Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72401) dbius


dbius
veterán

Sziasztok!

Nem nagyon látok friss infót a 4PX nyomkövetéssel kapcsolatosan.

Egy terméket rendeltem kolleganőmnek decemberben, ehhez a céghez tartozik a nyomkövetési szám, amit az eladó megadott. Jelenleg ezt mutatja a nyomkövetés.

február 6-a volt a becsült kézbesítési idő utolsó napja. Vegyem fel a kapcsolatot az eladóval, vagy várjam meg a jövő hetet? Mi a tapasztalat egyébként ezzel a 4px-el kapcsolatban? :R

(#72402) darvinya válasza mprrpm (#72399) üzenetére


darvinya
titán

Csúnyán mondva, azok már karácsonyi ajándék.

Nov. végén rendelt tételeimet refoundoltam, mert biztosan nem érkezik már meg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72403) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Kicsit sírtam itt egy indiai rendelésemről, ami nem akart elindulni. Aztán 12-én feladva, 15-én már nálunk feldolgozva. Tracking időpontok szerint 7 órát töltött repülőn (a lényeg, hogy egyik napról a másikra ideért). Hétfőn (ja, az már ma van :) ) hozza a postás.

Viszont két kínai kacatom meg sehol. Az egyik 5-én szállt fel, a másik 9-én és még nem jöttek le a levegőből. Ennyi kerozin a világon nincs :D
Mi a pék történik? A Kínából érkező küldeményeket félretették?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#72404) V/ válasza dbius (#72401) üzenetére


V/
Topikgazda

Lassú és mivel nem postai nyomkövetési szám a bejegyzéseknek nem lehet hinni, egyedül az elindulás tekinthető igaznak.

(#72405) V/ válasza pulutodurumo (#72403) üzenetére


V/
Topikgazda

Indiából mindig gyorsabban ideér mint Kínából.
A felszállás azért nem azt jelenti, hogy útközben nem történik leszállás, de azt nem könyvelik a postai nyomkövetésnél, nem rögtön érnek ide.
Mi lenne ezeknél a várható érkezés utolsó időpontja? Ha azt megközelíti pár nappal és nincs itt akkor esetleg lehet aggódni.

[ Szerkesztve ]

(#72406) dbius válasza V/ (#72404) üzenetére


dbius
veterán

Köszi, írok az eladónak, aztán meglátjuk. :R

(#72407) citkar


citkar
addikt

Sziasztok!

Pár hete meghirdettem Ebay-en egy laptopot, de nem adtam ott el, le is került a listáról egy idő után. Jelenleg is ott van az unsold kategóriában.
Most kaptam egy számlát, amit nem értek tisztán.
Jól értem, hogy akkor kéne fizetnem, ha tovább szeretném hirdetni, vagy van valamiféle költség akkor is, ha szimplán hirdetek, de nem adok el semmit?

[ Szerkesztve ]

(#72408) V/ válasza citkar (#72407) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól függ hogy adtál-e meg fizetős opciót, mert akkor azt fizetned kell függetlenül attól, hogy eladod vagy nem. A számla tartalmazza hogy mit számítanak fel és hogy kell-e fizetni.
1 $ vagy 1 £ alatt nem kell fizetni, majd összeadódik havonként. Pl UK oldalon hirdetsz és azt jelölöd hogy jelenjen meg az com és ca oldalon az 0,32 £, ha nem sikerül eladni, akkor majd a 4. hónap után kell fizetni 1,28 £-ot.Ha 30 napos a hirdetés megújítása.

Pl:
Mivel nem lett eladva 1 hónappal ezelőtt ott az előző számlázott díj (Previous balance), amit nem kellett akkor kifizetni. A többi meg egyértelmű, Advanced listing upgrade fees a "csicsázás", a Final value fees az eladási jutalék.
Értelemszerű ha nem adtam volna el, akkor csak a Previous balance és a Advanced listing upgrade fees a fizetendő.

