Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72151) alex89


alex89
senior tag

sziasztok!

Licitáltam egy termékre, meg is nyertem, de amikor ki akartam fizetni ez a figyelmeztető felirat fogadott: "
This seller is currently away until Feb 22, 2018. If you make a purchase, there may be a delay in processing your order." Kifizethetem most (ki kell?) vagy megtehetem ezt akár mondjuk az említett Feb 22-ét megelőző napokban? köszi

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#72152) V/ válasza alex89 (#72151) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez inkább arra vonatkozik, hogy azután fog a szállítással foglalkozni, ki szoktuk fizetni, mert a 48 órán belüli fizetési szabályt ez nem írja felül.

(#72153) V/ válasza Misi1979 (#72150) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha szerinted nincs akkor jelezheted az eBay-nek hogy megsérti a hirdetési szabályokat.
Én nyilván hiszek neki, mert ha nem lenne németországi feladás, akkor a vevőiből valaki csak jelezte volna.
Az ő információi közt nincs utalás a raktárra?
Ha nem kell, vissza lehet mondani egyébként, tény az hogy nincs szállítás alatt az általa megadott helyről, tehát valótlan a bejegyzés a feladásról és ha a várható szállítási idő vége február 20, 21-én mehet a nem érkezett meg request
Azt kérdezted hogy reklamálj-e, a válaszom az lett volna, hogy igen.

[ Szerkesztve ]

(#72154) alex89 válasza V/ (#72152) üzenetére


alex89
senior tag

értem, köszönöm :R

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#72155) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Ezt a levelet kaptam azt írja hogy törli a megrendelést vagy szertené nem tudom hogy jó értelmezem de állapot szerint már postázta most ilyenkor mi van.
Hi friend,

Deeply sorry to tell that this item's price of you ordered is wrong , because of our system 's bug yesterday night , deeply sorry for all trouble caused again .

Dear friend, we have revised the price to the right one, you can check . and about your purchased , we want to cancel the order for you , if you still need it , pls order again, okay ? really need your kind understand .

really need your help. hope i can get your quick reply, so that we can refund to you and solve it out asap, will be sincerely appreciated :)

Looking forward to your nice reply, sorry again .

Best regards of you and yours

happy 2018

Yours Alice

(#72156) V/ válasza vadasz70 (#72155) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen. Nem jó az eladási ár amivel megvetted valami technikai hiba miatt, törölnék a megrendelést és vedd meg újból ha megfelel neked és szükséged van rá. Nézd meg most mennyi
Javaslatom az, hogy a törlésbe egyezz bele és így hamarabb visszakapod a pénzed.
Ha nem egyezel bele, akkor nem fogja elküldeni, de te csak a várható szállítási idő végének lejárta után tudsz a meg nem érkezésre nyitni ügyet aminek a végén a pénzed szintén visszakapod, de ez hosszabb idő.

Ha a pénz nálad van, akkor megveszed mástól esetleg kevesebbért, mint ennél az új ár.

(#72157) vadasz70 válasza V/ (#72156) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Értem de akkor miért adta fel mert ott van a kis ikon hogy elküldve. Vagy azt nem kell komolyan venni?

(#72158) V/ válasza vadasz70 (#72157) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem komolyság kérdése. Az hogy be van jelölve még nem jelenti azt, hogy ténylegesen el is küldte, bár ez lenne ezen ikon használatának a logikája.
Nem tudod mikor jött rá, hogy az ár nem megfelelő, lehet hogy miután megjelölte.
De ennek nincs most jelentősége. Az említett 2 lehetőséged van: rövid időn belül vagy később a pénzt visszakapni.

[ Szerkesztve ]

(#72159) alex89 válasza V/ (#72158) üzenetére


alex89
senior tag

Akkor a tegnapi történetemhez kapcsolódva.. gondolom nekem sem kell komolyan venni, hogy az elméletileg feb 22-ig távol lévő eladó feladta ma a csomagomat (valószínűleg kamu TN-el, mert csak egy számsor van). Csak azért nyomott rá, hogy eleget tegyen a 3 napon belüli feladási kötelezettségnek?

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#72160) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!

Segítsetek, kérlek.

Az öcsém barátnője ha eBay-ről rendel, akkor bármekkora összegben is teszi, mindig pluszban levonnak tőle fix 253 Ft-ot. Ha 100 Ft-ért rendel, akkor is. Paypal-lal fizet, ha jól tudom, a bankkártyája van hozzá kapcsolva. (Maestro)

Mi lehet ez? Mondtam neki, hogy amíg nem járunk a végére, ne rendeljen, mert ez így nem oké. Hátha ti tudtok segíteni. Köszi!

