Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122151) koncsik válasza #48613632 (#122140) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

A Blade Runner cím innen származik: "The Bladerunner" (1974, Alan E. Nourse) - ezen kívűl nincs köze a filmhez, orvosi eszközök csempészéséről, "földalatti" orvosi tevékenységeről szól a jövőben.
Én a "Pengefutár"-t javasolnám emiatt :)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#122152) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Nekem az a fura, az okára még nem jöttem rá, hogy a Batman Begins magyarul miért lett Batman: Kezdődik! felkiáltójellel.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#122153) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"Chris Hemsworth: I would love to play #Thor forever if it's possible.

He is reportedly returning as #Thor for Marvel phase 4 and renewed his contract for 2 more films."

Live-Die-Respawn

(#122154) hoffman_ válasza oriic (#122153) üzenetére


hoffman_
nagyúr

zsirrr. nagy kedvenc., jól passzol neki a szerep.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#122155) oriic válasza hoffman_ (#122154) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Csak ezt a Lebowski stílust felejtse el majd hamar. :D

Live-Die-Respawn

(#122156) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Tolkien (2019)

Film készült a híres író életéről, érdemes megnézni az előzetest: Youtube nagyon jó lett főleg azok a részek ahol egy pillanatra felsejlik Középfölde világa.

Ahogy nézem egy emberről szól akinek a teste túlélte az első világháborút de a lelke majdnem teljesen felemésztődött a harcmezőn.

[ Szerkesztve ]

(#122157) Mik76 válasza Bad Pritt (#122152) üzenetére


Mik76
senior tag

Mert a Zsakos Batman!-t visszadobta a studio... ;)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#122158) hoffman_ válasza oriic (#122155) üzenetére


hoffman_
nagyúr

maximális egyetértésem a tiéd :d

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#122159) #75376384


#75376384
törölt tag

Eddig mindegyik Lego filmet szerettem, de ez az új rész valami szörnyű lett. Nem lehet róla mit írni, egy szar. Fél óra után kikapcsoltam. Ezek az énekek miért kellettek bele azt nem értem.
Majd adok neki egy újabb esélyt és végigszenvedem, de így elsőre ez kevés. Vagyis inkább sok az énekek miatt. Pedig olyan jó apokaliptikus világot álmodtak meg benne.

(#122160) erahurka válasza oriic (#122155) üzenetére


erahurka
félisten

Mennyire erős lett volna már ha a Waikititi féle kreténkedés helyett mély karakterdrámát írnak a srácnak. Ezen agyaltam végig. Kicsit túltolták a humort néha. Bár én ittam a Snyder féle DC filmek hangulatát, szóval nem biztos hogy mérvadó vagyok.

(#122161) Ispy válasza Mik76 (#122157) üzenetére


Ispy
veterán

Pedig egy jó kis Zsákos Batmanre azonnal vevő lennék :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#122162) Lucky77


Lucky77
csendes tag

Sziasztok!

TV teszteléshez keresek alapvetően minnél világosabb atmoszférájú, nappali jelenetekben gazdag filmeket, lehetőleg nem túl régieket, illetve nem is olyan új filmeket amik még nincsenek fent a nagy n betűs torrent oldalon.

Tudnátok ajánlani párat ?

Köszönöm előre is :R

(#122163) TeeJay válasza pikszel (#122133) üzenetére


TeeJay
félisten

a legundorítóbb címfordítás a Black Knight --> Gagyi lovag... pedig mikor először láttam még fekete lovag volt a címe csak az RTL Klub leadta és a Gagyi mamival jól összekeverte az azonos színész miatt
így lett onnantól minden alkalommal "gagyi lovag" a film címe

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#122164) Mik76 válasza Ispy (#122161) üzenetére


Mik76
senior tag

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#122165) Bad Pritt válasza TeeJay (#122163) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez olyasmi, mint Rob Schneider magyarul "Tök..." filmjei. Semmi közük egymáshoz, csak a színész.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#122166) emiki6 válasza Bad Pritt (#122165) üzenetére


emiki6
veterán

Erről eszembe jutott A tökös, a Török, az őr meg a nő. Valamikor éjjel nappal az ment a film+ on. Lehet újra kéne nézzem valamikor. :D

Mik76: Te ilyen hobbi fotosopmester vagy? Ha van egy jó képszóvicc ötletem, akkor megkereshetlek? :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122167) Ispy válasza Mik76 (#122164) üzenetére


Ispy
veterán

Nem. Mégse. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#122168) Tibiajax válasza emiki6 (#122166) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

az mekkora egy agyament film.. :D
viszont a Tök alsó mai napig kedvenc :) szinkron-művészetünk egy ékes példája. egyike azon nagyon kevés daraboknak, ahol a szinkron jobb, mint az eredeti
bezony...

