Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72751) Tomika86 válasza V/ (#72748) üzenetére


Tomika86
senior tag

Helló!
Tegnap este 20:51-kor megérkezett a csomagom alsónémedibe.
Ma még csak Szombathelyre vagy Zalaegerszegre érkezik? És majd onnét hétfőn hozzám(körmend)?
GLS csomag.

Köszi!

(#72752) V/ válasza Tomika86 (#72751) üzenetére


V/
Topikgazda

Ma várható. 8 óra körül már a nyomkövetésnél látható ha futárnál van.

[ Szerkesztve ]

(#72753) Tomika86 válasza V/ (#72752) üzenetére


Tomika86
senior tag

Igen, már Zalaegerszegen van.
Örülök, hogy megkapom ma.

Köszi a segítséget!

(#72754) A megváltó


A megváltó
tag

Üdv!

Volt egy csomag ára 1200 ft körül, nem érkezett meg írtam az eladónak, kérdezte mi legyen visszautalja, vagy küldje újból, írtam neki , hogy küldje újból.Más teendőm nincs akkor , amit látok a summaryban csomag (ami nem jött meg), majd azt feedback-eljem , ha meg jön a csomag ugye?

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#72755) V/ válasza A megváltó (#72754) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom mennyi idő lesz az eredeti vásárlás napjától ha véletlenül megérkezne az újból elküldött (a pénz szoktuk inkább visszakérni) az értékelésre 60 napon belül van lehetőség, az eBay vásárlói védelme meg mindenképp kifut.
Pénz vissza, újból megvenni és minden idő újra indul. Ez a javasolt.

(#72756) A megváltó válasza V/ (#72755) üzenetére


A megváltó
tag

Oké legközelebb így járok el.Azért is bátorkodtam előbb cselekedni és csak utána kérdezni, mert 1200 ft ról van szó.
Igaz tudom: aki a kicsit nem becsüli.....

[ Szerkesztve ]

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#72757) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Litvániából rendeltem egy alkatrészt Február 19.-én. Az eladó nem tudott mondani semmit, nincs nyomkövetés és dátum se volt megadva mire érne ide, csak annyi a leírásban hogy Európába 5-10 munkanap.

A pénzt visszatérítette azonnal, minden kérdés nélkül.
Hová tűnt a csomag? :D

(#72758) Viktor0610 válasza Tomika86 (#72757) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hová tűnt a csomag?
Ezt komolyan kérded? Honnan tudná ezt bárki is a tolvajon kívül? :U

Samsung Galaxy A54

(#72759) Tomika86 válasza Viktor0610 (#72758) üzenetére


Tomika86
senior tag

Arra gondoltam, hogy elakadt csak valahol, vagy amit te írsz hogy ellopták :D

(#72760) V/ válasza Tomika86 (#72757) üzenetére


V/
Topikgazda

Valahol elveszett. De nem vagyok jós. :)
Tény az, hogy tényleg annyi a szállítási idő amit írt, még a nem könyvelt küldeményre is tőlük.
Az is előfordulhat hogy ha nem fért bele a postaládádba, akkor nem kaptad meg a postai értesítőt.
Mivel már listán nem könyvelik ezeket, hanem ha letelik a 10 nap visszaküldik, akkor legfeljebb erről tudnak felvilágosítást adni a postán, remélem ezeket a visszaküldéseket csak feljegyzik.

(#72761) szimla65


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, nem vagyok gyakorlott ebay-os vásárló.Van egy termék ami nem jött meg(márc 04 volt a végső dátum).Írtam az eladónak és jelentkezett és küldött választ.Az a baj ,hogy nem tudom pontosan lefordítani az üzenetét,ebben kérném a segítségeteket.

The seller has responded to you and offered another solution to solve this issue.