[ Szerkesztve ]

(#72409) citkar válasza V/ (#72408) üzenetére


citkar
addikt

Pár részlet alapján tudnál pontosítani?
Feltételezem hosszabbításképpen, extra szolgáltatásért kellene fizetnem, de sosem kaptam még ilyet, nem vagyok benne biztos. Tartozni pedig nem szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#72410) V/ válasza citkar (#72409) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos ennyit kell fizetned, a minimum fix ár miatti díj a sok, Reserve Price Listing ezt nem jelölném.
Levonva a meghirdetési kedvezmény a 0,37 £, az azonnali fizetés 0,53 £ felszámolva és csak ennyi lett volna ha a fentit nem jelölöd.
De amikor kiválasztottad írja hogy az pénzes lesz.

[ Szerkesztve ]

(#72411) citkar válasza V/ (#72410) üzenetére


citkar
addikt

Egyszer feladtam a hirdetést, majd lejárt, nem hosszabbítottam, nem is tervezem.
Jól értem, valamiféle extra (fizetős) szolgáltatást eddig is igénybe vettem? Nem volt olcsó figyelmetlenség.

[ Szerkesztve ]

(#72412) V/ válasza citkar (#72411) üzenetére


V/
Topikgazda

Most a com-on vagyok és ezért $-t látsz de ez lenne az 600 $ minimum ár esetén 30,48 $ a díja:
(425 font esetén kb 22)

(#72413) citkar válasza V/ (#72412) üzenetére


citkar
addikt

Magyarul szólva feladtam egy hirdetést és annak ellenére, hogy nem adtam el a terméket, fizetnem kell ezt az összeget?

(#72414) V/ válasza citkar (#72413) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan.
Úgy adj fel hirdetést, hogy ne legyen minimum díj beállítva, legfeljebb vedd feljebb az induló árat, de az is pénzbe kerül, mert az ingyenes meghirdetés csak egy bizonyos összeghatár alatt van.
Itt vannak az angol extra díjak
és itt meg az alap díjak
Itt a USA díjak

[ Szerkesztve ]

(#72415) citkar válasza V/ (#72414) üzenetére


citkar
addikt

Nem figyeltem, hogy a minimum (nem kezdő) ár beállítása fizetős opció.
Ebből is tanultam, de a gépet máshol eladtam, így nem tervezek mást egyelőre feltenni.
Köszönöm az információt.
Azért egy PayPalos fizetős linket odaszúrhattak volna alá, mint a többi vásárlásnál :D
Ennek a fizetése is megér egy misét, ahogy bajlódom vele...

[ Szerkesztve ]

(#72416) HollyBoni válasza citkar (#72415) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mármint a díjak befizetéséhez szúrhattak volna oda PP linket? Mert az van, még a képen is látszik amit belinkeltél:

"Make a one off payment for selling fees"

(#72417) citkar válasza HollyBoni (#72416) üzenetére


citkar
addikt

Sajnos abban a formában csak Euro/USD alapú számlával fogadna el, olyan formában, mint a vásárlásnál nincs.
Próbáltam valamiféle módon hozzáadni, mint alapértelmezett fizetés módnak a PayPalom, de az sem változtatott ezen. Végül bankkártyáról fogadta el.

(#72418) V/ válasza citkar (#72415) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha megnézed a számlát ez előzetes értesítés, nem kell PayPal link, mert a megadott időpontban automatikusan vonja a jutalékot a PayPal-on keresztül vagy a bankkártyáról.
Nem kell kapkodni a fizetéssel.

Közben nálad is megláttam a konkrét időpontot (február 23-25), mivel nem PayPal fizetést adtál meg alapnak ezért kártyáról szedték volna le akkor:

Javaslom, hogy állítsd át PayPal-ra.

Nézd már meg az értesítő e-mailt biztos van nálad is ilyesmi benne:

Az lényeg hogy példa szerint legyen annyi pénz a PayPal fizetőeszközön hogy május 30 és jnius1 közt le tudja vonni.

