Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121551) S e t h


S e t h
nagyúr

Avengers sokadik rész

Nekem akkor mákom volt, mert semmi sem zavart az audiovizuális ingerek feldolgozása közben, pedig voltunk páran a teremben.

Lezárult egy korszak, mondhatni egy ékkővel koronázta meg a Marvel ezt a 11 évet, számomra generációs élményt okozva.

Voltak benne dolgok, amelyek miatt a szemöldököm feljebb ugrott a homlokomon, de az élmény bőségesen kompenzálta ezt.

Pl.:nehezen tudom megbocsátani azt, amit csináltak Bannerből, kvázi az univerzum egyik legütősebb karakteréből, de most ugyanezt írhatnám Thorra is. Tud ez poénos lenni egy ideig, de utána inkább bosszantó a gegek végtelen sora amit erre építenek.
Egyelőre inkább azt mondanám, hogy nem csak azok a karakterek íródtak ki az univerzumból, amelyeket a végjátékban megkaptunk, de számomra amit Hulkkal és Thorral csináltak az egyenértékű mintha ők is Thanos csettintésének áldozatává váltak volna.
Egyébként a tavalyi és a mostani alkotás olyan szorosan összefügg, hogy néhány jelenetnél olyan érzésem volt, hogy jé, ez ugyanez mint tavaly volt, akár újra sem kellett volna forgatni.

Viszont aki jártasabb a képregény filmekben, az tudna magyarázatot adni arra, hogy Amerika kapitány miként volt képes isteni erőre szert tenni ? Lásd Mjölnir.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#121553) #75376384 válasza S e t h (#121551) üzenetére


#75376384
törölt tag

láttad milyen erős volt Thor az iw végén. Minden gond nélkül legyőzött 6 követ. Ha úgy maradt volna + 5év düh kb egy ütéssel leverte volna Thanos-t. Nekem is kicsit sok volt ez a verzió a végére, de elfogadtam, mert az események ezt kívánták, hogy ilyen legyen.

(#121554) gbors válasza #75376384 (#121553) üzenetére


gbors
nagyúr

Semmi, csak gondoltam beállok a sorba ;] bocs...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#121555) Louro


Louro
őstag

Viccesek a kommentek. Ki hiszi el, hogy a Marvel fejőstehénről nem fognak további bőröket lehúzni? :DDD

Mess with the best / Die like the rest

(#121556) negyven2 válasza S e t h (#121551) üzenetére


negyven2
veterán

Szeged se voltak hangoskodó rajongók (mondjuk én csak feliratos vetítésekre megyek és eddig nem találkoztam olyanokkal akiket fent is emlegetnek).

Viszont a filmmel kapcsolatban feltűnt nekem elég nagy plot
hole.

Maga az időutazás és az ahhoz kapcsolódó multiverzumok szépen meg lettek magyarázva, illetve a szokásos képregény filmes dolgokat el lehet nézni.
Viszont arra kíváncsi vagyok, hogy mit kezdenek majd az Snappening 2.0 eseménnyel a jövőbeni filmekben.
Ugyanis lényegében a IW óta eltelt 5 évben valószínűleg a világ normalizálódot, és most a földön végével minden bolygó lakossága lényegében minimum megduplázódott. És azért egy ilyen esemény valószínűleg nagyobb károkat okozott mint a népesség meg felezése. Az egyéb járulékos dolgokat nem is számolva.

Arról már nem is beszélve, hogy ezek szerint Peter Parker minden osztálytársa áldozatul esett az előző részben. Mivel ugye az összes áldozat lényegében az elmúlt 5 évben nem öregedett.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#121557) PuMbA


PuMbA
titán

Avengers Endgame

Ok film. Alita jobb volt, arra 7/10-et adtam. Ez akkor 6/10. Mikor jön már a John Wick 3?

(#121558) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

HaDeDa: kb. 10 perc elég volt ebből, Ilyen idegesítő főszereplő karaktert is ritkán látni. És már második része is van?! Huh...

Nem csoda, hogy a Surdát nézem újra már vagy 5-ödjére az ilyen mai "szűkös időkben", no igen...

