Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73601) evelino válasza PainKiller13 (#68036) üzenetére


evelino
újonc

Nem az.

ev.

(#73602) V/ válasza evelino (#73601) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez egy 2017-05-15 12:29:38 hozzászólás volt, kicsi a valószínűsége az aktualitásának.

(#73603) V/ válasza Spet (#73600) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen. 1 adott vásárlás és megérkezés utáni (max a return idő) 1 ehhez a vásárláshoz tartozó visszaküldés.
De általában a beépítés előttig szoktak garanciát vállalni.

[ Szerkesztve ]

(#73604) Spet válasza V/ (#73603) üzenetére


Spet
addikt

Az eladó csak annyit ír "felhasználói feltételeinél":
- all damaged/defective items must be reported within 3 days upon receiving the items and must be returned as same received condition jelentettem, majd postán visszakapja így ez pipa.
- generally refunds are NOT issued. Special situations are examined on a case to case basis. Az-az általában nincs visszatérítés? :F
- notify us immidately if product is found in non-working condition, pruduct should be sent back to us withuin 3 days and should reach us not later than 15 days. Az.az ha a második pl nem működne, akkor azt is visszapostázhatom (max itt bukom a postadíjat)

Lényeg a lényeg, akkor megvárhatom, hogy megérkezzen a második kijelző (amit tegnap adtak postára), tesztelhetem is (legkésőbb május 25-ig). Ha rossz/sérülten érkezik meg, akkor mehet vissza mindkettő egy csomagban. Ha jó, akkor csak az első.

Ahhoz, hogy élhessek "az ingyen posta" lehetőségével, igényelnem kell a return requestet, amit neki is jóvá kell hagynia. Ha ezt megtette, akkor mehet az útjára a csomag a fenti feltéttel (elsőbbségi, ajánlott, tértivevényes, annyi idő alatt elér idáig).

Kérdés még, hogy utána így értékelhető-e még az eladó?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#73605) somnia


somnia
őstag

...ha ezt szeretném megvenni, miért nem engedi?...

...örökké ezt dobja...

"We are sorry, but the item you selected may not be purchased due to seller shipping restrictions or due to country-specific import/export or other relevant restrictions.{e56198-777798x}"

(#73606) V/ válasza somnia (#73605) üzenetére


V/
Topikgazda

Valami korlátozás be van állítva ami vonatkozik rád is, vagy a Mo-i szállításra (8 cm-nél nagyobb penge) vagy talán a Chrome szórakozik.

(#73607) somnia válasza V/ (#73606) üzenetére


somnia
őstag

...próbáltam már minden böngészővel...egyébként a Shipping and handling-nél ott van, hogy "Shipping to:....Hungary...."

(#73608) V/ válasza somnia (#73607) üzenetére


V/
Topikgazda

A korlátozás azt nem veszi figyelembe, mert lehetnek egyedi, a vevőkre vonatkozó korlátozások.

(#73609) #56474624 válasza V/ (#70618) üzenetére


#56474624
törölt tag

Helló!

Nekem a DHL Päckchen International kis csomagot a Posta nem hozta ki, be kellett érte mennem.

Azért valamiféle értesítőt kaptál valamilyen úton, vagy csak úgy spontán bementél érte a postára?

(#73610) V/ válasza #56474624 (#73609) üzenetére


V/
Topikgazda

Így van még mindig, ha a feladó nem kér hozzá nyomkövetési számot, akkor nem hozzák ki, hiába csomag.
De amit írtam annál kaptam értesítőt.
Még tavaly volt egy olyan amikor indult ez a nem visszük ki móka, hogy összekeverték és a levelesekhez került a csomag, nem pedig a csomagkézbesítőhöz, így akkor értesítő nélkül bementem, csak a MP nyomkövetési információt vittem magammal, mert nem volt aki megírja és nem volt aki kihozza.
Akinek meg kellett volna írni az nem kapta meg az információt. Két szék közt a földre pottyant.

Múlt héten meg kihoztak egyet, mert ehhez kért az eladó nyomkövetést.

[ Szerkesztve ]

(#73611) #56474624 válasza V/ (#73610) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nálam megjelent nyomkövetési szám (ugyanígy DHL Päckchen International), csak épp használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#73612) V/ válasza #56474624 (#73611) üzenetére


V/
Topikgazda

Ilyesmi szokott lenni: CY724948646DE, a csomagjaik a a CY-al kezdődnek. A MP nyomkövetésnél meg a csomag fülön adja fel.

