Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73551) luciferk válasza V/ (#73543) üzenetére


luciferk
senior tag

20 nap? vajon mit tudnak ennyit pöcsölni a csomaggal? és az esetleg kapásból visszaküldik a csomagot hiányos cím miatt a trackingban feltüntetik?

(#73552) V/ válasza luciferk (#73551) üzenetére


V/
Topikgazda

Konténer későbbi kinyitás, a vámosok később nézik át, félrerakják.
Olyankor azt látszik hogy a feladó átvette., a legutóbb tudomásomra jutottaknál ebből lehetett látni, illetve az ügyfélszolgálat közlése alapján. Nincs garancia arra, hogy megfelelően könyvelik, a bejövőket is késve, hiányosan vezetik.

(#73553) dojan75


dojan75
tag

Sziasztok!

Egy olyan segítséget szeretnék tőletek kérni, ahol nincsen részletesen leírva, hogy hogyan kell ebay-re hirdetést feladni már próbáltam de valamiért nem megy, pedig már vásároltam ott árut csak most lenne még az első eladásom. előre is köszönöm a segítséget :R

(#73554) V/ válasza dojan75 (#73553) üzenetére


V/
Topikgazda

ahol nincsen részletesen leírva, hogy hogyan kell ebay-re hirdetést feladni
És ez akkor hogyan segít neked? Mindenki a részletes leírást szokta kérni.
Az eBay hirdetés feladásnál nincs semmi bonyolultság, egyedül a szállítás paraméterezés szokott problémát okozni.
Az Összefoglalóban van néhány ötlet, részletes leírás az eladáshoz.
A konkrét problémához lehet hogy a keresés is segít.

[ Szerkesztve ]

(#73555) levenduli


levenduli
tag

Sziasztok!

Volt egy reklamációm ,visszautaltam a vételárat szállítási költséggel együtt ,miután megkaptam a terméket.
A szállítási költség megtérítésére gondolom nincs lehetőség.

(#73556) V/ válasza levenduli (#73555) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem értem. Visszautaltam a vételárat szállítási költséggel együtt ,miután megkaptam a terméket.
Milyen szállítási költség lenne?
Ha eladó vagy akkor a vevő kifizette neked a szállítást is, te visszakaptad a terméket ezért a vevőnek minden visszajár. Nálad ott a termék. Kvittek vagytok.
Ha vevő vagy akkor meg a visszaküldés költségét a feladás napjától számított 14 napon belül vissza lehet igényelni a PayPal-tól.
De ez minden vevőre vonatkozik, ha eladó vagy a te vevődre is, ő is igényelje vissza a PayPal-tól, ha az lógna a levegőben.

[ Szerkesztve ]

(#73557) levenduli válasza V/ (#73556) üzenetére


levenduli
tag

Igen , elnézést , félreértettem...

[ Szerkesztve ]

(#73558) dojan75 válasza V/ (#73554) üzenetére


dojan75
tag

Akkor megprobàlom mert én a szállítást nem adtam meg lehet az lehet a gond. :R

(#73559) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Másik topikba kérdezte valaki és nálam is ilyen:
A free shipping opció hová lett a szűrőből?
(csak a .com oldalon, a .co.uk-n még megvan)

#?*@&!

(#73561) V/ válasza zeon.hu (#73559) üzenetére


V/
Topikgazda

Az elmúlt időszakban több változás is volt, ezt a részt is bővítették, ezt meg kihagyták vagy szándékosan, vagy véletlenül.
De amikor keresünk és a Sort: Price + Shipping: lowest first akkor az elsők mindig a free shipping-es tételek és azután jönnek a alacsonyabb szállítási költségűek, így a hiánya nem igazán zavaró. Sőt ez a pontosabb keresés.
Minek dőljek be az ingyenes szállításnak, ha olcsóbban meg tudom venni szállítási díjjal?

Az Advanced Search-nél ott van egyébként:

Van amikor azonos termék esetén van olcsóbb szállításos mint a free-s. (Az értékbe be van számolva az eladási ár és a szállítási költség)

(#73562) zeon.hu válasza V/ (#73561) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz!

Ezt a hsz-t linkelem.

#?*@&!

(#73563) Shingen válasza V/ (#73561) üzenetére


Shingen
addikt

Pont kérdezni akartam ezt......... :)

風林火山

(#73564) luciferk válasza V/ (#73552) üzenetére


luciferk
senior tag

Szerinted ha a lakcímem helyet, hogy a postás ne hozza a csomagot elég ha címzetnél a nevem a mobíl számom és a Budapest/Rákospalota 1számú Posta(a lakhelyemhez tartozó posta)és a Postán maradó megjegyzés szerepel?