[ Szerkesztve ]

(#72419) citkar válasza V/ (#72418) üzenetére


citkar
addikt

Nem akartam ilyen automatikus fizető megoldást, így én átutaltam.
Illetve az fura, hogy ha rákattanok, hogy most befizessem PayPalról, ennél a megoldásnál problémázott, hogy nem USD/EUR alapú, de automatikusan levonta volna? Nem feszegettem a kérdést, mert szeretem tudni hova megy a pénz és magam intézni, csak konkrét biztosítás, vagy hasonló fix összegűt fogadok el rendszeres fizetési megbízásra. Ebay-nél sem hagytam megjegyezni a PayPal fiókadatait, minden fizetésnél külön megadom inkább.

[ Szerkesztve ]

(#72420) V/ válasza citkar (#72419) üzenetére


V/
Topikgazda

Alapból automatikus a fizetés, vagy kártya vagy PayPal.
Neked kártya van beállítva és majd 23-ától ment volna a pénzt.
A korábbi fizetés nem szükséges, esetleg kiakadhat a rendszer, problémázik.
A PayPal a biztonságosabb és követhetőbb. De ahogy gondolod.
Bár most már nem értem egyszer kártyával való fizetést írsz, most meg utalást. :F
A technológiádat nem kritizálom, de a minden alkalommal való megadás kevésbé biztonságos, mint egyszer beírni, bár a két fiók összerendelése ezt nem befolyásolja és én nem a böngészőbe való beírás eltárolásra gondolok most.

Ha biztonságos használatot szeretnél akkor mind az eBay-en, mind a PayPal-on aktiváld az sms-es belépési védelmet.

[ Szerkesztve ]

(#72421) citkar válasza V/ (#72420) üzenetére


citkar
addikt

A kódgenerátoros belépést használtam, amikor volt érdemleges összeg a PayPalnál, azt is ti ajánlottátok, hasznos dolog.
Mondjuk tőlem a PayPalhoz kötött virtuális OTP számláról sem tudnak sokat levenni, mert alapvetően kevés pénzt tartok rajta, csak hogy apró dolgokat vehessek. Egy telefon vásárlásánál is már előtte átutalom erre a virtuális számlára a szükséges összeget, arról meg lehúzza a PayPal.
Biztos van más módja is, ezt megszoktam.
Amazonnál használtam régen ezt az egy klikkelős vásárlást, de amikor véletlen megvettem valamit, majd rendezni kellett, hogy visszavonják (szerencsére mobil applikáció volt), akkor onnan is kivettem :D

(#72422) viktor00701


viktor00701
csendes tag

Sziasztok
Decemberben rendeltem egy mi band 2 őt az ebayről és február 15 én meg kellett volna érkeznie de sajnos még nem jött meg .... felnéztem az ebayra és meg akartam nézni a terméket amit vásároltam és ez fogadott ( This user is no longer registered on eBay.) ez után hogy tudok esetleg üzenetet váltani az eladóval? vagy egyből paypalnál kell reklamálnom hogy nem érkezett meg a csomag? Válaszokat előre is köszönöm
További Szép Napot
Üdv Viktor

(#72423) V/ válasza viktor00701 (#72422) üzenetére


V/
Topikgazda

A Resolution Centerben ott kellene lenni még a vásárlásnak, illetve ha vásárlási lista 2017-re van állítva ott is. Az eBay biztosítja a vásárlói védelmet nem az eladó.
A PayPal-on is indíthatsz dispute-t, ha nem utal vissza az eBay-re.
De ha feladta decemberben, akkor még március 15-ig lenne védelmed, esetleg meg is érkezhet, mert a február 15 a várható érkezési idő utolsó napja volt, ami ismerve a postai szállítási problémákat ezen az időponton túl is nyúlhat.

[ Szerkesztve ]

(#72424) viktor00701 válasza V/ (#72423) üzenetére


viktor00701
csendes tag

My ebay/ summary alatt még látom hogy ott van a termék

Mennyi ideig tudok reklomálni az ebaynél? Ha mégsem érkezik meg? Nem életbevágó probléma megtudom várni a márciust csak nem szeretnék semilyen határidőből kicsúszni.

