojó tyúkot...? Mert az a tyúk is többet keres...? Nem tudom.

Hiába "csak" Marvel filmekből indultunk ki - itt is igaz az, hogy a színészek egybenőttek a karakterükkel és igenis nem keveset hozzátesznek egy-egy filmhez. Még ha ebből jó nagy vita fog kerekedni akkor is így látom... :)

...és még egy gondolat - most kellene csinálni egy új Vasember filmet valaki noname (és sokkal olcsóbb) színésszel - és meg kellene nézni a bevételeket, hogy hogyan is alakulnának... :U Lehet én lepődnék meg, tény... :) De nem hiszem... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#122306) BITBOYS válasza atike (#122305) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szerintem ezt a qurvanagy fellángolást pont a Vas1-nek köszönhetjük, RDJ-al az élen. Ha ő nem lett volna valszeg totál nem alakul ki ez a hatalmas rajongás.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#122307) VTom válasza atike (#122305) üzenetére


VTom
veterán

A vasember vonalat továbbvihetik a kissráccal a harmadik részből, aki közben tinédzser lett. Más karakterre építik fel az egészet.
A Kapitány is elképzelhetetlen Chris Evans után. Anthony Mackie oda kevés lesz, ráadásul szuperképességei sincsenek. Remélem behoznak egy Steve Rogers Jr. Vonalat, vagy hasonlót.

Egyébként a rebootra jó példa az új X-men sorozat, szóval remény van azért. Csak most még nehéz elképzelni.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#122308) atike válasza VTom (#122307) üzenetére


atike
nagyúr

Aham, jó példa... Wolverine...? :)

(#122309) emiki6 válasza VTom (#122307) üzenetére


emiki6
veterán

Stark utódja spiderman, szerintem az iron-spiderman-nél -ami az IW-ban jelentkezett be- nem lesz semmi ironman-ebb, legalább is egy pár évig biztos. Aztán ha mára PC-ség elég messze jutott hollywoodban, akkor bejön a képregényes feka irongirl, amit reméljük nem amiatt kell szeretni, hogy feka és nő, hanem azért, mert jó karakter. Reméljük.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122310) gyuromoj válasza emiki6 (#122309) üzenetére


gyuromoj
veterán

Az akar lehetne Párduc húga, Suri.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#122311) nyisziati válasza VTom (#122307) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem Vasember felesége és lánya viszik tovább a családi bizniszt.

(#122312) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Mindjárt itt a premier. Addig is egy új poszter. (Ami szerintem megint vadállat lett)

Live-Die-Respawn

(#122313) erahurka válasza nyisziati (#122311) üzenetére


erahurka
félisten

Mindegy csak nő legyen. És lehetőleg meleg. ;]

Transzi szuperhős! Az még nem volt. Vagy Mystic annak számít? Mármint amikor csávóvá változik :F

[ Szerkesztve ]

(#122314) Ispy


Ispy
veterán

.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#122315) Ispy


Ispy
veterán

Megvolt a Végjáték. Aréna VIP-ben, nagyon hangulatos hely, de a kukorica turkálás főleg a film első felében nagyon zavaró volt, sokkal jobban lehetett minden egyes turást hallani, mint a hagyományos termekben. Meg az is elég VIP volt, hogy kintről meg a másik teremből behalladszódtak hangok. :U Szóval jó hely, csak 37-tel többen voltunk az ideálisnál...

Btw Pep mióta tud vasemberruhát használni?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#122316) diablo1984 válasza Ispy (#122315) üzenetére


diablo1984
veterán

Már a vasember 3-ban mikor ilyen önrobbanós emberek voltak benne, na már akkor is hajtott egy páncélt! Gondolom azóta vásárolni is ebben jár!

