Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121651) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

No komment:

:D

The Velocipastor - trailer

Live-Die-Respawn

(#121652) Realradical válasza 3L1T3 (#121563) üzenetére


Realradical
őstag

Ezt így reflexből ki kéne moderálni. Nem mindenki látta az "előző" részt

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#121653) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

Holnap megyünk az endgémre, hétfőn meg got. Mi lesz itt, kérem szépen... :C

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#121654) konyi79


konyi79
addikt

Endgame

Hali,
Csak én éreztem úgy, menet közben össze vissza nerfelték a karaktereket?
Alapvetően jó volt a film, elégedetten jöttem ki a moziból, de szerintem a Végtelen háború egységes lendületét nem tudta megtartani. Szép lezárás, de az akkor is jobban kezelte a sok erős karaktert.
Marvel kapitány egy semmi volt benne, ezért kár volt ilyen gyorsan erőltetni előtte bemutatni. A végén ahogy belépett kemény volt, utána viszont egy vicc ahogy szenved Thanossal. Az Olsen-boszorkány is nekilendült, majdnem elintézte a Thanost, aztán semmi.. Ahogy Thor is. Az előző részben a végén a Vihartörő aprít mindent megállíthatatlanul, most a kalapáccsal együtt is gyenge. Szóval menet közben éreztem azt, vágásonként nerfelik a hőseiket.
Az időhurok logikai defektre kíváncsi vagyok kapunk-e valaha magyarázatot. Ha Nebula lelőtte saját múltbéli magát, akkor vele most mi van? Ha a 6(?) évvel ezelőtti Thanos most meghalt a jelenben, lényegében a jelennek nem kellet volna azzal megváltoznia? Vagy legalábbis Gamorát így nem tudta megölni, igaz?
Azt írták, a következő Pókember fogja igazán lezárni ezt a szakaszt, sok kérdésre válaszolni. Kíváncsi leszek, ebből megválaszol-e bármit?
Vasember távozása ikonikus mondatával nagyon szép lett, ennél jobban elköszönni a karaktertől nem lehetett volna.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

(#121655) oriic válasza konyi79 (#121654) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Az időhurok logikai defektre kíváncsi vagyok kapunk-e valaha magyarázatot. Ha Nebula lelőtte saját múltbéli magát, akkor vele most mi van? Ha a 6(?) évvel ezelőtti Thanos most meghalt a jelenben, lényegében a jelennek nem kellet volna azzal megváltoznia? Vagy legalábbis Gamorát így nem tudta megölni, igaz?"

Ezek szerint nem figyeltél az Ősmágus-Banner beszélgetésére szerintem. Párhuzamos világok, alternatív valóságok alakultak ki az időutazással. A mostani tetteik ebben a valóságban történtek, így azoknak nincs kihatása onnan, ahonnan jöttek.

Live-Die-Respawn

(#121656) konyi79 válasza oriic (#121655) üzenetére


konyi79
addikt

Akkor én ezt másképp értelmeztem.
Ha elveszed a követ, akkor alakulnak ki párhuzamos valóságok. Én úgy értem, a követ azért teszik vissza ugyanabba az időpillanatba, ez ne történhessen meg.
De mind1, az agyam nem veszi be talán magyarázatot. Ha onnan eljön Thanos, akkor nincs ott. Hanem vagy él úgy ott ahova ment, mint Amerika kapitány, vagy nem, mint Thanos.
Amerika kapitány is elment, nem jött vissza, tehát a jelenben nincs. Ahogy Thanos sincs akkor a múltban. :F

(#121657) feri1014 válasza konyi79 (#121656) üzenetére


feri1014
senior tag

Ha elveszed a követ, akkor alakulnak ki párhuzamos valóságok.

Nem a kő miatt. Arról volt szó, hogy ha elveszi Banner/Hulk a követ, nem tudják megvédeni a világot, így kialakul egy alternatív valóság. Szóval, ha változik a múlt, indul egy alternatív jövő, a saját jövőjük nem változik.