[ Szerkesztve ]

(#72425) V/ válasza viktor00701 (#72424) üzenetére


V/
Topikgazda

Mint írtam március 15-ig. Adj még egy hetet a csomagnak, aztán mehet a request, vagy a dispute.
A február 15-én megérkezett csomagomat még mindig nem hozták ki pedig már itt van Szegeden, sajnos a helyiek is tesznek +időt a kézbesítésre, extrém esetben akár 10-12 nap is hét is lehet mire kézbesítik. A Nemzetközi Kicserélő Központ rátesz 6 napot, a helyiek szintén, az utóbbi időben sajnos ilyen tapasztalataim is vannak.

(#72426) goku888


goku888
tag

Sziasztok
kettő tereméket szeretnék rendelni vagy is egyelőre még gondolkozok rajta és abba tudtok e nekem segíteni hogy csak a 27% vámot kell kifizetnem vagy vámot is kell fizetnem

https://www.ebay.com/itm/REY-STAR-WARS-VII-Art-Scale-1-10-SERIE-2-STATUE-BY-IRON-STUDIOS-DISNEY/122932391208?epid=500320535&hash=item1c9f576d28:g:dSMAAOSwjXNaacET

(#72427) V/ válasza goku888 (#72426) üzenetére


V/
Topikgazda

Légy szíves használd a Link gombot, jobban nézne ki a hozzászólásod

Sziasztok
kettő tereméket szeretnék rendelni vagy is egyelőre még gondolkozok rajta és abba tudtok e nekem segíteni hogy csak a 27% vámot kell kifizetnem vagy vámot is kell fizetnem
Erről lenne szó.

Ez 163,9 $-nak van írva, így az 132 € körüli összeg, ezért csak a 27% Áfa és a vámeljárási költség fizetendő.
Kettő esetén már számolandó a kereskedelmi vámtarifa, az Összefoglaló vámolási résznél (17. pont) ott a TARIC elérhetősége, ott meg lehet nézni, hogy az ilyen dologra 0-5-10-15 %-e a vám. Ha van vám akkor azt még hozzá kell adni a vételárhoz és úgy számolni a 27%-os Áfát.
Ez neked összesen kb. 41116 Ft+ 11101 Ft +3000 Ft = 55217 Ft lenne

[ Szerkesztve ]

(#72428) V/ válasza V/ (#72427) üzenetére


V/
Topikgazda

Közben megnéztem a vám műanyagból készült szoborra 6,5 %
3926 40 - Szobor és más díszítésre szolgáló tárgy ERGA OMNES (ERGA OMNES)
- Import: Harmadik ország vámtétele (01-01-1999 - ) : 6.50 %

Így ebből 2 db megvásárlása esetén a hozzávetőleges ár ilyen lenne:
82232+5345=87577+23646+3000=114223 Ft

(#72429) profit


profit
junior tag

Az lenne a kérdésem, ebayen miért nem látszanak a decembernél régebbi rendelések.

Sem az ebay app, sem az ebay weboldal nem mutatja a régebbi rendeléseket. PayPalről nehezebb visszakeresni, mert ott például nincsen fénykép a hosszú listában, sem várható érkezés, amihez hasonlíthatnék.

Nem érkezett meg egy november közepén rendelt áru február közepéig. Ebayen hiába kerestem, mert a teljes lista decemberrel kezdődik, holott régebben mutatta a tételt. PayPalen megtaláltam a kifizetést, és még két tételt, melyeket szintén nem szállítottak le.

(#72430) Spet


Spet
addikt

Sziasztok, újabb kérdéssel fordulnék hozzátok.