(#73565) V/ válasza luciferk (#73564) üzenetére


V/
Topikgazda

Én nem javaslom a Postán maradó címzést, ha nem vagy otthon úgyis be kell érte menni, itt az eBay-en azért ez olyan mint a postafiók és erre nincs védelme az eladónak, nem igazán szeretik, eleve a pf-re szállítás kizárható eBay opció.
Másrészt a te vásárlói védelmed sem lesz teljes.
És nem fognak szólni, ha megérkezik.

[ Szerkesztve ]

(#73566) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Beállítottam, hogy bejelentkezve maradjon ebay-en a paypal így fizetéskor nem kell mindig belépnem a paypalba. Hogy tudok kijelentkezni?

(#73567) V/ válasza nemethchek19 (#73566) üzenetére


V/
Topikgazda

Gondolom azért kérdezed mert rájöttél, hogy ez nem egészen jó ötlet volt, mivel az eBay azonosítóidat megszerezve simán tudnak vásárolni a nevedben.
Ez felülírja a PayPal sms belépési védelmet is az eBay fizetések esetén.
Egy használható módszer le van írva az Összefoglaló, 15. Ha az eBay-en történő fizetéskor nem megy végig a PayPal fizetés leírás 4. pontban

[ Szerkesztve ]

(#73568) darvinya


darvinya
titán

6 napja kaptam visszatérítést, mert 3 hetet csúszott utolsó naptól szállítás.
2 napja megérkezett, s írtam eladónak küldjön PP elérhetőséget, viszont azóta semmi.
Nem nagy összeg, s 1 csavarhúzóról van szól.

Kérdésem várjak még?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73569) V/ válasza darvinya (#73568) üzenetére


V/
Topikgazda

Valójában amikor kifizetted már akkor megkaptad a PayPal elérhetőségét, hiszen arra fizettél.

(#73570) darvinya válasza V/ (#73569) üzenetére


darvinya
titán

Oké, de hogyan fizetek neki, mert csak ennyit látok adatoknak
eBay - 深圳市晨耀电子科技有限公司 (cy_hardiecy) .(eBay szó nélkül próbátam, csak kínai, csak angol)
Erre az adatra nem küldhetek semmit.

Régebben is volt ilyen, amire 2 napon belül jött válasz és @ cím ami alapján tudtam küldeni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73571) V/ válasza darvinya (#73570) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal-tól kapott értesítőre gondoltam ehhez az eBay tételhez.
Ez az első sor: You sent a payment of $4.49 USD to 王亚涛 (aaaaaaaaa@hotmail.com) zárójelben lévő címre küldted, ami a PayPal azonosítója.
Vagy lejjebb:
This charge will appear on your credit card statement as "PAYPAL *CHENHAIRONG"
Payment sent to aaaa8@hotmail.com

[ Szerkesztve ]

(#73572) darvinya válasza V/ (#73571) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm

Már el is küldetem, és írtam üzenetet is melyben összeg és TransferID-t elküldtem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73573) Andralin


Andralin
aktív tag

Sziasztok!

A múlt hétvégi történet azzal zárult, hogy a lejárt aukció után megkeresett az eladó és ebay-en kívül eladta nekem az autórádiót. Fizettem egyből Paypal-al és ő másnap fel is adta. Egy myHermes nevű futárszolgálattal adta fel a rádiót. Ismeri valaki ezeket? :O

A csomag nyomkövetése három napig azt mutatta, hogy a csomagot a futár felvette a csomagpontból (parcel shop) és beszállítás alatt van a központba.
Majd ma reggelre törlődtek az eddigi bejegyzések és most megint azt mutatja, mint a legelején, hogy a csomag a csomagpontban vár a futárra, hogy felvegye! :Y

Ez most mégis mi a nyavaja? Három napig utaztatta a futár a csomagom, majd visszavitte a feladási csomagpontra? Ez most mégis micsoda? :W :W :W

(#73574) V/ válasza Andralin (#73573) üzenetére


V/
Topikgazda

Arra igazán nem vagyok vevő, hogy itt az eBay szabályainak kijátszását tárgyaljuk ki, lásd jobbra fent a Tudnivalókat, nem örülök neki, hogy ilyet kell olvasnom.
A kérdésedhez teljesen felesleges volt ez a körítés. És akkor nem is ide tartozik, mivel nem eBay-es vásárlás volt.