(#122317) nyisziati válasza Ispy (#122315) üzenetére


nyisziati
veterán

Ezért járok a MOM-ba. Komolyan.
Szerdán megnéztük baráti társasággal. Ünnepnap is volt, tele volt a terem. Szinte pissz nélkül lement az egész film. Egy kezemen meg tudtam számolni, hány alkalommal volt némi zavaró hang (hangosabb beszéd, zörgés).
És ez ugye nem is VIP.

(#122318) PuMbA válasza nyisziati (#122317) üzenetére


PuMbA
titán

Igen :K Vagy el kell kerülni a legnépszerűbb mozikat (Aréna, Allee) vagy feliratosra / eredeti hangúra menni vagy délelőtt és kora délután nézni filmeket. Ha ezeket még egybe is veszed, akkor tuti nem lesz zavaró tényeződ. Én eddig csak kedves és csöndes mozinézőkkel találkoztam így.

[ Szerkesztve ]

(#122319) Ispy válasza PuMbA (#122318) üzenetére


Ispy
veterán

Ez eredeti nyelven volt felirattal, de inkább máskor hétköznapi előadásra megyek.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#122320) erahurka válasza nyisziati (#122317) üzenetére


erahurka
félisten

Basszus annyit mondod a MOM-ot hogy végül lehet én is beülök még oda. Persze nálam le fog szakadni a plafon és felrobban a projektor, a két tinicsaj meg kámfor lesz mire kiérek hogy vissza kéne adni a pénzem. :(

(#122321) DudeHUN válasza emiki6 (#122309) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Szerintem az a Captain Marvelből megismert kislány lesz majd. Addig talán a kissrác a háromból.

Gamer for Life

(#122322) nyisziati válasza erahurka (#122320) üzenetére


nyisziati
veterán

:D
Csak nem. Én eddig 10-ből tízszer nem csalódtam.

(#122323) emiki6 válasza nyisziati (#122322) üzenetére


emiki6
veterán

Én asszem 2x voltam, rendben volt. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122324) Tibiajax válasza Pitterix (#122303) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

persze, simán jó volt. volt azért egyfajta hangulata neki, legalábbis nekem adta. az egyedülálló, szürke sivár épület blokk, ahogy felülnézetből mutatták, ahová érkeztek a meghívottak, közben sehol senki.. simán elment volna egy ndk thriller-nek is Berlinből mondjuk.. még abból a korból, amikor a fal állt

nekem ezek a cuccok adják, ezek kellenek, nem a rétestészta pofázások a semmiről vagy debil fiatalok de kurva jó fejek vagyunk meg buli van-bohóckodásai

(#122325) erahurka válasza nyisziati (#122322) üzenetére


erahurka
félisten

Én kettőből egyszer. Mammuttal együtt meg 7-ből 4-szer.

(#122326) hoffman_ válasza erahurka (#122325) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én a helyedben biztos nem próbálnám meg :d volt már kálváriad úgy rémlik a rózsaszínnel. nem is értem ezt a térítést a mom mellett. ha fizetnének se mennék pink-be. túl nagy lutri. (persze 5-6 éve a mom volt a város legjobb mozija, de az már egy letűnt kor).

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#122327) nyisziati válasza hoffman_ (#122326) üzenetére


nyisziati
veterán

Simán csak jóindulatú tapasztalatmegosztás, semmi térítés. 2006 óta járok oda egyébként, én nem látom, hogy letűnt volna egy korszak.
Most is ugyanolyan visszafogott és kulturált nézőközönség jár oda, mint amikor először odatévedtem.

