Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121501) #75376384 válasza tuki2200 (#121500) üzenetére


#75376384
törölt tag

Én az arénában néztem egy jó nagy teremben. Ott volt aztán minden. Orrfújás, szipogás és nem nátha vagy allergia miatt.

Egyetlen jelenet volt, ahol már majdnem pszichiátert akartam felkeresni, de a film többi része valahogy arra is rányomta a bélyeget.

Őszintén szólva, tényleg nem gondoltam, hogy ekkorát fogok csalódni, pedig én még a párducban is láttam anno a jót.

[ Szerkesztve ]

(#121502) pikszel válasza Mik76 (#121482) üzenetére


pikszel
őstag

Nekem az első ~5 perc tetszett a legjobban, amikor azzal a lélekvesztővel majdnem lepattan az atmoszféráról. A Ryan közlegény megmentésének nyitó jeleneténél, (a hánykolódás a vízen, amíg el nem kezdődik a mészárlás) markoltam legutóbb így a fotelt.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#121503) Mik76 válasza pikszel (#121502) üzenetére


Mik76
senior tag

Igen, mar mindjart az eleje olyan volt hogy egy ket percig meg eltartott ez a "mi az istent nezek??" erzes de kb a harmadik percnel mar benne vagy nyakig.
Nekem ket jelenet volt olyan hogy megkerdojeleztem az epelmejuseget azoknak akik erre vallalkoztak.
Az egyik mikor a proba soran megsulnek bent a foldon alldogalo kabinban.
A masik mikor az egyik probarepules soran elkezd mindenfele porogni az urhajo. Azok a hangok, meg az egesz szitu. Az Event Horizon volt kb olyan ilyeszto mint az :)
Mondjuk moziban neztem, durva hangeron. Nem is vagyok az urbe. :D

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#121504) Louro válasza sixpak (#121456) üzenetére


Louro
őstag

Shazam, Gyászoló asszony, régi, kevésbé ismert filmek.

De tisztában vagyok azzal, hogy mindenki más most egy hónappal mindent eltolt a Avengers-ejakuláció miatt.

Majd megnézem én is persze, ha a sok Marvel-fanatista lenyugodott és nem lesznek tömegek. De lehet addigra kijön a "virágpiacra" is.

Mess with the best / Die like the rest

(#121505) Louro válasza tuki2200 (#121490) üzenetére


Louro
őstag

Ezért ölte meg a mozizást a Marvel éra.

Spoilermentesen, mert akik nem látták az előző filmeket, azoknak úgyis mindegy.
Akik ismerik a képregényt, azok tisztában vannak, hogy Marvel kapitány itt már kb. labdába se rúghatna. Az a film csak azért kellett, hogy ide lehessen hányni valami mindent megoldó karaktert. Meglepődnék, ha nem ő oldaná meg mindenki gondját.

Kicsit olyan érzésem van, mint a Dallas-szal. Lehet a Marvel filmeket inkább a Sorozat topikba kellene átterelni :DDD

Mess with the best / Die like the rest

(#121506) #75376384 válasza Louro (#121505) üzenetére


#75376384
törölt tag

Mivel is ölte meg a mozizást? Mit is csináltak pontosan?

(#121507) aelod válasza #75376384 (#121506) üzenetére


aelod
veterán

Bosszút álltak ;]

(#121504) Louro

Szerintem már rippelik BD50-be :DDD :K

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#121508) nyisziati válasza Louro (#121505) üzenetére


nyisziati
veterán

"Ezért ölte meg a mozizást a Marvel éra."

Nem ölte meg, vannak még jó filmek.
Maximum veszélyezteti.
De nem a Marvel filmek, az csak tünet. A "betegség", ami ezt a tünetet produkálta az a "dzsásztinbíberes" része a társadalomnak. Ezek a "hamburgerfilmek" az ő ízlésükre-igényeikre vannak szabva.

[ Szerkesztve ]

(#121509) erahurka válasza Louro (#121505) üzenetére


erahurka
félisten

Nem a Marvel ölte/öli meg a mozizást hanem a Disney. Azzal, hogy mindent felvásárol és így olyan pozíciót szerez a piacon, hogy el tudja nyomni a többi forgalmazót/stúdiót. Ráadásul akkora fan base-zel rendelkező brandjeik vannak, amikkel simán rántják a milliárd körüli-közeli bevételeket 5-6-7/10-es filmekkel. És ezek mellett évente jó ha egyszer adnak pénzt új IP-re vagy legalább olyan könyvfeldolgozásra amiből nem készült már 6 rész.

