Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71501) gorgocska válasza V/ (#71500) üzenetére


gorgocska
tag

köszi eddig nem pay pal ról fizettem hanem maestro kártyával ,igaz van pay pal -om is ,köszi

Tcl 55c835, xbox 360,xbox SS 512gb,,Ps5

(#71502) V/ válasza gorgocska (#71501) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyit azért tudj, hogy a Maestro kártyának vannak fizetési gondjai, van amikor nem lehet vele fizetni, ez ugyan ritkán fordul elő, de ez egyik napról a másikra jön elő. rendszertelen hiba.
Ezt érzékelheti az eBay rendszere veszélyesnek és a biztonsági mechanizmus korlátozza a fiókot.

[ Szerkesztve ]

(#71503) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

You've reached a temporary buying restriction.
It looks like you've been restricted from bidding on auction-style listings or buying fixed-priced items that require a commitment because you haven't paid for previous items that you committed to buy.

To complete your purchase, click the Add to cart or Buy It Now button in the listing, and pay for your item.

Egy ilyen hibaüzenetet kapok. Azt javasolta az ebay vásároljak valami fix árasat. Megtettem, kártyával mert a paypalom nem működik, de továbbra is fenn áll ez a hibajelenség. Volt már valakinek ilyen gondja? Mit kellett tennie a megoldásért?

(#71504) V/ válasza mokus1 (#71503) üzenetére


V/
Topikgazda

Mikor javasolt ilyet az eBay? Ilyenről még nem hallottam.

Valami nincs kifizetve. Az Unpaid item-nél semmi? Azt kellene kifizetni.

Google fordítóval:
because you haven't paid for previous items
mert még nem fizetett az előző tételeket

To complete your purchase, click the Add to cart or Buy It Now button in the listing, and pay for your item.

A vásárlás befejezéséhez kattintson a listában a Kosárba vagy Vedd meg most gombra, és fizesse meg az elemét.

[ Szerkesztve ]

(#71505) mokus1 válasza V/ (#71504) üzenetére


mokus1
addikt

Üres a kosaram, ezért nem értem a problémát.

(#71506) V/ válasza mokus1 (#71505) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kosarat írtam, unpaid items rész a vásárlásoknál

[ Szerkesztve ]

(#71507) Botigta válasza V/ (#71490) üzenetére


Botigta
aktív tag

Nem akartalak ezzel zaklatni, de kb. fél órája keresem, de nem találom, hol van leírva az Unlinkelés procedúrája. Megadnád újra? Köszönöm.

A másik:
Többször említettem, újra kihangsúlyoznám: a kártyalimit mindig rendben, ezzel, nem lehet gond. Ma fizettem egy 10ezer ft-os terméket, nem volt gond. Majd bementem a kosárba, és ismét megpróbáltam megvásárolni ezt az ominózus árut:
- Pay only this seller
- ekkor jelzi, hogy Mo-ra nem szállít. Ilyenkor a piros feliratra kattintva átállítom az USA címet, innentől lehetséges a Pay a megfelelő kártyával. Katt, és ugyanaz a használhatatlan figyelmeztetés, és!!! ilyenkor (minden esetben) eltünteti a terméket a kosárból!

(#71508) Toncsiii93


Toncsiii93
tag

Sziasztok!

Rendeltem ebayről 60db csatkakozót 68e forint értékben. Vámolás alatt van a csomagom a Fedexnél. Azomban kérnek NAV-nak címzett felhasználási nyilatkozatot. Mitt kell ennek tartalmaznia? Magánszemélyként hogy érint ez engem? Ha beleírom a nyilatkozatba hogy eladnám őket, akkor akárhol eladhatom? Kell utána adóznom?

(#71509) V/ válasza Botigta (#71507) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló 15. Ha az eBay-n történő fizetéskor nem megy végig a PayPal fizetés

Ha nem szállít ide és olyat akarsz fizetni, akkor eleve az USA címnek kell lenni elsődlegesnek, mert van egy olyan vásárlói korlátozás a eladó részéről ahol ez van figyelve. És persze a Paypal-on is az USA cím lenne a megfelelő.
De az USA címeet nem egsézen értem, valaki más és majd az elküldi neked? Gondoom az is pénzbe kerül.
Azért szoktam javasolni, hogy vásárlás előtt egyezkedni ilyen esetben (hogy Mo-ra nem szállít.) az eladóval, ha beleegyezik és elfogadható a költség akkor elegendő elküldeni a total requestetés ara ő küldi a pénzbekérőt.
Leghóhet hogy az USA-n belüli szállítás majd ide a szállítás több mint a megegyezett szállítási költség.