[ Szerkesztve ]

(#73613) #56474624 válasza V/ (#73612) üzenetére


#56474624
törölt tag

Csak egy 12-jegyű szám betűk nélkül.

szerk.:
Értem, köszönöm az információt. :R

[ Szerkesztve ]

(#73614) V/ válasza #56474624 (#73613) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor az csak a küldemény azonosító, erről majd visznek értesítőt ha náluk van.
5-10 nap közt itt szokott lenni a feladás napjától számolva

(#73615) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Az utóbbi időben nem jegyzi meg az eBay a PayPal fiókomat, mindig ki vagyok lépve, ha egymás után több vásárlást csinálok, mindig be kell jelentkezni. Nálam bugzik valami, elrontottak valamit vagy beállításon kéne módosítani?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#73616) V/ válasza Winner_hun (#73615) üzenetére


V/
Topikgazda

Kár lenne állítani ezen, ez így a biztonságosabb. Ha fizettél akkor az a munkamenet véget ért és ezért bontja a kapcsolatot, kiléptet. A régi módszer volt a problémás.
De esetleg jelöld be ezt: Stay signed in vagy kapcsold be a gyorsfizetést, akkor nem kell belépned a PayPal-ra, de a PayPal sms belépési védelmed is felülírásra kerül ekkor, nem fog működni. Így ez esetben minimumként az eBay-en az sms belépési védelmet használd, ellenkező esetben védtelen leszel.

[ Szerkesztve ]

(#73617) V/


V/
Topikgazda

Ha valaki eladással is foglalkozik ezen érdemes elgondolkozni.

(#73618) Winner_hun válasza V/ (#73616) üzenetére


Winner_hun
félisten

Évekig jól működött.
Bejelölném ha lenne ilyen - te ezt hol látod? Nincs SMS védelmem, ilyen felesleges fontoskodásokkal nem élek. Legyek védtelen, senki semmi kárt nem tud nekem tenni;) Hozzáadott kártyán pénz nincs csak a vásárlás előtti percekben - ennyi nem elég?:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#73619) V/ válasza Winner_hun (#73618) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd nem akarok nagyon belemenni, de egy normális böngésző is zárja a kapcsolatot egy nem aktív időszak után, ha jól van megoldva az adott webhelynek a kezelése, ez nem a hiba, az össze fizetéses weboldalnak így kell (kellene) működni.
Engem meg az zavart hogy egy fizetés után simán be tudtam lépni a PayPal-ra, holott a kifizetés után már nem akartam semmit a PayPal-on csinálni.

A biztonság meg mindenkinek úgy ahogy szereti. De nem felesleges móka.Ha nem lenne szükséges a két-lépcsős azonosítás, akkor nem találták volna ki.

Most épp sehol nem látom, mert nem úgy lépek be és épp nem akarok vásárolni.
De lehet hogy Stay logged in for faster.... a szöveg.

Akkor jelöld meg fizetéskor hogy jegyezze meg a gyorsabb fizetés érdekében.
Remember me for faster checkout on eBay. ahol megjelenik ez, vagy a Remember Me szöveg

[ Szerkesztve ]

(#73620) Winner_hun válasza V/ (#73619) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sehol nem volt ilyen kiválasztható szöveg. Ebay terméket leütöttem, pár mp alatt megjelent az ár, rányomtam a fizetésre, kész. Most be kell jelentkezni, külön kattintgatni, többet várni mint előtte, mert ez csak lassult.. kényelmetlen, felesleges időhúzás számomra.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#73621) V/ válasza Winner_hun (#73620) üzenetére


V/
Topikgazda

Tegnap vásároltam, ez a képernyő jelenik meg miután belépek a PayPal-ra (Firefox böngésző, nem mobil)

Itt választod a Remember Me-t és megjegyzi, ezután amikor fizetsz az eBay-en többet nem kell bejelentkezned a PayPal-ra.
Ez tavaly ősztől már így működik. 2017-10-17-én jeleztem itt.
Tudomásom szerint tegnap óta nincs változás, de majd úgy 2 órán belül megint fizetek, ha nem ez lenne akkor szólok.
A mobil oldal meg engem nem érdekel, mert a Google Smart Lock egy rakás... és nem létező jelszavakat adogat be.
Ha Chrome-t használsz az is okozhat problémát az eBay-től és a PayPal-tól függetlenül, érdemes a a két oldalra vonatkozó sütiket és a böngésző gyorsítótárat törölni.

