Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73451) V/ válasza darvinya (#73449) üzenetére


V/
Topikgazda

Minden csapból az új EU adatvédelmi szabályozás folyik, ez is az.

(#73452) darvinya válasza V/ (#73451) üzenetére


darvinya
titán

Erről nem tudok semmit, s nem hallottam róla semmit.
Pár mondatban leírnád főbb részeit?

Köszönöm

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73453) V/ válasza darvinya (#73452) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha bővebben érdekel akkor ez a neve: Uniós Általános Adatvédelmi Rendelet - GDPR
A magyar hatóság honlapja ebben a témában
Minden magyar és EU-s szolgáltató, üzlet kérte az adatok frissítését, beleegyezést az adatok megőrzésbe, az új adatvédelmi szabályozásuk elfogadását.

[ Szerkesztve ]

(#73454) darvinya válasza V/ (#73453) üzenetére


darvinya
titán

:R

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73455) Nand708


Nand708
csendes tag

Leütöttem a vázat, nagyon remélem, hogy nem faragok rá..

Egy apró problémába ütköztem fizetés során. A TW-nek meg kell adni a fogadó email címét, a fogadóét meg nem tudhatom meg, mert kitilt az ebay. Csak az ebayes mail címét tudom, ami.. hát, nem igazán személyes.
(xxxx@members.ebay.es)

(#73456) V/ válasza Nand708 (#73455) üzenetére


V/
Topikgazda

Írd be a sajátod, ha nem tudod az eladóét.

(#73457) Nand708 válasza V/ (#73456) üzenetére


Nand708
csendes tag

Ez nagyon furán hangzik. Miért tegyek így? Az email cím megadása nem egy +biztosíték a TW számára? Mit kezd az én mail címemmel?

Akkor az ő ebay-es címe szerinted se jó?

[ Szerkesztve ]

(#73458) V/ válasza Nand708 (#73457) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt amit az eBay ad én sem olvasom, mert nincs bekötve semmilyen e-mail klienshez, gondolom te sem szoktad azokat az e-maileket látni.
Ha tudod akkor beírod az eladó igazi e-mail címét, ha nem tudod akkor írsz egy érvényest, hogy ki legyen töltve a rubrika, a sajátod az biztos érvényes.
Tényleg nincs jelentősége, évek óta utalok és nem mindig van meg az e-mail címe annak akinek küldök.
Így akár azt is beírhatod amit látsz.
Amikor elküldöm a pénzt akkor írok az eladónak egy eBay üzenetet, hogy pénz utalva X nap (amit a TW ír) múlva a számláján és kész.

[ Szerkesztve ]

(#73459) Nand708


Nand708
csendes tag

Annak van vmi jelentősége, hogy a TW-nek megadom az IBAN számot és nem azt a BIC kódot párosítja mellé, amit a csóka megadott. Bár korábban ő is keverte.

Ő:
Good day dear freind, nice day. Thank you for your prechase.
Name xxxxL
Banco BBVA
IBAN: ES472013047831020076xxxx
BIC: CESCESBBXXX.

erre én a neten utánanézve:
BBVA banc has BBVAESMM BIC code
CATALUNYA BANC S.A has the CESCESBB BIC code.
It seems to be mixed.
Could you please clarify

Ő:
Sorry. Its ok.
Banco caixa cataluña yes.
IBAN: ES4720130478310200768639
BIC: CESCESBBXXX.
I have the Nombre acounnt registed in the comunitad of ebay.

A fenti BBVAESMM BIC kódot hozza a számlaszámára a TW.

[ Szerkesztve ]

(#73460) V/ válasza Nand708 (#73459) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankszámlaszám a jó, az IBAN-os, amaz nem érdekes, ha iban számra utalsz.
A 8 karakteres SWIFT (BIC) kódot általában bankközpontok vagy olyan bankok használnak, amelyek nem rendelkeznek saját, külön SWIFT-kóddal bíró bankfiókokkal.
A számla szám a fix, ott nem téved el pénz, ha nincsenek elírva a számok. És nem SEPA utalással küldöd. BIC felejtős dolog.