Valójában én nem látom a hibát, lehet hogy olyan módon akarsz fizetni, amire a rendszer nincs felkészítve.

(#71510) V/ válasza Toncsiii93 (#71508) üzenetére


V/
Topikgazda

Bármit adsz el, azután keletkezett jövedelem az adóköteles. Lényegtelen hogy hol adod el.
Gondolom az a nyilatkozat az lenne hogy saját szükségletre vásároltad -bár a 60 db, az kereskedelmi mennyiség és nehezen hihető- vagy eladásra.
Ha nem magánszemély saját felhasználásra vásárolja, akkor előfordulhat hogy vámot is kell fizetni, nemcsak Áfá-t és FEDEX ilyen esetben nem a magánszemélyes vámeljárási költséget fogja felszámolni.

(#71511) Toncsiii93 válasza V/ (#71510) üzenetére


Toncsiii93
tag

Köszi a segítséget.
Igazából a 60db ból kb 30at magán célra használok fel ténylegesen. Többit szerettem volna okosba eladni, de most átgondolom.

Belírom a nyilatkozatba hogy kizárólag saját, hobbi célra használom fel.

Ilyen esetben lehet akármilyen ellenörzésre számítani? Pl: megkeresnek hol van az a 60db csatlakozó...

(#71512) Botigta válasza V/ (#71509) üzenetére


Botigta
aktív tag

Na akkor most szeretném megköszönönni, hogy feleslegesen raboltam az idődet a mostani ügyemben, mivel megvan a probléma, és a meoldás:

- kínomban már felhívtam a K&H-t, és ott hívták fel a figyelmemet: mégis limitprobléma volt, úgy is vehetjük, hogy én voltam a hülye: a K&H nemrég bevezette a Mobiltárcát, és ennek limitkezelését a felületén betette az internetes vásárlás helyére, azt meg letolta a lista legaljára. Én meg rutinból folyamatosan a Mobiltárca limitjét mozgattam... És eddig limit feletti vásárláskor azonnal jött egy figyelmeztető sms, ami mostanában elmaradt...

Szóval ennyi, köszi a segítő ötleteket

(#71513) V/ válasza Toncsiii93 (#71511) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem keresnek rajtad csatlakozókat. :)
Úgy szoktak megbukni ilyennel, hogy NAV-os próbavásárlónak próbálják eladni a felesleget mondjuk Jófogáson vagy a Vaterán.

(#71514) V/ válasza Botigta (#71512) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem volt felesleges, mások is tanulhattak belőle. Mert ebbe a Mobiltárcás dologba más is belefuthat.

(#71515) Xarina


Xarina
aktív tag

2 honappal ezelott vasaroltam az ebay-en egy kb. 500 ft erteku termeket. Varhato szallitasi ido vegenek januar 4 volt megadva. A termeket meg nem kaptam meg, de mara eltunt a becsult erkezesi ido es a more actions menu osszes lehetosege, kiveve a contact sellert. Van valami lehetosegem azon kivul, hogy remenykedek, hogy hatha megis megjon a cucc?

(#71516) V/ válasza Xarina (#71515) üzenetére


V/
Topikgazda

Resolution Centerben nézd meg, ott van, emezek a 60 napos kijelzés miatt nem látszanak, február 3-ig él itt a vásárlói védelmed.
Ha a Contact seller-re kattintasz ott kellene azért még lenni a meg nem érkezett gombnak is. I didn’t receive my item.
A PayPal-n meg a vásárlás napjától számítva él a 180 napos védelem.

(#71517) Xarina válasza V/ (#71516) üzenetére


Xarina
aktív tag

Meg van, koszonom :R . Ezt a Resolution Centert meg nem hasznaltam soha, alig talaltam meg merre van.

(#71518) V/ válasza Xarina (#71517) üzenetére


V/
Topikgazda

Valójában amikor jelzel valami problémát ezen keresztül megy dolog rendezése, csak nem mindig látod ezt a felületet.