[ Szerkesztve ]

(#73622) cbmfan


cbmfan
senior tag

ma reggel nézem leveleket, kínai megvett videokártyát, nem sokkal később "A buyer wants to cancel an order" üzenet. oké, visszafizettem, újraindítottam. délelőtt ugyanez, másik kínai megvette azt a kártyát, pénz vissza azonnal, ismét újraindítottam. pár perccel ezelőtt eljátszódott ez harmadszorra megint egy kínaival, buktam harmadszorra is 30 centet. ez most mi, miért? nem értem ezt...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#73623) cbmfan


cbmfan
senior tag

ez is elég érdekes:

március 20 óta szinte minden nap próbálkozik, de nem esik le neki, hogy még csak értesítést sem kapok... 27 értékelése van összesen, inkább nem rizikózok.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#73624) Janaboy válasza V/ (#67910) üzenetére


Janaboy
veterán

Ez nekem nem igazan muxik, ha atirom a regiot akkor azt mondja érvénytelen irányítószam.

Uk dolgokra keresnek, de persze ide szállítassal.

Janaboy

(#73625) V/ válasza Janaboy (#73624) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem értem, én semmi régiót nem írok át, nem is utaltam rá.
Belépek az usa oldalon és beírom a kereső mezőbe azt amit keresek. amit jónak találok megjegyeztetem, ezután mondjuk az UK oldalon belépve megismétlem ugyanezt. A végén a com oldalon látom az összest forintos áron és választok.
A postage mező meg csak Hungary a másik nemzeti oldalon, az eBay.com-on meg eleve Shipping to Hungary, mert ugye magyar címem van.

Uk oldal:

COM:

[ Szerkesztve ]

(#73626) Janaboy válasza V/ (#73625) üzenetére


Janaboy
veterán

A válaszban az approl van szo.

Akkor engem az erdekelne h az appban hogy lehet szűrni egx országra.

Janaboy

(#73627) V/ válasza Janaboy (#73626) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké jogos, de azt a hozzászólást 1 éve, 2017-05-04-én írtam, akkor úgy működött. Azóta változhatott.
Ha most normálisan működik a Google smart lock, akkor megpróbálok belépni és megnézem újból.

[ Szerkesztve ]

(#73628) Janaboy válasza V/ (#73627) üzenetére


Janaboy
veterán

Haha, jogos. Csak a majust neztem :D

Rendben, koszi.

Janaboy

(#73629) V/ válasza Janaboy (#73628) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos nem tudok segíteni, továbbra is egy rakás.... a Google smart lock-juk, minden jelszót kitöröltem, le is van állítva, de az eBay app-ba azon keresztül akar belépni és a nem is létező jelszóra is azt írja hogy nem egyezik, bár lehet hogy az eBay szokásos primitív megoldású módosításai miatt nem tudok belépni.
Hiába telepítem újra, ugyanez a helyzet.

(#73630) V/


V/
Topikgazda

Tudna valaki segíteni az app problémával kapcsolatban? Egyrészt a smart lock jelszó a gond, hogy nincs és mégis hasonlítja azt amit beírok a belépésnél, másrészt az eBay app-on kivül megy a wifi-s internet, de az app ha jelszót cserét vagy más beállítási opciót indítok No network found... hibát ír.

(#73631) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Az új trendi szerint az aláírós csomagokat sem hozzák már ki?
Az utolsó két küldemény közül az egyiknél még volt egy kamu "sikertelen kézbesítés",a másiknál már az sem,csak letétbe helyezve....
RG837261575CN
RB537733776SG

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#73632) V/ válasza atyca (#73631) üzenetére


V/
Topikgazda

De kivitték, csak nem tudták átadni. Rajta lesz a csomagon hogy mikor próbálták kézbesíteni, gondolom megnézted és rá is kérdeztél?
Ha a csomagos kézbesítő viszi és nem jut el a postaládához akkor nem tud értesítőt hagyni.
Én is jártam már úgy, hogy nem volt jó épp akkor a csengő, vagy túl későn értem a kapunyitóhoz.
Nincs változás a könyvelt küldemények kézbesítésében.