Nem is tudok hirtelen olyan filmet írni, amit még nem írtam volna és tényleg tetszett is mostanában...

Pl. a Polar-al is tettem egy próbát, de mind képileg, mind karakterekben és cselekményben egy merő szelektív hulladék tartály az egész. (IMO).

Am most még listán van: Prospect, High Life és az Arctic. Ígéretesek, de félek, hogy manapság divatos Hollywoodi femdom cult szintje az első kettőnél megint túl lesz lőve az ingerküszöbömön...

(#121559) hoffman_


hoffman_
nagyúr

jaaa, hogy megvolt a start. két nap alatt 150 hozzászólást látatlanban nem kötöttem össze a külvilági történésekkel, így jár az ember, ha hétközben fetreng a wellnessben :d kapóra jött most, meg kell hagyni :d

Captain Marvel
eng

még hétfőn gyorsan bepótoltuk, ment még szerencsére. bár úgy terveztem, hogy nem lesz belőle mozi, az idő rövidsége miatt muszáj volt beiktatni, nem akartam lyukas foltot hagyni - bár sok nem lett volna, így utólag. a filmről nehéz érdemben írnom, az objektivitásom amúgy sem erős oldalam, de itt a Brie Larson iránti ellenszenvem még egy lapáttal rárakott. a film az MCU-ban semmiképp sem kiemelkedő, de egyébként rosszabbra számítottam, ha őszinte vagyok. a Marvel háttértudásom azért elég karcsú, viszont ennek alapján a karakter sokkal erősebb, mint amit kaptunk, még a Ronan-t érintő záró jelenetekkel együtt is, Superman-hez tudnám hasonlítani. nyilván ezt nem lehet egzakt módon mérni, mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy mit fog hozzátenni holnap az Endgame-hez. nem volt vészes, mivel alapvetően kedvelem az univerzumot, így belefért, de újranézéstől fényévekre van, köszömszépe' nemmkérem :N

#értékelés

[ Módosította: vond ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#121560) Ispy


Ispy
veterán

Látom beindult az offcunami :D

Dragged across concrete

Ez a film az a fajta, ami bemászik a böröd alá és szinte már kellemetlenül érzed magad, mert tudod, hogy nem lesz jó vége, de azért bízol benne, hogy lesz happy finish és aztán nem lesz. Amikor szegény Debrát fejbe lővik,
mehh. Hasonló érzések voltak bennem a Noctual animalsnál. Nem tudom, de engem ez a fajta feszélyezés rájöttem, hogy zavar, inkább jöjjenek a bugyis, köpenyes fickók.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#121561) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Avengers: endgame.

Nálam ez egy gyenge 3/10. A film első 1 órája körülbelül teljesen felesleges volt. Gyakorlatilag teljesen hiteltelen nyavalygás ment az elmúlt 8 5 éven. A szereplők messze a leggyengébbek és a legérdektelenebbek akik a Marvel univerzumban léteznek. Hulk, Hangya, Amerika kapitány. Rossz vicc mind. Sikerült most még Rocketet is unalmasra és bénára megcsinálni, pedig ő ennek az univerzumnak a legérdekesebb karaktere. A vége pedig abszolút no comment. "Happy end", ráadásul még egy csomó ömlengés is róla. Az ilyen befejezésekkel az a bajom, hogy gyakorlatilag teljesen lenullázzák azt amit az Infinity wars felépített. Legalább lett volna valami tényleg komoly ára az egész bohóckodásnak. Pl.: az elmúlt 5 évben levő jó dolgok is mind eltűnnek.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

I am having fun staying poor.

(#121562) nyisziati válasza SunMount3r (#121558) üzenetére


nyisziati
veterán

64-es betegnaplót láttad? Szerintem elég jó lett.

(#121563) 3L1T3


3L1T3
addikt

Képregény rajongóként 10/10.