(#71519) coxy01


coxy01
tag

BUÉK!

Járt már valaki így?
Nem tudok a fiókomba bejelentkezni egyik napról a másikra. Jelszó visszaállítás nem működi.
Írta supportnak és ezt a választ kaptam:

"I checked your account and I can confirm that this account was compromised. This is why you are unable to access your account and the password reset won’t work. Don’t worry because I have here the best option for you.

Kindly call us so we can help you secure your account and help you have access on it. Ee won’t be able to do the security process with just email communication so that’s why it should be through a phone call.

You can call us using this number: 866-961-9253. If you don't have a pass code, all you need to do is click on the pound sign or the hash key (#). If you want to know on how you can get a one time pass code, just press Star key / asterisk ( * ) . This way, your call can get through without a one time pass code".

Akkor most telefonaljak? Na de akkor mi fog történni?

Köszi!

Samsung A5-2017 - LG G3 (D855) 3Gb/32Gb - Op3n dott Z2520 - Asus memo pad 7 me70c

(#71520) V/ válasza coxy01 (#71519) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha felhívod, akkor a blokkolást fel tudják oldani. Ezután javaslom hogy aktiváld az sms belépési védelmet, mert akkor ilyen feltörési kísérletek megelőzhetőek, ami miatt a rendszer blokkolja a belépést.
Összefoglaló 2. Az eBay-n 2 faktoros belépési azonosítás aktiválása

[ Szerkesztve ]

(#71521) coxy01 válasza V/ (#71520) üzenetére


coxy01
tag

OK, de felhívás után mi fog történni?
Az angol tudásom kicsit darabos, így nem biztos hogy szót értek velük!

Samsung A5-2017 - LG G3 (D855) 3Gb/32Gb - Op3n dott Z2520 - Asus memo pad 7 me70c

(#71522) V/ válasza coxy01 (#71521) üzenetére


V/
Topikgazda

Tudnak küldeni sms-ben kódot, nem kell sokat beszélni.

(#71523) csukazs


csukazs
újonc

Sziasztok!

A korábban megrendelt termékek listáját hogyan tudom elérni? Egy ideje nem használtam az ebay-t és valami változott rajta, mert régen csak jobb felső sarokban rákattintottam a My eBay feliratra és máris megjelentek.

(#71524) V/ válasza csukazs (#71523) üzenetére


V/
Topikgazda

Ahhoz az kell hogy belépés után ez legyen az elsődleges, ezért kattints erre, miután a My eBay-nmenüben kiválasztod a Purchase history-t: Make Purchase history your My eBay homepage.
De persze az alap az elmúlt 60 nap vásárlásainak megjelenítése, lehet hogy neked nincs mit megjeleníteni.
Nem ezt olvasod: You do not have any ready for payment items to display in this view.
Nem igazán emlékszem ilyen jellegű változásra az elmúlt 2 évben.

[ Szerkesztve ]

(#71525) csukazs válasza V/ (#71524) üzenetére


csukazs
újonc

Köszönöm.

Így már jó beállítottam elsődlegesnek.

Részemről volt ez némi figyelmetlenség is, mert ugyan eljutottam a Purchase History-ba de ugye ott nem láttam terméket ezért gondoltam hogy valami változás volt. Az nem volt eszembe hogy csak 60 napot jelzi.

(#71526) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Ebay-en vásároltam pár terméket amiből kettő nem érkezett meg. SZeretném felvenni a kapcsolatot az eladóval, de nem találom, ugyanis a vásárlás októberi, a "My eBay: Purchase history" pedig eddig bőven nem mutat vissza(? vagy csak én nem tlaálom hol lehet megnézni?)
Van erre valakinek vaami ötlete? hol tudom megnézni mit vettem és kitől?

(#71527) cidalain válasza brickm (#71526) üzenetére


cidalain
veterán

itt fent az összefoglalóban van egy link, arra az esetre, ha nem érkezett meg a termék. ott 2 módszer van említve, neked a második utasításait kell követned.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71528) V/ válasza brickm (#71526) üzenetére


V/
Topikgazda

Add meg hogy ne az utolsó 60 napot, hanem a 2017-et mutassa

Most 2018, 2017 és 2016 évek láthatóak.