(#72161) V/ válasza Taci (#72160) üzenetére


V/
Topikgazda

Fizetésnél nem kattintja be a donációs gombot?
Esetleg nézze meg az eBay-n hogy mit vesz az EBAY LU-tól vagy vett.
És biztos hogy nem kártyaadat megadással fizet?

(#72162) V/ válasza alex89 (#72159) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom, lehet, hogy nem ment még el szabadságra és ez még belefért az elintézendő dolgok közé.
Nagyon sokszor írtam, nincs más mező a küldemény azonosítóknak, mint a tracking number mező, így csak oda tudja beírni a számot. Ha nemzetközi regisztrált postai küldemény akkor oda RX999999999CN-t ír be, ha sima küldemény akkor ilyet: 534774218275 vagy 02029160000239, ha gsp-s szállítás akkor ezt UPAAA000000262135944. Persze ezek példák, egyező nem lehet, mert minden küldemény egyedi azonosítót kap.
Ezek mind rajta vannak a küldeményen miért lenne kamu? Van amit lehet követni és van amit nem.

[ Szerkesztve ]

(#72163) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

Vásároltam két hálózati kártyát az usából.
Tegnap megérkezett és ugyan gondosan be volt csomagolva, nem vette észre az eladó, hogy az egyikről hiányzik a hűtőborda.
Lefotóztam és jeleztem neki, hogy hiányos az egyik, és a válasz, hogy megtériti a kártya árát paypalon keresztül, legalábbis, ha jól értem:"Hi,i already refunded one card $26 back to your paypal account.."

Jött is a paypaltol egy mail:Shipping and handling: $9.90 USD
Insurance: $0.00 USD
Total: $53.80 USD

Refund to Visa Debit Card XXXX-XXXX-XXXX-1415: 6,887 HUF

Nekem nincs paypal accountom vásáolni is a VISA kártyámmal vásároltam, ide fogja visszautalni a rendszer?
Van valami teendőm?

Köszönöm!

(#72164) Taci válasza V/ (#72161) üzenetére


Taci
addikt

Na mégsem Paypal-lal fizet, hanem a bankkártya-adatokat adja meg. Ezzel a "PP EBAY LU"-val kapcsolatban pedig azt találtam, hogy ha kártyával fizet, terhelnek rá fizetésenként 1 USD-t, hogy lássák, valós-e. Ezt viszont azonnal vissza is kellene kapnia, ő viszont nem kapja...

(#72165) alex89 válasza V/ (#72162) üzenetére


alex89
senior tag

Persze ez így teljesen jogos, én nem írtam le bővebben a dolgot... szóval én csak azért feltételeztem, hogy esetleg kamu, mert a 19$ termék mellé kifizettem 13$ szállítási díjat kínai barátomnak és emiatt regisztrált küldeményre számítottam. :B

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#72166) V/ válasza Taci (#72164) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankja zárolja, majd egy idő után felszabadul, ez nem úgy néz ki könyvelési szempontból hogy visszakapná. Lényeg az hogy ha most belép a Netbankjában a kártyás vásárlások zárolt tételei közt látszik ez, ezzel az összeggel a számlán lévő pénze csökkent, ha feloldják akkor innen eltűnik, viszont a számla egyenleg ennyivel több lesz, külön nem könyvelődik.

(#72167) V/ válasza alex89 (#72165) üzenetére


V/
Topikgazda

Mire fizettél 13 $-át mert ugye azt is írja, hogy ez milyen szállítás lenne.

(#72168) V/ válasza llacee (#72163) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nincs PayPal fiókod, akkor hogy küldött neked e-mailt a PayPal?
A te bankkártyád utolsó 4 számjegye a 1415?
De mondjuk az eladó az ő PP oldaláról refundolta ezt az összeget és ha te bankkártyával fizettél az majd megy vissza arra a számlára amelyhez tartozik a kártya. Az értesítést meg erről kaptad.

(#72169) alex89 válasza V/ (#72167) üzenetére


alex89
senior tag


Erre. Nekem az volt a fejemben, hogy a standard az követhető szokott lenni pláne ha fizetős, de akkor lehet tévedtem :B

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#72170) llacee válasza V/ (#72168) üzenetére


llacee
őstag

Igen 1415 a kártyám vége.

(#72171) V/ válasza alex89 (#72169) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos nem. De küldheti Small Packet Plus vagy ePacket-el és azoknak követhető a Kínán belüli mozgása.

(#72172) V/ válasza llacee (#72170) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az e-mail tartalmaz tranzakció azonosítót is akkor oké és 4-5 napon belül a pénznek is a számládon kellene lenni.