Ismét gondolkozok projekt karóra beszerzésében (tudom hülye hobbi). A termék Venezuelában található, global shipping program van megjelölve szállítmányozásként, ahol Magyarország is fel van sorolva mint lehetséges úti cél. (kalkulákja az összegeket is rendesen)

A probléma, hogy ha licitálnék a termékre, akkor a rendszer elutasítja az alábbi üzenettel: We are sorry, but the item you selected may not be purchased due to seller shipping restrictions or due to country-specific import/export or other relevant restrictions.{e56127-779732x}.

Felvettem a kapcsolatot a kereskedővel, aki azt mondta, hogy technikai probléma lesz, nem tett egyedi kikötést (már volt ilyenre példa, de ott az eladó leírta, hogy adózási dolgok miatt vették ki országunkat) és küldjek e-mail a supportnak (amit megtettem).

Kérdés, mire számíthatok?
1. Az eladó nem adott megfelelő választ (véletlenül), és ugyanúgy adóügy miatt nem küldené a csomagot.
2. Ténylegesen technikai probléma áll fenn.
3. Kettő kombinációja.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#72431) V/ válasza profit (#72429) üzenetére


V/
Topikgazda

Talán állítsd át a megfelelő évre a megjelenítést. :)

(#72432) bsh


bsh
őstag

üdv,
két cuccot várok usa-ból, elvileg egy csomagban jönne a kettő. de teljesen meg van hülyülve nálam az ebay: a vásárlásaimnál a két temrék utoljára 13-án volt frissítve, akkor érkezett a GSP központba, de külön csomagszámokon. közben 17-én kaptam 1 percen belül 7 email értesítést (de csak emailt, ebayen semmit!!!), hogy megérkezett (x2), vámkezelés (x2), az egyik terméknél 3-5 nap csúszás lesz custom review miatt (miért???), majd 1 perc múlva, hogy elhagyta a GSP központot minden (és a 3-5 nap csúszás??), és mindez most már 4(!) csomagszámot mutat.
ha meg próbálnék customer service-nek írni és ott kiválasztom a terméket, akkor ott már a tracking azt mutatja, hogy valójában már átjött németországba a cucc és úton van.
szóval összevissza mutatja a tracking infókat, nem frissül napok óta, az egy csomagot hol kettőnek, hol négynek mutatja...
wtf?

(#72433) V/ válasza bsh (#72432) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs az meghülyülve, van egy USA küldemény azonosító és van egy EU-s küldemény azonosító, még lehet egy harmadik a közvetlen kézbesítő cég azonosítója ugyan arra a küldeményre.

Pl:
Kézbesítő cég (GLS): 405626170059
USPS Tracking: #9405509699939616525624
Global Tracking: #UPAAB000000258811084

(#72434) bsh válasza V/ (#72433) üzenetére


bsh
őstag

de eddig ha a vásárlásaimnál a tracking number-re kattintottam, mindig mutatta az aktuális állapotot. most meg nem mutatja azt, nem frissült egy hete. ez biztos nem normális. :F

(#72435) V/ válasza bsh (#72434) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez akkor más mint eddig, esetleg inkább nézd a GLS oldalán ha már meg van az a szám.
Ha nem kerül senkinek a kezébe, nem történik vele semmi, akkor nem is fog bejegyzés történni. Megkapta a GLS a számot és eltelhet 1 hét mire fizikailag is a kezükbe kerül. Ezt is vámolják valahol.

(#72436) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Téves licit érkezett egy eladó termékemre, és írt, hogy töröljem. Nem találom a licit törlést. 3 nap van még hátra, és csak ő licitált. Neki kell kérnie a rendszerben?

(#72437) V/ válasza RAiN91 (#72436) üzenetére


V/
Topikgazda

Neki kellene, az Összefoglaló 6. pont vége.

(#72438) RAiN91 válasza V/ (#72437) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszi.

(#72439) V/ válasza RAiN91 (#72438) üzenetére


V/
Topikgazda

Esetleg nézd már meg hogy ez működik-e. Ezen a linken beírod a hirdetés azonosítót, a licitálót és beírod hogy kérte a törlést majd a cancel bid
Mert akkor ezt is beírom az Összefoglalóba.