[ Szerkesztve ]

(#73461) Nand708 válasza V/ (#73460) üzenetére


Nand708
csendes tag

Köszönöm a segítséged!
A virtuális kártyával való küldés sikertelen volt, ellenben a normál, dombornyomott kártyával tudtam fizetni. Nem tudom mire vélni.
Köszönöm még egyszer a türelmed.

(#73462) V/ válasza Nand708 (#73461) üzenetére


V/
Topikgazda

Én mindig virtuális Visát használok, nincs vele gond. Nem volt limitálva a kártya fizetési összegre?

[ Szerkesztve ]

(#73463) Nand708


Nand708
csendes tag

Erstés, alapból pár forintra van állítva szűkös időlimittel, ez a védelme. Átállítottam, 2X is, de nem jártam sikerrel

(#73464) V/ válasza Nand708 (#73463) üzenetére


V/
Topikgazda

Az összeghatárt is megfelelő nagyságúra vetted? Mert 279686.30 Hungarian Forint a minimum ha 885 €-t kellett érte fizetni. A TW esetén meg 280500 Ft a minimum
Ugyanezt a típusú Erstés kártyát használom.

[ Szerkesztve ]

(#73465) Nand708 válasza V/ (#73464) üzenetére


Nand708
csendes tag

300e a beállított limit.

ehh értő olvasás, mindig is a gyengém volt. a +5 percet nem vettem figyelembe

" A beállítható időszak kezdete alapértelmezetten a képernyő betöltődésének időpontja +5 perc."

Remélem nem kell aggódnom, hogy illetéktelenek hozzáférnek a számlámhoz.

[ Szerkesztve ]

(#73466) V/ válasza Nand708 (#73465) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha te sem fértél hozzá, akkor milyen illetéktelenre gondolsz? Egyáltalán nem értem.
Megpróbálta levenni, de mivel nem volt még rajta semennyi pénz abban percben, így sikertelen volt a levétel. Midként alkalommal. Legfeljebb majd a Visa tiltja a kártyádat és azt veszed észre hogy nincs a Netbankos felsorolásban. De felülírhatod a beállítást egy 1 Ft-os limittel és nem lesz a kártyádon 48 óráig csak 1 forint (Vagy 24 óráig)

[ Szerkesztve ]

(#73467) Nand708 válasza V/ (#73466) üzenetére


Nand708
csendes tag

Nem.
Arra gondoltam, hogy végül azzal a kártyával fizettem, ami mögött ott van a folyószámlám, és nem azzal, amit az internetes vásárlásokra találtak ki.
Illetéktelenek valahogy hozzáférnek a kártyaadatokhoz, és elérik a folyószámlám. A virtuális kártyának van egy plusz védelme.

(#73468) Andralin


Andralin
aktív tag

Sziasztok!

Találtam az ebay-en egy terméket, ami nagyon kellene és sehol máshol nem elérhető (egy 22 éves, adott típusú autórádió fejegység). Az eladó angol, és azt írja a termék adatlapján, hogy nem szállít Magyarországra, csak UK-n belülre szállít.

Írtam az eladónak üzenetet, hogy engem érdekelne a terméke és megkérdeztem, nem lehetne-e megoldani mégis a Mo-ra szállítást. Azt írta vissza, hogy semmi akadálya nincs neki, de ide a Global Shipping Program-mal tudja csak küldeni.

