Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73701) darvinya válasza hcl (#73695) üzenetére


darvinya
titán

Most olvasva eredeti hsz-t, ennél jobb aksit már kapsz hozzá.
Mivel öreg az aksi, s nem gyártanak újakat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73702) havri1 válasza Viktor0610 (#73699) üzenetére


havri1
félisten

Csak hogy egyértelmű legyen, itt egy kép az eredeti és a hamisról.

[kép]

Most még az nem tiszta, hogy amire rákérdezett casen belül, az a levélben ajánlott 6AUD-ra értendő részéről, vagy a teljesre?

V/: hülyeséget írtam! PP-n belül indítottam, de átirányított az ebayre, és ott indult az egész, most néztem én is.

[ Szerkesztve ]

havri

(#73703) V/ válasza havri1 (#73698) üzenetére


V/
Topikgazda

Maradjunk annyiban hogy nem hivatkozhatsz arra hogy Panasonic, amikor egyértelmű hogy sem a képeken, sem a szövegben nincs rá utalás.
Ez a név Ncr 18650B nincs levédve, így bárki használhatja. (Valójában nem is név.)
A robbanásveszélyt is bizonyítani kell, addig nem hivatkozhatsz rá.

De nem engem kell meggyőzni, továbbra is az eredeti kérdésedre a rövid válasz ez lenne: Visszaküldés nélkül megkapod a pénzed, ha az eladó elismeri a hibát.
Azt is leírtam, hogy hol jelezheted a szerinted szabálysértő hirdetést, tedd meg.

[ Szerkesztve ]

(#73704) havri1 válasza V/ (#73703) üzenetére


havri1
félisten

Oké, köszi. A reportot megteszem, viszont még mindig nem tudom, mit írjak. Hogy elfogadom, vagy csak a full refundot fogadom el? Nem ír összeget itt sehol, csak a külön üzenetben, a 6AUD-ot. Vagy várjak 25-ig, és lépjen tovább az ügy.

Jelenleg annyi van, egyik sem tölt, amiről mellékeltem képeket, és videóm is van. Ne,m veszi fel, és nullára van merülve, ami önkisüléssel történt.

havri

(#73705) V/ válasza havri1 (#73704) üzenetére


V/
Topikgazda

Írj neki, hogy te a teljes összeget tartod elfogadhatónak, mert rosszak és a hirdetés egy kicsit félrevezető volt.
Ha erre nem vagy nem azt reagál amit szeretnél, akkor ott a requestnél a Ask us to step in and help link és kérd az eBay segítségét. Nem fog magától továbblépni.

[ Szerkesztve ]

(#73706) havri1 válasza V/ (#73705) üzenetére


havri1
félisten

:R

Ha erre nem vagy nem azt reagál amit szeretnél, akkor ott a requestnél a Ask us to step in and help link és kérd az eBay segítségét. Nem fog magától továbblépni.

Nem találom a linket :B

[ Szerkesztve ]

havri

(#73707) V/ válasza havri1 (#73706) üzenetére


V/
Topikgazda

5 nap múlva az indítástól.

(#73708) havri1 válasza V/ (#73707) üzenetére


havri1
félisten

Ja értem, oké, addig levelezek vele.

havri

(#73709) V/ válasza havri1 (#73708) üzenetére


V/
Topikgazda

De a requesten belül, a Send a message to the seller gomb az remélem van?

[ Szerkesztve ]

(#73710) havri1 válasza V/ (#73709) üzenetére


havri1
félisten

Csak az van, de más felületen. Mivel nincs még ebay szerint nyitva case, így RC-ben semmi, csak az üzenetek közt találom meg a return detail-t. Arra kattintva az üzenés van igen, vagy close return:

havri

(#73711) V/ válasza havri1 (#73710) üzenetére


V/
Topikgazda

Ott hogy válaszolj az eladónak, ha már válaszoltál lehet hogy más lesz a képernyő. :)

[ Szerkesztve ]

(#73712) havri1 válasza V/ (#73711) üzenetére


havri1
félisten

Ja igen, már több levélváltás volt :)

havri

(#73713) hcl válasza darvinya (#73701) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Utángyártás van...meg nem is kell, hogy a Samsung gyártsa, megfelelő méretű és kapacitású cella bele, és bárki le tudja gyártani. Le is gyártja. Van VHBW is, csak kérdés, kitől lehet nem hamisat venni?

Mutogatni való hater díszpinty

(#73714) darvinya válasza hcl (#73713) üzenetére


darvinya
titán

Utángyártás van...