(#122328) Mik76


Mik76
senior tag

Mortal Engines

Egynek jo volt.
Jo volt latni a vegleges formajaban a jeleneteket amiken en is meloztam, azt mondanam latvany ugyileg rendben volt. Sztori. Lehetett volna jobb. Szerintem tul sokat akartak belezsufolni ebbe a ket oraba. Ritkan sikerul ilyen tomenysegu tortenet osszezsufolasa jol. Itt se sikerult. Nem lett remes, csak hianyzott barmilyen szintu melyseg, vagy mar en vagyok tul oreg ehhez. En vallom hogy a kevesebb az tobb. Ez pont az ellentettje.
Hugo hozta rutinbol a szintet, rajta kivul egyedul a srac volt emlekezetes de csak azert mert annyira irritalo volt.
Zene ahogy Vond is megjegyezte tenyleg megdolgoztak a penzukert a szimfonikusok.
Nemelyik jelenet annyira benan lett lezarva hogy siman egyensulyozta a jobbakat.
A steampunk design miatt egy fokkal jobb a kozepszernel. Szamomra egyszer nezos.
6/10

#értékelés

[ Módosította: vond ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#122329) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Network (1976) (Hálózat)

Sidney Lumet-nek nem egy mesteri alkotása van, de szerintem ez a legnagyobb. S a valaha volt legjobb film a televíziós médiáról, ami 43 év után is bőven aktuális.

Na ez a 10/10, nem a Forrest Gump vagy a Remény rabjai. :D

#értékelés

[ Módosította: vond ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#122330) madgie válasza Tibiajax (#122324) üzenetére


madgie
titán

“nem a rétestészta pofázások a semmiről“

Mint a Heat Michael Mann-tól? :DDD

(#122331) atike


atike
nagyúr

11 nap alatt 2,189 milliárd dollár bevétel. Durva.

[link]

Kell filmcímet is írnom hozzá...? :DDD

(#122332) S e t h válasza atike (#122331) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nincs ebben semmi durva, két részre bontották az egy filmet és elérték azt, amit sorozatok esetében szoktak, mindenki tűkön ülve várta a következő epizódot, azt meg már ugye tudjuk, hogy sokan jobban félnek a spoilertől, mint a haláltól.
Ki lett ez számolva és bejött.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#122333) atike válasza S e t h (#122332) üzenetére


atike
nagyúr

....akkor miért nem csinálja mindenki ezt/így? :)

Méghogy nem durva. :DDD

Visszakanyarodva a korábbi gondolatmenetre - mit érdekli a kiadót, hogy RDJ kap 100 milliót amikor ők már most zsebre tettek 1 milliárdot... És még hol a vége... :)

(#122334) PuMbA válasza atike (#122333) üzenetére


PuMbA
titán

Az összbevétel körülbelül 40%-a megy "csak" a készítőknek :) Továbbá a marketing költség nagy tud lenni, a filmre költöttek 356 milliót és a marketing minimum volt ugyanennyi. Egyesek szerint a film + marketing volt 1 milliárd is, de azt nem hiszem.

Egyébként a horror filmek nagyon sokat hoznak, ahhoz képest, hogy 10-20-30 millióból csinálják őket. Az It-et 35 milkából csinálták és 700 milliót hozott. A John Wick is így indult.

[ Szerkesztve ]

(#122335) brownus válasza atike (#122305) üzenetére


brownus
veterán

ha visszahozzák tonibácsit, meg a többit, az szánalmas lenne és uncsi. itt az ideje egy fekete vasnak, egy női thornak.

(#122336) gbors válasza brownus (#122335) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát, a női Thor az egy érdekes elgondolás :D A fekete Vasember viszont igazából canon (Tony után volt egy olyan csávó, ha jól emlékszem a képregényes múltból).

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#122337) oriic válasza gbors (#122336) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Van női Thor a kepregenyekben.

Live-Die-Respawn

(#122338) Tibiajax válasza madgie (#122330) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

vannak kivételek
:)

(#122339) LendvaiFeri1 válasza oriic (#122337) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

De minek...

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#122340) erahurka válasza LendvaiFeri1 (#122339) üzenetére


erahurka
félisten

Miért ne? Ha jó akkor jöhet, akár meleg Thor is.

(#122341) brownus válasza LendvaiFeri1 (#122339) üzenetére


brownus
veterán

minek, minek...
kell egyáltalán p.na a világba?

