Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73501) V/ válasza somnia (#73499) üzenetére


V/
Topikgazda

1. Az eladónak lehet hogy fogadni kellene a pénzt. Küldd el a tranzakció azonosítóját ennek a vásárlásnak, keresse meg.
2. Az akkori pénzforrásodról (a csatolt kártya) valamiért nem ment el a pénz, azt is meg kellene nézni és kizárni ezt a hibát
3. Lehet hogy nem jó a PayPal fiók e-mail cím amit kaptál.
4. Korlátozva van a PayPal fiókja, mert nem igazolta le magát vagy tartozása van így nem fér hozzá a pénzhez.

Azért nem tiszta a dolog, mert ha nem fizeted ki 48 órán belül akkor jön az automata felszólító, ha ilyet nem kaptál akkor nem a te hibádból "nincs" kifizetve. És nem tűnt fel neki egy ilyen hosszú vételár hiány?

Egyébként a PayPaltól is megkérdezheted hogy ők mit tudnak, mi a helyzet, csak a tranzakció azonosítót kell megadni az üzenőfalon a vásárlás témánál.

[ Szerkesztve ]

(#73502) llaszlo


llaszlo
veterán

Hali.

Rég vásároltam már licittel. Mielőtt lejárt volna rányomtam, hogy adok érte 2USD-t, erre ez lett a vége. Miért nem én nyertem? A következő licit lépcső az 1.25 volt majd amikor már ezt láttam, akkor 1.5USD és vége is lett.

Bidder
Bid Amount Bid Time
w***m(551) US $1.26 7 May 2018 at 1:18:13PM PDT
e***e(43) US $1.01 6 May 2018 at 6:18:09AM PDT
e***e(43) US $1.00 5 May 2018 at 11:00:28AM PDT

(#73503) V/ válasza llaszlo (#73502) üzenetére


V/
Topikgazda

Van licit lépcső és azt át kell lépned valamint nem lehet olyan aki hamarabb tett olyan mértékű vagy nagyobb licitet és be is kell érni a licitnek időben, ami nem egy kattintásos. Szerintem az időből kifutottál, ha a felsorolásban nem vagy benne.
Lásd bővebben az Összefoglaló, 6. Licitálás és hogyan törölhetünk egy tévesen leadott licitet?

[ Szerkesztve ]

(#73504) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Szép jó napot az Uraknak, esetleges hölgyeknek.
Ezt a csomagszámot kaptam egy ebay-os vásárlás kapcsán.
#KWTXY8042400615YQ
Ti sokkal jártasabbak vagytok, mint én, melyik cégnél tudom megnézni hol járhat a csomag?
Ebay szerint várható érkezés: Estimated delivery May 03, 2018 - May 11, 2018
erről a termékről van szó [link]
előre is köszönöm ha tudtok segíteni :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#73505) V/ válasza Lacielvtárs (#73504) üzenetére


V/
Topikgazda

Sehol nem tudsz pontos dolgot róla, ez csak egy küldeményazonosító, majd viszi a postás.
Június 11-ig tudsz majd reklamálni ha nem érkezne meg, de május 18-ig türelmesen várhatod a megérkezését

[ Szerkesztve ]

(#73506) somnia válasza V/ (#73501) üzenetére


somnia
őstag

...köszönöm!...
1....elküldtem, azt mondta beszél a Pp.-al...
2.elment...mínuszként szerepel...
3-4...ezt nem tudom
...nem jött semmilyen felszólító...

(#73507) Lacielvtárs válasza V/ (#73505) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, nagyon szépen köszönöm az infót, :R akkor ez tipikus ebay csomag, jön eCCer csak :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#73508) V/ válasza somnia (#73506) üzenetére


V/
Topikgazda

Pont az a lényeg, hogy te kifizetted és ezért nem kaptál felszólítót, 90% az esélye hogy neki fogadnia kellett volna a pénzt és ez maradt el.

(#73509) Andralin válasza Lacielvtárs (#73507) üzenetére


Andralin
aktív tag

Én a 17track oldalt szoktam használni, az elég sok nyomkövető számot tud kezelni.
A tiédet is! :K Íme: [link]

[ Szerkesztve ]

(#73510) V/ válasza Andralin (#73509) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze, csak az érkezést a Magyar Posta nem írja be, mivel nem könyvelt nemzetközi postai nyomkövetési szám így nem igazán hasznos követni, azon kívül hogy látható hogy el van küldve, a többi információ lényegtelen.