Károgóknak meg hát kezdődjön a végjáték! :R

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#121564) S e t h válasza Drizzt (#121561) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én sem értem, hogy miért nem voltak boldogok amíg meg nem haltak, végül is csak a szeretteik tüntek el csettintésre.
Jó pszichopata módjára mindenkinek túl kéne lépnie 2 perc alatt, hogy milliárdok pusztultak el és ők meg kudarcot vallottak.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#121565) k-adi válasza hoffman_ (#121559) üzenetére


k-adi
nagyúr

hm.. most hogy mondod.. még én se láttam ezt a csaj kapitányt.... ha kihagyom és rögtön endgame-re megyek, akkor az olyan mintha tej nélkül enném a müzlit?

(#121566) Cyrin válasza k-adi (#121565) üzenetére


Cyrin
addikt

Én most néztem meg, nekem nem tetszett, amolyan középsz@r, van benne két jó poén, a csaj viszont jó, remélem a való életben tud mosolyogni is ...

(#121567) abridabri válasza Cyrin (#121566) üzenetére


abridabri
veterán

tud
2#

[ Szerkesztve ]

(#121568) Louro válasza 3L1T3 (#121563) üzenetére


Louro
őstag

Képregényrajongóként pont letargiában kellene lenned. A kezdetekben még követték a regényeket, de utána egyre jobban eltértek. Civil War egy hatalmas vicc volt :(

De ez csak egy vélemény tőlem :)

Mess with the best / Die like the rest

(#121569) PuMbA válasza k-adi (#121565) üzenetére


PuMbA
titán

Nem kell megnézned hozzá :) Én sem láttam és mindent értettem.

[ Szerkesztve ]

(#121570) 3L1T3 válasza Louro (#121568) üzenetére


3L1T3
addikt

Ez még mindig MCinematicUniverse és nem MComicUniverse. Nem is várom el egy percig sem , hogy 1:1 azt kapjam amit a képregényekből. :U :K

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#121571) spiky03


spiky03
veterán

Szerintem is egy méltó lezárása volt a Végjáték!
Nekem nagyon tetszett.
Jó pár dolgot lehetett tudni, hogy mi fog történni.
Nekem a 3 óra fel sem tűnt, tudtam volna még nézni.:)

3000

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#121572) oriic válasza spiky03 (#121571) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

+sajtburger

:)

Live-Die-Respawn

(#121573) erahurka válasza Louro (#121568) üzenetére


erahurka
félisten

Mi volt a baj a Civil Warral? Én nem vágom a képregényeket. Amúgy az MCU csúcsa az a film szerintem.

(#121574) Bad Pritt válasza erahurka (#121573) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A képregény tanulságát sikerült kigyomlálni belőle, hogy legyen egy Winter Soldier 2.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#121575) Drizzt válasza S e t h (#121564) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem, nem errol van szo. Hanem arrol, hogy ebben az elso egy oraban egyszeruen egy hiteles szineszi alakitas nem volt. Vannak olyan filmek es szineszek, ahol hosszasan adjak elo a gyaszt/banatot es megsem unalmas. Sot, aterezheto. Na ez itt nem volt ilyen. Volt amugy olyan pontja a filmnek ahol ha eleg batrak, akkor jo befejezest valasztanak, pl. Thanos uj tervet. Akkor nem lett volna elveve meg az elozo resz sulya sem. Sot. Vagy tok jo lett volna, ha az jon ki belole, hogy az egesz vegere nem valtozik meg semmi a multbol. Azt pl. birtam volna. Igy viszont egy tultolt patoszos benasag lett. Eroltetett hosszu retesteszta, ami mindennek elveszi a sulyat. Meg annak a kevesnek is ami volt.

I am having fun staying poor.

(#121576) woros


woros
őstag

Endgame-hez:

Víziót sajnálom, hogy nem hozták vissza.