Seller's message:
"dear friend, how are you? sorry to hear that you do not get the item, we did send it to you by Economy Int'l Shipping,it might be just delayed the post office. for avoiding you are worry about it,i would like to full refund for you firstly and you just repay me back once it comes to you , is it okay? if ok,the best i prefer is you help to close the case for me and send me a message on ebay .then we will resend or refund as you prefer as case damages my account so much. Regards."

If you're satisfied with this solution, you can let the seller know by sending a message in the Resolution Center. If you don't want to accept this offer, we encourage you to send the seller a message with solution that you'd be happy with.

You can also view the details of this request in the Resolution Center.

Előre is Köszönöm a segítséget

(#72762) V/ válasza szimla65 (#72761) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel április 4-ig él a védelmed, az elmúlt napok magyar postai történéseit látva, még várhattál volna a jövő hét péntekig a megérkezésre. (Tudod Erzsébet utalvány , meg kevés a postás ezért lassú az országba történő beérkezés feldolgozása és lassú a helyi postákon is kézbesítés az aktuális létszámhiány miatt)
Mivel nem csak írtál az eladónak, hanem a nem érkezett meg a termék requestet, case-t indítottad ő azt kéri hogy zárd le és ő újra küldi vagy visszaadja a pénzt.
Ha lezárod az eBay-n nem lehet újat nyitni, csak a PayPal-on a vásárlás napjától számított 180 napig.
Ha nem zárod le, akkor az eBay közbelépést kérve visszakapod a pénzed.

Én azért úgy gondolom hogy csak megkapod, ha visszakapod a pénzt azután illik kifizetni ha mégis megérkezik.

Ha csak rá akartál volna kérdezni hogy mi a helyzet a szállítással és ne legyen belőle case, akkor a More Actions, Contact seller és ez lett volna jó választás: I have a question about using my item or I want to send the seller a message, ez azu első opció.

(#72763) szimla65 válasza V/ (#72762) üzenetére


szimla65
aktív tag

Köszönöm a választ.
Akkor ha jól értem ne zárjam le az ügyet hanem kérjem vissza a pénzt és ha mégis megjön akkor természetesen kifizetem.

(#72764) V/ válasza szimla65 (#72763) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt is lehet, én viszont a következőt tenném. (Mivel PayPal-on keresztül fizettem és van a védelem)
Megírnám neki, hogy oké teljesítem a kérését, lezárom a case-t. Viszont a pénzt kérem vissza, de ha esetleg megkapom, akkor természetesen újból ki fogom fizetni.
Azt nem kell írni, ha nem teljesíti, nem küldi a pénzt, akkor a PayPal-on indítom a dispute-t 23-án.

(#72765) szimla65 válasza V/ (#72764) üzenetére


szimla65
aktív tag

Ok.Köszönöm a segítséget,így csináltam ahogy írtad.

(#72766) luck66


luck66
tag

Sziasztok. Vissza kell küldenem az eladónak a terméket, vállalta a posta kifizetését, de ezt hogy fogom megkapni? Fel lehet valahova tölteni a feladási papírt? Oda,amit bejelöltem?

köszi

(#72767) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Abban az esetben, ha meg kellett volna jönnie valaminek, de nem jött meg a cucc az utolsó becsült időpontig és ráhagytam 1 hetet még, viszont az eladó távol van, nem kevés ideig: " This seller is currently away until Jun 30, 2018, and is not processing orders at this time. You can add this item to your watch list to purchase later. "

Akkor június 30-ig forgatja a pénzem ahol akarja, vagy, ha ügyet nyitok, akkor majd az eBay visszaadja a pénzt, mert nem fog válaszolni és leveri rajta, esetleg megmondja az eBay, hogy június 30 után várjam a választ?! :( :F

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#72768) Tarill


Tarill
őstag

sziasztok! olyan problémám volna hogy ha valamit rendelek ebayről és paypalon keresztül fizetek, rámegyek a confirm-ra és azonnal levonja a pénzt a kártyámról holott be van állítva paypalon hogy minden tranzakció előtt sms kódot kérjen, régebben kért is rendesen sms jelszót de mostanában nem, hogy a francba van ez? :S nem tetszik hogy instant szedegeti le a pénzt

(#72769) Viktor0610 válasza Tarill (#72768) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez paypalos kérdés.
PayPalra belépve tudod beállítani, de most nem találom, hol.