(#121658) WayneGace válasza feri1014 (#121657) üzenetére


WayneGace
őstag

És akkor hány alternatív valóság jön létre? Ha sok csoport ugyanabban az univerzumban visszament és interakcióba kerültek az ottani világgal?

BestSecret invitációt privátban adok.

(#121659) konyi79 válasza feri1014 (#121657) üzenetére


konyi79
addikt

Hát mind1, ha úgy mondjátok többen, akkor úgy értette a rendező, bennem akkor is logikai bukfencnek hat. A két említett példa szerint ugyanannak a kétféle magvalósítása, magyarázata. Amerika kapitány hiába ment el, mégiscsak ugyanabba a dimenzióba öregedett bele.
A lényegen nem változtat, jó film volt.
Majd kíváncsi leszek, az univerzumot merre tudják innen tovább építeni. Az egésznek volt egy íve, egyre nagyobb lett, most vajon merre?

(#121660) Louro válasza konyi79 (#121659) üzenetére


Louro
őstag

Most jöhetnek a reboot-ok ;) Sajna Stan Lee sincs már, így pont időszerű volt.

Na meg a karakterek is "kiöregedtek".

Mess with the best / Die like the rest

(#121661) oriic válasza konyi79 (#121656) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ok bekavartak a kövek, és kicsit megkeveredtem sry. De:

Amikor Barton teszteli az időutazást, Rhodey kérdezi, hogy miért nem mennek vissza és nyírják ki baby Thanos-t. Ott mondja Banner, hogy a múlt megváltoztatása nincs hatással a jövőre. Ott ugye jön csomó film felsorolása hogy azokban mind így van.

Erre mondja Banner, hogy gondoljunk bele, ha visszautazunk a múltba, akkor máris a múlt lesz a jövő, a korábbi jelened pedig a múlt lesz. Erre pedig nem lehet hatással a kialakult jövőd. Vagyis Thanos meghallhat a jelenben, és Gamorra is lelőheti saját magát.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#121662) Mik76


Mik76
senior tag

Nemi sugalmazas utan Pikszel ujabb remekmuve:

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#121663) konyi79 válasza oriic (#121661) üzenetére


konyi79
addikt

Ez baj, ha nekem így még zavarosabb? :DDD

Gamorra is lelőheti saját magát.
Ezen azért röhögtem egyet. :))
Nem emlékszem már, volt-e magyarázva Gamorra megtérése, de ez jó lett volna rá, ha...
.. ha Thanos ottmarad a saját síkjában/idejében, de … vagy mégis? :B

:U

Tényleg, A zöld csaj most visszament, vagy maradt az új Zűrlord csapatban, amit ezután a fürtös-pufi is kiegészít? Nebulára igen, de rá nem emlékszem abban a jelenetben.

(#121664) WayneGace válasza oriic (#121661) üzenetére


WayneGace
őstag

A múlt megváltoztatása nincs hatással a jövőre, azaz jelenre kijelentéssel az a bajom, hogy a jelen a jövő múltja.
A film elmélete szerint, ha visszamegy a múltba és elordítja magát, amire odafigyel valaki, emiatt pár másodperccel később indul útjára, akkor ott kialakul egy alternatív valóság. Aztán megy tovább, megint interakcióba lép valakivel, megint egy alternatív valóság és így tovább.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#121665) mephi666 válasza WayneGace (#121664) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem láttam a filmet, a spoiler engem nem is zavar, de kíváncsi voltam már nagyon, mit hoznak össze, így érdekel az infó és ez nem fog rontani nálam az élményen, ha megtudok pár dolgot: ami nekem kicsit ellentmondás, hogy az xmen teljesen más univerzum marvel-en belül és ott az időutazós móka emlékeim szerint máshogy működött... ott 1 idősík van, amin ha belepiszkáltak a múltba, teljesen más jövő alakult ki... itt pedig kialakul(hat) millió alternatív jövő? :D vagy pont meg is válaszoltam a kérdést: egyik univerzumban így működik az időutazás, másikban meg máshogy?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#121666) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ok feladom, most csak még jobban belekeveredtem. :DDD