(#121577) aelod válasza woros (#121576) üzenetére


aelod
veterán

Súlytalan volt nekem az egész karakter. A "szerelmi" szál pedig a varázsló csajszival még gyengébbre sikeredett.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#121578) OPiiPO válasza aelod (#121577) üzenetére


OPiiPO
addikt

spoiler tagot használj légyszives, van aki még nem látta - köszi :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#121579) DrDobos


DrDobos
őstag

Hali!
A hét nővérhez hasonló utópia filmet keresek ma estére, szeretnék tippeket kérni hasonlora!
Elore is koszi!:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#121580) brownus


brownus
veterán


ma este én is, mi is :d juhuuuuuuuu

remélem van még bringatároló az arénában e

(#121581) aelod válasza brownus (#121580) üzenetére


aelod
veterán

Pont most nézegettem helyeket. Hát nem nagyon van. Max az első sorokban :DDD :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#121582) lezso6 válasza aelod (#121581) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nálunk itt még a fele sincs tele. Jó persze ez nem Budapest, hanem Veszprém, egy viszonylag kicsi ~200 fős teremmel. Ja és a feliratos 2D verzió. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#121583) erahurka válasza brownus (#121580) üzenetére


erahurka
félisten

Hogy fogjátok kibírni a végéig ha telezabáljátok magatokat előtte VIP-ben? :Y

(#121584) Viszlát válasza DrDobos (#121579) üzenetére


Viszlát
addikt

The Giver - Equals - The Island - Children of Men - In Time - Code 46

Ezek ugranak be elsőre amik populáció tematikájúak, bár mind az általad említettnél, mind ezek nagy részénél erősen nézőpont kérdése, hogy utópia vagy disztópia.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#121585) aelod válasza lezso6 (#121582) üzenetére


aelod
veterán

Szerintem én is feliratosan fogom megnézni mivel látva a szinkronos előzetes képtelen lennék úgy végignézni. Eleve már ismerve a színészek eredeti orgánumát nem tudnám azonosítani valami elb*szott magyar hanggal őket...

(#121584) Viszlát

Az ember gyermeke nekem anno nagyon tetszett, meg a Road is. Bár utóbbi eléggé érfelvágós erősen hangulatkérdés a nézése a filmnek. Vagy még ott van az Equilibrium igaz régi de elég fasza :K

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#121586) woros válasza aelod (#121585) üzenetére


woros
őstag

Szerintem rendben volt a magyar szinkron.

(#121587) aelod válasza woros (#121586) üzenetére


aelod
veterán

Eltérőek vagyunk, nincs ezzel baj.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#121588) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Endgame hype témában: Google keresőbe beírjátok, hogy Thanos, lesz egy kesztyű jobboldalt a neve mellett. ;)

(Lehet írta már más, nem olvastam el mindent nyilván az elmúlt napokban.)

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#121589) woros válasza aelod (#121577) üzenetére


woros
őstag

Az a helyzet, hogy az IW-ban elég nagy volt a felhajtás körülötte és Shuri is próbálta megmenteni, ehez képest az Endgameben említés szintjén sem volt benne kb. Szóval azt vártam volna, hogy az a sok meló nem vész kárba és Shuri amit kinyert infókat, valahogy újraalkotja a karaktert.

(#121590) PuMbA válasza Bad Pritt (#121588) üzenetére


PuMbA
titán

És érdemes rákattintani és várni kicsit :)

(#121591) aelod válasza PuMbA (#121590) üzenetére


aelod
veterán

Ez qrvajó :C
Köszi :R

(#121589) woros

Azt a vergődést ki nem állhattam amit nyomtak a IW-ban vele és ezek szerint értelmetlenül volt az egész. Na majd meglesem és kitisztul a kép. :K