Németországban több cég is foglalkozik postai szolgáltatással, nem csak a Deutsche Post-DHL, a Hermes is ilyen cég. A német eladók azzal is küldenek ide küldeményeket.
A futáros és postai kézbesítés több "csomag pontot" érint még Németországban is. A külföldre menők általában egy központból indulnak, de oda el is kell juttatni, ezért láthatsz többszörös bejegyzést.
Ha menet közben sérülés éri akkor is visszaviszik.
Kézbesítője nálunk: az Express One (régebbi nevén Trans-O-Flex)

[ Szerkesztve ]

(#73575) Andralin válasza V/ (#73574) üzenetére


Andralin
aktív tag

OK, köszi a választ, akkor remélem halad az a csomag és majd ideér hozzám.

Azért írtam le a "körítést", mert megírtam ide a teljes sztorit, amikor nem sikerült licitálnom Mo-ról, te többször is segítettél, adtál tanácsokat, gondoltam azért illik ilyenkor közölni a topikban, hogy zárult a történet. De ha ezt csak felesleges körítésnek érzed, akkor elnézésedet kérem, hogy leírtam a végeredményt.

Amúgy miért lenne ez a szabályok kijátszása? Az aukció lejárt nulla licittel (immár harmadik alkalommal zsinórban), senkit nem érdekelt, senkinek nem kellett rajtam kívül a cucc. Én nem tudtam licitálni, mert bármivel próbálkozott az eladó, a rendszer nem fogadta el a licitem, ha emlékszel futottunk egy pár kört. De mégis szerettem volna megvenni, így a lejárat után a meghirdetett kikiáltási áron elküldte nekem a terméket.
Amúgy amikor fentebb szóba került ennek a megoldásnak a lehetősége az aukció lejárta után, egyik topiktárs még figyelmeztetett is itt, hogy legyek óvatos, mert ha így veszem meg tőle, akkor nem járnak a szokásos garanciák, amit az ebay-en keresztüli vásárlásnál járnának. De azt nem említette senki sem, hogy ez bármi miatt is szabálysértés lenne. Nem is értem, miért lenne az, hiszen senki mást nem érdekelt az a 22 éves autórádió, és az ebay-es aukció sem élt már, nem volt érvényes, nem lehetett többet licitálni rá, így az égvilágon senkinek nem származott hátránya abból, hogy elküldte nekem a rádiót. :U

[ Szerkesztve ]

(#73576) V/ válasza Andralin (#73575) üzenetére


V/
Topikgazda

Röviden: az eBay-en találtad a hirdetést, nem a Vaterán.
Az eBay leírt és általad valamint az eladó által is elfogadott szerződési feltételei kizárják azt, hogy az így felvett kapcsolaton keresztül (mivel máshogy ez a kereslet-kínálat találkozó nem jött volna össze) az eladó által kifizetendő jutalék elkerülésével történjen meg az adás-vétel.
Mivel az eBay biztosította az eladónak a felületet ahol te megtaláltad a terméket, jogszerűen járna nekik a jutalék mivel sikeresen létrejött az eladás. Őket kár érte.

A kapcsolati szabályokról meg itt lehet olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#73577) Andralin válasza V/ (#73576) üzenetére


Andralin
aktív tag

Hopp, ezekről a dolgokról egyáltalán nem tudtam. Nem vagyok egy nagy e-bay használó, hébe-hóba rendeltem csak pár dolgot eddig onnan.
Akkor mi lett volna a helyes, ha a lejárat után ismét felteszi mondjuk azonnali eladásra? Gondolom, hogy igen.

Mindenestre én azt hiszem, hogy teljesen jóhiszeműen jártam el, mindent megpróbáltam, hogy tudjak licitálni még a lejárat előtt, itt tőletek is segítséget kértem. Az angol eladó ajánlotta fel ezt a megoldást a lejárat után, ő küldte el a mobilszámát üzenetben, amin aztán fel is hívtam. Neki lila csillagja van és 100% pozitív feedback-je, így teljesen megbíztam benne, fel sem merült bennem, hogy szabályszegésnek minősül amit ajánlott. :U

Na mindegy, most már ezt is tudom, tanultam valamit. :B

[ Szerkesztve ]

(#73578) Putyin90


Putyin90
senior tag

Sziasztok! Van két folyamatban lévő rendelésem, amelyeknek nemsokára lejár az ebay által megadott várható érkezési idejük (Apr 16, 2018 - May 29, 2018 és Apr 17, 2018 - May 30, 2018).
/tudom, 2 hét alatt még megjöhet, de nem fűzök hozzá sok reményt, aliról már megredentem ugyanazokat/
Ezt a két rendelést PayPalon keresztül még a régi bankkártyámról/bankszámlámról fizettem (OTP), amit április 4-én megszüntettem. Ilyen esetben mi a protokoll, ha refound-ra kerülne a sor?

