Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-10 07:11:01

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73651) tbalint3 válasza cbmfan (#73623) üzenetére


tbalint3
tag

Tudom, hogy ez neked nagyon nem vicces, és még meg is károsít a sok paypal refund miatti pénzvesztéssel, de így leírva hihetetlen milyen háát.. hogy is fogalmazzak... "érdekes" emberek vannak a világ másik felén.
Nem semmi milyen "nehéz felfogású" emberek találnak meg itt is, meg az "aprós" totyikban is. :DDD :N
Tényleg ne haragudj de így visszaolvasva a történeteidet a vevőkről: [link] néha sírva röhögés kerülget. :))

Ez a személyes kedvencem: [link]

[ Szerkesztve ]

(#73653) V/ válasza FrankMonzano (#73652) üzenetére


V/
Topikgazda

Ilyenkor előtte megbeszéljük hogy elküldi-e és ha igen a válasz és elfogadható a postaköltség akkor a megvételnél kérni kell kell számlát (Request total) amire ő beírja az össz költséget, a piros betűs szöveg is erre utal.
Az első képet kivehetnéd mert a személyes adataid rajta vannak.

[ Szerkesztve ]

(#73654) FrankMonzano válasza V/ (#73653) üzenetére


FrankMonzano
őstag

B+sszus, már nem tudom módosítani :D. Köszi,hogy szóltál. Nem tudom levenni a képet. Amúgy akko leveleznem kellene az eladóval?

(#73655) V/ válasza FrankMonzano (#73654) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, de most már ott van ki nem fizetett tételként, a More Actions menüben ott a számla kérés, Request total, küldj egy kérést. Majd reagál valamit.

[ Szerkesztve ]

(#73656) zeon.hu válasza FrankMonzano (#73654) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A: kéred a topikgazdát, hogy törölje a hsz-t.
B: Beírod ide a linket és kéred, hogy egy moderátor módosítsa a képet (takarja ki vagy törölje).

Szerk.
Közben látom, megoldódott :)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#73657) FrankMonzano válasza V/ (#73655) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Azt hol tudom megtenni?

zeon.hu : köszi!

(#73658) V/ válasza FrankMonzano (#73657) üzenetére


V/
Topikgazda

A mobil app-ban valahol lejjebb, de a böngészős verzióban a vásárlás jobb oldalán a kék Leave feedback gomb alatt More actions, első tétel sor

[ Szerkesztve ]

(#73659) FrankMonzano válasza V/ (#73658) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Írtam neki,hogy szeretném megvásárolni. Ő jóváhagyja, kifizetem és ennyi?

(#73660) V/ válasza FrankMonzano (#73659) üzenetére


V/
Topikgazda

Kapsz majd egy számlát az eBay-en keresztül e-mailben, abban is lesz egy link a fizetésre, vagy belépve az eBay-re kifizeted ezt a tételt.
De arra is készülj fel, hogy visszaír hogy bosi, de nem szállít Vagy nagy lesz a szállítási költség, akkor meg kérned kell a vásárlás törlését.

[ Szerkesztve ]

(#73661) sellerbuyer válasza V/ (#73647) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nem hirdettem már vagy ezer éve ebay-en, az összes balance-om 0-án van, de erre a hirdetésre 0 költséget ír, elvileg ingyenes kéne legyen. 1 db termékről van szó. Bocs, elfelejtettem megírni, hogy ez a co.uk-en van. A .com-on nincs gond, ott van rendesen List item gomb.

[ Szerkesztve ]

(#73662) V/ válasza sellerbuyer (#73661) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor hirdesd meg ott látni fogják az UK oldalon keresők is, mostanában változtattak a láthatósági kritériumokon. De kipróbáltam most egy hirdetéssel, simán ment. Minden *-os ki van töltve? Nem ír hibaüzenetet?
De készítettél Policies-ket (saját hirdetési szabályaink) a a fizetés, visszaküldés és szállításra? Mert azokat rendeli hozzá automatikusan és ami jó az USA oldalon az nem mind használható az UK oldalon, a szállítás pl.