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#121592) Enigma1945


Enigma1945
őstag

Na megneztem en is a Végjátékot 3d-ben.
En nem tudom, vagy a 3d miatt, vagy nem tudom, de nekem a film nem jott at.
Aki teheti nezze meg, dontse el, de az IW sokkal jobb volt.
Voltak benne nagy pillanatok mint:
Spoiler
Kapitány vs Kapitány harc ( kár, hogy rövid lett)
Ősmágus felbukkanasa nekem hatalmas volt
Nekem nagyon nem tetszett, hogy hirtelen mindenki visszajott, olyan hiteltelen volt
Mellesleg kapitany hogy tudta megcsinalni azt, hogy oregkent jott vissza, a fiatal kapitany meg visszament a multba? akkor az oregkapitany a jovobol jott at a jelenbe?
Mellesleg nekem nagyon nem jott be az eleje, siman el tudtam volna aludni, olyan sok felesleges dolog volt, ami nagyon unalmasra sikeredett sajnos. jo lett volna latni legalabb egy percig, hulk vs thanos harcot.
es ez a professor hulk hogy jott letre azt sem lattuk.. sok sok apro dolog, aminek orultem volna.
nekem az, hogy thanost az elejen megtalaljak es megolik, elegge gyenge volt. ertem en, hogy gyenge volt, es megleptek, de hm..kar erte.
viszont az nagyon durva volt, hogy kesobb nem birtak elverni harman sem, es kapitany pajzsat szettorte.
ezert nem ertem, az oreg kapitany honnan jott, mikor pajzsot hozott magaval?
Thanos nekem most is 10/10 volt hatalmas arc. bar itt sokkal gonoszabb volt.
a szereplokkel nekem az a bajom, hogy tul sok mindenkit akartak a filmbe rakni, es nem kaptam kello idot. pl strange, vagy akar mondhatnak pokit is. lehetett volna kicsit meghatobb a visszateresuk.
az, hogy prof hulk csettintett mikent hozta vissza a tobbieket? Egy csettintes es eltunnek, meg egy es visszajonnek? vagy ha gonosz csettint akkor eltunnek, ha jo csettint akkor visszacsinalja?
egyebkent hatalmas volt, mikor thanos csettintett, de nem volt nalla egy ko sem :D
surprise momfukka erzes volt
nekem bejezetes nem jott at sajnos, de el kell fogadnunk. hianyozni fogsz tony, ill captain (first avenger forever ) de fekete ozvegy sem utolso.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#121593) WayneGace válasza Enigma1945 (#121592) üzenetére


WayneGace
őstag

A kapitány nem jött vissza a múltból a végén, hanem ott maradt és megöregedett addigra.

Egyébként az időutazós dolog oly sok mindent felvet és sok logikátlanságot szül, ami miatt én nem erőltettem volna.

A csettintéshez meg: Ahogy felépítették előző filmekkel a dolgot. Én úgy értelmeztem, hogy Thanos mentálisan és fizikálisan is kb. a legerősebb, ezért képes egyáltalán használni a köveket. Nem pedig csak annyi, hogy valaki felveszi a kesztyűt csettint és kész.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#121594) Bad Pritt válasza PuMbA (#121590) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem csak egyszer érdemes kattintani. De nem akartam mindent lelőni. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#121595) stvnppp válasza PuMbA (#121590) üzenetére


stvnppp
senior tag

Ha még egyszer rákattintasz, és vársz egy kicsit, akkor lehet, hogy spolierbe futsz bele.

Ezt úgy írom, hogy nem láttam még a filmet... Úgyhogy köszi :(((

(#121594) Bad Pritt:
Köszi Neked is :(((

;]

[ Szerkesztve ]

(#121596) Enigma1945 válasza WayneGace (#121593) üzenetére


Enigma1945
őstag

A kapitány: oké, de akkor miért táncol a nőjével, ha visszajött? nem két kapitány van akkor egyszerre? úgyértem, hogy a jelnben is van, és amultban is van egyszerre?

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#121598) brownus válasza aelod (#121581) üzenetére


brownus
veterán

oo, már 4.-én megvettem a jegyeket a vippbe :D

(#121583) erahurkam: egy szó: akaraterő! mértékletesség! önuralom! :D
viszek gyorst :D is

[ Szerkesztve ]

(#121599) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Érdekes amúgy, hogy a (szerintem) leggázabb jelenetet még senki nem említette. Direkt nem akarom még leírni, várnám, hogy valaki megemlítse, nem akarok egyedül csicska lenni. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#121600) PuMbA válasza Enigma1945 (#121592) üzenetére


PuMbA
titán

"Aki teheti nezze meg, dontse el, de az IW sokkal jobb volt."

Szerintem is :) És netes véleményekben is az IW mögé sorolják többen. iMDB-n már a 6. a Top250-ben :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.