[ Szerkesztve ]

(#73579) V/ válasza Putyin90 (#73578) üzenetére


V/
Topikgazda

Várj az utolsó dátum napig + 7-10 nap.
Ha másik bankhoz mentél akkor is eltudod intézni (ha ez nem K&H lett) hogy az esetleges refund-ot megkapd.
Ha maradtál az OTP-nél és nem változott a fő bankszámlaszámod, csak másik kártyát kaptál, akkor nem kell semmit sem csinálnod.

[ Szerkesztve ]

(#73580) Putyin90 válasza V/ (#73579) üzenetére


Putyin90
senior tag

A + 7-10 napot muszáj megvárni?

Másik bankhoz mentem, de nem a K&H-hoz. Ilyen esetben hogy megy a refound?

[ Szerkesztve ]

(#73581) V/ válasza Putyin90 (#73580) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem muszáj, de megkímélheted magad az újbóli kifizetéstől és az árfolyamveszteségtől, ha a refund kézhezvétele után mégis megérkezik, mert vannak késések a szállításba. Akár a MP miatt is lehet + 1 hét.
Volt már róla szó a topikban is, ha aktuális akkor majd megbeszéljük.

[ Szerkesztve ]

(#73582) oil120


oil120
senior tag

Ma fizettem az ebayre a paypalon keresztül és 329-ért számolta az eurót. A bankom srófolja így fel, vagy valamit még hozz számol?
424€ volt és 139,900-at vont le.
Előre is köszi

(#73583) V/ válasza oil120 (#73582) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez csak a zárolt összeg, majd pár nap múlva lesz az igazi levonás. De melyik bankról és milyen típusú bankkártyáról van szó, mert változó az elszámolási árfolyam bankonként és kártyánként is.
Pl: Ertse Bank és Visa kártya esetén: 424.00 Euro = 134122.14 Hungarian Forint (316.32 Ft/ 1 €)

De át van állítva a PayPal-on a kártyánál a devizaváltás a bankodra?
Mert a PayPal árfolyamával lenne 139894 HUF a 424 €. (330 Ft / 1 €)

Összefoglaló, 14. Konverzió beállítás bankkártyához, hogy ne a PayPal árfolyam legyen használva

[ Szerkesztve ]

(#73584) verti1


verti1
tag

Sziasztok!

Vettem valamit német ebay-en. Április 30-án fizettem paypal-lal. Nem ért még ide a csomag, pedig ennyi idő alatt bőven ide kellett volna. Írtam az embernek, nem válaszolt. Írtam a paypal-nál kapott címre is, arra se válaszolt. Meddig érdemes várni a reklamációval? Illetve meddig lehet reklamálni? Van valami idő limit?

Köszi

(#73585) V/ válasza verti1 (#73584) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban minden ehhez kapcsolódó téma le van írva.
3. A problémák megoldása a vásárlói védelem keretében

4. Mikor nyissunk Case-t?

Lényeg az hogy van egy várható érkezési idő végső dátum, onnan számítva 30 napig reklamálhatsz a meg nem érkezés miatt.
Ha nincs külön jelölve akkor a vásárlás napjától számított 30 nap a várható szállítási idő és annak végétől a 30 nap.

[ Szerkesztve ]

(#73586) verti1 válasza V/ (#73585) üzenetére


verti1
tag

Köszi

(#73587) Something_


Something_
őstag

Sziasztok!

Németországból rendeltem egy viszonylag nehéz csomagot (alufelni), a szállításnál ezt írják: Shipping service Standard International

Valóban van rá esély, hogy 4-5 munkanapon belül megérkezik a csomagom? :-O

Üdv: Gábor

(#73588) V/ válasza Something_ (#73587) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak ha futár vagy elsőbbségi csomagként jön.

(#73589) oil120 válasza V/ (#73583) üzenetére


oil120
senior tag

Köszönöm az információt, sajnos a Paypal árfolyam volt beállítva.
Tök jó az összefoglaló, az sms biztonságot is beállítottam.

(#73590) Something_ válasza V/ (#73588) üzenetére


Something_
őstag

Termekadatlapon az volt jelezve, hogy Mo-ra 4-5 nap.
Akkor valoszinuleg azzal adjak fel?

Gondolom ez majd akkor derul ki, ha jon az ertesites, hogy feladtak..

(#73591) V/ válasza Something_ (#73590) üzenetére


V/
Topikgazda

Én jártam már úgy hogy az 5 napból 21 lett, de a feladás napjától számítva ideérhet, de amit a terméklapon látsz azt senki sem garantálja, egy átlagos minimum szállítási idő.