[ Szerkesztve ]

(#73663) sellerbuyer válasza V/ (#73662) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Sajnos a .com-on sem jó, most kiderült. :(

Külön érdekesség, hogy a Listing gombra kattintás után átdob a .com-ról a .co.uk-re és ugyan azt az üzenetet kapom! Hihetetlen... :((

Szerintem az összeggel lesz a baja, hogy túl magas, vagy nem tudom, mi a frászért nevez uzleti ügyfélnek, amikor sima personal acc-om van, semmi nem indokolja. Oké, a PayPalom üzleti, de hát bakker, nekik semmi közük hozzá kb...

(#73664) tbalint3 válasza tbalint3 (#73651) üzenetére


tbalint3
tag

Helyesbítek: [link] <-- Ennél nincs jobb. :C :Y :DD
Hogy én ilyen "egyedekkel" nem futok össze... :DDD

(#73665) hcl válasza tbalint3 (#73649) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És V/ : köszi!

Mutogatni való hater díszpinty

(#73666) atyca válasza V/ (#73642) üzenetére


atyca
senior tag

Muszáj néha kiírni magunkból a mérget,különben agyvérzést kapunk.
Akkor meg kihalna a fórum :))

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#73667) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok!
Az összefoglalót átnyálaztam,és a kérdésem az lenne,hogy akkor jó a beállítás PP-on,ha az én bankom váltja az éppen vásárolt termék értékét? Régebben így volt,de valamiért átállítottam,hogy ne a bankom,hanem a PP rendezze. Rosszul tettem?

Üdv: Attila

(#73668) V/ válasza tillatrilla (#73667) üzenetére


V/
Topikgazda

A legtöbb bank a kártyás vásárlások esetén kedvezőbb árfolyammal számol mint a PayPal árfolyama. Kis összegnél van aki szerint nincs jelentősége, de jobb ha a banki váltáson hagyod szerintem.
Most a PayPal ezzel az árfolyammal számolja a vásárlást:
1 € = 334 Ft
1 $ = 283 Ft
1 £ = 382 Ft
Nekem az Erste Visa kártyával:
1 € = 319,78 Ft
1 $ = 270,48 Ft
1 £ = 365.95 Ft

[ Szerkesztve ]

(#73669) AtHoS válasza tillatrilla (#73667) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha a bankod rosszabb árfolyamon vált, mint a PP, akkor semmi gond. Viszont a legtöbb esetben nem ez a helyzet, szóval ellenőrizd a legközelebbi vásárláskor, hogy a PP által ajánlott árfolyam vagy a bankod kínálta a kedvezőbb (azt azért kalkuláld bele, hogy nem minden bank vált egy kör alatt HUF-ra, hanem pl. USD-ről USD->EURO, majd EURO->HUF konverziót használ)

read-only mode on the forum

(#73670) tillatrilla válasza V/ (#73668) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Sziasztok!
Köszönöm a választ neked is,és AtHoS társnak is!!
Egy aránylag kicsi bank ügyfele vagyok,de megfogom nézni a honlapjukon,hogy milyen összeggel váltják!!
Nyilván minden vásárlásnál nem fogom állítgatni,de alaposan utána nézek!!

Köszönöm még egyszer a válaszokat!! :R

Üdv: Attila

(#73671) V/ válasza tillatrilla (#73670) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankkártya szerződési feltételeknél fogod megtalálni hogy miként konvertálják a devizás vásárlásokat és azután tudsz számolgatni az árfolyamokkal.
Nyugodtan fix banki váltásra állíthatod át a PayPal-on, mert nálad is 8-15 Ft közt kevesebbért váltják a devizákat

(#73672) Djuree


Djuree
félisten

vettem vmit az ebayen és mikor rányomtam a vásárlásra, egyből fizetett is a paypalommal, nem kért semmi jelszót, pedig be van állítva a telefonos jelszókérés.
azt be tudom állítani vhogy hogy ne tudjak így fizenti, hanem rendesen be kelljen lépni a paypalomba a jelszavammal?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#73673) Viktor0610 válasza Djuree (#73672) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ejj-ejj. :P
Összefoglaló, 16-os pont.

Samsung Galaxy A54

(#73674) Djuree válasza Viktor0610 (#73673) üzenetére


Djuree
félisten

:B
bakker, pedig átfutottam gyors, de akkor túl gyorsan ezekszerint. :D
:R

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#73675) ztibor


ztibor
senior tag

Eladóként tudok részleges refundolni a vevőnek úgy hogy visszakapjam az ebay jutalékot a refund összegből?

Utoljára Paypalon részleges refundoltam így, a Paypal visszaadta a saját jutalékát, de az ebay nem.

