Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71151) mufi válasza V/ (#71150) üzenetére


mufi
senior tag

Nincs, mert a német ebayen újraírtam a felhasználó fiókomat-- :(

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#71152) V/ válasza mufi (#71151) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel ugyanezzel az USA com-os eBay azonosítóval és jelszóval bármely nemzeti oldalon be tudsz lépni és ami látszik a com vásárlásoknál vagy a com Resolution Centerben, azt látnod kell a másik nyelvű felületen is.

De ha itt nem megy, akkor keresd meg a PayPal vásárlási történetben és ott indíts dispute-t, ha nme írányít vissza az eBay-re.

[ Szerkesztve ]

(#71153) access_denied válasza V/ (#71148) üzenetére


access_denied
senior tag

Így tettem, minden egyes tételnél leírtam a történetet és kértem a rendelés törlését.

Nem tudom, hogyan számolnak a shippingnél, nem találtam semmi logikát.

(#71154) mufi válasza V/ (#71152) üzenetére


mufi
senior tag

Sajna nem paypllal fizettem. jó hír, hogy mostmár német oldalra is restore után vissza tudok lépni a régi accountommal, de az üzenet írás még mindig nem megy. Sikerült visszaküldést kérnem, de ebaynek még mindig nem tudtam írni. Sőtt, ha a community fragenra megyek, akkor meg az új acountommal loggol be :(
Hihetetlen miért nem lehet direkt irni nekik....

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#71155) V/ válasza mufi (#71154) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet, hogy az segít, ha törlöd az eBay sütiket, a böngésző gyorsítótárat és az eltárolt eBay bejelentkezéseket és azután újból eltárolod a jelszavakat amikor belépsz az oldalakra.

(#71156) twinee1337


twinee1337
tag

Sziasztok. Olyan kérdéssel fordulok hozzátok. Ebayen vásárlás után kiválasztom a Paypalos fizetést bejön a bejelentkező ablak beirom a emailt illetve jelszót és csak egy betöltő képernyő fogad. Kiprobáltam már több böngészőbe is illetve másik számitógépen de ugyanaz sajnos.

Bankom: OTP, bankkártya: Maestro, PayPalon megerősítve a bankkártya.

Ugyanazon a gépen haverom felhasználójával illetve Paypal-ával tökéletesen működik minden :D

Esetleg valaki találkozott már hasonlóval?

(#71157) V/ válasza twinee1337 (#71156) üzenetére


V/
Topikgazda

Néhány itt is írták ezt, javaslatokat is írtunk, hogy mit lehet csinálni vele, egyszerűbb ide újból leírnom,mint visszakeresni az elmúlt 1,5 hónap hozzászólásait.
Az eBay-PayPal összerendelés törlése az eBay-n, My Account menüben a PayPal Account résznél ott az van hogy azzal az PayPal azonosító e-mail címmel fizetsz és unlink van mellette.
Buying on eBay: Your eBay account is linked to this PayPal account for purchases........e-mail cím és Unlink accounts.
A Paypal-n fogaskerék ikon majd törlöd a Security fülnél a Log in with PayPal-nél az eBay és ha a Stay logged in for faster purchases-nél nem ezt olvasod: One Touch™ is turned off for all devices. akkor törlöd.
Ránézel a Permissions you’ve given részre is, annak üresnek kellene lenni.
Mind az eBayről, mind a PayPalról kilépve törlöd a sütijüket, böngésző gyorsítótárat és a böngészőt újra indítod

Legközelebb amikor fizetnél a megjelenő ablakban (lásd ebben a hsz-ben az első képén, a Maybe Latert válaszd)
Ha már ez így megy, azután újból összerendeled az eBay -t és PayPal-t, mert az szükséges, de ezután soha ne kattints a gyors fizetés miatti megjegyzésre.
Ezekben tárgyaltuk:
70868, 70873, 71016, 70899, 70725, 70726, 70655, 70656-70680

[ Szerkesztve ]

(#71158) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Vásárolt termék megérkezik kell valami visszajelzést adni, ha igen hol?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71159) molnarpeter válasza darvinya (#71158) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Értékelni lehet (Leave feedback), nem kötelező nem szankcionálják az elmulasztását.

[ Szerkesztve ]

(#71160) V/ válasza molnarpeter (#71159) üzenetére


V/
Topikgazda

Legyen már kötelező. :) Ha nem adnak értékelést, nem tudjuk megkülönböztetni a jó és a rossz eladót

[ Szerkesztve ]

(#71161) molnarpeter válasza V/ (#71160) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akkor mondjuk úgy, hogy illik adni :R

(#71162) V/ válasza darvinya (#71158) üzenetére


V/
Topikgazda

Vásárlási sor, jobb szél, Leave feedback, a vásárlástól számított 60 napon belül.