[ Szerkesztve ]

(#71529) brickm


brickm
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek!
Nem tudom hogy nem vettem észre magamtól, direkt próbáltam hasonló kis lenyíló dolgot keresni hátha...csak alul.

(#71530) access_denied


access_denied
senior tag

Vásároltam egy terméket viszont hasonló történetbe keveredtem, mint múltkor. Készült egy link nekem, benne egy számomra megfelelő árral, viszont a fizetésnél nem volt Paypal lehetőség. Az eladó kérte, hogy IBAN-on keresztül fizessek, de ez a lehetőség elő sem jött a fizetési procedúra során, pusztán annyi volt az üzenet, hogy vegyem fel a kapcsolatot az eladóval.

Most megtaláltam az eladó IBAN és a SWIFT kódjait, viszont a kérdés az, hogy ha a bankon keresztül utalok (mert más lehetőségem nincs a fizetésre), akkor az hogyan kerül az Ebay rendszerébe, mint tényleges fizetés? Rendben van-e ez a fajta fizetés, vagy inkább álljak el a vásárlástól?

[ Szerkesztve ]

(#71531) V/ válasza access_denied (#71530) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy, hogy te miután elutaltad, kifizetettre jelölöd.
Nincs vásárlásnál ez gomb?


30-án fizettem így utalással 2-án megkapta pénzt és tegnap már fel is adta amit megvettem.
Ne a saját bankodat használd, javaslom a Transferwise-t, akkor ilyen gyors.

[ Szerkesztve ]

(#71532) access_denied válasza V/ (#71531) üzenetére


access_denied
senior tag

Köszönöm, de, van ilyen lehetőség.

(#71533) access_denied


access_denied
senior tag

Case-t meddig lehet nyitni? Van határidő? Ha megy egy levelezés, de nem jutunk dűlőre, akkor gondolom kötelező (az összefoglalót elolvastam).

(#71534) V/ válasza access_denied (#71533) üzenetére


V/
Topikgazda

A vásárlási védelmi időn belül. A sima levelezésnek nincs értelme, ha már ketyeg a vásárlói védelem 30 napja, kérsz valamit (request) azt vagy elfogadja az eladó vagy nem, ha nem fogadja el a következő lépés amikor megnyílik rá a lehetőség az eBay döntésének kérése.
A lényeg az Összefoglalóban, annál több információ nincs.

[ Szerkesztve ]

(#71535) access_denied válasza V/ (#71534) üzenetére


access_denied
senior tag

Kicsit rám jár a rúd, kaptam egy törött dobozt, de ezt már case-en belül rendezem. :R

(#71536) batyus086


batyus086
csendes tag

Sziasztok!
Rendeltem egy kütyüt eBay-en és fél nap múlva ezt az emailt kaptam. Ez mit jelenthet?
"
Hello

You were recently involved in a transaction for the following item:
263406791039 - New 500GB 8MB SATA2 3.5" Internal Hard Drive for PC/Mac/DVR/CCTV 1 Year Warranty

We’re writing to let you know that an unauthorized third party may have accessed the seller’s account to list this item. The item has been removed from the site, and the transaction was cancelled. We ask that you take the following precautions:

- If you already paid for the item, you may be protected by eBay. Open a request with the Resolution Center and choose, "I bought an item. I haven't received it yet." You can access the Resolution Center by visiting:
http://resolutioncenter.ebay.com

- If the transaction doesn't qualify for eBay’s protection, please immediately contact the payment service used to request a refund.

- If you haven't paid for your item, consider this transaction canceled and do not send payment.

In this situation, your account wasn't accessed by the third party involved. At eBay, we take a number of steps to help ensure the security of your account. Learn more about protecting your account at:
http://pages.ebay.com/help/account/protecting.html

Thanks,

eBay
"

(#71537) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Sziasztok!