Most szerintetek hogyan tovább? Simán licitálhatok a termékre, hiába mutatja azt az adatlap, hogy nem szállít hozzánk? Ha megnyerem, akkor biztosan is el fogja tudni küldeni ide a rádiót?
És ilyenkor vajon honnan lehetne megtudni, hogy mégis mennyi lesz majd a szállítási költség? Ez majd csak az aukció lejárta után derül ki ilyenkor, vagy hogy megy ez? Jó lenne azért a postaköltséget is tudni, még mielőtt licitálok. :U

(#73469) Nand708 válasza Andralin (#73468) üzenetére


Nand708
csendes tag

Szerintem nem fogsz tudni licitálni, legalábbis nálam hasonló esetben visszautasította az eBay a vásárlási szándékomat, igaz, az "Buy it now" termék volt. Az eladót kell rá figyelmeztetni, hogy állítsa át. Amúgy érdemes kipróbálni előtte, mert ha enged licitálni, ráérsz kesőbb is szólni az eladónak, ezáltal a nem UK vevőket, akik lusták utánérdeklődni távol tartod a licittől. :D
A szállítási ktsget is az eladó tudja kiválasztani, én eddig 15-25 € között láttam.

(#73470) V/ válasza Andralin (#73468) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az van a terméknél hogy nem adott meg szállítási lehetőséget és vedd fel a kapcsolatot, nem pedig pirossal az hogy nem szállít, akkor licitálhatsz, ha megnyered akkor fizetéskor írja a rendszer, hogy adjál meg másik címet vagy kérj számlát (Request total) az eladótól.
Ez utóbbt kell választani, elmegy a kérésed és az eladó az eBay rendszerén keresztül küld számlát amelyre be lesz írva az a szállítási költség is amiben megegyeztetek.
Annak nincs jelentősége hogy GSP-s lesz a szállítás, a költsége nem több mintha nyomkövetett postai küldeményként adná fel (azonos súly esetén)

A Royal Mail oldalán tudsz árakat becsülni és ezen az oldalon meg a futáros szállítási lehetőségek díjai.
Collect from UK, Delivering to Hungary, súly beírása és a Get Qute.. gomb
Ha az itt megjelenő árral kalkulálsz annál többet nem fog kérni az eladó.

[ Szerkesztve ]

(#73471) luciferk


luciferk
senior tag

A nyomkövető az alábbit mutatja...

A posta nyomkövetője pedig az alábbit mutatja,,,

Vajon melyik lehet a valós :F

[ Szerkesztve ]

(#73472) V/ válasza luciferk (#73471) üzenetére


V/
Topikgazda

A magyar posta, a szingapúriak mindig hamarabb megérkeztetik, mint ahogy az valóságos lenne, 7-12 nappal szoktak "tévedni".
Majd viszi a postásod.

(#73473) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Vettem két cuccot egy eladótól külön-külön fizetve március 30 dátummal, melyekre ebay felületen a vásárlási történetnél április 17. legkésőbbi szállítási dátum van jelezve (Estimated delivery Apr 11, 2018 - Apr 17, 2018).

Jól gondlom, hogy május 15. magasságában kezdhetek érdeklődni az eladónál a meg nem érkezett termékekkel kapcsolatban? Elég szűkösnek érzem a saccolt szállítási időt, így nem akarnék túl korán sem intézkedni (bár ugyanazon a napon rendelt másik cucc egy hete megérkezett, míg egynél június 13. a végső dátum)

Más történet:

április 10-én rendelt üvegfóliánál augusztus 22. van végső érkezési dátumként szerepeltetve. Bakker...ilyen hosszú idővel eddig még nem találkoztam :Y

read-only mode on the forum

(#73474) V/ válasza AtHoS (#73473) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem maximum jövő hét szerdáig várj, annál tovább nem igazán érdemes, az viszont tény hogy a hosszú hétvége miatt megint késésben vannak a postásaink.
Nekem is volt már ilyen hosszú és a 17. napon ennek ellenére megkaptam.

(#73475) darvinya válasza V/ (#73474) üzenetére


darvinya
titán

Az még talán elviselhető, hogy kicsit késve jön meg.
Viszont nekem semmi nem jön meg április eleje óta.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73476) Andralin válasza V/ (#73470) üzenetére


Andralin
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!

Közben írt az eladó, hogy este, amikor hazaér majd át fogja állítani a hirdetést és akkor majd látni fogom a postaköltséget.

