Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72651) vadasz70 válasza V/ (#72650) üzenetére


vadasz70
aktív tag

És szerinted ilyenkor érdemes újra küldetni vagy visszakérni a pénzt. Köszönöm

(#72652) V/ válasza vadasz70 (#72651) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem az az álláspontom, hogy pénz vissza és megveszem újból, akár nála is ha még szükségem van rá, ha miután visszakapom a pénzt és közben megérkezik akkor meg kifizetem, ezt meg is írom az eladónak.

(#72653) vadasz70 válasza V/ (#72652) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Rendben köszönöm akkor ezt teszem.

(#72654) Tamy


Tamy
senior tag

Sziasztok!

Ismerősöm kapott visszatérítést, a PayPal számláján látszik a történetben, viszont se a bankszámlájára nem érkezett meg, se a PayPal egyenlegén nincs nyoma. A többi visszatérítéssel ellentétben itt nem Refund szerepel az összegnél, hanem Payment received. Mit kell ezzel csinálni, hogy visszakapja?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#72655) V/ válasza Tamy (#72654) üzenetére


V/
Topikgazda

Már elköltötte $ egyenlegén kell lenni ami maradt belöle. Magától nem megy sehova és nem visszatérités refund volt.
Bár ez nem eBay téma.

[ Szerkesztve ]

(#72656) Tamy válasza V/ (#72655) üzenetére


Tamy
senior tag

Ebay-ról indult, de igazad van, ennek már nem sok köze van hozzá. Folytassuk ott.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#72657) Oliv válasza V/ (#72648) üzenetére


Oliv
csendes újonc

Megvilágosodtam. Köszönöm szépen! :)

(#72658) tbalint3


tbalint3
tag

Egyébként láttátok, hogy valami f@szfejnek a postánál az az ötlete támadt, hogy beraknak egy captcha-t a nyomkövetés indításához?
Ennek a közvetlen következménye az lett, hogy pl. az egyik legjobb nyomkövető oldal -a trackitonline.ru- már nem tud együttműködni a posta nyomkövetőjével. Csodálatos....
Ilyet még egyetlen ország postájának nyomkövető alkalmazásánál sem tapasztaltam, pedig azért túl vagyok már jónéhány vásárláson....
De pl. mobilos böngészőnél is kínszenvedés ezt a rakás sz@rt így használni. Hihetetlen, hogy miket ki nem találnak...
Most tényleg ez volt a legnagyobb gond? Nem ám az, hogy már több mint 2 éve nem megy az USÁ-ba küldött levelek követése (ami a királyi posta hibája, akárhogy is hárítják)... Eszement egy banda...

[ Szerkesztve ]

(#72659) V/ válasza tbalint3 (#72658) üzenetére


V/
Topikgazda

Látom és értelme semmi. Inkább azt oldnák meg, hogy a belföldi ajánlott leveleket is tudjuk követni, aztán minden külföldre menő levélnél használják a nemzetközi postai unió vonalkódos szabályát, amit a szerencsétlen USA is követ

[ Szerkesztve ]

(#72660) tbalint3 válasza V/ (#72659) üzenetére


tbalint3
tag

Egyébként mondok jobbat is:
Ma hajnal kettőkor arra ébredtem, hogy SMS jött a telefonomra. Nézem, hogy ki az aki ilyenkor zavar: feladó magyar posta, csomagautomatába megérkezett belföldi csomag és írja a nyitókódot is. Ennyiben hagytam, majd reggel megnéztem, hogy ez hogyan is lehet: visszanézve a nyomkövetést már előző nap délben berakta a futár az automatába, csak éppen az automata SMS és email késett egy kicsit... Úgy 12-14 órát.
Mondanom sem kell az a "csodafrissítés" előtt működött rendesen, kb azonnal jött az SMS értesítő és email is.

Na most már aztán tényleg befejezem az offolást, csak most ezek nagyon kikívánkoztak belőlem. :DDD ;]

(#72661) V/ válasza tbalint3 (#72660) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor egy ráadás. Péntek (2-án) délután a logisztikáról behoztak 2 csomagomat a kézbesítő postára. Megint nem hozták ki őket. Holnap rájuk telefonálok ha délelőtt nem érnek ide velük és így csütörtökön kihozzák majd. Szegeden most ez a módi.