[ Szerkesztve ]

(#72440) RAiN91 válasza V/ (#72439) üzenetére


RAiN91
őstag

Működik, ahogy leírtad, és egyből törölte!

Hirdetés azonosító (pl. 174759427912)
Buyer név (pl. asd123)
Ok (pl. téves bid)

[ Szerkesztve ]

(#72441) V/ válasza RAiN91 (#72440) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi, ezt mindig elfelejtem én is, szerencsére ritkán kell törölni.

(#72442) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy Parcelforce-nak (UK) ki a magyar partnere?
Google/honlap alapján odáig jutottam, hoyg vagy GLS vagy MPL.
Ezek valid infók?

(#72443) V/ válasza mézespálinka (#72442) üzenetére


V/
Topikgazda

Hogy néz ki a nyomkövetési szám? Mert akkor egyszerűen eldönthető, beírni a két cég keresőjébe és valamelyik ad találatot.
Mi van egyébként szállítás módnak megadva?

[ Szerkesztve ]

(#72444) lupus_l válasza mézespálinka (#72442) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Magyarországon a GLS a partnere. Ha jól tudom új azonosítót is kap a csomag.

(#72445) mézespálinka válasza V/ (#72443) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Szia!

Courier - Road Express 3-5days
EK506487092GB

Ennyi infóm van. Próbáltam én is keresni, de egyik keresője sem ismeri.

@lupus_l: Köszi! És ezesetben várható email / sms értesítés? Vagy itt is úgy megy, mint belföldön, hogy ha kért hozzá a feladó igen, ha nem kért akkor nem.

[ Szerkesztve ]

(#72446) lupus_l válasza mézespálinka (#72445) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Parcelforce és GLS között nincs értesítési rendszer megoldva, hiába adja meg értesítésre az adataidat a küldő.

(#72447) V/ válasza mézespálinka (#72445) üzenetére


V/
Topikgazda

Eleve adja ahogy ez nem Posta lesz: Courier - Road Express 3-5days
A számra is írja hogy Nem megfelelő formátumú Universal Postal Union azonosító
A futár vagy mielőtt vinné akkor telefonálhat vagy ha csengetés után nem nyitnak ajtót, akkor telefonálhat vagy hagy címkét az ajtón.

[ Szerkesztve ]

(#72448) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok

Ilyenkor mi van? Kifizettem egy laptopot ebay-en kaptam egy kamu trancking számot, és és más semmit azt írják hogy február 21-ig ha nem jön meg akkor tudok nyitni ügyet, hogy visszakapjam a pénzem, de nem lehet, annyit ír hogy vegyem fel a kapcsolatot az eladóval, közben a gyökér átírta egy olcsóbb laptopra. Január 22-én vásároltam. 140e-ről van szó. Mocskos franciák.

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#72449) V/ válasza animatrix11 (#72448) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha február 21-et írtak, akkor a nyitási ablak 22-én indul. Ma éjfél lenne az elméleti idő a megkapás végének.
Mindenképp elsőként a eladóval vedd fel kapcsolatot, azzal indul minden "ügy".
Nem érkezett meg request és majd annak megfelelőne

[ Szerkesztve ]

(#72450) animatrix11 válasza V/ (#72449) üzenetére


animatrix11
őstag

Persze ígérget, hogy majd visszautalja, ennyi

Nagy szar a ebay, most kiderül mennyire védik a vásárlókat, az eladókat semmiképpen, eladtam egy 70e ftos ÚJ alaplapot, közölték hogy rossz, levonták szépen a pénzt, a faszkalap elkért 20 fontot hogy vissza küldi azóta is várom, bebuktam kb 76e-t, ennyit az ebayről, szemetet (olcsó dolgokat) el lehet adni, mást semmiképpen sem, még kína megbízható, olcsó minden, egyszer volt hogy nem kaptam meg az árút azonnal utalta vissza és 15x elnézést kért.

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.