(#73477) cbmfan


cbmfan
senior tag

néztem nemrég feladott csomagok ragszámait, egyiknél ez az utolsó infó:

2018-05-01 15:20 Denmark, Aabenraa, The address is incomplete

PayPal-on megadott címre küldtem, és a csomagra is azt írtam (mindig csinálok képet feladás előtt biztos ami biztos). ilyenkor mi a helyzet? az oké, hogy jön vissza ha nem érik el címzettet sehogy, de ha nekiáll problémázni mi lesz? nehogy már megint lehúzzanak a vevő hülyesége miatt... bár ez most dán, nem amcsi félisten.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#73478) Putyin90


Putyin90
senior tag

Ehhez a rendeléshez miért nem kaptam követési számot?

(#73479) V/ válasza Putyin90 (#73478) üzenetére


V/
Topikgazda

:F szerinted mi honnan tudnánk?
Nem írta be, egyébként sem kötelező megadni és lehet hogy ő úgy gondolja, hogy a küldeményazonosító az nem nyomkövetési szám és ezért nem írta be.

[ Szerkesztve ]

(#73480) mohojojo2 válasza bgabi1 (#51700) üzenetére


mohojojo2
újonc

HelloHello!

Ugyanez van most nekem is, mi volt a megoldas, vagy egyszercsak megjott a csomag?

(#73481) V/ válasza mohojojo2 (#73480) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez amire írtál egy 2015-02-23 bejegyzés, szerinted az elmúlt 3 évben nem történtek változások? Pl. már nincs Ferihegy néven repülőtér.
Pontosan mire vagy kíváncsi?
De ha van nyomkövetési számod akkor ezen az oldalon kerestesd, az ott látható információk a valósak lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#73482) Andralin válasza V/ (#73470) üzenetére


Andralin
aktív tag

Nos, többszöri próbálkozás után sikerült átállítania az eladónak, hogy eltűnjön az üzenet, mely szerint Mo-ra nem szállítható.
Viszont most ezek látszanak:

"May not post to Hungary - Read item description or contact seller for postage options."
"The seller hasn't specified a postage method to Hungary. Contact the seller- opens in a new window or tab and request post to your location."

És a szállítási költség továbbra sem látszik, pedig az eladó azt írta, hogy elvileg majd látni fogom. :O

Most hogyan tovább szerinted? A kinézett rádió 3 kg-os, az általad ajánlott oldal szerint max. 20 fontból ki kell jöjjön a szállítás. Szerinted megbízhatok ebben az oldalban, és rendeljem meg "vakon"? Vagy zargassam tovább az eladót, amíg nem látok pontos összeget?
Kicsit félek attól, hogy leütöm, megnyerem és utána derül ki esetleg valami brutálisan magas postaköltség. :Y
Ha esetleg kibukna a végén valami irreális postaköltség (pl. 50 GBP), akkor elállhatok a vásárlástól arra hivatkozva, hogy nem tudtam előre mennyi lesz?

[ Szerkesztve ]

(#73483) V/ válasza Andralin (#73482) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha GSP-s szállítással küldi nem lesz több az ár szerintem ennél.
Pont ma hasonló dolog volt nálam is, írtam neki hogy a Royal Mail szerint (500 g-ra saccoltam a súlyt) 12 font a posta költség, elküldi-e ha licitálok, visszaírt hogy 0,8 kg és annak a posta költsége 15 font, ha ez nekem is jó, akkor el fogja küldeni.
Írj neki hasonló üzenetet és akkor megnézi ő is és válaszol valamit, attól függően döntesz, hogy megveszed vagy sem. Nem javaslom a "vaktában" vételt.
Ha az általad idézett szöveg van, akkor nem látsz szállítási költséget később sem, amit majd válaszol azt látod. Ezután ha megnyered kérned kell a request total-t amelyre majd ő írja be a postaköltséget.