2017. szept. 05.-én vásároltam egy terméket ebay-ről.
Nem érkezett meg, kérte az eladó hogy várjak még.
Még mindig nem jött meg, de közben indítottam egy panaszt is meg nem érkezett termékről, bár a 30+30 napból szerintem kicsúsztam.
Az eladó össze-vissza irkál, egyszer azt írja hogy visszautalja a pénzt, egyszer azt hogy újraküldni.
Van még esélyem arra hogy valahogy visszakaparintsam a pénzem, vagy ez már nagyon veszett ügy?
:U :O
:R

Walking Dead

(#71538) V/ válasza batyus086 (#71536) üzenetére


V/
Topikgazda

Csináld azt amit itt írtak:
- If you already paid for the item, you may be protected by eBay. Open a request with the Resolution Center and choose, "I bought an item. I haven't received it yet." You can access the Resolution Center by visiting:

(#71539) V/ válasza N.Ferry (#71537) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az eBay már a Resolution Centerben sem tudsz meg nem érkezett requestet indítani, akkor a PayPal-n indíts dispute-t erre a tételre.

(#71540) N.Ferry válasza V/ (#71539) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Akkor azt még lehet rá, épp az előbb olvastam végig a PayPal-os dispute leírást.
Köszönöm!
:R

Walking Dead

(#71541) batyus086 válasza V/ (#71538) üzenetére


batyus086
csendes tag

Megpróbáltam, de ez az üzenet jön be:

Írtam az eladónak, de persze eszében sincs válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#71542) V/ válasza batyus086 (#71541) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor tedd már meg hogy belépsz a PayPal-re és ott megnézed, hogy mi van írva ehhez a vásárláshoz. Lehet, hogy ott kell egy Cancel vagy ott lehet indítani dispute-t illetve látod, hogy a kifizetése most akkor hogy is áll.
Mert lehet, hogy még csak folyamatban van mert a bankodból még nem lett elküldve, még zárolt a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#71543) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék. Vásárolnék pár különböző terméket egy UK eladótól, kb mindegyik termék 20 font környékén van. A szállítás 10 darabonként.
Az eladó azt mondja egyben is fel tudja adni de csak ha nem a global shipping program keretén belül vásárolok. Válasszam hogy a szállítás rajtuk keresztül történjen.
Hol lehet ilyet választani? Azt sem tudom hogy GSP hol van beállítva, mármint hogy azzal küldik.
Remélem tudtok segíteni
Köszönöm

(#71544) V/ válasza szabi__memo (#71543) üzenetére


V/
Topikgazda

Angliából itt nézhetsz ide szállítási ajánlatokat és még ott van a Royal Mail.
Kiválasztod, le beszéled az eladóval és kérsz iotal requeste-t a fizetésre tőle, ahova ő beírja azt a szállítási díjat amiben megegyeztetek.
A szállítási formákat az eladó adja meg a hirdetésnél, még azt is megteheti hogy felveszi azt amit megadsz, persze ha nincs a megvett termékre maximálva a szállítási költség az eBay-n.

[ Szerkesztve ]

(#71545) szabi__memo válasza V/ (#71544) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A terméknél Royal Air mailt látok.
Árat már mondott: 10 + 2 * termék.
Hová kell beírni majd az összeget? Nem vágom.
Köszönöm szépen!!

[ Szerkesztve ]

(#71546) V/ válasza szabi__memo (#71545) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor nem értem a kérdést. Azt hittem, hogy nincs szállítási mód megadva vagy csak GSP. Add már meg a hirdetés linkjét.
Neked sehova nem kell írni összeget. Az lett volna ha te adod meg a költséget és a módot hogy mivel küldje és majd ő az alapján készít számlát ahova beírja a költséget.

[ Szerkesztve ]

(#71547) szabi__memo válasza V/ (#71546) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Csak Royal Air mail van. Ezért nem értem én sem hogy mi van.
Ha egyesével rendelek N * 10 font lenne. De nem vágom hogyan kell összevonni és a szállítást nem a GSPn keresztül kérni (ahogy javasolták) hogy 10 + 2 * tétel legyen

[ Szerkesztve ]

(#71548) V/ válasza szabi__memo (#71547) üzenetére


V/
Topikgazda

A GSP-t csak ő tudja megkerülni, nem rajtuk keresztül küldi, hanem simán feladja a postán, mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#71549) szabi__memo válasza V/ (#71548) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Akkor végképp nem értem hogy én mit tudnék tenni ahogy írták:
"check the shipping is by us and not through ebays global shipping programme."

(#71550) V/ válasza szabi__memo (#71549) üzenetére


V/
Topikgazda

Így látatlanban nem tudok rá mit mondani.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.