{fogaskerék} - Security - Stay logged in for faster purchases. Ezt kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#72770) Tarill válasza Viktor0610 (#72769) üzenetére


Tarill
őstag

érdekes, ha paypalra be akarok lépni mindíg sms kód kell, ebayen meg kiválasztom a paypal fizetést és se szó se beszéd lerántja a pénzt, pedig eddig nem így volt és nem is én állítottam ezt be, nem találok semmi olyan menüt a paypal fióknál hogy kivételes lenne az ebay :S

ki van :/

sőt alatt van egy olyan is hogy "Log in with paypal" és ott bent volt az ebay, amit kitöröltem, kiloggoltam paypalról, rendeltem valami bizbaszt próbaképp és ugyan úgy nem kért sms kódot, egyből vont

[ Szerkesztve ]

(#72771) V/ válasza luck66 (#72766) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha több mint 9300 Ft akkor jó, de egyébként én a PayPal kedvezményét vettem volna igénybe.
Ott nem tudod feltölteni, az eBay-en a nyomkövetési számot kell és lehet megadni.
El kell küldened e-mail-ben.

(#72772) V/ válasza DJ. Ru$y (#72767) üzenetére


V/
Topikgazda

Próba szerencse.

(#72773) Viktor0610 válasza Tarill (#72770) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor majd V/ kiokosít minket.
Én jelen pillanatban nem tudok belépni az eBayre, így nem tudom csekkolni az ottani beállításokat, hogy mi lehet nálad másként beállítva.

Kicsit panaszkodnék is. Tegnap este három levélváltásom volt velük, de nem jutottam közelebb a megoldáshoz. Minden levelet más írt, így kicsit vicces volt (nekem mondjuk, nem), hogy a legutolsó ügyintéző is félreértette, hogy mi a problémám. :(((

Samsung Galaxy A54

(#72774) Tarill válasza Viktor0610 (#72773) üzenetére


Tarill
őstag

azt hiszem meg van, az ebay elmentette a paypal accountom, ezáltal nem kell minden fizetés előtt beloggolnom és nem kell sms se, régen minden fizetés előtt be kellett jelentkeznem paypalra, de nem tudom mért jegyezte meg valahogy ki kell törölnöm

(#72775) V/ válasza Viktor0610 (#72773) üzenetére


V/
Topikgazda

Folyamatosan betudok lépni, jönnek az sms-ek. Az eBay oldalán most nincs gond. Most 19:16-kor léptem be jött megintNem Telekom a szolgáltatód véletlenül, mert néha ha 4G-n van telefon nem vagy elérhető, tedd át 3G-re az preferált hálózatot.
Update:
19:28-kor a németre is be tudtam lépni.

[ Szerkesztve ]

(#72776) V/ válasza Tarill (#72770) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha valamelyik fizetésnél ennél a képernyőnél nem a Maybe Later választottad bekapcsoltad a gyors fizetést.

Próbáld meg az Összefoglaló, 15. Ha az eBay-en történő fizetéskor nem megy végig a PayPal fizetés leírásban az 1. vagy 4. pontot

[ Szerkesztve ]

(#72777) V/ válasza Tarill (#72774) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez a gyors fizetés.

(#72778) Viktor0610 válasza V/ (#72775) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem, telenoros vagyok, és a kártya egy butatelefonban van benne 2G-hálózaton.
Most nézem, hogy kaptam egy ismételt választ, amiben megint azt kérték, hívjam fel őket telefonon.
Lehet, tényleg az lesz. :((

De legalább már megértették, mi a gondom.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#72779) Tarill válasza V/ (#72777) üzenetére


Tarill
őstag

Köszönöm, azt hiszem sikerült elfelejtetnem az ebay accountommal a paypal accountom, ha meg újra felajánlja ezt az ablakot nem fogom elfogadni :)

(#72780) Xarina


Xarina
aktív tag

Kaptam egy hibas termekre penzvisszateritest. Hogy tudom ertekelni az eladot, mert most a paypal szamla megtekintese opcio van az ertekeles helyett?