(#121510) NyalokAA válasza tuki2200 (#121500) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Én is Nyíregyházán néztem mögöttem csajok akik sírtak zokogtak orrot fújtak és minden fontosabb jelenetnél felvisítottak :O volt amelyik majdnem asztma rohamot kapott , előttem meg valami képregény fanboy buzigyerek ülhetett mert mindent kommentelt magába mi - miért történik meg saját magát hypeolta fel , hogy na-na-na most lesz ez meg az :W + igen volt egy jelenet mikor ordítva tapsoltak az tényleg ütött , de azért közel se ennyire ..
Filmélménynek jó volt nálam 7 pont , ha fanboyként kezelem 7.5 , de közel sem volt tökéletes és nekem pl az infinity war jobb volt mint film
Moziélményként tragédia ....

(#121511) Bad Pritt válasza erahurka (#121509) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez így nem teljesen igaz.
A Disney előtt is szutyok volt a Star Wars, az Episode I-II kabaré, a III épp csak jó, játékokból maradandó élmény utoljára a KotOR 2 vagy a Jedi Academy volt. Nem mai darab egyik sem.
A Marvel filmek közül egyedül az X-Men és a Spider-Man volt értékelhető az Iron Man előtt, aztán a harmadik részek azokat is rombolták.
Egyetlen tényleges negatívumot, vagy inkább kérdéses pontot, a Pixarnál fedezek fel, ami a Disney-hez köthető, mégpedig a sorozatok gyártását. A Disney presszionálta náluk, hogy a sikeres filmekhez folytatásokat gyártsanak, de ezek között is vannak jók (Toy Story 3, Incredibles 2), meg közepesek (Cars 3, Monsters University).

Semmi baj nem lenne azzal, hogy a Disney trendeket indít, ha erre fel tudnának csatlakozni a többiek, de Justice League meg Venom jellegű filmekkel nem nagyon lehet. Anno a Star Wars is trendet indított, hányra emlékszünk manapság?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#121512) erahurka válasza NyalokAA (#121510) üzenetére


erahurka
félisten

Amikor a Végtelen Háborút néztem, az előttem lévő sorban ült egy csávó aki egyszer csak elkezdett izomból dobbantgatni. 3-4x. Összenéztem a kettő üres székkel mellettem ülő ázsiai csajjal aztán néztük tovább a filmet mintha mi se történt volna.

Bár én azért féltem hogy ha történik valami nagyon váratlan fordulat, akkor feltépi az egyik széket és pépesre veri valakinek az arcát vele.

(#121513) aelod válasza NyalokAA (#121510) üzenetére


aelod
veterán

Na pontosan ezért nem fogom megnézni moziban. Vagy kiveszek szabit és délelőtt meglesem amikor már lement a nagy hullám. Halálom az ilyen amúgy :W

(#121511) Bad Pritt

Szutyok volt ez igaz, de a disney még lejjebb tette a lécet a zsivánnyal meg az utolsó jedivel. Többit hagyjuk is. A legnagyobb szívfájdalmam, hogy az Alien is oda került :O :O

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#121514) tuki2200 válasza NyalokAA (#121510) üzenetére


tuki2200
senior tag

Igen, szerintem is jobb volt az Infinity war. Ott kellett volna lezárni ezt, úgy ahogy az véget ért, legfeljebb másokat elporlasztani, akiknek lejárt a szerződésük.

[ Szerkesztve ]

(#121515) woros válasza NyalokAA (#121510) üzenetére


woros
őstag

Tegnap Alleeban neztem, kulturalt kozonseg volt. Neha tapsoltak is. A film tetszett, de tobbre vagy masra szamitottam. Nem sirtam el magam mint egyes ujsagirok. A film kicsit kiszamithato volt bizonyos helyeken, szoval amikre tippeltem helyel kozzel be is jottek. Nem mondom voltak kellemes illetve szuper pillanatok vagy meglepetesek, sot akkora poenok voltak, hogy szakadt a mozi, de azert ekkora hype utan tobbre szamitottam az az igazsag.

[ Szerkesztve ]

(#121516) erahurka válasza woros (#121515) üzenetére


erahurka
félisten

Ehh remélem nálam nem fognak tapsolni.