(#72662) pulutodurumo válasza V/ (#72661) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én kapok mindent "Belföldi feldolgozásra továbbítva" utáni munkanapon. Szintén Szeged.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#72663) V/ válasza pulutodurumo (#72662) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet hogy nem az 1.-es posta a körzetközpontod. Az utóbbi 3 hónapban 12 csomag, tehát nagyobb méretű könyvelt küldeményemet 3-4 nappal később kézbesítik miután ők megkapják. 2,5 km-re (7 perc gépkocsival)) lakom tőlük. Vagy a kézbesítési panaszaim miatt tiltó listán vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#72664) V/


V/
Topikgazda

No egy rövid szösszenet a vámosok új számolási szabályainak alkalmazásáról .
4 napja várja a küldeményem, hogy el tudják küldeni a vámolás bekéréshez az sms-t pedig az értéke alapján nem kell áfát és vámot fizetni, ráadásul egy 20*20*6-as üveglapról van szó amire rá van ragasztva egy fűtőszál, így az átvilágítón csak némi drót látszik.
Azonkívül aki küldte mellékelt hozzá egy igazi vámérték nyilatkozatot amit el kell fogadni automatikusan.
6000 Ft-ig regélnek a vámmentességről (ez 7800 Ft) ami tudjuk hogy valójában most épp 11530 Ft.
Nyilván nem tudnak az általuk hozott új szabályról.
Magyar Posta egyébként, az bosszant hogy 3-án megérkezett, akkor vámolásra kiválasztották, de még mindig nincs értesítés róla, ahhoz még be kell küldenem a papírokat ezek szerint, azután még értelmezik a nem fizetést és így ha szerencsém van 14-én megkapom, ha nincs akkor meg csak 19-én. Elmennek ám a.........

[ Szerkesztve ]

(#72665) domos válasza V/ (#72664) üzenetére


domos
senior tag

Nekem 5-én ért be a csomagom, 6-án reggel 8-kor küldtem is proaktívan az ebay visszaigazolást, paypal számlát stb hogy menjen minél hamarabb a dolog... hát ma még mindig nem sikerült vámkezelni. Nevetségesen lassú hulladék szolgáltatás ez a Posta.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#72666) V/ válasza domos (#72665) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem a húsvéti nyúl a hibás, jönnek....és zabálják a postások zöld ruháit, fűnek nézik, ruhátlanul meg ilyen hidegben kidolgozik :K

(#72667) tonyrulez


tonyrulez
őstag

eBay-en hogy lehet case-t nyitni? Egy eladó már másfél hónapja nem adott fel valamit, kellene refund. Írtam neki, nem válaszol. Resolution Center-ben hiába nyomom végig, csak egy "Email us" opció jön fel. Írtam oda is, de resolution centerben még mindig "No open request or cases". Vagy én keresem rossz helyen?

4 8 15 16 23 42

(#72668) V/ válasza tonyrulez (#72667) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló, 4. Mikor nyissunk Case-t? leírásai nem segítenek?
5-6 nap után azért megszoktuk sürgetni a feladást.

(#72669) Pitterix


Pitterix
őstag

Sziasztok!
A következő két terméket szeretném vásárolni:

Transcend és
Transcend2

Ha jól értelmeztem a leírást, most akkor mindkét termékre +27% ÁFA rámegy, azaz majdnem 5000Ft darabonként? Mert akkor jobban megéri megvenni itthon....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#72670) tonyrulez válasza V/ (#72668) üzenetére


tonyrulez
őstag

Basszus, én kérek elnézést, ezen átsiklottam :B "Case-t a legkésőbbi becsült - Estimated Delivery dátumtól vagy a megérkezéstől számított 30 napon belül tudsz nyitni " Ez esetemben április 5. Vicces hogy 2 és fél hónapig ülhet a pénzemen, mert nem lehet case-t nyitni, de úgy látszik ez van, nincs mit tenni.

4 8 15 16 23 42

(#72671) V/ válasza Pitterix (#72669) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen és adj még hozzá 3000 Ft-ot a Posta vámeljárási költségét. Meg vedd figyelembe, hogy a garanciát körülményes igénybe venni.

[ Szerkesztve ]

(#72672) V/ válasza tonyrulez (#72670) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyit nézz meg, hogy a PayPal-en ennél a vásárlásnál az eBay-re mutat a reklamálás lehetősége?
Ha nem ezt látod akkor PayPal dispute mehet.