(#72781) V/ válasza Xarina (#72780) üzenetére


V/
Topikgazda

A Feedback menüpont és az adott vásárlás, ha még a vásárlás napjától számolt 60 napon belül vagy.

(#72782) Xarina válasza V/ (#72781) üzenetére


Xarina
aktív tag

4 honap alatt ert ide, ugyhogy mar jocskan tul vagyok a 60 napon.

(#72783) V/ válasza Xarina (#72782) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor annyi volt :))

(#72784) .DLL


.DLL
veterán

Sziasztok!

Egy eladó most utalta vissza egy meg nem érkezett cuccom vételárát, a vásárlástól számított 60 nap már bőven lejárt, tudnám mégis valahogy értékelni? Végig segítőkész volt, adnék neki egy pozitívot.

Itt van a válasz eggyel felettem. :)) Mentségemre szóljon, egyből az összefoglalót, majd a keresőt használtam, aztán pár oldal után feladtam...
De azért mégis, nem lehet valahogy értékelni?

(#72782) Xarina: 4! hónap? :Y Az azért már durva, eddig a leghosszabb várakozási időm 2 hónap volt, de áltlában 3-4 héten belül megjönnek a cuccok. Nem tudok többet várni, úgyhogy megveszem itthonról amit akartam, de írtam az eladónak, ha mégis befurna bármikor is a cucc azonnal utalom az árát, de erre sajnos nem lehet apellálni, hogy hátha megjön a 3., 4., 5. és ki tudja hanyadik hónapon... :( De komolyan mit csinál a csomag 4 hónapig a világban?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#72785) V/ válasza .DLL (#72784) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehet. A logika ott van benne, hogy magát a az alap vásárlást értékeled és azt általában a megérkezés után szoktuk.

Ha gond van és nyitunk request-et, esetleg case lesz belőle és azzal lezárul hogy újraküldi vagy pénzt visszakapjuk, megint lehetne értékelni, de ez még mindig az alap vásárlás.
Ha még ezután vársz heteket, hónapokat és azután akarod értékelni ami már megtörtént jóval előtte nem látom sok értelmét.
Mást nem kell értékelni, sem refundot, sem az újraküldést.
Ha megnézed az értékelési űrlapot akkor látod, hogy mire szolgál, mi a funkciója.

Az eladó probléma megoldási tevékenységének értékeléséhez nincs ezen a helyen lehetőség. A Seller communication legfeljebb addig amíg nem születik a problémára megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#72786) .DLL válasza V/ (#72785) üzenetére


.DLL
veterán

Nem lehet. A logika ott van benne, hogy magát az alap vásárlást értékeled, és azt általában a megérkezés után szoktuk.

Jogos, én is így szoktam. :K

Az eladó probléma megoldási tevékenységének értékelésére nincs ezen a helyen lehetőség.

Értem, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#72787) Xarina válasza .DLL (#72784) üzenetére


Xarina
aktív tag

Altalaban en is megkapom 2-4 het alatt. Ez valahol fennakadhatott ut kozben, mar reg le is mondtam rola. De fontos lett volna, ezert ujrarendeltem egy masik eladotol par napja, erre megjott az eredeti rendeles is.

(#72788) totyak


totyak
aktív tag

Üdv!

Ez tényleg valamiféle tracking, vagy mifene ez? A megvásárolt terméknél adja be ezt az ablakot, ha ráklikkelek a tracking numberre. De sehol máshol nem tudok ezzel a számmal semmit sem kezdeni.