Én ilyet látok a számokra:

A CN végűnél 15.05.2018 10:17 volt a kézbesítési kísérlet.
Az SG-nél is volt sikertelen kézbesítés: 2018-05-18 10:20

[ Szerkesztve ]

(#73633) atyca válasza V/ (#73632) üzenetére


atyca
senior tag

Mindkét alkalommal egész nap itthon voltam a párommal.
Ide bizony senki nem csengetett,kopogtatott.
A postán átvételkor megkérdeztem a postás hölgyet,hogy most már ez így lesz a jövőben mindig?
A válasza csak ennyi volt:sajnos....
A másodiknál hol látsz Te kézbesítési kísérletet?
Belföldi feldolgozásra továbbítva,Letétbe helyezve.

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#73634) V/ válasza atyca (#73633) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd még egyszer leírom, hiába mondta a postás kislány az nem igaz, tegnap is kihozták a CN-es küldeményem. Nincs a csomagra ráírva a 10:17 vagy a 10:20?

Nem csak MP nyomkövetést kell nézni, máshol pontosabb.

Származás : Szingapúr
2018-05-18 10:20 Attempted/Failed Delivery (Country code: HU)
2018-05-18 08:17 Receive item at delivery office (Country: HU)
2018-05-14 02:17 Arrival at Processing Center (Country code: HU)
2018-05-12 13:41 Arrival at Destination Post (Country: HU)
2018-05-08 00:10 Despatched to overseas (Country code: HU)

Itt a ezen a linken olvasható a kézbesítés, 38. oldal 6.4.1. A könyvelt postai küldemények címen történő kézbesítésének általános szabályai.
Mivel ezek könyvelt küldemények hülyeséget mondtak neked.
És május 25-től sem fog változni.
Törvényileg is biztosítani kell az ajánlott, tehát könyvelt küldemény szolgáltatást az pedig címre történő kézbesítéssel történik.
Az egyetemes postai szolgáltatás keretében a szolgáltatónak biztosítania kell az ajánlott, a tértivevény, illetve értéknyilvánítás-szolgáltatás igénybevételét.

[ Szerkesztve ]

(#73635) atyca válasza V/ (#73634) üzenetére


atyca
senior tag

Nézd el nekem,ha úgy tűnik,hogy kötözködök.
Nem,csak a tényeket közlöm.
Lekönyvelni bármit le lehet, így lesz olyan dolog is hivatalosnak tűnő, ami nem történt meg.
Ezt a két csomagot meg sem próbálták kihozni.
Egyébként az is fura,hogy magyar felségvizeken nem a Magyar Posta nyomkövetése a mérvadó.
Mindegy várok még vagy hat aláírós cuccot,ha érdekel visszajelzek,hogy hányszor kellett a postára mennem a csomagért. :D

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#73636) V/ válasza atyca (#73635) üzenetére


V/
Topikgazda

Én is tényeket írom, az összes könyvelt csomagomra, levelemre rá volt írva a kézbesítés megkísérlésének ideje az elmúlt 2 évre visszaemlékezve, nem hiszem hogy a szegedi postai kézbesítői más munkamódszerrel dolgoznak mint a budapestiek.
Ki kellett vinniük nálatok is. De lehet reklamációt indítani.
És a lényeg az lenne, hogy eredeti kérdésednél maradva, ez nincs: Az új trendi szerint az aláírós csomagokat sem hozzák már ki? Ki kell vinni és megpróbálni a lakcímen lakónak átadni.

[ Szerkesztve ]

(#73637) darvinya válasza V/ (#73636) üzenetére


darvinya
titán

Ki kell vinni és megpróbálni a lakcímen lakónak átadni.

Sajna ez nem igaz már.
Nem hivatalos helyi belső körlevélben (112 posta) kézbesítőknek ki van adva, hogy automatikusan könyveljenek.
Ezt postásom mondta, s mint szerencsémre Ő kihozza (párszor kezdő korában kisegítettem), vagy meg kér, hogy reggel találkozzunk napi kör kezdés előtt a postánál.
Helyettesítő postás egyszerűen letagadja.