(#72173) Taci válasza V/ (#72166) üzenetére


Taci
addikt

Nagyon szépen köszönöm a magyarázatot! :R

(#72174) #peter


#peter
csendes tag

Sziasztok!Segitségre lenne szükségem.Még nem volt ilyen problémám.Amit rendeltem nem érkezett és a határideje nem járt még le,de ha rámegyek,hogy nem érkezett meg a termék,akkor azt irja,hogy lejárt az ebay védelem.Mit csináljak?
Csatolok képet:

(#72175) V/ válasza #peter (#72174) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmi gond, mivel lejárt a 12.23-i vásárlásodra az eBay védelem, ezért a PayPal dispute lesz a megoldás.
Segítség a PayPal topik Összefoglaló 9. PayPal Dispute és Claim indítás leírása
Ez az UC024447288MY valami meg egyébként sem "igazi" nyomkövetési szám mert ez olvasható:
29.12.2017 11:40 Import (Megérkezett a célországba)

[ Szerkesztve ]

(#72176) #peter válasza V/ (#72175) üzenetére


#peter
csendes tag

íköszönöm a segitséget.Alapból nem járt még le a határidó ezt nem értem.Paypal disputot mikor lehet inditani?

(#72177) V/ válasza #peter (#72176) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem lejárt, az a február 27 nem stimmel.
Akár most, feltéve ha nem ezt látod a vásárlásnál:

(#72178) #peter válasza V/ (#72177) üzenetére


#peter
csendes tag

Ezt látom a tranzakcionál

(#72179) V/ válasza #peter (#72178) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor eBay-n kellene kezdeni. :W Itt érzékeli azt a 02.27-es dátumot, addig ezek szerint itt nem fog menni.
Nézd már meg az eBay-n ha direkt a Resolution Centerbe lépsz (legalul a menü sor vagy a My Account utolsó menüpont) és ott próbálsz erre a vásárlásra request-et indítani ott engedi-e?

[ Szerkesztve ]

(#72180) anorche1 válasza anorche1 (#71927) üzenetére


anorche1
őstag

Mennyire normális, hogy még mindig nem érkezett meg? 19-én rendeltem órát kínából, az tegnap megjött. Ezt 20-án rendeltem, angliából.

Viszont már 3 darabban van, és 4 TN -em van hozzá, amiből a nemzetközi (KK907356595GB) egyáltalán nem él, 2 UP -val kezdődő "Tracking Details Uploaded" állapotban van 01.12. óta (UPAAA000000263037678 és UPAAB000000259871686), és egy UP -s szerint 24-én elhagyta a global shipping centert Lichfield, Staffordshire, GB -n, és úton van a célország felé.

Ha nem lenne ez utóbbi, akkor biztos lennék benne, hogy ez eladó lehúzott, így viszont már inkább a magyar postát érzem hibásnak.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#72181) Spet


Spet
addikt

Ha ne adj isten valaki USPS-es csomagot vár Amerikából és azt látja, hogy napok óta nem mozdul a In Transit to Destination állapotból, ne aggódjon, magyar posta teljesítménye miatt nem frissül. (én ma vettem át a csomagot, mely jan. 22 óta úton volt.

Más téma: eladó 2-szer sérült terméket küldött, vajon 3. alkalommal eltalálja a csomagolás minőségét? :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#72182) V/ válasza anorche1 (#72180) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézted a magyar szállítócégnél a nyomkövetést?
Nem ilyesmi nálad a kisjelzése:
IML Tracking #AWSPBE180123881308&frachtbriefnr=405626170059
USPS Tracking #9405509699939616525624
Global Tracking #UPAAB000000258811084

A vastagított aláhúzott a GLS azonosító

(#72183) Boonen007


Boonen007
őstag

Szerintetek ezek meg megjönnek?
RF503070548S
G
AA779310575YN
RB945136467HK

(#72184) Spet válasza Boonen007 (#72183) üzenetére


Spet
addikt

2 közülük célországba elküldve státuszban van, az az nagy eséllyel már a postánál vannak, csak ott lusták/hanyagok beolvasni a vonalkódokat.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#72185) V/ válasza Boonen007 (#72183) üzenetére


V/
Topikgazda

Az elsőnél van agy január 27-i megérkezés ide a szingapúri posta bejegyzésével, 5-10 nap csúszással igaz is szokott lenni, előfordulhat hogy már itt van.
A második nem igazi nyomkövetési szám, Yanwen valami, bármi lehet vele mert nem igazán könyveli senki sem, bár van mellé írva egy másik szám Ug073591269cn és január 20-án indult el ide, az is korai még.
Szerintem kamu a január 26-i érkezési bejegyzés, ilyen szövegnél úgy 10-14 nap után előfordulhat kézbesítés.
A harmadik január 19-én lett a nyomkövetés szerint feladva korai még a megérkezés, mert akár 30-40 nap is lehet a vége.

Ha nem vesznek el akkor mindhármat február végéig meg kellene kapnod. De ezeknek mi a várható érkezési idő utolsó dátuma? Mert azután tudsz reklamálni.