(#73511) Lacielvtárs válasza Andralin (#73509) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

köszönöm neked is az infót :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#73512) domos


domos
senior tag

Sziasztok!

Az USA-ba kell visszaküldenem valamit, az eladó tud nekem intézni prepaid shipping labelt, vagy nekem kell majd intézni manuálisan a dolgot?

Köszi előre is ha valaki válaszol. :R

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#73514) thomasa


thomasa
senior tag

Segítséget kérnék.
Kinéztem egy használt laptopot, Kanadából érkezne. Van ez a CETA megállapodás Magyarországgal, de pontosan nem tudtam értelmezni, akkor VÁM nincs, de Áfát kell fizetnem? Vagy egyik sem?
Köszönöm a választ. :R

(#73515) V/ válasza domos (#73512) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel az USA Postának nincs felvevőhelye Mo-n nem tud adni előrefizetett cimkét, te írod rá a küldeményre. Az eBay help szövege ránk nem vonatkozik, ezért fizeti ki neked a PayPal a posta költséget.

(#73516) V/ válasza thomasa (#73514) üzenetére


V/
Topikgazda

Áfa és vámeljárási költséged az lesz, ha nem fizetsz a vásárláskor import charges-t. A vám szerintem is 0%, de a Taric-ban meg tudod nézni

(#73517) neophyte79


neophyte79
tag

Szia Topicgazda,
rendelnék egy nagyobb értékű (100k+) csomagot, amibe több cucc lenne, egy eladótól. Top seller, kizárólag plusszos, a világ minden tájáról. Standard shipping csomagkövetést és futárt jelent? Postára nem tudom merjem-e bízni. Németből jönne.
Köszi előre is. :)

(#73518) V/ válasza neophyte79 (#73517) üzenetére


V/
Topikgazda

Az postai szállítás.
Mivel az eladó tulajdona amíg meg nem kapod, át nem veszed, nincs jelentősége hogy kiszállítja, ha elvesztenék, akkor a pénzed mindenképp visszakapod.
Ha van neki más opciója a szállításra azt látod a szállítás fülön.
A német posta Európa+ csomagja is tökéletesen jó, ezt nálunk a Posta MPL "futár" szállítja ki, 3-4 nap alatt követhetően -bár az idő rövidsége miatt lényegtelen- és teljesen megbízható, nem horror árú.
A kifizetett összeg az eladó jutalékába beszámol, de szerintem tudsz vele egyeztetni, hogy neki is biztonságosabb módon (futár) legyen a szállítás megoldva a költséget úgyis te fizeted.

[ Szerkesztve ]

(#73519) neophyte79 válasza V/ (#73518) üzenetére


neophyte79
tag

Igen, ezen gondokodtam, biztos nem adja fel olyan módon, hogy gond legyen.
Köszönöm a korrekt leírást. :R

(#73520) llaszlo válasza V/ (#73503) üzenetére


llaszlo
veterán

Kösz, valószínűleg valami ilyesmi történt. Nem találtam viszont az összefoglalóban az automata licitáló programokat, amikkel a végén lehet licitálni anélkül, hogy a gép előtt ülnék. mybidder, vagy valami hasonló volt a neve. Olyan kellene ami működik is, mert amit mostanában próbáltam az nem működött. Néhány éve még volt amit sikerült használnom és nyertem is így licitet.

(#73521) V/ válasza llaszlo (#73520) üzenetére


V/
Topikgazda

Az ingyenesek már nem igazán jók, ez évi 6 $ és mindig működik, nincs limitálva, volt már erről is szó a topikban. Mivel az eBay is biztosít automata licit lehetőséget ezért nincs az Öf-ben, de a neten megtalálhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#73522) llaszlo válasza V/ (#73521) üzenetére


llaszlo
veterán

Azt hiszem csak rosszul állítottam be. De majd holnapra kiderül. Nem léptem be rendesen az eBay fiókomba.

(#73523) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Sziasztok!