(#73676) Ispán_Péter


Ispán_Péter
csendes tag

Karácsony előtt menyivel lesz érdemes leadni a rendeléseket hogy karácsonyra biztosan megérkezzen?

[ Szerkesztve ]

(#73677) darvinya válasza Ispán_Péter (#73676) üzenetére


darvinya
titán

Most.? :)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73678) sellerBP


sellerBP
tag

Sziasztok!

Rendelt valaki mostanában Global Shipping programmal?
Most kaptam egy UPAAB000000XXXXXXXXX tracket ami 17 track szerint követhető is. (Pitney Bowes)
Régen email-ben megkaptam egy GLS-hez lévő számot is.
Most ez megszűnt? Vagy már nem is GLS hozza MO-ra cuccost?
Vagy még nem érte el küldemény Németországot, ahol ez a szám generálódik. Most indult el Angliából.
Lényeges lenne,mert ha jön a futár és nem tudom átvenni csomagot, akkor megtudom beszélni vele ezt telefonon,hogy délután 3-tól hozza.
Pitney Bowes track alapján, sajnos nem tudnak majd mit kezdeni.

(#73679) V/ válasza ztibor (#73675) üzenetére


V/
Topikgazda

A különbözet jóvá lesz írva az egyenlegen, annyival kevesebbet kel fizetni. De kell hogy legyen nyoma a vevő kérésének, valamilyen okkal request-t kell indítania és te arra küldöd vissza, addig eBay-n kívüli megegyezés, mint az előzőnél, az hogy a PayPal-on keresztül küldöd arról még nem fognak tudni.

[ Szerkesztve ]

(#73680) V/ válasza sellerBP (#73678) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem változott semmi, majd lesz GLS szám is. 15-én indult el és 18-án már ott volt a GLS száma.
Ez az értesítő jön: Shipped from the Global Shipping Center to International Destination és azután.

[ Szerkesztve ]

(#73681) sellerBP válasza V/ (#73680) üzenetére


sellerBP
tag

Itt vagyunk most ebay szerint:
Shipped from the Global Shipping Center to International Destination
May-22-2018, 10:44 AM, Lichfield, Staffordshire WS13 8UR

Remélem megkapom. Kicsit túl reagálom dolgot remélem,mert ha jól emlékszem, ekkor már megvolt a track :) Igaz ez kb 5 csomag ami így jön.

[ Szerkesztve ]

(#73682) V/ válasza sellerBP (#73681) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor 25-éig lesz GLS számod. Amíg nem kerül a GLS kezelésbe addig nem lesz szám, tényleg 2-3 nap szokott lenni miután elindultak a Csatornán át. 2-4 napig a németeknél is vacakolnak.

[ Szerkesztve ]

(#73683) ztibor válasza V/ (#73679) üzenetére


ztibor
senior tag

Ahan, köszi, akkor ez így nem lesz jó, arról lenne szó hogy venne több dolgot, de az ebay felszámolja az összes cuccra a szállítási költséget, és csak a tényleges költséget fizettetném ki vele. azaz kb 100$ helyett ugy 15$-t.
Hogy tudom megoldani hogy a pontos szállítási költséget fizesse?

Ha leüti a termékeket, és nem fizeti ki akkor küldhetek egy módosított ajánlatot neki, amit kitud mjad fizetni?

(#73684) V/ válasza ztibor (#73683) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérjen számlát, (request total) és te annyi postaköltséget írsz be, amennyit akarsz, ha még nem fizette ki.
Amit várok 15-ei csomag annál is így volt, 27 €-os szállítási költséget írt ki nekem amikor megvettem, 19 € volt a tényleges, nem fizettem ki, kértem számlát és arra a 19-et írta be az eladó és azt fizettem.