(#72673) Pitterix válasza V/ (#72671) üzenetére


Pitterix
őstag

Köszi az infót!
Nem tudom, miért nem számítottam erre. :(

Akkor innen maradnak a pendrive-ok.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#72674) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Rendeltem egy notebook heatsink-et ebayről egy sok pozitív értékelésű eladótól.
Csak 3 ember hibázott..
0. én, hogy rendeltem
1. az eladó az moderálva csomagolásával
2. a postás a postaládába gyömöszölés közben - vagy valahol a szállítás közben valaki(k)

Képek...

Indítok ügyet a PayPal-nál, az e-bay-nél, meg a csomagolás miatt negatív az eladónak.

Szerk: először az itteni leírás alapján (ezért külön köszönet :R ) e-bay case-t indítottam.

[ Módosította: #45553408 ]

(#72675) V/ válasza gilfoyle (#72674) üzenetére


V/
Topikgazda

Így ránézésre ha ezt a postaládából vetted ki akkor pont azt hagytad ki a felsorolásból aki hibázott. Ez bizony a posta sara. Ott a reklamációt miért hagynád ki?
Kérlek a megfelelő fogalmazásra, szó használatra.

(#72676) darvinya válasza V/ (#72675) üzenetére


darvinya
titán

Annyiban védeném meg postást, hogy ha nincs ilyen csomagon törékeny felirat, akkor nem tudja, hogy ne gyömöszölje bele a postaládába.
Ilyeneket vagy nagy hungarocellbe, vagy dobozba szokták küldeni, ami eleve nem raható be postaládába.
Nekem kijelzővédő üvegeimet e két módon küldték.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72677) V/ válasza darvinya (#72676) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel nem törékeny, így nincs rajta ilyen felírat, két keményebb karton közt volt, kaptam már ilyet kibírta a szállítást és a postás sem próbálkozott a postaládába betenni,mert érezte hogy nem fog menni sérülés nélkül.
De a mondandóm lényege az, hogy a teljes szállítási vonalat kell adott esetben felelősségre vonni.
Persze itt csak az eladó lesz aki felel érte. Mástól nem tudja követelni.
Ha így adták volna neki ki kézbesítésre rajta lett volna a sérült csomagolás illetve a tapasztalt ezt ki sem viszi.
Volt ilyen, hozott egy értesítést, hogy menjek be és döntsek, hogy átveszem vagy küldjék vissza a sérülés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#72678) darvinya válasza V/ (#72677) üzenetére


darvinya
titán

Ez is igaz.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72679) gilfoyle válasza V/ (#72677) üzenetére


gilfoyle
őstag

Csak egy kartonra volt ráragasztva, semmi kétoldalú védelem.
Lehet, h a postás hajtotta meg (ezt írtam a listámban), megjegyzem, fogyatékosok a kézbesítők errefelé és nem azért mert sántítanak. De ezt az életben nem tudom bizonyítani, h a postás volt.
Az eladó annyiban sáros, hogy ezt bizony be kellett volna rendesen csomagolnia, főleg mert számítógép alkatrészekkel foglalkozik, tudja mennyire sérülékenyek.
A posta is erre fog hivatkozni, hogy ha ennyire sérülékeny, miért nem csomagolták be jobban.

(#72680) sz.zs. válasza V/ (#72593) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Valamiért nem tudok arra a számla kérésre nyomni, ezt írja. Normális ez így?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#72681) V/ válasza sz.zs. (#72680) üzenetére


V/
Topikgazda

Előre megbeszélted az eladóval a szállítást?
Ne itt kérd, ha nem a a fizetendő tételsornál a Request total

(#72682) Viperator


Viperator
őstag

Üdv!

Német ebay-ről (ebay.de) hogyan lehet rendezni, hogy ne kelljen külön-külön szállítási díjat fizetni (kb 5000 Ft), autóalkatrészeket szeretnék venni (féktárcsákat és fékbetéteket). Sehogy sem lehet felvenni a kapcsolatot az eladóval (meg akartam kérdezni....). Tippek?

Köszönöm! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#72683) sz.zs. válasza V/ (#72681) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Persze, megbeszéltem! De nekem nem számla kell róla, hiszen magánembertől vásároltam. Írtam miután megnyertem, hogy állítsa be a postaköltséget, hogy tudjak fizetni, de azt írja, utólag már nem lehet ilyet, küldjem paypalon vásárlás ellenértékeként az egész összeget...