Adott egy 2200 tranzakciós 100%-os német eladó. Vennék tőle egy tabletet. Egy dolog érdekel ezzel kapcsolatban, így kérdeztem tőle. Első ízben anyanyelvén, de nincs válasz. Ezután angolul, most sincs válasz. Napok telnek el, válaszra nem méltat. Most akkor mi van? :F
Szerintetek?

(#73524) somnia válasza Blue Eagle (#73523) üzenetére


somnia
őstag

...lehet, hogy szabin van...

(#73525) llaszlo válasza V/ (#73521) üzenetére


llaszlo
veterán

Működik a mybidder, csak össze kell linkelni az eBay fiókkal, ezt nem csináltam meg rendesen először.

(#73526) V/ válasza llaszlo (#73525) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak úgy tud a nevedben licitálni, ha össze vagy kötve :) , nem gondoltam ilyen elemi hibára.

(#73527) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

8 eladott termék után 3 értékelést kaptam, pedig minden vevőnek kétszer is jeleztem, ha tesztelte a terméket, akkor legyen olyan kedves írjon egy visszajelzést/értékelést, ha már én is adtam nekik.
Tényleg ennyire nehéz vagy miért van ez? :U Szerintem nem fáradtság, kábé 30 mp az ember életéből. Minden vásárlásom vagy eladásom után adtam eddig, fordítva is elvárná az ember... :(((

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#73528) llaszlo válasza V/ (#73526) üzenetére


llaszlo
veterán

Nem pontosan írtam. Megcsináltam, csak valamiért a nick-emmel nem kötötte össze, csak akkor amikor az email címet adtam meg. Pedig először kijelezte, hogy össze van kötve.

(#73529) chungee


chungee
addikt

Napot!

Pirosat akarok adni, mert megérkezett a termék, de nincs rá lehetőség :(

[link]

(#73530) V/ válasza chungee (#73529) üzenetére


V/
Topikgazda

Május 8 volt az utolsó napja a lehetőségének. Vásárlás napjától számított 60 nap.

[ Szerkesztve ]

(#73531) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok!

Rendeltem egy akkut ebayről egy Medion laptophoz, a hirdetés címében egyértelműen benne volt a típusszáma a gépemnek, ezért nem sokat agyaltam, hanem vásároltam is.

Megjött az akku, de köze sincs ahhoz, ami nekem kellene :( Méretben kb fele akkora, így itt el is bukott az egész. Írtam rögtön az eladónak, mellékeltem képet, két nap felesleges levélváltás után kitalálta, hogy nekik nincs raktáron olyan, ami nekem kellene, ezért küldjem vissza érintetetlenül amit kaptam és akkor majd talán refundolnak.

Ez így nekem kicsit sem tetszik, tizenpár ezer forintot fizettem az akkuért, sürgős lett volna, most se pénz, se akku és még költsek fene tudja hány ezer forintot a vissza postára, amit vagy átvesznek vagy nem és vagy visszafizetik a pénzem vagy nem.

Van értelme case-t nyitnom vagy készüljek fel, hogy ugrott a pénzem?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#73532) V/ válasza The DJ (#73531) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha megbeszélted hogy visszaveszik akkor küldd vissza. Ha webshopban vásárolsz akkor is 14 napon belül meggondolhatod magad, de neked kell visszaküldeni és azután kapod meg a pénzed, itt sincs másképp.
A visszaküldés költségét a PayPal-tól tudod visszaigényelni. Erre és a szállítás díjszabáshoz találsz segítséget az Összefoglalóban.
Return request, mert nem felel meg neked és elküldöd. Így nincsenek talánok.
Nem írtad hogy hova kell visszaküldeni, de pontosítsd a címet ahol biztos hogy át is veszik és MP levélküldemény elsőbbségi ajánlott tértivevényes lesz a biztonságos és olcsó szállítási mód.

[ Szerkesztve ]

(#73533) The DJ válasza V/ (#73532) üzenetére


The DJ
addikt

Ők ajánlották fel a visszaküldést, én nem igazán repesek érte. Eddig két terméket küldtem vissza, az egyik 2 hónap után visszajött (nem vették át), a másikkal nem tudom mi lett, de nem kaptam érte vissza semmit természetesen.

