Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73051) totyak


totyak
aktív tag

Üdv!

Az összefoglaló szerint, "ha egy vásárlásnál nincs megadva Estimated delivery, akkor a vásárlás napjától 30 nappal kell számolni a várható szállítási időt és ha az letelt, attól a naptól 30 napig van vásárlói védelem."

Ez egy írott eBay szabály, vagy csak egyezményesen elfogadja mindenki. Kínából várok valamit, március másodikán rendeltem. Itt is érvényes az 1+1 hónap, nem számít, hogy Kínából szinte esélytelen a megérkezés 1 hónap alatt? Ha esetleg reklamációra kerülne a sor, nyugodtan hivatkozhatok erre az 1+1 hónapos dologra, érteni fogja az eladó miről beszélek? Természetesen nincs várható érkezési dátum megadva.

Ha jól értem, most érdemes még várnom legalább két hetet, mert még akkor is marad kettő, hogy refundot kérjek, esetleg case-t indítsak.

Köszönöm

(#73052) V/ válasza Fredy02 (#73050) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem igazi nyomkövetési szám, nincs értelme hagyatkozni rá. De szerintem sem valószínű hogy megérkezik.

(#73053) V/ válasza totyak (#73051) üzenetére


V/
Topikgazda

Lefordítottam az eBay szerződési feltételeinek vásárlói védelemre vonatkozó részét. Aki partnere az eBaynak az elfogadja, hogy eddig van lehetősége a védelmet igénybe venni.
Erre nem kell hivatkozni, ez van.
A kínai posta szállítási statisztikája szerint Európába 21 nap az átlag szállítási idő. Én is 7-26-ot tapasztalok az küldemények 85%-ánál, 15 % meg több.

(#73054) Fredy02 válasza V/ (#73052) üzenetére


Fredy02
tag

Köszi!
Még egy kérdés ha nekem kell valamiből 4 darab, de a 4 már meghaladja a 22€ áfamentes határt. Akkor rendelhetem úgy hogy 2-2 külön fizetek ki, tehát 2 berakok a kosárba fizetem, aztán még 2-t és azt is.Nyilván ugyanattól az eladótól. Ez esetben 2 csomagot kapok? Működik az elképzelés?

S23U

(#73055) V/ válasza Fredy02 (#73054) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze ez jó ötlet, de meg szoktam várni hogy az első csomagot feladja és csak azután veszem meg a másik kettőt, hogy véletlenül se csomagolja egybe, ha ingyenes a szállítás nekem, akkor biztos spórolni fog, hogy ne kettőben küldje el. Ami logikus is, mert neki fizetni kell a postának szállítási díjat.
Persze van amelyik nem csomagolja egyben ha különböző napokon történik a vásárlás, mert ha elveszne akkor mindkét tételt egyben vissza kell fizetnie, két küldemény esetén csak 50% az esélye.

[ Szerkesztve ]

(#73056) totyak válasza V/ (#73053) üzenetére


totyak
aktív tag

Rendben, köszönöm. Lényeg, hogy ezekkel az időintervallumokkal a kínai eladónak is tisztában kell, hogy legyen, tehát nem "nézhet rám bambán", hogy mit akarok az 1 hónapommal.

Nálam ugye már 30 nap körül járunk, de az is igaz, hogy nem küldte március másodikán a cuccot, csak kb. egy hét múlva, amikor már szóltam neki, hogy mi a csuda van. De szerintem az nem az én gondom, hogy ő nem törődik a dologgal. Ha vásárlás napjától 30 nap a várható érkezés, én ahhoz tartom magam.

(#73057) V/ válasza totyak (#73056) üzenetére


V/
Topikgazda

Valójában ez eladónak ehhez nincs köze, ez az eBay és te közted kötött szerződésrész a vásárlói védelemre.
Vásárlás napja+30 nap és még 10 - 15 nap az esetleges késedelemre és azután nyugodtan indulhat a reklamáció.

(#73058) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok,

ez a csomag szerintetek fel lett adva? Nem találok róla semmi infót...