KATT

(#72789) V/ válasza totyak (#72788) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak egy küldemény azonosito, ezzel bizonyitva, hogy feladta. Amit ebbe a nevü mezőbe beirnsk nem mind követhetö, nem lehet máshogy megadni ezt az informáciot

(#72790) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Üdvözletem,

Global Shipping Programban jön egy használt laptop felém.

A tracking-ben ma ezzel találtam magam szembe:

In Transit - Delivery exception - Customer not available or business closed
Mar-17-2018, 04:47 PDT, INDEPENDENCE, KY 4105

Ilyennel találkozott már valaki? Mi a teendő?

Köszönöm!

Zoli

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#72791) V/ válasza Earl_Muttley (#72790) üzenetére


V/
Topikgazda

Honnan jön? Mikorra van írva a várható szállítási idő vége? Van már magyar szállítói azonosító?
Nem hiszem hogy lenne teendőd.

(#72792) Earl_Muttley válasza V/ (#72791) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Item location:
Chantilly, Virginia, United States

Belföldi még nincsen, ápr.11 a határidő.

Nem egyszer rendeltem már a GSP segítségével, de ilyen bejegyzéssel még nem találkoztam, hogy a továbbítóban nem vették volna át.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#72793) V/ válasza Earl_Muttley (#72792) üzenetére


V/
Topikgazda

Rákérdezhetsz az eladóra. Esetleg őt már értesítették, ha valamilyen probléma lenne.

(#72794) zoltannagy


zoltannagy
aktív tag

Sziasztok! 2 terméket rendeltem február 14-én, 2 különböző eladótól. Kínából az egyik megjött de Hong Kong-bol még nem érkezett meg a másik. Ingyenes szállítás volt nincs nyomkövetés. Még egy 1-2 hetet várjak gondolom ameddig bármit kellene csinálnom? Vagy mikor érdemes bármit is lépni? Hogy meddig kell kiszállítani azt nem nagyon találtam. Köszönöm! :R

(#72795) V/ válasza zoltannagy (#72794) üzenetére


V/
Topikgazda

Van egy várható szállítási (Estimated delivery) idő vége dátum, annak lejártakor indul a 30 napos reklamálási időszak, én még azután 10-14 napot várok a nem érkezett meg request indításával.

[ Szerkesztve ]

(#72796) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Lehet kérdeztem már, vagy volt téma, nem emlékszem.

Az miért van, hogy le sem járt a szállítási határidő (22-én fog), hiába van a vásárlási előzmény listámban ott a termék, nem tudom értékelni. Lehet köze ahhoz, hogy 60+ napja szállításban van és csak 22-én jár le a becsült szállítási határidő?

Ezek a rohadt januári csomagok... 10-ből 8 valahol kering. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#72797) V/ válasza DJ. Ru$y (#72796) üzenetére


V/
Topikgazda

Értékelés a vásárlás napjától számított 60 napon belül.

(#72798) DJ. Ru$y válasza V/ (#72797) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor nekem hiába rémlett a 60 + 30 nap. Itt van az eb elhantolva. Azt hittem 60 nap a szállításra adott idő és azután még lehet 30 napig értékelni, de akkor nem, így nincs mit értékelni egyelőre.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#72799) zoltannagy válasza DJ. Ru$y (#72796) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Köszi na de ez az, hogy annál az egy terméknél nem látom sehol a "Estimated delivery"-t. Most is vettem vagy 20 terméket mindegyiknél ott van de annál nincs :F

(#72800) V/ válasza zoltannagy (#72799) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor az van amit az Összefoglalóban is írtam erről: Ha egy vásárlásnál nincs megadva Estimated delivery, akkor a vásárlás napjától 30 nappal kell számolni a várható szállítási időt és ha az letelt, attól a naptól 30 napig van vásárlói védelem.
Akkor ez nálad: Február 14 - március 15 - április 14.
Várj még március 30-ig.

Sajnos azt kell mondanom, hogy itt Magyarországon néhány küldemény a megérkezés után akár 10-15 napig is vesztegelhet a Magyar Postán.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.