A szabályok szerint a licitálós hirdetés esetén köteles vagy kifizetni ha megnyered, ha valamiért meggondolod magad az azért szívás az eladónak is és a többi licitálónak is, meg neked is.
Vissza lehet lépni, de inkább egyeztess az eladóval előzőleg a postaköltségről.
Ha nem akarsz korrekt módon eljárni, akkor persze licitálsz és majd azután szintén kéred a számlát, arra kényszerítve az eladót, hogy adjon meg egy szállítási költséget, aztán ha nem tetszik az még sem fizeted ki.

Én ilyen esetben -kényszerít a vevő valamire- nem biztos hogy a legolcsóbb szállítást, hanem a számomra legbiztonságosabb (a vevőnek meg drága lesz) módot választom, futárt, mert nem várhatok tőle pozitív hozzáállást. Videót készítek a működésről, a csomagolásról, a gyári számokról és mindenképp aláírásos és felém visszaigazolt átvételes módon küldöm.

[ Szerkesztve ]

(#73484) Andralin válasza V/ (#73483) üzenetére


Andralin
aktív tag

Írtam neki, hogy nem látok összeget és vajon 20 GBP-ből kijön-e a szállítás.
Erre ennyit írt vissza: "Ebay are sorting it and may contact you to help."

Ez vajon meddig tarthat? Holnap este lejár az aukció... :F

Én nem akarom kényszeríteni semmire, csak egyszerűen kíváncsi vagyok a végösszegre mielőtt licitálok.

Amúgy ha vissza lehet lépni, akkor nincs nagy baj! Nem lenne nagy gond, mert nem kell senkinek ez a régi autórádió. Google találatok alapján ez a termék aukciója már kétszer lejárt, már harmadszorra hirdette meg és senki nem licitált még rá eddig. ;)

(#73485) V/ válasza Andralin (#73484) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon nehézkes, van neki GSP-s szállítási költség számoló, csak be kellene írni, hogy hova és milyen súly, de nem fog többet kiadni mint a Royal Mail postaköltsége. Futárral is, DPD pickup classic £17.14 Áfás áron.
De megnéztem az eBay.uk szállítási ajánlatait a legdrágább erre a csomagra 18.86 fontot írt.

(#73486) .DLL


.DLL
veterán

Szervusztok!

Röviden a történet:
Rendeltem 5db ilyet:

kaptam helyette 5db ilyet:

Írtam az eladónak, bemutattam képeken, leírtam, hogy ez nekem nem lesz jó, mert feleakkora teljesítményű, mint amit rendeltem.

Partial refund-ot ajánlott első körben, de nem írta mennyit. Mennyi szokott lenni a részleges visszatérítés általában, hány százaléka az eredeti összegnek?

Ha a felét visszetéríti nekem okés, mert 1db nagy helyett (felső) tudok használni két kicsit (alsó), de ha nem akkor visszaküldeést kéne választanom, mert úgy is rendelnem kell még mert ez így nem adja ki ami a projektemhez kell, szóval várakozási idő úgy is lesz. :\

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#73487) V/ válasza .DLL (#73486) üzenetére


V/
Topikgazda

Az árkülönbség a minimum amit visszavárhatsz.

(#73488) .DLL válasza V/ (#73487) üzenetére


.DLL
veterán

Elég változó árakon mennek, van, hogy a nagy panel ugyanannyi, mint a kicsi.

(P.H.)

(#73489) V/ válasza .DLL (#73488) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon változó nem lehet, megnézed hogy ez az eladó mennyiért adja amit küldött és annak a különbözetét kéred ami a te általad fizetetté volt. Az hogy mások mennyiért adják itt nem lényeges.
Írd meg neki hogy te miként gondolod a korrekciót, ha nem 50%-os a különbség akkor kérsz kiegészítő kárpótlást, mert így nem tudom az "elvállalt munkát" teljes mértékben megcsinálni és az neked veszteség.
B terv: visszaküldöd neki és a teljes árat megkapod, a visszaküldés postai költségét meg az PayPal-tól visszaigényled.

[ Szerkesztve ]

(#73490) .DLL válasza V/ (#73489) üzenetére


.DLL
veterán

C terv - visszaküldöm, ő meg küld helyette megfelelőt?