[ Szerkesztve ]

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#73060) mufi válasza V/ (#73059) üzenetére


mufi
senior tag

Én nem találok róla semmi infót. Ráadásul még csak értesítőt sem kaptam. Rossz helyen kutatok? Meg a postán hogyan tudnak infót adni ha én magam sem találok a csomagról semmit... :(

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#73061) V/ válasza mufi (#73060) üzenetére


V/
Topikgazda

Írtam, a Magyar Posta nem könyveli, így sehol nem tudod nézegetni.
Ha itt kellene lenni és nem kaptál értesítőt bemész a postára és a címed szerinti kézbesítő körzetnél megkéred nézzék meg nincs-e véletlenül a nevedre szóló küldemény.
Mikor lett feladva az eladó szerint?
Ezt a címkét feladás előtt lehet kinyomtatni, azután ha ki van fizetve, szerintem hülye lenne, ha kifizeti és nem adja fel.

[ Szerkesztve ]

(#73062) Intruder2k5 válasza V/ (#73061) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fentebb ezt írtad: "Igen feladták. A német posta oldalán látszik is ez."

Szerintem a kérdése erre irányult, hol látszik?

(#73063) V/ válasza Intruder2k5 (#73062) üzenetére


V/
Topikgazda

Ott hogy elkészült a címke és az a német posta online felületén készül és 48 órán belül a postára be kell vinni, mert ha nem, bukta a pénzt.
Ezek alapján logikus következtetés hogy feladták.
A nyomkövetéshez kell a feladás napja.

[ Szerkesztve ]

(#73064) V/ válasza mufi (#73058) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem feladták.

(#73065) mufi válasza V/ (#73061) üzenetére


mufi
senior tag

Az eladó szerint márc.12-én lett feladva...szóval rég itt kellett volna lennie...mivel nem paypalon ment a fizetés nagyon is jó oka lenne/lett volna nem feladni a csomagot...
Amúgy nem a magyar, hanem a német postára értettem, hogy az ő oldalukon sem találtam infót.
Akkor így gyakorlatilag, a postán valaki hazaviheti a csomagomat, ha nem trackingel küldte akkor szophatok?
...akkor esély sincs megnézni, mikor hol ért be a csomag? :O

szerk:most nézem dátummal, nem talál róla infót...

[ Szerkesztve ]

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#73066) V/ válasza mufi (#73065) üzenetére


V/
Topikgazda

El is veszhetett. De az eBay-en vetted (gondolom ha ide írtál), ha nem is PayPal-al fizetted az eBay vásárlói védelem érvényes, itt mennyi a várható érkezési idő vége? Ha az letelt akkor visszakéred a pénzed.
De nem látok abban logikát hogy leigényli, kifizeti és nem adja fel, illetve hogy hamisítana egy csomagcímkét.

[ Szerkesztve ]

(#73067) doe2 válasza V/ (#73036) üzenetére


doe2
tag

De arra mennyi az esély, hogy pont azt fogják megvizsgálni?
Vagy akár tőlem számlát kérni róla?

Már sok akkora méretű csomagot rendeltem és sosem vámolták,pedig nem egyszer volt jóval a ráírt összegnél nagyobb értékű a tárgy.

(#73068) V/ válasza doe2 (#73067) üzenetére


V/
Topikgazda

Az alap az hogy minden csomagot megvizsgálnak.
Aztán a sok csomag, kevés postás okozhat olyat, hogy nem minden kerül vámeljárás alá.
50% az esély szerintem, a magam példája meg az hogy 90 % az esélyem hogy az értékhatár felettiekre kérik az igazolást. Másnak meg 10% az esélye erre. Mostanában több értékhatár alatti küldeményre is kérték, a legutóbbit még fel is bontották, pedig csak egy fűthető üveglap volt benne. Ami ismeretlen az valószínűleg nagyobb eséllyel képezi a vizsgálat tárgyát, vagy bármi okuk lehet.
Megjósolhatatlan.
Nem a méret és nem a ráírt érték a meghatározó.