Kicsit tartok a dologtól, plusz gondolom nem is lesz olcsó, azért egy akku méretben és súlyban sem olyan kicsi, mint egy kis apróság, ami belefér bubis borítékba.

Jó lett volna egy refund, ez ment volna a kukába és megrendeltem volna máshonnan, mert tényleg sürgős.

Egyébként ezt a címet adták meg:

SAV 4670626- E
VISIODIRECT
ZI Braille
Road Marcilly
69380 Lissieu

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#73534) V/ válasza The DJ (#73533) üzenetére


V/
Topikgazda

Gondolom egy EU-s cég akitől vetted így az EU-s fogyasztóvédelmi szabályok, a 14 napon belüli visszaküldés is érvényes rájuk, nem valószínű a trükközés.
Az általam ajánlott módon feladva Franciaországba 500 g-ig 3290 Ft, 1000 g-ig 4945 Ft a postaköltség, MPL Europe csomaggal 1 kg-ig 6030 Ft, 5-10 napon belül mindkét fajtát kézbesítik.
A GLS-nél 3-5 nap és Bruttó 7795 Ft.
Ezek bőven beleférnek a PayPal egy alkalommal 9300 Ft-ig kifizetett postaköltségébe

[ Szerkesztve ]

(#73535) chungee válasza V/ (#73530) üzenetére


chungee
addikt

Ma érkezett meg :Y

(#73536) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. Egy termék oldalán olvastam, hogy a review képernyőn fogom látni a vámmal növelt végfelhasználói árat. A "Buy It Now" képernyő azt írja, hogy "You will confirm this purchase on the next screen". Ez azt jelenti, hogyha a review-ra klikkelek, akkor az már fizetési kötelezettséggel jár?

PSN ID: marquuard

(#73537) V/ válasza EnterR (#73536) üzenetére


V/
Topikgazda

Előfordulhat, adj hozzá 20%-ot, ha USA-ból jön akkor annyival lesz több, mert angliai áfa mértékkel számolnak és a Pitney Bowes-nak nincs költsége feléd.

(#73538) luciferk


luciferk
senior tag

A posta nyomkövetőjén 05.07-én az alábbi olvasható,,, célországban feldolgozva, ezután jön még a vám elé állítva stb? vajon hány nap kell még a csomag kézhezkapásához?

(#73539) The DJ válasza V/ (#73534) üzenetére


The DJ
addikt

Küldtek egy PDF-et, amit ha kinyomtatok elvileg ingyen fogom tudni feladni a postán a csomagot a címükre. Ilyet még nem láttam, valóban így működhet? Elég profinak tűnik a címirat, magyarul is szerepelnek rajta információk, hivatalos postai dokumentumnak tűnik, azonosítóval, vonalkóddal, minden szabályos. Ki fizeti ilyen esetben a feladást? Ők átvállalják a terhet?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#73540) oil120


oil120
senior tag

Sziasztok,

Thajföldről vásárolnék egy fényképezőgép optikát, mely kb 110e.
Az eladó az ÁFA és Vám kérdésére a következőt válaszolta:

I can mark item as gift with lower value but I cannot guarantee that you won't be getting customs charge as I know the customs inspection is quite strict in some countries.

Be merjem vállalni? Ha a fenti költségek rá jönnek, már nem éri meg.

Köszi,
oil

(#73541) V/ válasza The DJ (#73539) üzenetére


V/
Topikgazda

Melyik Posta megnevezése van rajta?
Tudomásom szerint előrefizetett és külföldről megrendelhető csomagfeladás nincs a MP-nél.
Ragaszd rá aztán vidd be a postára, szerintem fizetned kell.
Akkor leírom még egyszer, ha feladod a csomagot akkor azután 14 napon belül kérheted a PayPaltól az igazolt összeg kifizetését. Azért biztosítják nekünk ezt, mert a vevő szokta fizetni legtöbb esetben a postai költséget egy eBay-es vásárlásnál
Ha a hirdetést megnézed ha van visszaküldésre utalás ott az szerepel hogy a vevő fizeti.

Ha ez a visszaküldési címke már a return request keretében jött akkor 5 napon belül el kell küldened és beírni a küldemény azonosítót az eBay felületen.