Este írok neki, a partial refund kérdésében, csak most rohanásban vagyok.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#73491) V/ válasza .DLL (#73490) üzenetére


V/
Topikgazda

C terv, az is jó, innen 11-12 nap alatt megkapja, kérdés az hogy tőle mennyi idő lesz itt az új pakk.

[ Szerkesztve ]

(#73492) Andralin válasza V/ (#73485) üzenetére


Andralin
aktív tag

Nos az eladó tegnap megígérte, hogy kiszámol nekem egy postaköltséget, kérte a címemet is, meg is adtam neki.
Nem írt, pedig az aukció lejár egy óra múlva, így megint ráírtam, hogy most mi lesz. Erre ezt válaszolta:

No sorry as out and about but I am sure it will not sell so will get on the case tomorrow for you :-)

Most mit akar, hogy ne licitáljak, járjon le és majd holnap valahogy megegyezünk?
Egyáltalán fogunk tudni még egymással levelezni az aukció lejárta után? Telefonszámot, e-mail ott nem adhatok meg, akkor hogy adom meg neki ezeket az adatokat? És mi van, ha holnap már drágábban adná, mert tudja, hogy kell nekem nagyon? Most 10 GBP az ára.

Azon gondolkodom, hogy mégiscsak leütöm még a lejárat előtt. Akkor elvileg muszáj eladnia ezen az áron, nem? Csak a postaköltség a necces, hogy nem tudom mennyi lesz.

Ti mit tennétek ebben a helyzetben, ha nagyon kellene a cucc? Licitálnátok? Vagy egyezkednétek vele holnap? :F

(#73493) Andralin válasza Andralin (#73492) üzenetére


Andralin
aktív tag

Végülis a vége előtt egy perccel megpróbáltam licitálni, és nem engedte a rendszer a magyar címem miatt. :U

Most írtam megint az eladónak, hogy akkor most hogyan tovább. :F

(#73494) darvinya válasza Andralin (#73493) üzenetére


darvinya
titán

Írni tudsz eBay fiókon keresztül neki (mit eddig is azon keresztül írtál).

Ha válaszol, megbeszélhetitek, de ilyenkor nincs védelem „okosba” megoldáskor.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73495) V/ válasza Andralin (#73493) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ezt látod a hirdetésnél

akkor lehet licitálni.

Ennél is rákérdeztem hogy szállít-e ide licitáltam és azután hogy megnyertem kértem a szállításos számlát.
Ha a hirdetést az UK oldalon adta fel akkor azért ott célszerű licitálni is.

[ Szerkesztve ]

(#73496) Andralin válasza V/ (#73495) üzenetére


Andralin
aktív tag

Valami nem klappolt itt, mert nálam is pontosan ez volt a Shipping után. Viszont amikor licitálni próbáltam, egy piros hibaüzenet fogadott, mely szerint az eladó nem engedélyezte, hogy Mo-ról licitáljanak a termékre. :(

Na most már mindegy, már úgysem tudok mit tenni, lejárt az aukció. Kíváncsi vagyok, holnap milyen megoldással jön majd elő az eladó.

(#73497) V/ válasza Andralin (#73496) üzenetére


V/
Topikgazda

Bejelölve hagyta a vásárlói korlátozások ezen opcióját, azt is ki kellett volna vennie, amikor átállította a szállítási opciót.
Ebben hsz-ben a képen a 3. opció

[ Szerkesztve ]

(#73499) somnia


somnia
őstag

...sziasztok!...e hónap 25.-én vettem egy cuccot, ki is fizettem, de mivel Kínából kell jönnie nem is foglalkoztam vele...most viszont azt látom, hogy a termék neve mellett egy homokóra van, a Pp.-n azt írja, hogy pendingben van, de levonta tőlem az árát...az eladót kérdeztem, hogy miért nem küldte már el, azt mondja azért, mert nem fizettem ki, pedig de...ilyenkor mi a helyzet?...

(#73500) somnia válasza somnia (#73499) üzenetére


somnia
őstag

e hó egy túrót, múlt hó...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.