Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72901) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Benéztem egy megrendelést de ki is fizettem gyorsba töröltem a megrendelést de ez így is vissza lehet vonni hogy kifizettem?

(#72902) V/ válasza vadasz70 (#72901) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha egy órán belül történik a vásárlás törése akkor a z eladóknak el kell fogadni, ha azon túl akkor az eladón múlik. Akár kifizetted, akár nem.
Persze az érdekes hogy nem kell és mégis kifizeted. :)
Ha kártyával fizettél legalább 24 órának el kell telni, hogy tényleges fizetés legyen belőle és a bankok tudjanak a fizetés könyvelése és sztornózásával foglalkozni, ezt persze munkanap szokták.
Visszakapod a pénzed, de ez nem azonnal fog történni, pár munkanap kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#72903) vadasz70 válasza V/ (#72902) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Miután kifizettem azután vettem észre hogy nem jót vettem én úgy szoktam ha valamit megveszek azonnal kifizetem.

(#72904) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Pár dolgot már rendeltem az Ebay-ról. Soha nem volt gondom a rendelés menetével...
Az imént rendelni szerettem volna egy ledes indexet a mocira. Nagyjából 16 dollár. A virtuális kártyán van is pár száz forinttal több. Megrendeltem és fizetni szerettem volna, mikor kiderült, hogy a PayPal-on keresztül fogadja a kártyáról a fizetést - ha jól gugli fordítóztam... Mondom, OK! Erre kiírja valami AU 22,5 az ár. Még ez is OK, bár nem tudom mi ez? És főleg miért???
Ekkor jött a meglepi, írjam be a kártya biztonsági kódját! Megtörtént. Kis homokórázás után, visszadobott ugyan ide! Beírtam még vagy 3x, ugyanaz! KIléptem az ebay-ról, vissza, ott van a kosárban. Újabb próbálkozás, lásd mint fent...
Eltávolítás a kosárból lehetőség sehol! Rányomtam a termék megnevezésére a kosáron belül, hátha úgy tudom eltávolítani. Hát nem! Már kétszer volt a kosárban!
Akkor szerencsére eszembe jutott a rendelés törlése, amit meg is csináltam. Pár perce jött a válasz, hogy elfogadták a törlési kérelmem... Viszont továbbra is ott van a kosárban. Sehol Remove...
Mi volt a bibi?
Miért nem tudtam fizetni a kártyámmal, mikor minden adat és biztonsági kód is stimmel? (percekkel előtte az aliról rendeltem vele)
Mi az az AU?
Mikor vagy hogyan tűnik el a kosárból?
Köszönöm!

Más: Február 12-én rendeltem két külön eladótól ugyanolyan terméket, mert mindkettőnek csak 1 darabjuk volt. Egyiknél sem volt követési szám, sem az, hogy kb mikorra érkezik? Az egyik megjött már lassan két hete. A másikról semmit nem tudok. Ki lehet valahogyan deríteni, hogy mi a helyzet vele? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#72905) DJ. Ru$y válasza herrká (#72904) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az konkrétan AU$ -> [link]

16 US$ gondolom 22,5 AU$ és azért azt mutatta, mert az eladó eredetileg AU$-ban tette fel a hirdetést, neked pedig US$-ra van állítva az eBay.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#72906) herrká válasza DJ. Ru$y (#72905) üzenetére


herrká
senior tag

Köszi a látványos magyarázatot! :-) Eszembe sem jutott... Azt hittem valami ebay-os huncutság. Akkor egy dolog már kiderült. Köszönöm!

(#72907) V/ válasza herrká (#72904) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay-en történő fizetés ezt a módját én nem ismerem. De akkor pontosítsuk, hogy te eddig miként fizettél az eBay.
Két lehetőség van.
Ha van PayPal regisztrációd akkor azt választva fizetésre beléptet a PayPal-ra és fizeted.
Fizethetsz úgyis hogy megadod a kártya adatokat, a fizetést itt is a PayPal fogadja, de un. vendég üzemmód, nem lépsz be a PayPal-ra, bepötyögöd a kártya adatokat és fizetsz, egyszerű kártya adatbeviteles fizetés, nem kerül -ha lenne- PayPal fiók vásárlási történetbe ez a vásárlás, így az ottani védelem sem él.
Ezt azoknak találták ki akiknek nincs PayPal regisztrációjuk, csak egy bankkártyájuk.