[ Szerkesztve ]

(#73685) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valakinek van tuti tippje telefonakku eladóra? Samsung Galaxy S5-höz keresek akkut, és jó lenne egy olyan, ahol tutira legalábbis kb. a közelében van a ráírtaknak az akkuk kapacitása. Lehet utángyártott is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73686) Viktor0610 válasza hcl (#73685) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Samsung üzleteiben is vehetsz, de ajánlott lehet a Speedshop és a Gigatel cégek is.
Utóbbi kettő házhoz is szállít, ha nem vagy pösti. :)

Samsung Galaxy A54

(#73687) hcl válasza Viktor0610 (#73686) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Öööö, ebay-ről gondoltam (így az ebay topicban)... :D
Ha olyan gazdag lennék, hogy itthon vegyek, akkor nem kérdezném, hogy hol kapni, hanem irány a bolt :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#73688) Viktor0610 válasza hcl (#73687) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bocs, a topikot nem néztem, csak válaszoltam. :D

:B

Samsung Galaxy A54

(#73689) darvinya válasza hcl (#73685) üzenetére


darvinya
titán

Én rendeltem nem1 telohoz legolcsóbb akkut, magas eladású eladótól és az jött amit írt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73690) laleeee válasza darvinya (#73689) üzenetére


laleeee
őstag

Sziasztok! Az ebay-en szeretnék Amerikából rendelni Bécsbe. Szerintetek mennyi vám és áfa- költségre számíthatok ?

(#73691) hcl válasza darvinya (#73689) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tudsz adni egy linket? :D Nekem a legutóbbi akkuval 20%-nál lekapcsol a telefon, azaz minimum annyival kisebb a kapacitása.

Mutogatni való hater díszpinty

(#73692) V/ válasza laleeee (#73690) üzenetére


V/
Topikgazda

Az áfa 20% és a szállító eljárási költsége. De ha úgy vásárolsz hogy kifizeted az Import charges-et akkor semmi.

(#73693) darvinya válasza hcl (#73691) üzenetére


darvinya
titán

Újra kell kalibrálni telot, párszor kikapcsolva tölteni.
Ha ez nem segít, akkor újra kell húzni fw-t.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73694) V/ válasza darvinya (#73693) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem ez volt a kérés. A link megadása nem ütközik a szabályokba, ha neked nincs anyagi érdeked mögötte.

(#73695) hcl válasza darvinya (#73693) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezeken már túl vagyok :) Innen tudom, hogy az akku gagyi.
A púpos gyári akkuval többet megy mint az újjal...
Le kéne mérni, de sanszos, hogy nem tudja a ráírt 3800mAh-t, de 2800-at sem, amennyi a telefon gyári akkuja lenne.
(Lítium meg amúgy szem szereti a csontra mertítést.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73696) havri1


havri1
félisten

Szevasztok!

Hú, de rég jártam erre :)
Jó ideje nem volt semmilyen problémásabb ügyem, apróságok voltak, mindent el tudtam intézni levélben ügy nélkül.
Viszont most van egy érdekes esetem, megosztom veletek.
Rendeltem az elektromos cigimbe 2 Panasonic akkumulátort tartalékba.
Ilyen volt benne vételkor, ismerőstől vettem, 1 éves, ami napig tökéletes, ebből kiindulva ebay, típusra rákeresve, megbízható eladó stb.

2Pcs 3.7V Ncr 18650B 3400Mah Rechargeable Batteries For Battery/Portable Charger

Megérkezik, kipróbál,örül, lead pozitív visszajelzés.
3 töltés után megadja magát az egyik, se kép se hang. Másik is kb 3 töltés után. Jobban megnézve, olcsó utánzat. Leszedve a matricát, üres váz, semmi hologram, mint az eredetin.

Írtam az eladónak, sajnálja, felajánl 3 AUD-t. 11.49AUD-ért vettem. Kiakadtam, mivel nekem nem a pénz kell elsősorban, hanem a hamis termékek elkerülése, főleg ilyen kategóriában, ahol robbanásveszély stb előfordulhat.
Írtam neki, hogy nem köszönöm, majd a PP eldönti.
Mivel tudomásom szerint nincs ilyen opció PP-n, hogy hamis termék, így a leírásnak nem megfelelő opciót választottam. De ez visszaküldési kérelemmel indul. Nem baj. Visszaküldeni nem fogom, mivel egyiket már szét is szedtem, erről képeket is csatoltam a case-be.

Na itt jön a kérdés:
- Jelen státuszban az eladó felé nyitott a visszaküldési kérelem, amire ha május 25-ig nem reagál, jön a következő lépcső.
- Ha nem reagál, gyanítom visszatérítik, visszaküldés nélkül (mintha már lett volna régebben ilyen esetem)
- Ha reagál, akkor csak elfogadni tudom, és rám vár az ügy, hogy feladjam, megérkezzen?
- Mivel nem áll szándékomban visszaküldeni (hiányos), a cél az az, hogy a terméket levegyék a piacról.