Az van, csak nem éri meg jót gyártani, mert utángyártottnál(50%-os) hibaszázalák szórás sokkal nagyobb, mint eredetinek(10%-os).
Hogy épp melyik százalék értéküt kapod, ránézésre nem állapítható meg.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73715) V/


V/
Topikgazda

Az akkumulátor témát folytassátok privátba. Vagy a topikjában. Köszönöm.

(#73716) laleeee válasza V/ (#73692) üzenetére


laleeee
őstag

Ezt az Import charges-t hogy kell fizetni ? Az ebay-en a paypal fizetésnél ki lehet választani,vagy hogy ?

(#73717) V/ válasza laleeee (#73716) üzenetére


V/
Topikgazda

Ott van a hirdetésnél. Van a vételár, lejjebb a szállítási, költség még lejjebb az import charges, ha GSP a szállítás akkor eleve benne szokott lenni, ilyesmi szöveg: Any international shipping and import charges are paid in part to Pitney Bowes Inc. vagy maga az öszeg is, amikor a PayPal-on fizetsz már az össz költség lesz.
Pl:

Amit fizetsz az 20+20,34+17,88=58,22$

Vagy a szállítási fülnél látod ezt See import charges at checkout :

[ Szerkesztve ]

(#73718) laleeee válasza V/ (#73717) üzenetére


laleeee
őstag

Megnéztem és ha Magyarisztánba szállítom,akkor is felszámol US $18.69 import charge-ot. Viszont így biztos hogy rányomnak még 27% áfát+ vámot+ plussz valami banki hozzájárulást. Az osztrákoknak elég az import charge ?

(#73719) V/ válasza laleeee (#73718) üzenetére


V/
Topikgazda

Tényleg nem érted akkor azt amit leírtam és az Összefoglalóban is írva van, a vámolás és az Áfa összegét fizeted ki az import charges keretében. Utólag nem fizetsz semmit sem. 27% áfát+ vámot+ plussz valami banki hozzájárulást. Nincs.
Az összes EU-s országnak elég ez az összeg.

[ Szerkesztve ]

(#73720) laleeee válasza V/ (#73719) üzenetére


laleeee
őstag

Sajnos ez nem így van. Levon x összeget a paypal mikor vásárolsz. Majd mikor jön a futár , a futárnak még fizetsz vámot meg áfát.

(#73721) V/ válasza laleeee (#73720) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne haragudj de valamit összekeversz.
A PayPal a vevőknek ingyenes, kivéve ha az eladó megszívat,mert veled fizetteti ki a jutalékát.
De akkor nézzük ők mit írnak.
What are the fees for PayPal accounts?
Goods and services – Purchase payments:
There’s no fee to use PayPal to purchase goods or services

Persze a vételárat azt levonják, de nem többet.

Mivel eleve a vásárláskor kifizeted az áfát és a vámot, ez az import charges, a futár nem fog tőled semmit sem kérni. A postás sem. A Pitney Bowes cég végzi a szállítást és a vámeljárást, az EU-n belüli szállítónak nem kell pénzt adnod.
Amit írtál gondolom annál nem fizettél import charges-t, mert akkor nem kérdezted volna.

Az amit írok gyakorlati tapasztalat, nem kitaláció, 7 évnyi külföldről történő vásárlás után, a darabszámot most inkább nem írom le. Jó eséllyel csak van egy kevés ismeretem, arról hogy miként működik a dolog.
Azt külön szoktam jelezni ha elméletről van szó. Szerintem most nem írtam.
Céges import nem a topik témája.

[ Szerkesztve ]

(#73722) Viktor0610 válasza V/ (#73721) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"a darabszámot most inkább nem írom le."
Én azért kíváncsi volnék!? :D
Nagyságrendileg? :B

Samsung Galaxy A54

(#73723) laleeee válasza V/ (#73721) üzenetére


laleeee
őstag

Bocsi igazad van, most jut eszembe hogy amit legutóbb rendeltem, azt az usából rendelten ugyan, de nem az ebay-ről , azért kellett utólag fizetni az áfát meg a vámot :R

[ Szerkesztve ]

(#73724) laleeee


laleeee
őstag

Meg még azt szeretném megkérdezni, hogy hol tudom megnézni a régi rendeléseimet. A purchese history-nál nekem nagy üresség van

(#73725) V/ válasza laleeee (#73724) üzenetére


V/
Topikgazda

Állítsd át kijelzést az utolsó 60 napról a megfelelő évre.


Ha ezután sem látod akkor célszerű lenne a böngészőből törölni az eBay sütiket, a gyorsító tárat és azután belépni.

[ Szerkesztve ]

(#73726) havri1


havri1
félisten

:R

havri

(#73727) V/


V/
Topikgazda

Csak én nem tudok belépni vagy más sem?