Ilyenkor a kártya dolgait kell ellenőrizni. Van-e rajta elegendő pénz, nem fogyott el a napi vásárlási darabszám és összeg limit, ha esetleg Maestro kártya akkor épp most kattant be és nem fizet.

(#72908) herrká válasza V/ (#72907) üzenetére


herrká
senior tag

Szia! Eddig mindig a virtuális kártyámmal fizettem. El is van mentve. Már többször működött. A terméknél szerepelt a PayPal / és pár kártya típus, köztük az enyém is, ami Mastercard, csak virtuális. Mikor rányomtam a fizetésre, akkor feljött egy új ablak, amilyet eddig még nem láttam, ahol ott volt a termék fotója, linkje. Az én adataim, illetve a kártya tipusa, annál az utolsó négy számjegy, a lejárat stb. Alul egy nagy PayPal gomb... Más lehetőség nem volt!
Rányomtam, akkor jött fel a számomra ismerős fizetési oldal, az AU-s árral. (már tudom mi az!) Ott is rányomtam a fizetésre, és ekkor kezdődött ez a homokórázás, majd, hogy írjam be a kártya biztonsági kódját! De hiába írtam be egymás után többször is, a fizetek gombra mindig ezt dobta vissza...
Akkor lehet, hogy az a plusz két-háromszáz forint kevés ami a számlán van? USA dollárról átváltja az ausztrálra, és így már kevés... Az emil mindenesetre megjött, jobban megnézve sajnos csak az, hogy 3 napon belül dönt az eladó, hogy elfogadja-e a törlési kérelmemet.. Semmiképp nem kell kettő... Írjak az eladónak? Vagy mivel úgysincs pénz a kettőre a számlán, nem is fogja elküldeni. De mi lesz ha töltök később pénzt a számlára? Brrr!
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#72909) V/ válasza herrká (#72908) üzenetére


V/
Topikgazda

A 22,5 AU $ a MC szerint 4428,33 Ft ma. Minimum ennyivel terheli a kártyát de esetleg a bankod is befolyásolhatja. Ha virtuális kártya és a bankodnál te állítod a limiteket, akkor azt vedd figyelemebe hogy ez a vásárlás 2 db tranzakciót generál. Nálam az Ersténél külön állítom az összeget és vásárlási darabszámot ha elfogy a darab, akkor nekem azt írja hogy másik kártyát adjak meg, nem kódot kér.
Nem tudom hol tárolod el a kártyaadatokat, de nem javaslom, a Google smart lock nem védi megfelelően és a változásokat (kártya esetén a csc/cvc kód) jelszó azt néha visszaszinkronizálja egy régebbi állapotra.
Külső programokban is vagy a böngészőben is mindent el lehet tároltatni, de bankkártya adatokat ott sem javaslom.
És itt sem javaslom: Remember this card for future orders jelölni.
Ha nincs bekapcsolva az eBay a két lépcsős azonosítás, akkor lehetőséged adhat hogy a nevedben simán vásárolhassanak és fizethessenek. Persze nem lesz ez gond ha épp üres a kártya.

Nem ez jött elő?

[ Szerkesztve ]

(#72910) herrká válasza V/ (#72909) üzenetére


herrká
senior tag

Az ebay-on és az alin vannak elmentve a kártya adatok. Mindig mikor eddig fizettem automatikusan jött a kis kártyakép a négy utolsó számjeggyel és adataimmal. A 3 jegyű biztonsági kód is elvan mentve. Még nem is kérte soha eddig. Most viszont az ebay szerint az nem jó...
Újra nézve, és a Te általad megadott árfolyam szerint lehet, hogy hiányzik vagy 10-20Ft a kifizetéshez. Én olyan 4200 körül néztem, de biztos akkor nem jó helyen... Mindegy mostmár kivárom a 3 napot, addig nem teszek pénzt a számlára.
Köszönöm!

De igen! A fizetésre nyomás után ez volt! És itt volt piros a security code mező...

[ Szerkesztve ]

(#72911) herrká válasza V/ (#72909) üzenetére


herrká
senior tag

Lejárt a szerkesztés..
A két lépcsős azonosítást hol tudom bekapcsolni? Az olyan mint az O.P-s? Sms-t küld?
Köszi!