(#73592) Spet


Spet
addikt

Sziasztok,

Rendeltem telefonhoz újként hirdetett kijelzőt, melyet pár nap alatt sikeresen is kézbesített a posta.

Kibontva viszont kiderült, hogy az élén több helyen már megvolt "koccolva", az-az nem új.

Jeleztem az eladónak, aki előszór részleges térítést ajánlott fel, de én mondtam neki, hogy egy 100%-ban új, sértetlen kijelzőre van szükségem. Ő megértette, és felajánlotta, hogy küld egy másikat, de kéri vissza az előzőt.

A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben is kérhetem a paypal-tól a postadíj visszatérítését, vagy ezt saját zsebből kell állnom? (Angliába kell visszaküldenem, economy mail-el, gondolom ez nálunk a sima levél).

Első ilyen esetem így inkább kérdezek.

Válaszokat köszönöm.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#73593) V/ válasza Spet (#73592) üzenetére


V/
Topikgazda

Visszaigényelheted, ilyenre van kitalálva, így viszont elsőbbségi, ajánlott, tértivevényesként add fel. (2 kg-ig levélküldemény)
Az amire utalnak az lenne, hogy egy olcsó, de nyomkövetet módon add fel hogy "ne legyen az eladó túlságosan megterhelve", mivel "te" fizeted, nem az eladó, a sima levél nem jó ötlet.
Ezt return request keretében kellene intézni, így az eladó is kötelezve van a korrekt eljárásra neked annyi kötelezettséged van, hogy miután az eladó ezt visszaigazolta 5 munkanapon belül add fel, amit írnak hogy címkét fog küldeni az eladó, arra ne várj, az egy általános help szöveg, az eladó csak adja meg neked a pontos címet ahova küldeni kell.
Az előzetes díjszabás az Összefoglaló 8. Az eBay-en történő eladásról néhány gondolat végén

[ Szerkesztve ]

(#73594) Spet válasza V/ (#73593) üzenetére


Spet
addikt

Köszönöm a gyors választ.

Akkor még annyi kérésem lenne, ha megérkezik a másik darab, és jónak ígérkezik (amit kétségbe vonok, miután első sem volt az), akkor mindenképpen szóljak az eladónak, hogy fogadja el a return request-et ugye?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#73595) V/ válasza Spet (#73594) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez lenne a jó sorrend:
1. return request keretében jelzed a hibát, ezt elfogadja,
2. neked kell elküldened, (5 munkanapon belül és a feladástól számított legkésőbb 14 napon belül kéred a postaköltséget a PayPal-tól)
3. ő majd azután küldi az újat.

[ Szerkesztve ]

(#73596) Spet válasza V/ (#73595) üzenetére


Spet
addikt

Ez már bukott, mert a 3. lépéssel kezdte. :DDD

Lényeg a lényeg indítok, majd neki egy return requeste, ha jó lesz a másodiknak kiküldött darab.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#73597) V/ válasza Spet (#73596) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal csak akkor fizeti ki, ha az átvételtől számítva benne vagy az eladó által megadott visszaküldési -return- időtartamban.
Ha azon túl küldöd akkor már "garanciális csere" arra nem jár a szállítási költség visszatérítés.
Ha cserélni kell a terméket, akkor az eladónak csak azután kell elküldeni, ha megkapta a régit. Az hogy ő nem ezt a logikát követi valójában értelmetlen.
Mi van ha te nem küldöd vissza? Semmivel nem tud kényszeríteni rá.
Ez akkor nem lesz jó:
Lényeg a lényeg indítok, majd neki egy return requeste, ha jó lesz a másodiknak kiküldött darab.

És mi van ha nem el sem küldi az újat?
De ahogy gondolod.

[ Szerkesztve ]

(#73598) Spet válasza V/ (#73597) üzenetére


Spet
addikt

Akkor azt mondod most indítsak return requestet, mert még benne vagyok az eladó meghatározott idejében? (14 nap kézhezvételtől)

De itt van még egy csavar: nem nyomon követett csomag, illetve ebay oldalán sincs érkezési határidő meghatározva.

Azért kérdezek ennyit, mert ez az első esetem és szeretnék mindent tisztán, és jól csinálni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#73599) V/ válasza Spet (#73598) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nincs dátum akkor a vásárlástól számított 30 nap a szállítás. De a csak az lehet hibás amit átvettél.

(#73600) Spet válasza V/ (#73599) üzenetére


Spet
addikt

Az-az: ha a következő kijelző is ne adj isten sérült, vagy beépítés során kiderül, hogy nem üzemel megfelelően, akkor már a postázás az én kontómra megy?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.