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#72684) V/ válasza sz.zs. (#72683) üzenetére


V/
Topikgazda

Bármely eladó akár magán, akár céges tud számlát más néven pénzbekérőt készíteni, amire ő írja be a szállítási költséget, a többi adatot adja a rendszer kb 10 mp mert csak válaszolni kell.
De hazudik, az elmúlt 2 hétben 6 esetben vásároltam német eladóktól, úgy hogy ők küldték a számlát a szállítási költséggel kiegészítve. Volt aki két különböző időpontban megnyert licitet tett egy számlára hogy egyben fizessem a szállítási költséget.
Igenis lehet utólag, csak nem akarja kifizetni az eBay jutalékot valószínűleg.
Ilyet küldhetne:

És te ezt írtad: Valamiért nem tudok arra a számla kérésre nyomni
Most meg azt hogy nem kell számla. Szerinted? :F
Leírtam hogy hol lehet, nem a kosárnál.

[ Szerkesztve ]

(#72685) V/ válasza Viperator (#72682) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem tudsz az eladóval kommunikálni akkor sehogy: Gondolom a Contac seller valamelyik opcióját kiválasztva küldtél neki üzenetet. Azt megkapja e-mail-ben és üzenetként is az eBay-en, ha nem válaszol akkor nem akar ilyennel foglalkozni.

(#72686) gilfoyle válasza gilfoyle (#72674) üzenetére


gilfoyle
őstag

Az ügyem megoldódott, megkaptam a refundot.
Az eladónak megköszöntem külön + kapott egy pozitív értékelést. És írtam neki, hogy megrendelem mégegyszer (mert kell) a cuccot, ha jobban becsomagolja. :)

(#72687) cbmfan


cbmfan
senior tag

a hónap idiótája: vásárlás után majdnem két hónappal case-t nyitott mert nem adtam értékelést. normális ez? naná, hogy amcsi, két darab értékeléssel. egyébként ő sem adott nekem...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#72688) V/ válasza cbmfan (#72687) üzenetére


V/
Topikgazda

Ennek mi az eljárási módja? Küldenek üzentet hogy értékelj? Úgy hogy nem kötelező?

[ Szerkesztve ]

(#72689) cbmfan válasza V/ (#72688) üzenetére


cbmfan
senior tag

azzal nyitotta, hogy nem kapta meg, kommentben hiányolja értékelést. amcsiknál persze nincs nyomkövetés, ergo megint szopóágra kerültem.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#72690) sz.zs. válasza V/ (#72684) üzenetére


sz.zs.
senior tag

:R

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#72691) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

A "return this item" opció hány napig elérhető a termék mellett?

(#72692) V/ válasza Jhonny06 (#72691) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha volt megadva, addig amíg a hirdetést nem törlik. Biztos ez a kérdésed? :)

A napok az átvételtől, a megérkezés leigazolásától számolódnak, ha volt aláírós nyomkövetési szám akkor annak aláírásától. A képen ez 30 napig tart.

[ Szerkesztve ]

(#72693) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Még február elején vásároltam Kínából, de kiderült hogy a mai napig nem adták fel a csomagot.
Mivel még kb két hétig nem is lesz nekik a termékből, ezért refund-ot kaptam.
A tétel ekkor átkerült a Unpaid items -be. El fog innen tűnni valamikor ? Miért ide került ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#72694) V/ válasza rostiron (#72693) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért került oda mert nincs kifizetve. :) Nem kell vele foglalkozni, ha az eladó felé is lerendeződik az eBay jutalék sztornózása, el fog tűnni ez a vásárlás, addig ha zavar használd a hide opciót.

(#72695) totyak


totyak
aktív tag

Üdv!

Március másodikán rendeltem Kínából egy terméket. A rendszer nem jelezte, hogy útnak indították, ezért tegnap már rákérdeztem. Jött a sablon duma, hogy elnézést, megsürgetik a raktárat, türelmemet kérik. Már az gyanús nekem, hogy nem akarják küldeni, nem szokott ilyen sokáig tartani.

Aztán ma látom az eBay-en, hogy elvileg ma útnak indították. Hogy, hogy nem, éppen a reklamálásom utáni napon. De továbbra sem látok a terméknél várható érkezési dátumot. Ez normális, lehetséges ilyen? És ilyenkor mennyi idővel számoljak érkezésre. Azt sem tudom mikor tartok ott, hogy kifutok a refund időből. A postázás elvileg Small Packets - International - Air, de ebben is erősen kételkedem.