(#121517) woros válasza erahurka (#121516) üzenetére


woros
őstag

Nem volt zavaro es talan csak 2x v 3x fordult elo par masodpercig.

(#121518) Alexios válasza erahurka (#121516) üzenetére


Alexios
veterán

Engem általában hidegen hagy a mozizók viselkedése, nem szokott feltűnni, ha esznek, akármi, de a mögöttem ülő nagyjából akármikor amikor történt valami el akarta kezdeni a tapsoltatást, és vagy 10x(!) sikerült is neki. Az utolsó 20 percben meg megfázhatott mert végig szipogott.

A film amúgy szerintem teljesen korrekt, szépen lezárták ezt a 10 évet, a film második fele mondjuk érezhetően jobb volt mint az első.

(#121520) erahurka válasza #20749568 (#121519) üzenetére


erahurka
félisten

Nem maradunk Marvel filmek nélkül, ez egészen biztos. Jövőre megint besúszik még vagy kettő-három szerintem.

(#121521) aelod válasza erahurka (#121520) üzenetére


aelod
veterán

Hat eddig Ok. Kérdés a az özvegy önálló filmje mennyire állja meg a helyét. Johansson elég gyengus alakítása után nem hiszem, hogy mély nyomokat fog hagyni pláne úgy, hogy volt egy elég nézhető Wonder Woman a másik oldalon..

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#121522) gyuromoj válasza #20749568 (#121519) üzenetére


gyuromoj
veterán

Elvileg Póki nyári filmje után várhatóak a bejelentések, hogy mire is számíthatunk majd.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#121523) erahurka válasza gyuromoj (#121522) üzenetére


erahurka
félisten

A Box Office Mojo alapján jövőre jön két film, aztán évente három: [link]

(#121524) aelod válasza gyuromoj (#121522) üzenetére


aelod
veterán

Disney remélem az összes régi klasszikusát leporolja és "élőszereplős" CGI fröccsöntő formában tálalja majd...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#121526) PuMbA


PuMbA
titán

iMDB-n 9.2 az Endgame és ezzel a 13. a Top 250-ben. Ez minden elmond, hogy hol vannak a legelvakultabb fanboyok :D Bevezetném az iMDB-n azt, hogy 2 hétig nem lehet szavazni egy filmre a megjelenése után, mert ilyenkor még nem teljesen tiszta az ítélkező képesség sok embernél. Én is sokszor másképp látok egy filmet a megnézése után 3-4 nappal.

[ Szerkesztve ]

(#121527) tuki2200 válasza PuMbA (#121526) üzenetére


tuki2200
senior tag

Rottenen csak holnaptól lehet értékelni. Érdekes. Annyi az emberek mentségére legyen írva, hogy a film vége egy korrekt érzelmi hullámvasút dugig tömve fanboy service-el. Az első 2 óra nagyon gáz, de nyilván mikor kijönnek a filmről, az utolsó 45perc hatása alatt vannak és főként ez alapján értékelnek.. ami miatt torz lesz a pontozás.

[ Szerkesztve ]

(#121528) erahurka válasza tuki2200 (#121527) üzenetére


erahurka
félisten

Már ha csak azok értékelnek akik tényleg látták. IMDb-n sose lehet tudni.

(#121529) KaitouP


KaitouP
veterán

Engem az érdekelne hogy most akkor senki nem hugyozott be a film alatt? Nincs ciki sztori a bevizelt emberkékről, mert sok volt a kóla és hosszú a film? :DDD ;]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#121530) szakalistvan válasza KaitouP (#121529) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Kibírtuk.Az sokkal jobban zavart hogy mellettem a csávó két zacskó chipset evett meg,de azt legalább a film első felében,a másik meg hangosan bofogott egy drámai csendnél.Na ezeket egy csettintéssel eltüntetném...

(#121531) KaitouP válasza szakalistvan (#121530) üzenetére


KaitouP
veterán

:DDD :C

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#121532) PuMbA válasza KaitouP (#121529) üzenetére


PuMbA
titán

Mivel a beszámolók alapján a film első része langyosabb, ezért gondolom még a legelvakultabbak is kimentek, ha kellett. Legalább így én is tudom, ha ki kell mennem, akkor mikor menjek.