(#122342) brownus válasza erahurka (#122340) üzenetére


brownus
veterán

marvel kapcsi is leszbi, szóval jó lenne már egy meleg férfi hős is.

[ Szerkesztve ]

(#122343) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Molly's Game
hd,szinkron

ha vasárnap este, akkor oda valami nagy filmet kell berakni mindig... péntek este horror vagy akció, de a hét utolsó napjának estéjén csakis full A-kategóriás elsőosztályú darab jöhet szóba. kerestem, kutattam a téka kiemelt polcain, majd ráleltem Molly-ra. a dekoratív, átlag feletti intelligenciával megáldott hölgyre, aki a legmenőbb pókerpartikat szervezte meg a los angeles-i éjszakában, nő létére, 5csillagos szállodák lakosztályaiban. hihetetlen sztori, pénzhegyek, de amerikában ez is megeshet. az egyik kritika azt írja a filmről, mintha Scorsese Mester alkotását láthatnánk spielbergi életművel és némi guy ritchie-s pörgéssel. tényleg így van, de maga az, hogy a Mester nevét rakták oda a filmhez, mint jelzőt, nekem már elég volt a zöld jelzéshez. lüktető, pörgős és minden hihetetlensége ellenére is hihetően bemutatott sztori. de talán a legnagyobb erénye a filmnek, hogy a főszereplő a körülmények ellenére mégsem az általában ilyenkor szokásos kőkemény, hidegvérű akárki, hanem egy abszolut korrekt hölgy, akit tisztelnek. pontosan emiatt, mert végig tartja becsületét, az ügyfeleivel korrekt és talán még baráti is, elmondható. na ilyet nem igazán látunk a vásznon
egy probléma van csak a filmmel, Molly csodás cicijei. sajnos, erre fel kell készülni, a film nagy részén kíméletlenül jelen vannak a képen és ha hetero vagy, el fogja mindig vonni kicsit a figyelmet. de talán..éppen ezért is fogtam neki végül szinkronosan. nem lehet így olvasni, 2óra20percen keresztül.. mert duma, az végig zakatol benne
9/10

#értékelés

[ Módosította: vond ]

(#122344) Yodamest válasza Tibiajax (#122343) üzenetére


Yodamest
addikt

ez nagy film volt, nekünk is tetszett, csöcs azért végig kint volt :DDD

(#122345) erahurka válasza brownus (#122342) üzenetére


erahurka
félisten

Marvel Kapcsi leszbi? :Y

Van egy olyan érzésem akkor, hogy az új Thorral egymásra találnak majd. Mondjuk ezt más műfajban is megnézném ;]

[ Szerkesztve ]

(#122346) brownus válasza erahurka (#122345) üzenetére


brownus
veterán

nem :D csak gondoltam bedobom ide a témát, hátha ráugranak páran, mer' uncsizom, az eső is esik, hatefő.
[link] de a témázgatás már elindult...

mindjárt ebédidő.

(#122343) Tibiajax

meggyőztél, nem csak a didik miatt, ez ha jól emlékszem sorkin script

[ Szerkesztve ]

(#122347) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Beszarok, tényleg nem lett hulladék a Pikachu? Tök átlagos írások vannak róla, szokásos blockbuster.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#122348) atike


atike
nagyúr

....amúgy mekkora poén a magyar érettségi... Nyilván a fogalmazásos feladatra gondolok... :)

(#122349) erahurka válasza Bad Pritt (#122347) üzenetére


erahurka
félisten

Az átlagos blockbuster szint szerintem 2019-ben már kevés. Persze a Pokémonok kiemelhetik a tömegből. És 70% a Rottenen azért annyira nem erős szerintem. Ahhoz képest hogy a Végjáték bőven 90 felett áll és az is jobb mint az átlag és nem kifejezetten jó vagy nagyon jó film.

(#122350) emiki6


emiki6
veterán

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.