Kaptam viszont egy tracking numbert, ami szintén kamunak tűnik: ID18022828256886CN
Ha eBay-en ráklikkelek, mutatja, hogy dispatched, de pl. a China Post oldala kiakad tőle, nem mutat semmit.

Köszönöm

(#72696) V/ válasza totyak (#72695) üzenetére


V/
Topikgazda

Benne az Összefogalalóban ha nincs várható érkezés dátum akkor a vásárlás napjátólszámított 30ap és ha azt letele, onnan él a vásárlói védelem 30 napja.
Ez egy küldemény azonosító, így nem kamu, ezzel szoktam beazonosítani a vásárlást, mert rajta csomag címkén.
Egyébként tényleg: Small Packets International
Alapból sehol nem követhető a kézbesítési folyamat végig ezzel a fajtával, mert ezt a postáknak nem kell könyvelni, de ha követhető is, kell neki 5-10 nap mire úgy mond élő legyen.

(#72697) totyak válasza V/ (#72696) üzenetére


totyak
aktív tag

Elnézést, szokás szerint előbb kérdeztem és nem olvastam az összefoglalót.

Nekem csak az a fura, hogy ha a vásárlástól 30 nappal lehet számolni, de az eladónak meg nincs semmiféle feladási kötelezettsége időben, akkor ő akár 2-3 hetet is várhat a küldéssel, akkor meg persze, hogy nem ér ide Kínából a 30 nap alatt. Ráadásul, ugye én másodikán vettem a tételt, tehát április másodikán lejár a 30 nap, ha én akkor írok neki, úgy is türelemre fog inteni, főleg, ha csak ma, kilencedikén adták fel (elvileg, már ebben sem hiszek).

A fent jelzett számra konkrétan azt írja nekem az eBay, hogy Tracking number, az pedig nem csak egy sima csomagazonosító, szerintem. Bár nyilván nem reméltem, hogy egy ilyen olcsó, kínai cucchoz TN-t kapok.

Small Packet International Air, tehát ez valóban repülővel fog jönni, amivel vélhetően sokkal előbb itt lenne, vagy ne álmodozzak és szépen hajóval hozzák?

(#72698) V/ válasza totyak (#72697) üzenetére


V/
Topikgazda

Kezdem az egyszerűbbel ami air, az nem sea. a shipping, (szállítás) mindkét esetben azonos fogalmat takar.
Csak nagy súlyú és méretű küldeményt küldik tengeri úton és azt jelzik is, mivel a minimum tengeren töltött idő "jó széljárás" esetén 42-45 nap és még a kirakodási kikötőből (Rotterdam általában) ide is kell szállítani Magyarországra a kirakodás és vámolás után ami 5-10 nap. Minimum 50 nap számolandó
21 kg-ig a repülőre teszik általában. Viszont a légi szállítás sem mindig folyamatos, ne úgy képzeld el, hogy csak felszáll a gép Shenzenről és leszáll Budapesten. Vannak tranzit átszállásai a konténereknek.

Én is mindenkit türelemre intek, ha lejár a várható időtartam 10-12 napot javaslok.

Mivel az eBay felületén a szállítási azonosító beírási mezőt Tracking number-nek nevezték el, de minden csomag, küldeményazonosítót oda lehet beírni, nem szó szerint kell venni a képernyőre kiírt szöveget, van ami nem követhető.
Mivel az eladói védelem teljesítés megköveteli hogy az elküldést dokumentálja, ezért az adott szállítótól igényelt és kapott küldemény azonosítót beszokták oda írni. Mert nincs más hely meg ez a funkciója.

(#72699) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Rendeltem két cuccot kölönböző eladóktól az UK-ból a múlt hónap első felében.
Két különböző szállítási címre.
Várható szállítási idő maximuma 10 nap, ami febr. 21. körül járt le.

Eddig 5-8 nap volt a posta onnan.

Azóta sem érkezett meg.
Minek köszönhető a késlekedés? Peches véletlen, vagy sztrájk, vagy árvíz, vagy mi van? Érdemes várni, vagy rendeljem újra?

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#72700) domos


domos
senior tag

A küldemény előkészítése folyamatban / Item announced

Ez meg mi a jó eget jelenthet? Sosem láttam még ilyet. EA334481551CN
Valaki ötlet esetleg?

Köszi.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.