(#73728) Met válasza V/ (#73727) üzenetére


Met
nagyúr

Betudtam lépni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#73729) V/ válasza Met (#73728) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, köszi, akkor megint fejre állt a sms-rendszerük.

(#73730) gebro


gebro
aktív tag

Üdv!

Engem is elért amitől tartottam. Ezért kérdezném, hogy ha az eladó nem azt küldte amit rendeltem, akkor érdemes írni neki először, vagy lehet rögtön Case-t indítani?

Illetve még egy kérdés. Ez most mit akar jelenteni?
30 day returns. Buyer pays for return shipping. 15% restocking fee may apply.
Levon 15%-ot ha visszaküldöm?

(#73731) V/ válasza gebro (#73730) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs sok értelme külön írogatni, úgyis request-ként célszerű jelezni, aztán majd kialakul hogy lesz-e belőle case.
Az újra meghirdetés költségét írná, hogy kéri. De nem így van.
Ha visszamondanád akkor eleve visszakapja azt a pénzt amit jutalékként az eBay és a PayPal levon és neki a teljes összeget kell mindkét hely szerződési feltételei alapján visszaadni.
De ha ő hibázott akkor természetesen nincs mit követelnie, még ha ez a restocking fee érvényes is lenne.
A visszaküldés sem gond, a PayPal kifizeti neked a feladási költséget.

[ Szerkesztve ]

(#73732) gebro válasza V/ (#73731) üzenetére


gebro
aktív tag

Köszönöm a gyors és kimerítő választ. :R

(#73733) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Én is szeretnék kis segítséget kérni. Átolvastam a teljes téma összefoglalót.

Én egy mobiltelefont rendeltem Kínából 36.29 GPB értékben (13.600 Ft-ot fizettem). Az világos, hogy erre már ÁFA jönne. Ahogy számolom, az ÁFA értéke 9.7983 GPB, ami kb 11.2 EUR , azaz épp fölötte van a 10 EUR-os Áfa vámmentes eljárásnak.

A csomag május 17-én (múlt csütörtök) már elvileg hazánkba érkezett. 1 hét és 1 nap eltelte után viszont még semmi értesítést nem kaptam a postáról.
A csomagszám: LVS201xxxxxxxxxxxxxN1 formátumú. A helyi postahivatalban nem tudtak rá semmit mondani.

A https://hu.trackitonline.ru követése:
12.05.2018 03:13 Elektronikus értesítés a szállításról
12.05.2018 04:13 Átvéve a feladótól
13.05.2018 13:00 Érkezés a nemzetközi átvételi helyre
16.05.2018 20:01 Feldolgozás
17.05.2018 13:22 Célországba elküldve (Export)
17.05.2018 17:15 Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days.

A kérdésem ez :
Normális-e, hogy ezidáig nem kaptam semmi értesítést? Valószínűsíthető-e, hogy vámkezelik, és ha igen, tudok-e érdeklődni valahol? Ha nem vámkezelik, akkor elveszettnek minősítsem? Mennyi ideig kell várni, ha már az országba ért?

Köszönet előre is!

(#73734) pulutodurumo válasza batagy (#73733) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem hozzánk érkezett, hanem Belgiumba. Addig követhető az LVS... Onnan majd jön. Ha lesz vele dolgod, a Posta értesíteni fog.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#73735) V/ válasza batagy (#73733) üzenetére


V/
Topikgazda

Az EKB keresztárfolyammal számod át a fontot €-ra. Az 31,77 €, annak csak 8,57 € a 27 %-os áfája.
Valójában 37,03 € az ami felett már fizetős az áfa, mert a 10 bruttója ennyi.
(Még beírom ezt is az Összefoglalóba, hogy egyértelmű legyen.)
Az LVS...... meg nem könyvelt küldemény, a követés nem lehetséges, így bármit olvashatsz a keresőkben róla, de a Magyar Posta biztos nem könyveli még a megérkezést sem.

[ Szerkesztve ]

(#73736) batagy válasza pulutodurumo (#73734) üzenetére


batagy
őstag

Aha! Ezt nem tudtam!
Köszi az infót, nagyon hasznos!
Szóval az LVS... Belgium Post

(#73735) V/
Ez is új infó, köszönöm! Akkor mégsem kell áfát fizetnem érte.

Amúgy máskor hasonló esetben, a vásárláskor lehet kérni az eladót, hogy könyvelt küldemény legyen?

[ Szerkesztve ]

(#73737) attiati


attiati
veterán

Aukción 0,1 usd körül állt egy termék. Én már a 7 usd-s ajánlatot tettem, de még mindig azt írta, hogy túllicitáltak. Vigyem fel legalább 7,5-re..... itt abbahagytam. Erre reggel fogad az e-mail, hogy 0,17 usd-ért nyertem. Ez micsoda?