(#72912) V/ válasza herrká (#72911) üzenetére


V/
Topikgazda

Az MC árfolyamot itt célszerű ellenőrizni, a fizetéskor ezzel terhelik a kártyát, hogy majd azután a bankod a végleges levonáskor többet vagy kevesebbet von le az persze igaz. A Bank fee-t 0 %-ra kell megadni.

Kipróbáltam kártyás fizetést nekem a megszokott ablak jött elő, annyi hogy ilyenkor nem tárolom el

és a fizetés előtt el kell fogadnom a feltételeket

Összefoglaló, 2. Az eBay-en 2 faktoros belépési azonosítás aktiválása

(#72913) herrká válasza V/ (#72912) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm!
Igen, ez az ablak is kijött, ez szokott régebben is. A feltételeket is elfogadtam. Majd Confirm and pay - és ekkor volt a kis gondolkodás, majd jött a korábbi hsz-edben látható kép, ahol kérte a security kódot... Időközben eltűntek a kosárból a cuccok... Ölöm és bódottááá!
Köszönöm szépen a türelmedet és a segítségedet immár sokadszor!
Elolvasom az összefoglalót is!
Üdv!

(#72914) darvinya


darvinya
titán

Pontosan hogyan lehet megnézni 90 napnál későbbi vásárlásokat?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72915) V/ válasza darvinya (#72914) üzenetére


V/
Topikgazda

60 napig látod az alap listában, tedd át a megjelenítést 2018-ra vagy 2017-re.

(#72916) darvinya válasza V/ (#72915) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72917) tomi5244


tomi5244
őstag

Nincs valami szabály arra, hogy az eladónak fel kell tüntetni, hogy mit tartalmaz majd az elküldött csomag?

Ehhez a rádióhoz mellékelniük kéne az autóhoz tartozó "autó-specifikus" kábeleket, más eladóknál erre ki is térnek, még képekkel is, de itt sehol nem találom, vagy nálam van a gond? :)

[link]

(#72918) V/ válasza tomi5244 (#72917) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom hogy miből gondolod hogy köteles lenne leírni hogy mit tartalmaz a pakk. Vagy leírja vagy nem. Mivel újnak hirdeti valószínűleg komplett csomagot küld, amit a gyáriak hozzáadtak tartozékot azzal.
Vagy anélkül adja el. Ha létezik ilyen fogyasztóvédelmi szabály az az eBay-en nem igazán érvényes.
De ilyenkor szoktunk kérdezni az eladótól. Contact seller, Details about item és alul a Contact the seller gomb

[ Szerkesztve ]

(#72919) tomi5244 válasza V/ (#72918) üzenetére


tomi5244
őstag

Írtam neki, majd kiderül. Azért kérdeztem csak, mert szinte kivétel nélkül minden eladónál szoktam látni, hogy mit mellékel még hozzá.

(#72920) V/ válasza tomi5244 (#72919) üzenetére


V/
Topikgazda

Én is rászoktam kérdezni, de volt aki hülyének nézett, hogy eredeti gyári csomagolás és benne vannak a szerelési tartozékok, azt azért nem tüntette fel külön.

(#72921) vadasz70 válasza V/ (#72902) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Reggel kaptam ezt a levelet.Hogy nem nemtudják megszüntetni a megrendelést pedi 5 percen belül lemondtam. most akkor mit tegyek.
Hi Peter, Paul Szucs,

We could not cancel your order because the seller already shipped it on Mar 26, 2018.

Here's the tracking number: Tracking Number:

(#72923) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Sziasztok, Olaszországból rendelt csomag esetén meddig várjak? Mikor érdemes case-t nyitni?
10 napja meg sem mozdul a cucc...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#72924) V/ válasza sz.zs. (#72923) üzenetére


V/
Topikgazda

Írtál már az eladónak? Kérdezz rá. Mivel lett küldve? Ha posta akkor mind az olasz posta mind a magyar csiga lassú. Az hogy 14-én még a Nemzetközi kicserélő központban van az oké, de a biztos a 15-i kimenetel? Hol nézed ezt a nyomkövetést?
De egyébként mindig az Estimated delivery Mar 29, 2018 - Apr 03, 2018 végső dátuma a meghatározó, ha ez letelt és még adsz rá pár napot hogy esetleg csak befusson a csomag, azután nyitsz meg nem érkezett request-et. Persze ehhez célszerű tudni hogy ki a szállító, mert úgy ki lehet sakkozni a várakozási időt.