(#73542) V/ válasza oil120 (#73540) üzenetére


V/
Topikgazda

Thaiföld EU-n kivüli az Áfa és a vámeljárási költség fizetendő,a vám 0%.
Idézet az ÖF-ból:
Téves az az információ, hogy a küldeményre, csomagra írt érték alapján kerül a vámérték megállapításra.
2004 óta az egységes Uniós Vámkódex alapján kell eljárniuk a vámosoknak. Abban nincs csomagra ráírt érték elfogadása módszer a vámérték megállapításának szabályai közt.

Minden, akár 0,5 $-os tétel EU-n kívülről vámeljárás után kerül be a vámjogi szabadforgalomba az országba, az értékhatár alattiak egyszerűsített eljárással, míg a feletti értékűekhez be kell nyújtani a vásárlási igazolásokat.
Mivel nem tudják eldönteni ránézésre hogy mennyi az értéke a küldeménynek, ezért kérhetik igazolni azt. Ha az értéke kevesebb 22 €-nál azok esetén is, mivel nem tudhatják hogy mennyiért vásároltad. A városi legenda hogy a ráírt értéket veszik alapul 2004 óta nem él.

(#73543) V/ válasza luciferk (#73538) üzenetére


V/
Topikgazda

3-20 nap ezután a bejegyzés után, vagy semennyi ha kapásból visszaküldték mert mondjuk hiányos a cím.

(#73544) oil120 válasza V/ (#73542) üzenetére


oil120
senior tag

Köszönöm, akkor nem éri meg.

(#73545) inferno88


inferno88
őstag

Érdekes dolog történt. Az ebay most küldött levelet, hogy zárolták az accountomat, mert úgy néz ki, hogy valaki illetéktelenül hozzáfért. Talán már egy hónap is eltelt azóta, hogy utoljára beléptem, de gondoltam, hogy csak valami kamu mail lesz. Beléptem és tényleg, a lockolás üzenet várt és hogy reseteljem a jelszavam. Nektek volt ilyesmi mostanában?

Semper fi!

(#73546) V/ válasza inferno88 (#73545) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, mert ide is be van állítva az sms-es belépési védelem, így illetéktelen nem fér hozzá.
Néha ha más eszközről lépsz be mint a megszokott vagy elrontod a jelszót akkor is küldhetnek ilyesmit, de ez ugye nálad most nem állt fent, lehet hogy tényleg próbálkozott valaki.

Ha most változtatsz jelszót akkor a biztonsági kérdéses témát is állítsd be, mert akkor könnyebb a fiók problémáinak rendezése. Egyszerűbb az azonosításod .

[ Szerkesztve ]

(#73547) The DJ válasza V/ (#73541) üzenetére


The DJ
addikt

Magyar posta hivatalos dokumentuma, olyan mint amit csomagfeladáskor kinyomtatok, csak néhány dolog eltér. Szerepel rajta, hogy a feladás díja ingyenes.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#73548) domos


domos
senior tag

Sziasztok,

Ha a Postával küldök valamit az USA-ba, az végig nyomkövethető rendesen, vagy valami más szolgáltatást javasoltok?

Köszi előre is. :))

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#73549) V/ válasza The DJ (#73547) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ezek szerint nem fogsz fizetni, így akkor amit a PayPal visszaigénylésről írtam tárgytalan.
Bár én tényleg nem láttam még ilyet, de akkor létezik.
Viszont így akkor nem is értem a kérdésed, ah neked nem kell érte fizetni akkor miért ne küldenéd vissza, ha leve nem vizsgálják hogy ők tévedtek vagy sem.
Viszont én azért hivatalossá tenném az eBay-n a visszaküldési procedúrát, hogy biztosítva legyen a pénz visszakapása.

[ Szerkesztve ]

(#73550) V/ válasza domos (#73548) üzenetére


V/
Topikgazda

Az ajánlott levélküldemény az végig könyvelt, megint más kérdés hogy te a MP keresőjében nem látod.
A súlytól is függ, de ők mindig a 3-szor annyiba kerülő EMS csomagot ajánlgatják a nyomkövethetőség miatt, de szerintem fontosabb az átvétel leigazolása, mint a követés és a levélküldeménynél (max 2 kg) is biztosítva van, 10-12 nap alatt a Nyugati-partra is kikézbesítik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.