Azért van ez így, mert akkora lemaradásban vannak létszám hiány miatt, hogy nem tudnak e nélkül faragni.
Még így is 2 hetes csúszásban vannak helyi elosztón.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73638) atyca válasza V/ (#73636) üzenetére


atyca
senior tag

Azért olvastam már itt a Pro-n,hogy egyesek csak az értesítőkkel találkoznak......Mint én.
A "trendin" nem a hivatalos,céges állásfoglalást értettem.
Nem is azért duzzogok igazán,mert nem hozták ki.
Nincs ember,ok.
De!
1.Egész nap itthon kell lenni valakinek,és várni a postást.Mostanában a belföldi feldolgozásra továbbítva státusz sem azt jelenti,hogy másnap kézbesítik.Tehát ez lehet 2-3 nap is.
2.Konstatálod,hogy megint hintába ültettek,és a szabadidőd rovására ballaghatsz a postára.
3.Egyébként ezért a szolgáltatásért valaki-valahol fizetett.Lassan a posta minden szirrel-szarral foglalkozik,csak azzal nem,ami a dolga lenne.
Na ez nem ok.
Azt viszont tiszteletben tartom,hogy a mundér becsületét véded valószínűleg,úgyhogy be is fejeztem.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#73639) V/


V/
Topikgazda

Oké lépjünk túl ezeken a postás dolgokon.
Én nem tapasztaltam ilyen problémát.
Nem feltételezem hogy nem végzik el a munkájukat.
És én sem venném szívesen ha az én munkámról állítanák ezt.
De nem vagyok postás, nem mundér becsületről van szó, több reklamációs ügyem is volt velük, mert ha nem hozzák ki vagy más probléma van kézbesítéssel, akkor jogunk van azt számonkérni.
De a hiányos információk alapján nem lehet kideríteni, hogy mi is történt valójában.

Nyilvánvaló hogy értelmes postai vezető nem ad utasításba olyat, hogy ne végezzék el a könyvelt küldemények kézbesítését. Főleg írásba.

[ Szerkesztve ]

(#73640) darvinya válasza V/ (#73639) üzenetére


darvinya
titán

Itt nem, arról van szó, hogy ne végezzék el munkájukat, hanem nincs ki elvégezze.
Minden héten nálunk 1-2 napot postásoknak 1.5 körzetet kell ki vinniük, mert ha nem így tennének 1 körzetbe nem lenne kézbesítő.
Ezt csak úgy tudják kompenzálni elmaradást, hogy nem vinnek ki dolgokat.

Kaptam meg csomagot 18:30-kor, és szombat délelőtt, pedig nem munkanap volt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73641) sellerBP válasza darvinya (#73640) üzenetére


sellerBP
tag

Kínai rendelésnél sem az gond,hogy bejön MO-ra hanem,hogy posta kiszállítsa címre.
Múltkor mondtam hölgynek telefonba,hogy adja meg központi-feldolgozó címét,elmegyek kocsival átveszem ott... Az mondta azt nem lehet. 2 héttel előbb nálam lett volna az a rohadt csomag....

Másik múltkor mentem postára nem volt nálam személyi, csak jogsi. Erre hölgy aki kiadja leveket mondta,hogy lenne állásajánlatunk az ön számára. Gépkocsis csomagkihordó. Kérdezem fizetés, mondja bruttó 230. Na azért nincs ember. Közöltem vele, hölgyem most többet keresek egy műszakba. Olyan nettó 230e-be kellene gondolkodni, csak nézett.

Meg amilyen egyszerű faék emberek vannak postán tisztelet a kivételnek, némelyik banki terminált nem tudja kezelni... Mert nem oktatták ki, ez volt a válasz. Persze,hogy az emberek idegesek....

Bezzeg postai árak az egekben vannak, akkor miért nincs normális fizetés?
Több mint 10e UK-ba egy 2KG-os csomag ez egy vicc ugye?
Ebayről UK-ról rendeltem egy csomagot Global Shipping-be volt 7600ft a szállítás,úgy hogy abba benne van egy belföldi posta ami elmegy ugye Pitney Bowes-hoz.
Kérdem én miről beszélünk?
Ilyen árak mellet, nincs emberük...

Szorongassa is csak töküket belföldi csomagoknál Foxpost ezt kívánom magyar postának.

(#73642) V/


V/
Topikgazda

Posta működésén lépjünk túl, nem itt kel azt megvitatni, ha valami nem tetszik kérem náluk reklamálni, itt nem lehet megoldani a gondokat.

(#73643) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.

Fel szeretnék adni egy hirdetést ebay-en, de nem engedi. Folyton azt mondja nekem, hogy business user vagyok és személyesen szeretnének segíteni a feladásban, ezért hívjam telefonon fel őket. Az a szép, hogy egyáltalán nem vagyok üzleti user, personal acc-om van!