[ Szerkesztve ]

(#72925) darvinya


darvinya
titán

Volt egy refound -om, és eladótól jött válasz email.
Ebbe az email-ben, viszont van egy ilyen tétel You've committed to buy this item és a alatt Pay now gomb.
Ez most mi?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72926) V/ válasza darvinya (#72925) üzenetére


V/
Topikgazda

Már írtam többször, mivel visszakaptad pénzt így a vásárlás nincs kifizetve, mivel az eladó felé is le kell könyvelni a vásárlás törlését (törölni kell a számlázásból is a tételt), az mindig csak a refund után történhet, egy időben vagy előtte nem lehetséges, mert akkor nem kapnál pénzt, amíg ez nem történik meg, addig ott a te vásárlási történetedbe. Majd el tűnik a folyamat végén. Ha zavar van a hide opció.

De ha esetleg meggondoltad magad még újból megveheted, kaptál egy végső lehetőséget. :)
Oké, ez nem komoly.

[ Szerkesztve ]

(#72927) V/ válasza vadasz70 (#72921) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos kifogtál egy hülye eladót, így csak később lesz meg a pénzed és egy kicsit bonyolultabb úton.
Ha 25-én mondod le, akkor 26-án nem szállíthatja. Nem is tudta feladni.
Írj az eladónak, hogy legyen szíves törölje a vásárlást, mert te 1 órán belül kérted a törlést és ha azután ő feladta akkor ő hibázott. Kérdezd meg hogy miért nem fogadta el a törlési kérelmet, előbb arra kellett volna válaszolni és nem "elküldeni" a kifizetett árut. De egyébként sem küldte még el.
Milyen tracking number-t adott meg?

[ Szerkesztve ]

(#72928) vadasz70 válasza V/ (#72927) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Here's the tracking number: Tracking Number: UH108078383TR
Írtam neki de ha feladta akkor hogyan tudom vissza mondani ha nem fogadja el.

(#72929) V/


V/
Topikgazda

Csak szólok hogy nem egészen jó az eBay működése. Azt észrevettétek hogy a com oldalon belenyúltak a figyelési lista megjelenítésébe, ami rosszabbnak tűnik, nem jó a help elérése sem, mindenáron ki kell választani egy terméket és rögtön a a megoldás kezdődik, nem a segítő szöveg jelenik meg.
A nemzeti oldalakon nincs változás.
Ilyen értelmetlen mókólás esetén szoktak fizetési anomáliák is előfordulni.

(#72930) V/ válasza vadasz70 (#72928) üzenetére


V/
Topikgazda

Már eleve nem fogadta el. Ezért utaltam a későbbi időpontra.
De ez egy követhetetlen -nálam ez kamu kategória- nyomkövetési szám. A török postai felvevőhely biztos nem működött tegnap és ez nem is igazi nyomkövetési szám.
Mivel ténylegesen nem adta fel, ő még tudja sztornózni.

[ Szerkesztve ]

(#72931) trialboj válasza trialboj (#72711) üzenetére


trialboj
őstag

Van 2 ukből vásárolt csomagom, ami valójában Kínából jön. Eredetileg nem volt sürgős, de ma már 1 hónapja úton van, és ami a leg idegesítőbb, hogy semmilyen frissítést nem látok, hogy ideért volna az euba.

Az egyik tok húgomnak kellett volna aki holnap utazik, ezért most kellett vásároljak neki egy ugyanilyet itt helyben, persze 5xös felárral.

Reális kérés, hogy azonnali refundot kérek az egyik termékre, mert innentől kezdve nincs rá szükségem, és az eladó nem teljesítette amit ígért? (nem nagy összegek, de akkor is zavar, hogy így átvert ezzel az uk vs china jelöléssel)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#72932) V/ válasza trialboj (#72931) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérni kérhetsz, ha már eltelt a várható szállítási idő.

(#72933) sz.zs. válasza V/ (#72924) üzenetére


sz.zs.
senior tag


Hát akkor elvileg már nyithatnék simán… Az eladó egyébként azt mondja hogy türelem türelem türelem, az olasz posta rohadt lassú…
Olasz és Magyar Posta…
17TRACK nevű programmal nézem, de bármi mással nézem, ugyanez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#72934) darvinya válasza V/ (#72926) üzenetére


darvinya
titán

Az oké, de az nem ottanira értettem, hanem erre. [kép]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72935) V/ válasza darvinya (#72934) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem mobilon nézed akkor látszódhat hogy egy másik ajánlat és el van választva az üzenettől.
Nem kell megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#72936) V/ válasza sz.zs. (#72933) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak a Magyar Posta oldalán olvasható az elküldés, az összes többi nyomkövetőnél az a vége hogy Miláóba van. Esetleg várj péntekig, addig itt kellene lenni.