Gondolom valaki töröltette az ajánlatát. De akkor is furcsa az alacsony ár, mert sztem nem 1 ember licitált rajtam kívül.

[ Szerkesztve ]

(#73738) V/ válasza attiati (#73737) üzenetére


V/
Topikgazda

Az automata licitet vagy visszavonta aki eredetileg tette vagy törölte az eladó. De hogy ennyiért oda is adja, -a szabályok szerint kellene- nem is tudom.

(#73739) attiati válasza V/ (#73738) üzenetére


attiati
veterán

köszi... akkor is visszavonhatja, ha kifizettem?

sztem nem vagyok tisztában a licitálási szabályokkal, ha valaki beáll 0,01-re első ajánlatként és max ajánlatra betesz 10 usd-t...... de az utána következő licitálók feladják 7 körül.... akkor az első licitáló 7-nél többet fizet, vagy 0,01-et? Gondolom 7 lenne az igazságos.

[ Szerkesztve ]

(#73740) V/ válasza batagy (#73736) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehetne kérni, de az fizetős opció lesz neked.
Az Áfa témához.
Ha beérkezés után vámeljárás alá vonják akkor sincs pánik, beküldöd azokat amiket az Összefoglalós témánál írva van és az okmányolás után + költség nélkül kézbesítik neked.

(#73741) V/ válasza attiati (#73739) üzenetére


V/
Topikgazda

Néha az szokott lenni, hogy ellopták, megsemmisült, olyan mértékben történt valami, hogy már nem felel meg a hirdetés leírásában megadott dolgoknak, így ő nem tudja elküldeni ezért sztornóztatja az egész vásárlást az eBay-el.
Persze az igazság az, hogy túl alacsony volt a leütési érték.

(#73742) attiati válasza V/ (#73741) üzenetére


attiati
veterán

Köszi, tegnap este jöttem rá, hogy gyönyörű ősi kínai dolgokat lehet venni ebay aukción ingyen postával.

(#73743) Dorien


Dorien
veterán

Sziasztok!

Vettem egy DAC-ot (külső hangkártyát) Franciaországból közvetlenül a gyártótól (eBay + PayPal). Rendben megérkezett, külsőleg egy karc sincs rajta, de sehogy sem sikerült hangot lehelni bele a gyártó asszisztálásával sem, így "return item" lett a vége. Nem tud küldeni visszaküldős matricát, de én meg nem szeretném kifizetni a Franciaországba postázást, így most mi a teendő? Küldjem vissza saját költségen és igényeljek "free return"-t a PayPal-tól?

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#73745) V/ válasza Dorien (#73743) üzenetére


V/
Topikgazda

Küldjem vissza saját költségen és igényeljek "free return"-t a PayPal-tól?
Pontosan erre van kitalálva.
Segíytség az Összefoglaló, 17. PayPal-tól termék visszaküldés esetén a postai költség visszatérítésének módja
Többször írtam, hogy amit az eBay kiír help szövegként erről az eladó által előfizetett postai díjazású címke dologról nálunk nem érvényes, legfeljebb USA vevő és eladó közt, de csak akkor, ha nem zárja ki az eladó ezt a lehetőséget a return szövegnél.

(#73746) Dorien válasza V/ (#73745) üzenetére


Dorien
veterán

OK, köszi szépen! :R
Új vagyok a topikban, sorry ha valami alap dolgot kérdeztem. Az összefoglalót időközben átolvastam és megtaláltam a PayPal Return visszaigénylés menetét: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#73747) darvinya


darvinya
titán

Mennyire normális, hogy április 4-én vásárolt tétel június 24-ig kellene megérkeznie?
Jóval több, s 60 napon túl sem kell megérkezni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73748) V/ válasza darvinya (#73747) üzenetére


V/
Topikgazda

Van ilyen, de azért hamarabb megszokott jönni. Ez egy várható időtartam maximális ideje, de van kezdő pont is írva.

[ Szerkesztve ]

(#73749) darvinya válasza V/ (#73748) üzenetére


darvinya
titán

Május 14 kezdő időpont, mikor április 5-én elvileg feladta.
Tehát 1 hónapot már eleve pihen valahol.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73750) Dorien válasza darvinya (#73747) üzenetére


Dorien
veterán

Nekem eddig minden megjött 1 hónapon belül Kínából. Ha ~2 hónapja rendelted és még nem jött meg, akkor valószínűsítem, hogy már nem is fog. A száll. határidő végén refund request.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.