[ Szerkesztve ]

(#121533) #75376384 válasza KaitouP (#121529) üzenetére


#75376384
törölt tag

Meglepő, de nagyon gyorsan eltelt az a három óra. Mindig történt valami. Plusz a vett kóla is szar volt. Nyilván nem lesz bontott üveg minőségű, de ilyen szörp ízre se számítottam.

(#121534) aelod válasza #75376384 (#121533) üzenetére


aelod
veterán

Amúgy nem értem mire fel ez a rácsodálkozás, hogy 3 órás az endgame. Titanic, Gyűrűk ura sem volt éppen rövid...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#121535) negyven2


negyven2
veterán

Man in Black: International - Official Trailer 2

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#121536) #48613632 válasza PuMbA (#121532) üzenetére


#48613632
törölt tag

Tegnap szembejött egy enyhén spoileres cikk, hogy mikor, melyik részeknél lehet nyugodtan kimenni pisilkézni, mert úgy sem történik semmi kihagyhatatlan. Enyhén spoileres, ha megtalálom, belinkelem. Talán puliwood, vagy szinkronjunkie lehetett.

(#121537) KaitouP válasza aelod (#121534) üzenetére


KaitouP
veterán

Egy szuperhősfilmnek kicsit vicces hosszúság az a három óra szerintem. Star Wars -nak is az lenne.

(#121533) vzarmo

Ja hát a klasszik vizezett kóla, így spórolnak a mozik. Mondjuk néha nekem bejön, ha eltalálják a jó víz / kóla arányt, mert akkor nem olyan tömény.

(#121532) PuMbA

Nekem izmos a hugyhólyagom, nem lesz gáz. Volt egy időszakom az első sulimban, amikor ki sem jártam wc -re, mert ott bagóztak az idióták. 5-6 tanóra lazán lement így. :DDD

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#121538) aelod válasza KaitouP (#121537) üzenetére


aelod
veterán

Szirup és szóda keveréke. Nekem speciel sokkal jobban ízlik mint az üveges. Persze, ha jól van beállítva.
Cseréltem már pár szirupos boxot ilyen gépben. :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#121539) KaitouP válasza aelod (#121538) üzenetére


KaitouP
veterán

Akkor viszont ma is tanultam valamit. :DDD Én azt gondoltam hogy nagy hordóban gyün a kóla, aztán abból osztják a nedűt. Köszönet a felvilágosításért. :D

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#121540) aelod válasza KaitouP (#121539) üzenetére


aelod
veterán

Cornelius gépnek hívják, víz be---> + van hozzá co tartály meg szirup boxok (akartam képet keresni róla de nem találtam hirtelen) és gyün a nedű.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#121541) Pearce


Pearce
aktív tag

(#121542) #48613632 válasza Pearce (#121541) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ennek mi az apropója?

(#121543) Pearce válasza #48613632 (#121542) üzenetére


Pearce
aktív tag

Hivatalosan bejelentették a szereplőgárdát és a helyszíneket /Jamaica, Norvégia, London és Olaszország/.

(#121544) MARVEL


MARVEL
tag

Üdv!
Valaki elspoilerezné, nekem privát üzenet formájában, hogy kik haltak meg a bosszúállók közül a végjátékban?
Köszönöm.

(#121545) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

21 Bridges Trailer

Elég tucatnak tűnik, Chadwick Boseman-ben szerintem ennél több van...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#121546) KaitouP válasza aelod (#121540) üzenetére


KaitouP
veterán

Respect a tudásért. :R

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#121547) #48613632 válasza Pearce (#121541) üzenetére


#48613632
törölt tag

Köszi :R

(#121548) #48613632


#48613632
törölt tag

(#121549) tuki2200 válasza #48613632 (#121548) üzenetére


tuki2200
senior tag

A szinkronról annyit írnék, hogy amikor Mordályt gúnyolódva "Ratchet"-nek nevezik, a Ratchet és Clank ikonikus űrutazó patkányos Playstation játék és animációs film után, az a szinkronos verzióba "plüss maci" vagy mi lett. Ezt is csak véletlen tudtam meg, mivel megnéztem a leak-et és abba benne volt angolul ugye, de a szinkronos filmen hiába vártam. Bele se merek gondolni hány poén veszett el...

(#121550) erahurka válasza tuki2200 (#121549) üzenetére


erahurka
félisten

Mondjuk ezt a poént nem hiszem hogy túl sokan értették volna. Nekem se ugrott volna be szerintem pedig vágom a játékot, még azt az animációs ámokfutást is megnéztem pár éve.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.