[ Szerkesztve ]

(#122169) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Ebből vajon lesz szinkronos verzió?
Triple Frontier | Official Trailer [HD] | Netflix

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#122170) Mik76 válasza emiki6 (#122166) üzenetére


Mik76
senior tag

Nincs semmi szoftverem otthon felrakva, idom meg meg kevesebb manapsag. De azert kuldd, hatha kedvet kapok hozza. ;)
Ezt csak kigugliztam, es lam nem en vagyok az elso akinek megfordult a fejeben ez az otlet.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#122171) whitezo88 válasza emiki6 (#122166) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Azt anno vagy nyolcszor neztem meg, bejott, birom a francia filmeket. Egy hibaja van, TV verziot ujraszinkronizaltak a karomkodasok miatt es iszonyat bena lett. Asszem meg meg is van vagva.

(#122172) sixpak


sixpak
nagyúr

Erőszakik....a magyar filmcím fordítók "munkásságának" esszenciája és egyben tökéletes ok arra, hogy hátralévő életükben kapáljanak egy krumpliföldön, 40 fokban, ahelyett, hogy faszságokat művelnek.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#122173) emiki6 válasza sixpak (#122172) üzenetére


emiki6
veterán

A "Ki a fasza gyerek?" - "The man" még mindig visz mindent. (oh, azt is újra kéne nézni ecce)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122174) sixpak válasza emiki6 (#122173) üzenetére


sixpak
nagyúr

Valóban hajmeresztő az is....de szinte az összes sajnos.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#122175) gbors válasza sixpak (#122172) üzenetére


gbors
nagyúr

Az valóban díjnyertes, bár ott az eredeti cím is a béka segge alól indult. De a fordítás alulmúlta!!4!444!!!

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#122176) Tibiajax válasza emiki6 (#122173) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:DDD szó szerinti fordítás?..

Heat - Szemtől szemben -ez se rossz
de igazából a Terminator - A Halálosztó is megéri a pénzét
:)

(#122177) whitezo88 válasza Tibiajax (#122176) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Terminator: A végrehajtó!

(#122178) TeeJay válasza Tibiajax (#122176) üzenetére


TeeJay
félisten

IMDB TOP 250
1 : A remény rabjai (1994)
The Shawshank Redemption

Közönséges bűnözők (1995)
The Usual Suspects

Halálsoron (1999)
The Green Mile

A tégla (2006)
The Departed

A tökéletes trükk (2006)
The Prestige

meg kb. az összes die hard rész a drágán add az életed meg a még drágább az életed és az élet mindig drága meg még a maradék kettőnek már nem is tudom hogy fokozták tovább :DDD

csomószor elég lenne simán lefordítani az angol címet és nem 3 szavas tartalmat adni a filmről
pl babe lehetne a beszélő malac kalandjai
whiplash : a legjobb dobos
forrest gump : a félnótás története
satöbbi :D

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#122179) lezso6 válasza nyisziati (#122150) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De ha félrefordítod, akkor az már nem az a mű, ami előtte volt. Meg kell tartani az eredeti művet, nem újat csinálni. A Frédi-Béni (vagy pl a Kémek Krémje) azért merőben más, itt konkrétan szarból sikerült várat építeni. Tehát ha a film szemétre való, akkor a kreatívkodásból kisülhet valami jó is. De ami alapból jó, azt ne akarják megjavítani.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#122180) nyisziati válasza lezso6 (#122179) üzenetére


nyisziati
veterán

Ja, mondjuk ez is igaz.
Amúgy is mondogatják, hogy még kéne reformálni a szinkronipart.

(#122181) mephi666 válasza sixpak (#122172) üzenetére


mephi666
nagyúr

azt a filmet évekig a magyar címe miatt nem néztem meg :U aztán úgy voltam vele, hogy a szereplők miatt csak kap egy esélyt és kb 1 hónapon belül 3-4-szer biztos újra is néztem

ui: a batman: kezdődik! -hez az jutott eszembe, hogy nem abban az időben mentek az ilyen (k*rvára idegesítő) "apa, kezdődik!" reklámok? :D lehet innen kapott ihletet az értelmi szerző

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#122182) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Meghalt Peter Mayhew, aki Chewbaccát játszotta a Star Warsban.
Nyugodjék békében!

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#122183) OPiiPO válasza Bad Pritt (#122182) üzenetére


OPiiPO
addikt

Requiescat in pace :(

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#122184) brownus


brownus
veterán

[link] n Conversation: Anjelica Huston On growing up in Hollywood, the cost of beating Oprah at the Oscars, and why Jack Nicholson doesn’t act anymore.

(#122185) Viszlát válasza brownus (#122184) üzenetére


Viszlát
addikt

Mindig is ellenszenves volt ez a nő, hát ez nem változott ezzel az interjúval sem. Kedvencem amikor Nicholsont fricskázza a Bucket List miatt, bezzeg ő a John Wick 3-mal épp filmtörténetet ír. :D :W

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#122186) MT90


MT90
csendes tag

Nem olvastam nagyon vissza, de a Végjátékkal kapcsolatban beírta már valaki, hogy mi van ha Noobmaster69 igazából Deadpool? :DD :DD

(#122187) brownus válasza Viszlát (#122185) üzenetére


brownus
veterán

nekem totál semleges, pár filmjét láttam csak az utóbbi 10x évből. de amiket mondott az sokkoló.
igen, az aranyos film :) legalább őszinte a nő :d

jahh, most már nagyon kíváncsi vagyok az új T filmre :) (ezek után amiket olvastunk)