(#72937) darvinya válasza V/ (#72935) üzenetére


darvinya
titán

Nem mobil, asztali nézet, csak bele nagyítottam.

Köszönöm

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72938) V/ válasza darvinya (#72937) üzenetére


V/
Topikgazda

Világos, csak engem a felül látható 4G, ébresztő és töltöttség kijelzés megzavart.

(#72939) Fredy02


Fredy02
tag

Nemrég írtam ide most egy ilyen emailt kaptam az ebaytől. De nem találom amit írnak :

S23U

(#72940) darvinya válasza V/ (#72938) üzenetére


darvinya
titán

Jogos, legközelebb (ha nem felejtem el :) ) kiírom milyen nézet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72941) V/ válasza Fredy02 (#72939) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg az Összefoglalóban a 4. c) Az eBay case továbbvitele eBay döntéséig, ha nem tudtunk megegyezni az eladóval.
Szerintem hibás ez az üzenet, neked ezt kellene ha már itt az ideje: Ask us to step in and help

(#72942) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Ezt a rádiót rendelném meg EU-ból. Találtam UK eladót, de a másik topikban kicsit megijesztettek, hogy az Angolokkal is vigyázni kell, bár itt azt írja, hogy "Ormskirk, United Kingdom"

[link]

Elég rövid határidőt ír kézbesítésre, azért gondolom, hogy valós az eu szállítás. Írtam neki már, de nem válaszolt. Van netes boltjuk is: [link]

(#72943) V/ válasza tomi5244 (#72942) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké ez egy törzsgyökeres angol bolt. És a Ormskirk is Angliában, West Lancashire megyében van.
Mi lenne itt a gond, az hogy az ottani eladójuknál van a termék?

Business seller information
CES AUTOS LTD
Robert Taylor
UNIT 30 Carrock Road
Croft Retail Park.
Bromborough
Merseyside
CH62 3RA
United Kingdom
Phone:1513342200
Email:roberttaylor010775@yahoo.co.uk
Trade Registration Number: 08202923
Value Added Tax Number:
UK 141139347

(#72945) tomi5244 válasza V/ (#72943) üzenetére


tomi5244
őstag

Nos megrendeltem, sima postai csomagként adják fel ahogy olvastam. 14-18 napot ír. Van rá esély, hogy hamarabb ideér? :B UK-ból mi a jellemző?

(#72946) V/ válasza tomi5244 (#72945) üzenetére


V/
Topikgazda

7-10 nap, 85 %, 15 %meg a több nap

[ Szerkesztve ]

(#72947) herrká válasza herrká (#72908) üzenetére


herrká
senior tag

Sziasztok! A tegnapi ügyem folytatása. Tegnap üres lett a kosár. Megnyugodtam. Ma írt az eladó, hogy sajnálja, hogy visszamondtam az üzletet. Eddig pozitív értékelésű vevő voltam. Ez rám most rossz fényt vet az ebay-en. Értékeljem őt pozitívan, akkor ő is pozitívan fog engem, illetve akkor törli a rendelésem...
Mi van? Üres a kosaram. Nincs mit törölni. Vagy vissza tudja csinálni? Ha igen, hogy értékeljek egy meg sem történt üzletet? Vagy nem kell vele foglalkozni?
Köszönöm!

(#72948) V/ válasza herrká (#72947) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy eladó csak pozitív értékelést adhat a vevőnek. A másik opciója hogy nem ad. Egyébként lehet értékelni a szituációt, persze a szállításon nincs mit értékelni, de a többit lehet. Mondjuk te sem adhatsz ilyenkor semlegest és negatív értékelést, de értékelhetsz.
Rád nem vet rossz fényt mert ez nem számolják, a nem fizetés a problémás, de itt erről szó nincs.

(#72949) herrká válasza V/ (#72948) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm! Akkor inkább nem foglalkozom vele. (nem tudom, hogy kell így értékelni, hogy nem érkezett csomag) :-)

(#72950) V/ válasza herrká (#72949) üzenetére


V/
Topikgazda

Ugyanúgy, Leave feedback

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.