(#71163) darvinya válasza V/ (#71162) üzenetére


darvinya
titán

Tehát nincs Megérkezett áru jelző, csak visszajelzés az eladóról.
Ezt PH aprónál megcsinálom, itt megcsinálom.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71164) Synaptic


Synaptic
senior tag

Október elején rendeltem egy telefon tokot. Irtam a fickónak mire ezt írta vissza. :

Hi,my friend,so we refund to you first,is it ok?Please pay us back after you got the item.thank you.

Nem egészen értem a fickót. Visszatéríti az árát , de fizessem vissza neki ha mégis megérkezne ? Avagy mi a bánat ? 5.-e volt az utolsó határidő. A nyomkövetés nem mutat semmit.

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#71165) V/ válasza darvinya (#71163) üzenetére


V/
Topikgazda

De van ilyen kérdés:
Did this item arrive on time?
Estimated delivery date: Mon, Jan 01
Ez a várható szállítási időtartamok becsléshez használják elsődlegesen, de igazolod azt hogy valamikor csak megérkezett.
Ez az űrlap:

(#71166) V/ válasza Synaptic (#71164) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem egyértelmű és igen ezt szoktuk csinálni, visszakapjuk az árát, de ha még is megérkezne -mert ő feladta, csak a posta lassú- akkor kifizetjük, mivel ingyen nem teszünk zsebre semmit. Akkor nem vásárlónak fognak hívni.

(#71167) darvinya válasza V/ (#71165) üzenetére


darvinya
titán

Ez a min. megérkezési idő után lesz ez, vagy hol van?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71168) V/ válasza darvinya (#71167) üzenetére


V/
Topikgazda

Már írtam ebben a hsz-ben (#71162) a kép is ott van.
Csak rá kell kattintani a Leave Feedback-re, ezt a böngészős oldalon látod így, a mobil nézet egy kicsit más.

[ Szerkesztve ]

(#71169) darvinya válasza V/ (#71168) üzenetére


darvinya
titán

Aha…akkor ez visszajelzésben van.

Köszönöm

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71170) twinee1337 válasza V/ (#71157) üzenetére


twinee1337
tag

Köszönöm szépen a segítséget. Megcsináltam mindent a leírtak szerint de sajnos nem akart működni.
Reseteltem a böngészőt, inkognitó módban úgysem akart működni. Később meg kiprobáltam hogy kikapcsoltam az ADBLOCK-ot és siker :)

haverom accountjával AdBlockal együtt is működött

(#71171) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Szia Topikgazda!
Itt is érdeklődöm :) Elolvastam az összefoglalót, de rákérdezek, hogy biztos legyen.
Ha a .uk oldalról rendelek, és az áru helye is a Királyságban van, akkor csak a vételárat és a szállítási költséget kell fizetnem? Nem lesz vám, nem lesz ÁFA.
Erről lenne szó:
[link]
Köszönöm szépen!

(#71172) V/ válasza DjKoxi (#71171) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen úgy lesz.
Make offer-el kérnék némi árcsökkentést £259.99 helyett £254.99 és amikor fizetném, a megjegyzésbe külön is beírnám hogy Power cord 4pcs EU legyen, néha rosszul csomagolnak.
Az ne zavarjon, hogy a Business seller information-nál kínai cím van, az eBay-n a céges adatok a cégbejegyzés szerinti formában kell megadni, van nekik angol adószámuk, azt meg annak adnak aki ott működik, így onnan fogják küldeni.
Viszont ha mégsem Angliából küldenék, arra meg van az az eBay szabály, hogy olyankor a +költség ami felmerül (vám, áfa stb) azt az eBay-n keresztül meg tudod téríttetni.

[ Szerkesztve ]

(#71173) V/ válasza twinee1337 (#71170) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt az előző hsz-k-ben írtam, azt ettől függetlenül is tudjuk, hogy az inkognitó üzemmód, VPN nem ajánlott ha neten akarunk fizetni, az Adblocker fizetési kliensekkel való összeakadás, ha az adott fizetési hely nincs kivételeben szintén ismert probléma.
Ezek mindig az "alap hibajavításhoz" tartoznak, nem gondoltam, hogy itt is még felmerülhet.
Összeszedem egy Összefoglalós tippbe ezeket, mert úgy látszik, hogy az új regisztrációknál sokan belefutnak ebbe.

(#71174) DjKoxi válasza V/ (#71172) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönöm a választ!
Nem én rendelem, az unokaöcsém, nem szokott megjegyzést írni. Talán ilyen összegnél már érdemes a valuta konverziót is figyelni, hogy ne a pay-pal szerint váltson?
Ismerem magam. azért nem regisztrálok, mert biztos könnyen vásárolgatnék....