Jelenleg csak draftként engedi elmenteni a hirdetést és nem tudom aktiválni sajnos. Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a probléma? 3.990 Fontért tenném ki a terméket, a magas ár miatt írja ezt ki?

(#73644) V/ válasza sellerbuyer (#73643) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem fogyott el a hirdetés feladási alap limited?
Mit látsz amikor az My eBay, Selling menüpontod választod a Monthly selling limits-nél?
Megadtad hogy az eBay jutalékot miként fizeted?
A hirdetésnél a szállítást megadtad már?
A PayPal fiókkal összekötve azb eBay fiók és ott is magánszemély vagy?
Próbáltad a a nem gyors feladást, hanem a részletes listázást?
Meg ugye kézzel fogható dolgot szeretnél eladni, nem valami szoftver, hozzáférési kód?

[ Szerkesztve ]

(#73645) Ispán_Péter válasza sellerBP (#73641) üzenetére


Ispán_Péter
csendes tag

Ehhez még annyit hozzá fűznék, hogy szerintem csinálhatná okosabban is a posta. A kínából érkező csomagokat nem kellene kihozniuk de amint beérkezik a postára jönne egy SMS, hogy ott van, át lehet venni valamennyi ideig. Kétszeresen is jól járna a posta mert egy részt le kerülne egy kis teher a postásokról más részt az ügyfél is elégedettebb lenne mert így szerintem pár nappal vagy akár héttel hamarabb megkapná a csomagját.

[ Szerkesztve ]

(#73646) sellerbuyer válasza V/ (#73644) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ezekből amiket felsoroltál, egyetlen probléma áll fent: paypal-on üzleti vagyok. De hát ennek mi köze az ebay eladásomhoz? Különös tekintettel arra, hogy már szétváltak. Nem értem, hogy ha az ebay-en egy personal acc-ommal akarok eladni vmit, miért foglalkoznak azzal, hogy üzleti a paypalom.

Mindegy, köszi a tippeket! Az a baj, hogy más fizetési formát nem igazán lehet választani...

(#73647) V/ válasza sellerbuyer (#73646) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor ezt írják a Request higher selling allowances érdekében segítenek ez a hirdetési limit elérésekor jelenik meg esetleg, de ha a kvótád nincs betelve, akkor a hirdetés feladhatnád. A 5-ös kvótát már eltörölték?

[ Szerkesztve ]

(#73648) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Két hülye kérdés...

1. eladással van-e valakinek tapasztalata
2. tudtok-e olyan eladót, akinél normális telefonakkuk vannak? Samsung S5-be kéne egy akku...

Mutogatni való hater díszpinty

(#73649) tbalint3 válasza hcl (#73648) üzenetére


tbalint3
tag

Az eladásnak a postázási részéről itt írtam egy kicsit: [link]

Még annyit tennék hozzá, hogy ha új eladó vagy (értsd: még nem adtál el legalább 10 dolgot az usába összesen kb. 250 usd értékben és nincs 10 pozitív eladói értékelésed), akkor 21 napig letétben lesz "on hold/pendig"-ként fogja kijelezni a beérkező pénzt a paypal, és gyakorlatilag semmit nem fogsz tudni vele kezdeni. Ráadásul a 21nap a feladás bejelölésétől indul. Rövidíteni, úgy tudod, ha érvényes tracking-et töltesz fel ebay-re, ahol látszik a delivery confirmation. Ekkor hamarabb is feloldódhat a korlátozás.
Enyhítés még, hogy ez csak az ebay.com-on van így, tehát ha például a német oldalon (ebay.de) adsz el, akkor nincs ez a 21 napos szívatás.
Tehát a postát "saját zsebből" meg kell előlegezni, + ha közben megjönne az eladói jutalékról a számla akkor azt is, ami egyébként igen magas.
Eladói jutalék: általában a termék árából 10% + a postaköltségből is 10% majd az egészhez hozzáadja még a világrekorder magyar áfát is (27%).
Pl: A termék ára: 100USD, posta: 10USD ekkor a jutalék: 10USD+1USD+27%ÁFA = 11*1,27= 13,97USD.

Nagyjából ennyi.

(#73650) V/ válasza hcl (#73648) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne pontosan a kérdésedre válasz, de esetleg: Összefoglaló, 8. Az eBay-en történő eladásról néhány gondolat

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.