(#122188) Tibiajax válasza Viszlát (#122185) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

az ugye megvan, h mennyi ideig élt együtt Nicholsonnal.. elképzelhető, hogy jobban ismeri a jó öreg Jack-et mondjuk nálad, vagy bárki másnál
nálam mondjuk előkelő helyet foglal el a hölgy. főleg, Morticia óta

[ Szerkesztve ]

(#122189) brownus válasza Tibiajax (#122188) üzenetére


brownus
veterán

hát, a cikkben is benne van, szóval tutira vágja :)

és baszki, mennyit kokóztak ezek, urstn :Y . nem csoda ha egy idő után mindenféle mentális problémáik voltak :( meg az a sok pia...
érdekes, hogy mondja, hogy az acidet nem próbálta, hát, inkább azt kellett volna...

[ Szerkesztve ]

(#122190) Viszlát válasza Tibiajax (#122188) üzenetére


Viszlát
addikt

És ez most hogy jön ide? Olvastad az interjút?

brownus: mi volt sokkoló? A metoo-s sztorik?

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#122191) pikszel


pikszel
őstag

Elhunyt Peter Mayhew. RIP

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#122192) brownus válasza Viszlát (#122190) üzenetére


brownus
veterán

jahh, hogy verték és megalázták a nőket. őt is. hogy az egész filmipar a férfiak kiszolgálására épült/épül. és ebből nem is csináltak titkot.

(#122193) Tibiajax válasza Viszlát (#122190) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

végigfutottam. semmi olyat nem ír, ami bennem felháborodást keltene

(#122194) Viszlát válasza brownus (#122192) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem véletlenül gyűlöli Hollywood-ot a saját országuk nagy része (is). Sok szempontból az emberiség söpredéke gyűlik ott össze és minden hatványozottan a pénzről, sikerről szól.

A metoo-s résszel az a gondom, hogy amíg nem mondja ki valamelyikük, hogy igen, ezt és ezt csinálták velünk a férifak a szakmában, ja de egyébként mi meg bárkinek széttettük a lábunkat egy melóért, simán végigszoptuk a komplett vezetőséget egy jó szerepért, meg hát eleve a külsőnkből élünk többnyire, addig az egész nem több mint szánalmas és képmutató pózolás.

Ez a nő is, mondja a magáét a mocskos férfiakról, közben simán betűzi, hogy ő inkább ment volna Olaszországba Zeffirellivel kavarni a forgatáson, minthogy az apjával dolgozzon. Csak gratulálni tudok.

(#122193) Tibiajax: nem is amiatt kérdeztem, csak hülyeséget kérdeztél, amiből egyértelmű volt, hogy nem vágod melyik részről beszélek. Mindegy.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#122195) perempe válasza Bad Pritt (#122182) üzenetére


perempe
addikt

7' 2"

* Brahms: 4. szimfónia *

(#122196) brownus válasza Viszlát (#122194) üzenetére


brownus
veterán

A metoo-s résszel az a gondom, hogy amíg nem mondja ki valamelyikük, hogy igen, ezt és ezt csinálták velünk a férifak a szakmában, ja de egyébként mi meg bárkinek széttettük a lábunkat egy melóért, simán végigszoptuk a komplett vezetőséget egy jó szerepért, meg hát eleve a külsőnkből élünk többnyire, addig az egész nem több mint szánalmas és képmutató pózolás. - igen!

az apja is jó példával járt előtte :d

(#122197) gbors válasza Viszlát (#122194) üzenetére


gbors
nagyúr

Ez a nő is, mondja a magáét a mocskos férfiakról, közben simán betűzi, hogy ő inkább ment volna Olaszországba Zeffirellivel kavarni a forgatáson, minthogy az apjával dolgozzon. Csak gratulálni tudok.

Nekem nem úgy tűnt, hogy nagyon elítélően beszél arról, hogy szopni / baszni kell a szerepekért. Sokkal inkább a "mindent szabad" típusú erőszakon volt a hangsúly - az ellen meg nem pózolás fellépni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#122198) pvt.peter válasza nyisziati (#121791) üzenetére


pvt.peter
őstag

"A felújított filmet november 8-tól a hazai mozik is vetítik."

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#122199) erahurka válasza pvt.peter (#122198) üzenetére


erahurka
félisten

Ez jó film amúgy? Amerikaiak közül mihez hasonló? Én még sosem láttam, de ha tényleg annyira jó mint aminek tűnik abból hogy mindenki szereti, lehet megnézném.

Bár a Sose halunk meggel jól pórul jártam, az valami borzasztó volt.

(#122200) brownus válasza gbors (#122197) üzenetére


brownus
veterán

és ott van a love storys faszi, a ryan, aki a kezébe fogta a fejét, és ütötte teljes erőből a sajátjához. MIVAN??? beteg f.szok....

sose emelnék kezet egy nőre, és már az is szomorúsággal tölt el, mert sajnos előfordul, hogy verbálisan bántalmazok nőket. az is fájdalmas, sértő, megalázó...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.