(#71175) V/ válasza DjKoxi (#71174) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha van hozzáadva kártya akkor mindenképp a bankja váltson, nekem a PP fiókhoz hozzárendelt Erste Visával a 259.99 £ az 93838 Ft, ha a PayPal váltaná akkor meg ez 97198 Ft-nak felel meg, 3360 Ft-al több. Másik banknál lehet hogy ennél kevesebb a különbség de 2500-3000-t mindenképp spórol. Ha nincs kártya, akkor nincs mihez viszonyítani.

[ Szerkesztve ]

(#71176) DjKoxi válasza V/ (#71175) üzenetére


DjKoxi
senior tag

:R Köszönöm!

(#71177) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Refund-ra meddig érdemes várni?
2 hete lebeszéltem az eladóval, ha még 1 hétig nem jön meg akkor refund (2 termék, 1 eladó, mindkettőnél külön levelezés). Múlt héten ráírtam, hogy kérném akkor a pénzt vissza, jött a válasz, hogy ok, de azóta semmi, tegnap reggeli levélre már nem reagált.

#?*@&!

(#71178) V/ válasza zeon.hu (#71177) üzenetére


V/
Topikgazda

Max 2 nap.

(#71179) zeon.hu válasza V/ (#71178) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Akkor megy a case.
:R

#?*@&!

(#71180) access_denied válasza V/ (#71148) üzenetére


access_denied
senior tag

Tanulság, hogy más is okuljon belőle.

A "Request total from sender" esetemben úgy működött, hogy az ebay számolta ki a szumma shipping cost-ot, ami rendesen túlmutatott a reális összegen.

Az eladó volt kedves törölni a rendelést (az összes item-re kértem a törlést), de a termékeket addig az eladó nem tudta másnak eladni (szerencsére 1 napról volt szó).

Ha több tételt szeretnétek vásárolni és van shipping cost, akkor - ahogy a kedves topikgazda is tanácsolta - érdemes előtte tisztázni, hogy a több termék küldése milyen költséggel járhat.

Azt nem tudom, hogy ha az ebay számolja a shipping costot, akkor az eladó tud-e alternatív megoldást, vagy nem fog belebonyolódni a kalkulációba.

Angliai horgászboltról van szó, megtaláltam direkben az üzletet, ott folytattam tovább a vásárlást, de csak kényszerből...

(#71181) V/ válasza access_denied (#71180) üzenetére


V/
Topikgazda

Számiolják, azután külön van felszámítva az eBay jutalék és bizonyos kategóriákban maximálják az eladó által elkérhető szállítási költséget.

(#71182) Head88


Head88
addikt

Szia V/,

Tudom nem teljesen ide való (nem ebay) amit írok de hátha te tudsz segíteni.

A minap kaptam egy levelet a postától, hogy megfogtak a vámon egy csomagomat amit USA-ból adtak fel.
Tulajdonképpen 3db nyomorult kosaraskártya van benne amit a feladóval cseréltünk (én is küldtem neki).
Lényeg, hogy nem történt vásárlás. Még a postaköltséget sem én fizettem.
Fizikális értéke nem nagyon van. (eszmei értéke a gyűjtői körben kb: 10USD/darab)
Hogy tudom ezt bizonyítani a posta felé?

Köszönöm ha tudsz valami okosat mondani erre.

[ Szerkesztve ]

(#71183) access_denied válasza V/ (#71181) üzenetére


access_denied
senior tag

Az eladó beállíthatja úgy is, hogy egyedi árat szab meg szállítási költségnek? Magyarul beállíthatja azt is, hogy az ebay számolja és azt is, hogy ne, ő ad egyedi árat?

(#71184) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Ha paypall-al rendelek akkor általáb mindig rátesz az összegre olyan kb 50-60 forintot, ezt valahogy be lehet állítani hogy ne tegye?

(#71185) V/ válasza access_denied (#71183) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, de a kategória korlátot nem tudja megkerülni, de nem minden kategóriára van ilyen.
Pl.: Computers / Tablets & Networking, Laptop & Desktop Accessories £11.00
Ha több neki a szállítás 11-nél, akkor azt a különbözetet csak vételárba tudja beépíteni.

(#71186) Head88 válasza castiels (#71184) üzenetére


Head88
addikt

A paypalba lépj be és állítsd be, hogy ne a paypal végezze a valuta konverziót hanem a kártyádat kibocsájtó bank. (paymants fülönkatt a Manage pre-approved payments-re majd az új ablakban katt a Set Available Funding Sources-ra. Itt a conversion options-ban állítsd át a Bill me in the currency listed on the seller's invoice-ra.)