[ Szerkesztve ]

(#73069) mufi válasza V/ (#73066) üzenetére


mufi
senior tag

Nem, ha nem paypallal fizetsz akkor sajna nem segítenek. Elveszik...ebben nem hiszek...ot van rajta a címem, ami pl nem Budapest, s ha éppen egy bp-i postán van a csomag akkor csak valakinek szemet kell szúrnia...
Ide kellett volna érni a csomagnak, indiából 1 hónap max....és mivel egy q drága cipőről van szó, simán megtehette...eladta valaki másnak + még tőlem is bezsebelte a pénzt...
csúnya tanulópénz de soha többet semmit nem veszek ami nem paypalos...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#73070) V/ válasza mufi (#73069) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd nem sokára nem fogunk PayPal-al fizetni az eBay-en (2020), így akkor nagy gáz lenne.
Honnan veszed hogy az eBay vásárlói védelme nem használható, amit ott veszek azoknál mindig ott rendezem le, eddig csak idő kicsúszás miatt kellett kihagynom őket, nem azért mert ők nem tartották be a szerződési feltételekben biztosított vásárlói védelmet.
Akkor hogyan fizettél? Még a banki utalást is vissza lehet szedni. A német rendőrség is fogékony a csalás miatti feljelentésre

[ Szerkesztve ]

(#73071) Intruder2k5 válasza V/ (#73070) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"nem sokára nem fogunk PayPal-al fizetni az eBay-en (2020)"

Ezt nem is hallottam. Miért?

(#73072) V/ válasza Intruder2k5 (#73071) üzenetére


V/
Topikgazda

Pedig itt is írtam, az eBay felmondta szerződést a PayPal-al 2020-al, egy holland cég az Adyen veszi át a fizetési platformot, ez év második felében Észak-Amerika már azt kezdi használni. Ezt az ütemtervet nyilatkozták, elméletben 2023-ig fizethetünk Paypal-al, de a felmondás is teljesen váratlan volt, így nem igazán hiszek nekik.
Itt a Sun cikke, de van több ilyen is mondjuk a Which?
Az eladóknak 2021 júliustól már ezt kell használni, sajnos nekem is. Vevőként meg használhatom a Paypal-t 2023-ig, persze nem lenne értelme. Szerinted nem gáz?

[ Szerkesztve ]

(#73073) Intruder2k5 válasza V/ (#73072) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszi! Nem olvasom folyamatosan ezt a topikot, így nem láttam az erről szóló posztodat.

(#73074) mufi válasza V/ (#73070) üzenetére


mufi
senior tag

Nekem azt írták egy korábbi ügyben, hogy ha nem paypal a fizetési mód akkor nem tudják visszautalni a pénzt...Banki utalással fizettem. Szerinted akkor mit kell tenni?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#73075) V/ válasza Intruder2k5 (#73073) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt nem is írtam, hogy most a PayPal-os rendszert a független szakértők gyorsnak és rugalmasnak tartják és nincs garancia arra hogy ez biztosítva lesz.
Azért abban igaza van mufi-nak, hogy a pénz visszaszerzés a PayPal miatt könnyebb volt, mert az eBay tud nehézkes lenni.

(#73076) V/ válasza mufi (#73074) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló, 19. A kifizetések védelme Internetes vásárlás esetében „chargeback” eljárással ad egy írány mutatást.
Az eBay nem egészen írhatott ilyet, mert nagyon sok eladónál nem lehet PayPal-al fizetni és én olyat nem olvastam sehol, hogy nem érvényes a vásárlói védelem ebben az esetben. Persze nem értem ez alatt azt, amire egyébként sem érvényes, mert vannak olyan dolgok is.
De én csak nyaggatnám az eladó még egy kicsit, hogy se árú, se pénz, ez így nem egészen jó.

(#73078) doe2


doe2
tag

Sziasztok.

Valaki rendelt már órát?
Vámolták nektek?

Köszönöm

(#73079) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Kicsit off leszek félek, de máshol nem tudom megkérdezni. Rendeltem Japánból két objektívet és fennakadt a vámon. Kaptam a postától egy levelet, hogy válasszam ki hogy szeretném a vámügyintézést, illetve egy EMS-es papír is volt a borítékban, melyen a total valuenál szerepel egy összeg. Ez a szállítás költsége vagy a termék ára melyet a feladó feltüntetett?

(#73080) spammer


spammer
veterán

Nem érkezett meg egy rendelésem, Estimated delivery vége április 4 (azaz ma) volt az eBay szerint, ezért ma szerettem volna refundot kérni, de már nem mutat semmiféle opciót erre (eddig még volt Did not receive) opció.
Most már csak "Contact Selller" opciót mutat, semmi mást. Már feedback opciót sem mutat.