Live-Die-Respawn

(#121667) KaitouP válasza oriic (#121666) üzenetére


KaitouP
veterán

Dobj be egy Snickers-t. :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#121668) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Aki megnézte már az Endgame-et árulja már el, hogy van post credit scene? Holnap megyünk, csak azért kérdezem, hogy várjak rá, vagy ne?

(#121669) Alexios válasza diegho (#121668) üzenetére


Alexios
veterán

Nincs

(#121670) oriic válasza diegho (#121668) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az első stáblistát azért várd meg szerintem, mert stílusos lett nagyon. :)

Live-Die-Respawn

(#121671) diegho válasza oriic (#121670) üzenetére


diegho
nagyúr

Oké, azt megvárom.

(#121672) Viszlát


Viszlát
addikt

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#121673) Gigi01


Gigi01
őstag

Sziasztok!

Endgame mozi,volt valaki?Van szünet közben?

(#121674) emiki6


emiki6
veterán

Ezt amúgy hogyhogy nem tette be senki húsvétkor?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#121675) oriic válasza Gigi01 (#121673) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nincs.

Live-Die-Respawn

(#121676) atike válasza Gigi01 (#121673) üzenetére


atike
nagyúr

[link] - mikor "jó" kimenni pisiszünetre a film közben...

Talán nem túl spoileres, de azért odaírják, hogy akkor és akkor miért "jó" kimenni.

(#121677) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

vip avangers!!!!!!!!!!

(#121678) erahurka válasza Tibiajax (#121677) üzenetére


erahurka
félisten

Kukrit esztek? Hol a tenyérnyi rántott hús meg a krumplisaláta???

(#121679) batai15


batai15
félisten

Ez nem spoiler igazából.szoval ha nincs kihatással a múlt a jelenre ,akkor mégis mi értelme az egésznek ,lévén hogy a jelen nem változik ?

[ Szerkesztve ]

(#121680) konyi79 válasza batai15 (#121679) üzenetére


konyi79
addikt

Mert kérhetsz kölcsön dolgokat a múltból.

(#121681) k-adi válasza Tibiajax (#121677) üzenetére


k-adi
nagyúr

brutál ez a kép :D

(#121682) cyberkind válasza k-adi (#121681) üzenetére


cyberkind
félisten

Ja, tiszta WALL-E csak sötétben. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#121683) Aventador91 válasza k-adi (#121681) üzenetére


Aventador91
őstag

én nem tudnék annyi genetikát megenni, már egy közepes popcorn is sok néha ;]

(#121684) K Norbi


K Norbi
addikt

Hát engem nem nyűgözött le a Bosszúállók!
Kinyírták a 2 kedvenc hősömet, amiért érdemes volt eddig nézni, szóval basszák meg.
Utálom a szar befejezést...

(#121685) MrTwister válasza cyberkind (#121682) üzenetére


MrTwister
őstag

Mekkora arc vagy! :DD

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#121686) Ispy válasza Mik76 (#121662) üzenetére


Ispy
veterán

Ne trollkod szét az endgém hónapot...

Troll OFF ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#121687) Mik76 válasza Ispy (#121686) üzenetére


Mik76
senior tag

Jaja, abbahagytam. :)
De nem konnyu.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#121688) KaitouP válasza Mik76 (#121662) üzenetére


KaitouP
veterán

Ki ez a Táltos pfff... :DDD

Amúgy Dora birtokolta korábban a végtelen köveket:

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#121689) hoffman_ válasza Viszlát (#121672) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ez övön aluli volt... :d

én is megnéztem ma tegnap...