[ Szerkesztve ]

(#71187) V/ válasza castiels (#71184) üzenetére


V/
Topikgazda

Konkrétan mivel fizetsz és mihez viszonyítod ezt a rátevést? Mert ha valami 58 $-akkor a PayPal csak 58 $ vonhat le. Itt nem lehet forintban vásárolni.

(#71188) V/ válasza Head88 (#71186) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló, 13. Konverzió beállítás bankkártyához, hogy ne a PayPal árfolyam legyen használva.
Ha már elkészült.
Nem biztos, hogy erre érti az 50-60 Ft-ot

(#71189) access_denied válasza V/ (#71185) üzenetére


access_denied
senior tag

Kategória korlát kizárólag akkor van, ha az ebay számolja a shippinget? Jól értem?

(#71190) Head88 válasza V/ (#71188) üzenetére


Head88
addikt

Igaz. :K

[ Szerkesztve ]

(#71191) V/ válasza access_denied (#71189) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, nem is engedi elmenteni a hirdetést ha többet írok be.

[ Szerkesztve ]

(#71192) Head88 válasza V/ (#71191) üzenetére


Head88
addikt

Erre tudnál valami okosat? [link]

(#71193) castiels válasza Head88 (#71186) üzenetére


castiels
addikt

Köszi! Átállítva. Ezért vonta pluszba.

[ Szerkesztve ]

(#71194) V/ válasza Head88 (#71182) üzenetére


V/
Topikgazda

A nyomtatványt kitöltöd, a megjegyzéshez leírod hogy nem történt vásárlás, csere volt, egy kártya értéke kb 7 $.
Egy külön levélben, hagy az e-mail törzs szövegbe leírod ugyanezt és azt, hogy ha nem hiszik el, akkor a vám bontsa fel és nézzék meg.

(#71195) Head88 válasza V/ (#71194) üzenetére


Head88
addikt

Köszönöm szépen. :R

(#71196) access_denied válasza V/ (#71191) üzenetére


access_denied
senior tag

:R . Minden világos. Majdnem. Tehát eladóként (még sosem voltam) be tudod állítani a shipping cost-ot, amit limitál az ebay, bizonyos tételenként, de több tételnél eladóként nincs jogod alacsonyabb összeget megadni?

Pl. egy horgászbot szállítási költsége 20 Euro, egy csomag horogé, 5 Euro, de nem mondhatod, hogy az egész 20 Euro?

(#71197) V/ válasza access_denied (#71196) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt írtam: maximálják az eladó által elkérhető szállítási költséget. Lehet kevesebb.
Mivel külön adod el a botot és a csomag horgot van egy tételed 20 €-s szállítással és van egy tételed 5 €-os szállítással. ha egyszerre veszi meg valaki, akkor neki 25 € kell fizetni.
Ha még a fizetés előtt kéri hogy egy csomagban küldd és elég a kettő szállítására 20 €, akkor a kérésére készíthetsz olyan számlát (combined shipping-et is vállalsz) amelyben ez az összeg fog szerepelni a két tételre és azt fizeti ki.
Ha már fizetett, akkor már neked az eBay a 25-re felszámolja a jutalékot a Paypal meg le is vonja a beérkező pénzből és akkor igazából nincs már értelme bonyolítani a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#71198) access_denied válasza V/ (#71197) üzenetére


access_denied
senior tag

Érthető, így gondoltam én is, magyarul az esetemben az eladó nem akart kedvezményt adni a shippingre és egyszerűbb volt cancel order-ezni? Kicsit furcsállom. Azt hittem, hogy a request total from seller arról szól, hogy az eladó belenyúlhat és "kedvére" módosíthatja a szállítási költséget (árban lefelé).

Nekem a request után már csak az általad említett, tételenkénti egyesével rendelés törlésének kérése maradt, mint lehetőség. Miért zárolt minden tételt? Azért, mert készült egy total shipping cost, ami után már nem lehet tételeket eltávolítani? Ez végül is logikus.

(#71199) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok!
Dec. 3.-án rendeltem egy terméket németből, dec. 5-én jött az email hogy feladták a csomagot. Estimated delivery Dec 11, 2017 - Dec 12, 2017, tehát elvileg ma kellett volna megjönnie, de nem jött meg. Tracking number sokat nem árul el (CJ240700341DE). Írjak az eladónak vagy várjak még esetleg?

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#71200) draco31


draco31
veterán

Nem tudom ebay-en valamit elállítottam-e, korábban ha vettem valamit, akkor a Confirm gombra kattintva feljött a PayPal ablak, most viszont azonnal megveszem.
Más oldalakkal megvan ugyan így a paypal ablak, itt valamiért nem jön már fel.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.