Simán írjak neki, hogy nem érkezett meg és refundot szeretnék?

szerk: oké, a contact gomb megnyomása után ott van a didn't receive opicó, akkor így jelzem neki.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#73081) V/ válasza Kephamos (#73079) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindegy mi van azon a papíron, a posta csak azt írja rá amit az eladó megadott, de neked a ténylegesen kiflizett összeget kell leigazolnod, vételár és szállítási költség, nem pedig a kamu eladói értéket.

(#73082) V/ válasza spammer (#73080) üzenetére


V/
Topikgazda

Resolition Centerben keresd, ha él még az eBay védelem akkor ott indíthatsz, ha már nem él akkor meg a PayPal dispute.

(#73083) Putyin90


Putyin90
senior tag

Ezt a rendelést március 29-én adtam le. Még aznap este megjelent a képen is látható esemény, azóta viszont semmi infó nem jött a csomagról.
A fordító szerint: "Logisztikai megrendelés jött létre (WISH Post Platform)"
A tokról, amit ugyanazon a napon rendeltem (másik eladótól) már 4 értesítés is jött.
Ez normális, hogy nincs infó a csomagról lassan 1 hete?

[ Szerkesztve ]

(#73084) mufi


mufi
senior tag

Még csak olyan opció sincs, hogy take action vagy valami.... :W

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#73085) V/ válasza mufi (#73084) üzenetére


V/
Topikgazda

Ott írja hogy az eladó reakciójára várnak. Mit szeretnél? Ha március 27-én indítottad az eladó reakciójára adnak időt, a te értesítődben az indításról ott egy dátum és majd lesz egy eBay segítség kérési lehetőség. Ha van időd nézd meg az Összefoglalóban ezt a témát:
4. Mikor nyissunk Case-t?
4. c) Az eBay case továbbvitele eBay döntéséig, ha nem tudtunk megegyezni az eladóval.

(#73086) V/ válasza Putyin90 (#73083) üzenetére


V/
Topikgazda

Az attól függ, mi a nyomkövetési szám? De amikor szállítják akkor a megérkezésig nem fog frissülni akár 2 hétig sem.

(#73087) Wendelke


Wendelke
senior tag

Hali!

Kicsit későn olvastam itt a topicban a "Make Offer" opció használatáról. Eléggé aláalkudtam, és nem tudtam, hogy csak 3 lehetőség van az ajánlat tételre. :(
Mivel nagyobb összegű termékről van szó, így nem szívesen hagynám ki, hogy esetleg 7-15.000 Ft-al alacsonyabb áron vegyem meg.

A kérdésem az volna, hogy újra lehet valahogy indítani a "Make Offer" opciót, vagy csak listaáron tudom már megvenni a terméket? Eladóval érdemes felvenni a kapcsolatot üzenetben?

Köszi!

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#73088) Kephamos válasza V/ (#73081) üzenetére


Kephamos
addikt

És akkor paypal oldalon kiválasztom az adott "Paypal transaction detailt" és azt csatolom nekik?
Van egy olyan rublika a postázott levelen, hogy külön-külön a rendelt holmik. Két objektív egy pakkban. Most ez egy tételnek számít?

[ Szerkesztve ]

(#73089) V/ válasza Kephamos (#73088) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézz rá az Összefoglaló, 17. Vámügyintézésről néhány gondolat részére.
Egy küldemény számol, ha abban egy összegben fizetett objektív van akkor beírod hogy objektívek és az összeg.
Ha külön-külön lett fizetve, akkor két sorod lesz és abban a megnevezésük és az értékük és alul összesíted.
Pl:

[ Szerkesztve ]

(#73090) darvinya


darvinya
titán

Délután óta gondolkodok/emésztem magam mit kellene tenni, egyáltalán érdemes vele foglalkozni.

Volt egy a case -m amire visszakaptam árát, délután megérkezett a termék.
Viszont nem működött addig, míg át nem néztem és nem javítottam trehány kivitelezést, de még így sem működik tökéletesen, mert néha gondol egyet és nem hajlandó működni, aztán megint működik egy rövidebb-hosszabb ideig.