és még alszom is rá :d na jó nem. igazából meg akarom várni Tibit. vagy hogy megette-e a fotelos hölgy :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#121690) BITBOYS válasza Viszlát (#121672) üzenetére


BITBOYS
addikt

:D kb.

Tibiajax (#121677): Te ülsz a képhez a legközelebb?

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#121691) BITBOYS válasza Tibiajax (#121677) üzenetére


BITBOYS
addikt

.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#121692) K Norbi válasza BITBOYS (#121690) üzenetére


K Norbi
addikt

:DDD :DDD

(#121693) Louro válasza Tibiajax (#121677) üzenetére


Louro
őstag

Csoda, hogy nem kapcsoltak le a biztonságiak.

Lehet nem moziba, hanem dietetikushoz kellett volna menniük. Őszintén sajnálom a gyereket.

Mess with the best / Die like the rest

(#121694) emiki6


emiki6
veterán

Mikor mondta oric, hogy kerüljök a netet az Endgame megnézéséig, akkor parkolóra tettem a topikot, tegnap végeztem a visszaolvasásával.
Talán 3 féle hsz volt megfigyelhető (kis túlzással):
- átlag filmes
- marvel
- krva annyát a marveleseknek francért írnak ide

Ez egyrészt frusztráló, másrészt elszomorító volt számomra, szóval ezt most kiírom magamból. Nyilván nem mindenkit érdekel, nem mindenkinek tetszik, de azért ami ment erős túlzás volt. Köpködjük az MCU-t és azokat, akik élvezik, mert ízlestelen, túlhájpolt, tartalmatlan, szemét, stb. Már bocsánat azért, hogy a topik fele tudja élvezni ezt a filmes univerzumot, de azért mert valaki valamiből kimarad még nem kell lealacsonyítani a másikat.

Köszönöm a figyelmet, písz

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#121695) S e t h válasza emiki6 (#121694) üzenetére


S e t h
nagyúr

Szoktam volt vallani, ne azt nézd mit mond, hanem, hogy ki mondja.
A fellengzős, másokat ízlésük alapján megítélők böfögéseit át kell lépni, lehet nekik elég problémájuk a neten kívül is.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#121696) Viszlát válasza emiki6 (#121694) üzenetére


Viszlát
addikt

Ki anyázott? Tudnál pár példát mutatni, nagyjából elolvastam az összes hsz-t mióta beindult a banzáj, de nem rémlik ilyesmi.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#121697) nyisziati válasza emiki6 (#121694) üzenetére


nyisziati
veterán

Pedig egyszerű a válasz szerintem. Ami a zenei világban Justin Bieber (és a hasonlók) "munkássága", az a filmes világban a Marvel (és úgy általában a képregényfilmek).

(#121698) S e t h válasza nyisziati (#121697) üzenetére


S e t h
nagyúr

Flamelésért simán mehetne neked egy intés, bár a topikgazda dolga eldönteni, hogy mások provokálása meddig a határig mehet el.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#121699) nyisziati válasza S e t h (#121698) üzenetére


nyisziati
veterán

Ez nem flame-elés, ténymegállapítás. Nézd meg a nemzetközi fórumokat, mit írnak a hasonló témákban.
Amúgy ha visszaolvasol, többen kifejezték nemtetszésüket azzal kapcsolatban, hogy az aktuális Marvel film miatt napokig olvashatatlan a fórum.
Úgyhogy ne akard rámkenni, én csak őszintén és egyenesen megmondtam, amire mások csak célozgattak.

(#121700) Alexios válasza nyisziati (#121699) üzenetére


Alexios
veterán

Az mit takar, hogy olvashatatlan? Ha neked nem tetszik a film, akkor mások se beszéljék már meg inkább? :F
Ez ebben a pillanatban a legnépszerűbb film ami megy a mozikban, még jó hogy főleg erről szól a topik, majd lesz más, és akkor arról fog.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.