Update, most irkál az eladó:

Már case-n belül is írt, hogy mit szólok az ajánlatához? 6 AUD-t ajánlott fel (külön levélben), és nem kell visszaküldenem.
Gyanítom, ha elfogadom, a termék ugyanúgy kint marad az ebayen..
Szóval van bármi esélyem, hogy ezt levegyék, vagy teljesen visszatérítsék így?
(Google fordítóval írtam az üzenetet, ez már meghaladta az angol tudásom)

[kép]

:R

havri

(#73697) V/ válasza havri1 (#73696) üzenetére


V/
Topikgazda

Kezdem azzal, hogy a hirdetésben én sehol nem olvastam Panasonic feliratot. Miért lenne hamis? Hibás az lehet.

Ha problémád van a hirdetett termékkel vagy eladóval akkor termék hirdetés jobb szélen a Report item link.

Ezek a fő opciók:

1. pontnál
Bootleg records or unauthorized media
Counterfeit item or authenticity disclaimer
Descriptions that encourage infringement
Enabling duplication of copy-protected materials
Other copyright and trademark concerns
eBay item infringes your intellectual property rights

2. pontnál
Avoiding eBay fees
Banned or inappropriate payment methods
Compilation and informational items
Duplicate listings
Feedback solicitation
Fraudulent listing activities
Inappropriate item description
Inappropriate seller terms
Links, logos, and videos
No item listings and inappropriate comments
Offer to buy or sell outside eBay
Other listing practices
Search and browse manipulation
Stolen property

3. pontnál
Adult material
Animals, plants, and wildlife
Artifacts, grave-related items, and Native American arts and crafts
Drugs, alcohol, and tobacco
Electronics and electronic surveillance equipment
Firearms, weapons, and knives
Government and police-related items
Hazardous materials
Illegal items and items encouraging illegal activity
Manufacturers' coupons, gift cards, and credit cards
Offensive or violent material
Other prohibited or restricted items
Stamps, currency, and coins
Vehicles and vehicle parts and accessories

Ezeken belül még vannak hozzájuk tartozó okok, válaszd ami szerinted megfelelő.

De most akkor a PayPal-on vagy az eBay-en indítottál valamit?
A képeken az eBay-es dolgot látom, szerintem a PayPal most így nem merülhetne fel, mivel mindkét helyen nem lehet ugyanarra élő probléma rendezés. Mások az eljárási szabályok.
De elméletben visszaküldés nélkül megkapod a pénzed, ha az eladó elismeri a hibát, de a szétszedésre nem volt szükség, mivel nincs hamisítás esetének fennforgása.
Az hogy nem lehet használni megfelelően azt máshogy kellett volna bizonyítani, mivel megbontottad így nem igazán kell a hibás működést elfogadniuk, mert ez általában kizáró ok.

A requesten belül azt kérdezi mit szeretnél, (How about we do a refund for this matter?) ott kellene válaszolnod, hogy te ragaszkodsz a teljes refund-hoz

[ Szerkesztve ]

(#73698) havri1 válasza V/ (#73697) üzenetére


havri1
félisten

Ezek Panasonic akkumulátorok. Illetve annak hamisítványai. Itt egy másik hirdetés, ami szintén hamis, még rá íis írja: made in china. Japán only a pana.
PP-n indítottam ügyet, és azt vonta össze az ebay felületen, ne kérdezd miért.
Szaküzletben néztek rá, ott mutattak gyárit szétszedve, ezért bontottam meg.
A srác első ránézésre mondta, hamis :DDD
Még szét se kellett szedni. AZ a baj ezekkel, hogy veszélyes. Gyenge minőségű cellák miatt a cigaretta áramfelvétele annyira megterheli, hogy robbanhat.

[ Szerkesztve ]

havri

(#73699) Viktor0610 válasza havri1 (#73698) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem akarok belevau, de a Brand Unbranded nekem azt jelenti, hogy nem Panasonic.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#73700) havri1 válasza Viktor0610 (#73699) üzenetére


havri1
félisten

Igen, igazad van, viszont megtévesztő, hiszen ezen a néven típuson csak Pana szerepel.
Lényeg, nekem nem kell pénz, de robbanásveszélyes akkumulátor ne legyen elérhető, főleg úgy, hogy ecigibe ajánlja.

havri

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.