Emiatt vagyok gondban, hogy megérkezett, de mégsem jó.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73091) Spet válasza darvinya (#73090) üzenetére


Spet
addikt

Pénzt visszakaptad, de a termék később beesett, azonban hibás volt, és szerelés után sem működik megfelelően: senki nem tartozik senkinek, case closed.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#73092) darvinya válasza Spet (#73091) üzenetére


darvinya
titán

Kösz, én is erre jutottam alvás után.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73093) luciferk


luciferk
senior tag

Szevasztok,
Március 28-án kaptam egy sms-t a postátol, hogy a csomagom vámolás elött áll, linkeltek egy dokumentumot és tájékoztatást a további vámolási ügymenetről, másnap elküldtem emailban a vámimport kukac posta.hu-ra a kitöltött dokumentumot és a paypal vásárlás jpeg képét is mellékeltem, jött is egyből gépi válasz, hogy megkapták a levelet és elindítják a vámolási procedúrát, amúgy 31$ volt a csomag értéke szállítással együtt. Azóta síri csönd van ebben az ügyben, vajon mennyi ideig tart mire megkapom a csomagom :F

(#73094) hobbyone válasza mufi (#73058) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Az internet alapján ehhez a szolgáltatáshoz (DHL Päckchen) alapesetben nincs háztól házig nyomkövetés. Azért még extra 2,5 Euro-t kell fizetni (Service Versicherung). Például itt vannak ezzel kapcsolatban német fórum-hozzászólások.

Itt az áll, hogy 5-8 munkanap a várható szállítási idő hozzánk.

[ Szerkesztve ]

(#73095) Spet válasza luciferk (#73093) üzenetére


Spet
addikt

Nálam 1 hétbe tellett nekik feldolgozni az információt, igaz közte volt egy hosszú hétvége.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#73096) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Sziasztok, ebayes vásárlás során vettem egy Nikon objektívet és küldtek egy Canon objektívet, magyarán nem elégítette ki a vásárlás feltételét az illető, írtam neki egy levelet hogy visszaküldeném stb erre írja hogy küldjem el spanyolba a cuccát.. én meg ezt nem értem, nem akarok belemenni ebbe szerintetek hogy a legolcsóbb visszaküldeni és refundolni? Elméletileg ingyenesen kellene megoldani valahogy.

(#73097) somnia válasza imyourfriend (#73096) üzenetére


somnia
őstag

...összefoglalót nézted?...

(#73098) imyourfriend válasza somnia (#73097) üzenetére


imyourfriend
őstag

Elnézést kérek, elolvastam közben s megoldódott a dolog. :)

(#73099) V/ válasza luciferk (#73093) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg az Összefoglalóban lévő 17. Vámügyintézésről néhány gondolat leírást, mert kellett volna küldened egy kérelmet, hogy nem legyen vámeljárás és áfa fizetés.
Idézet az Öf-ből
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Vámeljárási Osztálya azt a tájékoztatást adta, hogy áprilisban 45,477 $-ig adómentes a küldemény.

Azon a telefonszámon amit ott megadtam fel kellene hívnod őket és szólni, hogy esetleg küldenél egy kérelmet, nekem egyébként 2 hete 20 napig tartott az ilyen a végén még sem fizetendő semmi vámolás. 27 $-os tétel volt eredetileg.

[ Szerkesztve ]

(#73100) tomi5244 válasza tomi5244 (#72991) üzenetére


tomi5244
őstag

Helló! Előzmény

Kedden végül feladásra került a rádió. DPD hozza, kaptam nyomon követési számot, ami ugyan tegnap 17 óra óta nem frissült. Akkor egy Holland depóban volt, előtte UK. A rendszer azt írja (nem tudom, hogy ez becslés e vagy sem), hogy hétfőn, 9.-én kerül kézbesítésre. Ha ez valóban így lesz, akkor van arra esély, hogy már pénteken valamelyik hazai depóban lesz? Arra gondoltam, hogy rájuk csörgök, ha valóban közeli depóban lenne, akkor átvenném ott. Vagy futár cégeknél nem szeretik az ilyen kavarásokat? :)

Csak azért rugózom rajta, mert hétfőn nem tudom átvenni, szóval, ha esetleg hív a futár, akkor a szomszédba kell átirányítanom, ami macerás. Meg hát jó lenne már hétvégén beépíteni. :)

T

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.