(#72186) V/ válasza Spet (#72184) üzenetére


V/
Topikgazda

Eddigi tapasztalataim alapján egyik sincs a magyar posta kezelésében így a Nemzetközi Kicserélő Központban sem, a második meg eleve kamu bejegyzéses "nyomkövetési szám". Ha vonalkódoznak, azok meg az igazi nemzetközi postai nyomkövetési számok, amelyek igazi regisztrált levélként lettek elküldve.
Bár kétségem van abban, hogy a rendszerük képes vonalkód kezelésre, ha a kifelé menőket sem úgy kezelik.

[ Szerkesztve ]

(#72187) Boonen007 válasza V/ (#72185) üzenetére


Boonen007
őstag

Az első február 14, a második március 8 a harmadik február 13.

[ Szerkesztve ]

(#72188) V/ válasza Boonen007 (#72187) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor eddig és az esetleges Magyar Posta késlekedés miatt +7-10 nap-ig van még idejük megérkezni.

(#72189) Boonen007 válasza V/ (#72188) üzenetére


Boonen007
őstag

Kiváncsi vagyok megjön e, ha lehet hinni a bejegyzeseknek elég régóta már akar az országban van...

(#72190) V/ válasza Boonen007 (#72189) üzenetére


V/
Topikgazda

Az SG-s és a Yanwen-s kamu a megérkezés.

(#72191) Boonen007 válasza V/ (#72190) üzenetére


Boonen007
őstag

Mondjuk tapasztalatom alapján aminek van posta által is bejegyzett trackid az eddig mind megjött. Bár egy hónapon belül, nem utána.

(#72192) Spet válasza V/ (#72186) üzenetére


Spet
addikt

Én esetemet felvázolva, ugyanettől az eladótól ugyanúgy USPS-el küldött csomagot végig tudtam követni, mind a nemzetközi track17 oldalon, mind a posta oldalán (1 évvel ezelőtt).

Akkor is rá volt nyomva, hogy registered international package, most is. Az-az talán nyugodtan kijelenthetem, hogy a magyar királyi postánk nincs a helyzet magaslatán.

Viszont kellemes csalódás, hogy az angliai légi postával feladott termékek 5 munkanapon belül kézbe vehetőek.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#72193) Boonen007 válasza Spet (#72192) üzenetére


Boonen007
őstag

Ha jól látom nem csak nálam van a magyar posta megcsuszva... 🙂🙂

(#72194) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Lehet, hogy hülyeséget csináltam és előbb kellett volna kérdeznem, de már mindegy :)
Szóval a rendelésem nem érkezett meg, nyitottam egy case-t. Az eladó azt írta, hogy újra küldi, én meg lezártam azzal, hogy elfogadom az eladó válaszát. Ez így rendben van, vagy addig nyitva kellett volna hagynom az ügyet, amíg megjön a csomag?
Köszi előre is! :R

(#72195) V/ válasza fausto (#72194) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, mert 30 nap múlva az indítástól egyébként is lezárult volna és most megegyeztetek, így a "nyitvatartásnak" nem lett volna értelme.
Ha gondod lenne, akkor majd a PayPal vásárlói védelmet veszed igénybe. (Vásárlás napjától számított 180 nap)

(#72196) Boonen007 válasza Boonen007 (#72191) üzenetére


Boonen007
őstag

Na az RB kezdetű az célországba megérkezett, remelem a másik ketto is megfog. 🙂

(#72197) darvinya válasza darvinya (#72060) üzenetére


darvinya
titán

Meg vártam azt 1 hetet, de sehol semmi.
Írtam eladóknak, s remélem ma válaszolnak.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72198) anorche1 válasza V/ (#72182) üzenetére


anorche1
őstag

Sajnos nálam tényleg csak az a 4 tn van amit írtam, semmi más :(
Írtam az eladónak, hogy mégis mizu, azt írta, hogy
"You need to contact eBay customer service as it's their shipping service they should be able to help"

Van értelme írni nekik.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#72199) V/ válasza anorche1 (#72198) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyszerűbb ha a Pitney Bowes-nak írsz, végül is ők csinálják a GSP-t.
global.shipping.support@pb.com

[ Szerkesztve ]

(#72200) Ivanh


Ivanh
tag

Tisztelettel érdeklődnék, mint első vásárló, hogy ez a termék:[link] vám és adómentesen áthozható az US-ból? Vagy mire érdemes figyelnem? Lombikprogramhoz kellene, és az orvos Q10 600mg-ost ajánlott.
Kérem, akinek módjában áll, válaszoljon. Előre is köszi :R :R

Az új autóm és az új házam költségeinek felét a jelen kormány fedezte...De neked mit adtak a szocik..?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.